Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8 - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-04-05, 23:14   #31
inkaxx
Rozeznanie
 
Avatar inkaxx
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Coventry, UK
Wiadomości: 883
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

ptr, czytaj ze zrozumieniem...
__________________
"People should have chips implanted in their skulls that explode when they say something stupid." Sheldon Cooper

Bloguję

marcowy wątek wymiankowy
inkaxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-06, 01:42   #32
MiaMi67
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 8
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Pomocy!! Oczywiscie powinnam pomyslec wczesniej..Teraz potrzebuje Waszej rady. Otoz: miesiac temu kochalam sie z moi facetem bez zabezpieczenia-czulam juz bole okresowe, krwawienie mialo nastapic wg obliczen wkrotce. On skonczyl we mnie. Chwile pozniej zauwazylam w lazience, ze dostalam okres. Trwal normalnie . Jednak teraz juz minal ponad miesiac i kolejnego okresu ani sladu Myalicie, ze powinnam juz leciec po test? Czy mozliwe jest bym byla w ciazy??
MiaMi67 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-06, 07:20   #33
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Cytat:
Napisane przez MiaMi67 Pokaż wiadomość
Pomocy!! Oczywiscie powinnam pomyslec wczesniej..Teraz potrzebuje Waszej rady. Otoz: miesiac temu kochalam sie z moi facetem bez zabezpieczenia-czulam juz bole okresowe, krwawienie mialo nastapic wg obliczen wkrotce. On skonczyl we mnie. Chwile pozniej zauwazylam w lazience, ze dostalam okres. Trwal normalnie . Jednak teraz juz minal ponad miesiac i kolejnego okresu ani sladu Myalicie, ze powinnam juz leciec po test? Czy mozliwe jest bym byla w ciazy??
Albo jesteś w ciąży albo nie jesteś. Ja dla pewności zrobiłabym betahcg, da ci 100% pewność
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-06, 09:07   #34
Ailee17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 30
GG do Ailee17 Wyślij wiadomość przez MSN do Ailee17
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Cześć Dziewczyny
Postanowiłam się was poradzić, bo może któraś z was miała podobne objawy jak ja Miesiączka zawsze występuje u mnie około 31-32 dnia cyklu, ale zdarza się jej spóźniać te 2-3 dni, bo studiuję i mam trochę stresów. Od jakiegoś czasu czuję pobolewanie jajników. Okres powinnam dostać 31 marca, a tu dalej nic. Na początku miałam objawy typowe dla okresu typu suchość i te nasze nastroje. A potem zaczął mi się pojawiać żółty śluz. Co do ciąży, dla mnie jest raczej niemożliwa, bo kochałam się z chłopakiem w dni niepłodne i do tego zabezpieczyliśmy się gumką, która z tego co wiem nie została uszkodzona Ale wiadomo, że jakieś tam ryzyko zawsze jest. Dlatego zwracam się do was dziewczyny z prośbą o opinię czy któraś z was miała już podobnie.
Pozdrawiam.
__________________
Cel od jakiegoś czasu osiągnięty

54 kg się utrzymuje

Studiuję analitykę.
Ailee17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-06, 10:52   #35
ptr
Raczkowanie
 
Avatar ptr
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 106
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Cytat:
Napisane przez inkaxx Pokaż wiadomość
ptr, czytaj ze zrozumieniem...

no tak, przepraszam, naprostowałaś mnie, jednak i tak nie spotkałam się z innym tematem na temat ciąży, może za rzadko tu bywam
ptr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-06, 11:30   #36
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Cytat:
Napisane przez Ailee17 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny
Postanowiłam się was poradzić, bo może któraś z was miała podobne objawy jak ja Miesiączka zawsze występuje u mnie około 31-32 dnia cyklu, ale zdarza się jej spóźniać te 2-3 dni, bo studiuję i mam trochę stresów. Od jakiegoś czasu czuję pobolewanie jajników. Okres powinnam dostać 31 marca, a tu dalej nic. Na początku miałam objawy typowe dla okresu typu suchość i te nasze nastroje. A potem zaczął mi się pojawiać żółty śluz. Co do ciąży, dla mnie jest raczej niemożliwa, bo kochałam się z chłopakiem w dni niepłodne i do tego zabezpieczyliśmy się gumką, która z tego co wiem nie została uszkodzona Ale wiadomo, że jakieś tam ryzyko zawsze jest. Dlatego zwracam się do was dziewczyny z prośbą o opinię czy któraś z was miała już podobnie.
Pozdrawiam.
Było zabezpieczenie, więc ciąża jest właściwie niemożliwa. Zrób test. Możliwe, że po prostu złapałaś jakąś infekcję — w takiej sytuacji najlepiej od razu iść do ginekologa
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-06, 14:48   #37
Ailee17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 30
GG do Ailee17 Wyślij wiadomość przez MSN do Ailee17
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Chatul zrobiłam właśnie dzisiaj teścik i wyszedł negatywny zaraz po świętach pójdę do ginekologa, chyba, że zacznie mi się okres.
__________________
Cel od jakiegoś czasu osiągnięty

