METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-10, 14:52   #61
marstach
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 14
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Witam,

Mam nadzieje, że zagląda ktoś jeszcze do tego watku i będzie w stanie mi cos poradzić. Otóż mam w pokoju czerwony narożnik i jasnopopielatą ścianę, mebelki w kolorze sosny. Chciałabym ścianę za narożnikiem zagospodarować na naklejkę ścienną typu wzory kuliste bądź jakieś drzewo, problem mam tylko z doborem koloru naklejki, ktoś jest w stanie pomóc? Z góry dziękuję za pomoc
marstach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 23:40   #62
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez lakeithia Pokaż wiadomość
Tak więc szukam pomocy w ukończeniu naszej pierwszej sypialni, tak naprawdę akcentów widocznych na zdjęciu jest mało, chcieliśmy uderzyć w fioletowy, ale raczej nie przejdzie, pościel / narzutę łatwo można zmienić, może pomarańcz? Czekam na pomysły!! Jestem w tym naprawdę kiepska! Za plecami fotografa jest biała wbudowana ściana, po prawe ciemno brązowe komody + biurko
sypialnia kojarzy mi się z miejsce wyciszenia i odpoczynku... jedni lubią niebieski, inni zielony, jeszcze inni białe meble i dodatki w kwiaty. Ja bym źle się czuła w pomarańczowej sypialni. Pomyślcie jakie kolory was relaksują

https://www.google.pl/search?hl=pl&q...NrKK4gSR1sTQDw wspólnie przejrzyjcie i zobaczcie co wam się podoba

Edytowane przez Ilena
Czas edycji: 2012-04-23 o 23:43
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 14:57   #63
Achajka1982
Raczkowanie
 
Avatar Achajka1982
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 55
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Jeśli szukacie jakiś fajnych światełek to polecam stronę: http://www.ladne-mieszkanie.pl/ Ja zakupiłam sobie sliczny żyrandol http://www.ladne-mieszkanie.pl/zyran...690-5-red.html. Polecam bardzo, są inspirujące obiekty.
Achajka1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 23:37   #64
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez Achajka1982 Pokaż wiadomość
Jeśli szukacie jakiś fajnych światełek to polecam stronę: http://www.ladne-mieszkanie.pl/ Ja zakupiłam sobie sliczny żyrandol http://www.ladne-mieszkanie.pl/zyran...690-5-red.html. Polecam bardzo, są inspirujące obiekty.
Robisz wnętrze będące pastiszem stylu pałacowego?
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 09:26   #65
Achajka1982
Raczkowanie
 
Avatar Achajka1982
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 55
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Raczej coś bardziej "mrocznego". Warto ejst wydac trochę więcej kasy na jeden elemnt, ktory bedzie dominantną całego pomieszczenia i mozna dobrac do niego pozostałe elementy. Lampa jest włąsnie taką doskonałą rzeczą, bardzo mi się podoba - jest oryginalna i przyciąga wzrok. Wiadomo, że pozostałe rzeczy muszą być bardziej stonowane, żeby nie wyszło z tego jakieś pstrokate i nieprzyjemne pomieszczenie.
Achajka1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 11:00   #66
Morannon
Raczkowanie
 
Avatar Morannon
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 55
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Witajcie,
Szalenie potrzebuję wsparcia, bo kombinując nad metamorfozą mojego dużego pokoju chyba zabrnęłam w kombinacjach za daleko

Do rzeczy... mamy małe mieszkanko dwupokojowe, mały pokój jest pokojem dziecięcym, a duży... duży ma niestety pełnić niemal wszystkie inne funkcje: sypialni, pracowni i pokoju dziennego.

Najbardziej mi zależy na wygodnej sypialni, która nie kolidowała by z kątem do pracy (biurko z komputrem- stacjonarny PC koniecznie). Komputer świeci, buczy i ogólnie przeszkadza.
Pokój ma dość nieszczęśliwe wymiary 3x6m z podwójnym oknem i drzwiami balkonowymi na wąskiej ścianie, załączam szkic
W tej chwili za drzwiami po lewej stronie mam zabudowę komandora w kształcie obróconej litery L. A pod nią łóżko małżeńskie 1,6mx2m. Jak na załączonym kiepskim zdjęciu i próbie wizualizacji.

