Budowa, remont, urządzanie... - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-26, 12:22   #31
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Budowa, remont, urządzanie...

Mariki- więc już wiem, skąd w nas tyle podobieństw- te Barany to już tak chyba mają, że jak się na coś uprą, to nie odpuszczą i dojdą do tego, czego pragną; a jak czegoś pragną BARDZO- to dodaje im to skrzydeł...
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 19:50   #32
Pingwineczka
Zadomowienie
 
Avatar Pingwineczka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: kraina wiecznego szczęścia
Wiadomości: 1 062
Dot.: Budowa, remont, urządzanie...

Ufff... No jestem wreszcie. Zaniedbałam Was straszliwie, ale na swoje usprawiedliwienie powiem, że zaganiana jestem straszliwie. Na szczęście urządzanie mojego gniazdka idzie do przodu Kupiłam wreszcie panele na podłogi, co okazało sie nie takie proste, bo teraz w związku z likwidacja ulgi remontowej wszyscy rzucili sie do kupowania i straszne resztki pozostały. Ja wybrałam sobie przezornie 3 rodzaje paneli i trzymałam kciuki żeby choć jednych było te 58 metrów które mi były potrzebne. Na szczęście się udało i jutro lub pojutrze moje mieszkanko zyska wreszcie podłogę. No i pomalowałam sypialnie. Przyznam sie bez bicia... na różowo Trzy ściany na jasny jak to mówi moja siostra „prosiaczkowaty różowy” i jedna na mocniejszy i ciemniejszy, malinowy róż. Mimo, ze zawsze marzyłam o słodkiej i bardzo kobiecej sypialni, to sama jestem zaskoczona. Przepięknie to wyszło. I pomyśleć, ze kiedyś tak jak większość ludzi miałam do różu uprzedzenia. Jeśli ktoś chciałby zobaczyć co mi wyszło, to jak skończę kłaść podłogę wrzucę zdjęcie, chociaż juz wiem, że aparat zniekształca nieco kolory

Powiem Wam, że padam chwilami na nos, ale za to satysfakcję mam ogromną




Kurcze... ja też Baranek I mój mąż też




Trzymajcie się cieplutko! Odezwę sie w wolnej chwili.
__________________
Jak kobieta w nocy nie jęczy to w dzień warczy.

Małżeństwo to związek dwojga ludzi,w którym jedna osoba ma zawsze rację, a druga to mąż
Pingwineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 20:55   #33
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Budowa, remont, urządzanie...

Pingwineczko-gratuluję zakupu podłogi. Na zdjęcia czekam z niecierpliwością. A jakie panele kupiliśnie- chodzi mi o kolor? mi marzą sie jakieś cieniejsze barwy, ale mam jak na razie złe doświadczenia z nimi- w tej chwili mamy granatowy dywan z żółtym geometrycznym wzorkiem rozrzuconym i PORAŻKA, widać na nim każdy poproch, najlepiej gdyby był okkurzany co najmniej dwa razy dziennie.

Kobietki- pisać, pisać, zdawać relacje z postępów bliższych i dalszych. Pozdrawiam cieplutko
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-30, 07:08   #34
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Budowa, remont, urządzanie...

Moje drogie- mam już piękne drzwi garażowe (i wełnę do ocieplenia też). Co prawda dostawca z Leroy nieźle mnie zestresował- towar miał przyjechać wczoraj w godzinach popołudniowych, po 16- oki,Mąż już miał być w domku. Dla pewności poprosiliśmy w sklepie, żeby jeszcze zadzwonili przed wyjazdem- no i pan zadzwonił- o 11 i powiedział że będzie za 20 min. Na szczęście jeszcze nie zdążyłam pojechac na zajęcia, szybko obdzwoniłam sąsiadów i mi pomogli rozładować auto (w umowie dostawy jest tylko dowóz, bez rozładunku). Ufff, ale stres był duży
Pozdrawiam
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-01, 22:10   #35
Pingwineczka
Zadomowienie
 
Avatar Pingwineczka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: kraina wiecznego szczęścia
Wiadomości: 1 062
Dot.: Budowa, remont, urządzanie...

Coś nam opada temacik No cóż widocznie wszystkie dzielne kobietki nie maja czasu zajęte tworzeniem własnych „gniazdek”. Cóż sama ostatnio latam jak dzika, bo chciałabym sie do końca roku wreszcie wprowadzić. Jeśli tyle zamieszania jest przy wykańczaniu nowego mieszkania, to wyobrażam sobie co jest przy budowie domu. Ale od czegoś trzeba zacząć prawda? Ja jestem ciągle nastawiona na posiadanie w przyszłości własnego domku, chociaż moje mieszkanko od razu pokochałam.

