Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-12, 05:07   #541
Little brown
Raczkowanie
 
Avatar Little brown
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 393
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Hej dziewczyny!

W czwartek wieczorem miałam robiony zabieg kwasem TCA 20%. Od zabiegu minęło 1,5 doby i niestety oprócz lekkiego ściągnięcia (minimalnie większego niż od razu po umyciu twarzy żelem) nic się z twarzą nie dzieję...

Przyznam, że trochę mnie to martwi. Poniedziałek i wtorek wzięłam w pracy wolny bo nastawiałam się na łuszczenie, a tutaj nic się na łuszczenie nie zapowiada .

Czy skóra z której z Was też tak reagowała?

Będę bardzo wdzięczna za pomoc.

Pozdrawiam !
__________________
poprowadź mnie po drogach wyobraźni
od 5.12.2oo9 razem
Little brown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 13:59   #542
magd102
Rozeznanie
 
Avatar magd102
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 551
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Dziewczyny czy któraś z was robiła zabieg w Krakowie i może polecić odpowiednią osobę ? Nie chce trafić do pseudofachowca i ile dałyscie za zabieg?
__________________

„Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jakby było kieszonkowcem, dziwką albo sprzedawcą losów na loterie; to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć.”


magd102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-15, 09:03   #543
Little brown
Raczkowanie
 
Avatar Little brown
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 393
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

hej,

Czy któraś z Was miała wykonywany zabieg w środku tygodnia, tak żeby to najgorsze łuszczenie nastąpiło w weekend?

Ja po TCA 20% łuszczę się dość delikatnie. Następnym razem chciałabym mieć stężenie 30%. Wstępnie planuje zabieg w środę, żeby nie musieć brać żadnego wolnego - mam po prostu nadzieje, że ewentualne złuszczanie nastąpi w weekend.

Co o tym myślicie?
__________________
poprowadź mnie po drogach wyobraźni
od 5.12.2oo9 razem
Little brown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-15, 14:19   #544
MalgorzataD
Zadomowienie
 
Avatar MalgorzataD
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 316
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Ja miałam robione dokładnie we wtorek o godz.10:00. Poszłam do pracy z zaczerwienioną buzią, ale dało się jeszcze wytłumaczyć, że po prostu nie umalowałam się

W środę również nieumalowana poszłam do pracy (jakoś to przeżyłam), ale po typowych pytaniach od osób z którymi pracuję na czwartek i piątek dostałam zwolnienie lekarskie. W czwartek poszłam ze schodzącą skórą i czarnymi plamami na nauki przedmałżeńskie i byłam obiektem zainteresowania ale dało się przeżyć
Ponieważ zabieg robił mi lekarz dermatolog - zwolnienie lekarskie dostałam bez problemu.
MalgorzataD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-15, 15:35   #545
Little brown
Raczkowanie
 
Avatar Little brown
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 393
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Małgorzata D,

Ja miałam zabieg wykonany w tamtym tygodniu w czwartek. Wczoraj i dziś mam wolne (wykorzystałam ostatnie 2 dni urlopu). I niestety moja skóra zareagowała dość słabo jak na ten zabieg. Miałam nadzieje, że będzie bardziej schodzić, a jedynie lekko miejscami się łuszczy. Wydaje mi się, że to wolne było mi po prostu niepotrzebne...

Za przeszło miesiąc chciałabym wykonać drugi zabieg, ale już o dermatologa i o stężeniu 30%. Umówiłam się na środę, w czwartek i piątek planuję iść do pracy. A weekend w domu. Też jesteśmy w trakcie nauk przedmałżeńskich , których spotkania odbywają się w soboty. (Nie)stety książ wymaga 100% obecności...

