problem z praca licencjacka... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-30, 12:21   #1
weraa11
Zadomowienie
 
Avatar weraa11
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 333

problem z praca licencjacka...


W tym roku zdaje licencjat... Na mojej uczelni narzucili straszne tempo...do poniedzialku musze juz miec plan swojego dyplomu... Gdzie ja ledwo co temat wymyslilam, ktorego nie jestem nawet do konca pewna

Nie wiem jak dokladnie sprecyzowac temat, jak okreslic problematyke, co chce udowodnic w tej pracy itd. Czuje sie w grupie troche zagubiona, bo kazdy juz ma prawie wszystko gotowe a ja ledwo co temat wymyslilam...

Studiuje jezyk obcy...praktyki mam caloroczne jako nauczycielka jezyka u dzieci 5-6 letnich... W mojej pracy chcialabym pokazac, ze uczenie slowek metoda wielozmyslowosci, dzieci szybciej i chetniej przyswoja slownictwo i dzieki temu, kazdy bedzie aktywny na lekcji. Wiec musze udowodnic skutecznosc tej metody w nauce, ale tez i w sprawieniu, ze kazde dziecko bedzie chetnie i aktywnie uczestniczyc w mojej lekcji. Jako potwierdzenie tego przeprowadze kilka lekcji, np.uczac ich nazw owocow przyniose prawdziwe owoce i beda ich sie uczyc za pomoca zmyslu smaku..czyli ja im dam posmakowac owoc, a oni powiedza co to jest po polsku i potem ja ich nucze w jezyku obcym tego slowa...

Jednak mi sie caly czas wydaje, ze to co tu wam napisalam, to cala moje praca...wiec jak ja mam z tego zrobic ponad 40str.?! Prosze pomozcie mi np.piszac to co wam wejdzie do glowy na ten temat... bede wdzieczna za kazda sugestie
__________________

weraa11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-30, 12:55   #2
ankasz
Zakorzenienie
 
Avatar ankasz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 001
Dot.: problem z praca licencjacka...

hmm do badań możesz np wybrać jedno dziecko z klasy, wziąć na środek, zawiązać oczy i dać mu do ręki jakiś przedmiot i niech powie po angielsku, co to jest. Albo tez dać mu do ust własnie jakis kawałek owocu - z tym, że tu musisz być ostrożna, bo dzieci są czasem uczulone na niektóre owoce..
Albo powiesz słowko po angielsku, a dzieci mają za zadanie narysować ten przedmiot w zeszycie - np powiesz "House" - niech narysują dom

Hmm tak się nastawiłam, że to język angielski a pewnosci nie ma w każdym razie - wiesz, o co chodzi

Powiem Ci, jak u mnie w grupie lic. ludzie nadrabiali, jak im brakowało stron do "magicznej" liczby minimum: robili indeksy nazwisk, aneksy (np zdjecia - mozesz zeskanowac kilka rysunków, jakie dzieci zrobiły, albo wkleić zdjęcia, które były zrobione podczas lekcji - jak np uczeń stoi z zawiazanymi oczami )
__________________
"from delusion lead me to the truth.."

mam orta w poście? daj znać, nie obrażę się
ankasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-30, 13:14   #3
weraa11
Zadomowienie
 
Avatar weraa11
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 333
Dot.: problem z praca licencjacka...

Dzieki, podsunelas mi pomysl z tym ze jak powiem jakies slowo to maja narysowac na kartce to jest dobre jako cwiczenie po przyswojeniu materialu bo te lekcje beda nagrywane wiec wazne jest, zeby byly dobrze dobrane cwiczenia...
Tylko nie wydaje sie Wam ten temat troche banalny? Bo niektore osoby ode mnie z grupy maja takie tematy ze ledwo wiem o co w nich chodzi ;/ a u mnie jakies sprawianie ze dzieci beda aktywne kiedy uzyje do nauki tej metody...

Macie moze jakies pomysly jakie problemy ta moja praca moze miec poruszone?
__________________

weraa11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-30, 14:29   #4
sashka8
Raczkowanie
 
Avatar sashka8
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 108
Dot.: problem z praca licencjacka...

