Clear Aligner - czy ktoś ma? - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-27, 12:59   #1171
andziutek
Zadomowienie
 
Avatar andziutek
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 296
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Dziewczyny, mam bardzo ważne dla mnie pytanie i liczę, że któraś mi odpowie Czy jest możliwość założenia Clear Aligner tylko na jeden łuk (górny)?Dolny łuk też nie jest idealny, ale zależy mi tylko i wyłącznie na wyprostowaniu dwóch zębów w górnym łuku.
Myślicie , że takie coś wchodzi w grę?
Dodam , że koleżanka chciala założyć stały aparat tylko na jeden łuk, to ortodonta kategorycznie powiedział nie, bo prostowanie musi iść w parze, mimo, że na dole nie miała tragedii.
Zwyczajnie nie stać mnie na obydwa łuki, koszt jest potężny, a na dole zwyczajnie mi nie zależy
__________________
''W każdym detalu, akordzie i dźwięku
Bez Ciebie życie nie miało by sensu...
Nic bez Muzyki
Wszystko dla Muzyki...''

OSTR- 'Pegaz'
andziutek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-27, 15:54   #1172
gagatek461
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 171
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez andziutek Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam bardzo ważne dla mnie pytanie i liczę, że któraś mi odpowie Czy jest możliwość założenia Clear Aligner tylko na jeden łuk (górny)?Dolny łuk też nie jest idealny, ale zależy mi tylko i wyłącznie na wyprostowaniu dwóch zębów w górnym łuku.
Myślicie , że takie coś wchodzi w grę?
Dodam , że koleżanka chciala założyć stały aparat tylko na jeden łuk, to ortodonta kategorycznie powiedział nie, bo prostowanie musi iść w parze, mimo, że na dole nie miała tragedii.
Zwyczajnie nie stać mnie na obydwa łuki, koszt jest potężny, a na dole zwyczajnie mi nie zależy
Raczej nie. Nawet minimalne przesunięcie jakiegokolwiek zęba na jednej szczęce może sprawić, że góra i dół zwyczajnie nie będą do siebie pasować i możesz mieć problemy np. z gryzieniem, bo żeby nie będą się stykały.
gagatek461 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-22, 12:39   #1173
zjajkiemnaglowie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Dziewczyny
Czy możecie mi powiedzieć coś na temat zbierania się śliny w nakładkach? nakładki (górę i dół) mam od 3 dni i w dalszym ciągu ślinie się jak pies. Do nakładek mogłabym wpuścić złote rybki i myślę, że udałoby im się pływam w tą i na zad. Wygląda to z lekka nieestetycznie bo są całe zabombelkowane....
zjajkiemnaglowie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-25, 17:15   #1174
magda2291
Wtajemniczenie
 
Avatar magda2291
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 784
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

A czy któraś z was miała ten aparat GMD (Greenfielda)? Bardzo się w tym sepleni?
__________________

Kopciuszek jest wręcz idealnym przykładem na to,
jak buty potrafią zmienić kobiece życie.


"... czasem ukruszy się dzień,
czasem życie tonami się wali..."
magda2291 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-25, 20:40   #1175
Zetonka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 6
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Hej

Ja co prawda dopiero drugi dzien z ca

Jezeli chodzi o slinienie to jak pies mialam u orto przy pierwszym zalozeniu. Ja zaczelam w piatek na noc i nic przezylam. Czuje ucisk na zebach. Po tych 2 dniach mowia mi ze mowie normalnie. Ja natomiast czuje ze mam problem z "s" i "c" w slowach. Wyczailam ze im bardziej sie staram tym bardziej seplenie. Jak ktos zapyta mnie o cos niepostrzezenie to odpowiem ladnie wiec polecam sie rozluznic i mowi sie nawet ok.

Co do babelkow to orto zdradzila mi ze nakladki powinny byc wilgotne. Wtedy lepiej wchodza. Ja to wykorzystalam i nalewam do nakladek wode i tak zakladam. Reszte wypluwam. Wtedy babelki tak sie nie tworza. Jak jest ich juz dosc duzo to do lazienki, wyciagam, troche wody i zakladam. Jest ok.