Czy Ty za konsultację płaciłaś osobno czy było to wliczone w cenę zabiegu?

pozdrawiam
__________________
poprowadź mnie po drogach wyobraźni
od 5.12.2oo9 razem
Little brown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 19:03   #546
MalgorzataD
Zadomowienie
 
Avatar MalgorzataD
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 316
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Ja miałam stężenie 15 % i mi się łuszczyło bardzo, bardzo....aż byłam cała brązowa na buzi z plamami....
Nauki przedmałżeńskie są fajne, jeśli nie tylko uczą o kościele, ale o problemach między partnerami, dziećmi, itd. Ja takie miałam i nie opuściłam ani jednego spotkania

Zabieg kosztował mnie 250 zł (twarz + to co zostało na plecy). Osobno płaciłam po 70 zł za każdą wizytę u dermatolog.
MalgorzataD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-15, 20:48   #547
Himee
Raczkowanie
 
Avatar Himee
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 273
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

A czy istnieje możliwość kupienia TCA by wykonać zabieg w domu?
Himee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-18, 15:55   #548
Himee
Raczkowanie
 
Avatar Himee
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 273
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Dziewczyny, po eksperymentach z kwasami w zeszłych latach zdecydowałam się na TCA (plecy, dekolt) - domowy. Tu moje pytanie, gdzie mogę zakupić ten peeling? Czy nazwa "kwas trójchlorooctowy" to jedyna używana forma?

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-11-19 o 07:18 Powód: Przesunięcie - zmiana tytułu
Himee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-20, 23:02   #549
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Chyba częściej skrótem TCA operują niż pełną nazwą.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-31, 21:05   #550
Aleksa666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 19
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Witajcie, odświeżam temat.... przeczytałam cały wątek i muszę Wam powiedzieć, że gdybym przeczytała go wczesniej nie wiem czy bym zdecydowała sie na ten zabieg...
Mianowicie w czwartek tj. 30.01.2014 r. miała wykonany zabieg kwasem TCA o stężeniu 25%. Przed rozpoczęciem Pani kosmetolog z mówiła mi czego nie mogę robić po wykonaniu zabiegu czyl np. iść na basen, opalać się itp itd.
Mówiła równiez że po dwóch dniach zrobi mi się brazowy strupek a później będzie łuszczenie... jak do tej pory moje piegi zrobiły się bardziej brązowe, nie ma wspomnianego strupka, ale moja twarz wyglada jak po oparzeniu i skóra jest bardzo sciagnięta.
Jednakże NIE powiedziała: żebym nie jadła dużych rzeczy by mi skóra nie popękała koło ust... bo mogą się zrobić jakieś blizenki..... ehhh i teraz się bardzo boję bo jadłam jabłko no więc musiałam mocno budzie otwierać.... Nie powiedziała mi również kiedy mogę zacząć myć twarz żelem bądź wodą. W poniedziałek musze iść do pracy... a tu brak jakichkolwiek oznak, że zbliża się łuszczenie... a niestety musze iść do pracy... nie chce się malować... nie wiem co robić.

Mam również pytanie mówicie że uzywacie Alantanu czy jak sie to nazywa do twarzy.... ja znowu dostałam przykaz od Pani kosmetolog, ze dwa razy dziennie mam smarować NORMACLINEM a w razie potrzeby jeszcze CETAPHILEM DERMOPROTEKTOR i stąd moje pytanie czy ktoś z Was używam Normaclinu podczas terapii???
Aleksa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-01, 09:52   #551
MalgorzataD
Zadomowienie
 
Avatar MalgorzataD
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 316
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Najwidoczniej Twoja skóra potrzebuje dłuższego czasu by się złuszczyć. Jeśli masz już twarz brązową i wygląda jak poparzona, to niedługo zacznie pękać i odchodzić. Ważne byś nie zrywała skóry, a jedynie przycinała tę odstającą od twarzy.

Ja nie miałam nic na temat tego, że nie mogę jeść, najważniejsze było to, żebym nie odrywała sama skóry, a pozwoliła jej po prostu odejść samej. I smarowałam, a raczej natłuszczałam taką CUTIBAZA (krem półtłusty) jak tylko stwierdziłam, że potrzebuję coś nanieść na buzię.

