Akcesoria, dodatki itp. - zrób to sama - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-12, 13:26   #1
Piksi1
Rozeznanie
 
Avatar Piksi1
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lębork
Wiadomości: 553
GG do Piksi1

Akcesoria, dodatki itp. - zrób to sama


Witam wszystkie dziewczyny i kobietki!
Chyba nie było tego tematu, a jeśli był, przepraszam i proszę o link do niego. Ale przejdę do rzeczy. Otóż pomyślałam, ze w każdym pokoju, zwłaszcza nastolatki, jest pełno drobnych przedmiotów (biżuteria, długopisy, karteczki, spinki do włosów itp.). Potem takie rzeczy są wszedzie i ciężko nad nimi zapanować. Ozdobne pudełka są drogie. Widziałam takie dość duże, ale zwykłe z kartonu w sklepie po ok. 30 zł. Moim zdaniem to przesada. I dlatego zakładam ten temat, abyśmy wszystkie napisały propozycje przeróżnych pudełeczek na drobiazgi, które można samomu zrobić w prosty sposób lub tanio kupić. Ja sama mam 2 propozycje.
1. Bardzo proste: kupujemy ładny papier do pakowania prezentów i obklejamy nim pudełko po butach.
2. Też dość prosty, bo wystarczy puszka po kukurydzy, groszku czy czymś takim, bez etykietki. Można ją obkleić faśnym materiałem, albo usunąć ślady kleju i zostawić srebrną. POdpowiem, że z tym materiałem to najłatwiej użyć taśmy klejącej, dwustronnej.
Piszcie swoje pomysły. Czekam.
Piksi1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 19:34   #2
przezduzeem
Wtajemniczenie
 
Avatar przezduzeem
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 744
Dot.: Akcesoria, dodatki itp. - zrób to sama

albo zamiast papieru do pakowania prezentów użyć okleiny, nie wychodzi to drogo, jeśli się np. kupi w sklepie ostatnią rolkę okleiny, a przynajmniej się nie podrze tak szybko, bo niestety po oklejeniu papierem musiałam na to pudełeczko bardzo uważać

Edytowane przez przezduzeem
Czas edycji: 2009-06-12 o 19:36
przezduzeem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 20:59   #3
Piksi1
Rozeznanie
 
Avatar Piksi1
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lębork
Wiadomości: 553
GG do Piksi1
Talking Dot.: Akcesoria, dodatki itp. - zrób to sama

Chodzi Ci o taką do oklejania np. mebli?? No też nie wychodzi drogo, chociaż ostatnio ja kupowałam taka, bo potrzebowałam do szkoły, w hurtowni papierniczej to za rolke dałam dyche. Papier taniej, ale z tą okleiną warto spróbować. Nawet na to nie wpadłam. Dodam jeszcze, że w Brico Masche, czy jak to sie tam pisze (wiecie o co chodzi), można kupić taką we wzorki. Tylko nie wiem za ile... Jak będę to zobaczę, a przy okazji kupię.
Dzięki za pierwszą odpowiedź.
To mój pierwszy temat na tym forum.
Piksi1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 21:24   #4
przezduzeem
Wtajemniczenie
 
Avatar przezduzeem
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 744
Dot.: Akcesoria, dodatki itp. - zrób to sama

dziś byłam w Leroy Merlin i tam właśnie leżały takie ostatnie rolki okleiny samoprzylepnej, było mnóstwo wzorów, to chyba jest właśnie meblowa, ale praktyczna, bo nie trzeba już do tego używać taśmy dwustronnej, a nadaje się nie tylko do mebli
bardzo ciekawy wątek, bo przecież chyba każdy ma w swoim pokoju coś, co wykonał sam, bo takie rzeczy czasem kosztują fortunę, a robione ręcznie czasem wygladają nawet ładniej i oczywiście bardziej cieszą

Zachęcam dziewczyny do wpisywaniasię. Co fajnego zrobiłyście same do swojego pokoju? Może wasze pomysły zainspirują inne wizażanki
przezduzeem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-12, 21:33   #5
Piksi1
Rozeznanie
 
