Uczulenie na hybrydę - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Manicure hybrydowy

Notka

Manicure hybrydowy Forum dla osób, które interesują się manicurem hybrydowy. Tutaj znajdziesz porady związane z technikami zdobienia paznokci. Poznasz plusy i minusy hybrydy.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-17, 23:59   #151
waaampirmona
Raczkowanie
 
Avatar waaampirmona
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 437
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez BeettyB Pokaż wiadomość
dziewczyny, a czy któraś z Was była u dermatologa? Bo w sumie warto byłoby zapytać kompetentną osobę, o co chodzi z tymi uczuleniami na hybrydę? Może to jakiś składnik hybryd połączony z czymś innym uczula? Dajcie proszę znać, jeśli jesteście po takiej wizycie
Szczerze mówiąc nie sądzę aby jakikolwiek przeciętny dermatolog wiedział który składnik może uczulać. Dla nich to pewnie by była "czarna magia" jakby dostali taki skład do przeanalizowania ;p
Dermatolog mówi "tak to jest uczulenie kontaktowe " a na co to już nie wiadomo, zaczyna wypytywać czy coś nowego ostatnio się używało...
To ja sama też sobie przeanalizuję co nowego używałam i nie potrzebuję za to nikomu płacić a skład raczej trzeba by było podać do jakiegoś toksykologa aby przeanalizował i może on by prędzej coś podpowiedział.

A tak w ogóle to kupiłam polecaną przez Was bazę "tę której nazwy się nie wypowiada ;p " - tak mi się jakoś z Harrym Potterem skojarzyło
Jednak będę ją testować dopiero po weekendzie bo mam spotkanie blogerek i nie chcę iść na nie z zapuchniętymi paluchami w razie niepowodzenia tej próby, bo wstyd by był ;p
__________________
Zapraszam na mój kanał YouTube - www.youtube.com/c/Candymona
Tematyka: Paznokcie, Kosmetyki, Lifestyle, DIY itp.

Edytowane przez waaampirmona
Czas edycji: 2015-07-18 o 00:02
waaampirmona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-18, 09:49   #152
Armika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 62
Dot.: Uczulenie na hybryde

Oj problemy z hybrydami coraz większe,

Edytowane przez Armika
Czas edycji: 2015-07-18 o 16:27
Armika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-18, 09:49   #153
Magdutka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 827
Dot.: Uczulenie na hybryde

Też mi się nie wydaje, żeby dermatolog wiedział co uczula. No ale nie można przejść obok tego obojętnie. Producent coś powinien zrobić, bo ewidentnie musieli coś zmienić w składzie, a nawet jak nie w składzie to może być coś z buteleczką czy nawet podczas procesu produkcji mogli zmienić jakiś "garnek" w którym mieszają czy jakakolwiek część maszyny, której używają.

Z takich domowych sposobów jeszcze dla złagodzenia objawów możecie sobie moczyć ręce w odlewku z ziemniaków (letnim) albo w krochmalu. Ta skrobia z ziemniaków łagodzi objawy.
Magdutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-18, 12:26   #154
marzena2405
Przyczajenie
 
Avatar marzena2405
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 22
Dot.: Uczulenie na hybryde

3 dni temu, jak zwykle zrobiłam sobie manicure lakierami Indigo i niestety przytrafiło mi się to samo,co Wam. Najpierw pojawiły się pęcherzyki wodne,ale uznałam, że to nic strasznego. Jednak z każdym dniem moje paznokcie i palce wyglądały coraz gorzej. Aktualnie mam spuchnięte palce, opuszki mnie bolą i bardzo swędzą- okropnie też wyglądają. Szukałam informacji na ten temat już w wątku o Indigo, ale tam jeszcze żadna dziewczyna nic nie pisała o uczuleniach, dlatego zwracam się do Was. Co proponujecie? Pije juz wapno,ale nie pomaga. W przyszłym tygodniu na pewno pójde do dermatologa, o ile będę jakieś wolne terminy. Widziałam, że któraś z Was polecała jakąś maść, chyba zaraz pójdę ją kupić, bo w przeciwnym razie zaraz się zadrapię. Najgorsze jest to,że ja używam hybryd Indigo od dawna, a dopiero teraz te lakiery mnie uczuliły. Szkoda, bo dużo kasy stracilam na te wszystkie kolorki, a teraz moja cała kolekcja pójdzie do kosza;/ podziwiam Was, że kombinujecie jeszcze z lakierami z innych firm, ja po tym przykrym doświadczeniu i zapoznaniu się z Waszymi wpisami stwierdzam, że wszystkie lakiery hybrydowe mogę uczulić niezależnie od firmy, dlatego na razie odpuszczam malowanie paznokci, choć nie wiem, jak długo wytrzymam z tym postanowieniem...
__________________
kochaj i bądź kochany
marzena2405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-18, 13:45   #155
lilymb
Raczkowanie
 
