Jak powinno wyglądać szkolnictwo w Polsce? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-30, 10:05   #31
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Jak powinno wyglądać szkolnictwo w Polsce?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;44884035]No i nie wiem, cóż takiego złego jest że always próbki dał. Dał, super, w czym problem? dostałam w życiu próbki przeróżnych firm różnych rzeczy - skorzystałam i tyle.[/QUOTE]

Ja uważam, że szkoła to nie jest miejsce, w którym różne firmy powinny prowadzić swoją kampanię reklamową
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 10:13   #32
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Jak powinno wyglądać szkolnictwo w Polsce?

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Ja uważam, że szkoła to nie jest miejsce, w którym różne firmy powinny prowadzić swoją kampanię reklamową
No proszę cię
Wiele firm prowadzi kampanie edukacyjne w szkołach. Np. Winiary prowadzi świetną rzecz:

http://www.winiary.pl/zyjsmacznieizdrowo/

Po przystąpieniu do programu dają naprawdę świetne materiały edukacyjne (tabele kalorii w plakatach, scenariusze zajęć, plakaty o piramidzie żywienia, filmy edukacyjne).

Dettol pomaga prowadzić kampanię Pogromcy Zarazków pod patronatem Narodowego Instytutu Zdrowia

http://www.pogromcyzarazkow.pl/pl/cms/o-kampanii/

Indykpol prowadzi "Akademię super przedszkolaka"

https://www.indykpol.pl/?module=Abou...%252580%25259D

I tak dalej. Szkoły i przedszkola w tym uczestniczą, bo naprawdę często są to świetne programy, szkoły dostają ciekawe pomoce (a tak, szkół nawet na takie duperele często nie stać) a na każdej z nich jest logo firmy. Tak to wygląda.

Inna rzecz, że... ogrom nastolatek chciałaby np. wypróbować tampony a wstydzi się kupić sama - wówczas taka darmowa próbka, otrzymana w szkole, jest świetnym rozwiązaniem.

Jest, dajmy na to, lekcja właśnie o higienie w trakcie okresu. I o środkach do tego przeznaczonych - dlaczego ja mam sama kupować materiały poglądowe? Szkoła nie kupi, bo nie ma kasy. No to super, że da always czy tampax czy co tam jeszcze
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 10:18   #33
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Jak powinno wyglądać szkolnictwo w Polsce?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;44884431]No proszę cię
Wiele firm prowadzi kampanie edukacyjne w szkołach. Np. Winiary prowadzi świetną rzecz:

http://www.winiary.pl/zyjsmacznieizdrowo/

Po przystąpieniu do programu dają naprawdę świetne materiały edukacyjne (tabele kalorii w plakatach, scenariusze zajęć, plakaty o piramidzie żywienia, filmy edukacyjne).

Dettol pomaga prowadzić kampanię Pogromcy Zarazków pod patronatem Narodowego Instytutu Zdrowia

http://www.pogromcyzarazkow.pl/pl/cms/o-kampanii/

Indykpol prowadzi "Akademię super przedszkolaka"

https://www.indykpol.pl/?module=Abou...%252580%25259D

I tak dalej. Szkoły i przedszkola w tym uczestniczą, bo naprawdę często są to świetne programy, szkoły dostają ciekawe pomoce (a tak, szkół nawet na takie duperele często nie stać) a na każdej z nich jest logo firmy. Tak to wygląda.

Inna rzecz, że... ogrom nastolatek chciałaby np. wypróbować tampony a wstydzi się kupić sama - wówczas taka darmowa próbka, otrzymana w szkole, jest świetnym rozwiązaniem.

Jest, dajmy na to, lekcja właśnie o higienie w trakcie okresu. I o środkach do tego przeznaczonych - dlaczego ja mam sama kupować materiały poglądowe? Szkoła nie kupi, bo nie ma kasy. No to super, że da always czy tampax czy co tam jeszcze [/QUOTE]

Ja się nie dziwię, że szkoły zgadzają się na jakiekolwiek materiały edukacyjne, skoro teraz nie stać ich na żadne. I dla mnie to jest problem. Uważam, że szkoła powinna mieć odpowiednio dużo funduszy by móc sobie poradzić z zadaniem edukowania uczniów bez pomocy materialnej firm kompletnie ze szkołą niezwiązanych.
Moim zdaniem szkoła nie jest miejscem, w którym powinny być promowane konkretne marki/konkretni producenci
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 10:39   #34
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Jak powinno wyglądać szkolnictwo w Polsce?

Ale będzie takim miejscem, bo rządzący mają szkołę w nosie. Głupimi lepiej się rządzi.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 10:43   #35
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Jak powinno wyglądać szkolnictwo w Polsce?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;44884950]Ale będzie takim miejscem, bo rządzący mają szkołę w nosie. Głupimi lepiej się rządzi.[/QUOTE]

Cały wątek jest o tym, co byśmy zrobili, gdybyśmy mogli
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 10:55   #36
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Jak powinno wyglądać szkolnictwo w Polsce?

Nie, no wiem
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 11:23   #37
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Jak powinno wyglądać szkolnictwo w Polsce?

Zupki z proszku Winiary to faktycznie zdrowe jedzenie jakąś hipokryzją to trąci.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-30, 11:42   #38
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Jak powinno wyglądać szkolnictwo w Polsce?

Vix, w nosie to mam, materiały dali porządne i zgodne z prawdą prócz logo nie było na nich żadnych przepisów w woreczkach ani nic
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 12:18   #39
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Jak powinno wyglądać szkolnictwo w Polsce?

A ja uwazam ze bez sensu wyciagac konsekwencje za niestosowny stroj. Ktos przyjdzie do szkoly w pizamie to jego sprawa zupelnie jak wtedy gdy idzie do lekarza :p mi to po prostu nie przeszkadza ale uwazam ze taka pelna swoboda powinna byc przywilejem uczniow nie sprawiajacych problemow. Bo swoboda ubioru to nagroda a nie norma.

---------- Dopisano o 13:16 ---------- Poprzedni post napisano o 13:15 ----------

U mnie w sp pamietam podpaski always i pogadanke. W gimnazjum chyba cini minis

---------- Dopisano o 13:18 ---------- Poprzedni post napisano o 13:16 ----------

Lustra u mnie w szkole zdjeli z dwoch powodow

Odlamkami pociela sie histeryczka
A dwa ze dziewczyny spedzaly kupe czasy na malowaniu sie w lazience
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 13:12   #40
hope01
Zakorzenienie
 
Avatar hope01
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 6 143
Dot.: Jak powinno wyglądać szkolnictwo w Polsce?

