Rozmowa kwalifikacyjna - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-20, 16:22   #1231
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna - Promod

Cytat:
Napisane przez emadzj Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim,

Dzisiaj zostałam zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną do sklepu Promod. Dostałam informację, że rozmowa ta będzie grupowa i będzie trwała ok. 1h. Czy ktoś był na takiej rozmowie? Jak ona wygląda?

W Internecie wyczytałam, że będzie jakiś test i scenki. Mógłby ktoś więcej o tym napisać? Jak się przygotować?
I jakie są zarobki?


Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Pozdrawiam
Jakie są zarobki? no nie rozśmieszaj mnie. W każdej firmie inne a i czasem w dwóch filiach jednej firmy są inne.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 16:47   #1232
emadzj
Przyczajenie
 
Avatar emadzj
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 24
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna - Promod

...

Edytowane przez emadzj
Czas edycji: 2015-07-28 o 16:50
emadzj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 17:17   #1233
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna - Promod

Cytat:
Napisane przez emadzj Pokaż wiadomość
No co Ty nie powiesz... Pytałam przecież po to, żeby ktoś wymienił się doświadczeniami
Każdy może ci powiedzieć ile zarabia i co Ci to da?
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 17:46   #1234
emadzj
Przyczajenie
 
Avatar emadzj
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 24
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna - Promod

...

Edytowane przez emadzj
Czas edycji: 2015-07-28 o 16:51
emadzj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 17:51   #1235
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna - Promod

Cytat:
Napisane przez emadzj Pokaż wiadomość
Przecież napisałam, że orientacyjnie chce wiedzieć. Po co drążysz temat? Jak nie chcesz pisać o swojej stawce to nie pisz.
Mam Ci napisać stawkę z zupełnie innej branży? Spoko. A wiesz jaką umowę masz dostać przynajmniej?
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 17:54   #1236
emadzj
Przyczajenie
 
Avatar emadzj
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 24
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna - Promod

...

Edytowane przez emadzj
Czas edycji: 2015-07-28 o 16:51
emadzj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 17:57   #1237
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna - Promod

Cytat:
Napisane przez emadzj Pokaż wiadomość
Z zupełnie innej branży?
Nie mam pojecia, ale nie we wszystkich sieciówkach umowa ma znaczenie. W Reserved i umowa o pracę, i umowa zlecenie ma dokładnie taką samą stawkę.
Nie wiem jak jest w Promod, dlatego pytam.
Stawka stawką ale te dwie umowy to niebo a ziemia. W każdym sklepie jest inaczej. Pracowałam i w zoologicznym i w spozywczym i zawsze są inne warunki. Wszystko zależy od pracodawcy. Zamiast szukać na forum bóg wie czego, zrób sobie herbatę, odpręż się, przygotuj się do tej rozmowy.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-20, 17:59   #1238
emadzj
Przyczajenie
 
Avatar emadzj
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 24
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna - Promod

...

Edytowane przez emadzj
Czas edycji: 2015-07-28 o 16:50
emadzj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-09, 00:33   #1239
gorzka6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 19
Dot.: rozmowa kwalifikacyjna call center Lux Med

Rozmowa jak rozmowa. Wcześniej jak ja byłą, to była inna babka od rekrutacji teraz jest inna. Ciężko mi powiedzićoco ona pyta. Poprzednia puszczała 2 rozmowy i trzeba było powiedzieć co było w nich ok a co nie, co byś poprawiła i jak je oceniach. Ogólnie pytania o poprzednie miejsca pracy itp. Praca nie jest łatwa, bo telefonów masa i ciągle przypływ nowych informacji. Na początku jak sie zatrudniłam, to było lżej teraz jest jazda,ale firma się rozwija i ma potencjał. Myślę, że obecnie jest dużo zmian i to daje szanse awansów,ale trzeba na nie ciężko zapracować.
gorzka6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 18:01   #1240
berbix
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1
Dot.: Rozmowa kwalifikacyjna - Promod

Mogłabyś uchylić rąbka tajemnicy i napisać jak ostatecznie przebiegła rozmowa?
berbix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-13, 23:16   #1241
cristina_yang
Raczkowanie
 
Avatar cristina_yang
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 238
Rossmann praca, rozmowa kwalifikacyjna

