już nie mam pomysłu co jeszcze mogę zmienić:(((((( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-04-17, 14:37   #1
paulinka_vel_paulinka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinka_vel_paulinka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 2 971

już nie mam pomysłu co jeszcze mogę zmienić:((((((


Bardzo chciałam schudnąć i jakieś cztery miesiące temu zaczełam biegać-po miesięcu biegałam już codziennie po 40-50 min,kiedy miałam już dość,przeżucałam się na rowerek stacjonarny też 40-50minut,i tak na zmiane do tej pory,teraz jeszcze ćwicze co drugi dzień z hantlami tak przez 30-40 min. Szczupleje,ale jakoś powoli,może ja poprostu za dużo ćwicze? może ktoś się na tym zna? A no i jeszcze staram się ograniczać jedzenie. SMUTNO MI!!!
__________________
Dbam o siebie dieta od 3.09.2010!!!
20.12.2010 jeszcze 6,7kg TO GO!!!
paulinka_vel_paulinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-17, 16:10   #2
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Re: już nie mam pomysłu co jeszcze mogę zmienić:((((((

Tak trzymaj, dasz rade

efekty widac po czasie a nie od razu, jesli odchudzanie byloby latwe i szybkie, to po swiecie chodziliby sami chudzielce. czasem 60% sukcesu to dobra "dieta" moze w tym tkwi problem?
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-20, 12:57   #3
Izane
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 237
Re: już nie mam pomysłu co jeszcze mogę zmienić:((((((

Paulinko,
organizm każdego człowieka jest inny, inaczej reaguje na spożywane produkty i formy rekreacji ruchowej. Dużo zależy też od intensywności procesów trawiennych, które nie tylko są odmienne dla różnych osób, ale również zmieniają się wraz z wiekiem. Dlatego przede wszystkim nie powinnaś sugerować się tym co jedzą lub jaki ruch uprawiąją np. twoje koleżanki. Nie ma diet uniwersalnych, dobrych i skutecznych dla każdego. Pewne powiedzonko mówi: że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Dlatego jeśli chodzi o dietę, to bez względu na to ile masz lat, polecałabym ci wizytę u dietetyka. Nie wszyscy są drodzy, a potrafią wskazać dobrą drogę we właściwym odżywianiu się.
Natomiast co do urawiania jakiejkolwiek rekreacji ruchowej to niestety smutną prawdą jest, że efekty nie przychodzą tak szybko, zwłaszcza jeśli ma się do czynienia z dużą nadwagą. Jest jednak kilka ogólnych zasad:
1. do pracy nad utratą tkanki tłuszczowej "służą" wszelkie formy aerobowe: aerobik, elipsa, bieganie, jazda na rowerze;
2. do pracy na rzeźbą czy masą mięśniową "służą" ćwiczenia siłowe - z obciążeniami;
Jeśli uprawia się obie formy to należy pamietać by jako pierwsze wykonywać treningi siłowe a po nich aerobowe.
3. przed każdym ruchem należy wykonać 10 minutową rozgrzewkę, która przede wszystkim uchroni nas przed kontuzjami czy "zakwasami";
4. mięśnie rozgrzewają się do właściwej pracy, a tkanka tłuszczowa zaczyna spalać się dopiero po 20 min wysiłku, dlatego jeśli jeździsz na rowerze 40 min to tylko przez 20 min spala się tkanka tł.
5. aby jakikolwiek ruch przynosił efekty trzeba być systematycznym i ćwiczyć przynajmniej 3 razy z tygodniu (najlepiej 4, 5 razy).

Dla pocieszenia mogę się przyznać, że choć nie miałam za bardzo czego zrzucać, bo przy wzroście 166 cm ważę 50 kg, to kiedy zaczęłam przygodę z fitnessem, pierwsze efekty zobaczayłam po 7 miesiącach regularnego chodzenia na siłownię. Dlatego głowa do góry i życzę powodzenia. Izane
Izane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:12.