Matrix- prosze o opinie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-24, 18:54   #1
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871

Matrix- prosze o opinie


Zaraz na tvn -znaczy o 20,15 leci Matrix Rewolucje.Bardzo lubie ta trylogie Braci Wachowskich- wiadomo ze tam nic nie jest prawdziwe.. ale bliska jest mi ta sztuczna rzeczywistosc i programowanie ludzi jak komputery.. Zajmujemy sie technika tego filmu troche w szkole.Uwazam ze jest swietnie zrobiony i ach ten Neo

Co sadzicie o tym filmie? oczywiste ze moze sie nie podobac ten film. Nie zalozylam sondy poniewaz zawsze daje za malo opcji..Prosze piszcie tutaj

Ps: taki plaszyk jak mial Neo ma nasza babka od polskiego
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg matrix.jpg (14,8 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg matrix-the-reloaded-teaser-neo-4100406.jpg (37,0 KB, 2 załadowań)
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"


Edytowane przez ilo16na
Czas edycji: 2006-11-27 o 19:21 Powód: Blad nazwy filmu;)
ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-24, 19:18   #2
Bruja
Rozeznanie
 
Avatar Bruja
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: ciemna strona księżyca
Wiadomości: 721
Dot.: Matrix- prosze o opinie

małe sprostowanie: Matrix Rewolucje mają się zacząć (albo i już zaczęły)
__________________
Kot składa się z:
materii, antymaterii i fanaberii
Bruja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-24, 19:23   #3
Chezzy
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 423
Dot.: Matrix- prosze o opinie

Uwielbiam pierwszą część trylogii jest naprawde świetna i tak szczerze mówiąc historia jest bradzo prawdopodobna w niedalekiej przyszłości
Druga cześć Reaktywacja podobała mi się o wiele mniej poprostu naciągana, natomiast trzecia z przykroscią muszę to powiedziec, ze mi sie kompletnie nie podobała poprostu mogę stwierdzić, że jest tragiczna.
Wg mnie bracia Wachowscy mogli poprzestać na pierwszej częsci, bo przez te dwie nastepne można sobie Matrixa poprostu obrzydzic
__________________


Chezzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 17:54   #4
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Dot.: Matrix- prosze o opinie

pierwsza część mnie zachwyciła - to jeden z tych filmów, które mnie poruszyły i po prostu po obejrzeniu czułam euforię i zaraz chciałam obejrzeć jeszcze raz - zwłąszcza końcówka była smakowita

ale II i III to podwójne rozczarowanie, wczoraj na Matrixie III prawie zasnęłam
poza tym nie mogę przetrawić o co tam właściwie chodziło - czemu program komputerowy sam siebie zniszczył? po co było tylu tych Wybrańców? niestety cały sens z pierwczej części się ulotnił i zrobiła się totalna umysłowa kaszanka
__________________
..jak głęboko jest to dno, od którego można się odbić? :0
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 17:58   #5
BERRY21
Zadomowienie
 
Avatar BERRY21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 091
Dot.: Matrix- prosze o opinie

Cytat:
Napisane przez Chezzy Pokaż wiadomość
Uwielbiam pierwszą część trylogii jest naprawde świetna i tak szczerze mówiąc historia jest bradzo prawdopodobna w niedalekiej przyszłości
Druga cześć Reaktywacja podobała mi się o wiele mniej poprostu naciągana, natomiast trzecia z przykroscią muszę to powiedziec, ze mi sie kompletnie nie podobała poprostu mogę stwierdzić, że jest tragiczna.
Wg mnie bracia Wachowscy mogli poprzestać na pierwszej częsci, bo przez te dwie nastepne można sobie Matrixa poprostu obrzydzic
Dokladnie!
Szkoda, ze Wachowscy polecieli na komercje i kase- wyszla z tego beznadziejna papka.
Pamietam, ze po 1szej cz. Matrix'a dluugo bylam pod wrazeniem tego filmu. Jest swietny!
__________________
Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.
Mark Twain


