Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-08-26, 10:55   #631
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ooo, to może i ja się dowiem.
1. Jak się opalasz - Szybko, pierwszy dzień dwa jestem czerwona potem wszystko brązowieje. Jedynie nogi ciężej się opalają, ale stopy już łatwo. Mój odcień opalenizny trudno mi ocenić, ale chyba brązowawy.


2. Kolor oczu
- Kolor oczu to niebieskie, ale gdzieś tam się i zieleń przebija, mam ciemne obramowanie oczu. Rzęsy i brwi są ciemne, ale nie czarne.


3. Piegi -Brak


4. Cera - Kiedyś ktoś mi ocenił na oliwkową, ale mi trudno to ocenić. Rumienię się na czerwono.

5. Naturalny kolor włosów - Ciemny blond. Ma jasne przebłyski.


6. Kolor ust - Powiedziałabym, że różowy.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?- Dobrze mi w różu, chociaż niekoniecznie go lubię. Poza tym dobrze mi w większości brązów i szarości. Dobrze mi też w rudym, fioletowym oraz bordowym czy granatowym. Chyba źle mi w pastelach i w ogóle kolorach jasnych jak biel czy beż, za bardzo się z nimi zlewam, staję się niewyraźna.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? - Ani to ani to. Tylko brązy i szarości.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?
- Intensywne może i tak, ale w miarę, nie ekstremalnie.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?
- Raczej tak, ale nie takie mega zgaszone.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Nie umiem na to odpowiedzieć. Nie znam się aż tak. A złoto to raczej mi nie pasuje. Jeżeli już to srebro.


12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- Pasy są nawet okay, w kratce mi bardzo dobrze, ale wszystko musi być stonowane, w sensie z umiarem.

Uff... przebrnęłam. Trudne to było, nie powiem!
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2013-08-26 o 10:57
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-26, 18:34   #632
Slajeriphi
Przyczajenie
 
Avatar Slajeriphi
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Czy to naprawdę musi być aż tak skomplikowane?
__________________
Mieszkania Mokotów - mieszkania i apartamenty w Warszawie
Slajeriphi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-27, 14:12   #633
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Zastanawiałam się ostatnio, jakim typem jest Nelly Furtado

Edytowane przez 201607040946
Czas edycji: 2013-08-27 o 14:14
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-27, 15:34   #634
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

@Wampierz

Szukam różu odpowiedniego dla chłodnej zimy. Chciałabym, żeby nie miał drobin i nie kosztował więcej niż 100 zł, a na stronach, gdzie są podane przykładowe róże dla pór roku wszystko kosztuje albo powyżej 100 zł, albo jest ciężko dostępne dla mnie. Upatrzyłam sobie jeden z MACa, ale jak zadzwoniłam do salonu okazało się, że wycofali. Polecasz coś? Myślisz, że któryś z tych mógłby się sprawdzić?
http://1.bp.blogspot.com/-TVskjmLq0j...s-swatches.jpg

http://encrypted-tbn0.gstatic.com/im...QhMqidaIGnsCm4

http://2.bp.blogspot.com/-b6Ag8G8EkJ...25283%2529.JPG

(to są te same róże na wszystkich zdjęciach, ale wiadomo - światło, zdjęcie, skóra) to paletka róży firmy sleek

albo takim:
http://everydaycosmetics.pl/media/ca...weetside_3.jpg

Edytowane przez naked_truth
Czas edycji: 2013-08-27 o 15:40
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-27, 22:48   #635
cytadela212
Raczkowanie
 
Avatar cytadela212
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 183
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Proszę o pomoc

1. Jak się opalasz - bardzo szybko, od razu na złotobrązowo.
2. Kolor oczu - ciemnobrązowy (kolor ciemnego piwa), z czarną obwódką wokół tęczówki. Brwi i rzęsy czarne.
3. Piegi - mam na nosie, rudobrązowe.
4. Cera - wydaje mi się, że brzoskwiniowa. Rumienię się na różowo.
5. Naturalny kolor włosów - ciemnobrązowy, w cieniu wyglądają na przygaszone, ale w słońcu mienią się rudawo-złotymi refleksami
6. Kolor ust- coś pomiędzy brzoskwinią, a zgaszoną maliną.
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?- Dobrze czuję się w granatach, bordo, szarościach, ciemnych brązach, przygaszonych niebieskim i różowym, czerni. Źle w bieli, żółciach, intensywnych czystych czerwieniach, pomarańczach, zieleniach, a także w pastelowych, w beżach i fioletach wyglądam na chorą.
8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? - stanowi kontrastowe tło, nie współgra harmonijnie, ale też nie wyglądam w tym bardzo źle.
9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste?- moim zdaniem nie
10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? - tak, ale w sposób umiarkowany, średnio wyglądam w bardzo tzw. "szaro-burych" odcieniach.
11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie?- trudno powiedzieć, bo moim zdaniem jeśli chłodne, to nie takie aż "mroźne", jasne i przejrzyste, a raczej przytłumione, szarawe. Podobnie w drugą stronę, jesli ciepłe, to również przytłumione i na pewno nie jasne. W srebrze i w obecności srebra wyglądam źle, w złocie i starym złocie dobrze.
12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - wydaje mi się że wtedy "ginę", przytłaczają mnie. Lepiej mi w prostych, jednobarwnych strojach lub z delikatnym wzorem.
cytadela212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-27, 23:27   #636
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez naked_truth Pokaż wiadomość
@Wampierz