Spieszę ze swoim zdaniem

6 latki obowiązkowo do szkoły - dla mnie absurdalny pomysł. Bez obrazy ale oglądając kiedyś program sondażowy na ten temat, rodzice którzy jak najbardziej byli za tymże pomysłem - dla mnie ich wygodnictwo.

Gimnazjum - rzecz poj.. zła rzecz po prostu i tak jestem osobą po gimnazjum. I uważam że powinni przywrócić 8letnią podstawówkę. Jako doświadczone szczenię wiem jak się w głowie przewraca jak smarkacz "kończy podstawówkę" i idzie do gimnazjum. No łał... teraz jestem gość.. Matka co Ty gadasz, jakie "nie wolno", "nie możesz" jak ja dorosły już jestem. Szluga mi zapalić nie wolno? Tak, tak, w główce się przewraca, a że przypada jeszcze na to "okres buntu" ... o matko z córką.. Gimnazjum jest po prostu nie właściwie umieszczonym przecinkiem między podstawówką, a Lo tudzież technikum, zawodówką.

Program nauczania - totalnie pomieszany i niedostosowany. Więcej. Mając siostrę z lekkim - parodia. Tacy to mają tą samą podstawę programową.
Sądzę, że nie jest wielkim halo i wyczynem zrobić profile już w tej II części podstawówki, jeśli chodzi o profilowane gimnazjum już. Mało tego to nie głupi pomyśł BO: ja nienawidzę nie rozumiem i rzygam chemią i fizyka np. I dlaczego niby miałam na siłę zgłębiać coś co w zasadzie nie jest mi potrzebne? Stąd sądzę że takie przedmioty powinny być uczone jako podstawa do życia i funkcjonowania, a w swojej pełni zakresu - właśnie na profilach np. mat - chem. który można kontynuować w LO.

Mundurki - dlaczego bym była za? Dlatego że obecnie szkoła to rewia mody jest, lans i hajs. Ja przeszłam przez to, moja siostra teraz w gimnazjum - jeszcze gorzej. Owszem mogą się lansić i blansić telefonem, itp. Ale ja przechodziłam przez to że ja mam to z croppa ja z hausa, a ja to kupiłam w adidasie. Nadmieniam że nie pochodzę z ubogiej rodziny, a irytacja sięgała zenitu jak ktoś jarał się czymś i ile za to dał bo markowe. I świecił logiem Nike na plecach na pół korytarza. I to kategoryzowanie tych fajnych i niefajnych właśnie przez ubiór... Dalej, czemu mundurek. przynajmniej by zakrywał wywalone cycki, pół dupy na wierzchu i prowokacyjne wcięcia i wycięcia. Później dziwota, że taką w kiblu zmacali. Może i to leży w gestii rodziców i nauczycieli taką przypilnować. Ale mundurek obowiązkowy i kary w postaci jakiejś uwagi czy minusa za jego brak w końcu zadziała - z autopsji wiem z siostry i praktyk - ja mundurkowa nie byłam / szkoda

WDŻ - kpina. jeszcze nauczane przez katechetki Do tego trzeba osoby z podejściem, nawet z jakims jajem i takiej, która zapanuje nad uśmieszkami, dogryzkami. Mówię tutaj o tematach seksualnych głównie, bo wg mnie to stanowi duży problem.
W gestii rodziców to leży - no może i powinni, ale tak jak szaja powiedziała, rodzice często gęsto nie dopuszczają do siebie myśl i o seksualności dziecka swego.
Religie bym wywaliła z obowiązków. Kto chce niech idzie, czemu moje dziecko ma być zmuszane.
(jestem wierząca, ale bez przesady żeby religie traktować jak przedmiot najważniejszy, poza tym to co się teraz w KOściele wyprawia... )

Nauczyciele
- są i tacy i tacy i zaiste miałam i tych młodych i tych starszych i nie ma reguły że Ci są lepsi Ci gorsi i za wiele nie sądze że my, rodzice coś z tym zrobić możemy.

Podręczniki - podpisuję się nogami i ręcami. Za często zmieniane, przez co nie można mieć po siostrze, kuzynie itp, a ze względu na horendalne ich ceny rodziców często na nówki nie stać. A później problem czemu sobie ktoś kseruje od koleżanki. i te podręczniki z ćwiczeniami - nie do końca jestem za ale i nie do końca przeciw - odpadają dodatkowe kilogramy

Always w szkole
- uważam za super pomysł. Czemu? Dużo się dowiedziałyśmy, przestałyśmy się wstydzićo tym rozmawiać, a lekcja z chłopakami osobno zaowocowała tak, że dziewczyny pewniejsze siebie, a chłopaki przestali tak notorycznie wyciągać podpachy z plecaków Niech się reklamują, i tak używam biedronkowskich
__________________
-Mów do mnie brzydko!
-Wziąść, włanczać, przyszłem ...




Edytowane przez hope01
Czas edycji: 2014-01-30 o 13:18
hope01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 13:20   #41
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Jak powinno wyglądać szkolnictwo w Polsce?

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
A ja uwazam ze bez sensu wyciagac konsekwencje za niestosowny stroj. Ktos przyjdzie do szkoly w pizamie to jego sprawa zupelnie jak wtedy gdy idzie do lekarza :p mi to po prostu nie przeszkadza ale uwazam ze taka pelna swoboda powinna byc przywilejem uczniow nie sprawiajacych problemow. Bo swoboda ubioru to nagroda a nie norma.[COLOR="Silver"]
Wiesz, piżama to jedno ale szkoła to jedno z miejsc, gdzie ma obowiązywać dress code. I niedopuszczalne jest, by 13latka chodziła z paskiem w miejsce spódnicy, ramiączkami na wierzchu i dekoltem do bożeny
Do kościoła też nie wypada i tyle. Na wesele nie wypada w białej kiecce, bo to kolor zarezerwowany dla młodej. Na pogrzeb nie idę w czerwieni. I tak dalej... A skoro nastolatki chcą się tak strasznie dorosłe czuć, to niech się czują - z wszelkimi przyjemnościami, ale i ograniczeniami dorosłego życia.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-30, 13:23   #42
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Jak powinno wyglądać szkolnictwo w Polsce?