Avatar lilymb
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 195
Dot.: Uczulenie na hybryde

Czytam Wasze wpisy i nieziemsko współczuję wszystkim których uczulenie spotkało. Na szczęście mogę cieszyć się w pełni hybrydkami (głównie Semilac). Sama cierpiałam ale po stosowaniu kosmetyków do pielęgnacji. "Wyleczyłam" się metodą prób i błędów, czyli co uczula a co nie. Kosztowna a przede wszystkim długa droga ale wierzę że może wcale ze wszystkimi hybrydami żegnać się nie musicie, może chociaż część z Was. Ze sprzymierzeńców "bez recepty" w walce polecić mogę:
* Octenisept (spray). Działa silnie odkażająco, jest bezpieczny i nie podrażnia, można stosować na otwarte rany. W każdym domu na pewno się przyda i nie zmarnuje.
* Wspomniany był tu Sudocrem ale stosowałam też Tormentiol. Ten pierwszy zawiera BHA i glikol propylenowy co nasilało u mnie świąd i pieczenie. Tormentiol działa również osuszająco ale zdecydowanie bardziej przyśpiesza gojenie ranek. Jak wspomniałam wyżej - jest bez recepty ale nie powinno się go stosować dłużej niż 10 dni, ja używałam przez max. 5 dni aż się strupki porobiły.
* na świąd w 100% pomagały jedynie sterydy. Są na receptę. Nie wolno ich stosować na otwarte rany ani przewlekle bo prowadzą do ścienienia naskórka i wielu powikłań. Jeżeli rany nie są otwrte (np. etap pęcherzy) to można posmarować - będzie jak ręką odjął
Na pewno forum czytają też panie spodziewające się dziecka dlatego każdy specyfik, nawet bez recepty trzeba konsultować z lekarzem (np. przez otwartą ranę przenikalność substancji jest większa i trzeba mieć to pod szczególną uwagą.)
No i niestety, ale jak pisałam na początku najlepszym lekarstwem jest eliminacja tego co uczula. Jeżeli macie nieściągnięte hybrydki i pojawiły się dokuczliwe zmiany to na pewno każdy specyfik użyty do zaleczenia będzie działał wolniej, to jak walenie głową w mur.
Życzę cierpliwości i braku pęcherzy

Edytowane przez lilymb
Czas edycji: 2015-07-18 o 13:46
lilymb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-18, 15:03   #156
Gejszalicious
Buszująca w hybrydach
 
Avatar Gejszalicious
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 829
Dot.: Uczulenie na hybryde

Na świąd polecam wypróbować fenistil w kroplach jak miałam w zimie ospę to był dla mnie zbawieniem

Wysłane z mojego szmat-fona

---------- Dopisano o 16:03 ---------- Poprzedni post napisano o 16:00 ----------

PS. Jeśli chcecie się pozbyć hybryd, które was uczulily to chętnie jakieś przygarnę w tym celu możecie się kontaktować na fb

Wysłane z mojego szmat-fona
__________________
Gejszalicious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-18, 16:24   #157
Armika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 62
Dot.: Uczulenie na hybryde

Grono uczulonych systematycznie się powiększa, jak już widać nie tylko na Semilaca. Ja na razie pozostaję przy Shellacu bo póki co nie mam problemów z uczuleniem. Jeśli coś się zmieni to dam wam znać.
Armika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-18, 19:01   #158
symelcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4
Dot.: Uczulenie na hybryde