Szukam różu odpowiedniego dla chłodnej zimy. Chciałabym, żeby nie miał drobin i nie kosztował więcej niż 100 zł, a na stronach, gdzie są podane przykładowe róże dla pór roku wszystko kosztuje albo powyżej 100 zł, albo jest ciężko dostępne dla mnie. Upatrzyłam sobie jeden z MACa, ale jak zadzwoniłam do salonu okazało się, że wycofali. Polecasz coś? Myślisz, że któryś z tych mógłby się sprawdzić?
http://1.bp.blogspot.com/-TVskjmLq0j...s-swatches.jpg

http://encrypted-tbn0.gstatic.com/im...QhMqidaIGnsCm4

http://2.bp.blogspot.com/-b6Ag8G8EkJ...25283%2529.JPG

(to są te same róże na wszystkich zdjęciach, ale wiadomo - światło, zdjęcie, skóra) to paletka róży firmy sleek

albo takim:
http://everydaycosmetics.pl/media/ca...weetside_3.jpg
Hm, z tego sleeka to obiecująco wygląda środkowy, lewy być może, a prawy za ciepły.
Ten ostatni róż, taki zgaszony... nie wiem jak wypadnie na skórze. Z jednej strony chłodna zima ma trochę szarości, z drugiej tak zgaszone kolory to raczej przesada no i nie wiem czy to będzie dawało efekt rumieńca.

A sprawdzałaś na żywo w drogeriach? Może mają jakiś róż zdecydowanie zimny i czysty, a zawsze lepiej sprawdzić jak wypada na skórze.

---------- Dopisano o 23:53 ---------- Poprzedni post napisano o 23:52 ----------

Cytat:
Napisane przez Slajeriphi Pokaż wiadomość
Czy to naprawdę musi być aż tak skomplikowane?
Ale co jest takie skomplikowane?

---------- Dopisano o 00:22 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:53 ----------

SekretnyWachlarz:
Wychodziłaby jakaś zgaszona pora roku - lato lub jesień. Jeśli raczej chłodny typ urody, to lato. Możliwe, że jesteś jednak jesienią, bo sama preferencja srebra nad złoto to trochę mało... Mówisz, że dobrze w rudym, bordowym a źle w pastelach? Na pewno przymiarka w domu pomogłaby rozwiać wątpliwości. Pooglądaj też palety typów, może ci coś podpowiedzą.

---------- Dopisano o 00:27 ---------- Poprzedni post napisano o 00:22 ----------

cytadela212:

Jeśli przytłumiane kolory w stronę ciepła, to raczej jesień lub ew. jakiś bardziej neutralny podtyp wiosny. Ale wiosny jednak dobrze wyglądają w czystszych i ciepłych odcieniach. Raczej mi to brzmi jesiennie.


Najlepiej pooglądaj palety typów i zrób jeszcze przymiarkę. Zaobserwuj czym się charakteryzują najlepsze kolory, a czym te fatalne.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-28, 08:28   #637
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
A sprawdzałaś na żywo w drogeriach? Może mają jakiś róż zdecydowanie zimny i czysty, a zawsze lepiej sprawdzić jak wypada na skórze.
Sprawdzałam. Tylko, że nie kupiłam, bo znalazłam albo róże poniżej 10 zł, które podejrzewam, że będą słabe jakościowo, albo to co mi odpowiadało kosztowało grubo powyżej 100 zł niestety... Obiecujący wydawał się the balm down boy. Testowałam u koleżanki i na skórze się ocieplił.

Też mi się wydaje, że za szary to przesada. Właściwie to miałam w życiu kilka róży i sprawdził się tylko dandelion od benefitu, a jeszcze lepiej... jego tańszy odpowiednik Nie odpowiada mi to, że mają widoczne drobinki pod światło. No i są lekką domieszką ciepła, więc pewnie "true winterowe" będą wyglądać lepiej...

