Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady - Strona 138 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-02-01, 22:26   #4111
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez holyshit Pokaż wiadomość
http://projekty.muratordom.pl/projek...m?news=1#rzuty
Co myślicie na temat nowego projektu Muratora?
Zamiany jakie bym tu widziała to:
- połączenie wc z tą mikro garderobą i wciśnięcie tam kabiny prysznicowej, zyskując 2 łazienki
- dociągnięcie ściany z telewizorem do sypialni nr 5 i przysunięcie jej bliżej salonu, zyskując miejsce na całej jej długości od strony korytarza, na zabudowaną szafę
- zamiana miejsc sypialni 7 z łazienką 8 i zyskanie większej prywatności w tejże sypialni (łazienka dzieląca ją od pozostałych sypialni)

Przyznam, że bardzo przypadł mi do gustu ten projekt.
Szukałam domu parterowego do 100m2 powierzchni użytkowej, z trzema sypialniami i najlepiej dwoma łazienkami. Chciałam nie za małą, ale również nie za dużą kuchnię oraz trochę większą kotłownię oddzieloną od części mieszkalnej.
Przeglądając od groma projektów wpadł mi w oko ten, ale szukam jakichś porad, gdyż jest to świeżynka i na muratorze nikt nic jeszcze nie dodał.
Może ten ?
https://z500.pl/projekt/1180/Z369_D,...uspadowym.html
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-02, 19:38   #4112
holyshit
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 11
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Zdecydowanie bardziej podoba mi się projekt muratora.
Sam rozstaw pomieszczeń i bryła domu bardziej mi odpowiada w tym projekcie. Na plus jest tu też spora kuchnia i duża kotłownia.

Jednak nie znam się też za bardzo na projektach, dlatego chciałabym prosić o jego opinię. Widzę, że jest tu dużo doświadczonych kobiet, które wiedzą, co mówią.
holyshit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-14, 11:29   #4113
gregia
Zakorzenienie
 
Avatar gregia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 189
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Myślimy z mężem o budowie domu wg tego projektu Neptun 5:
https://www.domywstylu.pl/projekt-domu-neptun_5.php
Dziewczyny macie doświadczenie i wiedzę, doradźcie czy coś byście zmieniły w tym projekcie?
gregia jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-15, 21:06   #4114
Lady_AnneBelle
Carpe Diem!
 
Avatar Lady_AnneBelle
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Noord Holland
Wiadomości: 7 269
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez gregia Pokaż wiadomość
Myślimy z mężem o budowie domu wg tego projektu Neptun 5:
https://www.domywstylu.pl/projekt-domu-neptun_5.php
Dziewczyny macie doświadczenie i wiedzę, doradźcie czy coś byście zmieniły w tym projekcie?
Jeśli chodzi o zmiany w projekcie to pomyśl nad poszerzeniem garażu Wąsko jest.

Znalazłam Ci dziennik budowy neptuna, gdzie wprowadzono pewne zmiany. Może coś Ci przypadnie do gustu --> http://forum.muratordom.pl/showthrea...B3wka-NEPTUN-7
__________________

Z uniesień pozostało mi uniesienie brwi,
ze wzruszeń - wzruszenie ramion.



home sweet home

Lady_AnneBelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-17, 14:05   #4115
gregia
Zakorzenienie
 
Avatar gregia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 189
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Lady_AnneBelle Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o zmiany w projekcie to pomyśl nad poszerzeniem garażu Wąsko jest.

Znalazłam Ci dziennik budowy neptuna, gdzie wprowadzono pewne zmiany. Może coś Ci przypadnie do gustu --> http://forum.muratordom.pl/showthrea...B3wka-NEPTUN-7

Lady dziękuję bardzo
Z przyjemnością poczytam.


Dziewczyny waszym zdaniem ile m2 powinna mieć działka pod budowę domu parterowego a takiego z poddaszem użytkowym?
gregia jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-17, 21:20   #4116
Lady_AnneBelle
Carpe Diem!
 
Avatar Lady_AnneBelle
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Noord Holland
Wiadomości: 7 269
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez gregia Pokaż wiadomość
Lady dziękuję bardzo
Z przyjemnością poczytam.


