Zakupy na Ebay - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-03, 08:10   #511
Miako
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 29
Dot.: Zakupy na Ebay

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
prawo celne mówi, że nie zapłacisz nic jeśli zamawiasz z UE pod warunkiem, że kosmetyki będą tylko na użytek własny

Jeśli na sprzedaż to zapłacisz.
A już oni mają swoje sposoby by dojść prawdy, bo żaden celnik nie uwierzy ci, że np. 200 pudrów zamwiasz na własny użytek (no chyba że przyprowadzisz 200 osób do UC i one poświadczą, że to dla nich ze wspólnych zakupów)
Warto zaznaczyć, że jeśli na sprzedaż to na ogół nie kupujesz tego prywatnie, a jak na firmę, to na ogół taką która ma europejski nip, a co za tym idzie taka firma zapłaci wartość netto w kraju UE w którym robiła zakupy i vat zapłaci tutaj. Zasadniczo chodzi mi o to że nie ma możliwości zapłacenia Vatu podwójnie. Nawet jeśli firma nie dostanie faktury eksportowej, bo np. nie ma nipu europejskiego to i tak w Polsce dopłaci tylko różnicę między Vatem z tamtego kraju a tym jaki jest u nas.

Poza tym odprawa celna paczek wewnąrz UE to czysta formalność ( przynajmniej mnie się nigdy nie zdażyły żadne problemy) nie mówiąc o tym, że przy paczkach z poza UE zawsze muszę przesłać urzędowi celnemu tłumaczenie dokumentów, a przy tych w UE nigdy mi się to nie zdażyło więc z tego wnioskuję, że za bardzo się tymi paczkami nie przejmują.

Edit:

Jeszcze jedno to wcale nie jest tak że robiąc zakupy dla siebie w UE nie płacisz podatku. Owszem płacisz go, ale w kraju w którym zrobiłaś zakupy (wliczony w koszt towaru).
Przynajmniej w większości przypadków go płacisz. No ale wszystkie szczegóły są w prawie celnym.

Edytowane przez Miako
Czas edycji: 2011-05-03 o 08:16
Miako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 12:23   #512
marrlen_n
Raczkowanie
 
Avatar marrlen_n
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 225
Dot.: Zakupy na Ebay

Moje pytanie brzmi. Czy mogę założyc konto na paypal'u i przelac tam pieniądze ze zwykłego konta z mbank'u(konto jest dla niepełnoletnich) Z konta mogę korzystac przez internet.
marrlen_n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 12:24   #513
Temperament
Zadomowienie
 
Avatar Temperament
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 088
Dot.: Zakupy na Ebay

Cytat:
Napisane przez marrlen_n Pokaż wiadomość
Moje pytanie brzmi. Czy mogę założyc konto na paypal'u i przelac tam pieniądze ze zwykłego konta z mbank'u(konto jest dla niepełnoletnich) Z konta mogę korzystac przez internet.
tak
Temperament jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 08:32   #514
marrlen_n
Raczkowanie
 
Avatar marrlen_n
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 225
Dot.: Zakupy na Ebay

ok. udało mi sie założyłam konto na paypal'u. Przelałam juz tam symboliczną kwotę. Chciałabym sie zabrac za zakupy na ebay'u tylko pisze mi (na paypalu) 'Status konta: niezweryfikowany" czy z takim statusem mogę robic zakupy? a jak nie to musze dodac konto bankowe? I czy ktoś mógłby oświecic jak to będzie wyglądac klikne np "kup teraz" i od razy przenosi mnie na stronę w której cały przelew jest wypisany i należy tylko zatwierdzic, czy dostaję coś i wchodze na paypala i sama wypisuje? Jak to jest w przypadku licytacji?
marrlen_n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 09:31   #515
beata1414
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 23
Dot.: Zakupy na Ebay

Cytat:
Napisane przez marrlen_n Pokaż wiadomość
ok. udało mi sie założyłam konto na paypal'u. Przelałam juz tam symboliczną kwotę. Chciałabym sie zabrac za zakupy na ebay'u tylko pisze mi (na paypalu) 'Status konta: niezweryfikowany" czy z takim statusem mogę robic zakupy? a jak nie to musze dodac konto bankowe? I czy ktoś mógłby oświecic jak to będzie wyglądac klikne np "kup teraz" i od razy przenosi mnie na stronę w której cały przelew jest wypisany i należy tylko zatwierdzic, czy dostaję coś i wchodze na paypala i sama wypisuje? Jak to jest w przypadku licytacji?
Prawdopodobnie nie podałaś numeru konta.Musisz wpisać numer IBAN z mbanku
beata1414 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 10:15   #516
zygmus
Wtajemniczenie
 