Ale ogólnie powinien mieć domieszkę fioletu, tak? I szukam nie za ciemnego. Choć tu chodzi mi głównie o łatwość aplikacji - chciałabym na razie coś na co dzień, żebym nie musiała się zbytnio namachać i uważać na plamy itd.
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-28, 13:48   #638
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez naked_truth Pokaż wiadomość
Sprawdzałam. Tylko, że nie kupiłam, bo znalazłam albo róże poniżej 10 zł, które podejrzewam, że będą słabe jakościowo, albo to co mi odpowiadało kosztowało grubo powyżej 100 zł niestety... Obiecujący wydawał się the balm down boy. Testowałam u koleżanki i na skórze się ocieplił.

Też mi się wydaje, że za szary to przesada. Właściwie to miałam w życiu kilka róży i sprawdził się tylko dandelion od benefitu, a jeszcze lepiej... jego tańszy odpowiednik Nie odpowiada mi to, że mają widoczne drobinki pod światło. No i są lekką domieszką ciepła, więc pewnie "true winterowe" będą wyglądać lepiej...

Ale ogólnie powinien mieć domieszkę fioletu, tak? I szukam nie za ciemnego. Choć tu chodzi mi głównie o łatwość aplikacji - chciałabym na razie coś na co dzień, żebym nie musiała się zbytnio namachać i uważać na plamy itd.
Powinien lekko wpadać w błękit. Może być różowy, bardziej fioletowy albo chłodno czerwony. Przy jaśniejszych kolorach może być bardziej neutralny kolor, bo powinien się łatwo wpasować. Ogólnie to zauważyłam, że jasny róż chłodno-neutralny sprawdza się nieźle u większości osób, o ile nie jest strasznie kryjący, bo jak się go ładnie rozetrze, to robi efekt naturalnego rumieńca i dostosowuje się do twarzy.

Hm, a dlaczego bez drobinek, lekko opalizujące też nie? Chyba trudniej znaleźć takie zupełnie bez błysku.
A może jakiś tint albo od biedy można szminki użyć.

A najlepiej coś z kolorówki sobie zrób i problem z głowy.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-29, 21:56   #639
arvena22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 8
Smile Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz- opalam się raczej wolno, najpierw na czerwono, potem skóra brązowieje, odcień złotawo-brązowawy
2. Kolor oczu- oczy brązowe, raczej jednolite, rzęsy ciemne, brwi także
3. Piegi- pojawiają się szczególnie, gdy się opalę, są szaro-brązowe
4. Cera- blada, raczej chłodna, rumienię się na czerwono
5. Naturalny kolor włosów- ja na to mówię rdzawy brąz, ni to rude ni brązowe
6. Kolor ust- jasne
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Dobrze czuję się w kolorach żywych, róże, czerwienie, koral. Kiepsko czuję się w kolorach bardzo pastelowych i mdłych
8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Myślę, że tak i inni też powtarzają, że tak
9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste. Pasują, ale bez przesady, nie chcę nikogo razić po oczach jarzeniówą
10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Raczej nie
11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Pasują mi i kolory ciepłe i zimne, z kolorów zimnych odrzuciłabym kolor błękitny, z ciepłych żółty i zielony. Lepiej srebro niż złoto
12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo, lepiej mi w miarę ujednoliconym stroju niż wielkiej awangardzie

W dodatku załączyłam zdjęcie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 27269_318379678268322_591849131_n.jpg (40,1 KB, 17 załadowań)
arvena22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-29, 22:08   #640
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Hm, a dlaczego bez drobinek, lekko opalizujące też nie? Chyba trudniej znaleźć takie zupełnie bez błysku.
A może jakiś tint albo od biedy można szminki użyć.

A najlepiej coś z kolorówki sobie zrób i problem z głowy.
Lekko opalizujący może być. Drobno zmielone drobinki od biedy też, chyba największy problem mam jak pod światło słoneczne widzę drobinki we wszystkich kolorach tęczy. Tint mam z benefitu miniaturkę - właśnie taki jasny, neutralny i jest ok, ale bez wow jakie np. daje dobrze dobrana szminka.

Z kolorówką wiem i pewnie prędzej czy później tak zrobię, ale fajnie byłoby mieć prasowańca.

A szminka to po prostu taka jaka mi pasuje do ust powinna się sprawdzić? Jednoczesne nałożenie tej samej i na usta, i na policzki to dobry pomysł?

A co sądzisz o tym różu? Bo chyba trochę brakuje mi wyczucia czy coś nie jest dla zbyt "bright" dla true winter...

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/i...ppAv1UTsLavQWU
https://encrypted-tbn3.gstatic.com/i...rKMgKrIyZzwBCQ (po lewej)
https://encrypted-tbn3.gstatic.com/i...w-uaw9lugv7Ojw
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-29, 23:37   #641
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez naked_truth Pokaż wiadomość
Lekko opalizujący może być. Drobno zmielone drobinki od biedy też, chyba największy problem mam jak pod światło słoneczne widzę drobinki we wszystkich kolorach tęczy. Tint mam z benefitu miniaturkę - właśnie taki jasny, neutralny i jest ok, ale bez wow jakie np. daje dobrze dobrana szminka.

