Oklejał ktoś drzwi łazienkowe?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-06, 16:27   #1
zosienka
Przyczajenie
 
Avatar zosienka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 13
Exclamation

Oklejał ktoś drzwi łazienkowe??


Cześć
Mam takie pytanko czy oklejał ktoś drzwi okleiną ?? drzwi w moim domu mają z 20 lat i wyglądają koszmarnie właśnie się zastanawiam nad takim rozwiązaniem... zaznaczam, że chodzi mi o okleinę taką w rolkach i jak to zrobić o to jest pytanie :P moja mamuśka jest w szpitalu i chciałabym zrobić jej niespodziankę
pozdrawiam
zosienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-30, 11:12   #2
hobuś
Raczkowanie
 
Avatar hobuś
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 53
Dot.: Oklejał ktoś drzwi łazienkowe??

Ja oklejałam drzwi w łazience, z jednej strony mam ciemne (pasują do przedpokoju) z drugiej jasne (bo pasują do wystroju łazienki). Trochę roboty było z tym oklejaniem, ale efekt jest dość fajny i długo się trzyma, nie odkleja się, no i można je normalnie myć jeśli się czymś pociapią. Nie bardzo pamiętam jak to dokładnie robiłam, ale na pewno odtłuszczałam powierzchnię, którą oklejałam.
A i bym zapomniała: koniecznie trzeba wymontować szybę i klamkę, bo łatwiej jest bez nich oklejać
hobuś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 13:23   #3
aaww
Raczkowanie
 
Avatar aaww
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bydgoszcz
Wiadomości: 260
Dot.: Oklejał ktoś drzwi łazienkowe??

A czy taka okleina, od strony samej łazienki, nie zejdzie od wilgoci?
aaww jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 16:07   #4
edyta1421
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: wszędzie gdzie ON
Wiadomości: 3 251
Dot.: Oklejał ktoś drzwi łazienkowe??

Cytat:
Napisane przez aaww Pokaż wiadomość
A czy taka okleina, od strony samej łazienki, nie zejdzie od wilgoci?
schodzi.... i to jak...najlepiej od strony łazienki pomalować na podobny kolor...
edyta1421 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 23:43   #5
piotrw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 63
Dot.: Oklejał ktoś drzwi łazienkowe??

taka okleina zawsze zejdzie niezależnie od której strony to tylko kwestia czasu, zamiast oklejania polecałbym żeby tanio było pomalować futryne a skrzydło powiesić nowe przykładowo porta ma w swojej oferice drzwi w okleinie decor są tanie dobre i wyglądają bardzo natyralnie wybór też jest spory. napewno tak będzie solidniej nie taniej ale solidniej.
pozdrawiam
piotrw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 08:25   #6
natalaplo
Rozeznanie
 
Avatar natalaplo
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Zamczysko:)
Wiadomości: 524
Dot.: Oklejał ktoś drzwi łazienkowe??

ja oklejałam drzwi od łazienki rodziców
taką właśnie okleiną na rolce i tym razem mi wyszło, bo drzwi wcześniej były pomalowane farba olejną i nieodrapane!

poprzednim razem jak oklejałam pawlacz (też pomalowany farbą olejną) był on gdzieniegdzie odrapany i napracowałam sie strasznie żeby zdrapac farbe do konca, bo zaczynając oklejać zauważyłam ze bardzo brzydko to wygląda przy "podziurawionej" olejnej... wiec musiałam wszystko zedrzeć i zdrapać farbe... szlifierką sie nie dało więc została mi szpachelka

ciężko było, ale efekt fajny

a! i mamie nic nie odchodzi od wilgoci w łazience... a drzwi ma oklejone juz około pół roku

powodzenia
__________________


wracam do Dukana
64 - 62 - 60 - 58

cel ostateczny - 55 kg
58 - 57 - 56 - 55
natalaplo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-29, 20:19   #7
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Oklejał ktoś drzwi łazienkowe??

U mnie efekt był bardzo fajny, aczkolwiek po kilku latach okleina zaczęła się odrobinę marszczyć w prawym górnym rogu po wewnętrznej stronie drzwi od łazienki - aktualnie zastanawiam się co z tym fantem zrobić.
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-01, 19:53   #8
Monifash34
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 1 235
Dot.: Oklejał ktoś drzwi łazienkowe??

Ja oklejałam w zeszłym roku drzwi od łazienki z obu stron.
Jak do tej pory okleina trzyma się dobrze.Nic nie odchodzi.Nic się nie marszczy.
Okleiłam nawet futrynę.Efekt jest taki,że stare drzwi wyglądają jak nowe
Wcześniej drzwi były pomalowane lakierem,ale ja go nie usuwałam.Okleiłam drzwi i jak napisałam wyżej okleina trzyma się.
Trochę roboty z tym było,a i czasu też trzeba trochę poświęcić,bo to wcale nie jest takie proste i łatwe jak się wydaje.Tym bardziej,że np.ja mam drzwi od łazienki dosyć szerokie z okienkiem(szyba wstawiona) u góry,a u dołu jest wstawiona kratka wentylacyjna.Zatem najpierw musiałam sobie zrobić i wyciąć odpowiedni szablon,a dopiero potem brać się za oklejanie.
__________________
Monika
Monifash34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-27, 21:28   #9
piotrw
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 63
Dot.: Oklejał ktoś drzwi łazienkowe??

to fajnie że wam się to trzyma mi i mojej bratowej taka sztuka nie wyszła pomimo że jestem drzwiarzem stare skrzydło wyczyściliśmy z farby wyrównaliśmy ubytki szpachlą odtłuścilismy skrzydło i nakleiliśmy ta okleinę (tapeta samoprzylepna w kolrze jakiegoś drzewa) po 2 miesiącach zlazło i było na podłodze cał robota psu w nos pisząc delikatnie, drzwi wymienione zostały na nowe. Dlatego też nie bardzo ufam takim rozwiązaniom i wolę gotowe produkty wg mnie nawet to nie ma prawa się trzymać(super że w waszym przypadku jest inaczej) jeżeli w fabryce to robią dają gwarancje a i tak od czasu do czas coś gdzieś się rozklei to jakie powodzenie może mieć oklejanie tego w warunkach domowych, no ale czasami wyjątki potwierdzają regułe.

pzdr.
piotrw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:36.