OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 85 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-25, 01:50   #2521
florka_
Raczkowanie
 
Avatar florka_
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 99
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez czuprynka Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jeszcze jedna rada, która może nie jest bezpośrednio związana z OCM, ale myślę, że spokojnie można dołączyć tę metodę do naturalnej pielęgnacji zaraz po zabiegu OCM

Chodzi mi o tonik ryżowy- super sprawa bo ma ponoć rozjaśniać delikatnie cerę, wyrównywać koloryt i działać wygładzająco i napinająco na naskórek. Ja swój stosuję od 3 dni i na razie mogę powiedzieć, że rzeczywiście skóra zaraz po nałożeniu takiego zimnego kompresu prosto z lodówki jest genialnie miękka i gładka, co przy moim kwaszeniu nie zdarza się teraz za często, dodatkowo mam wrażenie, że tonik fajnie łagodzi wszelkie zaczerwienienia i podrażnienia na buzi (a mam ich trochę bo wysypało mnie przed @). Będę stosować regularnie i zobaczymy co z tego wyniknie Na razie jestem pozytywnie nastawiona
zdradzisz nam przepis na ten tonik?
__________________
"Prostota jest najwyższą formą finezji"
- Leonardo da Vinci
florka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 09:26   #2522
czuprynka
Zakorzenienie
 
Avatar czuprynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 510
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez florka_ Pokaż wiadomość
zdradzisz nam przepis na ten tonik?

Pewnie- najprościej jest zalać zwykły ryż (najlepiej ten bio z ekologicznych upraw- ale ja wzięłam zwykły długoziarnisty) przestudzoną przegotowana wodą i odczekać 12 godz, aż woda naciągnie, potem tę wodę przelać do butelki.
Ja natomiast zmieliłam ryż na taka mąkę w młynku do kawy i to wsypałam do buteleczki 100ml (ok. 3 płaskie łyżeczki) i zalałam 90ml wody do iniekcji. Wstrząsnęłam, zakręciłam i odstawiłam do lodówki na 12h. Teraz rano i wieczorem przemywam twarz płatkiem nasączonym takim zimnym tonikiem bo super odświeża i łagodzi Gdyby ktoś chciał to można ten tonik wzbogacić o inne różne rzeczy- ja dziś dodam jeszcze odrobinę kwasu hialuronowego dla lepszego nawilżenia. Tonik standardowo trzymać w lodówce, po 2 tyg. pozostałość wylać i robić od nowa
czuprynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 11:02   #2523
201606242139
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 002
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

[1=940aaead32a02128bb608a6 b94f04b4806a21ce5_60383a2 a3bc41;34302117]To nie wiem w czym może tkwić problem.

Algi morskie zamówiłam sobie ze strony zsk, przychodzą do Ciebie w proszku, w domu rozdrabiasz je z wodą i nakładasz na twarz. Tak, jest naturalna. Póki co widzę ,że mam bardziej wygładzoną twarz, zobaczymy jakie będą dalsze efekty [/QUOTE]


Cytat:
Napisane przez soonik Pokaż wiadomość
PandaBear ciężko mi coś doradzić, ja tez zawsze zdrowo staram się odżywiać i w ogóle naturalne wszystko a pomimo tego popełniłam gafę. nie wszystko co wydaje się być ok jest ok. Ja chciałam sobie pomóc na moją mega suchą skórę olejem arganowym, który najprawdopodobniej był sprawcą mega wysypu na twarzy (a przecież polecany na trądzik, więc nie chciałam go podejrzewać) może weź wszystkie specyfiki których używasz i używałaś do dermatologa;p Ja pomimo strachu przed olejami, bo też arganowy mi nie pomógł, zaczęłam stosowac tę metodę i mi akurat pomogła ale żeby nie mieć czegoś na twarzy to się jeszcze nie doczekałam. narazie czkeam cierpliwie bo jest lepiej niż było więc czekam na jeszcze lepsze efekty może prześlij jednak zdjęcie samej skóry w przybliżeniu. Może przesadzasz jak ja czasem
Dziękuję dziewczyny za pomoc
TŻ stwierdził, śe mogę mieć zatoksycznioną wątrobę, a ją odtoksycznić samymi sokami trwa bardzo długo. Od dzisiaj będę pić łyżkę oleju lnianego z sokiem z grejfruta. Podobno pije się go co miesiąc, przez tydzień i koniecznie o 20 o.O w każdym razie spróbuję, sok z grejfruta piję i tak, a teraz tylko dolać oleju.
Mam nadzieję, że to trochę pomoże, jeśli nie, poszukam przyczyny gdzie indziej i zajdę do lekarza. A OCM narazie stosuję również
201606242139 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 14:04   #2524
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez PandaBear Pokaż wiadomość
Dziękuję dziewczyny za pomoc
TŻ stwierdził, śe mogę mieć zatoksycznioną wątrobę, a ją odtoksycznić samymi sokami trwa bardzo długo. Od dzisiaj będę pić łyżkę oleju lnianego z sokiem z grejfruta. Podobno pije się go co miesiąc, przez tydzień i koniecznie o 20 o.O w każdym razie spróbuję, sok z grejfruta piję i tak, a teraz tylko dolać oleju.
Mam nadzieję, że to trochę pomoże, jeśli nie, poszukam przyczyny gdzie indziej i zajdę do lekarza. A OCM narazie stosuję również
A słyszałaś o metodzie dr Huldy Clark?
http://www.era-zdrowia.pl/oczyszczan...ehr-clark.html
Poczytaj, może się odważysz... skoro podejrzewasz, że to wątroba szwankuje.

