tłuszczak - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-25, 17:06   #1
albus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4

tłuszczak


Witam.Lekarz sprawdzajac mój kregosłup odkrył na moich plecach malutką
narośl która nazwał tłuszczakiem.Nie przejełam sie tym,ale od tej pory minął rok i widze że on rosnie.Teraz jest wielkości spłaszczonej śliwki.Czy nalezy to usunąć.Osobiście on mi nie przeszkadza ale nie wiem co będzie dalej.Pozdrawiam
albus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-26, 14:35   #2
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: tłuszczak

Zazwyczaj tłuszczaki się usuwa. Wybierz sie do lekarza i odpowiedz o tym, ze się powiększa. Za jakiś cza smoze zacząc CI przeszkadzać.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-30, 22:49   #3
Ewenement
Raczkowanie
 
Avatar Ewenement
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: magiczne miejsce^^
Wiadomości: 37
Dot.: tłuszczak

ja miałam tłuszczaka na wewnętrznej stronei nadgarstka, po jakimś czasie zniknął sam
__________________
Ci tylko są szczęśliwi, których myśli są skierowane ku jakiemuś przedmiotowi innemu niż własna szczęśliwość...
Ewenement jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 11:16   #4
Pysiowata
Raczkowanie
 
Avatar Pysiowata
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: to tu to tam :)
Wiadomości: 147
Dot.: tłuszczak

Dziewczyny też mam tłuszczaka tylko że w widocznym miejscu. Chciałabym go usunąć ale nie wiem gdzie. Czy wystarczy chirurg czy lepiej żeby to był chirurg plastyk?? No i ciekawa jestem ile taki zabieg może kosztować..
__________________
08.08.2009 godz.16.00
Pysiowata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 20:56   #5
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: tłuszczak

Ja mam kilka drobnych tłuszczaków na głowie, między włosami. Jak przeczytałam, że to łagodne nowotwory, które mogą zropieć lub zesłośliwieć, to postanowiłam je usunąć. Przy najbliższej wizycie u lekarza poproszę o skierowanie do chiruga i wszelkie informacje. Oby to był tani lub bezpłatny zabieg, i żeby nie było na głowie łysych placuszków ;/
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-12, 19:36   #6
CYJANKA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 18
Dot.: tłuszczak

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
Ja mam kilka drobnych tłuszczaków na głowie, między włosami. Jak przeczytałam, że to łagodne nowotwory, które mogą zropieć lub zesłośliwieć, to postanowiłam je usunąć. Przy najbliższej wizycie u lekarza poproszę o skierowanie do chiruga i wszelkie informacje. Oby to był tani lub bezpłatny zabieg, i żeby nie było na głowie łysych placuszków ;/
Ja miałam tłuszczaka na granicy karku i ramienia.Chodziłam z nim dobrych kilka lat.Powoli sobie rósł,ale nie przeszkadzał,aż do momentu ,kiedy zrobił się wielkości kurzego jajka.Kiedy w końcu poszłam do chirurga,umówiliśmy się na wizytę w szpitalu , no i w końcu się go pozbyłam.Nie było to proste,bowiem przez kilka lat mój tłuszczak puścił korzenie aż na łopatkę i sięgał kręgosłupa.Zabieg nie był bolesny,ale trwał długo,w znieczuleniu miejscowym . Rekonwalescencja niezbyt długa , na zwolnieniu byłam jakiś tydzień.
Na podstawie mojego doświadczenia , nie radzę chodzić z tymi " ozdobnikami " zbyt długo.
Chirurg sobie poradzi i nie trzeba szukać plastyka .
Odwagi .
CYJANKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-08, 18:30   #7
lejla11
Raczkowanie
 
Avatar lejla11
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 257
GG do lejla11
Dot.: tłuszczak