Dziewczyny waszym zdaniem ile m2 powinna mieć działka pod budowę domu parterowego a takiego z poddaszem użytkowym?
Nie ma za co

Jeśli szukasz w projektach gotowych to tam masz podane jakie muszą być minimalne wymiary działki. Dla projektu Neptun jest to 21,15 x 25,85.

Tu masz wszystko ładnie wytłumaczone: http://infoladnydom.pl/temat/ladnydo...2ki+budowlanej
__________________

Z uniesień pozostało mi uniesienie brwi,
ze wzruszeń - wzruszenie ramion.



home sweet home

Lady_AnneBelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-18, 17:26   #4117
gregia
Zakorzenienie
 
Avatar gregia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 189
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Lady_AnneBelle Pokaż wiadomość
Nie ma za co

Jeśli szukasz w projektach gotowych to tam masz podane jakie muszą być minimalne wymiary działki. Dla projektu Neptun jest to 21,15 x 25,85.

Tu masz wszystko ładnie wytłumaczone: http://infoladnydom.pl/temat/ladnydo...2ki+budowlanej

Nawet nie wiedziałam, że w projektach są podane wymiary działki. Człowiek się uczy całe życie
Jak czytam różne fora i strony to jedni piszą ze starczy 600m2 na dom ok. 120m2, inni że ponad 700m2, są też i działki po 900m2
Im więcej czytam, tym mniej wiem
gregia jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-19, 07:58   #4118
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Duzo zależy tez od warunkow zabudowy w danej miejscowości. Tam często podana jest minimalna wielkość działki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-10, 15:47   #4119
nektarynka12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 5
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez mała migotka Pokaż wiadomość
asiuk dzieki
tamtem projekt nieaktualny, po rozmowie z Tż. szukamy z uzytkowym poddaszem...

a ca sadzicie o tym??


http://projekty.muratordom.pl/projek...y,1068,1,0.htm
A co myślisz o tym?

xxx

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-05-11 o 17:25 Powód: Link.
nektarynka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-11, 10:12   #4120
Gaabbi
Wtajemniczenie
 
Avatar Gaabbi
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 875
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Co myślicie o takim projekcie?
Działka jest właśnie z taką skarpą, która prowadzi do jeziora.
http://lk-projekt.pl/lkand1204-produkt-9530.html

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gaabbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-12, 11:14   #4121
nektarynka12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 5
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Gaabbi Pokaż wiadomość
Co myślicie o takim projekcie?
Działka jest właśnie z taką skarpą, która prowadzi do jeziora.
http://lk-projekt.pl/lkand1204-produkt-9530.html

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ciekawy

Znalazłam coś równie ciekawego
xxx

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-05-11 o 17:24 Powód: Link.
nektarynka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-12, 11:51   #4122
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Gaabbi Pokaż wiadomość
Co myślicie o takim projekcie?
Działka jest właśnie z taką skarpą, która prowadzi do jeziora.
http://lk-projekt.pl/lkand1204-produkt-9530.html

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dom jest na tyle duży i drogi - i sam projekt też jest drogi, bo trzeba by dołożyć do niego zmiany adaptacyjne, czyli + 3 tysiące co najmniej - że ja bym w takiej sytuacji postawiła na projekt indywidualny. To pozwoli maksymalnie wykorzystać widoki, a ja, mając działkę z zejściem do jeziora, chciałabym, żeby uroda okolicy była maksymalnie wyakcentowana.

Wrzucony przez ciebie projekt ma parę absurdów:
- sypialnia gościnna nie ma dostępu do żadnej łazienki, bo na piętrze jest tylko toaleta, a na parterze łazienki są prywatne;
- sypialnie 12 i 4 to niezłe apartamenta, przy nich sypialnia 3 to taka uboga krewna - mała, ciasna, z wejściem prosto na łóżko;
- sauna jest, ale maleńka, prywatne łazienki są, ale ciasne, sypialnie też nie są ustawne mimo sporego metrażu - dużą ich część zajmuje komunikacja.
- kuchnia ma 10 m2 i nie przewiduje się spiżarni, więc będzie musiała być solidnie zabudowana szafkami, żeby pomieścić spożywkę. I w takie kuchni komfort pracy jest przy maks 2 osobach, więc pytanie czy gotuje zawsze ktoś sam, czy gotuje się rodzinnie.