Z taką pomarszczoną, poparzoną skórą raczej makijażu nie wykonasz. I nie martw się - jeśli miałaś robiony w czwartek to dopiero dzisiaj bądź jutro skóra będzie zaczynała się łuszczyć - zazwyczaj jest to 3,4 dzień od zabiegu więc ja myślę, że wszystko jest ok.
MalgorzataD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-14, 23:40   #552
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Aloha, noszę się z zamiarem zakupu kwasu TCA na allegro.
Stężenie 30%, ale chciałabym uzyskać 10% i w zależności od reakcji skóry zwiększyć go do 20%.
Myślę, że to rozsądne.
Pytanie do osób samodzielnie wykonujących kwas (w domu).
Czego używacie do neutralizacji, po jakim czasie go zmywacie?
Czy gdzieś jest rozpiska jak uzyskać 10% stężenie.
Dodam, że do tej pory bawiłam się kwasem migdałowym, mlekowym i glikolowym. Jednak ten TCA brzmi trochę strasznie

---------- Dopisano o 00:40 ---------- Poprzedni post napisano o 00:34 ----------

http://allegro.pl/kwas-tca-30-kwas-t...929011759.html to to cudo?
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 14:03   #553
Weridiana1986
Zadomowienie
 
Avatar Weridiana1986
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 726
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Czytałam o czymś takim jak TCA CROSS czyli nakładanie TCA tylko punktowo na blizny. I tak się zastanawiam czy pomogłoby to także na moje dziury po trądziku.. Nałożyłabym to tylko na 4 dziurki. Mam ich więcej ale te najbardziej mnie denerwują. Na całą twarz nie mogę sobie pozwolić, bo to wyklucza z życia społecznego Ale boję się, że wyżre te dziurki jeszcze bardziej i , że większe będą :/
Weridiana1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-28, 10:29   #554
Natashka1986
Przyczajenie
 
Avatar Natashka1986
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

hej! jestem 5 dni po zrobieniu TCA 40% mieszkam w Holandi i tu niestety zaplacilam 420 eu za jeden zabieg robiony przez lekarza dermatologa , moja skora jest ciagle czerwona lewy polik opuchniety ale z czola zaczyna schodzic mi skora przy wiekszych stezeniach czas rekonwalestencji wydluza sie wiec cierpliwie czekam... martwi mnie jedynie opuchlizna ale w pniedzialek mam wizyte kontrolna caly czas jestem wysmarowana wazelina i raz dziennie robie oklad woda+ocet takie dostalam zalecenie juz nie moge doczekac sie efektu peeling wykonalam aby pozbyc sie blizn dziurek po tradziku wiem ze jest to ciezkie do usuniecia ale ponoc lepsze od lasera po ktorym moglabym miec duzo powiklan. ogolnie zastanawiam sie nad pielegnacja po zluszczeniu pomijajac faktor 50 mysle nad jakims kremem mocno nawilzajacym ale nie zapychajacym aby zaskorniki mi sie nie porobily , oraz zeby nie rolowal sie pod makijazem.
pozdrawiam
Natashka1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 15:34   #555
201708280929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 204
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez Natashka1986 Pokaż wiadomość
hej! jestem 5 dni po zrobieniu TCA 40% mieszkam w Holandi
Odważna jesteś. Właśnie wczoraj czytałam podręcznik dermatologii opracowany przez niemieckich profesorów, taka piguła podsumowująca metody leczenia trądziku. O TCA piszą, że na całą twarz max. 35%, bo więcej oznacza możliwość tworzenia się blizn i może być używane wyłącznie punktowo.
201708280929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 10:57   #556
Natashka1986
Przyczajenie
 
