Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-06-26, 21:07   #2311
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez miska189 Pokaż wiadomość
oo a jak byś porównała Pharmacerisa do Ziaji? Który zostawia bardziej tłustą/lepką maź na twarzy?
Nie do mnie pytanie, ale Pharmaceris nie pozostawia twarzy lepkiej ani tłustej. Ziaję chyba ciężko czymkolwiek przebić z tą lepkością.
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-26, 21:38   #2312
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez aania88 Pokaż wiadomość
Nie do mnie pytanie, ale Pharmaceris nie pozostawia twarzy lepkiej ani tłustej. Ziaję chyba ciężko czymkolwiek przebić z tą lepkością.
czyli można rzec że wchłania się niemal do matu?
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-27, 07:16   #2313
npm_
Raczkowanie
 
Avatar npm_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 169
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez burtonistka Pokaż wiadomość
Dziewczyny chciałabym prosić was o pomoc.
Szukam jakiegoś filtra do twarzy. Mam jasną cerę, kiedyś opalała się bardzo szybko na brązowo bez żadnych poparzeń i schodzącej skóry, ale teraz moja skóra od słońca się chyba odzwyczaiła bo go nie łapie (i w sumie dobrze xD ). Potrzebuję jakiegoś filtra, który:
-nadaje się do cery wrażliwej i problematycznej (leczę trądzik zaskórnikowy)
-nie bieli
-nie jest mega tłusty
-nie ma ceny z kosmosu (tak max 50 zł)

Znajdę coś w takiej cenie?
Dużo pozytywnych opinii ma matujący Vichy. Mi wszystko odpowiadało, ale mnie akurat zapchał :/ choć wielu nie zapycha. Może w aptece mają próbki? Jeśli chodzi o ultralekki Anthelios to jest boski. Bieli trochę na początku ale po kilku, kilkunastu minutach ta biel u mnie znika. Nie daje tak matowego wykończenia jak Vichy, ale nie jest też świecący i tłusty. Taki odpowiedni i najważniejsze - mnie nie zapchał, a też walczę z zaskórnikami. W aptekach i na allegro mają próbki. Ceny bardzo różne, w aptekach internetowych można znaleźć dużo promocji lub zestawów, gdzie cena znacznie się obniża. Ja za swój nie zapłaciłam więcej niż 55 zlotych o ile się nie mylę, dokładnie nie pamiętam.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
npm_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-27, 08:06   #2314
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez miska189 Pokaż wiadomość
oo a jak byś porównała Pharmacerisa do Ziaji? Który zostawia bardziej tłustą/lepką maź na twarzy?
Cytat:
Napisane przez miska189 Pokaż wiadomość
czyli można rzec że wchłania się niemal do matu?
Ziaję (antyoksydacyjną) użyłam dwa razy na twarz, potem na dekolt i ja w niej zbytniej lepkości nie czuję. Lekka też nie jest, no ale to filtr, cudów nie wymagajmy.
Pharmaceris nie wchłania się u mnie do matu, bo w ogóle nie rozumiem jak jakikolwiek krem może się tak wchłonąć (mam tłustą cerę). Ja nawet serum wodne muszę matowić. Świecę się po tym filtrze, ale jak przejadę pędzlem z pudrem, to ten efekt znika i nie widać, że mam filtr. I nie muszę go potem ponownie matowić szybciej niż jak mam np samo lekkie serum.
A w porównaniu do makijażu to już w ogóle - Pharmaceris + puder dłużej się trzyma matowy niż sam makijaż na serum.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-27, 09:24   #2315
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ziaję (antyoksydacyjną) użyłam dwa razy na twarz, potem na dekolt i ja w niej zbytniej lepkości nie czuję. Lekka też nie jest, no ale to filtr, cudów nie wymagajmy.
Pharmaceris nie wchłania się u mnie do matu, bo w ogóle nie rozumiem jak jakikolwiek krem może się tak wchłonąć (mam tłustą cerę). Ja nawet serum wodne muszę matowić. Świecę się po tym filtrze, ale jak przejadę pędzlem z pudrem, to ten efekt znika i nie widać, że mam filtr. I nie muszę go potem ponownie matowić szybciej niż jak mam np samo lekkie serum.
A w porównaniu do makijażu to już w ogóle - Pharmaceris + puder dłużej się trzyma matowy niż sam makijaż na serum.
Dzięki za odpowiedzi dziewczyny, spróbuje. Obecnie mam w posiadaniu 5 kremów z filtrem i jedynym który nie robi mi krzywdy i jestem w stanie wyjść w nim do ludzi to SVR, niestety najbardziej dla mnie komfortowego fluidu LRP mogę używać max 3 razy w tygodniu bo wywołuje u mnie paskudne uczulenie.
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-27, 12:03   #2316
ekoplawiaka
Raczkowanie
 
