Waga stoi w miejscu przez tabletki anty? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-05, 22:49   #1
Jastynka
Przyczajenie
 
Avatar Jastynka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9
GG do Jastynka

Waga stoi w miejscu przez tabletki anty?


Witam!
Od ponad miesiąca biorę tabletki antykoncepcyjne i w tym samym czasie zaczęłam się odchudzać niestety schudłam jedynie 2kg na początku i od tamtej pory waga nie spada mimo racjonalnego odżywiania i ćwiczeń. Czy to może być wina tabletek? Słyszałam wiele o tym, że dziewczyny tyją po tabletkach ale czy można po nich nie chudnąć?

Nie wiem czy to odpowiedni dział na mój post jeśli nie- przepraszam
Jastynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 09:01   #2
Nadzieja80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 48
Dot.: Waga stoi w miejscu przez tabletki anty?

Nie sądzę by w ciągu miesiąca organizm tak zareagował. Jeżeli chodzi o tycie to jest to efekt pojawiający się po dłuższym czasie i jest raczej znikomy.
Oczywiście jeśli dawka hormonów w tabletkach jest nieodpowiednia, może to zaburzyć równowagę organizmu i powodować dodatkowe kilogramy. Jeśli młoda dziewczyna dostaje dawkę hormonów taką jak kobieta tuż przed menopauzą to skutki mogą być różne.
Nie mniej jednak obecne tabletki nie powodują już takiego przybierania na masie jak wtedy, gdy weszły do powszechnego użytku. Poczytaj jakieś artykuły i opinie ekspertów - ja mówię tylko to co wiem z doświadczenia i co udało mi się, gdzieś kiedyś wyczytać.

Nie wiem też co rozumiesz przez "racjonalne odżywianie i ćwiczenia". Moze tu tkwi problem.

Jeżeli masz wątpliwości czy tabletki mogą mieć wpływ na masę Twojego ciała to najlepiej spytaj swojego ginekologa.
Nadzieja80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-10, 00:17   #3
gallina1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 604
Dot.: Waga stoi w miejscu przez tabletki anty?

Ja biorę tabletki od roku, ani gwałtownie nie przytyłam, ani nie spowodowały one problemów z odchudzaniem (troszkę schudłam). To, że się od nich tyje to już raczej mit ale kup sobie może hydrominum- usuwa wodę z organizmu, słyszałam o nim całkiem dobre opinie
gallina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 08:45   #4
Nadzieja80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 48
Dot.: Waga stoi w miejscu przez tabletki anty?

Usuwanie wody z organizmu to stąpanie po bardzo cienkiej linie.
Byłabym ostrożna i sugerowała jakieś bezpieczniejsze metody.
Nadzieja80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 10:08   #5
NakarmUmysl
Raczkowanie
 
Avatar NakarmUmysl
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 42
Dot.: Waga stoi w miejscu przez tabletki anty?

Miesiąc to rzeczywiście dość mało żeby mogło mieć to aż tak duży wpływ, chociaż prawdą jest, że każda inaczej reaguje na tabletki i ciężko jest dobrać odpowiednie. Może to chwilowe zatrzymanie wody, powinnaś więc - paradoksalnie - dużo pić, możliwe że to przejdzie, a jak nie zauważysz poprawy to warto iść do ginekologa, możliwe że zmieni na inne.
__________________
Zgłodniałaś? Wpadnij na mój profil i zobacz jak nakarmić umysł
NakarmUmysl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 13:39   #6
Nadzieja80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 48
Dot.: Waga stoi w miejscu przez tabletki anty?

To niekoniecznie musi być kwestia wody.
Przecież autorka nie tyje tylko po prostu nie chudnie. A te 2 kg, które udało się zrzucić nie sugeruje jakiś wielkich zaburzeń.
Uważam, że trzeba poczekać z takimi wnioskami. Najlepiej jak mówiła koleżanka spytać ginekologa o inne tabletki (a może inny środek antykoncepcyjny), który nie powodowałby problemów (o ile obecna sytuacja ma rzeczywiście coś wspólnego z tabletkami).
Nadzieja80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-14, 19:38   #7
komicznie
Wtajemniczenie
 
Avatar komicznie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: łdz/wro
Wiadomości: 2 361
Dot.: Waga stoi w miejscu przez tabletki anty?

Ja co prawda nie mam tabletek ale ostatnio też pytałam ginekologa o brak chudnięcia na plastrach (Evra). Jeden ginekolog powiedział, że jedno drugiego się nie tyczy. Drugi zaś, że przy hormonach się niestety nie chudnia. Dostałam zmienę leków na krażki nuvaring i zobaczymy czy za miesiąc waga ruszy.
__________________
Gdy palec wskazuje na niebo, tylko głupiec patrzy na palec.
komicznie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-12, 07:09   #8
haneczka28
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: z domu:)
Wiadomości: 166
Dot.: Waga stoi w miejscu przez tabletki anty?

Warto zacząć liczyć kalorie, a przynajmniej zapoznać się z tabelami, by wiedzieć, jakich produktów lepiej unikać, by łatwiej trzymać linię. Dobrze jest wprowadzić do swych przyzwyczajeń żywieniowych dietę śródziemnomorską oraz wyeliminować lub chociaż ograniczyć słodycze. Poza tym bardzo ważna jest ilość posiłków w ciągu dnia – wbrew pozorom, spożywanie jednego, dwóch posiłków dziennie sprzyja tyciu, i to w sposób znaczący! Organizm próbuje wtedy najeść się na zapas i odłożyć tłuszczyk, bo „wydaje” mu się, że najwyraźniej dostęp do pożywienia jest ograniczony, skoro „dostawy” kalorii są tak rzadko! Szczupłą sylwetkę łatwiej UTRZYMAĆ, gdy je się 5 razy dziennie, ale po trochu.

Zatrzymywania wody w organizmie – ograniczenie spożywania soli kuchennej może pomóc w zapobieganiu retencji. Jeśli czujesz się na siłach – najlepiej, jeśli w ogóle przestaniesz solić, gdyż sporo chlorku sodu przyjmujemy codziennie nieświadomie w przeróżnych produktach spożywczych, począwszy od chleba, na chipsach skończywszy.

Podsumowując temat dotyczący wpływu antykoncepcji hormonalnej na wzrost masy ciała – pigułki bezpośrednio nie powodują tycia, mogą mu co najwyżej sprzyjać przez zwiększenie apetytu. To, czy kobieta po nich przytyje, zależy bezpośrednio od tego, czy jest łakomczuchem, czy też ma silną wolę i potrafi odmówić sobie smakołyków.
haneczka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-12 08:09:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:21.