Moze mi ktos cos powiedziec na temat retencji? Widzialam pare postow o drucikach. Na stronie ca jest napisane ze retencja to zwykle nakladki 24h drugie tyle co leczenie. Ktos cos?
Zetonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 22:00   #1176
agucha1712
Raczkowanie
 
Avatar agucha1712
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 224
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

dziewczyny jak tam Wasze ząbki w nakladkach? prostują się? odczuwacie jakies skutki uboczne?możecie polecić jakiś gabinet na dolnymśląsku?
agucha1712 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-01, 14:35   #1177
gagatek461
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 171
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Wreszcie jestem po. Średnio polecam. Myślę, że jeśli miałabym ponownie wybierać, to jednak zdecydowałabym się na aparat stały. Faz było ponad dwukrotnie więcej niż zaplanowane (nie wiem ile, bo po 7 przestałam liczyć). Miało trwać 4 miesiące, a trwało chyba pół roku (w międzyczasie miałam dłuższe wyjazdy za granicę oraz zmieniałam miasto zamieszkania i trudniej było mi się do stać do ortodonty). Nie jestem zadowolona z prawego kła i kompletnie nie podoba mi się dół. Miała być lekka asymetria, a tymczasem dół z górą kompletnie się nie zgrywa. Orto powiedziała, że więcej nie da się zrobić, chyba że od 3 do końca założę metal na co najmniej rok. Nie wiem, czy to wina metody, orto, czy technika, ale efekt zadowala mnie w 70%. Teraz retencja- metalowe druciki na noc przez rok, potem mogę wymienić na nakładkę. Pierwsze zdjęcia przed, drugie- obecnie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg k.jpg (47,5 KB, 469 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg koniec.jpg (92,4 KB, 490 załadowań)
gagatek461 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-01, 22:35   #1178
agucha1712
Raczkowanie
 
Avatar agucha1712
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 224
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

fajnie że wkleilas foto, wg mnie jest cudownie
najpierw kliknełam na pierwsze foto, i myslalam ze to jest przed i po i pomyslalam " faktycznie nieciekawie", no ale druga fotka mnie powalila super jest
tym bardziej że mialas naprawde dużą wade..i tylko pól roku, niektorzy stałe aparaty nosza po 4-5 lat

gdzie robiłas?

Edytowane przez agucha1712
Czas edycji: 2016-11-01 o 22:37
agucha1712 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 07:17   #1179
Zetonka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 6
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

hello hello
Ja jestem "w 6tym tygodniu". Noszę każdą nakładkę po 2 tyg. Na poczatku myslalał że to najgorszy pomysł w moim życiu że zdecydowałam się na nakładki. Sepleniłam, pchało na ząbki. Już po pierwszych 2 tygodniach poczułam że bez nakładek mam coś nierówno - więc coś się dzieje. Muszę wypchnąć ząbki trochę na zewnątrz więc mimo chodem parę miesięcy zgryz nie bedzie równy. Czuję że coś się dzieje natomiast widać nie widzę co mnie kompletnie nie dziwi. To dopiero pierwszy zestaw. Mówią, że widać dopiero po 3 miesiącach. Ja jak na razie jestem bardzo zadowolona. Nic nie widać, nauczyłam się mówić. Mam tylko problem przy każdej nowej nakładce żeby się przyzwyczaić a potem już sobie leci.
Jeżeli o mnie chodzi i pierwszy zestaw to bardzo polecam

PS Gagatek461 -> WOW! chciałabym mieć taki efekt!!
Zetonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 15:17   #1180
gagatek461
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 171
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez Zetonka Pokaż wiadomość
Czuję że coś się dzieje natomiast widać nie widzę co mnie kompletnie nie dziwi. To dopiero pierwszy zestaw. Mówią, że widać dopiero po 3 miesiącach.
Mnie już po pierwszej nocy z pierwszą nakładką zrobiła się 2 mm diastema

Cytat:
Napisane przez agucha1712 Pokaż wiadomość
gdzie robiłas?
Katowice, Dominodent na Ułańskiej. Płaciłam 300 zł za plan leczenia- oba łuki i 1400 za 2 łuki za każdy komplet nakładek. Retainer 600 zł dwa łuki. Wizyty, wyciski, strippping, piłowanie itd. w cenie. Za fazy powyżej 4 zaplanowanych nie płaciłam nic.

