PLAN TRENINGÓW - proszę o pomoc i ocenę! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-19, 21:32   #1
Oliwia1997
Przyczajenie
 
Avatar Oliwia1997
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5
Question

PLAN TRENINGÓW - proszę o pomoc i ocenę!


Witam Mam 16 lat, ważę 66kg przy wzroście 168cm. Wiem, że waga ta jest prawidłowa, ale wyglądam naprawdę okropnie. Mam oponkę na brzuchu pod pępkiem, sam brzuch i tak jest wystający. W udach mam w obwodzie, o zgrozo, 57cm! Do wakacji chciałabym się pozbyć tego tłuszczyku i schudnąć tak z 8kg. Oprócz zdrowego odżywiania i deficytu kalorycznego (spożywać będę około 1600 kcal) ułożyłam sobie taki trening:

Poniedziałek, środa, piątek:
Trening z Mel B:
1) 20 minut trening całego ciała 2 http://www.youtube.com/watch?v=AYS4gBkJXG0
2) 10 minut nogi http://www.youtube.com/watch?v=_xrXEV6U8Sc
3) 10 minut pośladki http://www.youtube.com/watch?v=rsOwRoaRh4I
4) 8 minut abs http://www.youtube.com/watch?v=wyRaOUbibG0

Wtorek, czwartek, sobota:
Ewa Chodakowska - SKALPEL http://www.youtube.com/watch?v=3yicvXejknk

Do tego ok. pół godzinki - godzinka szybkiej jazdy rowerem codziennie, oprócz czwartków (wtedy godzinka ZUMBY ) i oprócz niedziel (w niedziele mięśnie odpoczywają ).

Co myślicie o tym planie? Bardzo chciałabym wyglądać dobrze na wakacje... Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi. Buziaki
Oliwia1997 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 21:27   #2
nonetheless
Zakorzenienie
 
Avatar nonetheless
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 8 060
Dot.: PLAN TRENINGÓW - proszę o pomoc i ocenę!

od razu mówię, że nie znam się, weszłam tu z ciekawości, bo chciałam zobaczyć ten plan, jednak według mnie nie jest on dobry. jeśli do tej pory nic nie ćwiczyłaś (a myślę, że tak było) to taki codzienny wysiłek nie jest dla Ciebie wskazany. dojście do wymarzonej sylwetki to kwestia tygodni czy miesięcy a Ty myślisz, że w miesiąc schudniesz 8 kg! według mnie powinnaś najpierw zacząć od ćwiczeń 3 razy w tygodniu, ewentualnie co dwa dni. wątpię żebyś w ogóle dała radę za pierwszym razem przejść cały skalpel, a co dopiero mówić o tak intensywnych ćwiczeniach codziennie. no ale powtarzam, to tylko moje zdanie, nie jestem trenerem, ani nikim kto by się na tym znał.
__________________
25.12.2011
nonetheless jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-25, 21:28   #3
charlizeee
Zakorzenienie
 
Avatar charlizeee
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 10 094
PLAN TRENINGÓW - proszę o pomoc i ocenę!

Cytat:
Napisane przez nonetheless Pokaż wiadomość
od razu mówię, że nie znam się, weszłam tu z ciekawości, bo chciałam zobaczyć ten plan, jednak według mnie nie jest on dobry. jeśli do tej pory nic nie ćwiczyłaś (a myślę, że tak było) to taki codzienny wysiłek nie jest dla Ciebie wskazany. dojście do wymarzonej sylwetki to kwestia tygodni czy miesięcy a Ty myślisz, że w miesiąc schudniesz 8 kg! według mnie powinnaś najpierw zacząć od ćwiczeń 3 razy w tygodniu, ewentualnie co dwa dni. wątpię żebyś w ogóle dała radę za pierwszym razem przejść cały skalpel, a co dopiero mówić o tak intensywnych ćwiczeniach codziennie. no ale powtarzam, to tylko moje zdanie, nie jestem trenerem, ani nikim kto by się na tym znał.
A dlaczego nie ma dać rady zrobic całego skalpela?
__________________
Nigdy nie przyjmuj rad od osób,które nie osiągnęły tego, co Ty chcesz osiągnąć.
charlizeee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 19:49   #4
Oliwia1997
Przyczajenie
 
Avatar Oliwia1997
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5
Dot.: PLAN TRENINGÓW - proszę o pomoc i ocenę!

Ćwiczyłam, ćwiczyłam Skalpel robiłam już dłuższy czas i w ogóle nie byłam po nim zmęczona... Potem zrobiłam sobie przerwę, bo byłam chora, bo coś tam. Schudłam też już 25 kg, chudnąc około kilogram w tydzień, ale ostatnio stanęłam na wadze.
Oliwia1997 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 20:03   #5
werty
Zadomowienie
 
Avatar werty
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 817
Dot.: PLAN TRENINGÓW - proszę o pomoc i ocenę!

