Co lepsze w tym przypadku.. Studia magisterskie czy podyplomowe? A moze kursy? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-30, 10:09   #1
ondulith
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 221

Co lepsze w tym przypadku.. Studia magisterskie czy podyplomowe? A moze kursy?


Jestem w sytuacji malo komfortowej.. Skonczylam studia, obecnie pracuje na umowe zlecenie jako lektor j. angielskiego oraz udzielam korepetycji. Chcialabym zmienic zawod. Myslalam o zostaniu księgową, gdyz.. jest bardzo duzo ofert pracy w duzych miastach. I.. nie wiem za bardzo jak zaplanować obecnie moją sciezkę kariery żeby ta księgową zostać i zarabiać 1800 netto

Proszę o rady doświadczone księgowe:

Czy.. iść na studia licencjackie (czego bardzo bym nie chciala, bo mam 25 lat, dopiero co skonczylam moje poprzednie studia..)

Czy iść na studia magisterskie ( do prywatnej uczelni gdzie nie jest wymagany licencjat z finansow tylko przyjmuja wszystkich np. Wyzsza Szkola Bankowa)

Czy iść na studia podyplomowe organizowane np. przez skwp

Czy iść na kurs ( stopien 1,2,3 np. w skwp lub gdzie indziej)

Nie wiem ktora droga isc.. Proszę doradzcie cos. Zalezy mi na obraniu drogi ktora da pewnosć znalezienia pracy w księgowości ( pracy z ktorej wyzyje i zarobie te 1800 netto)

Dodam ze nie mamzadnego doswiadczenia w ksiegowosci, nie znam sie na tym, nie ma m zadnych podstaw. Zalezy mi na szybkiej zmianie ściezki zawodowej.
ondulith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 11:06   #2
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: Co lepsze w tym przypadku.. Studia magisterskie czy podyplomowe? A moze kursy?

co prawda nie jestem doświadczoną księgową, tylko studentką finansów i rachunkowości, ale pozwolę sobie przedstawić moją opinię

uważam, że warto jest zdobyć magistra z finansów. aby zdobyć certyfikat usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych trzeba, albo zdać bardzo ciężki egzamin, albo mieć wykształcenie magisterskie związane z księgowością i 3 lata praktyki w zawodzie. tak, więc ja osobiście stawiałabym na studia magisterskie lub podyplomowe.

wiele dobrych państwowych uczelni przyjmuje na studia magisterskie bez konieczności posiadania licencjatu z finansów. przykładem może być SGH - należy zdać test pisemny z wiedzy o gospodarce (jest podany wykaz książek, na podstawie których będą opracowywane pytania) i z dowolnego języka obcego. może pomyśl nad tą opcją?
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 11:16   #3
ondulith
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 221
Dot.: Co lepsze w tym przypadku.. Studia magisterskie czy podyplomowe? A moze kursy?

Vilandre rozwazalam te opcje tylko ze.. sama widze po sobie.. mialam studia z filologii najpierw licencjat pozniej mgr. Na licencjacie bardzo duzo sie nauczylam, na mgr - NIC. Mgr daje papierek ale wiedze..? Wg mnie niekoniecznie..
ondulith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 11:27   #4
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Co lepsze w tym przypadku.. Studia magisterskie czy podyplomowe? A moze kursy?

jeśli wybierzesz studia magisterskie, to licz się z tym, że będziesz mieć spore zaległości, które będziesz musiała sama nadrobić. Jeśli to nie problem, to chyba najlepszy wybór
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 11:32   #5
ondulith
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 221
Dot.: Co lepsze w tym przypadku.. Studia magisterskie czy podyplomowe? A moze kursy?

Cytat:
Napisane przez ViLLeMkA Pokaż wiadomość
jeśli wybierzesz studia magisterskie, to licz się z tym, że będziesz mieć spore zaległości, które będziesz musiała sama nadrobić. Jeśli to nie problem, to chyba najlepszy wybór
No tak.. tylko.. wlasnie.. beda zaleglosci..
ondulith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 12:43   #6
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: Co lepsze w tym przypadku.. Studia magisterskie czy podyplomowe? A moze kursy?

Cytat:
Napisane przez ondulith Pokaż wiadomość
Vilandre rozwazalam te opcje tylko ze.. sama widze po sobie.. mialam studia z filologii najpierw licencjat pozniej mgr. Na licencjacie bardzo duzo sie nauczylam, na mgr - NIC. Mgr daje papierek ale wiedze..? Wg mnie niekoniecznie..
ja z kolei na licencjacie nic się nie nauczyłam - wciąż miałam przedmioty matematyczne i związane z teorią ekonomii, natomiast z przedmiotów powiązanych bezpośrednio z rachunkowością miałam tylko jeden. teraz jestem na magisterskich i dopiero zaczynam się uczyć czegoś przydatnego

wszystko zależy od uczelni, więc radzę przejrzeć dokładnie programy studiów, sylabusy itp. zanim wybierzesz szkołę. może się okazać, że wcale nie będziesz miała wiele zaległości do nadrabiania
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 12:47   #7
ondulith
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 221
Dot.: Co lepsze w tym przypadku.. Studia magisterskie czy podyplomowe? A moze kursy?