Avatar zygmus
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 843
GG do zygmus
Dot.: Zakupy na Ebay

Kupiłam krem, zapłaciłam, po 2 dniach dostałam maila, że przesyłka została wysłana, więc spokojnie czekam, na początku przyszłego tygodnia powinna być. Wczoraj na paypalu pojawiło się coś takiego: Status zamówienia: Anulowano (13 maja 2011). Czyli dojdzie czy nie?
zygmus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 09:31   #517
Miako
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 29
Dot.: Zakupy na Ebay

A zwrócili ci pieniądze na konto po tym jak się pojawił status anulowano?
Raczej marna szansa, że przyjdzie.
Miako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-15, 09:59   #518
zygmus
Wtajemniczenie
 
Avatar zygmus
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 843
GG do zygmus
Dot.: Zakupy na Ebay

Cytat:
Napisane przez Miako Pokaż wiadomość
A zwrócili ci pieniądze na konto po tym jak się pojawił status anulowano?
Raczej marna szansa, że przyjdzie.
No właśnie nie zwrócili jeszcze, ale wyczytałam, że mają na to 30 dni. A sprzedawca milczy.
Najśmieszniejsze jest to, że dostałam numer przesyłki i pokazuje się, że przesyłka wylądowała wczoraj w Helsinkach...
zygmus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 07:11   #519
Miako
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 29
Dot.: Zakupy na Ebay

Ciekawa sprawa. Jeszcze mi sie nigdy cos takiego nie zdażyło.
Miako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 09:44   #520
NioseWamPicie
Zadomowienie
 
Avatar NioseWamPicie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 948
Dot.: Zakupy na Ebay

Cytat:
Napisane przez marrlen_n Pokaż wiadomość
ok. udało mi sie założyłam konto na paypal'u. Przelałam juz tam symboliczną kwotę. Chciałabym sie zabrac za zakupy na ebay'u tylko pisze mi (na paypalu) 'Status konta: niezweryfikowany" czy z takim statusem mogę robic zakupy? a jak nie to musze dodac konto bankowe? I czy ktoś mógłby oświecic jak to będzie wyglądac klikne np "kup teraz" i od razy przenosi mnie na stronę w której cały przelew jest wypisany i należy tylko zatwierdzic, czy dostaję coś i wchodze na paypala i sama wypisuje? Jak to jest w przypadku licytacji?
po zakupie możesz dać opcję "zapłać teraz" i pokazuje Ci się miejsce do wpisania danych do logowania z paypala. i zatwierdzasz transakcję na ebayu. Bardzo prosto się to obsługuje, teraz chyba nawet samo przelicza pieniądze na inne waluty (nie trzeba tego robić przed płaceniem)
NioseWamPicie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-20, 13:49   #521
MissScareAll
Zakorzenienie
 
Avatar MissScareAll
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wawa i okolice
Wiadomości: 9 778
Dot.: Zakupy na Ebay

Dziewczyny (przepraszam za mały offtop) może znajdzie się jakaś chętna na zakup zestawu Shu Uemura wspólnie ze mną?

Pojedynczo bazy kosztują około 200zł z przesyłką. Tu w zestawie za 384zł są dwie bazy-pianki z limitowanej edycji w uroczych opakowaniach + jedna mniatura + mega wydajny olejek do demakijażu + miniatury pielęgnacyjne + gąbeczki do makijażu. Więc naprawdę super się opłaca, a kosmetyki Shu są rewelacyjne

Podaję linka: http://cgi.ebay.pl/Shu-Uemura-Mika-U...item5643ef9ad0

Z zestawu chciałabym bazę BB Beige, mini bazę Mika UV i 4 gąbeczki, ewentualnie mini lotion i emulsję
Do wzięcia zostaje olejek 50ml, pełnowymiarowa pianka-baza pod makijaż i 3 gąbeczki + ewentualnie ten zestaw pielęgnacyjny

Jeśli którąś z Was to zainteresuje, piszcie do mnie na PW
__________________
MissScareAll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-03, 16:53   #522
beatataeb
Raczkowanie
 