Za moich czasów jak ktoś w szkole (średniej już, nie mówię o podstawowej) nie miał kapci na zmianę nie zostawał wpuszczony na lekcje. Na takiej samej zasadzie można egzekwować mundurek - nie masz mundurka (czy innego odpowiedniego stroju), wracaj do domu. W regulaminie szkoły był zapis, że uczennica nie może mieć spódnicy krótszej niż chyba 3 cm nad kolano i były nauczycielki, które mierzyły długość spódnicy czy wypraszały z lekcji zbytnio umalowane dziewczę polecając wrócić już po demakijażu. Dodam, że czepiały się tylko osób, które zamiast nauką zajęte były pielęgnacją swojej urody i seksapilu więc miały trochę racji w tym co robią.

W pracy też nie zawsze można sobie pozwolić na dowolność ubioru i jakoś ludzie zaciskają zęby, zakładają co im kazali i nie jęczą, że nie mogą wyrażać swojej indywidualności. Szkoła nie jest od wyrażania się, tylko od nauczania
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 13:25   #43
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Jak powinno wyglądać szkolnictwo w Polsce?

Ja chyba jestem starej daty , ale zawsze raziło mnie przychodzenie do szkoły i na uczelnię w japonkach czy bluzkach na ramiączkach, albo krótkich spodenkach (przed kolano, takich szortach).
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 13:47   #44
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Jak powinno wyglądać szkolnictwo w Polsce?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;44888289]Wiesz, piżama to jedno ale szkoła to jedno z miejsc, gdzie ma obowiązywać dress code. I niedopuszczalne jest, by 13latka chodziła z paskiem w miejsce spódnicy, ramiączkami na wierzchu i dekoltem do bożeny
Do kościoła też nie wypada i tyle. Na wesele nie wypada w białej kiecce, bo to kolor zarezerwowany dla młodej. Na pogrzeb nie idę w czerwieni. I tak dalej... A skoro nastolatki chcą się tak strasznie dorosłe czuć, to niech się czują - z wszelkimi przyjemnościami, ale i ograniczeniami dorosłego życia.[/QUOTE]

Mi to nie przeszkadza, ja wyznaję zasadę: nie mam z toba problemów, to sobie możesz nawet kupkę na głowie wytatuować . I mówicie: praca praca, bo w pracy... Nigdy nie wiadomo gdzie te dzieci pójdą później, przecież wielcy artyści postrzeleni też jakieś szkoły musieli pokończyć, prawda.


Co do stworzenia dobrych podstawówek w miejsce gimnazjów - ja się zgadzam, fajny pomysł. Ale nierealny. Łatwiej zrobić sześcioklasowy kociołek panoramiksa a potem selekcjonować w osobnej szkole. Naprawdę nie widzę żadnego argumentu przeciw gimnazjum - dzieci szybciej dobierają się w klasie względem swoich zainteresowań i swojego poziomu (nie oszukujmy się, to jest istotne. w podstawówce masz cały przekrój dzieciaków, w znakomitym liceum, już nie. w gimnazjum szybciej mogą się jako tako dobrać) poza tym administracyjnie jest to łatwiej zrobić. choćby szkoły dwujęzyczne do której dane mi było uczęszczać - w ośmioklasowej podstawówce - nierealne

---------- Dopisano o 14:46 ---------- Poprzedni post napisano o 14:45 ----------

Cytat:
Napisane przez hope01
Szluga mi zapalić nie wolno? Tak, tak, w główce się przewraca, a że przypada jeszcze na to "okres buntu" ... o matko z córką.. Gimnazjum jest po prostu nie właściwie umieszczonym przecinkiem między podstawówką, a Lo tudzież technikum, zawodówką.
Pitu pitu, ty myślisz ze w ósmej klasie dzieci fajurów nie pociągały? W jakim świecie zyjesz
A ja sama zaczęłam jako smark kopcić, no ale takie są po prostu prawa dżungli i czy to ósma klasa czy gimbaza, no tak było jest i będzie

---------- Dopisano o 14:47 ---------- Poprzedni post napisano o 14:46 ----------

Brzmię chyba teraz jak jakiś szalony hipis ale mniemam że moi uczniowie prędzej mają mnie za germańskiego wilczura u nogi ssmanna niż pobłażliwą nimfę
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 13:49   #45
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Jak powinno wyglądać szkolnictwo w Polsce?

Drabineczko, ale potem tworzy się taki gim żywcem z "Młodych gniewnych" i to jest dramat. A w naszej rzeczywistości (czyli gdy szkoła ma żadne możliwości reagowania) po prostu strach potem wejść do takiej szkoły przestępców. Znam 2 takie...
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 13:53   #46
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Jak powinno wyglądać szkolnictwo w Polsce?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;44888924]Drabineczko, ale potem tworzy się taki gim żywcem z "Młodych gniewnych" i to jest dramat. A w naszej rzeczywistości (czyli gdy szkoła ma żadne możliwości reagowania) po prostu strach potem wejść do takiej szkoły przestępców. Znam 2 takie...[/QUOTE]

Ale gimbus rodem z młodych gniewnych który jest zdeprawowanym smarkaczem z patologicznego narkomańskiego środowiska, będzie nim w ósmej klasie, będzie nim w 1 gimnazjum i będzie nim w 1 zawodówki.
Ja mówię, jeden kolega ze szkolnej ławki z podstawówki siedzi w więzieniu na 25 lat. I to nie jest kwestia tego, że złe gimnazjum sprowadziło go na złą drogę. On już w podstawówce nie zdawał, bo od urodzenia wychowywał sie w takim miejscu że nie wiem jaka boska siła musiałaby go stamtąd wyciągnąć. Szkoła nie zareaguje ani w ósmej klasie ani w 2 gimnazjum, a patrzenie tylko na patologiczne jednostki jest bardzo niekorzystne dla dobrych uczniów.

Jeśli będziemy unikać gimnazjów z fajnym programem nauczania który bardzo łatwo w gimnazjum stworzyć, szkół dwujęzycznych czy na prawach specjalnych typu artystyczne, tylko dlatego że pewne elementy patologiczne kręca się w zwykłych klasach ogólnych, no to będzie to ogromna szkoda dla tych lepszych dzieci. Klasy profilowane ( u mnie przynajmniej ) mimo że ta sama znakomita szkoła, nie miały najmniejszego związku z klasami ogólnymi a między dziećmi była taka różnica jak między czarnym a białym.

