nowy salon - pomóżcie proszę! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-09, 17:10   #1
kinghah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 442

nowy salon - pomóżcie proszę!


Witajcie,
Urządzam dom od podstaw, i mam naturalnie kupe dylematów, ale najistotniejszy na dzień dzisiejszy: wystrój salonu. Salon jest połączony z kuchnią, która jest smietankowa, salon chciałabym utrzymać w podobnej konwencji. Na ścianach jest obecnie orzech włoski i jasny beż. problem to rozmiar salonu: ok. 20 m2, z czego tylko dwie ściany ustawne ( pozostałe to okno balkonowe i wejście do kuchni). Moje podstawowe pytanie to: narożnik czy dwie małe sofy? A może jedna sofa i dwa foteliki? Dodam, że jedna ściana ma ok. 2,7 m, druga ok. 3,5 m, ale planuję TV naprzeciw tej 2,7, więc głownie tam jest miejsce na sofę bądź dłuższy bok narożnika.
P.S Załączam zdjęcia kuchni by dać pogląd na styl, jaki lubię.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg KUCHNIA CZERWIEC 2009 009.jpg (150,3 KB, 614 załadowań)
kinghah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 20:55   #2
summershine
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 68
Dot.: nowy salon - pomóżcie proszę!

Osobiście wybrałabym sofę i dwa fotele. Fotele zawsze możesz przesuwać jak Ci się tylko podoba, z dwoma sofami byłby już problem natury ciężkości i miejsca. Nie jestem tylko pewna czy oby na pewno zostawiałabym tę samą tonację w salonie, co w kuchni. Bałabym się, aby za mdło nie było. Ja np. kupiłabym brązowe meble i ściany pomalowała na ciepły kolor, np morki, który wcale nie wygląda bardzo ciemno, tym bardziej przy dużym pomieszczeniu. Do tego jakieś stylowe kolorowe dodatki, ale tak by wszystko pasowało do ogólnego stylu, ale też by nie przesadzić z nimi. Albo delikatny róż, niby róż niby bez...Ja na ścianach mam bodajże "majowy bez" i wygląda ładnie. Dokładnie jak bez. Można go rozcieńczyć z białym wtedy będzie jaśniejszy i bardziej subtelny. Wtedy polecam jasne kremowe dodaki dla kontrastu i ew. parę kolorowych akcetów. No ale to moję "widzi mi się" pozdrawiam
summershine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 22:24   #3
kinghah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 442
Dot.: nowy salon - pomóżcie proszę!

Cytat:
Napisane przez summershine Pokaż wiadomość
Osobiście wybrałabym sofę i dwa fotele. Fotele zawsze możesz przesuwać jak Ci się tylko podoba, z dwoma sofami byłby już problem natury ciężkości i miejsca. Nie jestem tylko pewna czy oby na pewno zostawiałabym tę samą tonację w salonie, co w kuchni. Bałabym się, aby za mdło nie było. Ja np. kupiłabym brązowe meble i ściany pomalowała na ciepły kolor, np morki, który wcale nie wygląda bardzo ciemno, tym bardziej przy dużym pomieszczeniu. Do tego jakieś stylowe kolorowe dodatki, ale tak by wszystko pasowało do ogólnego stylu, ale też by nie przesadzić z nimi. Albo delikatny róż, niby róż niby bez...Ja na ścianach mam bodajże "majowy bez" i wygląda ładnie. Dokładnie jak bez. Można go rozcieńczyć z białym wtedy będzie jaśniejszy i bardziej subtelny. Wtedy polecam jasne kremowe dodaki dla kontrastu i ew. parę kolorowych akcetów. No ale to moję "widzi mi się" pozdrawiam
Dziekuję za rady! Ja jednak zostanę przy orzechu/beżu (już mam tak pomalowane ściany), reszta w konwencji zbliżonej, natomiast ożywię dodatkami, które można co jakiś czas zmieniać.
Zastanawiam się, czy
1. wybrać sofę narożną z krótkim bokiem (lżejsza) czy może jednak sofe dwójkę/trójkę i 2 lekkie fotele, o których wspomniałaś...
2. zdecydować się na sofę skórzaną narożną z krótkim bokiem (bez zagłówków)
http://www.helvetia.com.pl/index.php...=66&did=1&l=pl
czy jednak IKEA EKTORP bo okrutnie lubie ten styl, ale mam obawy co do trwałości...
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S69805845

