ogrzewanie podłogowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-11, 13:35   #1
Sunnytime
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 21

ogrzewanie podłogowe


Słyszałam wiele pochlebnych opinii dot. ogrzewania podłogowego. Zastanawiam się, czy faktycznie niesie ono za sobą tyle pozytywów. Zakładając panele drewniane mam do wyboru z opcją ogrzewania lub bez. Montując ogrzewanie deski trzeba kleić, bez ogrzewania nie trzeba. To jak na razie jedyna słaba strona. Czy użytkownicy podłóg z ogrzewaniem mogą się wypowiedzieć jak sprawdza się to na co dzień w praktyce?
Sunnytime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-11, 22:24   #2
all4good
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 8
Dot.: ogrzewanie podłogowe

Cytat:
Napisane przez Sunnytime Pokaż wiadomość
Słyszałam wiele pochlebnych opinii dot. ogrzewania podłogowego. Zastanawiam się, czy faktycznie niesie ono za sobą tyle pozytywów. Zakładając panele drewniane mam do wyboru z opcją ogrzewania lub bez. Montując ogrzewanie deski trzeba kleić, bez ogrzewania nie trzeba. To jak na razie jedyna słaba strona. Czy użytkownicy podłóg z ogrzewaniem mogą się wypowiedzieć jak sprawdza się to na co dzień w praktyce?
Ja mam w swoim mieszkaniu panele drewniane i ogrzewanie na większości powierzchni. Faktycznie panele są klejone, ale skoro podłoga ma służyć na nieco dłużej niż 2 lata, to warto wybrać opcję z możliwością ewentualnego cyklinowania w przyszłości. Naturalne drewno i na dodatek ciepło pod stopą o zimowym poranku jest nieocenione i bezcenne
all4good jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-12, 14:33   #3
ulubione
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 91
Dot.: ogrzewanie podłogowe

W zimę to bardzo fajne rozwiązanie w całym domu. Można chodzić na bosaka i jest przyjemnie, szczególnie jak masz dzieciaki. Jak jest ciepło ale nie gorąco to miło wyjść spod prysznica na ciepłą podłogę Jeżeli kładziesz panele to możesz wszędzie zrobić ogrzewanie. A to że trzeba kleić to dobrze bo będziesz sobie mogła je ewentualnie później cyklinować.
ulubione jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-13, 18:59   #4
Sunnytime
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 21
Dot.: ogrzewanie podłogowe

Tak, ciepła podłoga zimą to bardzo komfortowe rozwiązanie - mega przyjemne Muszę skontaktować się z firmą od paneli drewnianych zorientować się w cenach i propozycjach podłogi.
Sunnytime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-13, 21:29   #5
all4good
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 8
Dot.: ogrzewanie podłogowe

Cytat:
Napisane przez Sunnytime Pokaż wiadomość
Tak, ciepła podłoga zimą to bardzo komfortowe rozwiązanie - mega przyjemne Muszę skontaktować się z firmą od paneli drewnianych zorientować się w cenach i propozycjach podłogi.
obecnie na rynku można znaleźć naprawdę atrakcyjną ofertę na panele drewniane można je kłaść zarówno na ogrzewanie elektryczne i hydrauliczne. Myślisz o jakimś konkretnym producencie? Jeżeli nie jesteś zdecydowana na nic konkretnego, to moge polecić produkt, który sama mam na naszych podłogach
all4good jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-21, 17:20   #6
ostrlub
Raczkowanie
 