Myślałam o podzieleniu przestrzeni pokoju na 3 sekcje po 2 metry, pierwsza sypialnia, potem na srodku część dzienną, a pod oknem kąt do pracy.
Kombinowałam trochę posiłkując się pomysłami z IKEA by zrobić w 2/3 pokoju karnisz z kotarą, którą wieczorami możnaby zasłaniać ograniczając światło i odrobinę dźwięk. Kombinowałam nad meblościanką, ale ona zasłoni światło z okien.
Kombinowałam nad wydzieleniem tych sekcji wyraźnie kolorami ścian, np część sypialnianą w chłodnych fioletach z ładną kapą na łóżku.
Następnie część dzienną zrobić neutralną ecru, z meblami o pojemności komody na szpargały i półką/regałem na książki. Może ew zmieści sie malutka 2 osobowa sofa do siedzenia..
Na końcu pracownię chciałam zrobić chłodną, może szarą z zielenią, kolory natury (mam soczystozielone rolety w oknach).
Zastanawiam się czy da się wcisnąć w część o charakterze pracowni małą toaletkę dla mnie?

Dziewczyny, czy to jest jakiś pomysł, czy już przekombinowane dziwadło i zabrnęłam w ślepą uliczkę i należy zacząć kombinowanie od początku?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Pokoj_pusty.jpg (22,3 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Pokoj Komandor.jpg (11,2 KB, 59 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2012-06-24 17.50.10.jpg (113,7 KB, 151 załadowań)
__________________
Morannon

Edytowane przez Morannon
Czas edycji: 2012-06-25 o 11:24 Powód: Doprecyzowanie :)
Morannon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-02, 19:07   #67
dzaga1989
Zakorzenienie
 
Avatar dzaga1989
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: LbN
Wiadomości: 3 875
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cześć dziewczyny. Chciałabym prosić Was o pomoc przy aranżacji mojego mieszkanka, a konkretnie salonu i sypialni. Jest to mieszkanie w starym budownictwie, bez żadnych udziwnień, ot proste ściany, 38m2. Mam do wydania tak max. 2 tys. ale dobrze byłoby gdyby jednak wyszło z 1500zł. Nie chcę żadnych ingerencji w sufity, dostawiane ściany, itp. Remont chcę ograniczyć do odmalowania ścian i do dekoracji pomieszczeń. Już mówię co mam, a czego potrzebuję Nie śmiejcie się z planu ale naprawdę wstyd wrzucać mi zdjęcia mojej chałupki. Jakoś nie mam do niej przekonania na razie Postaram się odwzorować wszystko jak należy.

SALON
Mam: meblościankę mahoń/ecru, narożnik, dwa duże kwiatki doniczkowe, szary plakat w antyramie A3 i jedną pustą A3 do dyspozycji, dwie duże brązowe poduchy, jasne panele na podłodze, ławę (zdjęcie).
Chciałabym: nowy kolor ścian pasujący do reszty, coś fajnego jako dekoracja, coś zrobić z ławą żeby pasowała, może jakiś dywanik (??), zasłony/makarony (?), może jakaś roleta.

SYPIALNIA
Mam: dwie szafy na ubrania (po poprzednim właścicielu-muszą zostać, nie mam kasy na nowe), biurko mahoniowe, 3 antyramy A4, szafkę nocną (kolor: pierwsza od lewej na zdj), pomarańczowe zasłony z salonu (zdjęcie), jasne panele na podłodze.
Chciałabym: zmienić kolor ścian, dobrać coś do zasłon (firanka strasznie się kurzy, może też makarony), kupić jakieś łóżko/wersalkę, a wywalić king size'a - za duże, nie wygodne, materace są drogie

Poniżej wrzucam fotki z neta, ale odwzorowują rzeczy które mam. Dziewczyny, może o wiele proszę, ale będę bardzo wdzięczna za konkretne ilustracje, jakieś farby jakie Wy np kupowałyście, czy lepiej zrobić dwa kolory ścian czy jeden, jakie kolory wybrać, może sugerujecie jakieś naklejki na ściany? Lubię minimalizm, ale kolorami lubię się bawić. Z TŻ rozważaliśmy praktycznie wszystko oprócz błękitu, różu i czerwieni
Z góry baaardzo dziękuję za pomoc!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg plan.jpg (23,6 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1988579-1-1-0.jpg (20,5 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2401258825.jpg (25,6 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg large_MA-361-500x500.jpg (15,8 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg markizeta-targalet-teczowany-zywa-pomarancz-165-cm.jpg (48,6 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mbx_avangarda16_biurko_c_ob.jpg (47,6 KB, 3 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mebloscianka-lamia.jpg (28,4 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg narożnik.jpg (21,1 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Panele-podlogowe-Dab-elegant-kolekcja-Allegretto-Quick-32385-big.jpg (23,0 KB, 2 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg poduszka5.jpg (19,5 KB, 2 załadowań)
__________________
Jestem Paula, a mój nick jest stary jak świat
dzaga1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-07-05, 22:47   #68
aleksaa
Raczkowanie
 