P.S. Załączam zdjęcia koloru na ścianach w salonie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DOM CZERWIEC 2009 079.jpg (69,8 KB, 89 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DOM KWIECIEN 2009 007.jpg (56,8 KB, 96 załadowań)
kinghah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-09, 22:26   #4
kinghah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 442
Dot.: nowy salon - pomóżcie proszę!

A może ktoś z Was ma taką sofę:
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...9&d=1149158340
wygodne to to? i ile kosztuje?
kinghah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 10:58   #5
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: nowy salon - pomóżcie proszę!

mam identyczny kolor w salonie a dodatki mam jasno brzoskwiniowe ta druga sofa jest fajna
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 10:58   #6
Malwi86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 17
Dot.: nowy salon - pomóżcie proszę!

Mi najbardziej podoba się ta biała skórzana. Chociaż z drugiej strony, gdy Ci się znudzi to lepiej gdy będzie to coś w stylu ikea, bo możesz kupić jakąś fajną narzutę i zupełnie zmienić styl niewielkim kosztem. A na skórzaną to nie bardzo to pasuje.
Malwi86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-14, 02:27   #7
kasandra82
Wtajemniczenie
 
Avatar kasandra82
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2 374
Dot.: nowy salon - pomóżcie proszę!

Mi sie o wiele bardziej podobają narożniki, np. takie:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 185.jpg (30,6 KB, 65 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3389408_1.jpg (13,6 KB, 44 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3389422_1.jpg (14,5 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg c_big1910613.jpg (71,6 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg modern_milano_naroznik.jpg (27,9 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg naroznik-hugo-195842z0.jpg (32,0 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wien.jpg (57,2 KB, 35 załadowań)
__________________



kasandra82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-16, 14:57   #8
kinghah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 442
Dot.: nowy salon - pomóżcie proszę!

Cytat:
Napisane przez kasandra82 Pokaż wiadomość
Mi sie o wiele bardziej podobają narożniki, np. takie:
Mnie też, tylko ten mój metraż.... Nie chcę mieć w salonie tylko narożnika i zero przejścia między nim a stołem (po przekątnej musi stac okrągły stół).
kinghah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 17:43   #9
awusia
Zadomowienie
 
Avatar awusia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 700
Dot.: nowy salon - pomóżcie proszę!

Ja też szukałabym raczej narożnika, fotele bardzo Ci zagracą wnętrze. Sama zdecydowałam się na białą sofę, więc polecam, ale koniecznie ze zdejmowanym pokryciem do tego, ta z Ikei ma kilka innych kolorów nakryć, więc jak Ci się kolory znudzą możesz łatwo dopasować sofę. Wiklinę zdecydowanie odradzam, bo trzeszczy i sprawia wrażenie siedzenia na balkonie.. ogólnie taka nieprzyjemna, nie zachęca do spoczynku Jeśli chodzi o kolor ścian to mam bardzo podobny w sypialni i żeby ożywić wnętrze włączyłam brąz i turkus- teraz pełno takich dodatków w sklepach.
awusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-19, 19:23   #10
kinghah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 442
Dot.: nowy salon - pomóżcie proszę!

Dziękuję i proszę o dalsze konsultacje;-)
Mam położoną podłogę i pytanie: czy do tak tradycyjnej, dębowej fazowanej deski pasuje sofa skórzana czy mam ją sobie wybić z głowy?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg PODŁOGA 024.jpg (146,3 KB, 57 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PODŁOGA 026.jpg (131,2 KB, 68 załadowań)
kinghah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-23, 10:35   #11
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: nowy salon - pomóżcie proszę!

narysuj rzut salonu z wymiarami i zaznacz okna, drzwi.
Tak bedzie łatwiej ocenic co tam wstawic
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-23, 21:46   #12
kinghah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 442
Dot.: nowy salon - pomóżcie proszę!