BERRY21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 18:36   #6
Satine_18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 183
GG do Satine_18
Dot.: Matrix- prosze o opinie

Widzę że mam zdanie podobne do większości. Pierwsza część super - wgniotła mnie w ziemię, druga już średnia, trzecia porażka, wczoraj wyłączyłam po 40 minutach, najbezniedziajniejszy(now e słowo) wątek - miłość Neo i Trinity :P
__________________
,,Nikt z nas nie zmienia się z czasem, lecz jedynie dociera bliżej istoty swej natury."
Satine_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-25, 22:17   #7
ka_ma
Zakorzenienie
 
Avatar ka_ma
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 115
Dot.: Matrix- prosze o opinie

jesli chodzi o technike tego filmu to po wyjsciu z kina stwierdzilam ze moge sama nakrecic matrixa w lazience z moim wezem od prysznica film mi sie nie podobal, generalnie nie lubie takich klimatow choc pierwsza czesc faktycznie najlepsza
ka_ma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-11-25, 23:46   #8
martini.
Zakorzenienie
 
Avatar martini.
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 911
Dot.: Matrix- prosze o opinie

Cytat:
Napisane przez Chezzy Pokaż wiadomość
Uwielbiam pierwszą część trylogii jest naprawde świetna i tak szczerze mówiąc historia jest bradzo prawdopodobna w niedalekiej przyszłości
Druga cześć Reaktywacja podobała mi się o wiele mniej poprostu naciągana, natomiast trzecia z przykroscią muszę to powiedziec, ze mi sie kompletnie nie podobała poprostu mogę stwierdzić, że jest tragiczna.
Wg mnie bracia Wachowscy mogli poprzestać na pierwszej częsci, bo przez te dwie nastepne można sobie Matrixa poprostu obrzydzic
Zgadzam się w 100%.Pierwsza część mnnie powaliła i mogę ją oglądać i oglądać.Druga mnie powaliła,ale z płaczu.Nie wiem,jak do takiej fantastycznej produkcji można dokręcić taki koszmar. "Reaktywacja" to banał i słodycz,pełno w niej najprosztszych i najbardziej oklepanych symboli i skojarzeń.A już przy końcowej akcji (Neo i Trinity,nie będę dokładnie zdradzać o co chodzi,bo może ktoś nie widział,ten kto zaś widział,zorientuje się) chciało mi się wyć ze śmiechu.Normalnie komedia! Trzecią część sobie darowałam.
martini. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-26, 10:10   #9
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Matrix- prosze o opinie

Mi takze 1 czesc podobala sie najbardziej i byla najbardziej logiczna najpierw Neo zwykly informatyk pozniej wybraniec
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-26, 10:28   #10
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Matrix- prosze o opinie

Jedynka jest świetna. Na dwójkę jednocześnie czekałam i bałam się, że to będzie kolejna kicha "kontynuacyjna".
Na seans poszłam z moim obecnym TŻ, była to nasza pierwsza randka a ja przespałam z nudów połowę filmu na jego ramieniu. Do trójki nawet nie podeszłam, szkoda zachodu.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-26, 15:12   #11
Tusio
Wtajemniczenie
 
Avatar Tusio
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 631
Dot.: Matrix- prosze o opinie

jedynka-najlepsza, dwojka-taka sobie, a trojka zupelnie mi si enie podobala
__________________
"Zważcie plemienia waszego przymioty; / Nie przeznaczono wam żyć jak zwierzęta, / Lecz poszukiwać i wiedzy, i cnoty..."
Tusio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-11-26, 15:22   #12
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach
 
Avatar virtual_reality
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 11 593
Dot.: Matrix- prosze o opinie

zgadzam sie z wiekszoscią, jedynka booska super i moge oglądac bez konca dwójka taka sobie a trójka hm.. niby lepsza niz dwójka ale tez mnie nie powaliła, natomiast od czasów 1 czesci kocham keanu w kazdej postaci
virtual_reality jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-02, 19:26   #13
LyraPotter
Zadomowienie
 