Avatar aleksaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 176
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

oho, mnie też wzięło na metamorfozę mieszkania przede wszystkim zmusiły mnie do tego ściany które wymagają odmalowania oraz rzeczy, które nie mają swojego miejsca. Tak samo jak dzaga1989 nie mam zbyt dużego funduszu na remont, po mału bede z chlopakiem zmieniac meble, najgorsze jest jednak to, że salon jest połączony otworem w ścianie z kuchnią żeby sprawić wrażenie 'wiekszej przestrzeni' - w kuchni meble są stare i jesli zdecydujemy sie na drastyczne zmiany w salonie, tzn np zdecydowane kolory scian to nie bardzo pasuje to do byle jakiej kuchni... ech, duzo pracy przede mną. Jeśli jest tu jakaś żądna wyzwań projektantka wnętrz, to zchęcią podeślę jej zdjęcia i skorzystam z pomocy
aleksaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 21:01   #69
urojona
Raczkowanie
 
Avatar urojona
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 370
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Witam wszystkich Na tym podforum jeszcze mnie nie było

Otóż mam problem. Razem z TŻ wynajmujemy od sierpnia nowe mieszkanie. Jest to kawalerka 33 m2, więc wiele miejsca do szaleństwa nie ma, wymiana mebli też nie wchodzi w grę - raczej tańsze zabawy w stylu malowanie i dokupowanie Kuchnia otwarta na pokój, problemem są niebieskie meble jak na zdjęciu i gust poprzedniej właścicielki - różowe ściany Ale dostaliśmy od właściciela wolną rękę, teraz pozostaje coś wymyślić.

Jak na razie moim pomysłem są farby Nobiles z serii pory roku: do kuchni zima 38 mglista a do pokoju jakaś żywa, jasna zieleń (w moim domu rodzinnym kilka lat temu malowałam sobie sypialnię na taki kolor i bardzo dobrze mi się w nim mieszkało ). Do tego myślałam, żeby dorzucić jakieś ozdoby (poduszki, coś na ściany) czekoladowe, żeby te stare meble po lewej nie odstawały aż tak od reszty. Teraz pytanie do Was - co o tym myślicie? Nie będzie się to gryzło? A może jakiś inny pomysł?

I co mogę zrobić, żeby łazienka była ciekawsza? Oprócz widocznych na zdjęciu elementów jest zwykła, mała biała pralka i oczywiście toaleta.

PS. Zdjęcia jeszcze z ogłoszenia, jako, że na razie nie mamy kluczy. Kuchnia w rzeczywistości po lewej jest troszkę dłuższa (jeszcze jeden blat), na złączeniu kuchni z pokojem stoi stolik (okrągły, malutki, metalowe nóżki i chyba niebieski blat) i 3 krzesła do kompletu. W pokoju nie ma dywanu i obrazów. Abażur z lampy prawie na pewno będę zmieniać.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 14151316_1.jpg (39,5 KB, 314 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 14151316_2.jpg (34,2 KB, 227 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 14151316_3.jpg (50,0 KB, 161 załadowań)
__________________

Edytowane przez urojona
Czas edycji: 2012-07-15 o 21:06
urojona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-15, 23:47   #70
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Lampa i stolik w pokoju tragiczne. Wymień je czym prędzej. Kanapę przykryj jakąś jednolitą narzutą. Kolor ścian nie jest tragiczny. Jeśli masz go przemalowywać na zielono, to w sumie żadna różnica - podobny efekt końcowy.
Szafki w kuchni to jakiś szalony sen architekta amatora. Koszmarek, który od razu bym przemalowywała, ale, że mieszkanie wynajmowane, to pewnie nie ma szans na tak radykalny krok. Pomysł na uspokojenie tej kolorystyki jasnym, chłodnym niebieskim jest dobry. Nie ma co eksponować brzydoty kontrastami. Wygląda to źle, co widać na załączonym zdjęciu kuchni.
Na łazienkę nie mam żadnego pomysłu. Jest tam tak niebiesko, że nie ma mowy o żadnych kolorach poza bielą.
Podrzucę ci zdjęcia dwóch nisko kosztowych metamorfoz, gdzie kolorem ścian i paroma dodatkami udało się całkowicie zmienić wnętrze. Już samo przemalowanie i przykrycie paskudnej wersalki narzutą całkowicie odmieniło wnętrze. Może coś cię zainspiruje:
Przed: http://fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/3...122009428.html
Po: http://fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/3...,DSC04271.html

Przed: http://fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/3...,35,przed.html
Po: http://fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/3...1,0,35,po.html
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-16, 23:03   #71
m_moni
Zadomowienie
 