---------- Dopisano o 14:04 ---------- Poprzedni post napisano o 14:01 ----------

A ja wpadłam zameldować. że mam lekki wysyp... ale takich płytkich i jak widzę szybko gojących. O tych głębokich i bolesnych póki co zapomniałam
Skórę mam jak dupcia niemowlaka
OCM jest wielkie
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-25, 20:44   #2525
florka_
Raczkowanie
 
Avatar florka_
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 99
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez czuprynka Pokaż wiadomość
Pewnie- najprościej jest zalać zwykły ryż (najlepiej ten bio z ekologicznych upraw- ale ja wzięłam zwykły długoziarnisty) przestudzoną przegotowana wodą i odczekać 12 godz, aż woda naciągnie, potem tę wodę przelać do butelki.
Ja natomiast zmieliłam ryż na taka mąkę w młynku do kawy i to wsypałam do buteleczki 100ml (ok. 3 płaskie łyżeczki) i zalałam 90ml wody do iniekcji. Wstrząsnęłam, zakręciłam i odstawiłam do lodówki na 12h. Teraz rano i wieczorem przemywam twarz płatkiem nasączonym takim zimnym tonikiem bo super odświeża i łagodzi Gdyby ktoś chciał to można ten tonik wzbogacić o inne różne rzeczy- ja dziś dodam jeszcze odrobinę kwasu hialuronowego dla lepszego nawilżenia. Tonik standardowo trzymać w lodówce, po 2 tyg. pozostałość wylać i robić od nowa
muszę wypróbować!! dzięki
__________________
"Prostota jest najwyższą formą finezji"
- Leonardo da Vinci
florka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-26, 00:46   #2526
201606242139
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 002
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Savanoja Pokaż wiadomość
A słyszałaś o metodzie dr Huldy Clark?
http://www.era-zdrowia.pl/oczyszczan...ehr-clark.html
Poczytaj, może się odważysz... skoro podejrzewasz, że to wątroba szwankuje.

---------- Dopisano o 14:04 ---------- Poprzedni post napisano o 14:01 ----------

A ja wpadłam zameldować. że mam lekki wysyp... ale takich płytkich i jak widzę szybko gojących. O tych głębokich i bolesnych póki co zapomniałam
Skórę mam jak dupcia niemowlaka
OCM jest wielkie

Wiesz co, dzięki za info, skonsultuję to z TŻtem i przemyślę. Ale jak na razie wydaje mi się być dosyć skomplikowane jak na moje możliwości
Na początku spróbuję z olejem lnianym, a do tego sie spróbuję przygotować jakoś mentalnie. Dzięki wielkie, nie słyszałam o tym
201606242139 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-26, 10:31   #2527
Caprice
Rozeznanie
 
Avatar Caprice
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Bielsko Biała/Kraków
Wiadomości: 722
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

mam takie pytanie obecnie zamierzam zakupić olejek z drzewa herbacianego i dolać parę kropel do swojej mieszanki. wiem, że musi być on 100%, tylko pytanie czy jeżeli jest to 100% olejek eteryczny to też się nadaje? nie wiem jaka w sumie różnica, ale wolę się zapytać innych specjalistek
__________________
wymiana - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=725918
Caprice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-26, 12:35   #2528
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez PandaBear Pokaż wiadomość

Wiesz co, dzięki za info, skonsultuję to z TŻtem i przemyślę. Ale jak na razie wydaje mi się być dosyć skomplikowane jak na moje możliwości
Na początku spróbuję z olejem lnianym, a do tego sie spróbuję przygotować jakoś mentalnie. Dzięki wielkie, nie słyszałam o tym
Troszkę jest... ale tylko dlatego, że wymaga skupienia się na sobie. Ale skoro interesujesz się detoksykacją itp to pewnie wcześniej czy później usłyszałabyś o gruntownym wymiataniu Bardzo często warto I nie na zasadzie oszołomstwa tylko na spokojnie, poczytać (najlepiej książki kupowane, nie ściągane w plikach bo wiele przekłamań bywa).
Myślę, że większość naszych problemów ze skórą to efekt problemów wewnętrznych i to często ciągnących się od wczesnego dzieciństwa. Tylko lekarze bardzo często zaleczają skutki nie lecząc przyczyn :/ Polecam zacząć od oczyszczania jelit