Witajcie

Zostałam zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną do Rossmana. Szukałam na kilku innych wątkach jak to wygląda, ale raczej nie były aktualne, a interesuje mnie jak to wszystko wygląda na dzień dzisiejszy. Poza tym zostałam zaproszona na rozmowę do hotelu (to chyba standard), ale nie powiedziano mi czy mam czekać przed hotelem, czy w środku, w poczekalni?? Pytanie może wydawać się głupie/banalne, lecz będzie to moja pierwsza rozmowa o pracę i kompletnie nie wiem czego się spodziewać. Jeśli ktoś coś wie, będę wdzięczna za wszystkie rady ;-)
cristina_yang jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-15, 13:34   #1242
Inez24
Raczkowanie
 
Avatar Inez24
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 63
Dot.: Rossmann praca, rozmowa kwalifikacyjna

Byłam na rozmowie kwalifikacyjnej do Rosmanna miesiąc temu.
Spotkanie w hotelu. Weszłam do środka. Zapytałam panią w recepcji co i jak i powiedziala abym czekała w holu,
Najpierw Pan opowiadał o firmie i dal ankiety do wypełnienia. Potem z każdą pania chciał rozmawiać indywidualnie.
Niestety już z rozmowy wywnioskowałam , że raczej mnie nie wezmąich strata. Pytania typu ile chce pani zarabiać albo dlaczego Rossmann
Generalnie mieli poltora tygodnia na telefon do drugiego etapu , ale nie zadzwonili.
Aha tylko 1/2 etatu.
__________________
Byle do przodu
Inez24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-16, 07:12   #1243
cristina_yang
Raczkowanie
 
Avatar cristina_yang
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 238
Dot.: Rossmann praca, rozmowa kwalifikacyjna

Cytat:
Napisane przez Inez24 Pokaż wiadomość
Byłam na rozmowie kwalifikacyjnej do Rosmanna miesiąc temu.
Spotkanie w hotelu. Weszłam do środka. Zapytałam panią w recepcji co i jak i powiedziala abym czekała w holu,
Najpierw Pan opowiadał o firmie i dal ankiety do wypełnienia. Potem z każdą pania chciał rozmawiać indywidualnie.
Niestety już z rozmowy wywnioskowałam , że raczej mnie nie wezmąich strata. Pytania typu ile chce pani zarabiać albo dlaczego Rossmann
Generalnie mieli poltora tygodnia na telefon do drugiego etapu , ale nie zadzwonili.
Aha tylko 1/2 etatu.
Dziękuję za rady, chociaż przeczytałam to wszystko już po spotkaniu, ale było dokładnie tak jak mówisz Teraz czekam na telefon
cristina_yang jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-16, 13:38   #1244
Inez24
Raczkowanie
 
Avatar Inez24
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 63
Dot.: Rossmann praca, rozmowa kwalifikacyjna

Powodzenia
__________________
Byle do przodu
Inez24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-19, 20:01   #1245
cristina_yang
Raczkowanie
 
Avatar cristina_yang
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 238
Dot.: Rossmann praca, rozmowa kwalifikacyjna

Cytat:
Napisane przez Inez24 Pokaż wiadomość
Powodzenia
Dzięki Udało się
cristina_yang jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-13, 22:24   #1246
madzia_901
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1
Rossmann - rozmowa kwalifikacyjna

Wątki podobne już były, ale nie bardzo są aktualne, więc zakładam nowy.

Jak przebiegała rozmowa kwalifikacyjna? I jak ewentualna już praca w Rossmannie?
madzia_901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 14:59   #1247
Adrian987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 3
rozmowa rekrutacyjna trudne pytania