Z kolorówką wiem i pewnie prędzej czy później tak zrobię, ale fajnie byłoby mieć prasowańca.

A szminka to po prostu taka jaka mi pasuje do ust powinna się sprawdzić? Jednoczesne nałożenie tej samej i na usta, i na policzki to dobry pomysł?

A co sądzisz o tym różu? Bo chyba trochę brakuje mi wyczucia czy coś nie jest dla zbyt "bright" dla true winter...

https://encrypted-tbn2.gstatic.com/i...ppAv1UTsLavQWU
https://encrypted-tbn3.gstatic.com/i...rKMgKrIyZzwBCQ (po lewej)
https://encrypted-tbn3.gstatic.com/i...w-uaw9lugv7Ojw
Według mnie ta sama szminka powinna być ok, bo i tak na policzkach będzie roztarta i do tego na normalnej skórze a na ustach grubszą warstwą i na czerwieni ust, więc efekt inny.

Może być dobry, ale trzeba sprawdzić jak wypada na skórze.

Dzisiaj byłam w Inglocie i przypomniałam sobie o tych różach... Kolory 62, 72 i może jeszcze 52 rokują, ale też nie powiem na 100% czy są za mało chłodne. Ale róż to specyficzny kosmetyk, nie wychodzi przecież na skórze tak jaskrawo jak w pudełku, jest raczej przejrzysty, więc jest szansa że te róże, które są czyste i raczej chłodne, ale nie super lodowate też się sprawdzą. Mają też w Inglocie nowe kasetki na jeden róż, z pędzelkiem. Wcześniej tego u nich nie widziałam.

---------- Dopisano o 00:37 ---------- Poprzedni post napisano o 00:29 ----------

arvena22:

Radziłabym zacząć od przymiarki. Tu trzeba po prostu zaobserwować kolory w akcji, pomijając czy się je lubi, czy styl stroju się podoba itp.

Pamiętaj też, że to, że jakiś kolor nie szpeci w szczególnie widoczny sposób, nie znaczy jeszcze, że to jest "nasz" kolor. Masz ciemne oczy i brwi, więc raczej niełatwo cię nieodpowiednim kolorem "zgasić", efekt nie będzie tak rażący jak na mniej wyraźnych twarzach. Co nie znaczy, że go nie ma, po prostu jest słabszy. Dlatego uważnie obserwuj całość twarzy a także koloryt cery. Wpływ koloru na wygląd cery jest bardzo ważny.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-30, 11:20   #642
Fram
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 257
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Hej, nie wiem czy mnie pamiętacie
Udało mi się ustalić, że jestem jednak intensywną zimą a nie wiosną. Ufff, było ciężko, ale już nie szukam i nie wątpię
Znalazłam w tej palecie wszystkie moje kolory nr 1 i nigdzie indziej ich nie było. Np. koral, ciemny intensywny żółty, soczysta zieleń. A powiedziałabym, że te kolory są ciepłe

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Zastanawiałam się ostatnio, jakim typem jest Nelly Furtado
jesień?
Fram jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-30, 12:18   #643
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Fram Pokaż wiadomość
Hej, nie wiem czy mnie pamiętacie
Udało mi się ustalić, że jestem jednak intensywną zimą a nie wiosną. Ufff, było ciężko, ale już nie szukam i nie wątpię
Znalazłam w tej palecie wszystkie moje kolory nr 1 i nigdzie indziej ich nie było. Np. koral, ciemny intensywny żółty, soczysta zieleń. A powiedziałabym, że te kolory są ciepłe
Gratulacje.

No właśnie nie każdy żółty jest ciepły, nie każdy niebieski zimny.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-30, 13:18   #644
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Gratulacje.

No właśnie nie każdy żółty jest ciepły, nie każdy niebieski zimny.
Czyli mieszając bordową farbę do włosów z taką wyraźnie popielatą możemy uzyskać zimne bordo, które jest lepsze dla chłodnych typów, tak?
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-30, 14:55   #645
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez naked_truth Pokaż wiadomość
Czyli mieszając bordową farbę do włosów z taką wyraźnie popielatą możemy uzyskać zimne bordo, które jest lepsze dla chłodnych typów, tak?
Idealne byłoby bordo, które już jest chłodne, są takie na rynku. Albo zmieszać np. chłodną intensywną czerwień z chłodnym brązem, żeby uzyskać odcień pomiędzy, ale chłodny. Lub dodać mixton niebieski do bordowej farby. Ale nie gwarantuję, jak kolor wyjdzie na włosach, trzeba by zrobić próbę. Farby do włosów zawierają mieszankę pigmentów, więc trzeba uważać. Zwiększenie ilości pigmentów może przyciemnić kolor.