Cytat:
Napisane przez vilandre Pokaż wiadomość
ja z kolei na licencjacie nic się nie nauczyłam - wciąż miałam przedmioty matematyczne i związane z teorią ekonomii, natomiast z przedmiotów powiązanych bezpośrednio z rachunkowością miałam tylko jeden. teraz jestem na magisterskich i dopiero zaczynam się uczyć czegoś przydatnego

wszystko zależy od uczelni, więc radzę przejrzeć dokładnie programy studiów, sylabusy itp. zanim wybierzesz szkołę. może się okazać, że wcale nie będziesz miała wiele zaległości do nadrabiania
Jezeli zdecyduje sie na studia mgr- radzicie zrobic je w renomowanej szkole tzn uniwersytet czy np. jakas prywatna np. wsb?
ondulith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-30, 13:05   #8
ViLLeMkA
Zakorzenienie
 
Avatar ViLLeMkA
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9 813
Dot.: Co lepsze w tym przypadku.. Studia magisterskie czy podyplomowe? A moze kursy?

uniwersytet często podczas rekrutacji priorytetowe CV to z państwowych
__________________
nazywaj mnie Vill

ViLLeMkA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 21:02   #9
ishtar
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 648
Dot.: Co lepsze w tym przypadku.. Studia magisterskie czy podyplomowe? A moze kursy?

To ja się może wypowiem, chociaż może księgową nie jestem, ale pracuję w controllingu i teraz dopiero zaczęłam studia podyplomowe z tego zakresu.
Jest ciężko, bo kończyłam kierunek związany z prawem. Na podyplomówce mam problemy z rozumieniem różego rodzaju zagadnień, bo nie mam dobrych podstaw. Potem to, czego nie zroumiałam na wykladach musze nadrabiać w domu Głównie to jakieś pojęcia, które wyjaśniają w całości dane zagadnienie, np. z analizy finansowej.
Na szczescie mam doswiadczenie zawodowe, a tudia tak jakby mi ukladają wiedzę w głowie.

Więc podejzewam, że na magisterskich studiach będziesz musiała sie baaardzo mocno przyłożyć, by nadążać za materiałem. Głupie zrozumienie podziału na aktywa i pasywa, otwieranie kont, bilanse - to podstawa (Ja ja miałam na swoich studiach - podstwy rachunkowości, rachunkowość, rachunkowość podatkową i rachunkowość jednostek budżetowych - więc aż tak bardzo się nie gubię).
Pamietaj też, że do bycia ksiegową musisz mieć choć trochę umysł analityczny. Kończyłaś studia humanistyczne, więc zastanów się czy jesteś w stanie odnaleźć w sobie taką cechę

Może dobrym rozwiązaniem byłby kurs pierwszego stopnia, o którym piszesz, a następnie zastanowienie się nad magisterskimi lub podyplomówką z zakresu finansów. Jednocześnie, jesli masz możliwość, załapać sie na staż lub praktyki do jakiegoś biura rachunkowego.
Żadna teoria nie zastąpi praktyki.
ishtar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 11:28   #10
ondulith
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 221
Dot.: Co lepsze w tym przypadku.. Studia magisterskie czy podyplomowe? A moze kursy?

Dziekuje bardzo za odpowiedz. Na studia magisterskie jednak chyba sie nie zdecyduje. Ale.. mysle intensywnie o jakims kursie. Jestem z Olesnicy. Czy ktos moze zna jaka dobra firme w okolicy ktora robi dobre kursy ksiegowosci ( ewentualnie.. jakies studia podyplomowe.. na ktorych laik sobie poradzi)
ondulith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-02, 13:12   #11
muammamija
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 270
Dot.: Co lepsze w tym przypadku.. Studia magisterskie czy podyplomowe? A moze kursy?

\dobry ksiegowy zarabia od kilku do kilkunastu tysiecy zlotych miesiecznie - to dla takich osob sa uniwersytety z panstwowych uzcelni (oczywiscie dla najlepszych)

Uwazam, ze jesli wykazesz sie
a. doswiadczeniem
b. bedziesz w tym dobra

to po kazdej sciezce znajdziesz prace w zawodzie za mniej niz srednia krajowa good luck!
muammamija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-03, 20:04   #12
tutmirlajt
Zadomowienie
 
Avatar tutmirlajt
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 381
Dot.: Co lepsze w tym przypadku.. Studia magisterskie czy podyplomowe? A moze kursy?