Avatar LyraPotter
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: out here the good girls die
Wiadomości: 1 619
GG do LyraPotter
Dot.: Matrix- prosze o opinie

Jedynka jest absolutnie powalająca, nie mogłam oderwać wzroku od ekranu. Dwójka wg mnie to najgorsza część, wolę trójkę. Szkoda,że Wachowscy poszli na komerchę
LyraPotter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 18:03   #14
ankasz
Zakorzenienie
 
Avatar ankasz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 001
Dot.: Matrix- prosze o opinie

Odkopuję stary watek, żeby nie dublować

Sprawa wygląda tak:
Moja bliska osoba (przyjaciel) jest ogromnym fanem Matrixa. Znamy się od prawie 3 lat, poznałam go, kiedy wszyscy mówili do niego Neo a ja, wstyd sie przyznać, filmu nie oglądałam. On dość nad tym ubolewał, bo, jak to mówił, chciałby ze mną porozmawiać o filmie, o efektch, o scenach (podejrzewam, że wszystkie 3 części zna na pamięć - ile razy obejrzał każdą część -tego nie wie chyba on sam ). I stwierdziłam, że miłym prezentem (oprócz takiego materialnego prezentu, oczywście) na niedzielny wieczór (czyt. walentynki) byłoby, gdybym w końcu mogła mu powiedzieć "WIDZIAŁAM. Porozmawiajmy o filmie".

I zrobiłam to, pooglądałam 3 części i ... w sumie nie wiem co myśleć.
Najbardziej podobała mi sie 2 część, może dlatego, że pojawił sie wątek "ludzki" - uczucie Neo i Trin. Nie za bardzo przepadam za filmami "zabili go i uciekł".
Pooglądałam i co? Nawet nie wiem, jak sie skończył - Neo zginął czy aaa? Nie będę drugi raz tego oglądać, to nie na moje siły
Kim tak na prawdę był Smith? Wiem, że to agent, program, ale dlaczego nawet maszyny nie potrafiły nad nim zapanować?
I wogóle dlaczego doszło do buntu maszyn?
Zostało to jakkolwiek wytłumaczone? Przeoczyłam coś?
Mogę liczyć na waszą pomoc?
Na razie tyle pytań Jesli będzie jakiś odzew, i znowu stwierdzę, że cos mi nie "pasi" to napisze
__________________
"from delusion lead me to the truth.."

mam orta w poście? daj znać, nie obrażę się

Edytowane przez ankasz
Czas edycji: 2010-02-12 o 18:04
ankasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 18:58   #15
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Matrix- prosze o opinie

Cytat:
Napisane przez ankasz Pokaż wiadomość
Odkopuję stary watek, żeby nie dublować

Sprawa wygląda tak:
Moja bliska osoba (przyjaciel) jest ogromnym fanem Matrixa. Znamy się od prawie 3 lat, poznałam go, kiedy wszyscy mówili do niego Neo a ja, wstyd sie przyznać, filmu nie oglądałam. On dość nad tym ubolewał, bo, jak to mówił, chciałby ze mną porozmawiać o filmie, o efektch, o scenach (podejrzewam, że wszystkie 3 części zna na pamięć - ile razy obejrzał każdą część -tego nie wie chyba on sam ). I stwierdziłam, że miłym prezentem (oprócz takiego materialnego prezentu, oczywście) na niedzielny wieczór (czyt. walentynki) byłoby, gdybym w końcu mogła mu powiedzieć "WIDZIAŁAM. Porozmawiajmy o filmie".

