OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 88 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-02, 06:45   #2611
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dzisiaj jest 14 dzień olejowania twarzy. wysypało mnie -.- No ale nic, czekam, czekam cierpliwie, zejdzie to ze mnie (mam nadzieję) i już koniec z mocno kryjącymi fluidami. Ile mniej więcej trwał u was wysyp? Bo u mnie już tydzień.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 16:45   #2612
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Moje aktualne wrażenia: olej z ogórecznika solo - nie nawilża, olej z ogórecznika + rycyna - wysusza, olej z ogórecznika + kw. hialuronowy - nie nawilża. Wieczorem dam ogórecznik + olej z pestek truskawek (truskawki do 20%) i zobaczymy, co będzie
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 17:21   #2613
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Robię OCM już od 2 dni. Efektów specjalntch nie ma no ale czego się spodziewać bo 3 razach oleju na twarzy chociaż nie skóra nie swieci sie mimo że jest w dotyku taka lekko tłusta [zapewne od oleju]. Na twarzy miałem przed zastosowaniem OCm kilka krostek które już teraz robią sie takie typowo ropne więc idziemy pomalutku do przodu. Mam pytanie po ilu dniach mam się spodziewac słynnego wysypania wyprysków i ile się one utrzymują ? Jest jakis "magiczny" sposób na ominięcie tego albo na szybsze znikniecie ? ;D
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 17:36   #2614
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Robię OCM już od 2 dni. Efektów specjalntch nie ma no ale czego się spodziewać bo 3 razach oleju na twarzy chociaż nie skóra nie swieci sie mimo że jest w dotyku taka lekko tłusta [zapewne od oleju]. Na twarzy miałem przed zastosowaniem OCm kilka krostek które już teraz robią sie takie typowo ropne więc idziemy pomalutku do przodu. Mam pytanie po ilu dniach mam się spodziewac słynnego wysypania wyprysków i ile się one utrzymują ? Jest jakis "magiczny" sposób na ominięcie tego albo na szybsze znikniecie ? ;D
Ominąć się nie da, mnie wysypało tydzień temu, do tej pory trzyma, i wychodzi więcej..
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 20:10   #2615
moniula01
Wtajemniczenie
 
Avatar moniula01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: TrĂłjmiasto
Wiadomości: 2 064
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

a ja do olejowania twarzy używam olejku rycynowego i oleju z pestek winogron ze względu na dużą zawartość wit. E - mojej skórze odpowiada takie połączenie
__________________
moniula01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 21:31   #2616
Kaira McLilian
Przyczajenie
 
Avatar Kaira McLilian
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez florka_ Pokaż wiadomość
Dodaje ok 10 kropli na porcję oleju na tydzień, pryszcze wyraźnie szybciej się przysuszają.
Dokładnie robię to samo. I także nakładam sam olejek punktowo na wyprsyki. Pomaga.

Mnie niestety świerzbiły rączki wczoraj i nawyciskałam zaskórników, przez co dziś wyglądam fatalnie Utnę sobie chyba te paluchy!!! :< W każdym razie miałam mały wysyp przed okresem. Chyba jest tym większy, że kupiłam inną ściereczkę i wydaje mi się, że jest zbyt ostra, przez co buzia jest podrażniona i robią się syfki. Koniecznie muszę kupić tę co poprzednio w Rossmanie.