A wracając to wątku to dzisiaj - to co wczoraj rano zobaczyłam jako nowe tzn syfki dzisiaj jest suche! To niesamowite, że smarując twarz olejem na wykwit ten znika niemalże w oczach! Jestem tuż przed okresem i dotychczas już miałam kilka bolesnych zmian, a w tym miesiącu zero, nul!
I powtarzam, stosuję dopiero od miesiąca z lekkim haczykiem

---------- Dopisano o 12:35 ---------- Poprzedni post napisano o 12:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Caprice Pokaż wiadomość
mam takie pytanie obecnie zamierzam zakupić olejek z drzewa herbacianego i dolać parę kropel do swojej mieszanki. wiem, że musi być on 100%, tylko pytanie czy jeżeli jest to 100% olejek eteryczny to też się nadaje? nie wiem jaka w sumie różnica, ale wolę się zapytać innych specjalistek
To na pewno musi być 100 % olejek eteryczny a nie jakiś zapachowy. Tylko takie nadają się do bezpośredniego kontaktu ze skórą. Co do ilości, to wiele zależy od samego olejku, i jeśli zamierzasz używać go tylko do OCM to dałabym kilka kropli. Ten akurat olejek można nakładać w wyższym stężeniu na zmiany- nawet czysty punktowo.
Polecam też olejek tymiankowy lub majerankowy (podobne działanie) ale np doskonały tymianek trzeba koniecznie rozcieńczać. W specyfikacjach powinno być napisane w jakim stężeniu można używać i warto uważać, olejki eteryczne naprawdę działają!
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-26, 12:43   #2529
201606242139
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 002
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Savanoja Pokaż wiadomość
Troszkę jest... ale tylko dlatego, że wymaga skupienia się na sobie. Ale skoro interesujesz się detoksykacją itp to pewnie wcześniej czy później usłyszałabyś o gruntownym wymiataniu Bardzo często warto I nie na zasadzie oszołomstwa tylko na spokojnie, poczytać (najlepiej książki kupowane, nie ściągane w plikach bo wiele przekłamań bywa).
Myślę, że większość naszych problemów ze skórą to efekt problemów wewnętrznych i to często ciągnących się od wczesnego dzieciństwa. Tylko lekarze bardzo często zaleczają skutki nie lecząc przyczyn :/ Polecam zacząć od oczyszczania jelit

Jelita już właśnie mam oczyszczone, miałam problem z nimi w tamtym roku po zmianie klimatu na wakacjach, ale gruntownie je oczyściłam, więc możliwe, że to właśnie wątroba.
Generalnie OCM zawdzięczam dużo, na pewno nie muszę się w końcu martwić suchościami (tak jak już mówiłam), wydaje mi się, że troszeczkę na pewno zminimalizował się problem pryszczy, ale zajmę się tym od wewnątrz bardziej intensywnie niż to robię teraz.


Dziękuję Ci za pomoc
201606242139 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-26, 13:06   #2530
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez PandaBear Pokaż wiadomość

Jelita już właśnie mam oczyszczone, miałam problem z nimi w tamtym roku po zmianie klimatu na wakacjach, ale gruntownie je oczyściłam, więc możliwe, że to właśnie wątroba.
Generalnie OCM zawdzięczam dużo, na pewno nie muszę się w końcu martwić suchościami (tak jak już mówiłam), wydaje mi się, że troszeczkę na pewno zminimalizował się problem pryszczy, ale zajmę się tym od wewnątrz bardziej intensywnie niż to robię teraz.


Dziękuję Ci za pomoc

Skoro wpadłaś na pomysł oczyszczenia jelit, to myślę, że jesteś na dobrej drodze...
OCM i w ogóle wszystko co związane se stosowaniem olejów jest moim zdaniem super
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-26, 14:50   #2531
Caprice
Rozeznanie
 
Avatar Caprice
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Bielsko Biała/Kraków
Wiadomości: 722
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

http://allegro.pl/olejek-z-drzewa-he...364388900.html myślicie, że ten będzie w porządku? jest niby napisane 100%, ale sama nie wiem czy ufać allegro
__________________
wymiana - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=725918
Caprice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-26, 19:11   #2532
lalicorne
Przyczajenie
 
Avatar lalicorne
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez VwVampirka Pokaż wiadomość
Tak, olejek rycynowy kupujemy w aptece. Ja za swój dałam 2 zł, a pozostałe dziewczyny przepłaciły i dały niecałe 3 zł :P

w jakiej aptece Ty kupujesz ten olejek?
ja ostatnio kupilam sobie za 9 zl :< tez chce taki za 2 !!
lalicorne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 00:14   #2533
201606242139
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 002
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Savanoja Pokaż wiadomość