Avatar Natashka1986
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

ponoc kazde stezenie powoduje tworzenie sie blizn jesli nie wlasciwie zadbamy o pielegnacje ja czekam ciagle na efekt dzisiaj jade na kontrol, ogolnie ciagle schodzi mi skora wiec jeszcze nie moge ocenic rezultatu ale wiem ze bedzie dobrze na koniec wrzuce wam fotki jak wyglada efekt ale poki co czekam na ten dzien sama
Natashka1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 11:14   #557
201708280929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 204
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez Natashka1986 Pokaż wiadomość
ponoc kazde stezenie powoduje tworzenie sie blizn jesli nie wlasciwie zadbamy o pielegnacje ja czekam ciagle na efekt dzisiaj jade na kontrol, ogolnie ciagle schodzi mi skora wiec jeszcze nie moge ocenic rezultatu ale wiem ze bedzie dobrze na koniec wrzuce wam fotki jak wyglada efekt ale poki co czekam na ten dzien sama
Nie każde stężenie w tym samym stopniu. TCA 20-30% to odpowiednik kwasu glikkolowego 50-70% (cytuję z podręcznika) i przechodzi przez całą Epidermitis, ale nie głębiej. TCA 35% to już peeling średniogłęboki, więcej to ryzykowne i lekarzom zalecają nie wykonywać z powodu dużego ryzyka powstania blizn - tak piszą, ja sobie tego sama nie wymyśliłam.

Ale zdjęcia wrzuć, jestem ciekawa na co można liczyć. Powodzenia.
201708280929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-31, 16:07   #558
Natashka1986
Przyczajenie
 
Avatar Natashka1986
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

wiem tylko ze po laserze byloby duzo latwej o blizny , a problem z tradzikiem mialam bardzo dlugo jakies 11 lat wiec tych dziurek mi sie narobilo i moze to nie madre ale chcialam jak najszybciej i najskuteczniej pozbyc sie tych blizn lekarka powiedziala mi ze jak bedzie potrzeba to dopiero w przyszlym roku mozemy wykonac zabieg ponownie , poki co wszystko wyglada ok skora ladnie sie luszczy po dzisiejszej kontrolnej wizycie lekarka tez powiedziala ze wszystko idzie jak powinno dodam ze lekarza specjalisty dermatologa tez dlugo szukalam i raczej wiedzial co robic. no ale ok nechce zapeszac moze w przyszlym tygodniu juz bede widziec efekt.
Natashka1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 00:33   #559
201708280929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 204
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez Natashka1986 Pokaż wiadomość
dodam ze lekarza specjalisty dermatologa tez dlugo szukalam i raczej wiedzial co robic. .
Oh, oni wszyscy wiedzą co robić Nie spotkałam jeszcze lekarza, którzy nie byłby pewny siebie, nawet jak zna się mniej niż osoba z zupełnie innym wykształceniem, która coś tam wyczytała na wikipedii.

Dzisiaj dzwoniła do mnie lekarka - napisałam jej z formularza kontaktowego pytanie o peeling glikolowy 50-70%. Stwierdziła, że nie da rady, za dużo słońca - ok, to jestem w stanie zrozumieć. A potem, że chętnie zrobi mi 20%. Ja jej, że kwasy - glikol oraz salicyl - w takim i większym stężeniu stosuję od miesięcy, bywa, że dwa razy dziennie, w kremach oraz samodzielnie przygotowanych peelingach, więc peeling u niej o tym samym stężeniu nie ma chyba większego sensu. Zaczęła mnie przekonywać, że peeling 20%owy a krem 20% (chodziło o kwas glik.) to dwie różne rzeczy i peeling będzie znacznie skuteczniejszy: "bo krem to krem, a peeling to taka ciecz na twarz". Ok, rozumiem, że pH może być inne, w peelingu trochę skuteczniejsze, chociaż wątpię, żeby różnica była duża, biorąc pod uwagę, że kremy używam codziennie, a peelingu u niej nie byłabym w stanie robić co drugi dzień. Ale ona tego argumentu w ogóle nie podała. Tylko że peeling to taka woda, no na twarz, więc skuteczniejszy. Ręce opadają. Ona też wiedziała co robić - jej zdaniem.