Dla zainteresowanych- oliwka Hipp jest w przecenie w Biedronce i kosztuje 9,99 zł, czyli troszkę taniej niż zwykle.
Kaira McLilian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 21:41   #2617
pannawiosna
Zadomowienie
 
Avatar pannawiosna
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Zielone Wzgórze
Wiadomości: 1 811
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Czy któraś z Was stosowała do OCM domowej produkcji olej z kocanki ??
Maceruje mi się właśnie takie coś na parapecie, za 2 tyg. powinno być gotowe... tylko nie wiem, czy ma to w ogóle sens
Podzielicie się doświadczeniami w tej kwestii ??
pannawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-03, 13:54   #2618
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Jako kremu wypróbowałam jeszcze olej z pestek truskawek + ogórecznik, kiełki pszenicy, kiełki pszenicy + kwas hialuronowy a teraz siedzę z maseczką z kiełków i mleka i ciągle to samo - wszystko ślizga się po powierzchni Już nie wiem, co robić... Mam jeszcze krokosza do wypróbowania i jeszcze mogę kiełki z truskawką zmieszać. Nie wiem, jak nawilżyć policzki. Gdyby mi się to udało, to te rozszerzone pory już by się całkiem zamknęły. W otwarciu trzyma je jeszcze tylko ta napięta wysuszona skóra Jakieś pomysły?

---------- Dopisano o 13:54 ---------- Poprzedni post napisano o 13:53 ----------

Cytat:
Napisane przez pannawiosna Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was stosowała do OCM domowej produkcji olej z kocanki ??
Maceruje mi się właśnie takie coś na parapecie, za 2 tyg. powinno być gotowe... tylko nie wiem, czy ma to w ogóle sens
Podzielicie się doświadczeniami w tej kwestii ??
Co do oleju z kocanki, to mam tylko ten kupny i mnie w OCM się sprawdza.
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 15:52   #2619
pannawiosna
Zadomowienie
 
Avatar pannawiosna
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Zielone Wzgórze
Wiadomości: 1 811
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
Co do oleju z kocanki, to mam tylko ten kupny i mnie w OCM się sprawdza.

a w jakich proporcjach go stosujesz ??
pannawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 16:13   #2620
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez pannawiosna Pokaż wiadomość
a w jakich proporcjach go stosujesz ??
Ja sobie zrobiłam mieszankę 50 ml, 20% rycyny, 15 ml róży piżmowej i reszta to właśnie kocanka
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 22:19   #2621
czuprynka
Zakorzenienie
 
Avatar czuprynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 510
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
Jako kremu wypróbowałam jeszcze olej z pestek truskawek + ogórecznik, kiełki pszenicy, kiełki pszenicy + kwas hialuronowy a teraz siedzę z maseczką z kiełków i mleka i ciągle to samo - wszystko ślizga się po powierzchni Już nie wiem, co robić... Mam jeszcze krokosza do wypróbowania i jeszcze mogę kiełki z truskawką zmieszać. Nie wiem, jak nawilżyć policzki. Gdyby mi się to udało, to te rozszerzone pory już by się całkiem zamknęły. W otwarciu trzyma je jeszcze tylko ta napięta wysuszona skóra Jakieś pomysły?

Mnie stan nawilżenia wzrósł po bardzo prostym zabiegu. Otóż, dosłownie chwileczkę po przetarciu buzi tonikiem nakładam na nią treściwy krem. Ważne jest żeby buzia była jeszcze mocno wilgotna bo wówczas krem wiąże lepiej wilgoć i zatrzymuje ja w naskórku.
Dodatkowo od kilku dni stosuję moją pseudo termalną wodę domowej roboty i bardzo ładnie odświeża twarz w ciągu dnia, po spryskaniu znika pudrowość makijażu i ogólnie trzyma mi się on dłużej, aha no i chyba (tfu tfu nie chcę zapeszać) znalazłam zastosowanie dla HA bo dodałam go do niej i na razie jest git
czuprynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-04, 00:43   #2622
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez czuprynka Pokaż wiadomość
Mnie stan nawilżenia wzrósł po bardzo prostym zabiegu. Otóż, dosłownie chwileczkę po przetarciu buzi tonikiem nakładam na nią treściwy krem. Ważne jest żeby buzia była jeszcze mocno wilgotna bo wówczas krem wiąże lepiej wilgoć i zatrzymuje ja w naskórku.
Dodatkowo od kilku dni stosuję moją pseudo termalną wodę domowej roboty i bardzo ładnie odświeża twarz w ciągu dnia, po spryskaniu znika pudrowość makijażu i ogólnie trzyma mi się on dłużej, aha no i chyba (tfu tfu nie chcę zapeszać) znalazłam zastosowanie dla HA bo dodałam go do niej i na razie jest git
Dzięki czuprynko, ale próbowałam z kremami i nie sprawdza się to dla mojej cery. Dawałam na wilgotną skórę, mieszałam z olejami, mieszałam z kwasem hialuronowym... chyba wypróbowałam wszelkie możliwe kombinacje. Teraz na twarzy mam olej z kiełków pszenicy + olej z pestek truskawek i jak na razie bez efektu Ale przed chwilą pożyczyłam od koleżanki sok z aloesu 100%, który (wg BU) nawilża i jest polecany zarówno dla cery suchej jak i tłustej - przesuszonej i w dodatku wybiela Jeśli tylko będzie zachowywał się na mojej skórze tak jak w opisie, to będę w 7 niebie
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 09:30   #2623
Himee
Raczkowanie
 