Jest parę fajnych pomysłów - głębokie zadaszenie od strony salonu, w którym będzie stale cień (niestety, wiosną i jesienią też), taras śniadaniowy blisko kuchni (niestety, znowu śmiesznie mały), sypialnie są wystawione na południe - duży plus, jeśli mają to być pokoje dziecięce.
Ale niestety, ten dom trochę nie wie, czy chce być luksusowy i drogi, czy jednak musi się zmieścić w 170 metrach.

Gaabbi, określ wasze potrzeby. Chcecie prywatne łazienki? Potrzebujecie sauny i narciarni? Będziecie tam mieszkać z dziećmi, teściami, często nocujecie gości?
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-12, 15:29   #4123
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Gaabbi Pokaż wiadomość
Co myślicie o takim projekcie?
Działka jest właśnie z taką skarpą, która prowadzi do jeziora.
http://lk-projekt.pl/lkand1204-produkt-9530.html

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak miałabym dać tyle kasy za projekt, plus jeszcze kilka koła na jego adaptację, to znalazłabym sobie dobrego architekta i zrobiła projekt indywidualny, według moich wytycznych, dopasowany do moich potrzeb i do mojej działki.
Tym projektem możecie się inspirować, ale zastanówcie się nad indywidualnym.
__________________
Nigdy nie szczekam ale zdarza mi się warknąć.
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-12, 15:41   #4124
Gaabbi
Wtajemniczenie
 
Avatar Gaabbi
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 875
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Hanako Pokaż wiadomość
Dom jest na tyle duży i drogi - i sam projekt też jest drogi, bo trzeba by dołożyć do niego zmiany adaptacyjne, czyli + 3 tysiące co najmniej - że ja bym w takiej sytuacji postawiła na projekt indywidualny. To pozwoli maksymalnie wykorzystać widoki, a ja, mając działkę z zejściem do jeziora, chciałabym, żeby uroda okolicy była maksymalnie wyakcentowana.

Wrzucony przez ciebie projekt ma parę absurdów:
- sypialnia gościnna nie ma dostępu do żadnej łazienki, bo na piętrze jest tylko toaleta, a na parterze łazienki są prywatne;
- sypialnie 12 i 4 to niezłe apartamenta, przy nich sypialnia 3 to taka uboga krewna - mała, ciasna, z wejściem prosto na łóżko;
- sauna jest, ale maleńka, prywatne łazienki są, ale ciasne, sypialnie też nie są ustawne mimo sporego metrażu - dużą ich część zajmuje komunikacja.
- kuchnia ma 10 m2 i nie przewiduje się spiżarni, więc będzie musiała być solidnie zabudowana szafkami, żeby pomieścić spożywkę. I w takie kuchni komfort pracy jest przy maks 2 osobach, więc pytanie czy gotuje zawsze ktoś sam, czy gotuje się rodzinnie.

Jest parę fajnych pomysłów - głębokie zadaszenie od strony salonu, w którym będzie stale cień (niestety, wiosną i jesienią też), taras śniadaniowy blisko kuchni (niestety, znowu śmiesznie mały), sypialnie są wystawione na południe - duży plus, jeśli mają to być pokoje dziecięce.
Ale niestety, ten dom trochę nie wie, czy chce być luksusowy i drogi, czy jednak musi się zmieścić w 170 metrach.