Edytowane przez gagatek461
Czas edycji: 2016-11-02 o 15:20
gagatek461 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-04, 13:32   #1181
Zetonka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 6
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Hi
Byłam wczoraj u mojej orto po 2gi zestaw.
Pytałam o przesunięcie - to 0,75mm max 1mm jak jest dużo miejsca lub 5st Gagatek -> ar ju siur że 2mm?

Mam pytanie do obecnych tutaj. Odebrałam 2gi zestaw i mam lekka schizę, pierwsza nakładka mi odskakuje, nie mogę jej do konca nalozyc na zeby żeby się trzymała, jak zagryzam to dochodzi ale potem się "zeslizguje" zakładam dlatego, że jest nierówno. Pytanie do Was czy też tak mieliście i jak sobie poradziliscie.
Ortodontka mi mowi, że nakładka po prostu musi "siąść" i zajmie to parę h. Dopiero dzisiaj bedę się instalować w nakładkę ale jakby ktoś z Was mógł mnie do wieczora pocieszyc (lub załamać) to byłabym wdzięczna.
Zetonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-04, 16:26   #1182
gagatek461
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 171
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez Zetonka Pokaż wiadomość
Hi
Byłam wczoraj u mojej orto po 2gi zestaw.
Pytałam o przesunięcie - to 0,75mm max 1mm jak jest dużo miejsca lub 5st Gagatek -> ar ju siur że 2mm?

Mam pytanie do obecnych tutaj. Odebrałam 2gi zestaw i mam lekka schizę, pierwsza nakładka mi odskakuje, nie mogę jej do konca nalozyc na zeby żeby się trzymała, jak zagryzam to dochodzi ale potem się "zeslizguje" zakładam dlatego, że jest nierówno. Pytanie do Was czy też tak mieliście i jak sobie poradziliscie.
Ortodontka mi mowi, że nakładka po prostu musi "siąść" i zajmie to parę h. Dopiero dzisiaj bedę się instalować w nakładkę ale jakby ktoś z Was mógł mnie do wieczora pocieszyc (lub załamać) to byłabym wdzięczna.
O, znalazłam zdjęcie
Moja pierwsza nakładka też nie chciała dojść do końca i też orto kazała czekać i nosić ją dłużej, a i tak nie doszła Ale nie zaważyło to na efekcie końcowym w żaden sposób I nie możesz zagryzać- zęby same prędzej czy później się muszą dopasować, bez pomocy. We wszystkich następnych koniec końców dochodziły
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Collage.jpg (75,6 KB, 365 załadowań)
gagatek461 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-05, 13:05   #1183
Zetonka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 6
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Gagatek, nie no... musze sie z Toba nie zgodzic. Efekt masz genialny! Chcialabym tak. Myslalam tez o zgryzie bo pisalas ze nie masz rowno. Z tym chyba sie nic nie zrobi. Ja te zeby musze wyciagnac do przodu (mam pochylone do wewnatrz i stłoczone) i nie wiem czy beda idealnie ze soba.

Dzieki za wczorajsza odpowiedz, dobrze zapytac kogos kto juz "to przeszedl". Przeczytalam dopiero dzisiaj a wczoraj dopychalam te nakladki i teraz mnie tak zeby bola ze tylko pije bo jak gryze to masakra.