Avatar beatataeb
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 35
GG do beatataeb
Dot.: Zakupy na Ebay

Cześć dziewczyny
Nigdy nie kupowałam nic na e bayu, ale jak zobaczyłam, że mogę przez niego kupić np. biustonosz za 60zł, który w Polszy kosztuje 150, to stwierdziłam, że nie mogę nie kupić...
I tutaj mam taki problem, gdyż nie mam konta w banku( wiem, prawie jak średniowiecze) więc tym bardziej Pay Pala...
Mogłaby któraś z Was kupić mi biustonosz? Pieniądze przesłałabym pocztą na wasze konto...Proszę!
__________________
Wiem, że jak każda kobieta, mam więcej siły niż na to wygląda.
beatataeb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 22:38   #523
villete
Zakorzenienie
 
Avatar villete
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 443
Dot.: Zakupy na Ebay

jak chcesz to mogę pomóc ;]
villete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-04, 21:49   #524
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Zakupy na Ebay

Dziewczyny mam pytanie odnośnie roszczenia na PP - otworzyłam spór, teraz chciałam przekształcić go w roszczenie i zastanawiam się czy w tym okienku z dodatkowymi informacjami mam coś pisać (np opis całej sprawy jeszcze raz) a jeśli tak to po polsku czy po angielsku? Kiedy otwierałam spór pisałam po angielsku, żeby komunikować się ze sprzedającym ale roszczeniem będzie się zajmował paypal, strona jest po polsku i zgłupiałam
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 10:52   #525
marrlen_n
Raczkowanie
 
Avatar marrlen_n
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 225
Dot.: Zakupy na Ebay

Czesc
dostałam własnie pierwszą przesyłkę z ebay'a i na kopercie jest pieczątka
"urząd celny w Warszawie
objęto procedurą
dopuszczenia do obrotu"
to znaczy że będę musiała zapłacic cło?
marrlen_n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 11:01   #526
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Zakupy na Ebay

nie
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 13:55   #527
aSHa85
Zadomowienie
 
Avatar aSHa85
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 1 341
Dot.: Zakupy na Ebay

przeczytałam cały wątek dotyczący zakupów na ebayu i chciałam zapytać czy ktoś może kupował kosmetyki z Koreii. chciałam zapytać czy jesteście zadowolone i jaki jest średni czas dostawy.... nie mam jeszcze konta na Ebayu ale porównywałam ostatnio ceny z tymi na allegro i tam straszna drożyzna:mad: więc pomyślałam że może uda się kupić zachwalane kosmetyki SkinFood troszkę taniej

a może macie jakiegoś sprawdzonego i pewniego sprzedawce z tamtych okolic??? będę wdzięczna za jakąkolwiek podpowiedź
aSHa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 15:08   #528
Nina0007
Raczkowanie
 
Avatar Nina0007
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 51
Unhappy Dot.: Zakupy na Ebay

Hmmm, jak ktoś już wcześniej zauważył, ja trochę lękam się (że tak to ujmę) ebaya made by USA. Słyszałam kilka niepochlebnych opinii, ale z autopsji nie mogę potwierdzić
Nina0007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 15:35   #529
marrlen_n
Raczkowanie
 
Avatar marrlen_n
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 225
Dot.: Zakupy na Ebay

Cytat:
Napisane przez aSHa85 Pokaż wiadomość
przeczytałam cały wątek dotyczący zakupów na ebayu i chciałam zapytać czy ktoś może kupował kosmetyki z Koreii. chciałam zapytać czy jesteście zadowolone i jaki jest średni czas dostawy.... nie mam jeszcze konta na Ebayu ale porównywałam ostatnio ceny z tymi na allegro i tam straszna drożyzna więc pomyślałam że może uda się kupić zachwalane kosmetyki SkinFood troszkę taniej

a może macie jakiegoś sprawdzonego i pewniego sprzedawce z tamtych okolic??? będę wdzięczna za jakąkolwiek podpowiedź
ja kupuje z korei {i z okolic również} problemu jeszcze żadnego nie miałam Kosmetyki dostaje tak na oko 0d 7 do 15 dni od kupna
__________________
Arkusz
marrlen_n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-07, 20:50   #530
villete
Zakorzenienie
 