Avatar ostrlub
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 72
Dot.: ogrzewanie podłogowe

nie wiem jak z panelami ponieważ mam u siebie podłogowe tylko w łazience i w przedpokoju i bardzo sobie chwalę i w gruncie rzeczy mogłoby się wydawać , że w kuchni też by wypadało ale u mnie jest tak ciepło kiedy się gotuję , że nie wytrzymałabym gdyby mi jeszcze od podłogi grzało ale suma sumarum to baaardzo polecam
ostrlub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 10:20   #7
all4good
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 8
Dot.: ogrzewanie podłogowe

ja bym się tez nie bała montażu paneli drewnianych w strefie łazienkowej, o ile to miejsce nie bezpośrednio narażone na oddziaływanie wody, np w wc lub gdy łazienka jest spora, dobrze wentylowana i np. z dodatkowym atutem w postaci okna, w części nie bezpośrednio stykającej się z wanną czy prysznicem trzeba oczywiście o taki produkt dbać, ale na tyle umiarkowanie, co np. o obudowę drewnianą wanny. Znam kilka takich aranżacji u znajomych i przyznam, że jest czego pozazdrościć w sypialni też fajnie
all4good jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-25, 08:47   #8
ulubione
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 91
Dot.: ogrzewanie podłogowe

i w salonie fajnie panele drewniane + ogrzewanie = można cały rok chodzić na boska.
ulubione jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 09:02   #9
Sunnytime
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 21
Dot.: ogrzewanie podłogowe

all4good: Chętnie dowiem się od jakiego producenta masz panele drewniane, skoro tak chwalisz zarówno deski jak i ogrzewanie . Słyszałam co nieco o ofercie na naszym rynku, ale zawsze lepiej zorientować się co mówią sami użytkownicy podłogi
Sunnytime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 10:35   #10
Jagonis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 26
Dot.: ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe jest niepotrzebne do tego, żeby chodzić boso po podłodze z paneli. Są lepsze argumenty "za".

Mam podłogę z paneli, więc wiem.
Jagonis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 21:28   #11
all4good
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 8
Dot.: ogrzewanie podłogowe

Cytat:
Napisane przez Jagonis Pokaż wiadomość
Ogrzewanie podłogowe jest niepotrzebne do tego, żeby chodzić boso po podłodze z paneli. Są lepsze argumenty "za".

Mam podłogę z paneli, więc wiem.
Ogrzewanie podłogowe jest dobre na wszystko zwłaszcza jesienią i zimą
I nie ważne, czy to gres, kamień naturalny, panel drewniany czy wylewka epoksydowa, ważne że ciepłe. To na pewno większa przyjemność chodzić na bosaka po przyjemnej ciepłej powierzchni, niż z konieczności w skarpetkach lub po zimnej chropowatej powierzchni...
all4good jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-27, 18:41   #12
ulubione
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 91
Dot.: ogrzewanie podłogowe

Jeżeli bierzesz drewniane panele to wykorzystaj to że możesz położyć ogrzewanie podłogowe i się nie zastanawiaj bo na pewno będziesz zadowolona a co do klejenia to nawet lepiej bo będziesz mogła sobie je wycyklinować za jakiś czas (oczywiście zależy z jakiej firmy kupujesz).
ulubione jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-03, 14:01   #13
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: ogrzewanie podłogowe

U nas podłogówka jest w kuchni, przedpokoju, łazience i "sieni". Jestem niesamowicie zadowolona i nie zamieniłabym na kaloryfery. Nie wyobrażam sobie mieć płytki w tych pomieszczeniach i zimą nie mieć pod nimi ogrzewania podłogowego. Sprawdza się idealnie jeśli jest dobrze położone. U nas pomieszczenia sie dosc wysokie i bałam się, ze bezie zimno np. w kuchni a przecież w tym pomieszczeniu spędza się sporo czasu. Nic z tych rzeczy. Nawet potem żałowałam, że nie mamy podłogówki w gościnnym ale można to w przyszłości przyłączyć. Podobno nie zaleca się podłogówki w sypialni bo kurz unosi się na wysokości mniej więcej 50-70 cm i śpiąc wdychamy go.

Poza tym rewelacyjnie szybko schną podłogi po wytarciu
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 16:27   #14
sasqnia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 169
Dot.: ogrzewanie podłogowe

Ja bym chciała mieć w moim pokoju ogrzewanie podłogowe xx. Moja kumpela ma i jest zachwycona. Wszystko super wygląda no i nie ma takiego obrzydliwego grzejnika jak ja w moim pokoju eh;/. I im więcej czytam na ten temat, tym bardziej chcę!