Dzieki jeszcze raz
Zetonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-05, 21:00   #1184
Dzamik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Hej!
O nakładkach CA dowiedziałam się dzisiaj i od razu zaczęłam szukać informacji na ich temat. Goni mnie czas, dlatego nie moge sobie pozwolić na "tradycyjny" aparat. Możecie tutaj wrzucić Wasze zdjęcia "przed" i "po", albo "przed" i "w trakcie"? Interesuje mnie też, jak to wychodzi cenowo, ale podobno taniej niż zwyły aparat ..
Dzamik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-13, 20:23   #1185
Marlasin2017
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cześć,
CA noszę 3 dzień min. 20h, przewidziane mam 2 etapy na górę, 3 na dół. Przez pierwsze dwa dni czułam nie tylko nacisk w szczęce ale też ogromny ból wystającej, górnej dwójki, na szczęście dziś jest w porządku. Poza tym nadal seplenię i mocno zagryzam zęby. Mam pytanie: kiedy zmieniać twardość nakładek? Dziś z łatwością mogę językiem ściągnąć dolny łuk, wczoraj było to nie możliwe, czy to znak by przejść na medium? Czy mogę zmienić dolną nakładkę na twardszą, a górę zostawić jeszcze soft? Czy nakładki powinno się zmieniać w tym samym czasie?

Jeżeli chodzi o stronę finansową to mi nakładki wyszły taniej niż klasyczny aparat, jeżeli chciałabym założyć estetyczny to różnica jest gigantyczna. Natomiast nie wyobrażam sobie klejenia zamków do zdrowych zębów i to był główny powód dla którego wybrałam CA.
Marlasin2017 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-14, 16:54   #1186
gagatek461
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 171
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez Marlasin2017 Pokaż wiadomość
Cześć,
CA noszę 3 dzień min. 20h, przewidziane mam 2 etapy na górę, 3 na dół. Przez pierwsze dwa dni czułam nie tylko nacisk w szczęce ale też ogromny ból wystającej, górnej dwójki, na szczęście dziś jest w porządku. Poza tym nadal seplenię i mocno zagryzam zęby. Mam pytanie: kiedy zmieniać twardość nakładek? Dziś z łatwością mogę językiem ściągnąć dolny łuk, wczoraj było to nie możliwe, czy to znak by przejść na medium? Czy mogę zmienić dolną nakładkę na twardszą, a górę zostawić jeszcze soft? Czy nakładki powinno się zmieniać w tym samym czasie?

Jeżeli chodzi o stronę finansową to mi nakładki wyszły taniej niż klasyczny aparat, jeżeli chciałabym założyć estetyczny to różnica jest gigantyczna. Natomiast nie wyobrażam sobie klejenia zamków do zdrowych zębów i to był główny powód dla którego wybrałam CA.
Poczekaj przynajmniej tydzień i dopiero zmień- nawet jeśli już doszły.
gagatek461 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-14, 22:05   #1187
Marlasin2017
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Wczoraj już byłam bliska zmianie, dzięki za odpowiedz! Lecę dalej na softach
Marlasin2017 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-19, 13:28   #1188
MalaArielka
Wtajemniczenie
 
Avatar MalaArielka
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 2 773
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez gagatek461 Pokaż wiadomość
Wreszcie jestem po. Średnio polecam. Myślę, że jeśli miałabym ponownie wybierać, to jednak zdecydowałabym się na aparat stały. Faz było ponad dwukrotnie więcej niż zaplanowane (nie wiem ile, bo po 7 przestałam liczyć). Miało trwać 4 miesiące, a trwało chyba pół roku (w międzyczasie miałam dłuższe wyjazdy za granicę oraz zmieniałam miasto zamieszkania i trudniej było mi się do stać do ortodonty). Nie jestem zadowolona z prawego kła i kompletnie nie podoba mi się dół. Miała być lekka asymetria, a tymczasem dół z górą kompletnie się nie zgrywa. Orto powiedziała, że więcej nie da się zrobić, chyba że od 3 do końca założę metal na co najmniej rok. Nie wiem, czy to wina metody, orto, czy technika, ale efekt zadowala mnie w 70%. Teraz retencja- metalowe druciki na noc przez rok, potem mogę wymienić na nakładkę. Pierwsze zdjęcia przed, drugie- obecnie.
wizualnie wygląda ładnie, ale jeśli góra z dołem Ci się faktycznie nie zgrywa - w sensie, że czujesz to w zgryzie to faktycznie niefajnie
nakładkę na retencję ile masz nosić? Na razie masz metalowy drut i na dole i na górze?
MalaArielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-19, 13:36   #1189
magda2291
Wtajemniczenie
 