Bo ja, z tymi samymi patologicznymi dziećmi które w gimnazjum miały kuratorów, musiałam siedzieć w podstawówce. Musiałam. I dziękuję ministrowi edukacji że skrócił mi męki o 2 lata i dał szansę szybciej się rozwinąć w zupełnie innej placówce. Bo tak, cała zbieranina dzieci kotłowałaby się do 15 roku życia - po co? Likwidacja zróżnicowanych poziomem klas i szkół w gimnazjach nie jest żadnym lekiem na patologie wśród młodzieży

Edytowane przez 201604181004
Czas edycji: 2014-01-30 o 13:54
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 13:57   #47
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Jak powinno wyglądać szkolnictwo w Polsce?

Drabineczko, tak. ALE jest różnica między 5 takimi w klasie nawet, a całą klasą takich. I... całą szkołą. To w takim razie niech prawo da możliwość ostrego reagowania na bandytów - bo nazwijmy rzecz po imieniu. A nie tak, że polecą wyzwiska w stronę nauczyciela, a on może co najwyżej uwagę wpisać (bo rodzic i tak nie przyjdzie do szkoły). A dyr. nie wywali ze szkoły, bo żadna inna go nie przyjmie a w takiej sytuacji dyrektor musi wskazać kolejną placówkę
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 14:02   #48
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Jak powinno wyglądać szkolnictwo w Polsce?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;44889091]Drabineczko, tak. ALE jest różnica między 5 takimi w klasie nawet, a całą klasą takich. I... całą szkołą. To w takim razie niech prawo da możliwość ostrego reagowania na bandytów - bo nazwijmy rzecz po imieniu. A nie tak, że polecą wyzwiska w stronę nauczyciela, a on może co najwyżej uwagę wpisać (bo rodzic i tak nie przyjdzie do szkoły). A dyr. nie wywali ze szkoły, bo żadna inna go nie przyjmie a w takiej sytuacji dyrektor musi wskazać kolejną placówkę [/QUOTE]

Wiesz dlatego ja jako nauczyciel skierowany raczej na gimnazjum i szkołę średnią, uważam że zamiast wielu pierdół na studiach powinnam mieć elementy resocjalizacji, bo to często niestety z doświadczenia wiem, ze nie przypomina nauczania tylko walkę z psami które odganiasz kijem . Ale to że już nic z uczniem nie zrobisz, bo go żadna szkoła nie przyjmie, to po prostu błąd w ustawie, to jest to miejsce które należałoby zmienić


No dobra no to teraz w moim przypadku to było
6 lat w patologicznej klasie patologicznego otoczenia gdzie jako dobry uczeń byłam stłamszona i razem z trójka innych trzymana na uboczu bo nie było dla nas czasu ani zajęć, gdyż wszystko pochłaniały sprawy wychowawcze albo zajęcia wyrównawcze + 3 lata dobrego dwujęzycznego gimnazjum z renomą

powiedz jakbyś to rozwiązała gdybym musiała iść tokiem ośmiu klas bo ja sobie tego nie potrafię jakoś ująć
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 14:20   #49
despa
Zakorzenienie
 
Avatar despa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 777
GG do despa
Dot.: Jak powinno wyglądać szkolnictwo w Polsce?

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
No okej, ale czemu wolałabyś osiem klas?

Dla mnie naprawdę wiarygodne opinie wydadzą co najwyżej nauczyciele którzy pracowali i w ośmiu klasach i w gimnazjum teraz... bo takie "ja nie miałam to jestem na nie" to żaden argument :P
Mam oboje rodziców nauczycieli, mama uczyła i w szkole podstawowej i gimnazjum, tato wciąż uczy w liceum.

Program systemu osmioklasowego był programem jasnym- była biologia, geografia, fizyka chemia....a nie jeden przedmiot gdzie na jednej lekcji uczysz się o sile a na kolejnej o narządach płciowych. Jakoś byo to tak rozłożone, ze nawet uczenie się większej iości przedmiotow sprawiało przyjemność.

W szkole podstawowej idąc na godzinę 8 nie wychodziłam z niej nigdy póxniej niżo 13, natomiast corka np. o 15 kończy lekcje....

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
No to nawet, gdyby mundurki były obowiązkowe, to szkoła nic więcej zrobić by nie mogła.



No niestety, polskie szkoły są straszne biedne. Jak czasami brakuje pieniędzy nawet na papier toaletowy, to kto by o zakupie głośników myślał…
Uważam, że na szkoły powinno iść więcej pieniędzy, tak, żeby szkoła zajęta była uczeniem, a nie kombinowaniem jak tu zrealizować lekcję bez głośników

---------- Dopisano o 10:07 ---------- Poprzedni post napisano o 10:05 ----------

A poinformowanie o dostępnych w Polsce środkach antykoncepcyjnych oraz mechanizmach ich działania (bez mówienia, co dobre, a co złe)? Szkoła czy rodzice?

Tego na WDŻ przez dwa lata moje dziecko nie miało....

A co do mundurków- ktoś kogo właśnie było stać na ekstra wypasione ciuchy w tamtych czasach nie wyrózniał się, bo był granatowy fartuszek, granatowe spodnie czy rajstopy, a jaką miał bluzke czy koszulę nikogo nie obchodziło.

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
A ja uwazam ze bez sensu wyciagac konsekwencje za niestosowny stroj. Ktos przyjdzie do szkoly w pizamie to jego sprawa zupelnie jak wtedy gdy idzie do lekarza :p mi to po prostu nie przeszkadza ale uwazam ze taka pelna swoboda powinna byc przywilejem uczniow nie sprawiajacych problemow. Bo swoboda ubioru to nagroda a nie norma.