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2023-03-03 o 10:34 Powód: link
sasqnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 20:40   #15
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: ogrzewanie podłogowe

Odgrzebuję stary wątek bo chyba nie ma sensu zakładać nowego, ale liczę, że ktoś odpowie.

Otóż znaleźliśmy z tż mieszkanie, gdzie developer oferuje na całym mieszaniu ogrzewanie podłogowe. Niby fajnie bo nie ma tych szpetnych kaloryferów ale moja obawa jest taka, że będzie zimno. Ja ciepełko uwielbiam i temp. 20st mnie nie zadowala. Przegrzebałam internet i za bardzo nie znalazłam informacji jaką maksymalną temperaturę powietrza w pomieszczeniu można uzyskać. Liczę, że wypowie się jakaś użytkowniczka ogrzewania podłogowego i powie jakich temperatur można się spodziewać. Oczywiście wszelkie inne uwagi na temat są bardzo mile widziane.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 15:00   #16
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: ogrzewanie podłogowe

Powinno być to policzone tak, żebyś mogła osiągnąć w domu taką samą temperaturę jak za pomocą kaloryferów, w mieszkaniu powinien być rozdzielacz do podłogówki (na poszczególne pomieszczenia) z regulacją taką jak kaloryfer. Nie wiem natomiast czy zdecydowałabym się na ogrzewanie podłogowe w bloku, gdzie źródło ciepła (czy sieć miejska czy kotłownia) jest poza moim sterowaniem.

Podłogówka w całym domu ma dla mnie 3 wady (to są takie moje subiektywne wady bo 1. nie cierpię płytek na podłodze gdzie indziej niż w łazience/kuchni, 2. lubię ciepło, 3. mam przeboje krążeniowe):
- podłogi nie powinny być drewniane (drewno jest dobrym izolatorem i ogrzewanie podłogowe robi się bardzo drogie w eksploatacji, w dodatku drewno pracuje i w zalezności od tego co położysz moga pojawiać się szpary lub trzeszczenie), w zasadzie powinny być na podłodze płytki (bo panele podobno też szybciej niszcza się na podłogówce)
- duża bezwładność cieplna - podłogówka dłużej musi się grzać, żeby nagrzać pomieszczenie, co stanowi problem jak np. trafi się zimny majowy dzień czy jesień zacznie się wcześniej niż planowaliście zacząć grzać
- podobno niektórzy uskarżają się na problemy z krążeniem, zwłaszcza jeżeli mają tendencje do chorób naczyń, co prawda czytałam też teorię, że te problemy występuja przy źle zrobionej podłogówce, ale jest to coś co brałabym pod uwagę
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 21:35   #17
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: ogrzewanie podłogowe

Cytat:
Napisane przez iceflower Pokaż wiadomość
Powinno być to policzone tak, żebyś mogła osiągnąć w domu taką samą temperaturę jak za pomocą kaloryferów, w mieszkaniu powinien być rozdzielacz do podłogówki (na poszczególne pomieszczenia) z regulacją taką jak kaloryfer.
Reasumując jeżeli podkręcę to będę miała w mieszkaniu te 25st? Oczywiście nie uwzględniam na razie w rozważaniach kosztów i ewentualnych błędów montażowych itp.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 07:32   #18
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: ogrzewanie podłogowe

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;45753440]Reasumując jeżeli podkręcę to będę miała w mieszkaniu te 25st? Oczywiście nie uwzględniam na razie w rozważaniach kosztów i ewentualnych błędów montażowych itp.[/QUOTE]

Wydaje mi się, że jeżeli wydajność źródła energii na to pozwoli, to tak, ale poczytaj może jeszcze na jakimś bardziej tematycznym forum, np. na muratorze, bo ja zasadę działania podłogówki w domu znam z teorii.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-25, 06:48   #19
m_artika
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 14
Dot.: ogrzewanie podłogowe

Dołączam się do wątku
Jest to temat dość skomplikowany - ja także zastanawiam się nad takim rozwiązaniem u siebie ...
Znalazłam sporo cennych wskazówek na stronie jednego z producentów - wklejam link - być może przyda się komuś z wątpliwościami
xxx
Pozdrawiam!