Avatar Himee
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 273
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
Ale przed chwilą pożyczyłam od koleżanki sok z aloesu 100%, który (wg BU) nawilża i jest polecany zarówno dla cery suchej jak i tłustej - przesuszonej i w dodatku wybiela Jeśli tylko będzie zachowywał się na mojej skórze tak jak w opisie, to będę w 7 niebie
I koniecznie napisz, czy daje obiecane efekty
Himee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 13:18   #2624
pannawiosna
Zadomowienie
 
Avatar pannawiosna
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Zielone Wzgórze
Wiadomości: 1 811
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
Ja sobie zrobiłam mieszankę 50 ml, 20% rycyny, 15 ml róży piżmowej i reszta to właśnie kocanka

Dzięki
Na początek może zacznę od mniejszej ilości kocanki -nie wiem jak się ma domowy macerat do gotowca z BU - stopniowo będę zwiększać i kombinować dalej.
pannawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 19:20   #2625
umcykk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 167
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Witam u mnie 5 dzień OCM.

Robię 20%rycyny+ 80% olej z pestek winogron+kilka kropel olejku z drzewa herbacianego i pichtowego. Moja mieszana, na policzkach przesuszona, naczynkowa i zaskórnikowa cera bardzo dobrze to znosi przez te kilka dni. Na koniec kropla winogronowego jako krem, serum itp Kosmetykami męczyłam cerę przez ostatnie dwa miesiące by pozbyc się zaskórników, błyszczenia i mimo to suchych skórek. Na razie jest mega poprawa, ale nie będę zapeszać, bo w 5 dni osiągnęłam to czego nie mogłam w 2 mce choć boję się wysypu.

Mam do was natomiast pytanie. Wiem, że do stosowania na skórę dodawac do mieszanki można jedynie NATURALNE OLEJKI ETERYCZNE (z drzewa herbacianego i ten jodłowy właśnie takie są, ale mają leśne, bardzo ziemiste zapachy, męczą mnie po prostu). Ale poczytałam wczoraj o inncyh olejkach o działaniu nawilżającym i odbudowującym, by nie stosowac po OCM oleju do wchłonięcia. Znalazłam kilka które by mi odpowiadały, ale u mnie w zielarskim były tylko te dwa, które wzięłam dla zapachu mieszanki i właściwości. Ale tu zaczyna się problem ....
z Avicenny kupiłam OLEJEK ZAPACHOWY RÓŻANY - KOMPOZYCJA,
skład: (oznaczenie INCI: parfum), (zawiera: benzyl alcohol, benzyl benzoate, citral, citronellol, geraniol, limonene, linalool, cinnamal, cinnamyl alkohol) i napis, żeby stosować do aromatyzacji powietrza i do kąpieli (czyli styczność ze skórą jest)
Z Aromaterapia, Naturalne Aromaty kupiłam Waniliowy. Informacja żeby nie stosowac na skórę, ale składu brak (czekam na maila od nich). Jak myślicie mogę dodac po kropli jednego albo drugiego do mieszanki 50 ml? Czy lepiej z nich zrezygnowac, bo nie są to chyba czyste olejki eteryczne?
__________________