Witajcie dziewczyny. Ja właśnie wczoraj usuwałam chirurgicznie tłuszczaka z głowy i powiem, że żałuję że tak późno się na to zdobyłam. Po pierwsze był już dość spory ok 1,5-2cm średnicy wiec zabieg miał większą skalę, większa ingerencja. Po drugie przez to że większy zabieg jest droższy, robiłam prywatnie i bardzo miłego pana doktora w Krk, drogo strasznie ale chciałam mieć pewność, że wszystko będzie dobrze. Dałam 400zł... Zabieg wyglądał tak, że dostałam zastrzyk ze znieczuleniem miejscowym, troszkę bolało ale później już w ogóle. Czułam tylko delikatne szarpanie jak doktor wyciągał tłuszczaka. Pan mi opowiedział pokrótce, więc tak: skalpelem (ponieważ jest do duże) pan wyciął skórę w kształcie łódeczki, z którym w całości wyciągnął tą kulkę. Widziałam, paskudne. Oczyścił ze wszystkiego i zaszył. Po tygodniu mogę umyć głowę, i mam przyjść na usuwanie szwów. Kulka idzie na badanie. Polało się troszkę krwi. Dlatego mówię Wam nie zwlekajcie! Im większe tym gorzej, większa operacja, dłużej się goi, mi na bliźnie nie zależy bo i tak nie będzie niewidoczna we włosach. Ale im mniejszy tłuszczak, tym mniejsza blizna no i komfort psychiczny, że już nie mam tego paskudztwa. Troszkę pobolewa, swędzi mnie to miejsce ale to znaczy, że się goi. Lekarz mi powiedział, że mam tendencję do tworzenia się takich tłuszczaków i już wyczułam nowego, ale zaraz po weselu koleżanki pójdę go usunąć póki jest malutki.
Jeszcze na dodatek uderzyłam tego guza jakiś czas temu i miałam tam podobno stan ropny. Bo to na samym czubeczku głowy. Nie zwlekajcie!
lejla11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-08, 18:49   #8
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: tłuszczak

Cytat:
Napisane przez lejla11 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny. Ja właśnie wczoraj usuwałam chirurgicznie tłuszczaka z głowy i powiem, że żałuję że tak późno się na to zdobyłam. Po pierwsze był już dość spory ok 1,5-2cm średnicy wiec zabieg miał większą skalę, większa ingerencja. Po drugie przez to że większy zabieg jest droższy, robiłam prywatnie i bardzo miłego pana doktora w Krk, drogo strasznie ale chciałam mieć pewność, że wszystko będzie dobrze. Dałam 400zł... Zabieg wyglądał tak, że dostałam zastrzyk ze znieczuleniem miejscowym, troszkę bolało ale później już w ogóle. Czułam tylko delikatne szarpanie jak doktor wyciągał tłuszczaka. Pan mi opowiedział pokrótce, więc tak: skalpelem (ponieważ jest do duże) pan wyciął skórę w kształcie łódeczki, z którym w całości wyciągnął tą kulkę. Widziałam, paskudne. Oczyścił ze wszystkiego i zaszył. Po tygodniu mogę umyć głowę, i mam przyjść na usuwanie szwów. Kulka idzie na badanie. Polało się troszkę krwi. Dlatego mówię Wam nie zwlekajcie! Im większe tym gorzej, większa operacja, dłużej się goi, mi na bliźnie nie zależy bo i tak nie będzie niewidoczna we włosach. Ale im mniejszy tłuszczak, tym mniejsza blizna no i komfort psychiczny, że już nie mam tego paskudztwa. Troszkę pobolewa, swędzi mnie to miejsce ale to znaczy, że się goi. Lekarz mi powiedział, że mam tendencję do tworzenia się takich tłuszczaków i już wyczułam nowego, ale zaraz po weselu koleżanki pójdę go usunąć póki jest malutki.
Jeszcze na dodatek uderzyłam tego guza jakiś czas temu i miałam tam podobno stan ropny. Bo to na samym czubeczku głowy. Nie zwlekajcie!
Hmmmmm,,,,, ale przecież taki zabieg jest refundowany. Ja wycinałam dwa i nic nie płaciłam A JAKOŚ ROBIONO MI TO SAMO, jednym słowem, grubo przepłaciłaś. I poza tym to nie tłuszczak tylko kaszak - nagromadzenie łoju. Chirurg powiedział, ze nie tłuszczaków na głowie tylko kaszaki jak już. Tłuszczaki sa gdzie indziej i są chyba w innej formie niż kaszak.

Edytowane przez mmm3m
Czas edycji: 2010-10-08 o 18:52
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:19.