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-05-26 o 09:33 Powód: Nieopłacona reklama
m_artika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-30, 13:39   #20
kasiazabrze
Raczkowanie
 
Avatar kasiazabrze
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 397
Dot.: ogrzewanie podłogowe

U nas w mieszkaniu są wszędzie położone kafle i pod nimi 2 rodzaje ogrzewania : wodne i elektryczne. Pierwsze podłączone pod piecyk, w zimie dało sobie doskonale radę. Elektryczne, by szybko rozgrzać podłogę bez pieca. Polecam z pełnym przekonaniem, w przyszłym domu też będzie tylko podłogowe ogrzewanie.
kasiazabrze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-30, 15:57   #21
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: ogrzewanie podłogowe

Cytat:
Napisane przez kasiazabrze Pokaż wiadomość
U nas w mieszkaniu są wszędzie położone kafle i pod nimi 2 rodzaje ogrzewania : wodne i elektryczne. Pierwsze podłączone pod piecyk, w zimie dało sobie doskonale radę. Elektryczne, by szybko rozgrzać podłogę bez pieca. Polecam z pełnym przekonaniem, w przyszłym domu też będzie tylko podłogowe ogrzewanie.
Jaką temp. w pomieszczeniach osiągasz przy samym ogrzewaniu podłogowym?
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 16:15   #22
ulubione
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 91
Dot.: ogrzewanie podłogowe

Na ogrzewanie nie trzeba koniecznie kłaść płytek można znaleźć deski warstwowe w dowolnym wykończeniu, które też się do tego nadają.
ulubione jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 21:19   #23
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: ogrzewanie podłogowe

Szefowa harpii, ja z palcem w nosie dobijalam niestety do 26 stopni. Pisze niestety, bo kieszen zabolala. Podlogowke mamy na calym parterze i w lazience na gorze. Z mojego doswiadczenia wynika, ze najwazniejsze to zrobic inteligentne sterowanie. Tak, zeby mozna bylo jedno pomieszczenie, czy nawet czesc pomieszczenia, rozkrecic bardziej a inne zeby mialy w tym samym czasie chlodniej.


Co do deski warstwowej to wydaje mi sie, ze nadal za malo przewodzi cieplo, no i chyba szybciej sie niszczy na podlogowce. Ale kto bogatemu zabroni?
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 22:00   #24
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: ogrzewanie podłogowe

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Szefowa harpii, ja z palcem w nosie dobijalam niestety do 26 stopni. Pisze niestety, bo kieszen zabolala. Podlogowke mamy na calym parterze i w lazience na gorze. Z mojego doswiadczenia wynika, ze najwazniejsze to zrobic inteligentne sterowanie. Tak, zeby mozna bylo jedno pomieszczenie, czy nawet czesc pomieszczenia, rozkrecic bardziej a inne zeby mialy w tym samym czasie chlodniej.


Co do deski warstwowej to wydaje mi sie, ze nadal za malo przewodzi cieplo, no i chyba szybciej sie niszczy na podlogowce. Ale kto bogatemu zabroni?
Dzięki za odpowiedź. Ja ostatecznie zrezygnowałam z mieszkania z podłogówką, ale brat tż wykańcza właśnie dom i rozważa podłogówkę na całym domu, więc jemu się twoje info na pewno przyda.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 22:39   #25
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: ogrzewanie podłogowe

