Czyszczenie pralki - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-10, 22:57   #31
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 875
Dot.: Czyszczenie pralki

Cytat:
Napisane przez marcin_88 Pokaż wiadomość
No niestety nie jest to wina proszku/płynu Zrobiłem pranie w samej wodzie i były plamy na ubraniach.
Także nadzieja pozostaje jeszcze w środku do czyszczenia pralek. Mam zamiar użyć tego http://www.ceneo.pl/;0151409265-10.htm
Jak to nie pomoże, to już chyba nie ma ratunku dla tej pralki...
Plamy zostały, bo resztki proszku i płynu do płukania zalegają gdzieś w zakamarkach pralki. Wszystko przez to, że pierzemy w niskich temperaturach i te detergenty nie mają szansy się odpowiednio rozpuścić i wypłukać. Miałam naprawdę identyczny problem. Użyłam dokładnie tego płynu, do którego dałeś link. Później włączyłam jeszcze ze dwa razy gotowanie na pustą pralkę. Pamiętaj też o wyczyszczeniu tej gumy przy drzwiczkach pralki, odchyl ją i pod spodem dokładnie wyczyść, np. domestosem. A przy następnym praniach używaj najlepiej płynu do prania i minimalnej ilości płynu do płukania.
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 01:04   #32
marcin_88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 97
Dot.: Czyszczenie pralki

[1=c0f5ee3455cfe7f4618d1cb f50b63003f960a820;2564832 8]Plamy zostały, bo resztki proszku i płynu do płukania zalegają gdzieś w zakamarkach pralki. Wszystko przez to, że pierzemy w niskich temperaturach i te detergenty nie mają szansy się odpowiednio rozpuścić i wypłukać. Miałam naprawdę identyczny problem. Użyłam dokładnie tego płynu, do którego dałeś link. Później włączyłam jeszcze ze dwa razy gotowanie na pustą pralkę. Pamiętaj też o wyczyszczeniu tej gumy przy drzwiczkach pralki, odchyl ją i pod spodem dokładnie wyczyść, np. domestosem. A przy następnym praniach używaj najlepiej płynu do prania i minimalnej ilości płynu do płukania.[/QUOTE]

W sumie możliwe, że te plamy były po pozostałościach po płynie. Ale jest to na pewno jest związane z tym brudem na gumie. Ten brud to są te pozostałości. Ale 4 prania w 90 stopniach, w tym 2x puste pranie z sodą i octem nic nie dały. Ja też to wyczyściłem ile się da, praktycznie na gumie nie ma już żadnego syfu, ale on nie tylko jest na tej gumie, ale też na takiej rurce, która jest pod gumą. Tam było tego najwięcej, wyglądało to jakbym grzebał w ziemi. Od mojej strony wyczyściłem, ale od spodu już nie idzie się dostać przez małą szczelinę. Muszę wypróbować ten płyn czyszczący, bo innego wyjścia nie ma.
Dobrze, że dodatkowe płukanie częściowo usuwa te plamy, ale nie jestem z tego powodu zadowolony. Tych plam ma nie być i koniec.

Edytowane przez marcin_88
Czas edycji: 2011-03-11 o 01:13
marcin_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 06:17   #33
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Czyszczenie pralki

W ogóle fajnie, że założyłeś ten wątek, bo często się zapomina o higienie pralki . Ja mam obecnie swoją pierwszą w życiu pralkę i na początku nie myślałam za bardzo o tym, że przecież w środku się jakieś brudy mogą zbierać. O nową pralkę będę dbała od początku - pełna profilaktyka.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-12, 21:22   #34
aram55
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 277
Dot.: Czyszczenie pralki

http://forum.gazeta.pl/forum/w,630,8...Co_robic_.html
Może te wiadomości przydadzą się komuś.
aram55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-31, 19:14   #35
marcin_88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 97
Dot.: Czyszczenie pralki

Kupiłem ten płyn czyszczący, zrobiłem jeszcze dwa prania w 90 stopniach ze szmatami. Plam jakby mniej, ale teraz mam inny problem, bo niektóre ubrania po wyjęciu z pralki wyglądają jak zakurzone. Nawet po dodatkowym płukaniu. Wystarczy je kilka razy zetrzeć, plamy trochę trudniej schodzą. Dziwna sprawa z tą pralką. Już nie wiem co robić. Jeszcze po wyczyszczeniu w tym płynie czyszczącym sprzątałem za pralką. Jak ją odsuwałem, to poruszałem rurami. Nie wiem, czy to mogło mieć jakiś związek.
marcin_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 22:01   #36
Monika179
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 20
Dot.: Czyszczenie pralki

Cytat:
Napisane przez alinka33 Pokaż wiadomość
W mojej pralce jest taki system, który czyści bęben i usuwa wszelkie zabrudzenia a nawet ją sterylizuje.
Ty się nie chwal jaką masz pralkę tylko udziel pomocy na zadane pytanie!