Avatar ekoplawiaka
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa/Kraków
Wiadomości: 47
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Zastanawiam się jaką faktyczną ochronę przed UVA ma Ziaja i inne drogeryjne filtry. Przecież krem, który ma chronić skutecznie nie powinien być za tani, bo co to za ochrona? A to właśnie UVA jest najbardziej destrukcyjne dla cery i przyśpiesza starzenie. Co więc po chwilowej ochronie UVB, skoro skóra i tak będzie się starzeć równie szybko, jeśli nie szybciej. Mając nałożony krem, większość osób przecież nie przejmuje się dodatkową ochroną przeciwsłoneczną.

Edytowane przez ekoplawiaka
Czas edycji: 2014-06-27 o 12:05
ekoplawiaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-27, 13:03   #2317
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ekoplawiaka Pokaż wiadomość
Zastanawiam się jaką faktyczną ochronę przed UVA ma Ziaja i inne drogeryjne filtry. Przecież krem, który ma chronić skutecznie nie powinien być za tani, bo co to za ochrona? A to właśnie UVA jest najbardziej destrukcyjne dla cery i przyśpiesza starzenie. Co więc po chwilowej ochronie UVB, skoro skóra i tak będzie się starzeć równie szybko, jeśli nie szybciej. Mając nałożony krem, większość osób przecież nie przejmuje się dodatkową ochroną przeciwsłoneczną.
Ja sądze że to trochę tak jak z zamiennikami w lekach, drugą kwestią jest to że Ziaje, Lireny, Soraye itp. to polskie marki i dystrybucja na Polski rynek obniża też koszty produktu, drogeryjne filtry Nivea czy Garnier nie są już tak tanie, trzecia kwestia to marka - tak jak z tymi ostatnimi testami gdzie krem z Lidla okazał się lepszy od Lancome. Dla mnie oznaczenie PDD na kremie z filtrem powinno być obowiązkiem, konsument ma prawo wiedzieć co kupuje i co ładuje sobie naa gębe.
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-27, 13:53   #2318
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez ekoplawiaka Pokaż wiadomość
Zastanawiam się jaką faktyczną ochronę przed UVA ma Ziaja i inne drogeryjne filtry. Przecież krem, który ma chronić skutecznie nie powinien być za tani, bo co to za ochrona? A to właśnie UVA jest najbardziej destrukcyjne dla cery i przyśpiesza starzenie. Co więc po chwilowej ochronie UVB, skoro skóra i tak będzie się starzeć równie szybko, jeśli nie szybciej. Mając nałożony krem, większość osób przecież nie przejmuje się dodatkową ochroną przeciwsłoneczną.
Dlatego zawsze sprawdza się skład, a nie sugeruje ceną.
Przecież od dawna wiadomo, że droższe nie znaczy lepsze

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-27, 18:32   #2319
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez miska189 Pokaż wiadomość
czyli można rzec że wchłania się niemal do matu?
Dokładnie "Niemal" do matu. Dziś testowałam go z podkładem mineralnym i zużyłam mniej podkładu niż na ziaję, bo łatwiej się rozprowadza, nie robi się ciasto w ciągu dnia, prawie zapomniałam o użyciu pudru na koniec, bo twarz była matowa No i nie ma tej denerwującej lepkiej twarzy przez cały dzień. Jak skończę Ziaję, to pewnie kupię Pharmacerisa Zobaczę tylko, czy jutro nie wyskoczy mi nic na twarzy, jakieś zaczerwienienia itp.
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-30, 12:07   #2320
iveria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 18
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Co sądzicie o spreju AA sun 50? Głupio zrobiłam bo sprawdziłam skład po kupieniu (zawiera m.in alkohol denaturowany). Używać czy lepiej nie?
iveria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-06-30, 12:46   #2321
GlamKitty
Zakorzenienie
 
Avatar GlamKitty
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 352
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

.