54 kg się utrzymuje

Studiuję analitykę.
Ailee17 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-07, 01:19   #38
kwiatuszek877
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 8
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Bardzo was proszę o rady bo juz sama nie wiem co robic!
Zawsze mam regularne miesiączki, ale w ostatnim miesiącu z powodu choroby i branych wtedy antybiotyków(mocnych) dostałam okres 1,5 wczesniej niż powinnam i trwał 10-11 dni zamiast tradycyjnych u mnie 5 dni. Wczoraj (25 dzień cyklu) w ostatniej chwili pękła nam gumka. Chłopak wyciągnał penisa i wszystko poszło na mnie, ale wiaddomo pewności nie ma. I tu mam pytanie jakie jest prawdopodobieństwo ciąży? Wiem, że przy normalnym cyklu byłby to już dzien nieplodny, ale nie wiem jak przy takim przedluzeniu okresu? Cały wieczór spędziłam na szukaniu lekarza, który by mi wypisał tabletki 72h po, ale oczywiście nie znalazłam takiego i jestem załamana. Proszę o poradę.
kwiatuszek877 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-07, 18:42   #39
fawn
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 43
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

To znów ja....

Dostałam okres dziś rano, ale wydaje mi się, że jest o wiele mniej obfity niż zwykle i nie boli tak bardzo jak zawsze

Nie wiem już chyba wariuje....

Teraz to w sumie mam sam śluz, już bez krwi nawet

Edytowane przez fawn
Czas edycji: 2012-04-07 o 20:06
fawn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-07, 20:27   #40
indien
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Dziewczyny! Pomóżcie!
mój problem wygląda następująco,około dwóch tygodni temu byłam u ginekologa, który dostrzegł niepęknięty pęcherzyk w prawym jajniku, jako, że był to 14 dzień cyklu lekarz stwierdził iż może to być cykl bezowulacyjny lub pęcherzyk pęknie nieco później. Z racji, że w tym miesiącu miałam bardzo wiele stresów wzięłam je za przyczynę tej nieprawidłowości. Kilka kolejnych dni współżyłam z partnerem bez zabezpieczenia, ale ani razu nie doszło do wytrysku w środku, partner kończył na zewnątrz i nie bezpośrednio po/w czasie stosunku i za żadnym razem nie był to jego pierwszy wytrysk (w którym to wiadomo jest najwięcej plemniczków). Ginekolog przepisał mi Nuvaring i miałam zacząć stosować go w pierwszy dzień cyklu. Wczoraj miałam wieczorem delikatne jasno różowe i brązowe plamienie, zazwyczaj mam tak przed samym okresem by następnego dnia mieć normalną miesiączkę, jednak dziś okresu ani śladu, jedyne co to plamienia - czy może to być wynik ciąży czy po prostu objaw bezowulacyjnego cyklu? Co z nuvaringiem? Czy jeśli jestem hipotetycznie w ciąży krążek może zaszkodzić dziecku?
Mam nieco podwyższoną temperaturę, okresu ani śladu, nuvaring włożyłam (bo praktycznie nie widzę szansy by była to ciąża, a plamienie potraktowałam jako krwawienie, tak zawsze mam parę godzin przed samiutkim okresem) - nie chcę go więc teraz wyjmować, to chyba nie byłaby dobra decyzja?
Jestem nerwowa niczym PMS, ale sama już nie wiem i wariuję, jeśli dalej nic nie będzie zrobię test, żeby wykluczyć ciąże, ale czy nuvaring nie zakłóci wyniku?
Proszę o odpowiedź osoby w temacie i pozdrawiam
indien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-07, 22:20   #41
Ailee17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 30
GG do Ailee17 Wyślij wiadomość przez MSN do Ailee17
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Cytat:
Napisane przez kwiatuszek877 Pokaż wiadomość
Bardzo was proszę o rady bo juz sama nie wiem co robic!
Zawsze mam regularne miesiączki, ale w ostatnim miesiącu z powodu choroby i branych wtedy antybiotyków(mocnych) dostałam okres 1,5 wczesniej niż powinnam i trwał 10-11 dni zamiast tradycyjnych u mnie 5 dni. Wczoraj (25 dzień cyklu) w ostatniej chwili pękła nam gumka. Chłopak wyciągnał penisa i wszystko poszło na mnie, ale wiaddomo pewności nie ma. I tu mam pytanie jakie jest prawdopodobieństwo ciąży? Wiem, że przy normalnym cyklu byłby to już dzien nieplodny, ale nie wiem jak przy takim przedluzeniu okresu? Cały wieczór spędziłam na szukaniu lekarza, który by mi wypisał tabletki 72h po, ale oczywiście nie znalazłam takiego i jestem załamana. Proszę o poradę.
Moim zdaniem najlepiej będzie jeśli w odpowiednim czasie zrobisz po prostu test i wszystko będzie jasne
__________________
Cel od jakiegoś czasu osiągnięty