Co do domestosa wlewanego do pralki to nie bądzce pochopni! Jeśli nie zostanie dobrze wyplukany to kolejne pranie ubrań spowoduje ze wiele z nich bedzie do wyrzucenia! Domestos przezre je na wylot i odbarwi! Wiec udzielajac wskazowek precyzujcie doklanie aby nie okazalo sie ze koleznaka wrzuci pranie po raz ostatni!
Monika179 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 08:14   #37
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Czyszczenie pralki

Cytat:
Napisane przez Monika179 Pokaż wiadomość
Ty się nie chwal jaką masz pralkę tylko udziel pomocy na zadane pytanie!

Co do domestosa wlewanego do pralki to nie bądzce pochopni! Jeśli nie zostanie dobrze wyplukany to kolejne pranie ubrań spowoduje ze wiele z nich bedzie do wyrzucenia! Domestos przezre je na wylot i odbarwi! Wiec udzielajac wskazowek precyzujcie doklanie aby nie okazalo sie ze koleznaka wrzuci pranie po raz ostatni!
Po domestosie oczywiście puste pranie a potem w pierwszej kolejności bielizna.
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-07, 15:12   #38
Newin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1
Dot.: Czyszczenie pralki

Jak ktoś dorobił się śrubokręta to może dostać się też do pompy. Zazwyczaj jest takie wieko z prawej strony na spodzie pralki. Wystarczy je podważyć śrubokrętem, żeby dostać się do pompy. Kręcimy w lewo i... będzie nieziemsko śmierdzieć
Wyjmujemy wąż z syfonu i wlewamy do niego gorącą wodę po czym szybkim ruchem podnosimy wąż nad pralkę aby się przepłukał odcinek między syfonem a pompą. Czynność powtarzamy aż woda z pompy będzie wypływać czysta. Można jeszcze sprawdzić przy okazji czy łopatki pompy się obracają.
Teraz część dla zaawansowanych. Po konkretnym rozkręceniu pralki odłączyć kabel prowadzący od bębna do pompy (niestety zacisk go trzymający jest zazwyczaj jednorazowy, więc trzeba będzie po wszystkim kupić i zamontować nowy) i powtarzamy akcję z płukaniem wodą.
Na koniec wyczyścić gumę, zakupić środek do czyszczenia pralki i puścić puste pranie ze środkiem na 90C, a potem jeszcze raz puste na 90C bez żadnych detergentów.
U mnie pomogło jak ręką odjął zarówno na nieodpompowywanie wody z bębna (włosy i kawałki przemoczonego papieru okręciły się wokół łopatek pompy + przytkane przewody) jak i na nieciekawy zapach z pralki.

Powodzenia!
Newin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 21:37   #39
travis
Zakorzenienie
 
Avatar travis
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: London
Wiadomości: 5 874
GG do travis
Dot.: Czyszczenie pralki

tez mi tufi z pralki i nie mam pojecia o czego;(
__________________
24.08.2019 - synku czekamy <3
travis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-29, 12:17   #40
asta9126
Zadomowienie
 
Avatar asta9126
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 158
Dot.: Czyszczenie pralki

Ostatnio postanowiłam wyczyścić dozownik. Wydawało się niemożliwe dotarcie do tych wszystkich zakamarków. Moczyłam w domestosie, płukałam, płukałam i nic... W końcu postanowiłam się nie cackać zagotowałam wodę, wlałam do pojemniczków (taki prawie wrzątek) i jak za sprawą czarów wszystko zaczęło odchodzić.
__________________
Milenka 1.05.2016
asta9126 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 23:40   #41
Angel Eyes
Rozeznanie
 
Avatar Angel Eyes
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Ruda Śląska
Wiadomości: 533
GG do Angel Eyes
Dot.: Czyszczenie pralki

Cytat:
Napisane przez Newin Pokaż wiadomość
Jak ktoś dorobił się śrubokręta to może dostać się też do pompy. Zazwyczaj jest takie wieko z prawej strony na spodzie pralki. Wystarczy je podważyć śrubokrętem, żeby dostać się do pompy. Kręcimy w lewo i... będzie nieziemsko śmierdzieć
Wyjmujemy wąż z syfonu i wlewamy do niego gorącą wodę po czym szybkim ruchem podnosimy wąż nad pralkę aby się przepłukał odcinek między syfonem a pompą. Czynność powtarzamy aż woda z pompy będzie wypływać czysta. Można jeszcze sprawdzić przy okazji czy łopatki pompy się obracają.
Teraz część dla zaawansowanych. Po konkretnym rozkręceniu pralki odłączyć kabel prowadzący od bębna do pompy (niestety zacisk go trzymający jest zazwyczaj jednorazowy, więc trzeba będzie po wszystkim kupić i zamontować nowy) i powtarzamy akcję z płukaniem wodą.
Na koniec wyczyścić gumę, zakupić środek do czyszczenia pralki i puścić puste pranie ze środkiem na 90C, a potem jeszcze raz puste na 90C bez żadnych detergentów.
U mnie pomogło jak ręką odjął zarówno na nieodpompowywanie wody z bębna (włosy i kawałki przemoczonego papieru okręciły się wokół łopatek pompy + przytkane przewody) jak i na nieciekawy zapach z pralki.