Edytowane przez GlamKitty
Czas edycji: 2014-06-30 o 12:50
GlamKitty jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-30, 22:02   #2322
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

kupiłam tego Pharmacerisa jak tylko wyleczę gębe
zaczynam testy, tymczasem pozbywam się filtrów zerknijcie do wątku moze coś którejś z was się przyda
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-02, 12:58   #2323
Crythy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 98
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Kupiłam pharmaceris, akurat załapałam się na promocje 40% taniej z kartą lifestyle. Hmm rzeczywiście trochę bieli i niestety twarz mnie się świeci, ale jakoś to przeboleję mam nadzieję ,że się sprawdzi. Mam pytanie używacie filtrów przez cały rok czy tylko latem? Na mojej tubce jest napisane ,że również chroni przed zimnem i wiatrem, kupiłam krem dla dzieci.

Edytowane przez Crythy
Czas edycji: 2014-07-02 o 12:59
Crythy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-02, 13:33   #2324
burtonistka
Zakorzenienie
 
Avatar burtonistka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 001
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Crythy Pokaż wiadomość
Kupiłam pharmaceris, akurat załapałam się na promocje 40% taniej z kartą lifestyle. Hmm rzeczywiście trochę bieli i niestety twarz mnie się świeci, ale jakoś to przeboleję mam nadzieję ,że się sprawdzi. Mam pytanie używacie filtrów przez cały rok czy tylko latem? Na mojej tubce jest napisane ,że również chroni przed zimnem i wiatrem, kupiłam krem dla dzieci.
Filtrów powinno się używać cały rok
__________________
"Art is an expression of who we are, what we believe, and what we dream about"
Julianne Moore


burtonistka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-02, 14:33   #2325
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Crythy Pokaż wiadomość
Kupiłam pharmaceris, akurat załapałam się na promocje 40% taniej z kartą lifestyle. Hmm rzeczywiście trochę bieli i niestety twarz mnie się świeci, ale jakoś to przeboleję mam nadzieję ,że się sprawdzi. Mam pytanie używacie filtrów przez cały rok czy tylko latem? Na mojej tubce jest napisane ,że również chroni przed zimnem i wiatrem, kupiłam krem dla dzieci.
Który Pharmaceris? Ten "baby" SPF50 biało-niebieski z różową żyrafą?On bazuje całkowicie na filtrach mineralnych. Te biało - pomarańczowe dla dzieci i niemowląt mają filtry chemiczne.

Ja nie wiem, czy zdołam się przekonać do filtrowania zimą. Pewnie zależy od tego, czy akurat będę się czymś mocno kwasić, wtedy może tak, bo i tak będę musiała jakiś krem przy pokwasowym przesuszu nakładać, więc równie dobrze może to być filtr A malować i tak się wtedy nie będę.
Chociaż dla mnie takie filtrowanie bez reaplikacji to jest trochę jednak na bakier z zaleceniami producentów, więc kto tam wie, jaka ta ochrona naprawdę jest. Bo kto przy normalnym rozkładzie dnia zmywa filtr i nakłada nowy co 2 godziny?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-02, 19:07   #2326
Crythy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 98
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez burtonistka Pokaż wiadomość
Filtrów powinno się używać cały rok
Aha. Niestety do pracy go nie użyję przez to świecenie. Na szczęście pracuję tylko dorywczo. xD

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Który Pharmaceris? Ten "baby" SPF50 biało-niebieski z różową żyrafą?On bazuje całkowicie na filtrach mineralnych. Te biało - pomarańczowe dla dzieci i niemowląt mają filtry chemiczne.

