kręgozmyk - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-02, 15:47   #1
ewka65
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 8
Unhappy

kręgozmyk


Stwierdzono u mnie 7mm kręgozmyk i przepuklinę wewnętrzną tez 7 mm w odcinku lędzwiowym czym to grozi i jak się ratować żeby uniknąć operacji
ewka65 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 10:48   #2
renata3510
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4
Dot.: kręgozmyk

Jestem po operacji kręgozmyku/odcinek L5/. Powiedziano mi ,że nie ma innej możliwości leczenia.Groził mi niedowład nóg.Może w Twoim przypadku będzie inaczej.Zyczę zdrowia!
renata3510 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 16:48   #3
Anex
Rozeznanie
 
Avatar Anex
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 963
Dot.: kręgozmyk

Mój mąż miał 5 mm kręgozmyk L5-S1, jeździł po różnych neurologach, neurochirurgach, masażystach, niestety nie udało uniknąć się operacji-usunięcie krążka, włożenie jego implantu i stabilizację tego odcinka śrubami. Podobno takiego czegoś nie da się cofnąć. Na operację czekał pół roku, w międzyczasie miał dwa napady (?) kiedy odejmowało mu czucie w nogach. Po operacji był 2 tyg. w szpitalu, pół roku na zwolnieniu i miesiąc w sanatorium. Co się zmieniło po operacji? Nadal ma dość silne bóle kręgosłupa, rwę kulszową ale już przynajmniej nie odejmuje mu nóg.
Anex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-05, 22:44   #4
stary.smok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 261
Dot.: kręgozmyk

Szczerze?? operacji nie unikniesz, a im wcześniej tym lepiej.
stary.smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 07:51   #5
ewka65
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 8
Dot.: kręgozmyk

Stary smoku ale chyba można ją odwlec troche w czasie jak by nie było to jest kręgosłup .może jakieś ćwiczenia lub zabiegi
ewka65 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-22, 11:31   #6
Samoa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 768
Dot.: kręgozmyk

Własnie co do operacji sa różne zdania, bo mozna jej uniknąć dzięki rehabilitacji. Operacja jest konieczna kiedy właśnie pacjentowi grozi niedowład kończyn, taką oznaką jest opadanie stopy.Poza tym po operacji bóle niekoniecznie ustępują, bo może się pojawic coś takiego jak bóle fantomowe, w przypadku rwy kulszowej. Poza tym operacja usunięcia dysku może nawet nie przynieść żadnej poprawy.
Nie pwonnaś szukac pomocy na forum, tylko skonsultowac sie z różnymi lekarzami.
Samoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-18, 12:58   #7
magda98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 25
Dot.: kręgozmyk

Witam. Ja wlasnie jestem w szpitalu i w poniedzialek mam operacje tego n ieszczesnego kregozmyka. Szczerze mowiac umieram ze strachu. Mam kregozmyk 3 stopnia. Nie mam problemow neurologicznych, ale niesamowity bol w krzyzu od dobrych 2 lat. Silne leki przeciwbolowe juz nie pomagaly, dlatego zdecydowalam sie na zabieg. Jezeli ktos przeszedl operacje kregozmyku nich pisze czy dlugo dochodzil do siebie. pozdrawiam . 3majcie kciuki
magda98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-20, 13:26   #8
ewka65
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 8
Dot.: kręgozmyk

witaj 3mam kciuki ja właśnie wyjeżdzam do sanatorium ale wcześniej mam rezonans odcina szyjnego i piersiowego bo chwyta mi ręce zobaczymy co tam wyjdzie tobie zycze szybkiego powrotu do zdrowia chętnie z tobą pokoresponduje i dowiem się cos więcej o twojej rekonwalescencji .
ewka65 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 01:17   #9
Aszzaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 24
Dot.: kręgozmyk