Witam , za jakis czas mam rozmowe rekrutacyjna w firmie na ktorej juz kiedys bylem na rozmowie i niestety sie nie udalo ze wzgledu na podchwytliwe pytania rekruterow z ktorych za bardzo nie potrafilem wybrnac.stanowisko na ktore rekrutuje mozna powiedziec wiaze sie z przejsciem z stanowiska zawodowego(wedlug mojego zawodu) na zwykłe stanowisko robotnicze na produkcje czyli degradacja zawodowa jednakze chcialbym przestac pracowac w swoim zawodzie gdyz czuje ze to nie dla mnie i zaczac prace jako pracownik produkcji w firmie ktora byla od zawsze moim marzeniem i chcialbym prosic o pomoc jak wybrnac z pytan typu np.
1. dlaczego chce Pan u nas pracowac mimo ze to nie wiaze sie z Pana zawodem i bedzie to dla Pana degradacja zawodowa.
2. Praca u nas wiaze sie z prostymi czynnosciami produkcyjnymi i jest monotonna .Dlaczego chce Pan zmienic swoja droge zawodowa mimo ze naszym zdaniem ma Pan ciekawsza prace zgodna z swoim zawodem.(Dodam ze w obecnej pracy malo co sie ucze .wiekszosc czasu to siedzenie i oczekiwanie na awarie a ja lubie pracowac a nie siedziec-nawet jak praca jest monotonna to lubie po prostu cos robic.Ponadto firma w ktorej pracuje obecnie jest 50 km od mojego miejsca zamieszakania a ta w ktorej bede rekrutowany w moim miescie)

Prosze bardzo o pomoc jak ładnie na tego typu pytania odpowiedziec by wywrzec jak najlepsze wrazenie na komisji.
serdecznie pozdrawiam
3.
Adrian987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-29, 18:31   #1248
201703060948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 422
Dot.: rozmowa rekrutacyjna trudne pytania

Cytat:
Napisane przez Adrian987 Pokaż wiadomość
1. dlaczego chce Pan u nas pracowac mimo ze to nie wiaze sie z Pana zawodem i bedzie to dla Pana degradacja zawodowa.
2. Praca u nas wiaze sie z prostymi czynnosciami produkcyjnymi i jest monotonna .Dlaczego chce Pan zmienic swoja droge zawodowa mimo ze naszym zdaniem ma Pan ciekawsza prace zgodna z swoim zawodem.(Dodam ze w obecnej pracy malo co sie ucze .wiekszosc czasu to siedzenie i oczekiwanie na awarie a ja lubie pracowac a nie siedziec-nawet jak praca jest monotonna to lubie po prostu cos robic.Ponadto firma w ktorej pracuje obecnie jest 50 km od mojego miejsca zamieszakania a ta w ktorej bede rekrutowany w moim miescie)
1. - Sam się musisz zastanowić dlaczego chcesz. My przecież tego nie wiemy.

2. - Sądzisz, że jako robotnik będziesz się dużo uczył? Oczywiście, że nie. Dlatego nie wspominaj o tym uczeniu się. Reszta tego, co napisałeś brzmi przekonująco.
201703060948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 00:35   #1249
201703240903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 2 897
Dot.: rozmowa rekrutacyjna trudne pytania

Cytat:
Napisane przez Adrian987 Pokaż wiadomość
Witam , za jakis czas mam rozmowe rekrutacyjna w firmie na ktorej juz kiedys bylem na rozmowie i niestety sie nie udalo ze wzgledu na podchwytliwe pytania rekruterow z ktorych za bardzo nie potrafilem wybrnac.stanowisko na ktore rekrutuje mozna powiedziec wiaze sie z przejsciem z stanowiska zawodowego(wedlug mojego zawodu) na zwykłe stanowisko robotnicze na produkcje czyli degradacja zawodowa jednakze chcialbym przestac pracowac w swoim zawodzie gdyz czuje ze to nie dla mnie i zaczac prace jako pracownik produkcji w firmie ktora byla od zawsze moim marzeniem i chcialbym prosic o pomoc jak wybrnac z pytan typu np.
1. dlaczego chce Pan u nas pracowac mimo ze to nie wiaze sie z Pana zawodem i bedzie to dla Pana degradacja zawodowa.
2. Praca u nas wiaze sie z prostymi czynnosciami produkcyjnymi i jest monotonna .Dlaczego chce Pan zmienic swoja droge zawodowa mimo ze naszym zdaniem ma Pan ciekawsza prace zgodna z swoim zawodem.(Dodam ze w obecnej pracy malo co sie ucze .wiekszosc czasu to siedzenie i oczekiwanie na awarie a ja lubie pracowac a nie siedziec-nawet jak praca jest monotonna to lubie po prostu cos robic.Ponadto firma w ktorej pracuje obecnie jest 50 km od mojego miejsca zamieszakania a ta w ktorej bede rekrutowany w moim miescie)

Prosze bardzo o pomoc jak ładnie na tego typu pytania odpowiedziec by wywrzec jak najlepsze wrazenie na komisji.
serdecznie pozdrawiam
3.
Sam przed chwilą napisałeś sobie co powinieneś odpowiedzieć na trudne pytania rekrutacyjne.