Victoriass antybiotyk, który dostałam to Unidox Solutab, a alergiczne tabletki to Loratadyna Galena. Antybiotyk na pewno na receptę, to drugie chyba też już nie pamiętam. Ja starałam się w ciągu dnia nie drapać, ale niestety w nocy przez sen nieświadomie się tak zadrapałam, że znów mam rany :/ Jeszcze trochę mnie dziwi to, że na palcach u nóg nic minie wyskoczyło i nic zupełnie się z nimi nie dzieje...
symelcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-18, 20:50   #159
marzena2405
Przyczajenie
 
Avatar marzena2405
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 22
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez Gejszalicious Pokaż wiadomość

PS. Jeśli chcecie się pozbyć hybryd, które was uczulily to chętnie jakieś przygarnę w tym celu możecie się kontaktować na fb
Ja na pewno będę chciała się pozbyć lakierów Indigo, które tak mnie uczuliły, chociaż nie wiem, czy moje koleżanki nie będą chciały ich przygarnąć. Jakby co, na pewno dam Ci znać

Cytat:
Napisane przez lilymb Pokaż wiadomość
Ze sprzymierzeńców "bez recepty" w walce polecić mogę:
* Octenisept (spray). Działa silnie odkażająco, jest bezpieczny i nie podrażnia, można stosować na otwarte rany. W każdym domu na pewno się przyda i nie zmarnuje.
* Wspomniany był tu Sudocrem ale stosowałam też Tormentiol. Ten pierwszy zawiera BHA i glikol propylenowy co nasilało u mnie świąd i pieczenie. Tormentiol działa również osuszająco ale zdecydowanie bardziej przyśpiesza gojenie ranek. Jak wspomniałam wyżej - jest bez recepty ale nie powinno się go stosować dłużej niż 10 dni, ja używałam przez max. 5 dni aż się strupki porobiły.
Dziękuję Wam dziewczyny za rady i szybką reakcję. Byłam dziś w aptece i kupiłam polecane przez Was produkty, mam nadzieję, że mi pomogą, bo aktualnie nawet pisanie na klawiaturze sprawia mi ból

Jeszcze w przyszłym tygodniu jadę na wymarzony urlop, miałam mieć ładny ombre manicure, a tu Indigo sprawiło mi taką niemiłą niespodziankę i zamiast fajnych paznokci są tylko bolące i brzydkie rany wokół paznokci;/
__________________
kochaj i bądź kochany
marzena2405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-18, 21:29   #160
catrisse
Przyczajenie
 
Avatar catrisse
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 20
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez symelcia Pokaż wiadomość
Victoriass antybiotyk, który dostałam to Unidox Solutab, a alergiczne tabletki to Loratadyna Galena. Antybiotyk na pewno na receptę, to drugie chyba też już nie pamiętam. Ja starałam się w ciągu dnia nie drapać, ale niestety w nocy przez sen nieświadomie się tak zadrapałam, że znów mam rany :/ Jeszcze trochę mnie dziwi to, że na palcach u nóg nic minie wyskoczyło i nic zupełnie się z nimi nie dzieje...
Ja miałam tak samo, na dłoniach miałam okropne rany od uczulenia, a na stopach nawet żadnego swędzenia nie było...
catrisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-19, 10:17   #161
SunshineSunset
Przyczajenie
 
Avatar SunshineSunset
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4
Dot.: Uczulenie na hybryde

Mam pytanie do dziewcząt, którym wystąpiło uczulenie przy użyciu kosmetyków Semilac. Sama ich używam i nigdy mi się coś takiego nie przytrafiło, dlatego zaskoczyły mnie te posty alarmujące, że takie rzeczy dzieją się po użyciu tych produktów.
Dlatego chciałam zapytać czy używacie również Semilac Remover. To acetonowy zmywacz, w którym zawarta jest lanolina. A to już zwyczajny alergen, często powoduje wysypkę u wrażliwców. Bardzo proszę napiszcie jeżeli uczulenie po lakierach występuje u was, a równocześnie wiecie że nie możecie np. nosić wełnianych swetrów.
__________________
SunshineSunset jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-19, 10:29   #162
symelcia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4
Dot.: Uczulenie na hybryde