Edytowane przez 201708280929
Czas edycji: 2014-04-01 o 00:35
201708280929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-01, 07:57   #560
asiatipl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 72
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Hej!Ja również zaczynam swoją przygodę z kwasem Tca. Do tej pory przez ok. pół roku stosowałam atrederm, a od jakichś 2 m-cy dodatkowo kw.glikolowy, moim problemem są blizny potrądzikowe. poprzednia kuracja nie przyniosła w tym względzie rezultatów więc postanowiłam spróbować Tca. Zakupiłam 50% i taki też na próbę nałożyłam punktowo na wybrane blizy. Było to ok.półtora tyg. temy. Strupki z większości już poodpadały. W niektórych powstały nowe zaraz po odpadnieciu tych pierwszych. Wczoraj natpmiast postanowiłam zaryzykować i rozcieńczyłam kwas do ok. 10% i posmarowałam caLą twarz. Słabszym stężeniem bo nie mogę sobie pozwolić na wolne od pracy, wole więc nie dopuścić do strupa. Na razie moja skóra jest mocno ściągnięta. Chciałabym żeby złuszczyła się tak w czwartek i piątek, bo wtedy mam wolne, ale zobaczymy. Po kwasie na pojedyńczych bliznam jestem pełna nadzieji że tym kwasem uda mi się spłycić blizny do oczekiwanego poziomu.
asiatipl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-01, 22:32   #561
Natashka1986
Przyczajenie
 
Avatar Natashka1986
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

HEJ Ja zaczynam widziec rezultaty poniewaz pierwszy moglam zmooczyc twarz sama woda w koncu uwolnilam sie od tej wazeliny.... i oczom nie moglam sie nadziwic co prawda skora rozowa ale sliczna jak dla mnie po tylu latach meczenia sie z moja cera to efekt jest swietny jeszcze nie do konca mi wszystko zeszlo ale juz jest pieknie raczej w tym roku nie zrobie kolejnego zabiegu niewiem czy wogole bede musiala bo jestem naprawde zadowolona zakupilam juz sobie zestaw do pielegnacji vichy czyli krem na dzien z faktorem 50 ponoc matuje i nie jest bialy na twarzy oraz kerm na noc nawadniajacy skore ale poki co jeszcze uzywam kremu przepisanego przez lekarza bo skora jest ardzo delikatna w piatek juz ide do pracy w koncu wyjde z domu podsumowujac balam sie tez 40% ale teraz nie zaluje zrobilam raz i poki co nie widze potrzeby powtarzania oczywiscie kazda skora jest inna i potrzebuje indywidualnego podejscia wiec nie kazdy moze sobie na taki mocny kwas pozwolic najwazniejsze znalesc dobrego lekarza, ktory bedzie chcial pomoc a nie patrzyl zeby zarobic powtarzajac co miesiac Peeling .
Natashka1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 18:11   #562
asiatipl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 72
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Ja jestem 3 dzień po posmarowaniu TCA, moja skóra jest mega ściągnięta, w sumie to zaczyna się łuszczyć, a ogólnie przesuszona, ściągnięta i pomarszczona jak u 80 letniej staruszki, miałam do wieczora być w domu, a jestem w pracy, ale już nie długo - to wytrzymam, choć wyglądam mega niefajnie. Ciekawe jaki efekt będzie po tym jak skóra zejdzie.
asiatipl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 20:22   #563
Natashka1986
Przyczajenie
 