Avatar villete
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 443
Dot.: Zakupy na Ebay

a ja uważam, że kosmetyki na ebayu nie są oryginalne, mimo wszystko ;] mam nadzieję, że się nie narażę ;] kupuję poprzez znajomych w Korei w stacjonarnych sklepach SkinFood i mam pewność co kładę na twarz
__________________
Nie będę wspierać finansowo firm, które godzą się na bestialskie traktowanie zwierząt.
NIKT NIE JEST TEGO WARTY.
Dowiedz się więcej!



wymiana
villete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 21:15   #531
Kayako
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 676
Dot.: Zakupy na Ebay

A ja bym nie wierzyła w te doniesienia, że Skinfood sprzedaje tylko i wyłącznie w swoich butikach. http://asianstore.pl/ nie jest butikiem firmy Skinfood, a produkty ich ma.
Kayako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 22:42   #532
villete
Zakorzenienie
 
Avatar villete
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 443
Dot.: Zakupy na Ebay

pytanie czy oryginalne ;]
__________________
Nie będę wspierać finansowo firm, które godzą się na bestialskie traktowanie zwierząt.
NIKT NIE JEST TEGO WARTY.
Dowiedz się więcej!



wymiana
villete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 10:35   #533
Dojota
Rozeznanie
 
Avatar Dojota
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 877
Dot.: Zakupy na Ebay

Dziewczyny,czy mozna anulowac swoj bid ale po zakonczeniu aukcji? Wylicytowalam palete naked ,ale teraz nei jestem pewna czy ja chce.Wiem,powinnam o tym pmyslec wczesniej...
Czy jest jakis sposob zeby odwloac ta transakcje jezeli jeszcze nie zaplacilam?
Dojota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 14:53   #534
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Zakupy na Ebay

Dziewczyny, mam problem . Na ebayu jestem od ok 2 miesięcy, zamówiłam jedynie ok 5 przedmiotów. Za każdym razem drżałam, czy żaden "polaczek" sobie nie przywłaszczy mojej przesyłki . Dobra passa trwała i szczęśliwie przesyłki dochodziły, jedynie raz się mocniej martwiłam, bo opóźnienie było (2 dniowe ). Teraz czekam na przesyłkę z Niemiec, dziś mija 2 tyg - przesyłka oznaczona jako wysłana 7/8 lipca, dziś jest 21 lipiec . Zwykle przesyłki docierały mi w tydzień/ 8 dni (licząc soboty i niedziele). Raz z USA dotarła w ok 5-6 dni. Do rzeczy. U tej Pani już zamawiałam raz i wszystko było ok, ma same pozytywy, "super sprzedawca". Nie sądzę, aby wina była po jej stronie. Prawie jasne jest, że ktoś się połakomił u nas w kraju, przecież to tak łatwo dla niektórych zabrać coś, co należy do kogoś innego, kto opłacił itd .
Na szczęście nie jest to duża wartość, bo w połączeniu z wysyłką ok 30 zł, ale szlag mnie trafia jak myślę, że ktoś sobie tak bez niczego zabiera czyjąś własność . Przecież to i tak pieniądze i jakby tak ukraść 2 takie paczki to dla niektórych 60 zł to 8 godzin w pracy .

Przesyłka była wysłana za 3,45 euro (niecałe 14 zł)- "Deutsche Post Brief".

Domyślam się, że nie ma dowodu nadania i w razie czego Pani nie może sprawdzić, gdzie przesyłka jest? . Nie mogę się również o nic ubiegać, bo to nie przesyłka rejestrowana (tamte pewnie są droższe) i wszystko przepadło?

Proszę o pomoc.


PS. Dla jasności dodam, iż była to mała paczuszka- po prostu balsam do ust.
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 15:49   #535
small
Raczkowanie
 
Avatar small
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 210
Dot.: Zakupy na Ebay

Cytat:
Napisane przez Dojota Pokaż wiadomość
Dziewczyny,czy mozna anulowac swoj bid ale po zakonczeniu aukcji? Wylicytowalam palete naked ,ale teraz nei jestem pewna czy ja chce.Wiem,powinnam o tym pmyslec wczesniej...
Czy jest jakis sposob zeby odwloac ta transakcje jezeli jeszcze nie zaplacilam?
Raczej nie można, jesli "bidujesz" to tak samo jakbyś kupowała, więc zawierasz swego rodzaju umowę wiążącą -nie wiem jak to fachowo nazwać Ale zawsze można spróbować dogadać się ze sprzedającym
__________________
03.01.2013 10:19 - Oliver
51cm, 3.9kg