Witam Ja takze mam kregozmyk pierwszego stopnia. Lekarz powiedzial ze operacja jest nieunikniona, poniewaz jezeli sie nie zdecyduje, to w przyszlosci moze to miec fatalne skutki..Jak na razie mnie nie boli, zebym brala srodki przeciwbolowe, boli jedynie przy wiekszym wysilku.. Operacja jest przewidziana na wrzesien. Czy mial juz ktos taka operacje? Ile dochodzi sie do siebie? I po jakim czasie bede mogla wrocic do szkoly? I czy ktos mial operowany kregozmyk u lekarza Fatygi z Lublina? Prosze piszcie.
Aszzaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-09, 22:07   #10
magda98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 25
Dot.: kręgozmyk

Cytat:
Napisane przez Aszzaa Pokaż wiadomość
Witam Ja takze mam kregozmyk pierwszego stopnia. Lekarz powiedzial ze operacja jest nieunikniona, poniewaz jezeli sie nie zdecyduje, to w przyszlosci moze to miec fatalne skutki..Jak na razie mnie nie boli, zebym brala srodki przeciwbolowe, boli jedynie przy wiekszym wysilku.. Operacja jest przewidziana na wrzesien. Czy mial juz ktos taka operacje? Ile dochodzi sie do siebie? I po jakim czasie bede mogla wrocic do szkoly? I czy ktos mial operowany kregozmyk u lekarza Fatygi z Lublina? Prosze piszcie.

Hej. Ja jestem prawie 3 miesiace po operacji kregozmyka. Wciaz musze nosic gorset. Wsumie jescze boli, zwlaszcza jak siedze dlugo w jednej pozycji, mam nadzieje ze to w koncu minie, bo jestem juz wykonczona tym wszystkim. Operacje mialam w szpitalu w Otwocku. Byla to operacja bez wkrecania śrób. Zostal pobrany przeszczep z miednicy, zeby ustabilizowac czesc ktora sie ruszala i powodowala tak wielki bol. Jak masz jakies pytania, pisz. pozdrawiam.magda
magda98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 18:03   #11
Aszzaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 24
Dot.: kręgozmyk

Cytat:
Napisane przez magda98 Pokaż wiadomość
Hej. Ja jestem prawie 3 miesiace po operacji kregozmyka. Wciaz musze nosic gorset. Wsumie jescze boli, zwlaszcza jak siedze dlugo w jednej pozycji, mam nadzieje ze to w koncu minie, bo jestem juz wykonczona tym wszystkim. Operacje mialam w szpitalu w Otwocku. Byla to operacja bez wkrecania śrób. Zostal pobrany przeszczep z miednicy, zeby ustabilizowac czesc ktora sie ruszala i powodowala tak wielki bol. Jak masz jakies pytania, pisz. pozdrawiam.magda
Hej Ciesze sie, ze sie w koncu ktos odezwal Powiedz mi jak wygladaly przygotowywania do operacji i pobyt w szpitalu juz po? Bardzo bolalo? I jak teraz ci sie zyje? Mozesz robic wszystko co do tej pory? I po jakim czasie moglbym wrocic do szkoly?
Aszzaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-11, 20:44   #12
magda98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 25
Dot.: kręgozmyk

Cytat:
Napisane przez Aszzaa Pokaż wiadomość
Hej Ciesze sie, ze sie w koncu ktos odezwal Powiedz mi jak wygladaly przygotowywania do operacji i pobyt w szpitalu juz po? Bardzo bolalo? I jak teraz ci sie zyje? Mozesz robic wszystko co do tej pory? I po jakim czasie moglbym wrocic do szkoly?