Edytowane przez umcykk
Czas edycji: 2012-06-05 o 20:38
umcykk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 19:48   #2626
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez czuprynka Pokaż wiadomość
Mnie stan nawilżenia wzrósł po bardzo prostym zabiegu. Otóż, dosłownie chwileczkę po przetarciu buzi tonikiem nakładam na nią treściwy krem. Ważne jest żeby buzia była jeszcze mocno wilgotna bo wówczas krem wiąże lepiej wilgoć i zatrzymuje ja w naskórku.
Dodatkowo od kilku dni stosuję moją pseudo termalną wodę domowej roboty i bardzo ładnie odświeża twarz w ciągu dnia, po spryskaniu znika pudrowość makijażu i ogólnie trzyma mi się on dłużej, aha no i chyba (tfu tfu nie chcę zapeszać) znalazłam zastosowanie dla HA bo dodałam go do niej i na razie jest git
A możesz powiedzieć jak takową wodę zrobić? I w jaki sposób ona działa.?
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 21:07   #2627
monaa511
Przyczajenie
 
Avatar monaa511
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 29
Witam

Stosuje OCM od jakiegos miesiaca. Probowalam olejku z Alterry, oleju lnianego i winogronowego plus oczywiscie rycyna. Piszecie o gladkiej cerze przy stosowaniu tej metody, jednak moja skora jest ciagle jakby przesuszona. Robilam rozne kombinacje, raz mniej, raz wiecej rycyny, smarowanie olejem po zmyciu mieszanki i dalej jest tak samo. Myslicie ze to moze byc oznaka ze OCM jednak mi nie sluzy?
monaa511 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 21:07   #2628
940aaead32a02128bb608a6b94f04b4806a21ce5_60383a2a3bc41
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 615
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

a ja sobie wczoraj stworzyłam małą mieszankę
10 % olejku rycnowego + 60% oleju sezamowego + 30 % oleju z pestek winogron.
zobaczymy jakie będą efekty. zastanawiam się jeszcze nad dodaniem kwasu hialuronowego
940aaead32a02128bb608a6b94f04b4806a21ce5_60383a2a3bc41 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 22:43   #2629
soonik
Raczkowanie
 
Avatar soonik
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 219
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez monaa511 Pokaż wiadomość
Witam

Stosuje OCM od jakiegos miesiaca. Probowalam olejku z Alterry, oleju lnianego i winogronowego plus oczywiscie rycyna. Piszecie o gladkiej cerze przy stosowaniu tej metody, jednak moja skora jest ciagle jakby przesuszona. Robilam rozne kombinacje, raz mniej, raz wiecej rycyny, smarowanie olejem po zmyciu mieszanki i dalej jest tak samo. Myslicie ze to moze byc oznaka ze OCM jednak mi nie sluzy?
ja tez mam dość suchą skórę po OCM, ale od razu po, używam kremu nawilżającego z Nivei i jest wszystko ok a używałam mieszanek z olivą extra virgine plus malutko oleju arganowego, a teraz z oleju z avokado ale chyba ponim mnie wysypało;/ dlatego coś innego pokombinuje a OCM stosuje kolo 2 miesięcy.

Aha olej lniany jest raczej polecany do skóry tłustej, może spróbuj zwykła olivę?