Dziękuję, Elfir, za odzew. Szkic w załączniku;-)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg salonKinga.jpg (20,9 KB, 56 załadowań)
kinghah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 00:07   #13
Ivonea
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 588
GG do Ivonea
Dot.: nowy salon - pomóżcie proszę!

inspiracje
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 8.jpg (12,0 KB, 52 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg biel_w_naturze_4_1_.jpg (27,9 KB, 52 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg big_3.jpg (57,5 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg flora-131-bambusy_411.jpg (34,8 KB, 49 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kapitanskie_tango1_1_.jpg (18,5 KB, 36 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg z2271182G.jpg (13,4 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg projektysypialnioi2.jpg (17,5 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg showthumb1nailphp.jpg (11,1 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sypialnia_z_oknem_art.jpg (17,4 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg sypialnia200.jpg (33,4 KB, 37 załadowań)
Ivonea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 00:10   #14
Ivonea
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 588
GG do Ivonea
Dot.: nowy salon - pomóżcie proszę!

i jeszcze
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg sypialnie04.jpg (30,0 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg urok_prostoty_zaj_193.jpg (8,0 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg biel_w_naturze_zaj.jpg (17,6 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bezpieczne_zwiazki_zaj.jpg (8,1 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg biel_pokonana_5_1_.jpg (8,2 KB, 3 załadowań)
Ivonea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 00:18   #15
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: nowy salon - pomóżcie proszę!

Kolory czekolada i ecru z mebli narozniki sa bardzo fajne ale nie ustawne niestety wiec sofa i dwa fotele.

Wiklinowe meble sa bardzo ładne ale obawiam sie ,że moga nazbyt zbierac kurz.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/



Edytowane przez paula78
Czas edycji: 2009-06-24 o 00:19
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 14:19   #16
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: nowy salon - pomóżcie proszę!

Szczerze mówiąc trudne ustawienie, tym bardziej ze zdecydowałaś się na zrobienie szerokiego przejścia do kuchni, zamiast wydzielić ja niską ścianką przy której można byłoby ustawić stół.
Powstaje miedzy drzwiami, przejsciem do kuchni i oknem tarasowym szlak komunikacyjny, którego nie powinno sie zastawiac, bo inaczej bedziesz sie potykac o meble.

Drugim problemem jest proporcja. Kuchnia wydaje mi się bardzo duża a pokój niewielki. Dlatego styl mebli z kuchni cięzko bedzie dopasować do pokoju, bo ten styl wymaga przestrzeni.
A najlepszym sposobem na nie zagracanie małych powierzchni jest stosowanie mebli bardzo prostych, najlepiej podwieszanych (nie stojących bezpośrednio na podłodze).
Do tej kuchni pasują solidne kredensy, etażerki a ja w tego typu pokoju raczej zastosowałabym niskie szafki.

Na rysunku szafki zaznaczyłam ciemnym kolorem, ale tak naprawde powinny być dobrane kolorystycznie do kuchni. Obawiam sie ze ciemna czekolada niespecjalnie bedzie pasowac.
Po obu stronach wejścia do kuchni dwa symetryczne wysokie słupki.
Na ścianie pokoju naprzeciw kuchni niskie komódki a nad nimi powtórzony pas szafek wiszacych, zamykanych.

Stół - o lekkiej konstrukcji (np. kute nogi, szklany blat) ustawiony w kącie między oknem tarasowym a kuchnią,

Kanapę wybrałabym jasną, np. w kolorze wanilii, do tego krzesła tapierowane tym samym obiciem.

Telewizor mocowany na wysięgniku w kącie, dzięki temu mozna tak ustawić ekran by mozna go było ogladać z narożnika lub kuchni.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg salonKinga.jpg (27,4 KB, 61 załadowań)
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2009-06-24 o 14:20
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 17:00   #17
kinghah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 442
Dot.: nowy salon - pomóżcie proszę!