Hej. W szpitalu bylam niecale 2 tygodnie. Operacja odbyla sie jakos po czterech dniach bycia w szpitalu, bo najpierw trzeba bylo zrobic rozne badania - krwi, rtg, ekg itd. Operacja trwala godzine. Po dwoch dniach juz wstalam z lozka, z tym ze z pomoca balkonika. W sumie powinno sie bardzo ograniczac okolo 3 miesiecy po operacji, duzo lezec, a jak sie chodzi to tylko z gorsetem. Ja go nosze juz prawie 3 miesiac. Szczerze mowiac plecy dalej mnie bola. Czasem bardziej, czasem mniej. Mam nadzieje, ze z czasem przejdzie. Dodam, ze przed operacja jezdzilam do roznych specjalistow w calej Polsce i wiekszosc operuje kregozmyk poprzez wkrecanie tytanowych srób. Ja sie absolutnie na zadne sróby nie chcialam zgodzic. Wiadomo - cialo obce, podobno gorzej sie goi itd, ale pewnie wszystko indywidualnie. pozdrawiam. magda
magda98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-12, 13:16   #13
Aszzaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 24
Dot.: kręgozmyk

Cytat:
Napisane przez magda98 Pokaż wiadomość
Hej. W szpitalu bylam niecale 2 tygodnie. Operacja odbyla sie jakos po czterech dniach bycia w szpitalu, bo najpierw trzeba bylo zrobic rozne badania - krwi, rtg, ekg itd. Operacja trwala godzine. Po dwoch dniach juz wstalam z lozka, z tym ze z pomoca balkonika. W sumie powinno sie bardzo ograniczac okolo 3 miesiecy po operacji, duzo lezec, a jak sie chodzi to tylko z gorsetem. Ja go nosze juz prawie 3 miesiac. Szczerze mowiac plecy dalej mnie bola. Czasem bardziej, czasem mniej. Mam nadzieje, ze z czasem przejdzie. Dodam, ze przed operacja jezdzilam do roznych specjalistow w calej Polsce i wiekszosc operuje kregozmyk poprzez wkrecanie tytanowych srób. Ja sie absolutnie na zadne sróby nie chcialam zgodzic. Wiadomo - cialo obce, podobno gorzej sie goi itd, ale pewnie wszystko indywidualnie. pozdrawiam. magda


A jak wyglada noszenie gorsetu? I mozna go zdjac w kazdej chwili? Ile sie go nosi?
Aszzaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 15:25   #14
magda98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 25
Dot.: kręgozmyk

Cytat:
Napisane przez Aszzaa Pokaż wiadomość
A jak wyglada noszenie gorsetu? I mozna go zdjac w kazdej chwili? Ile sie go nosi?
gorset nosi sie do dnia kontroli, czyli 3 miesiace po operacji. na noc i do mycia trzeba go sciagac. to jest taki usztywniajacy gorset na rzepy.
magda98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-17, 03:10   #15
mlekota
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2
Dot.: kręgozmyk

Witaj
30 czerwca 2009m roku miałam operację stablilizacji kregosłupa, czyli kręgozmyk, mam śruby oraz dwa dyski z moją kością którą pobrano z mojego biodra. Operację miałam robioną przez brzuch. Obecnie mam gips i będe go mieć aż do końca sierpnia, bo u mnie wszystko latało jak chciało i to dlatego mam ten gips. Powiem tak w szpitału byłam dokładnie 3 doby potem wróciłam do domu i czuje się dobrze, fakt nie siedze ale mogę spokojnie chodzić, leżeć i nic mnie nie boli. Fakt tam gdzie ją robiłam zadbano o to by, było wszystko idealnie. Każdy się boi operacji ja na początku też się bardzo bałam ale szybko zrozumiałam że albo to albo wózek...wybór dla mnie był bardzo prosty. Diagnoze miałam pod koniec maja 2009, jak widzisz decyzję podjełam bardzo szybko o operacji. Pozdrawiam
mlekota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-01, 10:44   #16
magda98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 25
Dot.: kręgozmyk