Avatar magda2291
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 784
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

dziewczyny, co można zastosować zamiast LIP BLUMPER'A?
__________________

Kopciuszek jest wręcz idealnym przykładem na to,
jak buty potrafią zmienić kobiece życie.


"... czasem ukruszy się dzień,
czasem życie tonami się wali..."
magda2291 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-20, 13:12   #1190
gagatek461
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 171
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez MalaArielka Pokaż wiadomość
wizualnie wygląda ładnie, ale jeśli góra z dołem Ci się faktycznie nie zgrywa - w sensie, że czujesz to w zgryzie to faktycznie niefajnie
nakładkę na retencję ile masz nosić? Na razie masz metalowy drut i na dole i na górze?
Jutro jadę odebrać drut. Tylko na noc. Po roku mogę zmienić na nakładkę. W sumie nie wiem ile ma trwać retencja, ale zamierzam nosić na noc do końca życia, bo generalnie mi to nie przeszkadza w niczym Tej asymetrii nie czuję, ale widzę i mnie denerwuje, chociaż inni mówią, że nie widać, więc odpuściłam
gagatek461 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-04, 00:17   #1191
lukasls
Przyczajenie
 
Avatar lukasls
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Hej, Macie moze jakis gabinet do polecenia w Trojmiescie z CA? Mam mala wade, 1 dwojka mi wchodzi coraz bardziej pod 1, wiec wchodze w to.

Przy okazji, czy musieliscie wyrywac zeby i lub robic przeswietlenia, zeby zaczac swoje leczenie CA?

pozdrawiam
lukasls jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-06, 21:26   #1192
gagatek461
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 171
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez lukasls Pokaż wiadomość

Przy okazji, czy musieliscie wyrywac zeby i lub robic przeswietlenia, zeby zaczac swoje leczenie CA?

pozdrawiam
Ja nie robiłam ani zdjęcia, ani nie miałam wyrywanych zębów- jedynie robiony stripping.
gagatek461 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-13, 07:53   #1193
Juleczka9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Ja robiłam zdjęcia -dwa różne . Mam na razie pierwsze nakładki - teraz hard i jeszcze muszę je nosić bo kolejne odbiorę za dwa tygodnie.
Juleczka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-14, 15:19   #1194
kaha_32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 5
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Ja miałam prostowaną tylko górę, więc odpowiedź na twoje pytanie brzmi TAK MOŻNA. Zaznaczę, że moje dolne ząbki nie są idealnie proste

---------- Dopisano o 16:19 ---------- Poprzedni post napisano o 16:09 ----------

Niestety nie mam zdjęć przed- może jakbym dobrze poszukała. W skrócie mój problem dotyczył górnego łuku. Największym problemem była przerwa między jedynkami, dodatkowo przerwa nie była symetryczna - na dole większa. Dwójki były cofnięte. Miałam przewidziane 3-5 etapów ( i te miały być odpłatne, jeśli ząbki wymagałyby jeszcze kilku etapów- za te już nie ponosiłabym kosztów). Już po 3 było dobrze ale postanowiłam jeszcze wykorzystać dwa. Efekt końcowy- jestem zachwycona.
Zanim rozpoczęłam leczenie miałam zrobione prześwietlenie a potem symulacje i wizualizację efektu końcowego. Nie miałam wyrywanych żadnych zębów. Pierwszy etap mogę zatytułować jako "rozluźnienie" zębów. Od drugiego zaczęły się ustawiać. Nakładki nosiłam w zasadzie cały czas - z bardzo krótkimi przerwami tylko na posiłki , czyli jakieś 22-23 godz na dobę Po ukończeniu leczenia cały czas noszę drucik oraz dodatkowo na noc zakładam nakładkę retencyjną.
Przepraszam za dość chaotyczną wypowiedź, jeśli macie jakiekolwiek pytania proszę pisać
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WP_20170114_16_16_35_Selfie.jpg (76,7 KB, 205 załadowań)