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc trudne ustawienie, tym bardziej ze zdecydowałaś się na zrobienie szerokiego przejścia do kuchni, zamiast wydzielić ja niską ścianką przy której można byłoby ustawić stół.
Powstaje miedzy drzwiami, przejsciem do kuchni i oknem tarasowym szlak komunikacyjny, którego nie powinno sie zastawiac, bo inaczej bedziesz sie potykac o meble.

Drugim problemem jest proporcja. Kuchnia wydaje mi się bardzo duża a pokój niewielki. Dlatego styl mebli z kuchni cięzko bedzie dopasować do pokoju, bo ten styl wymaga przestrzeni.
A najlepszym sposobem na nie zagracanie małych powierzchni jest stosowanie mebli bardzo prostych, najlepiej podwieszanych (nie stojących bezpośrednio na podłodze).
Do tej kuchni pasują solidne kredensy, etażerki a ja w tego typu pokoju raczej zastosowałabym niskie szafki.

Na rysunku szafki zaznaczyłam ciemnym kolorem, ale tak naprawde powinny być dobrane kolorystycznie do kuchni. Obawiam sie ze ciemna czekolada niespecjalnie bedzie pasowac.
Po obu stronach wejścia do kuchni dwa symetryczne wysokie słupki.
Na ścianie pokoju naprzeciw kuchni niskie komódki a nad nimi powtórzony pas szafek wiszacych, zamykanych.

Stół - o lekkiej konstrukcji (np. kute nogi, szklany blat) ustawiony w kącie między oknem tarasowym a kuchnią,

Kanapę wybrałabym jasną, np. w kolorze wanilii, do tego krzesła tapierowane tym samym obiciem.

Telewizor mocowany na wysięgniku w kącie, dzięki temu mozna tak ustawić ekran by mozna go było ogladać z narożnika lub kuchni.
Dziękuję bardzo za rady.
Wejście do kuchni poszerzyłam, bo był obrzydliwy wiejski łuk ala podcienia (dom kupiłam, nie budowałam), teraz ma to klasę, fakt, kosztem miejsca.
Elfir, a co, jeśli ja nie planuję żadnych szafek w salonie? Chciałabym tylko sofę z dużą ilością poduszek i 2 zgrabnymi pufami lub mały narożnik plus stolik kawowy, a naprzeciw w tym rogu co Ty zasugerowałaś stół okrągły rozkładany (obiady okolicznościowe). I TV na niskiej szafce narożnej w tym miejscu co Ty zasugerowałaś. Po prostu nie potrzebuję szafek, mam w kuchni dość poza tym obok jeszcze mam pokój.

---------- Dopisano o 17:00 ---------- Poprzedni post napisano o 16:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
Drugim problemem jest proporcja. Kuchnia wydaje mi się bardzo duża a pokój niewielki.
Salon ma ok. 20 m2, kuchnia 10. Zdjęcia przeklamują.

Generalnie całość utrzymana w tonacji biało-kremowo-beżowej, z zielono-oliwkowymi dodatkami, lnianymi zasłonami, może bambusowe/rattanowe elementy.

Edytowane przez kinghah
Czas edycji: 2009-06-24 o 17:03
kinghah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 12:15   #18
szonja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 524
Dot.: nowy salon - pomóżcie proszę!

Cytat:
Napisane przez kinghah Pokaż wiadomość
Dziękuję i proszę o dalsze konsultacje;-)
Mam położoną podłogę i pytanie: czy do tak tradycyjnej, dębowej fazowanej deski pasuje sofa skórzana czy mam ją sobie wybić z głowy?
A kto Ci układał podłogę? Bardzo ładnie wygląda? Ja jestem na etapie poszukiwań fachowca do układania i się zastanawiam nad ekipą z Komfortu.
szonja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-28, 17:25   #19
kinghah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 442
Dot.: nowy salon - pomóżcie proszę!

Cytat:
Napisane przez szonja Pokaż wiadomość
A kto Ci układał podłogę? Bardzo ładnie wygląda? Ja jestem na etapie poszukiwań fachowca do układania i się zastanawiam nad ekipą z Komfortu.
Firma, w której kupowałam deski, lokalna z Nowego Sącza.
kinghah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:46.