1. Od dawien dawna jest to dla mnie praca marzeń. Wiem, że jest to stanowisko inne niż obecne, ale zależy mi bardzo na tej pracy. Wiem, że jest to inne stanowisko niż dotychczas, ale chciałbym żeby państwo dali mi szansę na pracę tutaj. Wiem, że jestem w stanie się zaangażować w tą pracę w 100% i jestem również gotowy na ciężką, fizyczną pracę.

2. Jestem osobą bardzo pracowitą. Owszem moja praca na pierwszy rzut oka wygląda na ciekawszą, ale niestety jest dosyć mało zleceń. Na tyle mało, że przez większość czasu pracy nie ma za bardzo co robić. Wolałbym w pracy zajmować się pracą, a nie ciągłym oczekiwaniem na zlecenie. Praca, w której obecnie pracuje znajduję się daleko od mojego miejsca zamieszkania. Chciałbym pracować w moim mieście ze względu na to, że nie chciałbym marnować czasu na dojazdy. Nie wiem jakie miałbyś godziny pracy, ale jeżeli korzystniejsze dla Ciebie niż w obecnej pracy możesz to też powiedzieć.
201703240903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-31, 17:16   #1250
Adrian987
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 3
Dot.: rozmowa rekrutacyjna trudne pytania

jeszcze jakies propozycje ? z gory dzieki
Adrian987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-02, 09:09   #1251
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: rozmowa rekrutacyjna trudne pytania

Możesz coś o odległości powiedzieć, że np. nie chcesz już dojeżdżać
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-03, 09:47   #1252
kacperpuntok
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1
Dot.: rozmowa rekrutacyjna trudne pytania

Cytat:
Napisane przez Osterhase Pokaż wiadomość
1. - Sam się musisz zastanowić dlaczego /link/ jest dla Ciebie taka ważna. My przecież tego nie wiemy.

2. - Sądzisz, że jako robotnik będziesz się dużo uczył? Oczywiście, że nie. Dlatego nie wspominaj o tym uczeniu się. Reszta tego, co napisałeś brzmi przekonująco.
Dokładnie tak. Ty musisz wiedzieć dlaczego chcesz tam pracować. Wiadomo, że z reguły dla pieniędzy, jednakże warto wspomnieć o swoich ambicjach, chęci rozwoju.

2. To, że praca jest monotonna nie oznacza wcale, że po kilku miesiąch nie można awansować na inne stanowisko.

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2015-09-03 o 09:49 Powód: link
kacperpuntok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-04, 22:05   #1253
KaroGaw
Przyczajenie
 
Avatar KaroGaw
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5
Dot.: rozmowa rekrutacyjna trudne pytania

Podczas rekrutacji takie pytania to poniekąd standard
Osoby zatrudniające chcą usłyszeć, że jesteś osobą ambitną i poprzednia posada uniemożliwia Ci dalszy rozwój. Firma do której się zgłaszasz to firma w której zawsze chciałeś pracować i chciałbyś ją poznać z każdego poziomu. Zapytać tutaj jednocześnie o możliwość rozwoju Twojego stanowiska.
__________________

Creather - szczere rozmowy o życiu i karierze

Miejsce dla tych, którzy szukają inspiracji, motywacji i wiedzy, by móc zrealizować swoją własną definicję sukcesu.
Mówimy o pierwszej pracy, rozwoju osobistym, personal brandingu, studiach i szukamy pomysłu na siebie.
Czytajcie nas
KaroGaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-27, 12:24   #1254
aguss11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6
Dot.: Rossmann praca, rozmowa kwalifikacyjna