Insanity - in progress
small jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 17:27   #536
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Zakupy na Ebay

[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;28267479]Dziewczyny, mam problem . Na ebayu jestem od ok 2 miesięcy, zamówiłam jedynie ok 5 przedmiotów. Za każdym razem drżałam, czy żaden "polaczek" sobie nie przywłaszczy mojej przesyłki . Dobra passa trwała i szczęśliwie przesyłki dochodziły, jedynie raz się mocniej martwiłam, bo opóźnienie było (2 dniowe ). Teraz czekam na przesyłkę z Niemiec, dziś mija 2 tyg - przesyłka oznaczona jako wysłana 7/8 lipca, dziś jest 21 lipiec . Zwykle przesyłki docierały mi w tydzień/ 8 dni (licząc soboty i niedziele). Raz z USA dotarła w ok 5-6 dni. Do rzeczy. U tej Pani już zamawiałam raz i wszystko było ok, ma same pozytywy, "super sprzedawca". Nie sądzę, aby wina była po jej stronie. Prawie jasne jest, że ktoś się połakomił u nas w kraju, przecież to tak łatwo dla niektórych zabrać coś, co należy do kogoś innego, kto opłacił itd .
Na szczęście nie jest to duża wartość, bo w połączeniu z wysyłką ok 30 zł, ale szlag mnie trafia jak myślę, że ktoś sobie tak bez niczego zabiera czyjąś własność . Przecież to i tak pieniądze i jakby tak ukraść 2 takie paczki to dla niektórych 60 zł to 8 godzin w pracy .

Przesyłka była wysłana za 3,45 euro (niecałe 14 zł)- "Deutsche Post Brief".

Domyślam się, że nie ma dowodu nadania i w razie czego Pani nie może sprawdzić, gdzie przesyłka jest? . Nie mogę się również o nic ubiegać, bo to nie przesyłka rejestrowana (tamte pewnie są droższe) i wszystko przepadło?

Proszę o pomoc.


PS. Dla jasności dodam, iż była to mała paczuszka- po prostu balsam do ust.[/QUOTE]
Poczekaj jeszcze trochę - masz 45 dni od zakupu na otworzenie sporu. Jeśli za kilka dni nie dojdzie pisz do sprzedawcy, powinien zaproponować jakieś rozwiązanie. Płaciłaś przez Paypal? Jeśli tak to zwracają pieniądze również za nierejestrowane przesyłki, jeśli sprzedawca wysłał bez potwierdzenia nadania nie będzie mógł udowodnić, że rzeczywiście wysłał przedmiot.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 13:35   #537
marrlen_n
Raczkowanie
 
Avatar marrlen_n
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 225
Dot.: Zakupy na Ebay

Mój problem z ebay'em wygląda tak że zamówiłam kolczyki i przysłano mi łańcuszek, który mi sie nie podoba. Napisałam do sprzedawcy że pomylił produkty, a ona mi napisała że przyśle mi kolczyki i mogę zostawic łańcuszek ponieważ koszty zwrotu beda zbyt wysokie tylko żeby go zostawic musze dopłacic 1,50$. Nie chce dopłacac bo kolczyki kosztowały 0.99 i bardziej mi sie opłaca kupic drugi raz takie same kolczyki niż dopłacac za ten łancuszek. po za tym to jej wina. Co mam zrobic napisałam jej ze nie chce dopłacac. Zobacze co mi odpisze ale w razie co mogę otworzyc spór czy coś?
__________________
Arkusz
marrlen_n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 13:53   #538
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Zakupy na Ebay

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Poczekaj jeszcze trochę - masz 45 dni od zakupu na otworzenie sporu. Jeśli za kilka dni nie dojdzie pisz do sprzedawcy, powinien zaproponować jakieś rozwiązanie. Płaciłaś przez Paypal? Jeśli tak to zwracają pieniądze również za nierejestrowane przesyłki, jeśli sprzedawca wysłał bez potwierdzenia nadania nie będzie mógł udowodnić, że rzeczywiście wysłał przedmiot.

Dzięki za pocieszenie . Tak, przez PayPala. Przesyłki nadal nie ma . Proponujesz czekać do piątku jeszcze, czy pisać do sprzedawcy? Muszę poprosić o to kolegę, bo z niemieckim nie miałam nigdy do czynienia. Wstyd mi, że muszę coś takiego napisać .