Ja tak jak pisałam wyżej jak będę zdejmować hybrydy to odczekam ze dwa dni i zobaczę czy to przypadkiem nie od removera bo poprzednio po zdjęciu odczekałam tylko noc, miałam takie delikatne mrowienie ale żadnych pęcherzyków. Ale zanim zdejme to trochę minie bo mam okropne rany na palcach, a wyjeżdżam tez na wakacje w piątek miałam sobie zrobić piękne paznokcie i chyba zostawię to co mam bo nie chce znowu od nowa przechodzić to samo.. Tez mi szkoda mojej kolekcji lakierów tyle kasy poszło :/
symelcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-19, 19:44   #163
Magdutka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 827
Dot.: Uczulenie na hybryde

Zrobiłam sobie w piątek hybrydy już z kolorowym lakierem i wczoraj wieczorem mi wylazły pęcherzyki na dwóch palcach. Bez nakładania koloru, tylko top i baza, nie miałam takiego problemu. Ja już nie wiem o co chodzi. Pazurki zdejmuje Isaną.

Generalnie to nie wierzę w przypadki i na bank coś musiało się zmienić w składzie albo w procesie produkcji. Owszem można dostać alergii po jakimś czasie używania, ale tak dużo dziewczyn na raz?
Magdutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-19, 21:26   #164
marzena2405
Przyczajenie
 
Avatar marzena2405
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 22
Dot.: Uczulenie na hybryde

rozmawiałam dzisiaj z moją koleżanką- kosmetyczką, która pracuje tylko na hybrydach z firmy Indigo i powiedziała mi, że zgłosiło się już do jej salonu kilka klientek, które uczuliły lakiery Indigo, wśród uczulonych klientek były też takie, które od ponad roku miały malowane paznokcie lakierami tej firmy.

więc jak widać uczulenia się zdarzają, ale niekoniecznie każda uczulona na lakiery Indigo dziewczyna pisze o tym w internecie.
Mnie też ich lakiery dopiero teraz uczuliły, mimo że używam ich bardzo długo. Z tego co wiem, to producent nie zmieniał składu,a jednak uczulenie u mnie się pojawiło i to po takim długim czasie. Nie chce mi się dociekać, czy rzeczywiście producent zmienił skład.. Nie mam na to sił ani ochoty. Chcę się tylko pozbyć mojego okropnego i bolącego uczulenia i zapomnieć o kłopocie. Dzisiaj jeszcze pojawiło mi się uczulenie na twarzy;///
__________________
kochaj i bądź kochany
marzena2405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-20, 10:26   #165
ziabkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 29
Dot.: Uczulenie na hybryde

Hej
Moje eksperymenty wyglądają do tej chwili następująco:
baza i top z Cosmetics Zone + kolor Semilac robiłam na stopach i małe uczulenie jednak wyszło,
baza i top z CZ + kolor shellaca = zero uczulenia (na dłoniach).

Niestety, z topu CZ nie jestem do końca zadowolona, nie daje takiego efektu wody do jakiego jestem przyzwyczajona po Semilacu.

Oprócz tego powiem Wam, że moja mama, której też wyskoczyło niedawno uczulenie pomalowała jeden palec kolorem semilaca (bez bazy i utwardzania, lakier był na paznokciu 20 sekund, żeby zobaczyć odcień), ściągnęła go zaraz chusteczka, a po godzinie miała go już spuchnięty
kolejny krok zatem to chyba baza i top semilaca z kolorem shellaca ale póki co wychodzi mi, że to kolory semilaca uczulają