I zrobiłam to, pooglądałam 3 części i ... w sumie nie wiem co myśleć.
Najbardziej podobała mi sie 2 część, może dlatego, że pojawił sie wątek "ludzki" - uczucie Neo i Trin. Nie za bardzo przepadam za filmami "zabili go i uciekł".
Pooglądałam i co? Nawet nie wiem, jak sie skończył - Neo zginął czy aaa? Nie będę drugi raz tego oglądać, to nie na moje siły
Kim tak na prawdę był Smith? Wiem, że to agent, program, ale dlaczego nawet maszyny nie potrafiły nad nim zapanować?
I wogóle dlaczego doszło do buntu maszyn?
Zostało to jakkolwiek wytłumaczone? Przeoczyłam coś?
Mogę liczyć na waszą pomoc?
Na razie tyle pytań Jesli będzie jakiś odzew, i znowu stwierdzę, że cos mi nie "pasi" to napisze
Smith zlapal jakis ludzki pierwiastek w wyniku tego co sie stalo na koncu pierwszej czesci - jakos tak to bylo.

Do buntu maszyn doszlo jak to zwykle - zyskaly swiadomosci i bla bla bla.

O co w tym wszystkim chodzilo, to ciezko powiedziec, bo 2 i 3 czesc to dla mnie woz dymiacej konskiej kupy po swietnej jedynce.

Jest taka mangowa kreskowka Animatrix, ktora uzupelnia fabule 1szej czesci i wprowadza do drugiej. Moze to pomoze?

Suma sumarum, ja bym sie glebszego sensu w dziele siostry () i brata Wachowskich nie dopatrywal, bo zkaszanili to strasznie po swietnym wstepie.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 22:20   #16
Qualiniel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 324
Dot.: Matrix- prosze o opinie

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Jest taka mangowa kreskowka Animatrix, ktora uzupelnia fabule 1szej czesci i wprowadza do drugiej. Moze to pomoze?
.
racja, spróbuj poszukać Animatrixa, sporo wyjaśnia
__________________
wymiana książki, kosmetyki i różności
Qualiniel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 09:25   #17
ankasz
Zakorzenienie
 
Avatar ankasz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 001
Dot.: Matrix- prosze o opinie

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Smith zlapal jakis ludzki pierwiastek w wyniku tego co sie stalo na koncu pierwszej czesci - jakos tak to bylo.

Do buntu maszyn doszlo jak to zwykle - zyskaly swiadomosci i bla bla bla.

O co w tym wszystkim chodzilo, to ciezko powiedziec, bo 2 i 3 czesc to dla mnie woz dymiacej konskiej kupy po swietnej jedynce.

Jest taka mangowa kreskowka Animatrix, ktora uzupelnia fabule 1szej czesci i wprowadza do drugiej. Moze to pomoze?

Suma sumarum, ja bym sie glebszego sensu w dziele siostry () i brata Wachowskich nie dopatrywal, bo zkaszanili to strasznie po swietnym wstepie.
Cytat:
Napisane przez Qualiniel Pokaż wiadomość
racja, spróbuj poszukać Animatrixa, sporo wyjaśnia
ok, poszukam dzieki
mam nadzieję, że sie nie skompromituje
__________________
"from delusion lead me to the truth.."

mam orta w poście? daj znać, nie obrażę się
ankasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 13:14   #18
ankasz
Zakorzenienie
 
Avatar ankasz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 001
Dot.: Matrix- prosze o opinie

ratunku! wciągnęło mnie!!
Matrix has me

raaaany pooglądałam drugi raz wszystko, i zaczęło się układać uzupełniłam Animatrixem (btw wyjaśniło się to, dlaczego roboty wygrały, i jak doszło do przejęcia władzy nad swiatem, wątek o Ozyrysie, też pojawia sie w 2 części Matrixa, oraz wątek tego młodego chłopaczka, z ostatniej częsci Animatrixa). A reszta? Chyba tylko po to, żeby zająć czyms ręce (mowie o rezyserach i motażystach )

Chce ktoś pogaaaadać o Matrixie?
ulubiona scena? Aktor? Cytat?
__________________
"from delusion lead me to the truth.."