---------- Dopisano o 13:16 ---------- Poprzedni post napisano o 13:15 ----------

U mnie w sp pamietam podpaski always i pogadanke. W gimnazjum chyba cini minis

---------- Dopisano o 13:18 ---------- Poprzedni post napisano o 13:16 ----------

Lustra u mnie w szkole zdjeli z dwoch powodow

Odlamkami pociela sie histeryczka
A dwa ze dziewczyny spedzaly kupe czasy na malowaniu sie w lazience

a dlaczego, szkoła jest miejscem gdzie nie powinno się świecić ani tyłkiem ani biustem ( moim zdaniem), dlatego odpowiedni stroj powinien być wymagany, tak samo jak nie podoba mi się to,ze uczniowie i szkoł podstawowych i gimn się malują farbują włosy. To akurat wina rodziców- ale gdyby byl regulamin, statut- nakazujący pewnych standartów to by się go trzymało

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;44888289]Wiesz, piżama to jedno ale szkoła to jedno z miejsc, gdzie ma obowiązywać dress code. I niedopuszczalne jest, by 13latka chodziła z paskiem w miejsce spódnicy, ramiączkami na wierzchu i dekoltem do bożeny
Do kościoła też nie wypada i tyle. Na wesele nie wypada w białej kiecce, bo to kolor zarezerwowany dla młodej. Na pogrzeb nie idę w czerwieni. I tak dalej... A skoro nastolatki chcą się tak strasznie dorosłe czuć, to niech się czują - z wszelkimi przyjemnościami, ale i ograniczeniami dorosłego życia.[/QUOTE]



Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Ale gimbus rodem z młodych gniewnych który jest zdeprawowanym smarkaczem z patologicznego narkomańskiego środowiska, będzie nim w ósmej klasie, będzie nim w 1 gimnazjum i będzie nim w 1 zawodówki.
Ja mówię, jeden kolega ze szkolnej ławki z podstawówki siedzi w więzieniu na 25 lat. I to nie jest kwestia tego, że złe gimnazjum sprowadziło go na złą drogę. On już w podstawówce nie zdawał, bo od urodzenia wychowywał sie w takim miejscu że nie wiem jaka boska siła musiałaby go stamtąd wyciągnąć. Szkoła nie zareaguje ani w ósmej klasie ani w 2 gimnazjum, a patrzenie tylko na patologiczne jednostki jest bardzo niekorzystne dla dobrych uczniów.

Jeśli będziemy unikać gimnazjów z fajnym programem nauczania który bardzo łatwo w gimnazjum stworzyć, szkół dwujęzycznych czy na prawach specjalnych typu artystyczne, tylko dlatego że pewne elementy patologiczne kręca się w zwykłych klasach ogólnych, no to będzie to ogromna szkoda dla tych lepszych dzieci. Klasy profilowane ( u mnie przynajmniej ) mimo że ta sama znakomita szkoła, nie miały najmniejszego związku z klasami ogólnymi a między dziećmi była taka różnica jak między czarnym a białym.

Bo ja, z tymi samymi patologicznymi dziećmi które w gimnazjum miały kuratorów, musiałam siedzieć w podstawówce. Musiałam. I dziękuję ministrowi edukacji że skrócił mi męki o 2 lata i dał szansę szybciej się rozwinąć w zupełnie innej placówce. Bo tak, cała zbieranina dzieci kotłowałaby się do 15 roku życia - po co? Likwidacja zróżnicowanych poziomem klas i szkół w gimnazjach nie jest żadnym lekiem na patologie wśród młodzieży
Tylko wg mnie idąc ciągiem i nauczyciele i dyrekcja znają juz takiego osobnika i sa w stanie sobie z nim poradzić, a w gimn zaczyna od zera budować swoj image młodego gniewnego- dodatkowo okres zmiany szkoły splata się z okresem dojrzewania i róznych buntów....
despa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-30, 14:32   #50
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Jak powinno wyglądać szkolnictwo w Polsce?

Cytat:
Napisane przez despa
Tylko wg mnie idąc ciągiem i nauczyciele i dyrekcja znają juz takiego osobnika i sa w stanie sobie z nim poradzić, a w gimn zaczyna od zera budować swoj image młodego gniewnego- dodatkowo okres zmiany szkoły splata się z okresem dojrzewania i róznych buntów....
Wie jak sobie poradzić? Proszę cię Nie są w stanie sobie z nimi poradzić, czasem nawet jego rodzice nie potrafią. Po prostu tkwi bo nie ma gdzie iść i wszyscy odliczają dni do jego wylotu. I przez to dobrzy uczniowie mają cierpieć, tak? Bo wyjasnij mi jakie widziałabyś wyjście w moim przypadku co opisywałam powyżej. Im szybciej wprowadza się poziomy, tym lepiej dla zdolniejszych jednostek. Czy to sportowo czy artystycznie czy ścisłowców.



---------- Dopisano o 15:26 ---------- Poprzedni post napisano o 15:25 ----------

Cytat:
Napisane przez despa
a dlaczego, szkoła jest miejscem gdzie nie powinno się świecić ani tyłkiem ani biustem ( moim zdaniem), dlatego odpowiedni stroj powinien być wymagany, tak samo jak nie podoba mi się to,ze uczniowie i szkoł podstawowych i gimn się malują farbują włosy. To akurat wina rodziców- ale gdyby byl regulamin, statut- nakazujący pewnych standartów to by się go trzymało
pierwszy raz włosy pofarbowałam w 2 gimnazjum
dziś sama jestem nauczycielem

upadek obyczajów

serio farbowanie włosów nie jest dla mnie żadną zbrodnią. statuty są, ale kto je respektuje? Naprawdę zepsucie moralne XXI wieku pozwala odsunąć na bok problemy pasemek na włosach bo dzieci maja poważniejsze problemy.

---------- Dopisano o 15:32 ---------- Poprzedni post napisano o 15:26 ----------

Serio. o ile jestem jeszcze w stanie przełknąć zasadność mundurków w klasach 1-3, ostatecznie 1-6, tyle nie rozumiem takiego... hm, jakby to ująć, trochę oderwanego od rzeczywistości mówienia "oo i żeby dziewczynki w liceum włosów nie farbowały" no trochę realizmu moi drodzy

Edytowane przez 201604181004
Czas edycji: 2014-01-30 o 14:29
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 14:47   #51
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Jak powinno wyglądać szkolnictwo w Polsce?

Cytat:
Napisane przez hope01 Pokaż wiadomość
Mundurki - dlaczego bym była za? Dlatego że obecnie szkoła to rewia mody jest, lans i hajs. Ja przeszłam przez to, moja siostra teraz w gimnazjum - jeszcze gorzej. Owszem mogą się lansić i blansić telefonem, itp.
No właśnie – jak nie będą się lansować ciuchami, to będą się chwalić markowymi butami, telefonami, piórnikami, zeszytami, torbami, plecakami… A jak i to ujednolicimy, to będą mogli się chwalić tym, jaki samochód mają rodzice, gdzie spędzili wakacje, czy ile wydają na fryzjera

Cytat:
Dalej, czemu mundurek. przynajmniej by zakrywał wywalone cycki, pół dupy na wierzchu i prowokacyjne wcięcia i wycięcia.
Od razu mi się przypomniał klip Britney Spears do „Baby one more time”

Mundurek nie jest żadną gwarancją na to, że dzieci przestaną się przechwalać, lansować czy zachowywać się niestosownie do sytuacji.