Avatar m_moni
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 253
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Dawno mnie nie bylo, ale chciałam się pochwalić, że mam już w końcu zrobioną kuchnię zdjęcie poniżej

chciałabym się Was poradzić jaka mam wybrac wykładzinę do pokoju dziecięcego. mam ściany pomalowane na brudny róż. bardziej będzie pasować taka wykładzina w puzzle:

http://www.komfort.pl/wykladziny-dywanowe/puzzle-308620

czy jednolita jasno szara?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kuchnia.jpg (11,7 KB, 290 załadowań)
m_moni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-17, 10:50   #72
adrijah
Zakorzenienie
 
Avatar adrijah
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Skierniewice
Wiadomości: 5 723
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez m_moni Pokaż wiadomość
Dawno mnie nie bylo, ale chciałam się pochwalić, że mam już w końcu zrobioną kuchnię zdjęcie poniżej

chciałabym się Was poradzić jaka mam wybrac wykładzinę do pokoju dziecięcego. mam ściany pomalowane na brudny róż. bardziej będzie pasować taka wykładzina w puzzle:

http://www.komfort.pl/wykladziny-dywanowe/puzzle-308620

czy jednolita jasno szara?
ja bym dała szarą, żeby za różowo nie było, bo pewnie dojdą do tego różowe zabawki i akcesoria, to już wystarczy
__________________
adrijah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 12:19   #73
m_moni
Zadomowienie
 
Avatar m_moni
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 253
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez adrijah Pokaż wiadomość
ja bym dała szarą, żeby za różowo nie było, bo pewnie dojdą do tego różowe zabawki i akcesoria, to już wystarczy
masz rację też nie chcę "przesłodzić". myslałam o tej w puzzle pod względem praktycznym - na wielokolorowej chyba nie widać tak bardzo ewentualnych plam...
m_moni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 16:37   #74
Ancient
Przyczajenie
 
Avatar Ancient
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 24
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez m_moni Pokaż wiadomość
Dawno mnie nie bylo, ale chciałam się pochwalić, że mam już w końcu zrobioną kuchnię zdjęcie poniżej

chciałabym się Was poradzić jaka mam wybrac wykładzinę do pokoju dziecięcego. mam ściany pomalowane na brudny róż. bardziej będzie pasować taka wykładzina w puzzle:

http://www.komfort.pl/wykladziny-dywanowe/puzzle-308620

czy jednolita jasno szara?
Wykładzina jasnoszara bardzo szybko Ci się zbrudzi przy dziecku. Ta z puzzlami znowu ma za dużo różu w połączeniu ze ścianą. Widziałabym ciemniejszą wykładzinę, a do tego jasne meble, coś w tym stylu:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wer1.jpg (30,9 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wer2.jpg (31,7 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg GDY01.jpg (317,6 KB, 64 załadowań)
Ancient jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 21:29   #75
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez m_moni Pokaż wiadomość
masz rację też nie chcę "przesłodzić". myslałam o tej w puzzle pod względem praktycznym - na wielokolorowej chyba nie widać tak bardzo ewentualnych plam...
Wykładzina w puzzle da efekt ciągłego bałaganu. Tak dużo się na niej dzieje, że nawet jak posprzątasz pokój, to będziesz miała wrażenie, że podłoga jest zasypana zabawkami i że w pokoju zbyt dużo się dzieje. Lepiej szara, niekoniecznie jasna. Jeśli meble będą jasne, to wykładzina może być ciemniejsza. Może być też granatowa wykładzina, ale wówczas poruszaj się w tonacji brudny róż-granat-biel i będzie ok
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 22:10   #76
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez urojona Pokaż wiadomość
Witam wszystkich Na tym podforum jeszcze mnie nie było

Otóż mam problem. Razem z TŻ wynajmujemy od sierpnia nowe mieszkanie. Jest to kawalerka 33 m2, więc wiele miejsca do szaleństwa nie ma, wymiana mebli też nie wchodzi w grę - raczej tańsze zabawy w stylu malowanie i dokupowanie Kuchnia otwarta na pokój, problemem są niebieskie meble jak na zdjęciu i gust poprzedniej właścicielki - różowe ściany Ale dostaliśmy od właściciela wolną rękę, teraz pozostaje coś wymyślić.

Jak na razie moim pomysłem są farby Nobiles z serii pory roku: do kuchni zima 38 mglista a do pokoju jakaś żywa, jasna zieleń (w moim domu rodzinnym kilka lat temu malowałam sobie sypialnię na taki kolor i bardzo dobrze mi się w nim mieszkało ). Do tego myślałam, żeby dorzucić jakieś ozdoby (poduszki, coś na ściany) czekoladowe, żeby te stare meble po lewej nie odstawały aż tak od reszty. Teraz pytanie do Was - co o tym myślicie? Nie będzie się to gryzło? A może jakiś inny pomysł?