A będziesz się rozgrzewać przed i rozciągać po?

Masz do dyspozycji jakieś ciężarki? W Mel B chyba nie ma za dużo ćwiczeń z obciążeniem, Skalpela nie znam...
W każdym razie wiem po sobie, że dzięki pojedynczym ćwiczeniom z hantlami mój brzuch wygląda praktycznie z tygodnia na tydzień lepiej!!!

PS. 57cm w udzie to NORMALNY wymiar... Oczywiście warto ćwiczyć nogi, by pozbyć się tk.tłuszczowej/cellulitu, ale nie zakładaj, że dobre udo ma max 50cm Być może masz takie predyspozycje ciała, że nogi się niewiele zmienią w obwodzie, ale za to dzięki diecie i ćwiczeniom będą niesamowicie jędrne i silne- i do tego powinnaś dążyć

PS 2. Wielkie gratulacje za pozbycie się 25kg nadbagażu
__________________
.

01.2013 Start

Od V/2013 sercem i ciałem z
Melissą Bender

Edytowane przez werty
Czas edycji: 2013-05-26 o 20:09
werty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 20:35   #6
nonetheless
Zakorzenienie
 
Avatar nonetheless
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 8 060
Dot.: PLAN TRENINGÓW - proszę o pomoc i ocenę!

Cytat:
Napisane przez Oliwia1997 Pokaż wiadomość
Ćwiczyłam, ćwiczyłam Skalpel robiłam już dłuższy czas i w ogóle nie byłam po nim zmęczona... Potem zrobiłam sobie przerwę, bo byłam chora, bo coś tam. Schudłam też już 25 kg, chudnąc około kilogram w tydzień, ale ostatnio stanęłam na wadze.
oj, to widzę, że pochopnie Cię skrytykowałam, przepraszam
po prostu założyłam, że do tej pory nie robiłaś nic.
szacun za to 25kg! aaa... i pamiętaj, że mięśnie ważą więcej niż "tłuszcz". lepiej wyjdzie jak będziesz się mierzyć a nie ważyć.
__________________
25.12.2011
nonetheless jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 14:13   #7
Oliwia1997
Przyczajenie
 
Avatar Oliwia1997
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5
Dot.: PLAN TRENINGÓW - proszę o pomoc i ocenę!

Werty, ciężarków nie mam, ale próbowałam już z 1,5l butelkami z wodą
Być może 57cm jest normalne, ale uda wyglądają źle w stosunku do reszty ciała - mam drobną budowę górnej części ciała, natomiast biodra i uda to porażka - łydki mam dość szczupłe. Chciałabym tak po 2 cm zgubić w każdym udzie.

Nonetheless, wiem, że mięśnie ważą więcej, i w sumie nie chcę ich mocno rozbudowywać. Problem w tym, że przy ćwiczeniach aerobowych bardzo szybko łapie mnie kolka, nawet jeśli jestem dłużej niż 2 godziny po jedzeniu. Mam też dość słabą kondycję. Natomiast siłowe mogę "przecierpieć"
Oliwia1997 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-28, 14:34   #8
mayeczka87
Rozeznanie
 
Avatar mayeczka87
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 754
Dot.: PLAN TRENINGÓW - proszę o pomoc i ocenę!

Cytat:
Napisane przez Oliwia1997 Pokaż wiadomość
Werty, ciężarków nie mam, ale próbowałam już z 1,5l butelkami z wodą
Być może 57cm jest normalne, ale uda wyglądają źle w stosunku do reszty ciała - mam drobną budowę górnej części ciała, natomiast biodra i uda to porażka - łydki mam dość szczupłe. Chciałabym tak po 2 cm zgubić w każdym udzie.

Nonetheless, wiem, że mięśnie ważą więcej, i w sumie nie chcę ich mocno rozbudowywać. Problem w tym, że przy ćwiczeniach aerobowych bardzo szybko łapie mnie kolka, nawet jeśli jestem dłużej niż 2 godziny po jedzeniu. Mam też dość słabą kondycję. Natomiast siłowe mogę "przecierpieć"
Dziewczyny, żeby mięśnie wam urosły (i przybrały na wadze) musicie jeść. DUŻO jeść. Kobieta nie zyskuje tak łatwo mięśni, więc to, że waga wam nie spada, bo rosną wam mięśnie, jest mitem. też w to kiedyś wierzyłam.
__________________
www.gabrysiowo.pl zapraszam


Ćwiczę!! 1.12.2012

15.10.2008 12.12.2010 Zaręczyny 07.07.2012 Ślub

mayeczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:54.