Cytat:
Always w szkole - uważam za super pomysł. Czemu? Dużo się dowiedziałyśmy, przestałyśmy się wstydzićo tym rozmawiać, a lekcja z chłopakami osobno zaowocowała tak, że dziewczyny pewniejsze siebie, a chłopaki przestali tak notorycznie wyciągać podpachy z plecaków Niech się reklamują, i tak używam biedronkowskich
A to Always robił Wam pogadankę na temat miesiączki?

A co do osobnych zajęć dla dziewczyn i chłopaków – ja tego nigdy nie rozumiałam. Tak, jakby chłopcy mieli o miesiączce nie wiedzieć

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
W pracy też nie zawsze można sobie pozwolić na dowolność ubioru i jakoś ludzie zaciskają zęby, zakładają co im kazali i nie jęczą, że nie mogą wyrażać swojej indywidualności.
Szkoła a praca to jednak trochę inne sytuacje:
1) Do pracy idzie się z własnej woli, a do szkoły chodzić trzeba.
2) Za chodzenie do pracy dostaje się wynagrodzenie, a za chodzenie do szkoły nie.
3) Pracę się wybiera, można wybrać taką, gdzie strój jest dowolny.

Gdyby wprowadzić obowiązkowe mundurki, to rygor byłby nawet większy niż w niejednym miejscu pracy.

Cytat:
Szkoła nie jest od wyrażania się, tylko od nauczania
Ja z kolei jestem zdania, że szkoła ma być jednym z miejsc, gdzie dziecko nie tylko otrzymuje stosowną wiedzę związaną z różnymi naukami, ale też uczy się żyć w społeczeństwie, kształtuje własną osobowość, odkrywa własne pasje i szuka własnej drogi życiowej.
Uważam, że szkoła powinna dawać każdemu uczniowi możliwość rozwijania się, a nie tępić u uczniów każdy przejaw tego, że są mimo wszystko odrębnymi jednostkami, które mogą mieć chociażby inny gust i preferować inne ubrania.

Cytat:
Napisane przez despa Pokaż wiadomość
Tego na WDŻ przez dwa lata moje dziecko nie miało....
A to jest w programie WDŻ? Te zajęcia są nadal dobrowolne?

Cytat:
a dlaczego, szkoła jest miejscem gdzie nie powinno się świecić ani tyłkiem ani biustem ( moim zdaniem), dlatego odpowiedni stroj powinien być wymagany, tak samo jak nie podoba mi się to,ze uczniowie i szkoł podstawowych i gimn się malują farbują włosy. To akurat wina rodziców- ale gdyby byl regulamin, statut- nakazujący pewnych standartów to by się go trzymało
Mnie z kolei kompletnie nie rusza, że uczniowie farbują włosy. I wolałabym, żeby szkoła skupiła się na przekazywaniu uczniom wiedzy, uczenia ich tolerancji, życia w społeczeństwie itp., a nie czepiała się pofarbowanych włosów, które generalnie wielkiego znaczenia nie mają.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 14:51   #52
despa
Zakorzenienie
 
Avatar despa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 777
GG do despa
Dot.: Jak powinno wyglądać szkolnictwo w Polsce?

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
Wie jak sobie poradzić? Proszę cię Nie są w stanie sobie z nimi poradzić, czasem nawet jego rodzice nie potrafią. Po prostu tkwi bo nie ma gdzie iść i wszyscy odliczają dni do jego wylotu. I przez to dobrzy uczniowie mają cierpieć, tak? Bo wyjasnij mi jakie widziałabyś wyjście w moim przypadku co opisywałam powyżej. Im szybciej wprowadza się poziomy, tym lepiej dla zdolniejszych jednostek. Czy to sportowo czy artystycznie czy ścisłowców.

pierwszy raz włosy pofarbowałam w 2 gimnazjum
dziś sama jestem nauczycielem

upadek obyczajów

serio farbowanie włosów nie jest dla mnie żadną zbrodnią. statuty są, ale kto je respektuje? Naprawdę zepsucie moralne XXI wieku pozwala odsunąć na bok problemy pasemek na włosach bo dzieci maja poważniejsze problemy.

---------- Dopisano o 15:32 ---------- Poprzedni post napisano o 15:26 ----------

Serio. o ile jestem jeszcze w stanie przełknąć zasadność mundurków w klasach 1-3, ostatecznie 1-6, tyle nie rozumiem takiego... hm, jakby to ująć, trochę oderwanego od rzeczywistości mówienia "oo i żeby dziewczynki w liceum włosów nie farbowały" no trochę realizmu moi drodzy

Jestem mamą dziewczynki, która teraz kończy szkołę podstawową i jakoś nie uważam że wiek 12,5 -13 (już w gimnazjum) to okres akurat tak fantastycznie dobry, zeby dziecko ( bo to wciąż dziecko) farbowało włosy, czy miało kilo tapety na buzi. Ale to moje zdanie i moje dziecko na pewno włosów farbować nie bedzie w tym wieku i już- i mogą się posypać na mnie topory, mocne słowa- ale to ja jestem mamą i to ja odpowiadam za to co moje dziecko robi i jak wygląda nikt inny.

W szkole mojego dziecka od początku od klasy pierwszej są klasy profilowane- więc tu akurat nie potrzebuję gimnazjum.

W czasie mojej edukacji skzolnej, jak był jakiś osobnik dający w kość to nauczyciel umiał sobie z nim poradzić, wizyty w domu, rozmowy z rodzicami, bardzo często kurator i policja. Tylko wówczas niestety byly inne czasy, konsekwencje były wyciagane wobec ucznia, rodzice zobowiązywali się w obecności dyrekcji, dzielnicowego, rodzica i klasy do przestrzegania zasad. Teraz szkoła niestety jest dla niektórych tylko miejscem - gdzie wiadomo-gdzie dziecko jest. Znane są przeciez sytuacje gdzie nauczyciele nie mają szacunku i poważania wśród uczniów
despa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 14:55   #53
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Jak powinno wyglądać szkolnictwo w Polsce?