Ja nie wiem, czy zdołam się przekonać do filtrowania zimą. Pewnie zależy od tego, czy akurat będę się czymś mocno kwasić, wtedy może tak, bo i tak będę musiała jakiś krem przy pokwasowym przesuszu nakładać, więc równie dobrze może to być filtr A malować i tak się wtedy nie będę.
Chociaż dla mnie takie filtrowanie bez reaplikacji to jest trochę jednak na bakier z zaleceniami producentów, więc kto tam wie, jaka ta ochrona naprawdę jest. Bo kto przy normalnym rozkładzie dnia zmywa filtr i nakłada nowy co 2 godziny?
Mam biało niebieski z różową żyrafą. xD Mama się śmieje,że ten filtr jest za wysoki i nadaje się jedynie jakbym mieszkała w Egipcie. Ja nie miałam czasu nałożyć nowej warstwy po dwóch h, więc nie jesteś sama.
Crythy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-02, 21:47   #2327
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Crythy Pokaż wiadomość
Aha. Niestety do pracy go nie użyję przez to świecenie. Na szczęście pracuję tylko dorywczo. xD
A pudrowanie nie pomaga?
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-02, 21:59   #2328
Crythy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 98
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
A pudrowanie nie pomaga?
Hmm w sumie nie próbowałam, ale wątpie aby to coś dało. Mam zwykły puder synerger, a wy pisałyście coś o pudrze bambusowym. Mam cerę tłustą. Jak używam podkładu matującego rimmel to niestety jak moja skóra ma gorszy dzień to się świecę(pomimo poprawek przy użyciu pudru).
Crythy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-03, 07:49   #2329
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Crythy Pokaż wiadomość
Mam biało niebieski z różową żyrafą. xD Mama się śmieje,że ten filtr jest za wysoki i nadaje się jedynie jakbym mieszkała w Egipcie. Ja nie miałam czasu nałożyć
nowej warstwy po dwóch h, więc nie jesteś sama.
On ma filtry mineralne, które są stabilne, nie ma potrzeby ich reaplikować co 2 godziny. A bardzo się bieli? Pytam z ciekawości, bo sama bym sobie chętnie sprawiła mineralny niebielący filtr. Smalec przeżyję, ale nie efekt zombie.

Cytat:
Napisane przez Crythy Pokaż wiadomość
Hmm w sumie nie próbowałam, ale wątpie aby to coś dało. Mam zwykły puder synerger, a wy pisałyście coś o pudrze bambusowym. Mam cerę tłustą. Jak używam podkładu matującego rimmel to niestety jak moja skóra ma gorszy dzień to się świecę(pomimo poprawek przy użyciu pudru).
Przy tłustej cerze nie zawsze da się połączyć makijaż z filtrem, ale puder to dla mnie konieczność. Nie musi być bambusowy, tym bardziej że filtrów mineralnych kolorówka nie destabilizuje, więc można dawać co się chce, byle działało.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-03, 09:11   #2330
Crythy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 98
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
On ma filtry mineralne, które są stabilne, nie ma potrzeby ich reaplikować co 2 godziny. A bardzo się bieli? Pytam z ciekawości, bo sama bym sobie chętnie sprawiła mineralny niebielący filtr. Smalec przeżyję, ale nie efekt zombie.
Aha to super ,że nie muszę tak często nakładać. Niestety bardzo bieli (może dlatego ,że nałożyłam grubą warstwę i od razu wyszłam z domu ehmm). Po godzinie nie wygląda aż tak blado. xD tzn. ja mam jasną karnację więc aż tak się bardzo nie rzuca w oczy,ale i tak widać różnice pomiędzy twarzą a karnacją ciała.


Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Przy tłustej cerze nie zawsze da się połączyć makijaż z filtrem, ale puder to dla mnie konieczność. Nie musi być bambusowy, tym bardziej że filtrów mineralnych kolorówka nie destabilizuje, więc można dawać co się chce, byle działało.
Ooo to spróbuję, mam nadzieję ,że lepiej będzie wyglądało.

Edytowane przez Crythy
Czas edycji: 2014-07-03 o 09:13
Crythy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-03, 09:26   #2331
GlamKitty
Zakorzenienie
 
Avatar GlamKitty
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 352
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dziewczyny mam pytanie, testowala ktoras z Was moze filtr typu w sprayu, ktory mozna aplikowac na makijaz? Jestem bardzo ciekawa czy to dziala i jak sie spisuje. Widzialam ostatnio cos takiego u nieesi25 i musze przyznac, ze takie rozwiazanie byloby bardzo praktyczne

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Szukam torebki MK Selma
GlamKitty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-03, 12:21   #2332
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Który Pharmaceris? Ten "baby" SPF50 biało-niebieski z różową żyrafą?On bazuje całkowicie na filtrach mineralnych. Te biało - pomarańczowe dla dzieci i niemowląt mają filtry chemiczne.