Witam! Rownież przeszłam rozmowę kwalifikacyjną do Rossmanna, która również odbyła się w hotelu. W holu który wskazała mi recepcjonistka czekało już ok. 15 dziewczyn a i tak przyszłam jakieś 7 min przed czasem No ale cóż ...Ogólnie już w holu była napięta atmosfera, bo niektóre dziewczyny wyglądały jakby od tego czy dostaną tą pracę zależało ich życie Nie wiem czemu, ale ten widok mnie rozluźnił bo przynajmniej nie tylko ja się stresowałam ^^

W każdym razie po jakiś 5 min od czasu umówionego wyszła z pokoju/sali hotelowej pani i zaprosiła nas wszystkie do środka. Usiadłyśmy sobie wygodnie przy stole, a owa pani od razu przeszła do rzeczy i zaczęła swoją prezentację Ogólnie atmosfera w tym czasie bardzo się rozluźniła. Pani prezenterka była bardzo miła i co jakiś czas powiedziała coś, co nas rozbawiło. Przez całą rozmowę powtarzała, że praca w Rossmannie to jest bardzo ciężka fizycznie praca i cały czas się coś robi i cały czas na nogach Powiedziała nam też że konieczne jest podpisanie "umowy", która mówi o tym, że w razie strat, które przewyższają straty przewidziane, czyli pułap różnica będzie nam potrącana z pensji i jak pani prezenterka powiedziała - "kupimy sobie po prostu bluzkę mniej w danym miesiącu" O.O Dalej zostałyśmy poinformowane, że to będzie praca na umowę 3/4 z możliwością dorobienia do całego etatu ( wyjaśniła to w ten sposób, że są czasami "martwe" miesiące w handlu kiedy nie potrzeba tylu pracowników i wtedy po prostu zmniejsza się ilość godz. do tych 120 w mies. a pracownik czuje się bezpiecznie bo nadal pracuje na umowę o pracę). Następnie powiedziała, że pracujemy 5 dni w tyg. że to jest pewne i zazwyczaj po 8 godz. (bywają nadgodziny) oraz że przewidziane są nocki które na jednego pracownika przypadają średnio 3 razy w mies. aczkolwiek dzień przed i po mamy oczywiście wole co wynika z Kodeksy Pracy, który to w sposób oczywisty jest bezwzględne przestrzeganey przez firmę Rossmann . Ogólnie podczas całej prezentacji zostało nam praktycznie wszystko bardzo dobrze wyjaśnione oprócz zarobków, o których miałyśmy się dowiedzieć na drugiej rozmowie jeśli na takową otrzymamy zaproszenie Prawie na sam koniec prezentacji pani prezenterka poinformowała nas, że jeśli któraś z dziewczyn po tym co tu usłyszała nie jest już zainteresowana tą pracą to nie ma sprawy i może po prostu wyjść. Oczywiście wszystkie zostałyśmy Rekrutacja miała być dwuetapowa tzn. że miałyśmy czekać na telefon po 3 dniach od pierwszej rozmowy do godz. 18 i jeśli dostaniemy telefon to zostaniemy zaproszone na drugą rozmowę na następny dzień, a jeśli nie to nic z tego :P Następnie dostałyśmy formularze/ ankiety do wypełnienia w których miałyśmy wypisać swoje dane i doświadczenie zawodowe oraz czy jesteśmy w trakcie nauki itp. ( czyli to co w cv) Należy zabrać ze sobą CV i długopis :P Następnie zarówno nasze CV jak i wypełniony formularz pani prezenterka spięła zszywką i zebrała po czym nas wyprosiła i miałyśmy w dowolnej kolejności wchodzić na indywidualną rozmowę.

Ustawiłam się z przodu, byłam trzecia :P Zostałam zapytana o moje doświadczenie zawodowe, głównie poprzednią pracę tj. do czego należały moje obowiązki, jak wyglądała tam moja obsługa klienta (pracowałam w odzieżówce), jak długo tam pracowałam, na jaką umowę i co się stało że już tam nie pracuję. Zapytała też o moje praktyki zawodowe i czym tam się zajmowałam Następnie pani prezenterka zapytała dlaczego Rossmann i czy jestem gotowa do ciężkiej pracy. Oczywiście odpowiedziałam że tak Moja rozmówczyni zapytała mnie gdzie jeszcze złożyłam ofertę pracy i od kiedy bym mogła przyjść do pracy oraz czy podpisałabym dokument mówiący o wyżej wymienionych stratach. Po czym mi podziękowała i poprosiła bym zawołała następną osobę Ogólnie rozmowa była przyjemna chociaż w środku rozmowy troszeczkę się stresowałam, ale tylko troszeczkę )