Zastanawiam się co będzie, jak tak powymieniamy wszystko na inną firmę a po pół roku znowu będzie to samo :P
ziabkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-20, 11:05   #166
lju
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cześć dziewczyny, mam ten sam problem Mianowicie, sama w domu robię pazurki sobie i znajomym lakierami Semilac, SPN i Indigo. U nikogo innego nic się nie dzieje, tylko u mnie - na następny dzień od położenia hybrydy wychodzi mi uczulenie na palcach - pojawiają się jakby potówki (pęcherzyki z płynem surowiczym) zwłaszcza nad paznokciem, opuszki stają się twarde i wychodzą takie ciemne kropeczki. Generalnie wygląda to kiepsko, potem schodzi skóra i jest niesamowicie twarda, o tym jak swędzi nie będę nawet mówić. Spotkałyście się z czymś takim? Na co to może być uczulenie? Lampę wykluczyłam. Nie wyobrażam sobie już wrócić do normalnych lakierów Wiecie może jaka baza jest hypoalergiczna (oprócz w/w teoretycznie Shellaca)? Chciałabym spróbować w ten sposób, że bazę kupić hypoalergiczną, ale lakiery swoje zostawić, bo jednak mam sporą kolekcję, a kupienie wszystkiego z Shellaca to spory wydatek... Jest sens?
lju jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-21, 17:35   #167
Lawendowa_Prowansja
Lawendowa Prowansja
 
Avatar Lawendowa_Prowansja
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: woj. dolnośląskie
Wiadomości: 3
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cześć Dziewczyny!
Niestety ja również należę do tych "szczęśliwców", których uczula Semilac. Z dnia na dzień z zaciekawieniem śledziłam kolejne posty w tym wątku.

Manicure hybrydowy tymi lakierami robię od ponad roku i niestety niedawno dostałam identycznego, paskudnego uczulenia jak Wy. Początek wyglądał identycznie - wstępnie myślałam, że uczulenie powoduje aceton, cleaner, itd. Ostatnio nawet na skórze ręki wykonałam kilka pasków produktami Semilac: top, baza i trzy kolory. I co? Pojawiły się objawy identyczne jak po wykonaniu manicure.

Dzisiaj zakupiłam bazę i top z SPN i sprawdzę czy uczulenie się pojawi. Jeśli tak - zakupię chyba z Shellaca. Nie chcę zrezygnować z hybryd, więc mam nadzieję, że metoda prób i błędów, i Wasza pomoc, przyniesie pozytywne efekty. Będę informowała o postępach. Aaaaa i nadmienię, że napisałam do DC, jak na razie zero odpowiedzi...

Edytowane przez Lawendowa_Prowansja
Czas edycji: 2015-07-21 o 17:37
Lawendowa_Prowansja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-21, 18:57   #168
waaampirmona
Raczkowanie
 
Avatar waaampirmona
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 437
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez SunshineSunset Pokaż wiadomość
Dlatego chciałam zapytać czy używacie również Semilac Remover. To acetonowy zmywacz, w którym zawarta jest lanolina. A to już zwyczajny alergen, często powoduje wysypkę u wrażliwców. Bardzo proszę napiszcie jeżeli uczulenie po lakierach występuje u was, a równocześnie wiecie że nie możecie np. nosić wełnianych swetrów.
Kilka postów wyżej pisałam że to na 100 % nie remover tylko hybrydy . Ja robiłam z odstępem 2 tygodni więc remover już dawno został wymyty dokładnie z palców


Cytat:
Napisane przez Lawendowa_Prowansja Pokaż wiadomość
Ostatnio nawet na skórze ręki wykonałam kilka pasków produktami Semilac: top, baza i trzy kolory. I co? Pojawiły się objawy identyczne jak po wykonaniu manicure.

Dzisiaj zakupiłam bazę i top z SPN i sprawdzę czy uczulenie się pojawi. Jeśli tak - zakupię chyba z Shellaca. Nie chcę zrezygnować z hybryd, więc mam nadzieję, że metoda prób i błędów, i Wasza pomoc, przyniesie pozytywne efekty. Będę informowała o postępach. Aaaaa i nadmienię, że napisałam do DC, jak na razie zero odpowiedzi...
Zrobiłaś paski na ręce i wyskoczyło ci to uczulenie w tym miejscu gdzie były paski czy też przy opuszkach ?

Ja kupiłam bazę Shellac ale z testami jeszcze czekam aż do końca nie wygoją mi się palce.
DC miało już wiele głoszeń na ten temat i chyba odechciało im się odpisywać ;/

Dodam jeszcze że byłam ostatnio na spotkaniu w Indigo i przy okazji dowiedziałam się że Indigo nie łączy się z Shellacem. Podobno kolory się ważą na bazie Shellac bo ma on inny skład, więc to potwierdzenie tego że jest rzeczywiście inny i warto wypróbować Jest nadzieja !
__________________
Zapraszam na mój kanał YouTube - www.youtube.com/c/Candymona
Tematyka: Paznokcie, Kosmetyki, Lifestyle, DIY itp.