Edytowane przez soonik
Czas edycji: 2012-06-05 o 22:44
soonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-05, 23:45   #2630
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

A i ja mam kolejne pytanie dopiero zaczynam OCM od kilku dni i tak mi się zdaje że 30% o rycynowego i 70 z pestek winogron jest nie taki jak bym chciał tzn popraw skóry w sensie z tłustosci jest lepsza ale to jeszcze nei to pomalu będzie mi sie konczyc mieszanka [zrobiłem jej naprawde mało] i się zastanawiam jakie mam dac proporcje mniej rycyny i jeszcze więcej o z pestek czy odwrotnie więcej rycyny? ;D
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 23:58   #2631
kaaalinkaaa
Rozeznanie
 
Avatar kaaalinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 859
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja miałam przesuszoną skórę jak używałam za gorącej wody. Jednak jak zwykle sprawdza się zasada, ze co za dużo to nie zdrowo
__________________
Fajnie jest być kochaną...
kaaalinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 09:13   #2632
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

A ja mam pytanie jak myjecie sciereczke ? Ja mam biala muslinowa, i recznie nie idzie jej odprac z tego brudu pomakijazowego. Mam tez wrazenie ze olej slabo z niej rowniez schodzi, mimo, ze ze pralam w roznych mydelkach, nawet proszku jest brudna, zszarzała. I ma jakby dalej warstwe 0leju. Na twarzy zostaje mi tlusta warstewka, nawet grzywka zaczyna mi sie przetluszczac, wiec podejrzewam, ze to niezmyty dobrze olej powoduje. Po praniu w pralce sciereczka zmywala fajnie, ale po 5 dniach recznego jej prania nie jest juz tak fajnie. No i zauwazylam wysyp ostatnio, krostki, niegładka cera, zaskornki a bylo juz tak fajnie
Pralabym ja czesciej w pralce, ale nie mam az tak czesto bialego prania ;P
Czy ściereczki z mikrofibry sprawuja sie dobrze przy recznym praniu ? Moze bym tez w takie sie zaopatrzyla. I na zmiane uzywala.

Edytowane przez Madaaa
Czas edycji: 2012-06-06 o 09:14
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 09:54   #2633
monaa511
Przyczajenie
 
Avatar monaa511
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 29
Dziekuje za odpowiedzi
Cytat:
Napisane przez kaaalinkaaa Pokaż wiadomość
Ja miałam przesuszoną skórę jak używałam za gorącej wody. Jednak jak zwykle sprawdza się zasada, ze co za dużo to nie zdrowo
No to chyba juz poznalam powod suchej skory ;p ja tez sie staram zeby byla jak najcieplejsza

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie jak myjecie sciereczke ? Ja mam biala muslinowa, i recznie nie idzie jej odprac z tego brudu pomakijazowego. Mam tez wrazenie ze olej slabo z niej rowniez schodzi, mimo, ze ze pralam w roznych mydelkach, nawet proszku jest brudna, zszarzała. I ma jakby dalej warstwe 0leju. Na twarzy zostaje mi tlusta warstewka, nawet grzywka zaczyna mi sie przetluszczac, wiec podejrzewam, ze to niezmyty dobrze olej powoduje. Po praniu w pralce sciereczka zmywala fajnie, ale po 5 dniach recznego jej prania nie jest juz tak fajnie. No i zauwazylam wysyp ostatnio, krostki, niegładka cera, zaskornki a bylo juz tak fajnie
Pralabym ja czesciej w pralce, ale nie mam az tak czesto bialego prania ;P
Czy ściereczki z mikrofibry sprawuja sie dobrze przy recznym praniu ? Moze bym tez w takie sie zaopatrzyla. I na zmiane uzywala.
Mam wlasciwie sciereczke z mikrofibry,ale tez mialam problem ze spraniem oleju. Wkoncu wpadlam na to ze mozna uzyc bialego mydla i dziala idealnie a juz mialam zamiar sie jej pozbyc,bo byla okropna :p
monaa511 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 11:35   #2634
940aaead32a02128bb608a6b94f04b4806a21ce5_60383a2a3bc41
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 615
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie jak myjecie sciereczke ? Ja mam biala muslinowa, i recznie nie idzie jej odprac z tego brudu pomakijazowego. Mam tez wrazenie ze olej slabo z niej rowniez schodzi, mimo, ze ze pralam w roznych mydelkach, nawet proszku jest brudna, zszarzała. I ma jakby dalej warstwe 0leju. Na twarzy zostaje mi tlusta warstewka, nawet grzywka zaczyna mi sie przetluszczac, wiec podejrzewam, ze to niezmyty dobrze olej powoduje. Po praniu w pralce sciereczka zmywala fajnie, ale po 5 dniach recznego jej prania nie jest juz tak fajnie. No i zauwazylam wysyp ostatnio, krostki, niegładka cera, zaskornki a bylo juz tak fajnie
Pralabym ja czesciej w pralce, ale nie mam az tak czesto bialego prania ;P
Czy ściereczki z mikrofibry sprawuja sie dobrze przy recznym praniu ? Moze bym tez w takie sie zaopatrzyla. I na zmiane uzywala.
gdy jeszcze używałam ściereczki muślinowej to używałam płynu do higieny intymnej i ładnie wszystko schodziło
teraz mam szmateczkę z mikrofibry i łatwiej się ją czyści
940aaead32a02128bb608a6b94f04b4806a21ce5_60383a2a3bc41 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 11:55   #2635
Life Skills Academy
Raczkowanie
 