mam orta w poście? daj znać, nie obrażę się
ankasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 17:20   #19
Dorotka...
Rozeznanie
 
Avatar Dorotka...
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 822
Dot.: Matrix- prosze o opinie

Ja chyba sobie zrobię niedługo maraton (cała trylogia) plus Animatix. 1 część oglądałam jakieś 30 razy, 2 część może ze 3, natomiast Revolutions i Animatrix widzialam tylko raz. Naprawdę obejrzałam w swoim prawie 24 letnim życiu mnóstwo filmów, ale takiego wrażenia jak pierwsza część Matrixa nie zrobił na mnie żaden film jeszcze

Co do ulubionej sceny w I to chyba każda. Aktor oczywiście Keanu, ale uważam, że Hugo i Laurence również świetnie zagrali. Niestety dla mnie Trinity (Moss) jest średnio dobrana, jakoś jej nigdy nie lubiłam :P

Ankasz: nie wiem czy Ty też byś tak miała, ale za każdym razem gdy oglądałam Matrixa to zawsze odkrywałam coś nowego, innego np., że drzwi w samochodzie Morpheusa otwierają się w inną str. itd. itp.
Po tym filmie też pokochałam Roba Dougana, który zrobił kawałek Clubbed to death
__________________
filmomaniaczka i serialomaniaczka


"people don't get what they deserve, they just get what they get".

Edytowane przez Dorotka...
Czas edycji: 2010-02-17 o 17:37
Dorotka... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-17, 18:02   #20
ankasz
Zakorzenienie
 
Avatar ankasz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 001
Dot.: Matrix- prosze o opinie

Cytat:
Napisane przez Dorotka... Pokaż wiadomość
Ja chyba sobie zrobię niedługo maraton (cała trylogia) plus Animatix. 1 część oglądałam jakieś 30 razy, 2 część może ze 3, natomiast Revolutions i Animatrix widzialam tylko raz. Naprawdę obejrzałam w swoim prawie 24 letnim życiu mnóstwo filmów, ale takiego wrażenia jak pierwsza część Matrixa nie zrobił na mnie żaden film jeszcze

Co do ulubionej sceny w I to chyba każda. Aktor oczywiście Keanu, ale uważam, że Hugo i Laurence również świetnie zagrali. Niestety dla mnie Trinity (Moss) jest średnio dobrana, jakoś jej nigdy nie lubiłam :P

Ankasz: nie wiem czy Ty też byś tak miała, ale za każdym razem gdy oglądałam Matrixa to zawsze odkrywałam coś nowego, innego np., że drzwi w samochodzie Morpheusa otwierają się w inną str. itd. itp.
Po tym filmie też pokochałam Roba Dougana, który zrobił kawałek Clubbed to death
kochana, mnie tak ten film wciągnął, że w ciągu 7 dni obejrzałam go 11 razy (pierwszą część) - chyba z 8 drugą część i 5 trzecą. Animatrix obejrzałam raz. Ciągle siedzę na necie i czytam ciekawostki np ze Keanu podczas przerw między zdjęciami odpoczywał w wannie pełnej lodu, albo że Moss podczas kręcenia zdjęć złamała nogę i długo nie chciała sie do tego przyznać, żeby nie stracić roli, że krótko przed zdjeciami Keanu miał operację kręgosłupa.. mogłabym tak długo wymieniać
No, i ciekawostki typu "wpadki filmowe" moje ulubione Jak oglądam, za każdym razem wypatruję i myślę "że też ktoś to zauważył"


edit:
oglądał ktoś Matrix Rewizyta? I podobnie druga i trzecia część z rewizytą? Bo wyczytałam, że jest to dodatek o tym, jak filmy były nagrywane, wywiady, sposoby, tzw "film od kuchni" a na necie tego nie mogę znaleść..
__________________
"from delusion lead me to the truth.."

mam orta w poście? daj znać, nie obrażę się

Edytowane przez ankasz
Czas edycji: 2010-02-17 o 18:25
ankasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:18.