I tym sposobem będę czekać w poniedziałek na telefon
aguss11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-27, 23:25   #1255
GgochaA
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 420
Dot.: Rossmann praca, rozmowa kwalifikacyjna

Cytat:
Napisane przez aguss11 Pokaż wiadomość
Ogólnie podczas całej prezentacji zostało nam praktycznie wszystko bardzo dobrze wyjaśnione oprócz zarobków, o których miałyśmy się dowiedzieć na drugiej rozmowie jeśli na takową otrzymamy zaproszenie Prawie na sam koniec prezentacji pani prezenterka poinformowała nas, że jeśli któraś z dziewczyn po tym co tu usłyszała nie jest już zainteresowana tą pracą to nie ma sprawy i może po prostu wyjść. Oczywiście wszystkie zostałyśmy

Ja bym wyszła. Przecież to śmieszne żeby utajniać zarobki, jednocześnie oczekując że ktoś będzie jeździł na kilka etapów rekrutacji, kiedy być może stawka go nie zadowala - więc włąściwie strata czasu i dla rekrutera i dla kandydata.
I jeszcze jak słyszę że ktoś się taką rekrutacją stresuje... Masakra.
GgochaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-28, 11:07   #1256
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Rossmann praca, rozmowa kwalifikacyjna

Cytat:
Napisane przez GgochaA Pokaż wiadomość
Ja bym wyszła. Przecież to śmieszne żeby utajniać zarobki, jednocześnie oczekując że ktoś będzie jeździł na kilka etapów rekrutacji, kiedy być może stawka go nie zadowala - więc włąściwie strata czasu i dla rekrutera i dla kandydata.
I jeszcze jak słyszę że ktoś się taką rekrutacją stresuje... Masakra.
Dokładnie tak. Moim zdaniem te kilkuetapowe" rekrutacje to śmiech na sali jeszcze rozumiem w korporacjach, ale... w rossmanie. Zaraz na sprzątaczkę będzie 10 etapów rekrutacji, bo przecież to praca marzeń sprzątać kible (oczywiście z całym szacunkiem do osób sprzątających). Ktoś może nie ma pieniędzy na życie a musi nie wiadomo ile dojeżdżać na kilkuetapowe rekrutację po czym dowie się, że jednak nic z tego. Na prawdę tak ciężko powiedzieć podczas 1 rozmowy ile się będzie zarabiało? Ja miałem podobną sytuację była to praca, która polegała na dorabianiu kluczy i obsługą klienta. I też były kilku etapowe rekrutację a właściciel zachowywał się tak jakby tak praca była wielkim"prestiżem" odrzucił mnie po pierwszym etapie, bo nie podobało mu się to, że pracuje umysłowo(pewnie się obawiał, że zaraz stamtąd ucieknę co byłoby prawdą ). Co ciekawe, gdy kiedyś się tam przeszedłem nie było nowej osoby czyli zapewne ta cała rekrutacja to była ściema.
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-28, 16:20   #1257
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Rossmann praca, rozmowa kwalifikacyjna

Cytat:
Napisane przez GgochaA Pokaż wiadomość
Ja bym wyszła. Przecież to śmieszne żeby utajniać zarobki, jednocześnie oczekując że ktoś będzie jeździł na kilka etapów rekrutacji, kiedy być może stawka go nie zadowala - więc włąściwie strata czasu i dla rekrutera i dla kandydata.
I jeszcze jak słyszę że ktoś się taką rekrutacją stresuje... Masakra.
Tak się składa, że również przechodziłam rekrutację do rosmanna, ale mnie nie przyjęli, bo nie podobało im się, że jestem po studiach. Na drugiej rozmowie kwalifikacyjnej również nie dowiedziałam się, jakie proponują zarobki, mimo, że podobno wtedy mieli to łaskawie ujawnić. Już na pierwszej rozmowie spytalam pana, dlaczego utajniają zarobki. On popatrzył na mnie i z krzywym uśmiechem na twarzy, spytał: 'A pani tylko na pieniądzach zależy?' Odpowiedziałam, że tak, o dziwo właśnie dlatego szukam pracy żeby UWAGA - mieć pieniądze. Niestety, ale praca w sklepie na kasie rozwoju zawodowego mi nie gwarantuje.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-28, 21:14   #1258
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Rossmann praca, rozmowa kwalifikacyjna