I co mogę zrobić, żeby łazienka była ciekawsza? Oprócz widocznych na zdjęciu elementów jest zwykła, mała biała pralka i oczywiście toaleta.

PS. Zdjęcia jeszcze z ogłoszenia, jako, że na razie nie mamy kluczy. Kuchnia w rzeczywistości po lewej jest troszkę dłuższa (jeszcze jeden blat), na złączeniu kuchni z pokojem stoi stolik (okrągły, malutki, metalowe nóżki i chyba niebieski blat) i 3 krzesła do kompletu. W pokoju nie ma dywanu i obrazów. Abażur z lampy prawie na pewno będę zmieniać.

Porady dot. kuchni:

Nie jest tak źle. Porozmawialabym z wlascicielem czy moge przemalowac na zupelnie inny kolor i sciagnac te srebrna otoczke, nie wiem jak sie to nazywa. Jesli bym mogla to zrobiłabym tak:

a) ściany na biało- koniecznie! zadne inne niebieskopochodne kolory. Możesz tez zrobic szare sciany. Co wolisz. Zdjecia w załacznikach z propozycjami. Trzeba wyciszyc to wnetrze. Zaslon tez sobie nie dawaj na okna, tylko zaluzje albo sama firanke, bez wzorkow.
Uwazaj w takim pomieszczeniu na dodatki. Ja wybrałabym w jasnym odcieniu drzewa albo czarne.

b) łazienka

Jesli mozesz to naklej na te plytki lustra. takie zwykle bez ramek. Bedzie mniej tego niebieskiego.

c) pokoj

Jest mały wiec nie dawałabym ciemnych kolorow typu ciemna zielen itd...
Jeśli juz to np taki jak z zalacznika 3. Pamieaj-male wnetrza to jasne kolory.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1381-.jpg (38,8 KB, 142 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg vxrvnlwg80ck4ckco8ck84ssc08.600.jpg (112,7 KB, 137 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Tikkurila_56.jpg (75,7 KB, 161 załadowań)
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 19:18   #77
m_moni
Zadomowienie
 
Avatar m_moni
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 253
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Dzięki dziewczyny!
Mebelki właśnie kupujemy białe
m_moni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 10:35   #78
urojona
Raczkowanie
 
Avatar urojona
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 370
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Lampa i stolik w pokoju tragiczne. Wymień je czym prędzej. Kanapę przykryj jakąś jednolitą narzutą. Kolor ścian nie jest tragiczny. Jeśli masz go przemalowywać na zielono, to w sumie żadna różnica - podobny efekt końcowy.
Szafki w kuchni to jakiś szalony sen architekta amatora. Koszmarek, który od razu bym przemalowywała, ale, że mieszkanie wynajmowane, to pewnie nie ma szans na tak radykalny krok. Pomysł na uspokojenie tej kolorystyki jasnym, chłodnym niebieskim jest dobry. Nie ma co eksponować brzydoty kontrastami. Wygląda to źle, co widać na załączonym zdjęciu kuchni.
Na łazienkę nie mam żadnego pomysłu. Jest tam tak niebiesko, że nie ma mowy o żadnych kolorach poza bielą.
Podrzucę ci zdjęcia dwóch nisko kosztowych metamorfoz, gdzie kolorem ścian i paroma dodatkami udało się całkowicie zmienić wnętrze. Już samo przemalowanie i przykrycie paskudnej wersalki narzutą całkowicie odmieniło wnętrze. Może coś cię zainspiruje:
Przed: http://fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/3...122009428.html
Po: http://fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/3...,DSC04271.html

Przed: http://fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/3...,35,przed.html
Po: http://fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/3...1,0,35,po.html
Przy pogrubionym się nieźle uśmiałam Na razie właśnie ze względu na to, że mieszkanie będzie wynajmowane ograniczamy się do malowania ścian (za co zresztą będą nam zwrócone pieniążki ) i zobaczymy co dalej. Lampę będę próbować rozbroić i może na początek tylko zmieniać jej abażur, narzuta faktycznie będzie konieczna. Jedyne co, to nie wiem co masz do stolika - bez tego czegoś () czym jest przykryty na zdjęciu wygląda bardzo przyzwoicie

Cytat:
Napisane przez sweetish Pokaż wiadomość
Porady dot. kuchni:

Nie jest tak źle. Porozmawialabym z wlascicielem czy moge przemalowac na zupelnie inny kolor i sciagnac te srebrna otoczke, nie wiem jak sie to nazywa. Jesli bym mogla to zrobiłabym tak:

a) ściany na biało- koniecznie! zadne inne niebieskopochodne kolory. Możesz tez zrobic szare sciany. Co wolisz. Zdjecia w załacznikach z propozycjami. Trzeba wyciszyc to wnetrze. Zaslon tez sobie nie dawaj na okna, tylko zaluzje albo sama firanke, bez wzorkow.
Uwazaj w takim pomieszczeniu na dodatki. Ja wybrałabym w jasnym odcieniu drzewa albo czarne.