Ja nie wiem, czy zdołam się przekonać do filtrowania zimą. Pewnie zależy od tego, czy akurat będę się czymś mocno kwasić, wtedy może tak, bo i tak będę musiała jakiś krem przy pokwasowym przesuszu nakładać, więc równie dobrze może to być filtr A malować i tak się wtedy nie będę.
Chociaż dla mnie takie filtrowanie bez reaplikacji to jest trochę jednak na bakier z zaleceniami producentów, więc kto tam wie, jaka ta ochrona naprawdę jest. Bo kto przy normalnym rozkładzie dnia zmywa filtr i nakłada nowy co 2 godziny?
Też mi się tak wydaje, a mianowicie czy nie lepiej filtry chemiczne zostawić sobie na plaże czy dłuższy pobyt na świeżym powietrzu gdzie można ponowić aplikacje a mineralne na codzień, do pracy gdzie stykamy się ze słońcem tylko w drodze do i z pracy, mam tu na myśli np kompakty z spf 50, łatwiej wrzucić taki kompakt do torebki i zawsze coś ewentualnie poprawić niż zmywać makijaż i nakładać kolejną warstwę kremu, poza tym w warunkach miejskich chyba nie potrzeba nakładać 1 ml filtra spf 50+ co dwie godziny?
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-03, 13:08   #2333
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Crythy Pokaż wiadomość
Aha to super ,że nie muszę tak często nakładać. Niestety bardzo bieli (może dlatego ,że nałożyłam grubą warstwę i od razu wyszłam z domu ehmm). Po godzinie nie wygląda aż tak blado. xD tzn. ja mam jasną karnację więc aż tak się bardzo nie rzuca w oczy,ale i tak widać różnice pomiędzy twarzą a karnacją ciała.
Właśnie tego się obawiałam. Dla mnie jakiekolwiek bielenie dyskwalifikuje filtr.

Cytat:
Napisane przez miska189 Pokaż wiadomość
Też mi się tak wydaje, a mianowicie czy nie lepiej filtry chemiczne zostawić sobie na plaże czy dłuższy pobyt na świeżym powietrzu gdzie można ponowić aplikacje a mineralne na codzień, do pracy gdzie stykamy się ze słońcem tylko w drodze do i z pracy, mam tu na myśli np kompakty z spf 50, łatwiej wrzucić taki kompakt do torebki i zawsze coś ewentualnie poprawić niż zmywać makijaż i nakładać kolejną warstwę kremu, poza tym w warunkach miejskich chyba nie potrzeba nakładać 1 ml filtra spf 50+ co dwie godziny?

Chciałabym wiedzieć, jak bardzo obniża się skuteczność filtra po 2, 4, 6 godzinach, bo tak to producenci zasłaniają się tymi 2 godzinami. I równie dobrze może się okazać, że to całe "miejskie" filtrowanie jest tak naprawdę nic nie warte i po powiedzmy 4 godzinach ochronę szlag trafia.

A w przypadku takiego kompaktu, ile trzeba go nałożyć, żeby osiągnąć deklarowane SPF50? Czy to czasem nie jest tak, że trzeba by sobie połowę opakowania wetrzeć w twarz, żeby osiągnąć ten faktor?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-03, 15:06   #2334
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Właśnie tego się obawiałam. Dla mnie jakiekolwiek bielenie dyskwalifikuje filtr.




Chciałabym wiedzieć, jak bardzo obniża się skuteczność filtra po 2, 4, 6 godzinach, bo tak to producenci zasłaniają się tymi 2 godzinami. I równie dobrze może się okazać, że to całe "miejskie" filtrowanie jest tak naprawdę nic nie warte i po powiedzmy 4 godzinach ochronę szlag trafia.