Skoro wpadłaś na pomysł oczyszczenia jelit, to myślę, że jesteś na dobrej drodze...
OCM i w ogóle wszystko co związane se stosowaniem olejów jest moim zdaniem super
Wiem, że to nie będzie trwało tydzień, ani dwa a może trwać i 3 miesiące taki "detoks" wewnętrzny. (ten mój w opisie to dni bez makijażu :P)
Boję się trochę, że znowu wrócą poważne problemy, bo w tym roku znowu wylatuję na wakacje na drugi koniec globu, gdzie woda jest kompletnie inna. (tam wystarczą mi 3 dni a mam cerę bez skazy, ale mniejsza )Ostatnim razem musiałam ingerować w ciało czymś w rodzaju olejka rycynowego, tylko na tamtejsze to czekoladki na "zaparcia". Przeczyszcza nieźle, przy czym odwadnia.... a potem wrócę do polskiej wody i znowu będę cały rok walczyć z organizmem i cerą?
W ogóle taki offtop trochę, ale OCM jest dosyć powiązane z moim wnętrzem, tak zauważyłam , ale nie znasz może jakiegoś sposobu na przygotowanie organizmu właśnie od innego klimatu?
Inaczej moje oczyszczanie i OCM to będzie jak walka z wiatrakami...
201606242139 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 02:08   #2534
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez czuprynka Pokaż wiadomość
Pewnie- najprościej jest zalać zwykły ryż (najlepiej ten bio z ekologicznych upraw- ale ja wzięłam zwykły długoziarnisty) przestudzoną przegotowana wodą i odczekać 12 godz, aż woda naciągnie, potem tę wodę przelać do butelki.
Ja natomiast zmieliłam ryż na taka mąkę w młynku do kawy i to wsypałam do buteleczki 100ml (ok. 3 płaskie łyżeczki) i zalałam 90ml wody do iniekcji. Wstrząsnęłam, zakręciłam i odstawiłam do lodówki na 12h. Teraz rano i wieczorem przemywam twarz płatkiem nasączonym takim zimnym tonikiem bo super odświeża i łagodzi Gdyby ktoś chciał to można ten tonik wzbogacić o inne różne rzeczy- ja dziś dodam jeszcze odrobinę kwasu hialuronowego dla lepszego nawilżenia. Tonik standardowo trzymać w lodówce, po 2 tyg. pozostałość wylać i robić od nowa
czuprynko!
również zastanawiałam się nad tym tonikiem ryżowym. Zniechęciło mnie jedynie to, że do jego zrobienia najbardziej polecają ryż jaśminowy organiczny a takowego nigdzie nie widziałam w sprzedaży. Poza tym, teraz nawet za bardzo nie mam kiedy używać toników, nawet mój hydrolat oczarowy rzadko teraz idzie w ruch Zamiast tego robię maseczkę ryżową i jestem nią zachwycona:lo ve: Mam nadzieję, że przy dłuższym stosowaniu wybieli moją twarz
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 10:12   #2535
ayame86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 18
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny, czy można użyć samego tylko olejku Alterra z Rossmanna do OCM bez bawienia się w samodzielne komponowanie mieszanek? Z tego co widzę ma on już w swoim składzie olejek rycynowy. Czy któraś z Was tak stosowała?
ayame86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 10:15   #2536
201606242139
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 002
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez ayame86 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy można użyć samego tylko olejku Alterra z Rossmanna do OCM bez bawienia się w samodzielne komponowanie mieszanek? Z tego co widzę ma on już w swoim składzie olejek rycynowy. Czy któraś z Was tak stosowała?
tak, można, jak sama widzisz ma w składzie wysoko rycynę, więc praktycznie nie trzeba jej już do niej dodawać.