b) łazienka

Jesli mozesz to naklej na te plytki lustra. takie zwykle bez ramek. Bedzie mniej tego niebieskiego.

c) pokoj

Jest mały wiec nie dawałabym ciemnych kolorow typu ciemna zielen itd...
Jeśli juz to np taki jak z zalacznika 3. Pamieaj-male wnetrza to jasne kolory.
a) ściany chcemy robić właśnie szare, niebieskiego w tym mieszkaniu już dosyć bieli szczerze mówiąc się boję, ze względów praktycznych - tym bardziej, że jestem z tych co dużo robią w kuchni zdjęcie jest beznadziejne, bo robione komórką, ale melduję, że okno jest zasłonięte białymi żaluzjami i to zostaje

b) na to nie wpadłam! przypuszczam, że takie lustra najłatwiej byłoby załatwić prosto od szklarza? czy może jest jakieś ciekawe źródło, gdzie można takowe zwykłe lustra nabyć w przyzwoitej cenie?

c) o ciemnym nawet nie myślałam właśnie coś jak na zaproponowanym zdjęciu, może ciut bardziej żywy odcień. Obecny kolor ścian jest dla mnie mdły i męczący, dlatego zmiana jest konieczna


Dziękuję dziewczyny za porady i przykładowe zdjęcia Już coraz bliżej mojej przeprowadzki, dam znać co mi z tego wyszło. Oczywiście gdyby ktoś miał jakieś inne pomysły - jestem otwarta na propozycje
__________________
urojona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 12:11   #79
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez urojona Pokaż wiadomość
Lampę będę próbować rozbroić i może na początek tylko zmieniać jej abażur, narzuta faktycznie będzie konieczna. Jedyne co, to nie wiem co masz do stolika - bez tego czegoś () czym jest przykryty na zdjęciu wygląda bardzo przyzwoicie
Lampę oddaj właścicielowi mieszkania, a sobie spraw np taką prostą lampę: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00110640/
Sama ją mam i bardzo lubię. Jest taniutka, chociaż ja ją kupowałam kiedy była jeszcze tańsza, do tego funkcjonalna i nie dominuje w pomieszczeniu tak jak ta wielka niezgrabna kolubryna.
Jeśli masz więcej kasy, to ta jest świetna, ale niestety droga: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/pr...714/#/20166018


Stolik jest brzydki i karykaturalny, tak po prostu niezgrabny. Przykrótka serwetka czy obrusik dodatkowo podkreśla te kształty. Półka na dole jest przeskalowana, górna wygląda na mniejszą, więc sprawia to wrażenie, że ktoś ten stolik obrócił do góry nogami.
Spraw sobie coś prostego i zgrabniejszego. Zwykłe stoliki "lack" są o niebo zgrabniejsze
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-20, 13:25   #80
zuzannamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 39
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Witajcie, od września się wyprowadzam na studia i jako, że nie stać mnie na typową, ładnie wystrojoną kawalerkę kupiłam pokój z aneksem kuchennym i łazienką, żeby mieć swój własny kącik. Byłam przygotowana na to, że cudów nie mogę się spodziewać ale meble jakby coś to mam własne, więc z tym problemu nie będzie. Chodzi mi głównie o to, jak zorganizować przestrzeń w tym pomieszczeniu, żeby zrobić z niego ładny pokoik. Skromny dla studentki, żeby miała się gdzie wyspać, coś ugotować i pouczyć. Mam wstępny pomysł, którym chciałabym się z wami podzielić i podpytać jak jeszcze mogłabym to wszystko "ogarnąć".
Na zdjęciach są zdjęcia z ogłoszenia, w rzeczywistości wygląda to trochę inaczej i wiem, że z wielkimi chęciami da się zrobić mam nadzieję coś przytulnego.
Zacznę od mojego pomysłu. (chciałabym, żeby było wesoło i kolorowo, bo lepiej mi się skupić na czymkolwiek i zrelaksować jak jest żywo i dużo różnych barw)
Po pierwsze, chciałabym ten aneks kuchenny oddzielić jakoś od 'pokoju'. Jedyny pomysł, jaki mi przychodzi do głowy to zrobić jakby ścianę z szafy na ubrania, regału i jeszcze jednej szafki- wymierzone pasowałoby. Meble pseudokuchenne przestawić tak jak na schemacie. Następnie mam zamiar kupić ładny dywanik, stojak na ubrania z IKEI ( takie coś jakby wieszak + organizer- link na dole), tablicę korkową.
Mam tablicę suchościeralną(taką białą), biurko narożne, krzesło i półkę wiszącą nad biurko oraz lustro.
Łóżko pojedyncze wysokie, przykryte narzutą, którą mam ew. kupię jakąś inną + dużo poduszek tak jak lubię.