Praca licencjacka jest podzielona zazwyczaj na część teoretyczną i praktyczną. W tej części teoretycznej możesz opisać teorie, techniki/sposoby nauczania słówek, rolę uczenia słówek, charakteryzację 5-6 latków pod względem rozwojowym. I tutaj możesz scharakteryzować dzieciaki w tym wieku wg tego co Piaget o tym mówi, czyli pre-operational stage. Możesz opisać Multiple Intelligences. A także napisać o aspektach uczenia dzieci w przedszkolnym wieku języka obcego/obcych słówek oraz jakie trudności mogą się pojawić oraz o roli nauczyciela. Nie wiem czy studiujesz angielski, ale polecam książki np. Penny Ur, Jeremy Harmer, D. Nunan, H.D. Brown, H. Komorowska, czy z psychologii np. M. Żebrowska "Psychologia rozwojowa dzieci i młodzieży".
Część praktyczna w pracach metodologicznych to zazwyczaj plany lekcji przygotowane przez piszącego pracę licencjacką. I tutaj możesz zaprezentować swoje techniki, o których pisałaś wcześniej. Zazwyczaj jest tak, że część praktyczna jest zastosowaniem tego co się opisało w części teoretycznej więc o tych technikach, o których piszesz wcześniej też musisz napisać w części teoretycznej. Pomoce dydaktyczne z codziennego życia użyte do uczenia języka to wg EFL "Realia". W Metodzie Bezpośredniej (Direct Method) używa się Realia, ale tam są też inne techniki użyte.
W planie możesz podać mniej więcej tytuły książek, z których masz zamiar korzystać. Po konsultacjach z promotorem plan pewnie się trochę zmieni i podczas pisania sama praca też pewnie zacznie trochę odbiegać od planu.
__________________

sashka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-30, 15:33   #5
kenio26
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 892
Dot.: problem z praca licencjacka...

A ja chciałam napisać,że jako dziewczyna w szkole zawsze chciałam właśnie takiego nauczyciela języka,który tak właśnie będzie uczyć,ponieważ wydawało mi się,że tak lepiej się zainteresuje językiem i się lepiej zapamięta wyrazy.
Pomysł świetny.
Poza tym dziwne tempo,u nas zwykle karzą 1 rozdział oddać do końca semestru i napisać plan,podać literaturę,ale jakoś tak głupio na dniach Ci to powiedzieli?Bo u nas zwykle mówią takie coś z 2 tygodniowym wyprzedzeniem.
Nie panikuj to tylko na początku wydaje się nie do podołania,poza tym pogadaj z promotorem,oni zwykle są chętni z pomocą
__________________
Jestem kobietą,a w nicku nie jest podany mój wiek()

Odwyk kosmetyczny od jutra
kenio26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-30, 20:38   #6
weraa11
Zadomowienie
 
Avatar weraa11
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 333
Dot.: problem z praca licencjacka...

francuski studiuje
dzieki za kazda rade, szczegolnie sashka duzo mi pomoglas...teraz musze przysiasc nad tym co napisalas, poszukac jakichs ogolnych info o tym w necie i wtedy w skrocie napisze ten schemat pracy... mam nadzieje ze w koncu jakos rusze z ta praca...bo juz nawet moj promotor mi ostatnio powiedzial 'martwie sie o ten twoj licencjat' gdzie dopiero od jakichs 4 tygodni jest szkola a oni juz mnie skreslaja
__________________

weraa11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-30, 21:10   #7
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: problem z praca licencjacka...

Jeśli chodzi o temat - jeśli brzmi dla Ciebie zbyt naiwnie, to wstaw tam czarodziejskie słówko "holistyczny": Holistyczna koncepcja nauki języka obcego czy coś w ten deseń. Napiszesz parę słów o metodologii, skąd wzięła się ta koncepcja, o roli aktywizacji zmysłów w rozwoju psychomotorycznym, o Piagecie, później opiszesz parę swoich lekcji i wyjdzie Ci ze sto stroniczek. Przyjemny temat
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-30, 21:17   #8
sashka8
Raczkowanie
 
Avatar sashka8
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 108
Dot.: problem z praca licencjacka...

Na pewno sobie poradzisz i napiszesz fajną pracę no a wcześniej plan do niej. W trakcie pisania pracy możesz jeszcze wszystko zmieniać itd. i udoskonalać także nie martw się mocno tym planem i działaj.
__________________

sashka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-30, 21:20   #9
weraa11
Zadomowienie
 
Avatar weraa11
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 333
Dot.: problem z praca licencjacka...

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o temat - jeśli brzmi dla Ciebie zbyt naiwnie, to wstaw tam czarodziejskie słówko "holistyczny": Holistyczna koncepcja nauki języka obcego czy coś w ten deseń. Napiszesz parę słów o metodologii, skąd wzięła się ta koncepcja, o roli aktywizacji zmysłów w rozwoju psychomotorycznym, o Piagecie, później opiszesz parę swoich lekcji i wyjdzie Ci ze sto stroniczek. Przyjemny temat
Jej...ile tu madrych slow...ja chyba faktycznie jestem za glupia na licencjat temat faktycznie przyjemny...tylko zeby oni sobie nie pomysleli ze w ten sposob ide na latwizne...ale wole pisac o czyms co jest fajne i mnie interesuje a nie jakies madrosci wyglaszac ;/
__________________

weraa11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 11:44   #10
PinkOrange
Raczkowanie
 
Avatar PinkOrange
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 87
Dot.: problem z praca licencjacka...

moja koleżanka miała identyczny temat, identyczne pytanie badawcze i w identyczny sposób chciała to udowodnić heh
jej pierwszy rozdział opisywał 1st and 2nd language acquisation, drugi dotyczych charakerystyki dzieci jako young learners, co super opisane jest w Scoot'cie i Rebece Oxford, pisała też o typach dzieci ( z R. Oxford właśnie) czyli kinestetic, visual i auditory, opisała też jakie zajęcia są najlepsze dla tych typów, podawała przykłady. no a trzeci rozdział był typowo badawczy- opisanie całego eksperymentu, czyli z kim, kiedy, jak, po co i jakie były efekty
mam nadzieję, że pomogłam