Mimo to dziewczyny lubią mieszać jakieś dobrodziejstwa typu oliwka BD, jak ja :P Według mnie ciężej samą Alterrą twarz "przemywać" bo jest przystosowana do późniejszego wchłonięcia, jak kto woli
201606242139 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 11:39   #2537
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez PandaBear Pokaż wiadomość
Wiem, że to nie będzie trwało tydzień, ani dwa a może trwać i 3 miesiące taki "detoks" wewnętrzny. (ten mój w opisie to dni bez makijażu :P)
Boję się trochę, że znowu wrócą poważne problemy, bo w tym roku znowu wylatuję na wakacje na drugi koniec globu, gdzie woda jest kompletnie inna. (tam wystarczą mi 3 dni a mam cerę bez skazy, ale mniejsza )Ostatnim razem musiałam ingerować w ciało czymś w rodzaju olejka rycynowego, tylko na tamtejsze to czekoladki na "zaparcia". Przeczyszcza nieźle, przy czym odwadnia.... a potem wrócę do polskiej wody i znowu będę cały rok walczyć z organizmem i cerą?
W ogóle taki offtop trochę, ale OCM jest dosyć powiązane z moim wnętrzem, tak zauważyłam , ale nie znasz może jakiegoś sposobu na przygotowanie organizmu właśnie od innego klimatu?
Inaczej moje oczyszczanie i OCM to będzie jak walka z wiatrakami...
Fakt, trochę nie na temat, ale tylko trochę bo w zasadzie trzymamy się oczyszczania. O jelitach myślałam w sensie ... lewatywy, i to tak całą serię sobie zrobić. Jak zalegające złogi, może nawet kamienie zejdą z człowieka to skóra na 100% się odwdzięczy. Jesteśmy jednym układem naczyń połączonych gdzie nic nie działa samodzielnie, wszystko jest ze sobą powiązane. Piszę o tym, bo myślę sobie, że jeśli ktoś ma potrzebę naturalnego i dokładnego oczyszczania skóry (OCM) to ma większe szanse na ogarnięcie całości, nie tylko wybiórczo - ładna buzia i basta Osobiście polecam lewatywę z cieplej wody (przegotowanej) zakwaszonej lekko sokiem z cytryny. To bezpieczny i łagodny sposób, można samodzielnie wykonywać w domu. Nie polecam w ogóle jakichkolwiek środków na przeczyszczenie, drażnią jelita zbyt mocno powodując (jak już zauważyłaś) odwodnienie i robiąc więcej bałaganu niż to potrzebne. Ale już nie będę o tym tu pisać, bo mnie moderatorki wytną w końcu.

---------- Dopisano o 11:39 ---------- Poprzedni post napisano o 11:34 ----------

Cytat:
Napisane przez ayame86 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy można użyć samego tylko olejku Alterra z Rossmanna do OCM bez bawienia się w samodzielne komponowanie mieszanek? Z tego co widzę ma on już w swoim składzie olejek rycynowy. Czy któraś z Was tak stosowała?
Fakt, ma w składzie rycynę ale nie wiadomo ile dokładnie. I chodzi też o to by móc regulować jej ilość w zależności od potrzeb skóry. Jeśli komuś gotowa mieszanka Alerrowa odpowiada to ok, ale jeśli nie? Nie wiadomo w ogóle który z olei jest pasujący a który nie i czego ile zmienić. Dlatego raczej proste mieszanki powinno się wybierać lub robić samemu.
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 11:40   #2538
201606242139
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 002
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Savanoja Pokaż wiadomość
Fakt, trochę nie na temat, ale tylko trochę bo w zasadzie trzymamy się oczyszczania. O jelitach myślałam w sensie ... lewatywy, i to tak całą serię sobie zrobić. Jak zalegające złogi, może nawet kamienie zejdą z człowieka to skóra na 100% się odwdzięczy. Jesteśmy jednym układem naczyń połączonych gdzie nic nie działa samodzielnie, wszystko jest ze sobą powiązane. Piszę o tym, bo myślę sobie, że jeśli ktoś ma potrzebę naturalnego i dokładnego oczyszczania skóry (OCM) to ma większe szanse na ogarnięcie całości, nie tylko wybiórczo - ładna buzia i basta Osobiście polecam lewatywę z cieplej wody (przegotowanej) zakwaszonej lekko sokiem z cytryny. To bezpieczny i łagodny sposób, można samodzielnie wykonywać w domu. Nie polecam w ogóle jakichkolwiek środków na przeczyszczenie, drażnią jelita zbyt mocno powodując (jak już zauważyłaś) odwodnienie i robiąc więcej bałaganu niż to potrzebne. Ale już nie będę o tym tu pisać, bo mnie moderatorki wytną w końcu.
Dziękuję Ci bardzo
Moderatorki są wyrozumiałe do czasu :P Już kończymy off.


Po wczorajszym OCM moja buzia jest taka mięciutka! W ogóle gdyby nie pryszcze to TŻ twierdzi, że jest idealnie nawodniona i jędrna.
201606242139 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 11:48   #2539
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez PandaBear Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci bardzo
Moderatorki są wyrozumiałe do czasu :P Już kończymy off.