Edytowane przez kaha_32
Czas edycji: 2017-01-14 o 15:48
kaha_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-16, 19:14   #1195
magda2291
Wtajemniczenie
 
Avatar magda2291
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 784
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez kaha_32 Pokaż wiadomość
Ja miałam prostowaną tylko górę, więc odpowiedź na twoje pytanie brzmi TAK MOŻNA. Zaznaczę, że moje dolne ząbki nie są idealnie proste

---------- Dopisano o 16:19 ---------- Poprzedni post napisano o 16:09 ----------

Niestety nie mam zdjęć przed- może jakbym dobrze poszukała. W skrócie mój problem dotyczył górnego łuku. Największym problemem była przerwa między jedynkami, dodatkowo przerwa nie była symetryczna - na dole większa. Dwójki były cofnięte. Miałam przewidziane 3-5 etapów ( i te miały być odpłatne, jeśli ząbki wymagałyby jeszcze kilku etapów- za te już nie ponosiłabym kosztów). Już po 3 było dobrze ale postanowiłam jeszcze wykorzystać dwa. Efekt końcowy- jestem zachwycona.
Zanim rozpoczęłam leczenie miałam zrobione prześwietlenie a potem symulacje i wizualizację efektu końcowego. Nie miałam wyrywanych żadnych zębów. Pierwszy etap mogę zatytułować jako "rozluźnienie" zębów. Od drugiego zaczęły się ustawiać. Nakładki nosiłam w zasadzie cały czas - z bardzo krótkimi przerwami tylko na posiłki , czyli jakieś 22-23 godz na dobę Po ukończeniu leczenia cały czas noszę drucik oraz dodatkowo na noc zakładam nakładkę retencyjną.
Przepraszam za dość chaotyczną wypowiedź, jeśli macie jakiekolwiek pytania proszę pisać

gdzie robiłaś?
__________________

Kopciuszek jest wręcz idealnym przykładem na to,
jak buty potrafią zmienić kobiece życie.


"... czasem ukruszy się dzień,
czasem życie tonami się wali..."
magda2291 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-17, 08:43   #1196
kaha_32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 5
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

W Częstochowie
kaha_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-25, 18:06   #1197
timorek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Ktos godny polecenia z Lublina?
timorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-31, 07:49   #1198
SeptembeR22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Witam serdecznie, czy ktoś leczył tzw. tyłozgryz? mi orto zapowiedziała noszenie dodatkowo przy nakładkach tzw. szyn ortodontycznych -są to takie "ala" małe gumki recepturki doczepiane do zębów.... miał ktoś z tym do czynienia? Może się podzielić jak to wygląda?
SeptembeR22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-02, 08:20   #1199
Alapro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 2
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Jakby ktoś szukał w Gdańsku gdzie wykonują Clear Aligner to polecam gabinet protetyczny PERFECT SMILE na "wysepce" we Wrzeszczu. Mały prywatny punkt, ale w środku sami profesjonaliści. I w dodatku za dobrą cenę.
Alapro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 17:59   #1200
veroniczi
Przyczajenie
 
Avatar veroniczi
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Hej wszystkim, byłam w piątek u ortodonty i Pani powiedziała, że moja wada jest malutka (głównie są to małe szpary między zębami) i w moim przypadku proponuje mi wlasnie clear aligner- dwa etapy, tylko że ja jakoś nie umiem się do tego przekonać i stąd pojawia się moje pytanie, czy w ogóle warto wydawać na to tyle pieniędzy,czy będzie mi to przeszkadzać w mówieniu (kontakt z ludźmi w pracy) i czy ten szybki efekt tez szybko potem nie zniknie? ☺
veroniczi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-12-18 18:42:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:26.