Powodzenia!
Bardzo dobra rada
__________________
Mam jeszcze czas żeby być grzeczną dziewczynką

Zdeklarowana kociara
Angel Eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-28, 16:01   #42
anigrani29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1
Dot.: Czyszczenie pralki

Witam Serdecznie.
Mogę tylko polecić sposób na wyczyszczenie pojemnika ( szuflatki na proszek) oraz jak wyczyścić wnękę po szufladzie w pralce.

Pojemnik - wlewamy gorąca wodę do wiaderka 10L ( ma zakrywać cały pojemnik ). Do wody wlewamy butelkę octu, torebkę sody i ja daje chlor w granulkach ( mam taki do basenu), chodzi o to aby był mocny. W obi sa płyny do grzybów z chlorem w butelkach (koncentrat). I wsadzam do tej wody pojemnik i tak około godzinki leży sobie.

Komora - biorę szczoteczkę do zębów i czyszczę tam w środku ile się da. Rozpuszczam granule chloru w cieplej wodzie i wlewam do butelki z spryskiwaczem ( po jakimś starym płynie do szyb itp.), spryskuje dość obficie. Potem biorę Bref power do kamienia i mocno spryskuje zwracając szczególnie na górę gdyż tam sie znajdują wylot wody. Zostawiam na godzinke. Potem biorę czystą szczote do ubikacji i czyszczę cała wnękę dokładnie ! Potem tylko nalewam wodę czysta do spryskiwacza lub do butelki z dziubkiem i wszystko płuczę . Wsadzam czyściutki pojemnik i gotowe! Można ta wodę z wiaderka wlac do pralki i puścić normalny pusty cykl ( 40-50 C)
Ja raz na 3 -4 miesiące puszczam pusta pralkę na 90 stopni wlewajac do niej butelkę octu i 4 małe torebki sody. To wszystko.

Edytowane przez anigrani29
Czas edycji: 2014-02-28 o 16:04
anigrani29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 11:36   #43
kowal0101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 6
Dot.: Czyszczenie pralki

Przeczyść dokładnie pojemnik na proszek, i zobacz czy otwór wylotowy z niego nie jest zabrudzony. Czasami jak ktoś podał powyżej trzeba uszczelkę przeczyścić bo coś ją zabrudzi i jest kłopot.
kowal0101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 08:47   #44
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Czyszczenie pralki

Pojemnik na proszek w mojej pralce jest tak zaprojektowany, że nie da rady dotrzeć do środka szczoteczką a samo moczenie w różnych zajzajerach niestety nic nie daje
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 11:26   #45
tola92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 35
Dot.: Czyszczenie pralki

Poszukaj w internecie instrukcji obsługi do swojej pralki. Często są specjalne programy do czyszczenia pralek. Producenci zostawiają często takie "furtki bezpieczeństwa". Poszukaj instrukcji i może coś będzie
tola92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-30, 23:42   #46
nieoszlifowanydiamencik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 2
Dot.: Czyszczenie pralki

[1=c0f5ee3455cfe7f4618d1cb f50b63003f960a820;2558639 5]Dokładnie - za dużo proszków i płynu do płukania, od tego tworzy się najwięcej syfu. Ja też miałam problem z szarymi plamami na ubraniach. Pomogło puszczenie pustej pralki ze specjalnym środkiem do czyszczenia pralek (zdaje się, że jest dostępny w Euro AGD), a później puste pranie na 90 stopni. No i oczywiście dokładnie wyczyszczenia tego gumowego fartucha, uszczelki. Nie używam też proszku, a płynu do prania. Natomiast płynu do płukania używam minimalną ilość, rozrobioną wodą. Raz na miesiąc włączam też pustą pralkę na gotowanie (90C). Problem zniknął.

A tą szufladkę na detergenty wrzucam raz na jakiś czas do zmywarki, jest jak nowa [/QUOTE]
Mam takie pytanko, odnośnie wirowania, przy praniu "na pusto", wyłączyć wirowanie i zostawić odpompowanie wody, czy puścić pralkę z wirowaniem?
nieoszlifowanydiamencik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-03, 14:11   #47
anusia890
Raczkowanie
 
Avatar anusia890
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 41
Dot.: Czyszczenie pralki

sprawdzone - angielski DUZZIT płyn do czyszczenia pralki, niecałe 7 zł :P
anusia890 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-26, 11:07   #48
Pomadeczka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 14
Dot.: Czyszczenie pralki

Na tym blogu http://technikan.com.pl/5-popularnych-awarii-pralki/ masz opisany swój problem, może pomoże ci w jego rozwiązaniu
Pomadeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-08, 13:49   #49
100club
Raczkowanie
 
Avatar 100club
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 107
Dot.: Czyszczenie pralki

Otwieranie - dosuszanie pralki po każdym praniu to podstawa. Do tego należy regularnie używać płynu lub kapsułek do czyszczenia pralek. Podobno działa jeszcze domowy sposób z kwasem cytrynowym, chociaż sama nie próbowałam. Po za tym to jeszcze oczywiście czyszczenie szufladki na proszek i płyn. Tam zbiera się bardzo dużo osadów i pozostałości po dodatkach do prania.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
100club jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-08 14:49:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:46.