Po wczorajszym OCM moja buzia jest taka mięciutka! W ogóle gdyby nie pryszcze to TŻ twierdzi, że jest idealnie nawodniona i jędrna.
U mnie jest gorzej, ale to raczej nie wina OCM tylko mojego cyklu + brak dyscypliny w trzymaniu diety :/
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-27, 12:54   #2540
mtc55
Raczkowanie
 
Avatar mtc55
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 66
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez czuprynka Pokaż wiadomość
Pewnie- najprościej jest zalać zwykły ryż (najlepiej ten bio z ekologicznych upraw- ale ja wzięłam zwykły długoziarnisty) przestudzoną przegotowana wodą i odczekać 12 godz, aż woda naciągnie, potem tę wodę przelać do butelki.
Ja natomiast zmieliłam ryż na taka mąkę w młynku do kawy i to wsypałam do buteleczki 100ml (ok. 3 płaskie łyżeczki) i zalałam 90ml wody do iniekcji. Wstrząsnęłam, zakręciłam i odstawiłam do lodówki na 12h. Teraz rano i wieczorem przemywam twarz płatkiem nasączonym takim zimnym tonikiem bo super odświeża i łagodzi Gdyby ktoś chciał to można ten tonik wzbogacić o inne różne rzeczy- ja dziś dodam jeszcze odrobinę kwasu hialuronowego dla lepszego nawilżenia. Tonik standardowo trzymać w lodówce, po 2 tyg. pozostałość wylać i robić od nowa
A można do takiego toniku dodać odrobinę octu jabłkowego? Ja stosuję tonik z octu jabłkowego (w zlagodzonej wersji ze względu na zapach: do toniku o prostym składzie - np Ziaja nagietkowy dodaję łyżeczkę octu) i zastanawiam się czy tonik z ryżu mógłby stanowić bazę

Inna sprawa to OCM z olejem bazowym w postaci oleju sezamowego. Jak pisałam wcześniej zimą przyczynił się do strasznego przesuszenia skóry na policzkach. Zrobiłam do niego drugie podejście gdy na dworze było minimum 10 stopni (zimą mróz dopełnił sprawy więc pokonałam suchość i czekałam z sezamem na łagodniejszą pogodę). Używałam ok 15% rycynowego i jako olej bazowy 50% sezam, 50% olej z pestek winogron (bałam się na początku samego sezamu). Tym razem sezam nie wysuszył mi skóry ale spowodował wysyp :/ Na czole małe pryszczyki, na linii żuchwy wielkie czerwone gule. Niezależnie od tego czy miałam @ czyn nie pojawiały się i nie goiły. Przetrzymałam miesiąc i nie było poprawy. Wyjechałam na tydzień i nie stosowałam OCM tylko żel i tonik do oczyszczania twarzy: wszystko natychmiast zaczęło się goić. Po tygodniu jeszcze raz wróciłam do OCM z sezamem i po 2 dniach znowu zaczęło mnie wysypywać :/ Zgroza! Już do sezamu nie wróce - zgodnie z opisem dobrze oczyszcza skórę ale nie moją :P Zmieniłam w OCM bazowy na oliwkę BD niebieską i skórę mam gładką jak pupa niemowlaka :PP
__________________
Zapuszczam włosy
Start 16.01.2012 36 cm
36-40-44-48-49-50-51-52-53-54-55...

Mój blog włosowy

[ross_i]943706[/ross_i]
mtc55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 13:56   #2541
florka_
Raczkowanie
 
Avatar florka_
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 99
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez PandaBear Pokaż wiadomość
W ogóle taki offtop trochę, ale OCM jest dosyć powiązane z moim wnętrzem, tak zauważyłam , ale nie znasz może jakiegoś sposobu na przygotowanie organizmu właśnie od innego klimatu?
Inaczej moje oczyszczanie i OCM to będzie jak walka z wiatrakami...
Cytat:
Napisane przez Savanoja Pokaż wiadomość
Fakt, trochę nie na temat, ale tylko trochę bo w zasadzie trzymamy się oczyszczania. O jelitach myślałam w sensie ... lewatywy, i to tak całą serię sobie zrobić. Jak zalegające złogi, może nawet kamienie zejdą z człowieka to skóra na 100% się odwdzięczy. Jesteśmy jednym układem naczyń połączonych gdzie nic nie działa samodzielnie, wszystko jest ze sobą powiązane. Piszę o tym, bo myślę sobie, że jeśli ktoś ma potrzebę naturalnego i dokładnego oczyszczania skóry (OCM) to ma większe szanse na ogarnięcie całości, nie tylko wybiórczo - ładna buzia i basta
A tam! moim zdaniem to żaden off!

jak oczyszczanie naturalne to prawdziwe oczyszczanie naturalne. Jeśli zabraknie diety, aktywności fizycznej i podstawowej świadomości tego że organizm jest całością to żaden OCM nie da nam pięknej buźki bez skazy. Będą tylko kolejne frustracje że znów coś wyskoczyło, mimo ciągłej dbałości o cerę.