Cytat:
Napisane przez muammamija Pokaż wiadomość
\dobry ksiegowy zarabia od kilku do kilkunastu tysiecy zlotych miesiecznie - to dla takich osob sa uniwersytety z panstwowych uzcelni (oczywiscie dla najlepszych)

Uwazam, ze jesli wykazesz sie
a. doswiadczeniem
b. bedziesz w tym dobra

to po kazdej sciezce znajdziesz prace w zawodzie za mniej niz srednia krajowa
good luck!
Dlaczego tak uwazasz? Moja kolezanka bez studiow, zarabia 7 tysiecy jako ksiegowa.. Dziewczyna ma 43 lata.
tutmirlajt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 15:19   #13
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Co lepsze w tym przypadku.. Studia magisterskie czy podyplomowe? A moze kursy?

Cytat:
Napisane przez tutmirlajt Pokaż wiadomość
Dlaczego tak uwazasz? Moja kolezanka bez studiow, zarabia 7 tysiecy jako ksiegowa.. Dziewczyna ma 43 lata.
Bo ma spryt i doświadczenie.

Ja uważam, że niekonieczne powinnaś nastawiać się na zmianę kariery zawodowej. Może lepiej jechać na 2-3 miesiące do np. Wrocławia, który masz blisko i zacząć intensywnie szukać pracy w swoim zawodzie? Nie wiem, jak konkretnie to wygląda, czy/jakie trzeba zdawać ewentualnie egzaminy dodatkowe, ale jak czytam gazety, to często widzę, że potrzebują tłumacza/lektora wyspecjalizowanego w konkretnych zakresach tematycznych. Może lepiej poszukać w taki sposób?

A co do studiów... Mam znajomą, która rok temu skończyła na UMK FiR. Powiedziała, że na dziennym licencjacie nauczyła się wiele, a na zaocznym magistrze- dosłownie nic. Papierek, który ją sporo kosztował i tyle.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-04, 16:12   #14
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Co lepsze w tym przypadku.. Studia magisterskie czy podyplomowe? A moze kursy?

Kurs, praktyka, egzamin.
Moje zdanie.
Ewentualnie w trakcie już! pracy podyplomowe. O ile warunki będą dopuszczać absolwentów Twojego kierunku.
Jeżeli kurs, musisz liczyć się z wydatkiem na początek, choć w przypadku znalezienia pracy jedynie z kursem w CV... nie będzie łatwo.

Zwłaszcza, że nigdy nie miałaś z tą dziedziną do czynienia.
Może warto zapytać znajomych w biurach rachunkowych - jeżeli masz taką możliwość - niektóre przyjmują czasem do pomocy studentki w okresie rozliczania PITów - na przykład - i przekonać się jak taka praca faktycznie wygląda zanim w ogóle się zdecydujesz.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-06, 10:40   #15
muammamija
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 270
Dot.: Co lepsze w tym przypadku.. Studia magisterskie czy podyplomowe? A moze kursy?

Cytat:
Napisane przez tutmirlajt Pokaż wiadomość
Dlaczego tak uwazasz? Moja kolezanka bez studiow, zarabia 7 tysiecy jako ksiegowa.. Dziewczyna ma 43 lata.
Bo 25 lat temu, gdy ona wchodzila na rynek pracy, wymagania byly zupelnie inne a i realia 'delikatnie' sie roznily, nie uwazasz? Wydaje mi sie czy te dwie panie (autorke i twoja kolezanke) dzieli prawie 20 lat.............?

Tylko czekac jak w jej pracy upomna sie o papier.
muammamija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 12:39   #16
maharet1092
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 7 907
GG do maharet1092
Dot.: Co lepsze w tym przypadku.. Studia magisterskie czy podyplomowe? A moze kursy?

Ja myślę,że najlepsza będzie podyplomówka.Nauczysz się konkretów.Kursy to trochę mało,na magisterce może być za ciężko jeśli nie masz żadnych podstaw,a licencjat zajmie Ci dużo czasu a 3/4 nabytej wiedzy ia tak będzie zbędne w pracy.
Nie wiem tylko czy zarobisz te 1800 zł.
Trochę się dziwie,bo masz całkiem niezły zawód.Mogłabyś np.pracować w szkole na etat (18 godzin),a potem dorabiać korepetycjami,w przywatnych szkołach(we Wrocławiu jest ich trochę),albo zrobić uprawnienia na tłumacza przysięgłego.
maharet1092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:14.