Avatar Piksi1
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lębork
Wiadomości: 553
GG do Piksi1
Dot.: Akcesoria, dodatki itp. - zrób to sama

A i jeszcze coś takiego troche z innej paki, ale też może się przydać. Czy macie czasem taki problem jak ja?? U mnie w klasie na święta jak nikt nie wie co komuś kupić to kupuje mu ramke na zdjęcia. A potem, w efekcie miałam w domu chyba z 5 ramek. Nie wiedziałam co z tym robić, ale teraz juz wiem. Wybrałam najładniejsze i zrobiłam odrobinkę miejsca na półce. Potem wydrukowałam jakiś ładny obrazek z neta i gotowe. To czasem lepsze od fotki. ;d
Piksi1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-14, 10:17   #6
Piksi1
Rozeznanie
 
Avatar Piksi1
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lębork
Wiadomości: 553
GG do Piksi1
Dot.: Akcesoria, dodatki itp. - zrób to sama

No co?? Drogie wizażanki przestały się odzywać?? Dawajcie dziewczyny swoje pomysły. Wszyscy czekają!!
Piksi1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-15, 10:17   #7
_agatka
Rozeznanie
 
Avatar _agatka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 802
Dot.: Akcesoria, dodatki itp. - zrób to sama

- w takim obklejonym pudełku po butach mozna tez zrobic przegródki takiej wielkosci jakiej sie chce ( za pomoca tekturek i tasmy i mozna tez obkleic je papierem do kompletu) i trzymac posegregowane drobiazgi - znajoma ma taki przybornik i tam poukładane wszelkie kolorowe kosmetyki - cienie do oczu, puszki, tusze, szminki, patyczki itp, a jak sie maluje to bierze całe pudło tam gdzie najlepsze swiatło, nawet jak jej sie spieszy i bałagan tam ma to kładzie przykrywke i po sprawie
- tak samo mozna wykorzystac pudełko na przechowywanie bizuterii
- ramki na zdjecia mozna przerobic na lusterko i miec w komplecie z przybornikiem na kosmetyki
- do obklejania nadaja sie tez tapety - sa teraz przecudne wzory, kolory, struktury (mozna kupic jedna rolke i obkleic nie tylko pudełko, ramke, ale tez zrobic okładki na ksiazki, ja obkleiłam szklane drzwiczki szafki zeby nie było widac co jest w srodku)
- warto wykorzystac rozne muszelki, piórka, misiaty materiał, tasiemki ozdobne do zrobienia np. 'slimaczków' - pasmanterie sa pełne tego
- dobre tez sa pudełka po patyczkach
__________________
Dziecko jest jak miłość, która stała się widzialna...

_agatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-16, 10:52   #8
Piksi1
Rozeznanie
 
Avatar Piksi1
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lębork
Wiadomości: 553
GG do Piksi1
Dot.: Akcesoria, dodatki itp. - zrób to sama

Nooo... Wreszcie jakaś wyczerpujaca odpowiedź. TApeta jest droga niestety, ale zgadzam się, że to będzie fajne. Chociaż ile razy zostaje po remoncie prawie cała rolka tapety?? Wtedy można poszaleć. A jeśli chodzi o zniszczone okładki od książek, to ja to robie tak: owijam książke w papier do pakownia prezentów (tak, tak, wiem, uwzięłam sie na niego, bo ma takie śliczne wzorki) a potem kłade na to jeszcze plastikową okładke. Wiecie, jeżeli kupuje się używane książki (ja tak robie) to te okładki są nieraz porysowane i taki "wytarte".
Tapeta też się nadaje bo jest sztywna, ale po jakimś czasie też sie wyciera na zagięciach...
Czekam na dalsze odppowiedzi, śmiało dziewyczyny!