To przecież nie chodzi o nagłą zmianę trybu życia, ale o pewną świadomość i trzymanie się podstawowych zasad. Dlatego bardzo dobrze że taki akcencik się pojawił

wracając do OCMu i wyskakujących ciągłych ropnych zmian to dziś odkryłam maść ichtiolową, zawsze mnie dziwiło to, jak można sobie tym posmarować twarz, ale w akcie desperacji dokonałam tego ,
Nałożyłam sobie kuleczkę maści na mocno nieapetyczny wulkan (taki dość głęboki i bolący) i muszę Wam powiedzieć, że ropa sama zeszła. Spojrzałam przez przypadek w lustro - patrzę a tam wszystko na wierzchu bez ciśnięcia - super! (to chyba też w kategoriach offu :P ale może komuś się przyda?)
__________________
"Prostota jest najwyższą formą finezji"
- Leonardo da Vinci
florka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 14:04   #2542
kuroneko
Raczkowanie
 
Avatar kuroneko
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 32
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez czuprynka Pokaż wiadomość
... i zalałam 90ml wody do iniekcji. Wstrząsnęłam, zakręciłam i odstawiłam do lodówki na 12h. Teraz rano i
To sól fizjologiczna? czemu?
kuroneko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 14:58   #2543
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez kuroneko Pokaż wiadomość
To sól fizjologiczna? czemu?
Bakterie... Nie chcemy by nam nowe formy życia powstawały w mazidełkach i psikadełkach, prawda?

---------- Dopisano o 14:58 ---------- Poprzedni post napisano o 14:35 ----------

Cytat:
Napisane przez florka_ Pokaż wiadomość
A tam! moim zdaniem to żaden off!

jak oczyszczanie naturalne to prawdziwe oczyszczanie naturalne. Jeśli zabraknie diety, aktywności fizycznej i podstawowej świadomości tego że organizm jest całością to żaden OCM nie da nam pięknej buźki bez skazy. Będą tylko kolejne frustracje że znów coś wyskoczyło, mimo ciągłej dbałości o cerę.

To przecież nie chodzi o nagłą zmianę trybu życia, ale o pewną świadomość i trzymanie się podstawowych zasad. Dlatego bardzo dobrze że taki akcencik się pojawił

wracając do OCMu i wyskakujących ciągłych ropnych zmian to dziś odkryłam maść ichtiolową, zawsze mnie dziwiło to, jak można sobie tym posmarować twarz, ale w akcie desperacji dokonałam tego ,
Nałożyłam sobie kuleczkę maści na mocno nieapetyczny wulkan (taki dość głęboki i bolący) i muszę Wam powiedzieć, że ropa sama zeszła. Spojrzałam przez przypadek w lustro - patrzę a tam wszystko na wierzchu bez ciśnięcia - super! (to chyba też w kategoriach offu :P ale może komuś się przyda?)
Dokładnie to miałam na myśli

A maść ichtiolowa jest u mnie na stałym wyposażeniu. Jeśli wiemy że coś się zbiera i trzeba mu pomóc wyleźć to wystarczy ta maść, nic nie trzeba cisnąć, samo wyjdzie! Miałam zastrzały od drzazg, ropień na brodzie kiedyś. Poleciła mi tę maść babcia
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 15:37   #2544
florka_
Raczkowanie
 
Avatar florka_
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 99
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Savanoja Pokaż wiadomość
[/COLOR]

Dokładnie to miałam na myśli

A maść ichtiolowa jest u mnie na stałym wyposażeniu. Jeśli wiemy że coś się zbiera i trzeba mu pomóc wyleźć to wystarczy ta maść, nic nie trzeba cisnąć, samo wyjdzie! Miałam zastrzały od drzazg, ropień na brodzie kiedyś. Poleciła mi tę maść babcia
Po dzisiejszym doświadczeniu też dołączam maść do stałego wyposażenia, bo ja zawsze gniotłam wszystko co na twarzy wyskoczyło a to źle źle! Przy OCMie jednak trochę tego wyłazi.

ładnie Cie poratowała maść. Zastrzały do najprzyjemniejszych nie należą :/
nasze babcie to mają tęgie głowy!
__________________
"Prostota jest najwyższą formą finezji"
- Leonardo da Vinci
florka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 16:55   #2545
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez florka_ Pokaż wiadomość

nasze babcie to mają tęgie głowy!
No baaa.... Moja dodatkowo miała piękną cerę I zawsze krzyczała "po co ci tyle tych pacykadeł? buzie sobie niszczysz!" I miała rację, niszczyłam czym popadło...
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 19:12   #2546
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Savanoja Pokaż wiadomość
Bakterie... Nie chcemy by nam nowe formy życia powstawały w mazidełkach i psikadełkach, prawda?