Jak myślicie czy to dobry pomysł? Czy macie może jakieś inne? Nie mam zbyt dużego budżetu i jak na razie nie stać mnie na łóżko na antresoli choć takie by mi się bardzo przydało, nie wątpię, na tym metrażu.

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/16684783/

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50188957/
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg $(KGrHqV,!jkE+7wDZTWUBQ!9mQPR0w~~48_20.jpg (64,3 KB, 215 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg $(KGrHqN,!jEE+EFQPrlLBP7FCcdgiw~~48_20.jpg (51,5 KB, 165 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg $T2eC16ZHJGwE9n)yUZLcBQ!9lwYvB!~~48_20.jpg (41,7 KB, 166 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pokoj.jpg (28,1 KB, 105 załadowań)
zuzannamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 16:46   #81
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Ale jak mamy doradzać, jeśli nie raczyłaś podać wymiarów mieszkania? Niestety nie wywróżę nic konkretnego z niekonkretnych danych.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 00:43   #82
zuzannamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 39
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

przepraszam, calosc 5x5, lazienka 1,2x1,5.
zuzannamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-21, 18:45   #83
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Według twojego planu odgrodzenie kuchni szafą i regałem sprawi, że pokój stanie się wąską klitką, a kuchnia będzie tak wąska, że trudno będzie z niej korzystać.
Proponowałabym ustawić meble w jednym ciągu pod ścianą - zawsze możesz zamontować zasłonę, roletę czy przesuwne drzwi, które ukryją kuchenny rozgardiasz.
Proponowałabym jakiś nieduży stolik i krzesła. W końcu gdzieś trzeba jeść, czasem przyda się dodatkowy blat roboczy itp. Łóżko odgrodziłam szafą, dzięki temu masz bardziej intymny kącik. Obok stanęłaby komoda czy szafka nocna. Przy biurku z jednej lub drugiej strony postawiłabym regał na książki i szpargały studenckie, które są potrzebne podczas nauki. Przyda się też mała szafka na buty pod oknem. Płytki przykryj dużym jednobarwnym dywanem lub wykładziną.
Masz bardzo mało światła dziennego, więc nie stawiałabym nic w linii prostej od okna, żeby nie ograniczać dopływu światła i zadbałabym o dodatkowe lampki przy biurku i przy łóżku.
Zrezygnowałabym z odkrytego wieszaka na ubrania na rzecz szafy, w której ukryjesz ubrania bez efektu bałaganu.

Dopiero dzisiaj zauważyłam, że wczoraj tak się spieszyłam na imprezę, że nie dołączyłam wizualek. Może to ci ułatwi wyobrażenie sobie tego, o czym pisałam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zuzannamaria1.jpg (47,0 KB, 144 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zuzannamaria2.jpg (44,0 KB, 108 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zuzannamaria3.jpg (38,0 KB, 106 załadowań)

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2012-07-22 o 19:58
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 11:43   #84
zuzannamaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 39
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Super! Dziękuję Ci bardzo
Szczerze mówiąc, nigdy bym nie wpadła na to, że można by to tak świetnie zagospodarować.
Bardzo mi się podoba
zuzannamaria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 15:08   #85
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez zuzannamaria Pokaż wiadomość
Super! Dziękuję Ci bardzo
Szczerze mówiąc, nigdy bym nie wpadła na to, że można by to tak świetnie zagospodarować.
Bardzo mi się podoba
Cieszę się, że ci się podoba. Mam nadzieję, że uda ci się wygodnie urządzić
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 10:41   #86
agulaaabar
Zakorzenienie
 
Avatar agulaaabar
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 040
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Witajcie!
Wynajęliśmy pierwsze mieszkanko. Niestety nie mam na niego pomysłu.. kolory ścian, firanki, ustawienie mebli - wiele ich nie mamy, jakieś starocie od znajomych;/ pare dodatkow żeby zrobiło się miło i przytulnie?
Macie czas zerknąć?
__________________
L i l i

Czas na zmiany !
25:0
30:12
Zakończone: 2
agulaaabar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-24, 23:23   #87
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez agulaaabar Pokaż wiadomość
Witajcie!
Wynajęliśmy pierwsze mieszkanko. Niestety nie mam na niego pomysłu.. kolory ścian, firanki, ustawienie mebli - wiele ich nie mamy, jakieś starocie od znajomych;/ pare dodatkow żeby zrobiło się miło i przytulnie?
Macie czas zerknąć?
A na co? Na post zerkam, a co dalej? Może jakieś zdjęcia wnętrza, mebli, plan?
Uwielbiam kiedy ludziom się wydaje, że inni bez trudu czytają w ich myślach
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-25, 10:47   #88
agulaaabar
Zakorzenienie
 