A w przypadku takiego kompaktu, ile trzeba go nałożyć, żeby osiągnąć deklarowane SPF50? Czy to czasem nie jest tak, że trzeba by sobie połowę opakowania wetrzeć w twarz, żeby osiągnąć ten faktor?
no własnie nie wiem ile trzeba go nałożyć, ale ostatnio na jednym takim kompakcie (chyba Galenic albo SesDerma) producent zalecał "przed ekspozycją nałożyć 1 mg na twarz" to bardzo mało biorąc pod uwagę że kremu powinno się nakładać 2 mg na 1cm2 twarzy (!) Nie wiem też za bardzo jak takie filtry działają tzn. wiem że filtry chemiczne pochłaniają promienie UV i rozumiem że trzeba nałożyć takiego kremu sporo żeby sobie z nimi poradził. poza tym często ponawiać aplikacje, z kolei filtry fizyczne których rolą jest odbijanie promieni UV chronią tak długo dopóki pozostają na twarzy, więc być może to tak że trzeba po prostu nałożyć taką ilość żeby porządnie pokryć gębe takim kompaktem aby stworzyć tzw. "ekran". Zresztą dziewczyny często pisały że zdarzało im się opalić przy stosowaniu filtrów chemicznych co nie miało miejsca przy mineralnych, to chyba działa tak samo jak gacie i stanik tzn, leżąc na plaży opala nam się odkryte ciało, w miejscach bikini skóra pozostaje biała, a jak to jest, czy to promienie UVA czy UVB odpowiadają za opaleniznę? i czy ktoś wie co się staje z tymi wolnymi rodnikami które pochłoneły filtry chemiczne jeśli krem z SPF traci swoją skuteczność?
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-03, 15:56   #2335
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez miska189 Pokaż wiadomość
no własnie nie wiem ile trzeba go nałożyć, ale ostatnio na jednym takim kompakcie (chyba Galenic albo SesDerma) producent zalecał "przed ekspozycją nałożyć 1 mg na twarz" to bardzo mało biorąc pod uwagę że kremu powinno się nakładać 2 mg na 1cm2 twarzy (!) Nie wiem też za bardzo jak takie filtry działają tzn. wiem że filtry chemiczne pochłaniają promienie UV i rozumiem że trzeba nałożyć takiego kremu sporo żeby sobie z nimi poradził. poza tym często ponawiać aplikacje, z kolei filtry fizyczne których rolą jest odbijanie promieni UV chronią tak długo dopóki pozostają na twarzy, więc być może to tak że trzeba po prostu nałożyć taką ilość żeby porządnie pokryć gębe takim kompaktem aby stworzyć tzw. "ekran". Zresztą dziewczyny często pisały że zdarzało im się opalić przy stosowaniu filtrów chemicznych co nie miało miejsca przy mineralnych, to chyba działa tak samo jak gacie i stanik tzn, leżąc na plaży opala nam się odkryte ciało, w miejscach bikini skóra pozostaje biała, a jak to jest, czy to promienie UVA czy UVB odpowiadają za opaleniznę? i czy ktoś wie co się staje z tymi wolnymi rodnikami które pochłoneły filtry chemiczne jeśli krem z SPF traci swoją skuteczność?
Pytałam, bo filtrom fizycznym w postaci pudrowej za bardzo nie ufam, bo rok temu spaliłam sobie twarz pod podkładem mineralnym Annabelle (nie, nie na plaży, raczej przy średnim nasłonecznieniu).

Opaleniznę i poparzenie powodują UVB. Chociaż UVA też powoduje brązowienie skóry, ale w mniejszym stopniu (głównie UVA jest w solariach).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-03, 16:46   #2336
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Pytałam, bo filtrom fizycznym w postaci pudrowej za bardzo nie ufam, bo rok temu spaliłam sobie twarz pod podkładem mineralnym Annabelle (nie, nie na plaży, raczej przy średnim nasłonecznieniu).

Opaleniznę i poparzenie powodują UVB. Chociaż UVA też powoduje brązowienie skóry, ale w mniejszym stopniu (głównie UVA jest w solariach).

Ja się za bardzo nie znam, jak pewnie większość z nas informacje czerpie z internetu. Nie wiem jaki filtr ma Annabelle ale gdzie indziej czytałam że filtry mineralne zamyka się w silikonie żeby zwiększyć ich trwałość i przyczepność.
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-03, 17:12   #2337
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Miska189, masz na myśli kompakty kremowe (w formie gęstego kremu, pasty) czy pudrowe (jak puder prasowany)?