Jak dodasz popielatą do bordowej, to kolor może wyjść mocno zgaszony. W popielatej oprócz niebieskiego pigmentu są też szare i beżowe.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-30, 15:02   #646
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Idealne byłoby bordo, które już jest chłodne, są takie na rynku. Albo zmieszać np. chłodną intensywną czerwień z chłodnym brązem, żeby uzyskać odcień pomiędzy, ale chłodny. Lub dodać mixton niebieski do bordowej farby. Ale nie gwarantuję, jak kolor wyjdzie na włosach, trzeba by zrobić próbę. Farby do włosów zawierają mieszankę pigmentów, więc trzeba uważać. Zwiększenie ilości pigmentów może przyciemnić kolor.

Jak dodasz popielatą do bordowej, to kolor może wyjść mocno zgaszony. W popielatej oprócz niebieskiego pigmentu są też szare i beżowe.
szczerze mówiąc chciałabym zmieszać czerwień lub fiolet
http://www.herbatint.pl/wp-content/u...f2-150x150.jpg
http://www.herbatint.pl/wp-content/u...f4-150x150.jpg


z popielatym kasztanem

http://www.herbatint.pl/wp-content/u...4c-150x150.jpg


chciałabym się trzymać farb herbatint, bo chyba tylko one z miarę trwałych dzialają pozytywnie na moje włosy i nie powodują wypadania...
jest też taka czerwień: http://www.herbatint.pl/wp-content/u...f1-150x150.jpg
i takie fiolet http://www.herbatint.pl/wp-content/u...f3-150x150.jpg
a myślisz, że sam popielaty kasztan to dobry pomysł dla chłodnej zimy? Mój naturalny kolor to średnio ciemny brąz (nie bardzo ciemny, ale też nie średni). Ciężko powiedzieć czy totalnie chłodny - ja dostrzegam cieplejsze/neutralne nuty i farbuję, bo szybko pojawiły mi się siwe pasemka.

Edytowane przez naked_truth
Czas edycji: 2013-08-30 o 15:16
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-30, 19:52   #647
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez naked_truth Pokaż wiadomość
szczerze mówiąc chciałabym zmieszać czerwień lub fiolet
http://www.herbatint.pl/wp-content/u...f2-150x150.jpg
http://www.herbatint.pl/wp-content/u...f4-150x150.jpg


z popielatym kasztanem

http://www.herbatint.pl/wp-content/u...4c-150x150.jpg


chciałabym się trzymać farb herbatint, bo chyba tylko one z miarę trwałych dzialają pozytywnie na moje włosy i nie powodują wypadania...
jest też taka czerwień: http://www.herbatint.pl/wp-content/u...f1-150x150.jpg
i takie fiolet http://www.herbatint.pl/wp-content/u...f3-150x150.jpg
a myślisz, że sam popielaty kasztan to dobry pomysł dla chłodnej zimy? Mój naturalny kolor to średnio ciemny brąz (nie bardzo ciemny, ale też nie średni). Ciężko powiedzieć czy totalnie chłodny - ja dostrzegam cieplejsze/neutralne nuty i farbuję, bo szybko pojawiły mi się siwe pasemka.
Czerwień henny brzmi podejrzanie, bo henna ma naturalnie ciepły odcień. Reszta farb wygląda na wystarczająco chłodne, żeby się nadawały dla zimy. Tylko trzeba pamietać, że zdjęcia próbek to jedno, a efekt na włosach to drugie.

A ten herbatint to jest farba czysto ziołowa, bez utleniaczy?

Zawsze najmniej ryzykowny jest kolor zbliżony do naturalnego, ale dla osób chcących farbować trzeba pamiętać o zachowaniu zasad typów - odpowiednia "temperatura" i czystość koloru oraz odpowiedni do skóry kontrast. U zim będzie to kontrast od średniego do wysokiego.


Kolor włosów rzadko jest idealnie chłodny, ze względu na skład pigmentów we włosach. Nawet włosy chłodnawe czy zupełnie chłodne na ogół płowieją od słońca na ciepło. Oczy też mają specyficzne upigmentowanie. Decydująca jest zawsze karnacja.