Avatar agulaaabar
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 040
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
A na co? Na post zerkam, a co dalej? Może jakieś zdjęcia wnętrza, mebli, plan?
Uwielbiam kiedy ludziom się wydaje, że inni bez trudu czytają w ich myślach
Nie wymagam od Ciebie czytania w myślach. Chciałam dodać zdjęcia tylko nie mogę ich przerzucić na kompa - złośliwość rzeczy martwych.

---------- Dopisano o 10:47 ---------- Poprzedni post napisano o 10:24 ----------

Elfia wrzucam póki co stare zdjęcia, wiele sie nie zmieniło, jedynie kuchnia (a i to niewiele) i w salonie zamiast drewnianego łóżka jest duży narożnik - czarna skora. Mam nadzieje że jeszcze dziś uda się tż zrzucić te zdjęcia z aparatu. Planu mieszkania tez nie mam, ale postaram się go "naszkicowac" z wymiarami.
Mebli mamy bardzo mało i każde "z innej parafii". Przeprowadziliśmy się z polski do niemiec, niestety wszystkie nasze meble zostały w pl, w mieszkaniu mamy zbieranine od znajomych chce kupic nowe lampy, firanki itd.
Moze zmiana koloru ścian? zwłaszcza korytarz.. Czekam na propozycje

http://imageshack.us/g/843/dscn8370m.jpg/
__________________
L i l i

Czas na zmiany !
25:0
30:12
Zakończone: 2

Edytowane przez agulaaabar
Czas edycji: 2012-07-26 o 20:11
agulaaabar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-26, 15:54   #89
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Według twojego planu odgrodzenie kuchni szafą i regałem sprawi, że pokój stanie się wąską klitką, a kuchnia będzie tak wąska, że trudno będzie z niej korzystać.
Proponowałabym ustawić meble w jednym ciągu pod ścianą - zawsze możesz zamontować zasłonę, roletę czy przesuwne drzwi, które ukryją kuchenny rozgardiasz.
Proponowałabym jakiś nieduży stolik i krzesła. W końcu gdzieś trzeba jeść, czasem przyda się dodatkowy blat roboczy itp. Łóżko odgrodziłam szafą, dzięki temu masz bardziej intymny kącik. Obok stanęłaby komoda czy szafka nocna. Przy biurku z jednej lub drugiej strony postawiłabym regał na książki i szpargały studenckie, które są potrzebne podczas nauki. Przyda się też mała szafka na buty pod oknem. Płytki przykryj dużym jednobarwnym dywanem lub wykładziną.
Masz bardzo mało światła dziennego, więc nie stawiałabym nic w linii prostej od okna, żeby nie ograniczać dopływu światła i zadbałabym o dodatkowe lampki przy biurku i przy łóżku.
Zrezygnowałabym z odkrytego wieszaka na ubrania na rzecz szafy, w której ukryjesz ubrania bez efektu bałaganu.

Dopiero dzisiaj zauważyłam, że wczoraj tak się spieszyłam na imprezę, że nie dołączyłam wizualek. Może to ci ułatwi wyobrażenie sobie tego, o czym pisałam
Ale super to zorganizowałaś.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 17:12   #90
LadyBane
Rozeznanie
 
Avatar LadyBane
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: świdnik
Wiadomości: 611
Dot.: METAMORFOZY POKOI - opinie, porady, inspiracje - część II

urojona, moze pastelowy jasny kolor na scianach w pokoju, na kanape i fotel koniecznie jakas narzuta, i jesli nie wchodzi w gre zakup nowego stolika to jakis mega prosty obrus. lampa stojąca jest straszna mozna zdjac firanki i załozyc jasne rolety.
kuchnia moze w marynarskim klimacie (w sumie łazienke mozna uratowac tym samym stylem, tzn, dodac troche czerwonych dodatków bo białe elementy juz są). w kuchni tą sciane na czerwono bym pomalowała, no albo na jasniutki szary kolor moze i mozna by powiesic obrazek na tą sciane w kuchni, np, czerwoną truskawkę czy cos takiego

dopiero jak napisałam post okazało się ze w 3 stronie jest wpis z podobną poradą;-)
__________________

www.serce-oliwki.pl





Edytowane przez LadyBane
Czas edycji: 2012-07-29 o 17:16 Powód: dopisek!
LadyBane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-04-12 20:56:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:59.