Gaabbi, określ wasze potrzeby. Chcecie prywatne łazienki? Potrzebujecie sauny i narciarni? Będziecie tam mieszkać z dziećmi, teściami, często nocujecie gości?
Na podstawie tego projektu ma być tworzony projekt indywidualny.
Pomysł jest nie mój. Ja preferuję domy parterowe Ale nie wygram. Będzie więc piętrowy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gaabbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-19, 08:06   #4125
bonmonika
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 8
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

A może warto pomyśleć o własnym projekcie, jest droższy, ale to będzie wymarzony dom
bonmonika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-20, 09:48   #4126
lifeofaneta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 216
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Tylko własny projekt dużo więcej kosztuje. Często też okazuje się, że to, co nam się marzy nie jest do końca proste do wykonania. Wiadomo - instalacje narzucają nam pewne układy. poza tym trzeba długo czekać... Ja jestem za tym, by szukać projektu tak długo, aż znajdzie się ten wymarzony. Plusem gotowych jest też to, że mamy często ich wizualizację, a także - dla wielu najważniejszą sprawę - ostateczną cenę. Wiele firm daje gwarancję, że ona nie wzrośnie. Mi się bardzo spodobał ten projekt: http://finaldom.pl/katalog-projektow/dom-snieznik/ - dom niewiele większy od mieszkania, ale my nie mamy ogromnych potrzeb. Po prostu chcielibyśmy mieszkać w domku, a nie w bloku. Co myślicie o projekcie?
lifeofaneta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-20, 10:06   #4127
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez lifeofaneta Pokaż wiadomość
Tylko własny projekt dużo więcej kosztuje. Często też okazuje się, że to, co nam się marzy nie jest do końca proste do wykonania. Wiadomo - instalacje narzucają nam pewne układy. poza tym trzeba długo czekać... Ja jestem za tym, by szukać projektu tak długo, aż znajdzie się ten wymarzony. Plusem gotowych jest też to, że mamy często ich wizualizację, a także - dla wielu najważniejszą sprawę - ostateczną cenę. Wiele firm daje gwarancję, że ona nie wzrośnie. Mi się bardzo spodobał ten projekt: http://finaldom.pl/katalog-projektow/dom-snieznik/ - dom niewiele większy od mieszkania, ale my nie mamy ogromnych potrzeb. Po prostu chcielibyśmy mieszkać w domku, a nie w bloku. Co myślicie o projekcie?
Nie zawsze indywidualny projekt kosztuje dużo więcej. Oczywiście jak chcesz zdobić sobie standardowy domek, jak ten, który dałaś w przykładzie, jasne, nie warto bawić się w indywidualny projekt. Jednak jeśli chce się dom mniej standardowy, z ciekawą bryłą, czy na "trudniejszą" działkę, lepiej wybrać indywidualny. Czasem nie opłaca się adaptować gotowego projektu bo to sporo kosztuje i nie rzadko finansowo dorównuje projektowi indywidualnemu. Wszystko zależy od tego jaki dom chcemy.
Ten, który podałaś w przykładzie, to zwykły domek. Ani ładny, ani brzydki, prosty, zwykły, nie rzucający się w oczy, trochę nijaki. W środku też bardzo standardowy. Mnie nie zachwyca bo zachwycać tu nie ma co, zresztą nie jest to celem tego projektu. Jest neutralny bo ma trafić w gusta większości osób.

W wypowiedzi zaprzeczasz sobie. Piszesz, że projekt indywidualny jest gorszy bo trzeba długo czekać a w drugiej części zdania mówisz, że lepiej długo szukać aż się znajdzie gotowy projekt. Fuck logic

Co do ostatecznej ceny w gotowym projekcie, to większych bzdur dawno nie słyszałam. Ostatecznej ceny w gotowym projekcie nigdy ale to nigdy nie mamy! To jest cena szacunkowa, która bardzo się różni od ceny którą faktycznie zapłacimy. Koszta budowy domu zależą od wielu czynników min. ceny materiałów (w różnych częściach Polski różne), sposobem budowy, ceną ekipy budowlanej, czy nawet terminem budowy (na wiosnę ceny zwykle idą w górę).
Przy projekcie indywidualnym też mamy szacunkową cenę budowy. I mało tego, to inwestor na wstępie może zaznaczyć z jakich materiałów i w jakim systemie chce wybudować dom, czyli np wybrać materiał najtańszy. Przy projekcie gotowym takiego wyboru nie mamy.
__________________
Nigdy nie szczekam ale zdarza mi się warknąć.