Avatar Life Skills Academy
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 66
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Przeczytałam cały wątek i jestem strasznie ciekawa jak zareaguje moja cera na takie zabiegi.. Dogłębne oczyszczenie jest tak ważne, a ja wciąż mam wrażenie, że trzeba znaleźć konkretną alternatywę do peelingów...

Śledzę i wkrótce zaczynam
__________________
Rozsądni ludzie są zdrowymi egoistami

Mój życiowo-trenerski blog
Life Skills Academy

Mój ekologiczno-naturalny blog
The Body. Naturally.

Konferencje Psychologiczne - strona informacyjna


http://www.suwaczki.com/tickers/f2w33e3kbrj3d565.png

Life Skills Academy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 12:03   #2636
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

ok , dzieki dziewczyny sproboje bialym mydlem. Takie zywkle jak do rąk ?
Zakupie z mikrofibry i najwyzej tej muslinowej bede uzywac rzadziej, po praniu w pralce, jesli mydlo nie bedzie dawalo rady .

Edytowane przez Madaaa
Czas edycji: 2012-06-06 o 12:06
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 12:21   #2637
chloris
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 68
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja piorę ściereczki białym jeleniem, czyli szarym mydłem i wszystko się pięknie zmywa. Według mnie ściereczkę muślinową zmywa się łatwiej niż z mikrofibry z biedronki. Za to z mikrofibry jest mięciutka w dotyku, ale mocniej ściera i jakoś tak lepiej trzyma ciepło jak się przykłada to twarzy. Taka moja opinia.
OCM stosuję od jakichś 2 miesięcy, moja skóra znacznie się poprawiła, wysypu nie było. Ostatnio z powodu braku czasu przez jakiś tydzień nie stosowałam OCM i miałam jakąś taką zszarzałą cerę, zastosowałam OCM kilka razy i poczułam że jest lepiej
chloris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 13:05   #2638
Miszti88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 16
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja używam szmatki z bawełnianej koszulki, mam nadzieje, że to nie jakieś straszne wykroczenie?:P
ocm stosuje dwa tygodnie, od czasu do czasu wyskakują mi pojedyczne gulki ale w ciągu dwóch dni znikają, jeśli w nich nie grzebie Ale na czole wyskakują mi takie malutki kropeczki, których nie da sie wycisnąć, coś jak kaszka, to objawy wysypu??
Natomiast na brodzie miałam kilka większych wągrów, czarne, widoczne kropki, ale były bardzo pod skórą, że nie dało się nigdy ich wycisnąć, stosując ocm zaczęły wychodzić na wierzch, oczywiście musiałam w nich grzebać i jeszcze nie zniknęły, zrobiły się jak pryszcze
a jutro spodziewam się paczuszki z olejem z pestek arbuza <3 ponoć jest bardzo lekki i nie komodgenny, wydaje mi się idealny na wągry.
Miszti88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 13:55   #2639
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez chloris Pokaż wiadomość