54 kg się utrzymuje

Studiuję analitykę.
Ailee17 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-07, 23:52   #42
Banned16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 16
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Hej dziewczyny ! Nie wiem czy pamiętacie mój problem więc wklejam link z tym pytaniem i waszymi odpowiedziami https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8693&page=200:) Dziękuję wam za wasze zdanie Wczoraj rano dostałam 3 okres więc teraz to już chyba mam 100% pewność że nie jestem w ciąży jeszcze raz dziękuję
Banned16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-09, 10:03   #43
Lady_Shady
Raczkowanie
 
Avatar Lady_Shady
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 37
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Dziewczyny, stosuję tabletki antykoncepcyjne. Od 29.03 brałam antybiotyk z doksycykliną, który może osłabiać działanie tabletek. W czwartek (5.04) kochałam się z chłopakiem i niestety zapomnieliśmy się - skończył we mnie. Czy jest możliwość zajścia w ciążę, jeśli wczoraj, zgodnie z terminem dostałam krwawienie z odstawienia?
Lady_Shady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 11:04   #44
fea91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Cytat:
Napisane przez Lady_Shady Pokaż wiadomość
Dziewczyny, stosuję tabletki antykoncepcyjne. Od 29.03 brałam antybiotyk z doksycykliną, który może osłabiać działanie tabletek. W czwartek (5.04) kochałam się z chłopakiem i niestety zapomnieliśmy się - skończył we mnie. Czy jest możliwość zajścia w ciążę, jeśli wczoraj, zgodnie z terminem dostałam krwawienie z odstawienia?
szczerze mówiąc wątpię. moja ginekolog mówi, że antybiotyki osłabiają działanie, ale w dużej mierze wiele zależy od organizmu, od pory brania, stężenia danej substancji etc. jeśli nie miałaś jakiś nieprawidłowości w trakcie miesiąca jak wymioty, biegunka to chyba musiałabyś mieć pecha
fea91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 11:24   #45
mi_ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 21
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

nie chcę zaśmiecać forum, dlatego piszę w tym wątku

Dziś przypada mój 38 dzień cyklu. Mam dość nieregularne cykle - 35 dni do ponad 40.

Około 20-tych dni cyklu (a więc mniej więcej w jego połowie) trzykrotnie miały miejsce sytuacje, w których, przy sprzyjajacych warunkach, mogło dość do zapłodnienia. Prawdopodobieństwo jest bardzo małe, ale jest

Od około tygodnia dokucza mi niezwykle uciążliwe uczucie senności i ogromny apetyt. Piersi się powiększyły (są bardziej nabrzmiałe niż zwykle przed @), brzuch boli jak przed @, czyli dość mocne skurcze w dole brzucha, teraz bardziej po prawej stronie. Właściwie bolał, bo bolał mnie przez cztery ostatnie dni, dziś jest spokój.
Chociaż czuję się właściwie dobrze, to mam od kilku dni nieco podwyższoną temperaturę - 36,8-37,4.

Zastanawiam się więc nad testem Tylko pytanie, czy warto robić już go teraz? Przy nieregularnych cyklach trudno trafić "w dzień przewidywanej miesiączki"...
mi_ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 11:26   #46
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Cytat:
Napisane przez mi_ka Pokaż wiadomość
Chociaż czuję się właściwie dobrze, to mam od kilku dni nieco podwyższoną temperaturę - 36,8-37,4.
Gdzie mierzyłaś tę temperaturę?
Jakim termometrem?
O ktorej godzinie?


