Prezerwatywa i tabletki antykoncepcyjne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-06, 12:22   #1
maagdao
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 41

Prezerwatywa i tabletki antykoncepcyjne


Mam takie pytanie czy jeśli zażywam tabletki antykoncepcyjne to jest duża pewność, że nie zajdę w ciąże? Czy mój luby powinnien stosować prezerwatywy?
maagdao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 12:26   #2
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Prezerwatywa i tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez maagdao Pokaż wiadomość
Mam takie pytanie czy jeśli zażywam tabletki antykoncepcyjne to jest duża pewność, że nie zajdę w ciąże? Czy mój luby powinnien stosować prezerwatywy?
Jesli stosujesz je prawidłowo, o czasie, nie zapominasz o nich, konsultujesz z lekarzem inne zażywane jednocześnie leki czy zioła, i nie liczyć przypadków losowych jak ostra biegunka czy wymioty zaraz po zażyciu to masz prawie pewność, że jesteś bezpieczna. Nie, facet nie musi w takiej sytuacji stosować prezerwatywy bo mija się to z celem (jedynie w wymienionych sytuacjach np. kiedy stosujesz antybiotyk, dziurawiec, kiedy miałaś na prawdę ostre problemy żołądkowe i jest szansa, ze tabletka się nie wchłonęła etc, wtedy wypada przez tydzień czy dwa stosować dodatkową antykoncepcję np właśnie gumkę)
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!

Edytowane przez _ema_
Czas edycji: 2012-09-06 o 12:27
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 13:25   #3
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Prezerwatywa i tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez maagdao Pokaż wiadomość
Mam takie pytanie czy jeśli zażywam tabletki antykoncepcyjne to jest duża pewność, że nie zajdę w ciąże? Czy mój luby powinnien stosować prezerwatywy?
Tabletki mają skuteczność rzędu 99,7%, czyli są bardzo skuteczne (o ile są przyjmowane prawidłowo, nie są przyjmowane leki, które obniżają ich skuteczność itd., pisała o tym wszystkim _ema_).
Jeśli skuteczność 99,7% Wam wystarcza, to nie musicie stosować dodatkowego zabezpieczenia
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 15:46   #4
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Prezerwatywa i tabletki antykoncepcyjne

jak dla mnie to powinien, bo skoro nie masz zielonego pojęcia o tabletkach, to o pomyłki nie trudno
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 16:33   #5
ewa102
Zadomowienie
 
Avatar ewa102
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 003
Dot.: Prezerwatywa i tabletki antykoncepcyjne

Ja przez pierwszy miesiąc stosowałam gumki + tabletki ale to dlatego,że psychicznie było mi tak łatwiej. Teraz stosuje tylko tabletki.

Edytowane przez ewa102
Czas edycji: 2012-10-23 o 18:19
ewa102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 21:50   #6
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 875
Dot.: Prezerwatywa i tabletki antykoncepcyjne

A ja, mimo, że tych wątków są dziesiątki, zawsze się dziwię, że ludzie lubią na własne życzenie się "męczyć" z prezerwatywą, skoro dziewczyna bierze tabletki. Nie popadajmy w paranoję. Jeśli bierze się tabletki prawidłowo to prezerwatywa jest zbędna. Oczywiście mam tutaj na myśli stałe związki, nie jakiś przypadkowy seks.
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 20:37   #7
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Prezerwatywa i tabletki antykoncepcyjne

[1=c0f5ee3455cfe7f4618d1cb f50b63003f960a820;3637293 9]A ja, mimo, że tych wątków są dziesiątki, zawsze się dziwię, że ludzie lubią na własne życzenie się "męczyć" z prezerwatywą, skoro dziewczyna bierze tabletki. Nie popadajmy w paranoję. Jeśli bierze się tabletki prawidłowo to prezerwatywa jest zbędna. Oczywiście mam tutaj na myśli stałe związki, nie jakiś przypadkowy seks.[/QUOTE]
Oczywiście. Po to są tabletki, żeby nie trzeba było stosować prezerwatywy. Stosowanie prezerwatywy przy tabletkach, to chodzenie pod parasolem na wszelki wypadek, chociaż jest słoneczna pogoda i nie ma szansy na deszcz.
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-07, 22:28   #8
truskawk_a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 379
Dot.: Prezerwatywa i tabletki antykoncepcyjne

[1=c0f5ee3455cfe7f4618d1cb f50b63003f960a820;3637293 9]A ja, mimo, że tych wątków są dziesiątki, zawsze się dziwię, że ludzie lubią na własne życzenie się "męczyć" z prezerwatywą, skoro dziewczyna bierze tabletki. Nie popadajmy w paranoję. Jeśli bierze się tabletki prawidłowo to prezerwatywa jest zbędna. Oczywiście mam tutaj na myśli stałe związki, nie jakiś przypadkowy seks.[/QUOTE]

Zgadzam się z tobą. Ale jeśli im prezerwatywa nie przeszkadza, to niech sobie ją stosują dla własnego komfortu psychicznego.
Dla pocieszenia 8 lat na tabletkach bez gumek i nie miałam ciąży. I nie brałam regularnie co do godziny. Pilnowałam tylko aby danego dnia wziąć, nie ważne rano, czy wieczorem.
truskawk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 08:20   #9
an-gi
Raczkowanie
 
Avatar an-gi
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 193
Dot.: Prezerwatywa i tabletki antykoncepcyjne

ja brałam pół życia tabletki , facet kończył we mnie i do dziś w ciąży nie jestem a tabletek co do minuty z zegarkiem w ręku nie brałam, nie raz zapominałam się o godz 2 i jest ok więc nie ma co panikować
an-gi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 15:53   #10
pandepilator
Raczkowanie
 
Avatar pandepilator
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 251
Dot.: Prezerwatywa i tabletki antykoncepcyjne

halo, drogie państwo polskie, kiedy wprowadzisz edukację seksualną w szkołach? najwyższy czas przestać być zakładnikiem kościoła w tej sprawie.
__________________
niech nikt mnie więcej nie namawia do pisania wielkimi literami na początku zdań. napisałem kilka postów i straciłem mnóstwo czasu.
pandepilator jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:33.