Farby do włosów w kolorach naturalnych - naturalne odcienie brązu, blondu najczęściej nie są w odcieniach skrajnie zimnych czy ciepłych, tylko bardziej neutralnych właśnie po to, żeby udawać naturalny odcień włosów.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-30, 21:21   #648
aleksandrija_n
Raczkowanie
 
Avatar aleksandrija_n
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 39
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Hej! Mam pytanie do Was - ekspertek.
Jaki typ urody reprezentuje ta modelka?
Chciałabym się przefarbować podobnie, ale nie wiem czy mam ten typ urody co ona a specjalnie nie chcę mówić jaki jest mój
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź kochane!

http://celebsvenue.in/images/2012/07/out.php/i72059_kirstie-bennett-for-asos-collection-fall-2012-photo-shoot-006.jpg?id=

http://celebsvenue.in/images/2012/07/out.php/i72060_kirstie-bennett-for-asos-collection-fall-2012-photo-shoot-007.jpg?id=

http://celebsvenue.in/images/2012/07/out.php/i72058_kirstie-bennett-for-asos-collection-fall-2012-photo-shoot-005.jpg

http://celebsvenue.in/images/2012/07/out.php/i72061_kirstie-bennett-for-asos-collection-fall-2012-photo-shoot-008.jpg
aleksandrija_n jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-30, 22:29   #649
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Ze zdjęć to można głównie zgadywać, chyba że ma zdjęcia naprawdę dobrze oddające kolory albo zdjęcia w różnych oświetleniach.

Na sesje zdjęciowe szczególnie trzeba uważać, bo nawet oświetlenie może dużo zmienić, a co dopiero retusz. Dość łatwo ocieplić lub wychłodzić całe zdjęcie, albo manipulować kontrastem i fotografowie często tego używają, a nawet nadużywają. Są np. w internecie zdjęcia tej samej modelki bardzo chłodne i ona na nich oczywiście też wygląda chłodniej.

Więc na tych zdjęciach (nie wiem czy na żywo też) modelka wygląda na ciepły typ urody. Wygląda też raczej na wiosnę niż na jesień, bardziej świetliście, kontrastowo. Moim zdaniem twarz całkiem kontrastowa jak na blondynkę, w złotawym sweterku wygląda słabo, ładniej w czarnym lureksowym, a głęboko czarny t-shirt jest prawie dobry, ale jednak za czarny.
Teraz możemy się zastanawiać, czy bez makijażu i w neutralnym oświetleniu, na żywo, modelka wygląda tak samo.

Wracając do sesji, ja bym powiedziała, że wiosna której dobrze w czarnym i zawsze jej dobrze widać brwi, to na ogół intensywna wiosna. Super ciepła karnacja jak na niektórych zdjęciach sprawia, że można się zastanawiać nad ciepłą wiosną. Patrząc jednak na inne zdjęcia modelki to wygląda wcale nie tak ciepło a brwi chyba są przyciemniane. Więc może być jasną wiosną. Wygląda raczej jak stereotypowa jasna wiosna, chociaż możliwe, że po analizie na żywo okazałaby się innym podtypem, albo nawet jasnym latem.

https://www.facebook.com/photo.php?f...size=519%2C720
https://www.facebook.com/photo.php?f...size=720%2C480

Jeśli uważasz, że masz taką karnację jak modelka na zdjęciach z tej super ciepłej sesji, to pewnie taki ciepły blond ma szansę pasować. Jeśli wyglądasz bardziej jak Bennet na zdjęciach z fb to nie radziłabym aż tak ciepłego.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-30, 22:43   #650
vvishyou
Raczkowanie
 
Avatar vvishyou
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 286
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz -
opalam się powoli, moja skóra jest w kolorze brzoskwiniowo-złotym
2. Kolor oczu -
oczy zielono-szare z żółtymi plamkami
3. Piegi -
nie mam piegów ani na twarzy, ani nigdzie indziej
4. Cera -
brzoskwiniowa, łatwo się rumieni
5. Naturalny kolor włosów -
brązowy wydaje mi się, że ciepły odcień

6. Kolor ust
wydaje mi się, że taki koralowy, różowawo-brzoskwiniowy

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
dobrze czuję się w koralowym, łososiowym, pudrowym, nie pasuje mi czern, biel, czerwien czysta, granat
8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
zdecydowanie bardziej kremowy

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
wydaje mi się, że nie

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?

nie pasują mi

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie?
Moim zdaniem ciepłe

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo -
wydaje mi sie, ze tak, ale mogę się mylić

Wszystko wskazuje, że jestem wiosną, ale mogę się mylić.
Z góry dziękuję
vvishyou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 11:36   #651
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez vvishyou Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz -
opalam się powoli, moja skóra jest w kolorze brzoskwiniowo-złotym
2. Kolor oczu -
oczy zielono-szare z żółtymi plamkami
3. Piegi -
nie mam piegów ani na twarzy, ani nigdzie indziej
4. Cera -
brzoskwiniowa, łatwo się rumieni
5. Naturalny kolor włosów -
brązowy wydaje mi się, że ciepły odcień

6. Kolor ust
wydaje mi się, że taki koralowy, różowawo-brzoskwiniowy

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
dobrze czuję się w koralowym, łososiowym, pudrowym, nie pasuje mi czern, biel, czerwien czysta, granat
8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
zdecydowanie bardziej kremowy