Cytat:
Napisane przez mlekota Pokaż wiadomość
Witaj
30 czerwca 2009m roku miałam operację stablilizacji kregosłupa, czyli kręgozmyk, mam śruby oraz dwa dyski z moją kością którą pobrano z mojego biodra. Operację miałam robioną przez brzuch. Obecnie mam gips i będe go mieć aż do końca sierpnia, bo u mnie wszystko latało jak chciało i to dlatego mam ten gips. Powiem tak w szpitału byłam dokładnie 3 doby potem wróciłam do domu i czuje się dobrze, fakt nie siedze ale mogę spokojnie chodzić, leżeć i nic mnie nie boli. Fakt tam gdzie ją robiłam zadbano o to by, było wszystko idealnie. Każdy się boi operacji ja na początku też się bardzo bałam ale szybko zrozumiałam że albo to albo wózek...wybór dla mnie był bardzo prosty. Diagnoze miałam pod koniec maja 2009, jak widzisz decyzję podjełam bardzo szybko o operacji. Pozdrawiam
Hej. Mam pytanie. Wprawdzie mialas operacje pozniej niz ja, bo ja mialam w 20stego kwietnia czyli juz ponad 3 miesiace i niestety boli mnie dalej i nawet powiedzialabym, ze bardziej niz przed operacja. Ktorego stopnia mialas kregozmyk? Czy bardzo bolalo Cie przed operacja? Ja sie zoperowalam dlatego, ze mialam kregozmyk 3ciego stopnia i bardzo bolal mnie krzyz (zaden paraliz mi nie grozil), ale po 3 miesiacach od operacji boli jeszcze bardziej. Jade we wtorek na pierwsza konsultacje po zabiegu, ale szczerze mowiac jestem juz podlamana :-(
magda98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-02, 23:28   #17
Aszzaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 24
Dot.: kręgozmyk

Mam pytanie. Postanowilam troszke schudnac i zaczelam biegac i cwiczyc brzuszki. Zastanawiam sie czy przez to moze mi sie pogorszyc? Moge biegac i cwiczyc? Przypominam, ze mam kregozmyk pierwszego stopnia.
Aszzaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-04, 17:42   #18
mlekota
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2
Smile Dot.: kręgozmyk

---------- Dopisano o 17:33 ---------- Poprzedni post napisano o 17:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Aszzaa Pokaż wiadomość
Mam pytanie. Postanowilam troszke schudnac i zaczelam biegac i cwiczyc brzuszki. Zastanawiam sie czy przez to moze mi sie pogorszyc? Moge biegac i cwiczyc? Przypominam, ze mam kregozmyk pierwszego stopnia.

Powiem tak z tego co ja wiem nie dobrze jest wykonywać takie ćwiczenia, jeśli chcesz schudnąć to polecam pływanie i chodzenie, ale wykonywanie ruchów takich jak podskakiwanie itp, nie jest zbytnio wskazane przy kręgozmyku.

---------- Dopisano o 17:42 ---------- Poprzedni post napisano o 17:36 ----------

Cytat:
Napisane przez magda98 Pokaż wiadomość
Hej. Mam pytanie. Wprawdzie mialas operacje pozniej niz ja, bo ja mialam w 20stego kwietnia czyli juz ponad 3 miesiace i niestety boli mnie dalej i nawet powiedzialabym, ze bardziej niz przed operacja. Ktorego stopnia mialas kregozmyk? Czy bardzo bolalo Cie przed operacja? Ja sie zoperowalam dlatego, ze mialam kregozmyk 3ciego stopnia i bardzo bolal mnie krzyz (zaden paraliz mi nie grozil), ale po 3 miesiacach od operacji boli jeszcze bardziej. Jade we wtorek na pierwsza konsultacje po zabiegu, ale szczerze mowiac jestem juz podlamana :-(

Oczywiście że mnie bolało przed operacją miałam kłopot ze wstaniem z łóżka, drentwienie nóg i słabsze czucie po lewej stronie. Miałam drugiego stopnia kręgozmyk, naprawdę nic mnie nie boli jedyne co mi doskwiera to ten gips który muszę mieć do końca sierpnia jeszcze, ale jakoś ujdzie. Wiesz myślę że to nie kwestia stopnia co raczej wielu czynników, jak np. umiejętność regenerowania organizmu, szybkość gojenia się ran itp.
Ja w tym wszystkim miałam dużo szczęścia bo trafiłam do neurochirurga który ma ogromne doświadczenie i jest jednym z najlepszych jeśli chodzi o takie operację.