Edytowane przez Piksi1
Czas edycji: 2009-06-16 o 10:54
Piksi1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 13:43   #9
daget
Zakorzenienie
 
Avatar daget
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wałbrzych/Pruszków/Legionowo
Wiadomości: 4 411
GG do daget
Dot.: Akcesoria, dodatki itp. - zrób to sama

Jak ktos jest kumaty i ma zdolne lapki to jest mozliwosc zrobienia koszyczkow z papierowej wikliny w ten sposob wykorzystamy stare gazety, potem pokolorowac farba w spreyu i mamy a`la ratanowe dodatki

tutaj maly kursik http://www.cafeart.pl/20060131164/mi...j_wikliny.html

Edytowane przez daget
Czas edycji: 2009-06-16 o 13:52
daget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 15:02   #10
Piksi1
Rozeznanie
 
Avatar Piksi1
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lębork
Wiadomości: 553
GG do Piksi1
Dot.: Akcesoria, dodatki itp. - zrób to sama

Fajny pomysł... Tylko cyz te koszyczki się nie rozpadają jak coś się do niego wsadzi?? Robiłaś już je?
Piksi1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 15:07   #11
daget
Zakorzenienie
 
Avatar daget
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wałbrzych/Pruszków/Legionowo
Wiadomości: 4 411
GG do daget
Dot.: Akcesoria, dodatki itp. - zrób to sama

Cytat:
Napisane przez Piksi1 Pokaż wiadomość
Fajny pomysł... Tylko cyz te koszyczki się nie rozpadają jak coś się do niego wsadzi?? Robiłaś już je?
Wiadomo ze nie wytrzymaja ciezaru 5 kg przy podnoszeniu z podlogi ale spokojnie jako schowek na bizuterie i inne babiloty postawiony na komodzie spelnia swoja funkcje. M oja tesciowa je robi ja sie zabieram ale z czasem kiepsko
daget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-16, 15:55   #12
Piksi1
Rozeznanie
 
Avatar Piksi1
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lębork
Wiadomości: 553
GG do Piksi1
Dot.: Akcesoria, dodatki itp. - zrób to sama

No, nie oczekiwałam, że bd mogła w nich nosić ziemniaki , ale miałam nadzieje, że jakieś gumki do włosów czy coś można. A i jeszcze jedno. Czy tą bejcę można czymś innym zastąpić??
Piksi1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-16, 17:13   #13
daget
Zakorzenienie
 
Avatar daget
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wałbrzych/Pruszków/Legionowo
Wiadomości: 4 411
GG do daget
Dot.: Akcesoria, dodatki itp. - zrób to sama

Cytat:
Napisane przez Piksi1 Pokaż wiadomość
No, nie oczekiwałam, że bd mogła w nich nosić ziemniaki , ale miałam nadzieje, że jakieś gumki do włosów czy coś można. A i jeszcze jedno. Czy tą bejcę można czymś innym zastąpić??
Mozna zastosowac rozniez normalne emalie w sprayu
daget jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-17, 10:10   #14
Piksi1
Rozeznanie
 
Avatar Piksi1
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lębork
Wiadomości: 553
GG do Piksi1
Dot.: Akcesoria, dodatki itp. - zrób to sama

Chyba nie jestem zdolna. Próbowałam to robić, ale mi nie wyszło...
Ale będę próbować. Trening czyni mistrza.

---------- Dopisano o 10:10 ---------- Poprzedni post napisano o 10:07 ----------

A tak na marginesie, to można ten koszyczek utrwalić b. mocnym lakierem do włosów???
Piksi1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-28, 10:14   #15
tereska
Rozeznanie
 
Avatar tereska
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 744
Dot.: Akcesoria, dodatki itp. - zrób to sama

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=103210

tu jest wątek o papierowej wiklinie. Na podforum Zrób to Sama znajdziecie milion pomysłów co mozna zrobić aby udekorować /tanio i orginalnie/ rózne przedmioty do pokoju i nie tylko.............zaprasz am.
__________________
http://marzycielskapoczta.pl/
mozna pomóc wysyłając kartkę chorym dzieciom





tereska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-28, 21:43   #16
Piksi1
Rozeznanie
 
Avatar Piksi1
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lębork
Wiadomości: 553
GG do Piksi1
Dot.: Akcesoria, dodatki itp. - zrób to sama

Tereska, dzieki.
Piksi1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:44.