To jeszcze powiem, ze odpowietrzanie tego przed uruchomieniem troche trwa. Pozniej wszystko nagrzewa sie ekspresowo ale to pierwsze odpowietrzanie... No, trzeba sie uzbroic w cierpliwosc, bo to jednak nie jest kilka kaloryferow tylko kilometry rurek.
U nas elektroniczne sterowanie ogrzewaniem jest jedno, mobilne ale stoi u mnie w pokoju bo ja mieszkam w polnocnym i jestem cieplolubna, wiec ma mierzyc temperature u mnie. Ale w kotlowni mamy zawory takie, gdzie kazdy jest odpowiedzialny za inna czesc ogrzewania i tam juz jest nakombinowane. Zawor do mojego pokoju jest rozkrecony na maksa a juz te od parteru sa przykrecone. W efekcie jak mi jest zimno to wlacza sie ogrzewanie, kaloryfer u mnie elegancko sie nagrzewa a jednoczesnie na dole nie jest tak cieplo, bo ten zawor z kotlowni na to nie pozwala.
Sorry, ze tak pisze jezykiem nie bardzo specjalistycznym, ale nie znam sie na tym za dobrze. Wiem tylko jak wyglada, ogolna zasade dzialania i jak przestawic

---------- Dopisano o 23:39 ---------- Poprzedni post napisano o 23:35 ----------

A, no i rozchodzenie sie ciepla podlogowki nie ma co porownywac do kaloryfera. Jak nagrzewamy pomieszczenie kaloryferem to przy nim jest wyzsza temperatura niz w pozostalej czesci pomieszczenia. Jest iles tam nad podloga, ogrzewa powietrze, ono idzie w gorze i dopiero po jakims czasie jest cieplo przy stopach. A podlogowe grzeje od razu od dolu, wiec w stopy jest cieplo bardzo szybko a "przy glowie" juz chlodniej, co moim zdaniem jest lepsze. No i w cakym pomieszczeniu jest taka sama temperatura.

A! I niech go reka boska broni planowac czy nie daj borze rozprowadzac ogrzewania np. w kuchni, jesli nie wie dokladnie gdzie beda meble a gdzie bedzie pusto. Bo przeciez bez sensu robic ogrzewanie pod meblami, a nawet moze to byc szkodliwe dla urzadzen, produktow w szafkach no i dla kieszeni.
Trzeba tez pamietac, ze nie wszystkie zwierzeta lubia spac na cieplym, wiec warto zostawic puste miejsce pod poslaniem psa. I koniecznie pod miejscem, gdzie maja stac miski z woda itd.

Edytowane przez 201604191001
Czas edycji: 2014-06-09 o 22:42
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 07:34   #26
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: ogrzewanie podłogowe

Cytat:
Napisane przez ulubione Pokaż wiadomość
Na ogrzewanie nie trzeba koniecznie kłaść płytek można znaleźć deski warstwowe w dowolnym wykończeniu, które też się do tego nadają.
Pewnie, że można na własne życzenie płacić więcej za ogrzewanie kładąc deskę warstwową na podłogówkę. Nie mówiąc już o trwałości podłóg z desek warstwowych.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-12, 11:21   #27
Emilia0618
Raczkowanie
 
Avatar Emilia0618
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 30
Dot.: ogrzewanie podłogowe

Podłogówka jest super! Ciepło rozchodzi się równomiernie po pomieszczeniach, ściany nie czernieją od grzejników a firanki nie żółkną. Poza tym przyjemnie się chodzi na boso po ciepłej podłodze, szczególnie tam, gdzie są płytki.
Emilia0618 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 14:17   #28
ulubione
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 91
Dot.: ogrzewanie podłogowe

Odpowiednio zrobiona instalacja podłogówki pozwoli na wygodne sterowanie i nie będzie niepotrzebnych strat ciepła. Jak jest dużo płytek to zdecydowanie przyjemniej jest chodzić po ciepłym a deski warstwowe w tej chwili mają takie same parametry przewodzenia ciepła.
ulubione jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 22:40   #29
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: ogrzewanie podłogowe

Cytat:
Napisane przez ulubione Pokaż wiadomość
Odpowiednio zrobiona instalacja podłogówki pozwoli na wygodne sterowanie i nie będzie niepotrzebnych strat ciepła. Jak jest dużo płytek to zdecydowanie przyjemniej jest chodzić po ciepłym a deski warstwowe w tej chwili mają takie same parametry przewodzenia ciepła.
Ke?
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-02, 15:02   #30
ulubione
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 91
Dot.: ogrzewanie podłogowe

Co jest nie zrozumiałe?
ulubione jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-06 21:07:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:30.