Ja piorę ściereczki białym jeleniem, czyli szarym mydłem i wszystko się pięknie zmywa. Według mnie ściereczkę muślinową zmywa się łatwiej niż z mikrofibry z biedronki. Za to z mikrofibry jest mięciutka w dotyku, ale mocniej ściera i jakoś tak lepiej trzyma ciepło jak się przykłada to twarzy. Taka moja opinia.
OCM stosuję od jakichś 2 miesięcy, moja skóra znacznie się poprawiła, wysypu nie było. Ostatnio z powodu braku czasu przez jakiś tydzień nie stosowałam OCM i miałam jakąś taką zszarzałą cerę, zastosowałam OCM kilka razy i poczułam że jest lepiej
myslalam, ze muslinowa lepiej sciera niz mikrofibra
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 15:16   #2640
Anoa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 107
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Czesc dziewczyny! Nie było mnie dwa tygodnie i jak na razie nie mam czasu na czytanie Trochę tego jest
Kochane ja ocm stosuję 3 tygodnie i ... powiem wam że jestem po prostu załamana stanem mojej skóry Co ja najlepszego zrobiłam ;( Początkowo stoowałam olejek arganowy + oliwa + olejek rycynowy - skóra była ściągnięta i przesuszona więc zmieniłam oleje. Zmieszałam: oliwa z oliwek + niewilka ilosc arganowego olejku + olej rycynowy, tego ostatniego dałam jakieś 15 ~ 20% Początkowo było wszystko w porządku ale około tygodnia temu zaczęłam zauważac, że na skórze mam coraz więcej zaskórników, takich małych gródek podskórnych Najgorzej, że te kuleczki pojawiły się w miejscach gdzie wcześniej nie mialam pryszczy czyli na policzkach. Najwięcej mam tego na skroniach i na czole. Do tego kilka z nich przerosło w wielkie gule! Na czole mam trzy wielkie strupy + dwa na brodzie i jeden na policzku Tak, wiem że się nie wyciska ale juz kilka zostawiłam i wiecie co? nic to nie dalo ponieważ miejsca po nie ruszanych pryszczach są również z czerwoną blizną - zapewne po stanie zapalnym I pomyślec że mialam tylko problem z wągrami na nosie, brodzie i przebarwieniami... teraz dorobiłam się nowych plam do kolekcji Byc może zapchał mnie olejek herbaciany którym smarowałam (nie codziennie twarz)? Zazwyczaj mieszlam go z kwasem hiaur . Dzisiaj w akcie desperacji posmarowalam się CleananceK z Avene (krem z lekkimi kwasami) Wydaje mi się że ocm to nie dla mnie, a oczyszczanie dogłębne jest tylko złudzeniem, bo owszem czarne kropki z nosa znikły, ale wystarczy, że lekko nacisne pory nosa i leci z nich wszystko jak cholera! Na brodzie nadal mam wągry pootwierane i nic się nie oczysciło.

---------- Dopisano o 14:16 ---------- Poprzedni post napisano o 14:11 ----------

Zapomnialam dodac że od dwóch dni mieszam po prostu kilka kropel olejku rycynowego z olejem z pestek malin, oczywiście tego pierwszego daję zdecydowanie mniej. Zobaczymy czy taka mieszanka z minimalna ilością składników pomoże mi...
Mam jeszcze pytanie czy teraz, kiedy mam kilka bolących strupów z gulami mogę stosowac ocm?? Sama już nie wiem co robic??
Anoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:26.