Cytat:
Napisane przez Chatul
No właśnie – jak nie będą się lansować ciuchami, to będą się chwalić markowymi butami, telefonami, piórnikami, zeszytami, torbami, plecakami… A jak i to ujednolicimy, to będą mogli się chwalić tym, jaki samochód mają rodzice, gdzie spędzili wakacje, czy ile wydają na fryzjera
oj właśnie, bardzo naiwne jest myślenie że mundurek zakryje problemy. mundurek nie zakryje problemów. biedny uczeń co pralki w domu nie ma i matkę alkoholiczkę ma, będzie miał brudny mundurek, a mundurek bogatej dziewczynki będzie zdobiły złote kolczyki z oczkiem. no mówię, to miało prawo bytu 50 lat temu gdzie wszyscy byli tak samo biedni i mieli to samo bo nic innego nie było w sklepach. teraz, nawet jakby ci uczniowie nago mieli chodzć do szkoły to i tak jest 150 sposobów żeby pokazać swoją wyższość i się wylansować

---------- Dopisano o 15:55 ---------- Poprzedni post napisano o 15:53 ----------

Cytat:
Napisane przez despa
Jestem mamą dziewczynki, która teraz kończy szkołę podstawową i jakoś nie uważam że wiek 12,5 -13 (już w gimnazjum) to okres akurat tak fantastycznie dobry, zeby dziecko ( bo to wciąż dziecko) farbowało włosy, czy miało kilo tapety na buzi. Ale to moje zdanie i moje dziecko na pewno włosów farbować nie bedzie w tym wieku i już- i mogą się posypać na mnie topory, mocne słowa- ale to ja jestem mamą i to ja odpowiadam za to co moje dziecko robi i jak wygląda nikt inny.
No to ok, tak uważasz, ale widzisz, piszesz naprawdę istotną rzecz. Ty jesteś mamą i odpowiadasz za to co robi twoje dziecko. 30 letnia mama 15 letniej Ani uzna że to dobra pora na balejaż. Mam ją wyrzucić z klasy bo...? Bo ja nie widzę żadnego powodu. Ale skoro przeciwnicy widzą, no to słucham: czemu

Cytat:
Napisane przez despa
W szkole mojego dziecka od początku od klasy pierwszej są klasy profilowane- więc tu akurat nie potrzebuję gimnazjum.
kogo ty oszukujesz profil pt "ekologiczny czyli elementy przyrody" albo "godzina plastyki więcej" to żaden profil. W gimnazjum następuje ogromny odsiew na podstawie egzaminów wstępnych - mówię o lepszych szkołach. O jakich egzaminach wstępnych miałaby być mowa w 1 klasie podstawówki
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 14:55   #54
despa
Zakorzenienie
 
Avatar despa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 777
GG do despa
Dot.: Jak powinno wyglądać szkolnictwo w Polsce?

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość

A to jest w programie WDŻ? Te zajęcia są nadal dobrowolne?

Prowadząca zajęcia "idzie " książką "Wędrując ku dorosłości", w książce są na ten temat informacje, na lekcji już nie...Teoretycznie są dobrowolne
despa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 17:12   #55
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Jak powinno wyglądać szkolnictwo w Polsce?

Cytat:
Napisane przez Lemmy is God Pokaż wiadomość
1. Wywalić edukacje seksualną, niby jest, a nastoletnich matek mnogo czyli się nie sprawdza. Do tego rzadko kiedy trafia się nauczyciel "normalny", na ogół albo katechetka, albo lewicowa aktywistka.

.
Sie nie sprawdza? nie uważam, aby ta lekcja byla nie potrzebna i miała az taki wpływ na ilość nastoletnich ciąż, nie zapominaj, że tutaj wiekszy wplyw ma dom rodzinny niż szkoła.

Likwidacja gimnazjum? zapomnijcie- to nie wykonalne i warto byłoby sie skupić na programie, ktory złagodzi przejscie do gimnazjum niz wiecznie bic pianę o likwidacji gimnazjum.

Program? mnie wnerwia wieczne powtarzanie materiału na przykladzie historii, podstawowka i gimnazjum od początku, po co? Dlaczego dzieciaki muszą znać daty królów, wojen greckiach, a potem czasu nie starcza na historie wspolczesną i nie wiedzą nic o latach przemian w PL.

Wnerwia mnie też nauczanie przedmiotow tzw."mniej waznych" jak wf, muzyka czy plastyka- za mało praktyki, za duzo teorii.
Jak mozna oceniać sztukę? i czy wszyscy muszą biegać wg. odgórnego czasu? przecież każdy ma zdolnosci w innym kierunku, nie nalezaloby oceniac samego starania? uczestnictwa w lekcjach? zaangażowania?

Z perspektywy bycia uczniem- nie podobalo mi sie wiele rzeczy w szkole, minęły lata i z perspektywy rodzica nie podoba mi sie jeszcze więcej rzeczy.

A najgorsze to brak wyboru, zmiany, rodzic sie odezwie= dziecko ma przerąbane, więc każdy ( w tym i ja) macha ręką i byle do końca roku i tak się to kula i utrzymujemy nauczycieli idiotów.

---------- Dopisano o 18:12 ---------- Poprzedni post napisano o 18:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
N





A to jest w programie WDŻ? Te zajęcia są nadal dobrowolne?



.
Nie pamiętam co jest ale nic strasznego.

W podstawowce moje dziecko chodzilo, obecnie w gimnazjum nie chciała chodzic i nie chodzi.

WDŻ i religia sa dobrowolne i nieobowiązkowe. U nas nie robia z tego powodu problemu.

Co do farbowania wlosow, eksperymentów wizualnych to nie jestem zwolenniczką wariacji i nadmiernego luzu, ALE bardzo ciezko jest nie ulec presji, mimo, że szkoła może obnizyc ocenę z zachowania jesli dziecko sie mega maluje, itd ale dziecku moze na ocenie nie zależeć i co wtedy?

Nie ma szkoły idealnej i nigdy nie było, ani za moich czasow ,a nie teraz nie bylo dobrze w edukacji.

Szkołę traktuje jak grypę- trzeba ją przejść
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/



Edytowane przez paula78
Czas edycji: 2014-01-30 o 17:15
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 20:02   #56
MamaKtosia
Zadomowienie
 
Avatar MamaKtosia
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 532
Dot.: Jak powinno wyglądać szkolnictwo w Polsce?