Primavera-gratuluje zakupów Byle do przodu Jestem bardzo ciekawa jak będzie wyglądał Twój domek. Tak z ciekawości, plan domu też sami obmyślaliście czy korzystacie z „gotowca”? Panele mam dosyć ciemne, ale nie za bardzo. Kiedyś marzyła mi się „ciemna wiśnia”, ale koleżanka kupiła sobie cos takiego i widać na tym najdrobniejszy pyłek kurzu. Koszmar. Ja mam do sprzątania dosyć olewatorskie podejście i pewnie bym sie psychicznie wykończyła Te moje to jakaś pinia antyk. Widziałam je w internecie, ale tam jakoś szaro wyglądają. W rzeczywistości maja dużo cieplejszy kolorek. W sobotę razem z mężem zabieramy się za ich układanie. Tez będzie niezły ubaw, bo moje mieszkanie jest takie trochę nietypowe i większość pomieszczeń nie jest kwadratowa ani prostokątna. Gdybyś chciała zobaczyć mieszkanko w stanie surowym (teraz juz trochę zrobione, ale jeszcze nie mam zdjęć) to podaje adres takiej trochę prowizorycznej stronki: http://bj.risp.pl/mieszkanie/index.php?l=0&k=1 tam jest szczegółowa, zdjęciowa dokumentacja. Te niektóre szczegóły to dla mojego taty który aktualnie jest w Szwecji, a życzył sobie wszystko wiedzieć
Przesyłam gorące uściski!
__________________
Jak kobieta w nocy nie jęczy to w dzień warczy.

Małżeństwo to związek dwojga ludzi,w którym jedna osoba ma zawsze rację, a druga to mąż
Pingwineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-01, 22:55   #36
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Budowa, remont, urz?dzanie...

Pingwineczko - ju? teraz widz?, ?e super mieszkanko. Hehe- wida?, ?e wucecik si? przysz?emu lokatorowi spodoba? Fajnie, ?e masz du?o zieleni za oknami, a nie np. blokowisko. ?ycz? udanego uk?adania i zdaj relacj?, jak posz?o.
Uch, ja marz? o tym, ?eby nasze gniazdko ju? tak wygl?da?o ale przed nami jeszcze bardzo du?o pracy.

Co do projektu- wymy?lali?my go sami, cho? tak nie do ko?ca- my jedn? ?cian? "przyklejamy" si? do domu rodziców, wi?c nasz projekt musia? by? do tego dostosowany. Nie mieli?my pe?nej dowolno?ci. Ale nie jest ?le- jak znajd? zdj?cie projektu, to wklej?. Sami ustalali?my uk?ad pomieszcze?, ich wielko?? itp.- na dole mamy:
-du?y pokój (30m kw.),
-kuchni?,
-?azienk? ma?? (najpierw mia? by? sam wc, ale zdecydowali?my sie na wstawienie tam prysznica, jakby co to ju? b?d? 2 ?azienki, a nie 1)
-gara?,pomieszczenie gospodarcze i kot?owni?
a na górze:
- ?azienka du?a
-3 sypialnie
-jeden pokój, który jest normalnym pokojem, ale my nazywamy go strychem, bo przera?enie mnie ogarnia, ?e a? tyle tych pokoi jest ;-)

teraz zmykam, bo mamy z T? jeszcze du?o pracy (musimy 2 tys d?ugopisów zmy?, bo nadruk ma z?y kolor), ale pozdrawiam cieplutko i pisa? dziewczyny, pisa? co u was
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-02, 14:07   #37
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Budowa, remont, urz?dzanie...

Dziewczyny- a macie może fotki fajnie ozdobionych okien? Wiem, że do urządzania mi jeszcze daleko, ale umilam sobie jesienne wieczory planowaniem, co i jak ma wyglądać (polecam program ArCon- można tam umblować wirtualne mieszkanko czy domek). Teraz zastanawiam się nad wyglądem okien, a mianowicie- jak zrobić coś takiego, że na karniszu jest jakby zarzucona zasłonka z woalu- podejrzewam, że to musi być jakoś podszyte, czy samo tak wisi i nie spada? Kurczę- ale skomplikowanie opisuję. Postaram się poszukać fotki, to pokażę, o co mi chodzi, Może któraś z was ma tak ubrane okno?
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-28, 15:59   #38
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Budowa, remont, urz?dzanie...

I jak postępuje budowa?? Ja też przymierzam się, ale narazie szukam działki. Dalej będę szukać projektu, cos tam już mamy wymyślone, ale dokładnie wybierzemy, jak będziemy mieć działkę, znać jej koszty. Porównamy koszty budowy kilku domków, które nam się podobają, i wybierzemy taki, na który nas stać. Zastanawiam się, jaki jest koszt budowy domków metodą gospodarczą, taki do 150m2...? Na co zwracać uwagę przy wyborze działek, projektów. Widzę, że jest tu sporo osób, które już dokonywały takich wyborów, więc może coś doradzicie??
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:39.