---------- Dopisano o 12:44 ---------- Poprzedni post napisano o 12:41 ----------

hmm dopiero teraz doczytałam, że francuski studiujesz, nie wiem jakią literaturę mogłabyś poszukać, bo nie znam francuskich książek metodycznych, ale jak wyżej ktoś napisał- Komorowska jest pomocna, całej reszty musiałabyś poszukać w netku po polsku też jest dużo takich książek
PinkOrange jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-31, 14:50   #11
weraa11
Zadomowienie
 
Avatar weraa11
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 333
Dot.: problem z praca licencjacka...

Cytat:
Napisane przez PinkOrange Pokaż wiadomość
moja koleżanka miała identyczny temat, identyczne pytanie badawcze i w identyczny sposób chciała to udowodnić heh
jej pierwszy rozdział opisywał 1st and 2nd language acquisation, drugi dotyczych charakerystyki dzieci jako young learners, co super opisane jest w Scoot'cie i Rebece Oxford, pisała też o typach dzieci ( z R. Oxford właśnie) czyli kinestetic, visual i auditory, opisała też jakie zajęcia są najlepsze dla tych typów, podawała przykłady. no a trzeci rozdział był typowo badawczy- opisanie całego eksperymentu, czyli z kim, kiedy, jak, po co i jakie były efekty
mam nadzieję, że pomogłam

---------- Dopisano o 12:44 ---------- Poprzedni post napisano o 12:41 ----------

hmm dopiero teraz doczytałam, że francuski studiujesz, nie wiem jakią literaturę mogłabyś poszukać, bo nie znam francuskich książek metodycznych, ale jak wyżej ktoś napisał- Komorowska jest pomocna, całej reszty musiałabyś poszukać w netku po polsku też jest dużo takich książek
Dodajesz mi troche nadziei mowiac, ze ktos mial taki temat jak ja bo juz w szkole naprawde na mnie patrza jakbym miala jakis malo ambitny temat ;/ a wg mnie jest interesujacy Dzieki za opisanie tego co mniej wiecej Twoja kolezanka zawarla w swojej pracy jak juz bede miec jakis obraz to z literatura chyba sobie poradze, promotor tez mi pomoze. Jakbys sie dowiedziala jeszcze jakichs szczegolow na temat pracy tej Twojej kolezanki to bylabym bardzo bardzo wdzieczna bo szukam tez roznych pomyslow na nagranie lekcji, zeby potwierdzic to wszystko
__________________

weraa11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-31, 20:07   #12
PinkOrange
Raczkowanie
 
Avatar PinkOrange
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 87
Dot.: problem z praca licencjacka...

nagranie jest fajne, tylko trzeba w to zaangażować kogoś, kto Ci to nagra, potem obrobi na komputerze, żeby to była w miarę dobra kopia, bo inaczej komisji się to nie spodoba raczej.. takie realia.. moja koleżanka na poparcie swojego badania miała ankietę i konspekty w załącznikach, ale z tego co wiem to pomysł z ankietą wśród dzieci nie spodobał się recenzentowi... porozmawiam z nią w środę i napiszę Ci, jeśli dowiem się czegoś jeszcze ciekawego.
a co do banalności tego tematu- jak ludzie z Twojej szkoły uważają, to to bardzo fajny temat, jak z resztą większość tematów związanych z dzieciakami. U mnie na roku około 15 osób pisało o dzieciach i szkole podstawowej
PinkOrange jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-01, 09:22   #13
weraa11
Zadomowienie
 
Avatar weraa11
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 333
Dot.: problem z praca licencjacka...

Na pewno bardzo mi pomozesz jak dowiesz sie jeszcze czegos przynajmniej bede wiedziec co mowic w czwartek na spotkaniu z promotorem... moze tez bedzie pamietac o co mniej wiecej ja pytali na egzaminie?
A co do nagrywania lekcji to u mnie jest to niestety obowiazkowe, wiec osoba ktora bedzie mi nagrywac ta lekcje jest juz zalatwiona... Widze ze moja szkola rzadzi sie swoimi prawami, bo myslalam ze takie nagranie lekcji wszedzie jest obowiazkowe...
U mnie 3/4 grupy pisze prace uwzgledniajac dziec z podstawowki ale te ich tamaty to jakies takie prawdziwe, strasznie ambitne tematy...one same sa przerazone, ze takie cos wybraly...dlatego nikt mi nie chce pomoc bo kazdy uwaza, ze moj temat jest tak beznadziejny ze nie dosc ze nie da sie nic fajnego wymyslic to jeszcze uwazaja ze musze sobie dac rade sama przy tak latwym temacie...;/
__________________

weraa11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:37.