Cytat:
Zastanawiam się więc nad testem Tylko pytanie, czy warto robić już go teraz? Przy nieregularnych cyklach trudno trafić "w dzień przewidywanej miesiączki"...
Test z krwi można zrobić już po 10 dniach od stosunku.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 11:32   #47
mi_ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 21
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

dziękuję za ekspresową odpowiedź!
Jakiś czas mierzyłam rtęciowym, ale teraz już mierzę elektronicznym z 2 miejscami po przecinku. Mierzone w ustach rano, nie zaraz po przebudzeniu, ale rano.

Co miesiąc mam cichą nadzieję, że może "wyszło" Szansa jest bardzo niewielka, bo małżonek po prostu kilka razy wszedł bez zabezpieczenia, ale stosunki kończyły się już w prezerwatywie. Nie staramy sie specjalnie, bo jeszcze jest czas, ale niespodzianka by nas nie zmartwiła...
mi_ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 11:39   #48
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Cytat:
Napisane przez mi_ka Pokaż wiadomość
Mierzone w ustach rano, nie zaraz po przebudzeniu, ale rano.
Czyli taki pomiar był zupełnie bezwartościowy. Tylko temperatura prosto po przebudzeniu jest miarodajna. Inna sprawa, że wtedy należałoby mieć też pomiary sprzed domniemanej ciąży, bo tutaj liczy się temperatura względna, a nie bezwzględna.

Cytat:
Co miesiąc mam cichą nadzieję, że może "wyszło" Szansa jest bardzo niewielka, bo małżonek po prostu kilka razy wszedł bez zabezpieczenia, ale stosunki kończyły się już w prezerwatywie. Nie staramy sie specjalnie, bo jeszcze jest czas, ale niespodzianka by nas nie zmartwiła...
Skoro masz nadzieję, że może wyszło, to po prostu zacznijcie starania o dziecko
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 11:46   #49
mi_ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 21
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Ok, dziękuję za Twoje odpowiedzi. Ze staraniami konkretnymi pewnie jeszcze z rok poczekamy

A myślisz, że taki zwykły test z apteki mogłabym już teraz wypróbować?
mi_ka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-10, 12:01   #50
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Cytat:
Napisane przez mi_ka Pokaż wiadomość
A myślisz, że taki zwykły test z apteki mogłabym już teraz wypróbować?
Z tego, co wiem, to najlepiej robić go przynajmniej 14 dni po stosunku. Ale wszystko powinno być napisane w ulotce
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 12:07   #51
mi_ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 21
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Dzięki! Miłego dnia
mi_ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 16:30   #52
herra
Raczkowanie
 
Avatar herra
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 34
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Hej
Chciałam spytać dziewczyny, których jednym z pierwszych objawów ciąży były bolące sutki. Ostatnio bolały mnie przez jakiś tydzień. Teraz już przeszło, ale doszły do tego
- temperatura ok. 37 stopni,
- ciągłe uczucie zimna,
- biały gęsty śluz
- lekkie skurcze w podbrzuszu, zwłaszcza wieczorami
Dodam tylko że miesiączki póki co nie mam, ale mam PCO i raz jest co 2 tygodnie, raz jej nie ma przez kilka miesięcy. Ostatnio jednak była jak na mnie, dość regularnie (czyli raz lub 2 razy w miesiącu, w różnych odstępach czasu).
Zapewne nie brałabym pod uwagę ciąży, gdyby nie te sutki, bo nigdy w życiu mnie nie bolały. Czy któraś z was miała taki kilkudniowy ból sutków na początku ciąży?
Do ginekologa idę dopiero w piątek, ale chciałam spytać co o tym myślicie

Edytowane przez herra
Czas edycji: 2012-04-10 o 16:40
herra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 18:14   #53
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Cytat:
Napisane przez herra Pokaż wiadomość
- temperatura ok. 37 stopni
Gdzie mierzona? Jakim termometrem? I o której godzinie?

I przede wszystkim — jest w ogóle szansa na tę ciążę? Jak tak, to zrób test. Z moczu po 14 dniach od stosunku, a z krwi można już 10 dni po stosunku.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 18:56   #54
herra
Raczkowanie
 
Avatar herra
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 34
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
Gdzie mierzona? Jakim termometrem? I o której godzinie?