Muszę w ogóle do czegoś się przyznać. Mam takie dziwne odczucia, że muszę napisać, iż przesyłka nie doszła. Czuję, że sprzedawca sobie pomyśli: polak kombinuje (że doszła, ale ja kłamię), albo, że oczywiście kradną polaczki . Chyba mam jakiś kompleks przez to, że w wielu miejscach jesteśmy słynni z kombinowania, pomijając już "polską żółć" (zawiść). Też tak macie?
Znam też wiele historii z UK, gdzie to polak polakowi podłoży "swinię", zamiast być życzliwym, pomagać sobie na obczyźnie. Widać dla niektórych kasa to wszystko, nie liczy się już z innymi wartościami. Dobry humor przynosi tylko wyższa wypłata, albo to, że inny zarobił mniej (albo wypierniczyli go z roboty i cieszy się z cudzego nieszczęscia), a nie dzień, w którym się np zrobiło coś dobrego dla drugiego człowieka. Czasem mam doła, że ten świat tak schodzi na psy... (nie obrażając piesków).

Edytowane przez 1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Czas edycji: 2011-07-23 o 13:54
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 18:15   #539
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Zakupy na Ebay

[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;28307057]Dzięki za pocieszenie . Tak, przez PayPala. Przesyłki nadal nie ma . Proponujesz czekać do piątku jeszcze, czy pisać do sprzedawcy? Muszę poprosić o to kolegę, bo z niemieckim nie miałam nigdy do czynienia. Wstyd mi, że muszę coś takiego napisać .

Muszę w ogóle do czegoś się przyznać. Mam takie dziwne odczucia, że muszę napisać, iż przesyłka nie doszła. Czuję, że sprzedawca sobie pomyśli: polak kombinuje (że doszła, ale ja kłamię), albo, że oczywiście kradną polaczki . Chyba mam jakiś kompleks przez to, że w wielu miejscach jesteśmy słynni z kombinowania, pomijając już "polską żółć" (zawiść). Też tak macie?
Znam też wiele historii z UK, gdzie to polak polakowi podłoży "swinię", zamiast być życzliwym, pomagać sobie na obczyźnie. Widać dla niektórych kasa to wszystko, nie liczy się już z innymi wartościami. Dobry humor przynosi tylko wyższa wypłata, albo to, że inny zarobił mniej (albo wypierniczyli go z roboty i cieszy się z cudzego nieszczęscia), a nie dzień, w którym się np zrobiło coś dobrego dla drugiego człowieka. Czasem mam doła, że ten świat tak schodzi na psy... (nie obrażając piesków).
[/QUOTE]Do mnie niestety kilka przesyłek już nie doszło, teraz też na 2 czekam prawie miesiąc. Jedną spiszę na straty bo kosztowała $0,99 i naprawdę nie chce mi się o te 3 zł otwierać kolejnego sporu i czekać prawie miesiąc na rozwiązanie sprawy. Do tej pory otworzyłam 2 spory bo kwota zakupu była spora (w obu przypadkach ponad 4 dychy) i wygrałam - dostałam zwrot pieniędzy na konto.

Najpierw pisz do sprzedawcy a potem otwieraj spór.
A po angielsku nie dogadasz się ze sprzedawcą? Jakby co mogę pomóc z niemieckim

Niestety też mam wrażenie, że to w Polsce kradną i moje kilka przesyłek przywłaszczyła sobie jakaś pani z poczty.

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2011-07-23 o 18:18
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-24, 23:54   #540
estera4
Raczkowanie
 
Avatar estera4
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 72
Send a message via Skype™ to estera4
Dot.: Zakupy na Ebay

Hej dziewczyny,

Doradźcie mi co mam zrobić. Dziś założyłam sobie konto na ebayu i oczywiście jestem kompletnie zielona w tym temacie. Wcześniej założyłam już konto na paypalu. Wypatrzyłam sobie parę kosmetyków, jednakże od sprzedawcy z Korei Południowej ( ma same pozytywne opinie ) . Zadziwiło mnie to, że wysyłka do Polski na paru jego aukcjach jest bezpłatna, mimo że przedmioty kosztują 30-40 zł. To wydaje mi się troszkę podejrzane, przecież wysyłka do Polski za darmo musi być bardzo nieopłacalna. Chciałam się jeszcze spytać jak to jest z tymi cłami, vatami, akcyzami... czy ich koszty są duże ? Czego mam się spodziewać ?
estera4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-12 18:03:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:26.