Avatar Natashka1986
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

hmm ja po kwasie nie moglam wychodzic z domu lewy polik mialam caly spuchniety nawet zdjecie mam to pozniej pokaze raczej ludzi bym straszyla) podziwiam ze sama robisz tca ja moze bym zrobila ale w jakims stezeniu max 10% .
Natashka1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-02, 23:50   #564
EwuniaB
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Jezu, jak czytam to mi sie wlosy na glowie jeza. Teraz TCA? Za duzo slonca.!!! Tego sie nie robi wiosną i latem bo jest megafotouczulajace. Dopiero pozna jesienią! Porobia wam sieprzebarwienia. Ja mialam robione TCA 35 trzy lata temu w listopadzie. Na poczatku pieknie rozowiutko i swiezo a potem pojawily sie przebarwienia. Mimo ze listopad, mimo ze kremy 50. Na szczescie nie sa mocno widoczne, ale ja na czole widzr placek ciemniejszy. W zyciu drugi raz na to swinstwo sie nie zdecyduje. Co do zwiekszenia grubosci skory to nie wiem. Moze troche. Ale minusy u mnie przewazaja nad plusami.
EwuniaB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-03, 09:10   #565
asiatipl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 72
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez Natashka1986 Pokaż wiadomość
hmm ja po kwasie nie moglam wychodzic z domu lewy polik mialam caly spuchniety nawet zdjecie mam to pozniej pokaze raczej ludzi bym straszyla) podziwiam ze sama robisz tca ja moze bym zrobila ale w jakims stezeniu max 10% .
eksperymentuje z kwadamu ponad pół roku. Wcześniej nie wyobrażałam sobie zebym mogła wogóle co kolwiek żrącego nałożyć na twarz. Dopóki nie zaczęłam się interesować kwasami nie wiedziaLam że kremy kórych używam na trądzik równiż je zawierają. Kiedy kupiłam kwas glikolowy 30% bałam się że wypali mi dziury, zwłaszcza że używała atrederm i skóra była podrażniona, ale nic takiego się nie stało. Kiedy przestałam używać atre nałożyłam kw. glik. na całą noc, i nic mi się nie stało, potem nawet widocznego
łuszczenia nie miałam. Zdecydowałam sie na Tca bo jestem w wysokiej desperacji, chce pozbyć się blizn potrądzikowych
asiatipl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-03, 10:01   #566
Natashka1986
Przyczajenie
 
Avatar Natashka1986
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez EwuniaB Pokaż wiadomość
Jezu, jak czytam to mi sie wlosy na glowie jeza. Teraz TCA? Za duzo slonca.!!! Tego sie nie robi wiosną i latem bo jest megafotouczulajace. Dopiero pozna jesienią! Porobia wam sieprzebarwienia. Ja mialam robione TCA 35 trzy lata temu w listopadzie. Na poczatku pieknie rozowiutko i swiezo a potem pojawily sie przebarwienia. Mimo ze listopad, mimo ze kremy 50. Na szczescie nie sa mocno widoczne, ale ja na czole widzr placek ciemniejszy. W zyciu drugi raz na to swinstwo sie nie zdecyduje. Co do zwiekszenia grubosci skory to nie wiem. Moze troche. Ale minusy u mnie przewazaja nad plusami.
ja wole miec jedno przebarwienie ktore zakryje makijazem jak dziury , ktorych nic nie wypelni :/ przez cale dwa tygodnie po zabiegu i okres zluszczania siedzialam w domu wiec nie mialam kontaktu ze sloncem teraz skora juz nabiera zdrowego koloru i nic sie nie dzieje . Ja osobiscie tez uwazam ze TCA powinno sie wykonywac jedynie w zimie ale akurat moglam sobie pozwolic na siedzenie w domu i poki skora sie nie ujednolici nie bede miec kontaktu ze sloncem.

---------- Dopisano o 11:01 ---------- Poprzedni post napisano o 10:54 ----------

asiatipl- rozmumiem dokladnie twoja desperacje . /jednak badz ostrozna , zebys sobie jeszcze bardziej cery nie zniszczyla bo jak wiesz TCA rowniez powoduje blizny. dlaczego nie chcesz zrobic TCA u lekarza ??
Natashka1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-03, 20:51   #567
asiatipl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 72
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