Edytowane przez waaampirmona
Czas edycji: 2015-07-21 o 19:37
waaampirmona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-22, 06:08   #169
Lawendowa_Prowansja
Lawendowa Prowansja
 
Avatar Lawendowa_Prowansja
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: woj. dolnośląskie
Wiadomości: 3
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez waaampirmona Pokaż wiadomość
Zrobiłaś paski na ręce i wyskoczyło ci to uczulenie w tym miejscu gdzie były paski czy też przy opuszkach ?
Uczulenie pojawiło się w miejscu wykonania pasków. Na początku pojawiły się tylko mocne czerwone plamy, jednak efekt końcowy był identyczny jak na opuszkach.

Cytat:
Napisane przez waaampirmona Pokaż wiadomość
Ja kupiłam bazę Shellac ale z testami jeszcze czekam aż do końca nie wygoją mi się palce.
Daj znać, jak już zrobisz paznokcie bazą z Shellaca I skąd w ogóle zamawiałaś ich produkt?

Wczoraj zrobiłam paznokcie produktami SPN Nails. Póki co uczulenia ani śladu. Następnym razem wykorzystam top i bazę z SPN Nails i jakiś kolor z Semilaca.

---------- Dopisano o 06:08 ---------- Poprzedni post napisano o 06:06 ----------

Cytat:
Napisane przez catrisse Pokaż wiadomość
Dziewczyny spróbujcie Shellaca (mam gdzieś czy dostanę upomnienie za jakiś spam czy coś - nikt mi za polecanie Shellaca nie płaci, więc mam czyste sumienie), po nim naprawdę nie ma uczulenia. Od trzech dni znów cieszę się pięknie pomalowanymi paznokciami, a jeszcze kilka tygodni temu też miałam paskudne uczulenie po Semilacu. Cokolwiek mnie uczula, w tych hybrydach tego nie ma Wiem, że drogo, ale warto. Lepiej mieć mniej lakierów, ale takich co nie uczulą

W dalszy ciągu nie masz uczulenia?
Lawendowa_Prowansja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-22, 09:52   #170
piniania
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 3
Dot.: Uczulenie na hybryde

[QUOTE=Lawendowa_Prowansja ;52160649]Następnym razem wykorzystam top i bazę z SPN Nails i jakiś kolor z Semilaca.[COLOR="Silver"]


Możesz sobie darować taką próbę. Sprawdzone - uczula.

A próbowała może któraś z Was zestaw baza +top semilac i kolor innej firmy?? Też uczula?

Mnie na pewno uczula kolor semlac.Bazy i top'a nie posiadam z tej firmy.

A na łagodzenie objawów:
- na swędzenie polecam mycie rąk w męskim żelu pod prysznic OLD SPICE - odkryte przypadkiem ale skuteczne,
- na ranki i gołe mięsko - tribiotic - taka maść na przyspieszenie gojenia ran, super zmiękcza też skórę na opuszkach.
piniania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-22, 10:43   #171
Lawendowa_Prowansja
Lawendowa Prowansja
 
Avatar Lawendowa_Prowansja
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: woj. dolnośląskie
Wiadomości: 3
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez piniania Pokaż wiadomość
Mnie na pewno uczula kolor semlac.Bazy i top'a nie posiadam z tej firmy.
Mogę wiedzieć, z jakiej firmy posiadasz bazę i top? Chyba mi umknęło
Lawendowa_Prowansja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-22, 12:00   #172
piniania
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 3
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez Lawendowa_Prowansja Pokaż wiadomość
Mogę wiedzieć, z jakiej firmy posiadasz bazę i top? Chyba mi umknęło
Bazy posiadam z Cosmetic Zone i SPN. Top z Cosmetics Zone.
Generalnie CZ mnie nie uczula ale na 2 paznokciach trzyma mi się średnio (stąd próba z SPN - ale różnicy prawie nie widzę)
piniania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-22, 13:14   #173
Armika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 62
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez piniania Pokaż wiadomość