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
wydaje mi się, że nie

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?

nie pasują mi

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie?
Moim zdaniem ciepłe

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo -
wydaje mi sie, ze tak, ale mogę się mylić

Wszystko wskazuje, że jestem wiosną, ale mogę się mylić.
Z góry dziękuję
Wiosna. Ciepła albo jasna, sprawdź w jakich kolorach ci bardziej do twarzy. Ciepła nie toleruje chłodnych odcieni, jasna ma nieco bardziej neutralną kolorystykę.
Intensywne wiosny raczej wyglądają dobrze w czerni i intensywnych, nawet jaskrawych kolorach np. ciepłej czerwieni, pomarańczowym, intensywnym ciepławym różu, więc jeśli takie kolory to trochę za dużo dla ciebie, to odpada.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 13:10   #652
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Rety, poznałam przedwczoraj nową koleżankę, która jest Czystą Zimą. Śliczna dziewczyna, jak z obrazka! Naprawdę czysta i kontrastowa. Bardzo. Aż się zaczęłam zastanawiać, czy ja jestem Czystą Wiosną: brzydal:
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 15:45   #653
aleksandrija_n
Raczkowanie
 
Avatar aleksandrija_n
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Lubin
Wiadomości: 39
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Ze zdjęć to można głównie zgadywać, chyba że ma zdjęcia naprawdę dobrze oddające kolory albo zdjęcia w różnych oświetleniach.

Na sesje zdjęciowe szczególnie trzeba uważać, bo nawet oświetlenie może dużo zmienić, a co dopiero retusz. Dość łatwo ocieplić lub wychłodzić całe zdjęcie, albo manipulować kontrastem i fotografowie często tego używają, a nawet nadużywają. Są np. w internecie zdjęcia tej samej modelki bardzo chłodne i ona na nich oczywiście też wygląda chłodniej.

Więc na tych zdjęciach (nie wiem czy na żywo też) modelka wygląda na ciepły typ urody. Wygląda też raczej na wiosnę niż na jesień, bardziej świetliście, kontrastowo. Moim zdaniem twarz całkiem kontrastowa jak na blondynkę, w złotawym sweterku wygląda słabo, ładniej w czarnym lureksowym, a głęboko czarny t-shirt jest prawie dobry, ale jednak za czarny.
Teraz możemy się zastanawiać, czy bez makijażu i w neutralnym oświetleniu, na żywo, modelka wygląda tak samo.

Wracając do sesji, ja bym powiedziała, że wiosna której dobrze w czarnym i zawsze jej dobrze widać brwi, to na ogół intensywna wiosna. Super ciepła karnacja jak na niektórych zdjęciach sprawia, że można się zastanawiać nad ciepłą wiosną. Patrząc jednak na inne zdjęcia modelki to wygląda wcale nie tak ciepło a brwi chyba są przyciemniane. Więc może być jasną wiosną. Wygląda raczej jak stereotypowa jasna wiosna, chociaż możliwe, że po analizie na żywo okazałaby się innym podtypem, albo nawet jasnym latem.

https://www.facebook.com/photo.php?f...size=519%2C720
https://www.facebook.com/photo.php?f...size=720%2C480

Jeśli uważasz, że masz taką karnację jak modelka na zdjęciach z tej super ciepłej sesji, to pewnie taki ciepły blond ma szansę pasować. Jeśli wyglądasz bardziej jak Bennet na zdjęciach z fb to nie radziłabym aż tak ciepłego.





Dziękuję bardzo Ogromnie mi pomogłaś! Z długich analiz, które przeprowadziłam na sobie jestem "ciepłą wiosną", więc ciepły blond chyba mi nie zaszkodzi.
aleksandrija_n jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 16:41   #654
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Rety, poznałam przedwczoraj nową koleżankę, która jest Czystą Zimą. Śliczna dziewczyna, jak z obrazka! Naprawdę czysta i kontrastowa. Bardzo. Aż się zaczęłam zastanawiać, czy ja jestem Czystą Wiosną: brzydal:
Każdy typ występuje w różnych wersjach. U niektórych faktycznie uroda wygląda jak ze stereotypowego opisu typu, u innych typ nie jest tak oczywisty. Koleżanka nie jest przypadkiem brunetką?
Nie ma się co zniechęcać, wg mnie taki efekt, kiedy np. nieoczekiwanie myszatej blondynce o nieokreślonym kolorze oczu jest świetnie w neonach i czerni albo brunetce o brązowych oczach w kolorach bardzo subtelnych i zgaszonych jest bardzo fajny, oryginalnie to wygląda.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 16:49   #655
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Każdy typ występuje w różnych wersjach. U niektórych faktycznie uroda wygląda jak ze stereotypowego opisu typu, u innych typ nie jest tak oczywisty. Koleżanka nie jest przypadkiem brunetką?
Nie ma się co zniechęcać, wg mnie taki efekt, kiedy np. nieoczekiwanie myszatej blondynce o nieokreślonym kolorze oczu jest świetnie w neonach i czerni albo brunetce o brązowych oczach w kolorach bardzo subtelnych i zgaszonych jest bardzo fajny, oryginalnie to wygląda.
A ja lubię być chłodną zimą i nie zamieniłabym jej na inny typ