Cytat:
Napisane przez hope01 Pokaż wiadomość
WDŻ - kpina. jeszcze nauczane przez katechetki Do tego trzeba osoby z podejściem, nawet z jakims jajem i takiej, która zapanuje nad uśmieszkami, dogryzkami. Mówię tutaj o tematach seksualnych głównie, bo wg mnie to stanowi duży problem.
Naprawdę tego uczą katechetki? Nasze WDŻ w liceum - lata temu - prowadziła kobieta, która m.in. przynosiła nam pokazać różne rodzaje wibratorów (jak żywo pamiętam grający i świecący), instruowała na cytuję "modelowych penisikach" jak prawidłowo nałożyć prezerwatywę i rozmawiała z nami otwarcie o problemach w związkach nastolatków, o tym jak rozmawiać z rodzicami itp. I mimo, że lekkim świrem była to potrafiła z młodzieżą na TE tematy rozmawiać.

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Ja chyba jestem starej daty , ale zawsze raziło mnie przychodzenie do szkoły i na uczelnię w japonkach czy bluzkach na ramiączkach, albo krótkich spodenkach (przed kolano, takich szortach).
Japonki mnie nie rażą, ale studenci płci męskiej, którzy przychodzą na zajęcia w krótkich spodenkach już tak, ale to ze względu na to, że muszą być na zajęciach w fartuchach i to wygląda cudacznie jak spod tego fartucha wystają nagie, owłosione, męskie nogi. Nie potrafię się natenczas skupić na tym co do nich mówię tylko z pasją oglądam to osobliwe zjawisko . Koszulek na ramiączkach przez te fartuchy też nie widuję, ale pewnie by mnie nie zachwycały.

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Szkoła a praca to jednak trochę inne sytuacje:
1) Do pracy idzie się z własnej woli, a do szkoły chodzić trzeba.
2) Za chodzenie do pracy dostaje się wynagrodzenie, a za chodzenie do szkoły nie.
3) Pracę się wybiera, można wybrać taką, gdzie strój jest dowolny.
Są takie miejsca na świecie, gdzie dzieci dałyby się pokroić za możliwość bezpłatnej edukacji, a u nas część dzieci traktuje szkołę jak karę jakąś. Tylko pytanie czy błąd popełnili rodzice wpajając dzieciom takie a nie inne poglądy, czy tu faktycznie w jakiś sposób zawinił system, a może jeszcze coś innego.
MamaKtosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 20:13   #57
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Jak powinno wyglądać szkolnictwo w Polsce?

Cytat:
Napisane przez MamaKtosia Pokaż wiadomość
Są takie miejsca na świecie, gdzie dzieci dałyby się pokroić za możliwość bezpłatnej edukacji (…)
Ale nie dlatego, że tak marzą o tej sformalizowanej edukacji, ale dlatego, że mają świadomość, że bez tej edukacji nie mają szansy na wyrwanie się z biedy.
W Polsce to nie do końca tak działa. Nie mówiąc o tym, że no przykro mi, edukacja zabiera ładnych kilkanaście lat życia, wszyscy każą się uczyć (niekoniecznie przydatnych, fajnych i łatwych rzeczy), a wymiernych i szybkich efektów brak. Zwłaszcza na późniejszych etapach to uczniów bardziej interesowałoby otrzymanie finansowego albo materialnego wynagrodzenia niż piątki wstawionej do dziennika.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 20:24   #58
MamaKtosia
Zadomowienie
 
Avatar MamaKtosia
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 532
Dot.: Jak powinno wyglądać szkolnictwo w Polsce?

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
W Polsce to nie do końca tak działa. Nie mówiąc o tym, że no przykro mi, edukacja zabiera ładnych kilkanaście lat życia, wszyscy każą się uczyć (niekoniecznie przydatnych, fajnych i łatwych rzeczy), a wymiernych i szybkich efektów brak. Zwłaszcza na późniejszych etapach to uczniów bardziej interesowałoby otrzymanie finansowego albo materialnego wynagrodzenia niż piątki wstawionej do dziennika.
No to już zdaje się kwestia indywidualnego podejścia do kwestii nauki. Nigdy mi przez myśl nie przeszła jakakolwiek gratyfikacja finansowa za naukę. Uczyłam się bo świat mnie interesował, bo chciałam wiedzieć więcej, dla własnej satysfakcji i owszem także dla 5 w dzienniku. W moim przypadku dobre te oceny miały jak najbardziej przełożenie na wymierne dobra po zakończeniu edukacji. W przypadku mojego męża i przyjaciół było podobnie.
MamaKtosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 20:30   #59
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Jak powinno wyglądać szkolnictwo w Polsce?

Ale nie zawsze oceny i skończone studia przekładają się na sytuację zawodową. Mój TŻ jest dumny z tego, że miał w liceum 7 zagrożeń w jakieś klasie, a zawodowo radzi sobie świetnie i bidy nie klepie
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-30, 20:39   #60
MamaKtosia
Zadomowienie
 
Avatar MamaKtosia
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 532
Dot.: Jak powinno wyglądać szkolnictwo w Polsce?

Pewnie, że nie. Ale nie jest też tak, że się nigdy nie przekładają.

To jeszcze jedno bym zmieniła w naszym szkolnictwie. Bo ja mam wrażenie, że wszyscy teraz uważają, że trzeba pójść do ogólniaka, a potem na studia. I potem przy wkraczaniu na rynek pracy oczekują, że posypią się oferty świetnej pracy "bo oni przecież studia skończyli". Szkopuł w tym, że nie każdy musi skończyć. I może właśnie w szkołach już podstawówkach powinno się bardziej pokazywać uczniom, że są też inne drogi życiowe. Że świetny hydraulik będzie sobie lepiej zawodowo radził niż kiepski sinolog czy tam geograf. Że potrzeba nam szewców, mechaników, piekarzy, zegarmistrzów, a nie tylko politologów.

I że najlepiej przy wyborze zawodu kierować się zainteresowaniami i tym co się będzie robiło kiedyś z radością, a nie tym na co idą koledzy, tym gdzie jest dużo wolnych miejsc, albo tym co wp albo onet napisze o zawodach przyszłości...

Edytowane przez MamaKtosia
Czas edycji: 2014-01-30 o 20:41
MamaKtosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-31 22:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:52.