A próbowała może któraś z Was zestaw baza +top semilac i kolor innej firmy?? Też uczula?
Ja próbowałam bazę i top semilaca bez koloru i też mnie uczuliło. Próbowałam również baza i top Shellac a kolor Semilac i też uczuliło.
Armika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-22, 13:25   #174
ziabkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 29
Dot.: Uczulenie na hybryde

Czyli wniosek jest taki że trzeba odstawić wszystkie produkty semilaca
ziabkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-22, 14:33   #175
magda070292
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 4
Dot.: Uczulenie na hybryde

Witam
Jestem kolejną poszkodowaną przez Semilacki. Podobnie jak u Was na początku wszystko było wspaniale a po pół roku swąd i płacz.
Próbowałam już kilkukrotnie sprawdzić co uczula i z moich obserwacji wynika, że jest to i top i baza i kolory. Robiłam ich próbę nakładając pojedynczo na paznokieć w różnym czasie i zawsze to samo. Ostatnio robiłam paznokcie koleżance, nie miałam bezpośredniego kontaktu z nimi a uczulenie i tak wystąpiło... Zastanawiam się ponieważ w mojej sytuacji zaczęło się to po zdjęciu hybrydy i użyciu odżywki Eveline 8 w 1 i pierwszego uczulenia dostałam właśnie po niej, a każde następne założenie hybrydy skutkowało kolejną wysypką. Szukając informacji w internecie natknęłam się na to, że nie wolno jej używać po kontakcie z hybrydą. Prawdopodobnie chodzi o składnik formaldehyd wspomniany tutaj wcześniej. Może to miało jakiś wpływ? Dodam, że używałam jej wcześniej przed przygodą z hybrydami i dzięki niej paznokcie przestały mi się łamać, miałam opakowanie w domu bez kartonika i nie sprawdziłam przeciwwskazań, z resztą z tego co pamiętam gdy ją kupowałam nic takiego na opakowaniu nie było napisane.

Edytowane przez magda070292
Czas edycji: 2015-07-22 o 22:35
magda070292 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 09:31   #176
dominadudziak
Raczkowanie
 
Avatar dominadudziak
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 94
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez magda070292 Pokaż wiadomość
Witam
Jestem kolejną poszkodowaną przez Semilacki. Podobnie jak u Was na początku wszystko było wspaniale a po pół roku swąd i płacz.
Próbowałam już kilkukrotnie sprawdzić co uczula i z moich obserwacji wynika, że jest to i top i baza i kolory. Robiłam ich próbę nakładając pojedynczo na paznokieć w różnym czasie i zawsze to samo. Ostatnio robiłam paznokcie koleżance, nie miałam bezpośredniego kontaktu z nimi a uczulenie i tak wystąpiło... Zastanawiam się ponieważ w mojej sytuacji zaczęło się to po zdjęciu hybrydy i użyciu odżywki Eveline 8 w 1 i pierwszego uczulenia dostałam właśnie po niej, a każde następne założenie hybrydy skutkowało kolejną wysypką. Szukając informacji w internecie natknęłam się na to, że nie wolno jej używać po kontakcie z hybrydą. Prawdopodobnie chodzi o składnik formaldehyd wspomniany tutaj wcześniej. Może to miało jakiś wpływ? Dodam, że używałam jej wcześniej przed przygodą z hybrydami i dzięki niej paznokcie przestały mi się łamać, miałam opakowanie w domu bez kartonika i nie sprawdziłam przeciwwskazań, z resztą z tego co pamiętam gdy ją kupowałam nic takiego na opakowaniu nie było napisane.
uczula mnie semilac wszystko top, baza i kolory ale użyłam przed nim najbardziej szkodliwej dla paznokci odżywki? Super
dominadudziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 11:43   #177
magda070292
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 4
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez dominadudziak Pokaż wiadomość
uczula mnie semilac wszystko top, baza i kolory ale użyłam przed nim najbardziej szkodliwej dla paznokci odżywki? Super
Nie wiem po co ta ironia,
Wątek dotyczy uczulenia, i jak każda dziewczyna, która je ma chciałabym się czegoś dowiedzieć. Opisuje jak to u mnie wyglądało. Zastanawiam się czy ta odżywka ma ten sam składnik uczulający co wiadome produkty. I zwyczajnie po ludzku zastanawia mnie czy ktoś też miał taką samą sytuacje. Nie wydaję mi się, że sama odżywka spowodowała uczulenie na konkretną markę hybrydy, tylko jakiś jej składnik pokrywa się ze składem Semilacka, ale co ja tam wiem... nie mam prawa się wypowiedzieć bo "uczula mnie semilac wszystko top, baza i kolory ale użyłam przed nim najbardziej szkodliwej dla paznokci odżywki"
Zapomniałam, że jestem głupia i całe szczęście, że zawsze znajdzie się ktoś kto wie wszystko najlepiej i mi to uświadomi Dziękuję bardzo
A i śmiem przypuszczać (przepraszam, że zabieram głos), że wszystkie produkty Semilacka i top i baza i kolory zawierają podobny skład i uczulają w tym smamym stopniu.
magda070292 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 13:10   #178
marzena2405
Przyczajenie
 