W producenckich instrukcjach użycia mineralnych kremów z filtrem (Avene, SVR, Bioderma) są informacje o ilości potrzebnej do uzyskania określonego faktora. Nie są małe.

Jeśli dobrze pamiętam, to kompakty od nich też stosuje się w sporych ilościach.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-03, 17:45   #2338
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Miska189, masz na myśli kompakty kremowe (w formie gęstego kremu, pasty) czy pudrowe (jak puder prasowany)?

W producenckich instrukcjach użycia mineralnych kremów z filtrem (Avene, SVR, Bioderma) są informacje o ilości potrzebnej do uzyskania określonego faktora. Nie są małe.

Jeśli dobrze pamiętam, to kompakty od nich też stosuje się w sporych ilościach.
mam na myśli dokładnie ten kompakt https://www.cefarm24.pl/20175,galeni...pf-50-9-g.html

Generalnie nie miałam jeszcze takiego produktu dlatego zastanawiam się nad zakupem.
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-03, 19:01   #2339
971368423
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 63
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Dla mnie Pharmaceris hydrolipidowy był wspaniały. Nosił się komfortowo, nie przesuszał, ale i nie przetłuszczał, właściwie chyba najlepszy do tej pory.
W porównaniu do Ziaja Med 50+"matującej" był mniej lepiący, dobrze przyjmował inne kosmetyki, ale muszę zaznaczyć, że dla mnie Ziaja też jest bdb, miałam chyba z 5 tubek.
Trochę mnie zmartwiła informacja, że parę osób odebrało naskórnie ochronę Pharmacerisa jako zbyt niską. Ja tego nie odczułam, ale nosiłam go od ok. 10 maja (dwie tubki temu - taka miara czasu ), chociaż słońce dawało już nieźle.

miska189, jaki masz ten SVR? Ja teraz używam Lysalpha spf50 i trochę mam z nim problemów, chociaż na pewno chroni dobrze, a na skórę wpływa jeszcze lepiej

(co do PPD w azjatyckich kosmetykach - polecam nieśmiało (nie jestem pewna czy mogę to robić) lekturę wątku na ten temat na LU. Mnie to przekonuje wystarczająco, dlatego testy azjatyckich kosmetyków UV zostawiam sobie na ciemną porę roku, gdy rano jest noc i po południu też. Ale jeszcze nie w tym roku )
971368423 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-07-03, 22:36   #2340
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez 971368423 Pokaż wiadomość
Dla mnie Pharmaceris hydrolipidowy był wspaniały. Nosił się komfortowo, nie przesuszał, ale i nie przetłuszczał, właściwie chyba najlepszy do tej pory.
W porównaniu do Ziaja Med 50+"matującej" był mniej lepiący, dobrze przyjmował inne kosmetyki, ale muszę zaznaczyć, że dla mnie Ziaja też jest bdb, miałam chyba z 5 tubek.
Trochę mnie zmartwiła informacja, że parę osób odebrało naskórnie ochronę Pharmacerisa jako zbyt niską. Ja tego nie odczułam, ale nosiłam go od ok. 10 maja (dwie tubki temu - taka miara czasu ), chociaż słońce dawało już nieźle.

miska189, jaki masz ten SVR? Ja teraz używam Lysalpha spf50 i trochę mam z nim problemów, chociaż na pewno chroni dobrze, a na skórę wpływa jeszcze lepiej

(co do PPD w azjatyckich kosmetykach - polecam nieśmiało (nie jestem pewna czy mogę to robić) lekturę wątku na ten temat na LU. Mnie to przekonuje wystarczająco, dlatego testy azjatyckich kosmetyków UV zostawiam sobie na ciemną porę roku, gdy rano jest noc i po południu też. Ale jeszcze nie w tym roku )
Mam ten, tu jest moja recenzja i foto https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...me-spf-30.html zerknij jeśli masz ochotę, obecnie to jedyny krem który moja w dramatycznym stanie skóra toleruje. Azjatyckiego filtra jeszcze nie miałam, co prawda kuszą mnie ale po tym co piszecie chyba narazie się wstrzymam

Edytowane przez miska189
Czas edycji: 2014-07-03 o 22:37
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:22.