Papużka falista - podróż samochodem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-21, 20:23   #1
Piksi1
Rozeznanie
 
Avatar Piksi1
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lębork
Wiadomości: 553
GG do Piksi1

Papużka falista - podróż samochodem


Przepraszam bardzo, ale naprawdę nie mam pojęcia, gdzie to napisać. Otóż mam problem. Będę musiała niedługo przejechać około 2,5 godzinną podróż z moja papużką falistą. Nigdy z niąnie podróżowałam i zastanawiam się jak to zrobić, żeby on przeżył jak najmniej stresu.
Dziękuje za szybkie odpowiedzi.
P.S. Szukałam w necie, ale nic nie mogłam znaleść.
Piksi1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 10:32   #2
bystok
Raczkowanie
 
Avatar bystok
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 98
Dot.: Papużka falista - podróż samochodem

Hej
lepszy byłby chyba dział wiZOOż (http://www.wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=65)
my kiedyś podróżowaliśmy z 4 falistymi pociągiem, razem prawie 8 godzin. Siedziały w klatce, klatka była włożona w pudełko tekturowe. Nic im nie było, oczywiście w pociągu wyjęte z pudełka, miały jedzenie i picie.
Ty masz jedną więc mniejszy problem. Kup jak najszybciej klatkę podróżną - są w sklepach zoologicznych, mniejsze wymiary mają. I przyzwyczajaj skrzydlatego do niej: postaw koło jego "normalnej" klatki by wychodząc ze swojego stałego domku mógł wejść do tej nowej i zbadać ją, zapoznać się z jej nowością (mam nadzieję że Twój skrzydlaty przyjaciel ma możliwość latania "na wolności" po pokoju ). Wsadź do tej klatki jego ulubiona zabawkę, niech tam idzie i się tam nią bawi. Ale nic na siłę, nie wsadzaj go tam sama bo się wystraszy i nici z przyzwyczajania. W podróż weź ze sobą jego ulubiona zabawkę, picie, jedzenie (my wodę braliśmy w słoiczku i wstawialiśmy słoik do klatki jak już byliśmy w pociągu). Jak lubi jeść kolby to weź kolbę. Jeśli jedziesz samochodem i nie Ty będziesz kierowca to będziesz mogła go głaskać po główce czy jak tam lubi być zabawiany. Jeśli jedziesz pociągiem to wsiadając do przedziału zapytaj czy ktoś z pasażerów nie jest przypadkiem uczulony na pierze ptaków - wtedy musisz zmienić przedział.
Powodzenia
bystok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 11:52   #3
Piksi1
Rozeznanie
 
Avatar Piksi1
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lębork
Wiadomości: 553
GG do Piksi1
Dot.: Papużka falista - podróż samochodem

Dzięki za porady. Ale właśnie tutaj jest problem. JA ją dostałam (tzn. parke, bo była jeszcze Ziuta) jao one były już u kogoś innego całe dwa lata. I ten ktoś ich nie oswoił Próbowałam przez 10 lat ale jakoś nie wychodzi. Więc głaskać go nie mogę. jedynie mówić, gwizdać itp.Mniejszej klatki nie chcę kupować jej z 3 powodów: to prawdopodobnie jest jedyna podróż Filipa, on niestety nie lata, bo nie chce nawet wyjść z klatki, więc na ten tydzień nie chcę go pozbawiać dużej klatki, jest już stray dosyć (12 lat), więc mie chce mu zmieniać otoczenia.
Słyszałam gdzie też, że można papugę przykryć jakimś cienkim kocykiem (tzn. tą klatkę z papugą)... To prawda???
Piksi1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 11:58   #4
bystok
Raczkowanie
 
Avatar bystok
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 98
Dot.: Papużka falista - podróż samochodem

można przykryć, my przykrywaliśmy na noc, bo jak tylko słońce wstało to robiły pobudkę, czasem była to 5 rano a chcieliśmy spać. Jak przykrywasz to czymś co zapewni mu dopływ świeżego powietrza. Przy dużej klatce lepiej jechać samochodem. Zapytaj weterynarza czy można dać coś na uspokojenie na czas podróży dla niego. Mama swoje nierozłączki musiała karmić lekiem na chorobę lokomocyjna, o falistych nie słyszałam ale weterynarz będzie lepiej wiedział, nasze w każdym razie nie miały.
bystok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 12:06   #5
Piksi1
Rozeznanie
 
Avatar Piksi1
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lębork
Wiadomości: 553
GG do Piksi1
Dot.: Papużka falista - podróż samochodem

ok, myślę, że jedak papuzia nie będzie musiała miec leków zadmych
on jest dość spokojny, gorzej było z jego żoną
Piksi1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:57.