Avatar marzena2405
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 22
Dot.: Uczulenie na hybryde

[QUOTE=IndigoNailsLab;5217 5299
Natomiast alergie lub inne objawy nadwrażliwości mogą wystąpić w odpowiedzi na alergeny pochodzące z różnego typu materiałów wykonanych z naturalnych składników, jak również tworzyw syntetycznych oraz metali.
Na wystąpienie alergii mają wpływ czynniki genetyczne, jak i środowiskowe, więc uczulenie może się pojawić u osób, u których wcześniej nie występowały tego rodzaju objawy.
Warto się dowiedzieć, z jakiego metalu są wykonane narzędzia, gdyż może się okazać, że są czynnikiem wywołującym alergię i ich wymiana rozwiąże problem. Alergia na nikiel może mieć charakter tymczasowy. Kontakt z narzędziem może nie uczulać przez wiele miesięcy i następnie niespodziewanie się pojawić.

Pozdrawiamy
Indigo Nails[/QUOTE]

Czy to oznacza, że tak naprawdę może nas uczulać wszystko i nie jesteśmy w stanie zweryfikować, który produkt sprawia, że u danej osoby występuje alergia? Czyli równie dobrze za powstałe uczulenie może być odpowiedzialny pilnik do paznokci?

Gdzie można zobaczyć Państwa certyfikat nadany przez Niezależny Instytut Dermatest?
__________________
kochaj i bądź kochany
marzena2405 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 13:26   #179
Gejszalicious
Buszująca w hybrydach
 
Avatar Gejszalicious
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 829
Dot.: Uczulenie na hybryde

Niestety żyjemy w takich czasach, że uczulać może wszystko. Jednak czasem zdarza się, że niektóre osoby wmawiają sobie uczulenie mimo, że go nie mają. Niekiedy takie wmówienie sobie może wywołać objawy somatyczne takie jak swędzenie, wysypka, ból brzucha po zjedzeniu czegoś itp.
I absolutnie dziewczyny nie odbierajcie tego osobiście piszę co widzę u ludzi .
Przecież nie wmówiłyście sobie "wszystko spoko, ale następnym razem będę miała uczulenie"
@magda070292 myślę, że raczej wspomniana odżywka nie ma pokrywających się składników z hybrydami, ale to, że zawiera wiele szkodliwych substancji mogło nasilić objawy uczulenia lub zwiększyć wrażliwość płytki paznokcia

Wysłane z mojego szmat-fona
__________________

Edytowane przez Gejszalicious
Czas edycji: 2015-07-23 o 13:31
Gejszalicious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 14:15   #180
Armika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 62
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez magda070292 Pokaż wiadomość
Nie wiem po co ta ironia,
dominadudziak pojawia się tylko po to aby ironizować i drwić nie wnosząc nic do tematu, nie rozumiem ludzi którzy wypowiadają się w sprawach które ich nie dotyczą, tym bardziej jeśli nie chcą pomóc.
Armika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Manicure hybrydowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-08 18:24:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:14.