I przede wszystkim — jest w ogóle szansa na tę ciążę? Jak tak, to zrób test. Z moczu po 14 dniach od stosunku, a z krwi można już 10 dni po stosunku.
Temperaturę mierzyłam w ustach, termometrem elektronicznym, dwa razy dziennie - tuż po przebudzeniu i tuż przed snem. Mierzę ją właściwie od jakiś 4 dni i wciąż jest tak samo. Normalnie mam 36,5.
Test już raz robiłam - 4 dni temu, wyszedł negatywny. Zakupiłam następny i jutro rano zrobię ponownie.
Co do stosunku, to ciężko dokładnie określić, bo w ciągu obecnego cyklu były jakieś 3-4 teoretyczne okazje do tego żeby zajść (stosunek przerywany). Gdybym miała chociaż regularne miesiączki to wiedziałabym na czym stoję a u mnie od początku roku wyglądały tak:
10.01
27.01
7.02
10.03
Wcześniej z kolei nie miałam miesiączki przez jakieś 6 miesięcy.
Trochę mnie zgubiło to, że myślałam sobie że przy PCO jest mniejsza możliwość zajścia i sobie folgowałam a teraz się denerwuję. Mam nauczkę na przyszłość
herra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 20:15   #55
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Cytat:
Napisane przez herra Pokaż wiadomość
Temperaturę mierzyłam w ustach, termometrem elektronicznym, dwa razy dziennie - tuż po przebudzeniu i tuż przed snem.
A termometr ma jaką dokładność?

Cytat:
Mierzę ją właściwie od jakiś 4 dni i wciąż jest tak samo.
A co miałby dać pomiar z 4 dni? On przecież o niczym nie mówi Liczy się temperatura względna, a nie bezwględna.

Cytat:
Test już raz robiłam - 4 dni temu, wyszedł negatywny. Zakupiłam następny i jutro rano zrobię ponownie.
Słusznie.
Możesz też zrobić test z krwi, jeśli od ostatniego niezabezpieczonego stosunku minęło przynajmniej 10 dni.

Cytat:
Co do stosunku, to ciężko dokładnie określić, bo w ciągu obecnego cyklu były jakieś 3-4 teoretyczne okazje do tego żeby zajść (stosunek przerywany).
Liczy się ostatni stosunek, podczas którego mogło dojść do zapłodnienia.

Cytat:
Trochę mnie zgubiło to, że myślałam sobie że przy PCO jest mniejsza możliwość zajścia i sobie folgowałam a teraz się denerwuję. Mam nauczkę na przyszłość
Przy PCO trochę trudniej zajść w ciążę, ale bez przesady. Więcej już nie traktuj PCO jak metody antykoncepcyjnej.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 20:23   #56
Szsztywniara
Przyczajenie
 
Avatar Szsztywniara
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 8
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

czy to różnica,jeżeli zrobię test na mocz (14 dni po spodziewanej miesiączce,i 18 dni po stosunku) wieczorem?
Szsztywniara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 20:29   #57
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Cytat:
Napisane przez Szsztywniara Pokaż wiadomość
czy to różnica,jeżeli zrobię test na mocz (14 dni po spodziewanej miesiączce,i 18 dni po stosunku) wieczorem?
A co mówi o tym instrukcja testu? Jest napisane kiedy robić test?
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 20:36   #58
Szsztywniara
Przyczajenie
 
Avatar Szsztywniara
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 8
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

najlepiej rano,ale można o każdej porze.
Pytanie kierowałam do dziewczyn,które mają za sobą doświadczenie z testem i czy którejś zrobiła różnicę pora dnia* (*poprawka mała,tak o )
Szsztywniara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 20:50   #59
kar_lajn
Raczkowanie
 
Avatar kar_lajn
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 38
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

.

Edytowane przez kar_lajn
Czas edycji: 2012-04-12 o 15:45
kar_lajn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-10, 22:16   #60
herra
Raczkowanie
 
Avatar herra
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 34
Dot.: Czy mogę być w ciąży - prawdopodobieństwo. Zbiorczy, cz.8

Dzięki Chatul za rady, muszę się chyba doedukować w kwestii płodności, ciąży itd. Naprawdę aż mi głupio z tej niewiedzy
Niby ciąża mi do końca nie na rękę, jednak jeśli się okaże że w niej jestem, nie będę płakać Jutro zrobię test i może coś się wyjaśni. a jeśli w ciągu następnego tygodnia nadal będę miała te same objawy to zrobię betę. W piątek mam USG ale nawet jeśli w moim brzuchu ktoś się pojawił to nie będzie go niestety widać. Szkoda Dzięki raz jeszcze
herra jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:15.