Cytat:
Napisane przez syklamen Pokaż wiadomość
Tak się składa, że również przechodziłam rekrutację do rosmanna, ale mnie nie przyjęli, bo nie podobało im się, że jestem po studiach. Na drugiej rozmowie kwalifikacyjnej również nie dowiedziałam się, jakie proponują zarobki, mimo, że podobno wtedy mieli to łaskawie ujawnić. Już na pierwszej rozmowie spytalam pana, dlaczego utajniają zarobki. On popatrzył na mnie i z krzywym uśmiechem na twarzy, spytał: 'A pani tylko na pieniądzach zależy?' Odpowiedziałam, że tak, o dziwo właśnie dlatego szukam pracy żeby UWAGA - mieć pieniądze. Niestety, ale praca w sklepie na kasie rozwoju zawodowego mi nie gwarantuje.
Zawsze myślałem, że ludzie pracują po to, aby zarabiać pieniądze
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 13:21   #1259
abacef
Raczkowanie
 
Avatar abacef
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 91
Dot.: Rossmann praca, rozmowa kwalifikacyjna

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
Zawsze myślałem, że ludzie pracują po to, aby zarabiać pieniądze
Przecież można dla przyjemności i samorozwoju siedzieć na kasie
A tak serio to jest przerażające, że na najniższe stanowiska rekrutacja wygląda w taki sposób. Mam wrażenie, że im niższe stanowisko tym większe cyrki robią. Niestety tak będzie dopóki ludzie z powodu bezrobocia będą musieli się na to godzić.
Ktoś tu wcześniej napisał, że by wyszedł z takiej rekrutacji. Ok, tak podpowiada rozsądek, ale niektórzy stoją pod ścianą i potrzebują czegoś na już. Przykre, że tak traktuje się ludzi, po prostu.
abacef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-29, 19:09   #1260
aguss11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6
Dot.: Rossmann praca, rozmowa kwalifikacyjna

Cytat:
Napisane przez GgochaA Pokaż wiadomość
Ja bym wyszła. Przecież to śmieszne żeby utajniać zarobki, jednocześnie oczekując że ktoś będzie jeździł na kilka etapów rekrutacji, kiedy być może stawka go nie zadowala - więc włąściwie strata czasu i dla rekrutera i dla kandydata.
I jeszcze jak słyszę że ktoś się taką rekrutacją stresuje... Masakra.
Sprawa wygląda tak, że aktualnie najzwyczajniej w świecie potrzebuję pracy. W moim mieście nie można niestety wybrzydzać chyba, że chce się głodować. A zwolnić się zawsze można, jeśli nam praca nie będzie odpowiadać CO do przebiegu rekrutacji u Rossmanna całkowicie się zgadzam Jest to po prostu przegięcie. Firmie Rossmann chyba się wydaje, że ten kto przejdzie chociażby do pierwszego etapu rekrutacji to tak jakby złapał Pana Boga za nogi Podejrzewam, że to będzie kolejny wyzysk czyli wymagania zupełnie nieadekwatne do wynagrodzenia za pracę.

Co do stresu przed rozmową - tak stresowałam się a z tego co mi wiadomo to rozmowy kwalifikacyjne zazwyczaj są stresujące jeśli potrzebujemy danej pracy i jeśli nam zależy, a nawet jeśli nie to niektórych stresuje sam fakt, że w tak krótkim czasie zostaną przez kogoś ocenieni i zaklasyfikowani w jakiś tam sposób. Poza tym była to moja druga rozmowa kwalifikacyjna w życiu :P

Tak czy siak - zdałam tutaj relację z przebiegu takiej rozmowy właśnie w tej firmie i mam nadzieję, że komuś ta informacja się przyda a dla ciekawych - zostałam zaproszona do drugiego etapu. Jutro czeka mnie kolejna rozmowa pozdr

Edytowane przez aguss11
Czas edycji: 2016-02-29 o 19:11
aguss11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-06-28 20:03:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:48.