---------- Dopisano o 14:58 ---------- Poprzedni post napisano o 14:35 ----------


Tak nawiasem to płyn fizjologiczny sam w sobie nie zawiera bakterii, ale konserwantem ani żadnym zabezpieczeniem przed tymi, co "wtargną" nie jest. Wręcz przeciwnie
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 19:51   #2547
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez szmyglo Pokaż wiadomość
Tak nawiasem to płyn fizjologiczny sam w sobie nie zawiera bakterii, ale konserwantem ani żadnym zabezpieczeniem przed tymi, co "wtargną" nie jest. Wręcz przeciwnie
Głowy nie daję bom nie chemik, ale coś mi tak świta, że sól fizjologiczna to jakiś taki niski roztwór soli w wodzie, a że to sól to ph ma zasadowe czyli, że kiepskie warunki dla rozwoju flory bakteryjnej. A z drugiej strony tonik powinien mieć lekko kwaśne ph albo neutralne, więc sól fizjologiczna jest jakby nie bardzo do tego celu. Niby sól konserwuje, ale czy w tak niskim stężeniu? No i czy skóra potrzebuje soli? Np mydło to sól, ale jego drażniące działanie jest neutralizowane niezmydlonym olejem... Jakiś fachowiec by się przydał bo im bardziej myślę o tej soli tym większy mam mętlik w głowie...
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 19:58   #2548
szmyglo
Zakorzenienie
 
Avatar szmyglo
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 3 477
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Savanoja Pokaż wiadomość
Głowy nie daję bom nie chemik, ale coś mi tak świta, że sól fizjologiczna to jakiś taki niski roztwór soli w wodzie, a że to sól to ph ma zasadowe czyli, że kiepskie warunki dla rozwoju flory bakteryjnej. A z drugiej strony tonik powinien mieć lekko kwaśne ph albo neutralne, więc sól fizjologiczna jest jakby nie bardzo do tego celu. Niby sól konserwuje, ale czy w tak niskim stężeniu? No i czy skóra potrzebuje soli? Np mydło to sól, ale jego drażniące działanie jest neutralizowane niezmydlonym olejem... Jakiś fachowiec by się przydał bo im bardziej myślę o tej soli tym większy mam mętlik w głowie...
Fachowcem nie jestem, ale mam akurat mikrobiologię na studiach i bakterie zabijają tylko sole metali ciężkich albo w bardzo wysokim stężeniu, a płynu fizjologicznego używa się np. do obserwacji ich ruchu w kropli wiszącej, raczej ich nie zabija
szmyglo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 20:43   #2549
florka_
Raczkowanie
 
Avatar florka_
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 99
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

no wkradł się w dyskusję mały chochlik, bo woda do iniekcji nawet nie leżała obok soli fizjologicznej. To po prostu taka super czysta woda, która sama w sobie przed żadnymi bakteriami nie uchroni, ale za to mamy gwarancję, że nie ma w niej nic co mogłoby się w naszym kosmetyku rozmnożyć. Woda jest produkowana z przeznaczeniem do wstrzyknięć (rozpuszczania jakiś substancji do wstrzykiwania) więc musi być ultra czysta, nie ma mowy o jakiejkolwiek soli w niej. Wot i cała historyja

ale jeśli ktoś robi swoje produkty nie dezynfekując opakowań to nawet jak wleje kranówę to efekt będzie taki sam. Z resztą w powietrzu jest tyle drobnoustrojów, że zaraz coś wlezie w taką wodę. Jej ważność jest 16h po otworzeniu opakowania (coś mi tak świta)

również nie mam nic wspólnego z chemią, mikrobiologią itp także jeśli błądze niechaj mnie ktoś oświeci. W każdym razie google prawdę Wam powie

o bardzo proszę! takie coś znalazłam:
AQUA PRO INIECTIONE to inaczej woda do wstrzykiwań
otrzymuje sie ja z wody oczyszczonej lub odpowiedniej jakosci wody do picia przez destylacje,poprzez odwroconą osmozę lub stosujac metody łaczone,musi byc pozbawiona bakteri i pirogenow<cial goraczkotworczych np.toxyn bakteryjnych czy drobinek gumy lub szkła> i srodkow konserwujacych.
__________________
"Prostota jest najwyższą formą finezji"
- Leonardo da Vinci

Edytowane przez florka_
Czas edycji: 2012-05-27 o 20:49
florka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 21:22   #2550
maleoreggaerockers
Zadomowienie
 
Avatar maleoreggaerockers
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 189
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cześć dziewczyny ja dzis zaczynam swoją przygodę z OCM, dziś zrobiłam mała buteleczke z mieszanką 30%olej rycynowy 50%oliwa z oliwek i 20% olej słonecznikowy. Takie miałam w domu, jutro kupie inne.
Ale jestem zadowolona, pierwszy raz czuje ze mam czystą, i nie napięta twarz
postanowiłam że bd stosowała i za jakieś 2tyg zaczne używać toniku ryżowego
__________________
My

Mój album włosowy <3
maleoreggaerockers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:25.