Proces chudnięcia :-) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-23, 16:16   #1
terravita_nadziewana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1
Question

Proces chudnięcia :-)


Witam.
To mój pierwszy wątek, aczkolwiek Wasze wypowiedzi śledzę od hm... kilkunastu miesięcy
Gdy P. Profesor biologica zadała nam ostatnio zad. domowe od razu pomyślałam o Was, Wizażowe Fitnesski
Proszę zatem o pomoc w udzieleniu odpowiedzi na pytanie:

Wyjaśnij dlaczego dopiero po kilkudziesiciu minutach pracy mięśnia rozpoczyna się proces chudnięcia

Czekam na dłuższe i krótsze, zwięzłe i rozwlekłe, bardzo naukowe i te troszkę mniej, ale zawsze -mam nadzieję- życzliwe odpowiedzi!
terravita_nadziewana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-23, 17:03   #2
Judysia
Zadomowienie
 
Avatar Judysia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: opolskie
Wiadomości: 1 439
Dot.: Proces chudnięcia :-)

My nie odrabiamy zadań domowych, mamy swoje zadania i o czyjeś się nie będziemy martwić. Gdybyś śledziła to forum kilkanaście miesięcy to wiedziałabyś jakie panują tu zasady.
Judysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-23, 17:23   #3
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Proces chudnięcia :-)

NIe martw się Terravito, są tu też mili ludzie I napewno Ci ktoś odpowie, jeśli będzie wiedział
vadi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-23, 17:30   #4
Megaan
Zakorzenienie
 
Avatar Megaan
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 5 399
Dot.: Proces chudnięcia :-)

Zadanie zadaniem, ale to bardzo ciekawe pytanie i ja chetnie poznałabym na nie odpowiedz bo nawet nie wiedziałam, ze tak jest
__________________
Aktualny status moich zamówień KLIK


16.06.2012 moje 53 cm szczęścia

Megaan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-23, 17:51   #5
arystokratka
Raczkowanie
 
Avatar arystokratka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 64
Dot.: Proces chudnięcia :-)

Gdyż wzwyż ponieważ, przez pierwsze 30-40 minut organizm wykorzystuje energię z dostarczonych mu w pozywieniu węglowodanów, a dopiero potem bierze sie za zapasy tłuszczyku
arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-23, 17:59   #6
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Proces chudnięcia :-)

Obok węglowodanów można wymienić jeszcze aminokwasy.

A tak z pukntu biochemicznego to poczytaj o cyklu krebsa. Normalnie czarna magia To pytanie jest jakoś dziwnie sformułowane, zwłaszcza to końcówka mi nie gra - "proces chudnięcia"

Fakt - post narusza obowiązujący tu regulamin Ja mam do opracowania jeszcze 250 pytań na egzamin zrobicie mi je?
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-23, 18:09   #7
Izumi
Wtajemniczenie
 
Avatar Izumi
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 2 448
Dot.: Proces chudnięcia :-)

Dawaj suzana ;D Komu jak komu, ale Tobie pomożemy! ;D!!!
Izumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-23, 18:12   #8
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Proces chudnięcia :-)

Tylko występujemy jako spółka z o.o
vadi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-23, 19:03   #9
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Proces chudnięcia :-)

:d
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-23, 20:01   #10
demetria
Rozeznanie
 
Avatar demetria
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 947
GG do demetria
Dot.: Proces chudnięcia :-)

a ja cos znalazłam, z ciekawości i dlatego, że moze mi sie na mature przyda :
"ntensywne ćwiczenia, a wykorzystanie substratów energetycznych:

Stosunkowy udział tłuszczy i węglowodanów w wytwarzaniu energii zależy od intensywności wysiłku. Mało intensywne rodzaje aktywności, np. chodzenie silnie pobudzają lipolizę w obwodowych komórkach tłuszczowych, natomiast trój glicerydy zgromadzone w mięśniach mają niewielki udział w całkowitym wydatku energetycznym lub nie uczestniczą w nim wcale. Małe jest również zużycie węglowodanów: zapotrzebowanie na węglowodany zaspokaja głównie glukoza we krwi, natomiast zapasy glikogenu w mięśniach pozostają nienaruszone w ogóle lub tylko w niewielkiej części. Najwięcej kwasów tłuszczowych pojawia się w osoczu podczas mało intensywnych wysiłków, w miarę intensyfikacji wysiłku-ich ilość maleje.

Utlenianie tłuszczu jest natomiast najbardziej nasilone podczas aktywności umiarkowanej, np. podczas swobodnego biegu. Przy takiej intensywności wysiłku wolne kwasy tłuszczowe w surowicy i triglicerydy w tkance mięśniowej w równym stopniu przyczyniają się do całkowitego utleniania tłuszczów W czasie bardzo intensywnego wysiłku całkowite utlenianie tłuszczu słabnie głównie dlatego, że kwasy tłuszczowe przestają pojawiać się w osoczu. Intensyfikacji wysiłku z 65% do 85% nie towarzyszy zwiększenie lipolizy triglicerydów zgromadzonych w mięśniach. Nie dotyczy to osób uprawiających sport rekreacyjnie, ponieważ większość z nich nie jest w stanie ćwiczyć intensywnie dłużej niż 10-15 minut: akumulacja dużych ilości kwasu mlekowego w pracujących mięśniach i we krwi jest przyczyną uczucia dyskomfortu, które sprawia, że zaprzestają ćwiczeń.

Przedłużanie się mało intensywnego wysiłku ponad 90 minut nie powoduje istotnych zmian udziału substratów energetycznych w stosunku do pierwszych 20-30 minut. Podobnie jest w przypadku wysiłku umiarkowanie intensywnego: po dwóch godzinach biegania lub jazdy na rowerze całkowity udział spalanych tłuszczów lub węglowodanów jest podobny jak podczas pierwszych 30 minut. Na tym poziomie aktywności dochodzi jednak do postępującej mobilizacji kwasów tłuszczowych z obwodowych adipocytów do osocza.Tak więc gdy umiarkowanie intensywny wysiłek trwa dłużej niż 90 minut, udział substratów pochodzących z tkanki mięśniowej (triglicerydów i glikogenu) w całkowitym wydatku energetycznym prawdopodobnie maleje. "

żródło:
http://72.14.203.104/search?q=cache:...l&ct=clnk&cd=9

to tak ogólnie mniej więcej co znalazłam, bo żeby zrozumiec cały ten artykuł to.. oj
__________________
Wakacje
demetria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:36.