Edytowane przez Nameria
Czas edycji: 2017-04-20 o 10:14
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-20, 17:02   #4128
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez lifeofaneta Pokaż wiadomość
Tylko własny projekt dużo więcej kosztuje. Często też okazuje się, że to, co nam się marzy nie jest do końca proste do wykonania. Wiadomo - instalacje narzucają nam pewne układy. poza tym trzeba długo czekać... Ja jestem za tym, by szukać projektu tak długo, aż znajdzie się ten wymarzony. Plusem gotowych jest też to, że mamy często ich wizualizację, a także - dla wielu najważniejszą sprawę - ostateczną cenę. Wiele firm daje gwarancję, że ona nie wzrośnie. Mi się bardzo spodobał ten projekt: http://finaldom.pl/katalog-projektow/dom-snieznik/ - dom niewiele większy od mieszkania, ale my nie mamy ogromnych potrzeb. Po prostu chcielibyśmy mieszkać w domku, a nie w bloku. Co myślicie o projekcie?
Kuchnia jest jednoosobowa, jadalnio-salon ma tylko jedno możliwe ustawienie (co najwyżej można zamienić miejscem telewizor i kanapę), widok z korytarza na kanapę - nie można się wygodnie rozwalić. Jeżeli ten pokój 10m2 ma być przeznaczony dla dziecka, to jest bardzo ciasny.
Ogólnie nie jest źle, typowy domek na typową działkę, o typowej bryle. Pewnie przeciętny Józek byłby w stanie coś takiego zaprojektować.

Projekt indywidualny jest wspomniany wyżej, ponieważ planowany jest dom kosztujący co najmniej 600 000 zł (bez działki), jeśli nie grubo ponad. Jak ktoś ma zamiar wydać takie pieniądze, to warto, żeby projekt był jak najlepiej dobrany do warunków działki. Wtedy nawet projekt za 20 000 zł to jest 3% budżetu, a w zamian masz dom na miarę potrzeb i marzeń, a także odpowiednio oryginalny i bajerancki, jeśli tylko chcesz.

Nikt tu na siłę nie forsuje projektów indywidualnych, ale jest tyle działek nietypowych (wąskich, źle oświetlonych, z widokiem wartym wyeksponowania, etc), że nie jest niczym dziwnym zwrócenie się do architekta w takiej sytuacji. Zmiany w gotowym projekcie są kosztowne i mogą spokojnie wywindować ceny do kosztu projektu indywidualnego. Do tego projekt gotowy niejednokrotnie droższy w budowie, bo zakłada przewymiarowane stropy, wzmocnienia.

Nie ma nic złego w projektach gotowych, ale demonizowanie projektów indywidualnych też nie jest cnotą.
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-20, 18:04   #4129
Lady_AnneBelle
Carpe Diem!
 
Avatar Lady_AnneBelle
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Noord Holland
Wiadomości: 7 269
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

We wtorek wraz z mężem staliśmy się dumnymi posiadaczami działki pod budowę domu Spodobał nam się projekt domu Lena https://www.extradom.pl/projekt-domu-lena-WRP1442 na podstawie którego architekt zrobi projekt indywidualny.
Wprowadzamy mnóstwo zmian (m.in. powiększenie salonu/jadalni o kryty taras, powiększenie łazienki na parterze, likwidacja spiżarki, wyspa kuchenna zamiast ścianek "H" w kuchni, z dwóch sypialni na piętrze zrobienie jednej dużej, więcej okien ...) więc nie mogło być inaczej jak projekt indywidualny W naszym przypadku projekt indywidualny to koszt 4 tys zł a kupno projektu gotowego 2 600 zł + adaptacja 3 tys.
__________________

Z uniesień pozostało mi uniesienie brwi,
ze wzruszeń - wzruszenie ramion.



home sweet home


Edytowane przez Lady_AnneBelle
Czas edycji: 2017-04-20 o 18:06
Lady_AnneBelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-20, 22:47   #4130
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

4 tysiące projekt indywidualny? To po znajomości?
U mnie w mieście indywidualne zaczynają się od 10 tys
__________________
Nigdy nie szczekam ale zdarza mi się warknąć.
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-21, 08:50   #4131
Lady_AnneBelle
Carpe Diem!
 