Edytowane przez mlekota
Czas edycji: 2009-08-04 o 17:47 Powód: dwa razy napisałam to samo
mlekota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 14:58   #19
michal69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1
Dot.: kręgozmyk

Witajcie!U mnie stwierdzono rok temu kręgozmyk l5/S1 przesunięcie 0 9mm,mam lekkie dolegliwości .Propozycja ortopedy operacja,ale powiedział ze może tak byc że kręg się zatrzyma(ćwiczyć mięśnie brzucha powiedział) na operację narazie się nie zgadzam chodzę do lekarza rehabilitacji,biore różne zabiegi i ćwiczenia.Mam nadzieję że tak pozostanie.Operacja ostateczność.Pozdrawiam
michal69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-31, 09:56   #20
ewka65
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 8
Dot.: kręgozmyk

witajcie dawno mnie tu niebyło kłopoty z kompem.Jestem juz po sanatorium i przygotowuje się do operacji najpierw przepuklin w kręgosłupie potem kręgozmyk bo chwyta mni nogi ,operacje mam miec nowymi metodami w klinice kręgosłupa w Bielsku Białej właśnie zbieram kase bo inaczej trzeba czekac od 1,5do 2 lat magda co tam u ciebie jak tam po operacji bo juz mineło troche czasu
ewka65 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-31, 10:33   #21
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: kręgozmyk

Temat jest mi bardzo bliski, bo od wielu miesięcy lekarze podejrzewali u mnie dyskopatie bądź kręgozmyk. Rzeczywistość okazała sie bardziej brutalna. Kręgozmyk owszem był, ale był również ogromny guz na kości krzyżowej
Przez rok żaden lekarz nie potrafił zdiagnozować co mi jest!
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-01, 15:51   #22
magda98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 25
Dot.: kręgozmyk

Cytat:
Napisane przez ewka65 Pokaż wiadomość
witajcie dawno mnie tu niebyło kłopoty z kompem.Jestem juz po sanatorium i przygotowuje się do operacji najpierw przepuklin w kręgosłupie potem kręgozmyk bo chwyta mni nogi ,operacje mam miec nowymi metodami w klinice kręgosłupa w Bielsku Białej właśnie zbieram kase bo inaczej trzeba czekac od 1,5do 2 lat magda co tam u ciebie jak tam po operacji bo juz mineło troche czasu
Hej. Ja jestem po operacji juz 4 miesiace. Wciaz nosze gorset i musze go nosic do pazdziernika, bo jeszcze nie ma zrostu. W sumie plecy dalej mnie bola. Raz mniej raz bardziej. Zobaczymy z czasem. Mam nadzieje, ze to przejdzie. Jak nie, to pelna zalamka :-(
Pisalas o operacji nowymi metodami. Jakie to sa nowe metody? pozdrawiam. magda
magda98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-15, 21:14   #23
asiastarzecka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 6
Dot.: kręgozmyk

witam.wlasnie odebralam wyniki MR czy moze mi ktos je prosciej wyjasnic i opisac co mnie moze czekac.Kregoslup ledzwiowy o zachowanej lardozie.Krazek miedzykregowy L5-S1 o obnizonej wysokosci.Na poziomie krazka L5-S1 widoczny kregozmyk 1-szego stopnia z przemieszczeniem trzonu kregowego L5 o 5 cm.do przodu w stosunku do trzonu kregu S1.Pseudowypuklina krazka na tym poziomie zweza znieksztalcone przez kregozmyk otwory miedzykregowe z cechami znacznego ucisku korzeni nerwowych.Na poziomie krazka miedzykregowego L4-L5 niewielka wypuklina krazka modelujacego posrodkowo worek oponowy.Pozostale krazki miedzykregowe ledzwiowego odcinka kregoslupa bez zmian.W kanale kregowym na poziomie kosci krzyzowej torbiele poszerzajace zachylki boczne o srednicy 20 mm po stronie lewej ,22 mm po stronie prawej.sygnal ze stazka koncowego rdzenia prawidlowy.bardzo dziekuje za odpowiedzi