Nie wydaje mi się, żeby uroda to było coś powiązanego z typem kolorystycznym. Na moje oko ładnych ciepłych wiosen, co brzydkich kontrastowych zim i odwrotnie. Chyba że ktoś ma aż tak sprecyzowane gusta.
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-31, 20:03   #656
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez naked_truth Pokaż wiadomość
A ja lubię być chłodną zimą i nie zamieniłabym jej na inny typ

Nie wydaje mi się, żeby uroda to było coś powiązanego z typem kolorystycznym. Na moje oko ładnych ciepłych wiosen, co brzydkich kontrastowych zim i odwrotnie. Chyba że ktoś ma aż tak sprecyzowane gusta.
Tak, ale są osoby wyglądające bardziej stereotypowo - np. jasna wiosna o jasnoblond włosach, zimy o bardzo ciemnych włosach i brwiach itp. Kiedy one noszą kolory swojego typu to większość osób, nawet nie znających się na wizażu ocenia, że mają na sobie właściwe kolory. A co dopiero osoby opierające się na niedokładnym podziale kolorystycznym wg koloru włosów i oczu.


Jeśli się jest np. typem intensywnym a kontrast np. twarzy z brwiami i włosami nie jest tak skrajny jak u bladej brunetki to wiele osób wręcz wyraża zaskoczenie, że jest ci dobrze w czarnym albo jaskrawoczerwonym, bo to się kłóci z ich przekonaniami. Albo np. sporo osób wierzy, że niektóre kolory są brzydkie i nietwarzowe dla wszystkich - np. neony ale też odcienie bardzo zimne lub zgaszone.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-01, 02:15   #657
sniegusia
Raczkowanie
 
Avatar sniegusia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 56
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

mam ogromny problem z określeniem mojego typu urody , mam nadzieje ze wkoncu sie dowiem prosze o pomoc

1. Jak się opalasz - Opalam sie raczej szybko w lato nabieram intensywnego brązowego kolory wydaje mi sie ze jest ciepły , opalenizna dość szybko blednie ..


2. Kolor oczu - oczy mam jasnobrązowe ... mają malutkie plamki , brwi i rzęsy raczej ciemne , ale nie intensywnie

3. Piegi - nie wystepują

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? ma oliwkowy kolor , rumienie sie na czerwono

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? ciemny blond , taki mysi

6. Kolor ust dość jasne różówe


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? ogólnie to we wszystkich kolorach czuje sie dobrze nie zwracam na to uwagi

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy. - raczej pasują


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? jedne i drugie , preferuje złoto

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko moge zestawiac rozne wzory , kolory
__________________
"I believe that whatever doesn't
kill you, simply makes you...
stranger"
sniegusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-01, 10:21   #658
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Każdy typ występuje w różnych wersjach. U niektórych faktycznie uroda wygląda jak ze stereotypowego opisu typu, u innych typ nie jest tak oczywisty. Koleżanka nie jest przypadkiem brunetką?
Nie ma się co zniechęcać, wg mnie taki efekt, kiedy np. nieoczekiwanie myszatej blondynce o nieokreślonym kolorze oczu jest świetnie w neonach i czerni albo brunetce o brązowych oczach w kolorach bardzo subtelnych i zgaszonych jest bardzo fajny, oryginalnie to wygląda.
Koleżanka JEST brunetką (nie szatynką, ma kruczoczarne włosy), ma piękne ciemne oczy i brwi, zero piegów, i śliczną bladą (białą wręcz!) cerę. Jak z obrazka. Nie jest całkowicie chłodna. Ślicznie wyglądała w zestawieniu czerni z bielą.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-01, 14:16   #659
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

sniegusia:

Zrób sobie przymiarkę.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-09-02, 16:04   #660
naked_truth
Raczkowanie
 
Avatar naked_truth
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 380
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

@Wampierz

Widziałam gdzieś (nie wiem czy nie na Twoim blogu?) schemat prezentujący, które typy kolorystyczne ze sobą "sąsiadują". Mogłabyś mi podlinkować coś takiego, jeśli kojarzysz gdzie to można znaleźć?

dla chłodnej zimy będzie to zima kontrastowa i chłodne lato?
naked_truth jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:29.