Avatar Lady_AnneBelle
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Noord Holland
Wiadomości: 7 269
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Nameria Pokaż wiadomość
4 tysiące projekt indywidualny? To po znajomości?
U mnie w mieście indywidualne zaczynają się od 10 tys
Nie nazwałabym tego znajomością. Korzystaliśmy z jego usług kilka lat temu.
Gdybyśmy budowali jakiś duży, nowoczesny dom, z podwieszonym piętrem, na skarpie itp to cena projektu z pewnością byłaby inna. Nasz dom jest mały, z prostą bryłą, bez szaleństw
__________________

Z uniesień pozostało mi uniesienie brwi,
ze wzruszeń - wzruszenie ramion.



home sweet home

Lady_AnneBelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-21, 09:16   #4132
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

My chcieliśmy piętrowy tak ok 180m2 to wycenili nam najtaniej na 10 tys. Jeden architekt zaszalał. Na początku mówił, że przedział cenowy będzie się wahał od 7 do 10 tys. Po czym, jak zrobił pierwszą koncepcje, która nam w ogóle do gustu nie przypadła, podniósł cenę do 17 tys tłumacząc, że jesteśmy "trudnymi" klientami
__________________
Nigdy nie szczekam ale zdarza mi się warknąć.
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-21, 09:31   #4133
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Nameria Pokaż wiadomość
4 tysiące projekt indywidualny? To po znajomości?
U mnie w mieście indywidualne zaczynają się od 10 tys
Ceny architektów bardzo mocno zależą od regionu, w którym pracują. Warszawa, Kraków czy Śląsk to o wiele droższe miejsca niż np. Podkarpacie.
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-21, 14:31   #4134
Lady_AnneBelle
Carpe Diem!
 
Avatar Lady_AnneBelle
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Noord Holland
Wiadomości: 7 269
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Nameria Pokaż wiadomość
My chcieliśmy piętrowy tak ok 180m2 to wycenili nam najtaniej na 10 tys. Jeden architekt zaszalał. Na początku mówił, że przedział cenowy będzie się wahał od 7 do 10 tys. Po czym, jak zrobił pierwszą koncepcje, która nam w ogóle do gustu nie przypadła, podniósł cenę do 17 tys tłumacząc, że jesteśmy "trudnymi" klientami
Z jednej strony nie ma co oszczędzać na projekcie ale z drugiej strony 17 tys to jak dla mnie zdecydowanie za dużo.
Jestem częstym gościem na forach budowlanych, widziałam projekty domów (i ich późniejszą realizację), gdzie ceny projektów były powyżej 10 tys i nie dziwił mnie fakt, że na tyle ktoś te projekty wycenił. To były naprawdę nowoczesne bryły, całe przeszklone lub wiszące piętra budynku itp.

Cytat:
Napisane przez Hanako Pokaż wiadomość
Ceny architektów bardzo mocno zależą od regionu, w którym pracują. Warszawa, Kraków czy Śląsk to o wiele droższe miejsca niż np. Podkarpacie.
My budujemy 40 km od Poznania. Ceny są w miarę niskie.
__________________

Z uniesień pozostało mi uniesienie brwi,
ze wzruszeń - wzruszenie ramion.



home sweet home

Lady_AnneBelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-21, 16:07   #4135
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Lady_AnneBelle Pokaż wiadomość
Z jednej strony nie ma co oszczędzać na projekcie ale z drugiej strony 17 tys to jak dla mnie zdecydowanie za dużo.
Jestem częstym gościem na forach budowlanych, widziałam projekty domów (i ich późniejszą realizację), gdzie ceny projektów były powyżej 10 tys i nie dziwił mnie fakt, że na tyle ktoś te projekty wycenił. To były naprawdę nowoczesne bryły, całe przeszklone lub wiszące piętra budynku itp.
Wiesz ja to rozumiem, gdybym nie mówiła wcześniej czego chcę i jaki ma być dom. Architekt nie zrozumiał naszych wymagań, więc podniósł cenę.
Nie chcieliśmy żadnych przeszkleń, czy podwieszanych tarasów. Działka też jest prosta, bez problemów projektowych.
__________________
Nigdy nie szczekam ale zdarza mi się warknąć.
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-25, 15:44   #4136
nektarynka12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 5
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Myślę że wśród projektów gotowych naprawdę można coś znaleźć, bez konieczności wprowadzenia dużych zmian. Oferta na rynku jest naprawdę duża. Kwesta tylko określenia czego się chce Ja już szukam od jakiegoś czasu i ciągle nie mogę się zdecydować. Chyba za duży wybór jest. Ostatnio wpadł mi w oko taki projekt xxx. Podoba mi się taras no i ta przeszklona ściana szczytowa