[/COLOR]asiatipl- rozmumiem dokladnie twoja desperacje . /jednak badz ostrozna , zebys sobie jeszcze bardziej cery nie zniszczyla bo jak wiesz TCA rowniez powoduje blizny. dlaczego nie chcesz zrobic TCA u lekarza ??[/QUOTE]
Wolałabym zrobić to u lekarza, ale póki co nie stać mnie na taki wydatek. Tym bardziej, że w mojej miejscowości nie ma żadnego specjalisty,który by coś takiego robił. Boję się, że nie będzie zbytniego efektu, więc nie chcę wydać kasy nie mając pewności. Na razie chciałam sama popróbować czy wogóle jest szansa, zeby coś z tymi dziurami zrobić. Jak uda mi się coś zdziałać pomyślę o profesjonalnym zabiegu. Napewno nie nałożę dużego stężenia na całą twarz już wiem jak to wygląda i za bardzo bym się bała, ale na pojedyńcze blizny zwłaszcza te duże, myślę że gorsze już nie będą.
Na całą twarz nałożyłam ok. 10%roztwór, nie było bielenia, jedynie zaróżowienie, potem mocne ściągnięcie, a teraz 4 dzień po jest łuszczenie, nie było tego strupka i brązowej skóry. Skóra która wyłania sie jest normalnego koloru, nawet nie zaróżowiona, więc myślę, że jest ok. Ciekawa jestem jakie efekty przyniesie Twój zabieg właśnie na blizny, czy będzie widoczna różnica.
asiatipl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-03, 21:58   #568
Natashka1986
Przyczajenie
 
Avatar Natashka1986
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

hmmm to nie masz lekko niewiem jak to dziala na pojedzyncze blizny ale czy czasem ich nie poglebia?? bo jak robisz cala twarz to wierzchni naskorek sciera sie splycajac te dziurki . tak to widze a na pojedyncze dziurki to je wypala i poglebia ale nie jestem lekarzem naprawde sama nigdy nic nie robilam , wiec nie chce sie wypowiadac ( jednak ja bym sie bala )
Natashka1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-04, 07:50   #569
asiatipl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 72
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez Natashka1986 Pokaż wiadomość
hmmm to nie masz lekko niewiem jak to dziala na pojedzyncze blizny ale czy czasem ich nie poglebia?? bo jak robisz cala twarz to wierzchni naskorek sciera sie splycajac te dziurki . tak to widze a na pojedyncze dziurki to je wypala i poglebia ale nie jestem lekarzem naprawde sama nigdy nic nie robilam , wiec nie chce sie wypowiadac ( jednak ja bym sie bala )
Normalnie ja też tak rozumowałam i do głowy nie przyszedł by mi taki pomysł. Zanim kupiłam kwas trochę poczytałam po internecie i wpadłam na kilka ciekawych stron o TCA CRoss, czyli metodzie zwalczania blizn właśnie w ten sposób, że kwas nakłada się na pojedyńcze blizny co powoduje martwicę komórek w tym miejscu i zmusza skórę do regeneracji i namnażania komórek powodując wypełnienie takiej dziurki.Pewno, że efektu nie będzie od razu, ale po paru takich zabiegach powinien być efekt. Czytałam, ze na wschodzie jest to dość popularna metoda i przynosi zadawalające efekty + dwa zabiegi na całą twarz mogą wygładzić skórę prawie do normalnej. To mnie tak zainspirowało do kombinacji, a że przy stosowaniu na pojedyńcze blizny nie ma tragedii, bo z paroma strupkami na twarzy mogę normalnie funkcjonować jest to dla mnie qygodniejsze
asiatipl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-08, 20:26   #570
jestdobrze
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1
Dot.: Kwas trójchlorooctowy (TCA) - wymiana doświadczeń

witam serdecznie mam pytanie, ponieważ zrobiłem sobie sam peeling tca 30% procent w domu i mam problem gdyż mineło już 8 dni a mi poodchodziła skóra tylko w niektórych miejsach a w pozostałych (większość) trzyma się mocno nowej skóry.. czy coś jest nie tak? jak temu zaradzić i przyśpieszyć łuszczenie bo w chwili obecnej wyglądam jak łaciata krowa. Nowa i stara skóra pomieszane..
jestdobrze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-04 13:52:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:43.