ciąża a cewka moczowa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-12, 17:45   #1
edit23
Zakorzenienie
 
Avatar edit23
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: mój mały kącik
Wiadomości: 4 286

ciąża a cewka moczowa


Witam

Może tak w skrócie opiszę swój problem:

Planujemy z mężem ciążę, jednak od dzieciństwa mam zwężoną cewkę moczową, ponadto zaobserwowałam jakiś czas temu, że przed wystąpieniem miesiączki oprócz gromadzenia wody w organizmie, zwęża mi sie cewka moczowa i mam trudności z oddawaniem moczu i z tym wiąże sie moje pytanie: czy podczas ciąży również czujecie sie tak jak ja przed miesiączką?

Moje pytanie może i jest infantylne, ale lekarz urolog nie potrafi powiedziać mi, jak się zachowa cewka moczowa, gdy będę w ciąży i nie bardzo może mi wytłumaczyć skąd to zwężenie akurat przed wystąpieniem miesiączki.

Nadmieniam, że regularnie chodzę na kalibrację cewki moczowej.

Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję.

ps. gartulacje dla wszystkich przyszłych mam i tych które już są nimi
__________________
edit 29
edit23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-12, 18:28   #2
Ania ania23
Wtajemniczenie
 
Avatar Ania ania23
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 2 112
Dot.: ciąża a cewka moczowa

Cytat:
Napisane przez edit23 Pokaż wiadomość
Witam

Może tak w skrócie opiszę swój problem:

Planujemy z mężem ciążę, jednak od dzieciństwa mam zwężoną cewkę moczową, ponadto zaobserwowałam jakiś czas temu, że przed wystąpieniem miesiączki oprócz gromadzenia wody w organizmie, zwęża mi sie cewka moczowa i mam trudności z oddawaniem moczu i z tym wiąże sie moje pytanie: czy podczas ciąży również czujecie sie tak jak ja przed miesiączką?

Moje pytanie może i jest infantylne, ale lekarz urolog nie potrafi powiedziać mi, jak się zachowa cewka moczowa, gdy będę w ciąży i nie bardzo może mi wytłumaczyć skąd to zwężenie akurat przed wystąpieniem miesiączki.

Nadmieniam, że regularnie chodzę na kalibrację cewki moczowej.

Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję.

ps. gartulacje dla wszystkich przyszłych mam i tych które już są nimi
oooo widzę, że ktoś z moim problemem.... Ja mam zwężoną i skróconą, przez co wieczne zapalenia pęcherza przed @ mnie zawsze piecze i drażni to szczególnie... Byłam co prawda 2 razy w ciąży ale tylko w początkach i to co zauważyłam, to że cały czas chciało mi się siusiu i takie uczucie, ze wypróżniłam sie nie do końca... Ale czy to wina feralnej cewki??? nie wiem Mnie urolog też zbył za każdym razem mówiąc, ze taka moja uroda, a nie jest to zwężenie tak masakryczne, żeby konieczny był zabieg... Tyle mogę Ci tylko powiedziec z własnego doświadczenia. Powodzenia w staraniach
__________________
Aniołki mam dwa :15.12.2009 [*] i 26.01.2011 [*]
i wyczekany najkochańszy cud
MIKOŁAJ MIESZKO
Ania ania23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-12, 18:32   #3
edit23
Zakorzenienie
 
Avatar edit23
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: mój mały kącik
Wiadomości: 4 286
Dot.: ciąża a cewka moczowa

Dziękuję za odpowiedź.

Najbardziej boję się, że w czasie ciąży cewka mi się zwęży i nerki mogą zostać uszkodzone przez cofanie się moczu.
__________________
edit 29
edit23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-13, 13:39   #4
Violette_24
Zakorzenienie
 
Avatar Violette_24
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 266
Dot.: ciąża a cewka moczowa

oj ja w ciazy biegałam do wc co chwilę, na poczatku szczególnie, cały czas mi sie chciało, miałam wrazenie ze nie umiem sie do konca załatwic, ze cos zostaje, pod koniec miałam taki ucisk ze dosłownie popuszczałam a przy kazdym kichnieciu musiałam od razu zmienic bieliznę, a mój smyk był odwrocony posladkowo wiec kopał mnie centralnie po cewce, wiec mozecie sobie wyobrazic jakie miałam eldorado
mysle, ze powinnas sie z lekarzem skonsultowac co do tego problemu, z dobrym ginekologiem i moze zmien tez urologa... kobiety rodzą z duzo wiekszymi problemami wiec powodzenia!!

a tak przy okazji ja cała ciaze piłam żurawine naturalna, ani razu mi sie zadna infekcja nie wdała, zero problemów z pecherzem czy czymkolwiek, moze warto wyprobowac nie pomoze to na problem autorki ale zapobiegnie ewentualnym infekcjom w trakcie ciazy
Violette_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-13, 17:05   #5
oolong
Zakorzenienie
 
Avatar oolong
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 742
Dot.: ciąża a cewka moczowa

przed okresem zwężenie narasta?
może endometrioza? musi tam być jakaś tkanka reagująca na zmiany hormonów, która brzęknie przed okresem, ew jest jakiś ucisk z zewnątrz, który zwęża cewkę
__________________
siabada

oolong jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 07:52   #6
edit23
Zakorzenienie
 
Avatar edit23
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: mój mały kącik
Wiadomości: 4 286
Dot.: ciąża a cewka moczowa

Cytat:
Napisane przez oolong Pokaż wiadomość
przed okresem zwężenie narasta?
może endometrioza? musi tam być jakaś tkanka reagująca na zmiany hormonów, która brzęknie przed okresem, ew jest jakiś ucisk z zewnątrz, który zwęża cewkę

Urolog zasugerował endometriozę. Jak na razie czekam na wizyte u ginekologa i następną u urologa (sprawdzi czy zwężenie cewki po skończonym okresie utrzymuje się tak, jak było przed okresem - ale z obserwacji wynika, że cewka sie rozszerzyła). Dlatego boję sie, że gdy zajdę w ciążę, to cewka się zwęży znowu.

Mam jeszcze pytanko o endometriozę: czy lekarz może zauważyć tę chorobe robiąc usg dopochwowe? Badanie ginekologiczne miałam wykonane przed operacją wyrostka robaczkowego w styczniu 2011 r. Wyrostek usuwany był poprzez cięce a nie laparoskopowo ze względu na powiekszony pęcherz moczowy. Wiec skoro byłam cięta to chirurg mógł zauważyć endometriozę... tak??? już sama nie wiem
__________________
edit 29

Edytowane przez edit23
Czas edycji: 2011-03-16 o 08:41
edit23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 10:59   #7
edit23
Zakorzenienie
 
Avatar edit23
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: mój mały kącik
Wiadomości: 4 286
Dot.: ciąża a cewka moczowa

up
__________________
edit 29
edit23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:20.