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-05-11 o 17:24 Powód: Link.
nektarynka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-25, 16:14   #4137
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez nektarynka12 Pokaż wiadomość
Myślę że wśród projektów gotowych naprawdę można coś znaleźć, bez konieczności wprowadzenia dużych zmian. Oferta na rynku jest naprawdę duża. Kwesta tylko określenia czego się chce Ja już szukam od jakiegoś czasu i ciągle nie mogę się zdecydować. Chyba za duży wybór jest. Ostatnio wpadł mi w oko taki projekt xxx. Podoba mi się taras no i ta przeszklona ściana szczytowa
Zwłaszcza oferta domów na działkę szerokości 16 m z wjazdem od południa po prostu zapiera dech w piersiach

Mnie ta oszklona ściana na południe doprowadziłaby do szału, już sobie wyobrażam temperaturę w salonie w lipcu. Do takiego projektu obowiązkowo przewidziałabym albo markizy, albo plan zadrzewienia.
__________________
chase the rain!

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2017-05-11 o 17:24 Powód: Link w cytacie.
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-25, 22:34   #4138
Gaabbi
Wtajemniczenie
 
Avatar Gaabbi
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 875
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Sytuacja.
Projekt indywidualny, zaakceptowany przez klienta, ale nie przeszedł przez urząd miejski, bo nie spełnia warunków zabudowy. Oczywiście architekt do ów warunków zab. miał wgląd.
Za drugi projekt, dostosowany do war zab (tamten po zmianie dachu jest po prostu brzydki), architekt chce znowu kasę :/
Co o tym myślicie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gaabbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-25, 23:38   #4139
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Gaabbi Pokaż wiadomość
Sytuacja.
Projekt indywidualny, zaakceptowany przez klienta, ale nie przeszedł przez urząd miejski, bo nie spełnia warunków zabudowy. Oczywiście architekt do ów warunków zab. miał wgląd.
Za drugi projekt, dostosowany do war zab (tamten po zmianie dachu jest po prostu brzydki), architekt chce znowu kasę :/
Co o tym myślicie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Najlepiej byłoby się zawinąć i odzyskać kasę sądownie, bo to partacz jakich mało. Ale wiem, że procesy są długie i drogie. W takiej sytuacji chyba postraszyć i domagać się kolejnego projektu darmo, choć domyślam się, że atmosfera będzie przebiegała chłodno.
Drugi projekt koniecznie skonsultować z innym architektem, na wypadek jakby tak pan uznał, że chce być złośliwy.

I obrobić tyłek na 4 strony świata.
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-26, 14:35   #4140
Nameria
Zadomowienie
 
Avatar Nameria
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: zaginiona w puszczy
Wiadomości: 1 508
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Gaabbi Pokaż wiadomość
Sytuacja.
Projekt indywidualny, zaakceptowany przez klienta, ale nie przeszedł przez urząd miejski, bo nie spełnia warunków zabudowy. Oczywiście architekt do ów warunków zab. miał wgląd.
Za drugi projekt, dostosowany do war zab (tamten po zmianie dachu jest po prostu brzydki), architekt chce znowu kasę :/
Co o tym myślicie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dlaczego zapłaciliście za pierwszy projekt? Architekt nawalił. Co mieliście zapisane w umowie z architektem, kiedy byliście umówieni na zapłatę mu za pracę? Przeczytajcie dobrze kilka razy umowę. Powinniście mieć w niej uwzględniony zakres pracy architekta, terminy itd.
__________________
Nigdy nie szczekam ale zdarza mi się warknąć.
Nameria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-04 11:57:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:53.