Edytowane przez asiastarzecka
Czas edycji: 2009-10-15 o 22:31
asiastarzecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-26, 19:35   #24
Iza39
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3
Dot.: kręgozmyk

Do asistarzeckiej
asiu :0jesstem po operacji kregozmyku i jako takie mam pojęcie ale zastanawia mnie twoj opis przesuniecia kregu i wiem że nie jest to 5cm. Tylko 5mm
to moje gg gdybyś chciała o coś spytac 5815218
pozdrawiam
Iza39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-27, 12:15   #25
stary.smok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 261
Dot.: kręgozmyk

Torbielki, jak mniemam, też 2,0 i 2,2 mm inaczej juz byś się w ogóle nie ruszała
stary.smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 08:29   #26
asiastarzecka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 6
Dot.: kręgozmyk

no to ja juz nic nie rozumie..Czy w opisie sa same bledy...co za baran to opisywal...dokladnie taki dosralam opis MR j.w.zozumie jeden blad ale nastepny to juz przesada.Lekarze ktorzy widzieli opis nic mi nie powiedzieli.dopiero jak spytalam sie o ten kregozmyk ze chyba to jest maloprawdopodobne by mal 5 cm.to mi wyjasnil ze ma 1 cm.i jest blad.a teraz te torbiele.mam pytanko jak moge wstawic tu zdiecia?

Edytowane przez asiastarzecka
Czas edycji: 2009-10-28 o 09:15
asiastarzecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-28, 20:07   #27
asiastarzecka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 6
Dot.: kręgozmyk

bardzo kiepskie zdiecia ale tylko takie mam
asiastarzecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 10:29   #28
Iza39
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3
Dot.: kręgozmyk

Czesc asiu a oto mój kregozmyk z przed operacji
Iza39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 18:10   #29
Grzes20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1
Dot.: kręgozmyk

Moj maz ma kregozmyk 1 stopnia na wysokosci l5-s1 ze zmianami degeneracyjnymi blaszek granicznych sasiadujacych trzonow i okrezna wypuklina krazka miedzykregowego zmiany te powoduja zwezenie obu otworow miedzykregowych ,ucisk worka opony twardej i obu korzeni nerwowych l5 wysokosc trzonow i pozostałych krazkow miedzykregowych prwidłowa stozek rdzenia prawidłowy.Czy jest ktos,kto moglby powiedziec jak wyglada taka operacja,i pozniejsza rehabilitacja???Bardzo prosze o odpowiedz!!!
Grzes20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-20, 16:43   #30
Iza39
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3
Dot.: kręgozmyk

Witam serdecznie
pisze bo wiem że konkretnych informacji na temat operacji jest niewiele .zazwyczaj wymieniane sa bolączki jakie nas trapią .długo by można było pisac (zresztą każy przypadek jest indywidualny i nie każdą opewracje przeprowadza sie w ten sam sposób
moja trwała 4 i pół godz w poznaniu klinika ortopedi im. Dęgi po operacji leży sie na plecach z przyklejonym opatrunkiem .same plecy tak nie bolały jak nogi .dosłownie wykrecało mi z bólu .powodem dego była ingerencja neurochiurga który odbarcza ucisniete nerwy. W 2-ej dobie postawiono mnie już na nogi a potem powoli coraz czesciej i dłużej chodziłam .po 10 dniach wyszłam do domu .
Rehabilitacje moja droga zaczełam po 2 miesiącach a po 4 pojechałam do sanatorium .na l4 byłam pół roku i dzis już piąty miesiąc pracuje (fizycznie)
pozdrawiam i życze zdowia
Iza39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-08 21:27:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:01.