OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-06, 15:38   #2641
soonik
Raczkowanie
 
Avatar soonik
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 219
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Anoa Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny! Nie było mnie dwa tygodnie i jak na razie nie mam czasu na czytanie Trochę tego jest
Kochane ja ocm stosuję 3 tygodnie i ... powiem wam że jestem po prostu załamana stanem mojej skóry Co ja najlepszego zrobiłam ;( Początkowo stoowałam olejek arganowy + oliwa + olejek rycynowy - skóra była ściągnięta i przesuszona więc zmieniłam oleje. Zmieszałam: oliwa z oliwek + niewilka ilosc arganowego olejku + olej rycynowy, tego ostatniego dałam jakieś 15 ~ 20% Początkowo było wszystko w porządku ale około tygodnia temu zaczęłam zauważac, że na skórze mam coraz więcej zaskórników, takich małych gródek podskórnych Najgorzej, że te kuleczki pojawiły się w miejscach gdzie wcześniej nie mialam pryszczy czyli na policzkach. Najwięcej mam tego na skroniach i na czole. Do tego kilka z nich przerosło w wielkie gule! Na czole mam trzy wielkie strupy + dwa na brodzie i jeden na policzku Tak, wiem że się nie wyciska ale juz kilka zostawiłam i wiecie co? nic to nie dalo ponieważ miejsca po nie ruszanych pryszczach są również z czerwoną blizną - zapewne po stanie zapalnym I pomyślec że mialam tylko problem z wągrami na nosie, brodzie i przebarwieniami... teraz dorobiłam się nowych plam do kolekcji Byc może zapchał mnie olejek herbaciany którym smarowałam (nie codziennie twarz)? Zazwyczaj mieszlam go z kwasem hiaur . Dzisiaj w akcie desperacji posmarowalam się CleananceK z Avene (krem z lekkimi kwasami) Wydaje mi się że ocm to nie dla mnie, a oczyszczanie dogłębne jest tylko złudzeniem, bo owszem czarne kropki z nosa znikły, ale wystarczy, że lekko nacisne pory nosa i leci z nich wszystko jak cholera! Na brodzie nadal mam wągry pootwierane i nic się nie oczysciło.

---------- Dopisano o 14:16 ---------- Poprzedni post napisano o 14:11 ----------

Zapomnialam dodac że od dwóch dni mieszam po prostu kilka kropel olejku rycynowego z olejem z pestek malin, oczywiście tego pierwszego daję zdecydowanie mniej. Zobaczymy czy taka mieszanka z minimalna ilością składników pomoże mi...
Mam jeszcze pytanie czy teraz, kiedy mam kilka bolących strupów z gulami mogę stosowac ocm?? Sama już nie wiem co robic??
Też stosowałam z olejem arganowym w niewielkiej ilości i pojawiały mi sie takie same objawy jak opisujesz;/ a zanim zaczelam stosowac ocm zalatwilam sie wlasnie olejem arganowym bo pierwszy raz w życiu miałam właśnie wysyp na twarzy. Chyba sam olej extra virgine bedzie lepszy niz z arganowym.. nie wiem jak z olejem avokado? on chyba tez zapycha;/
Jeśli masz strupy to tym bardziej OCM Ci pomoże, tak bynajmniej jest u mnie
soonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 15:44   #2642
chloris
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 68
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
myslalam, ze muslinowa lepiej sciera niz mikrofibra
Nie wiem co to znaczy "lepiej". Moim zdaniem mikrofibrą można sobie krzywdę zrobić tym "lepszym" ścieraniem, ja na początku za mocno pocierałam i podrażniłam sobie twarz trochę. Ona jest mięciutka w dotyku więc nie wydaje się że może być ostra. Oczywiście jak się delikatnie pociera to wszystko jest ok. Takie odczucia przynajmniej na mojej twarzy, dla mnie muślinowa jest trochę delikatniejsza, ale nie jest taka milutka w dotyku.
Mimo wszystko uważam że nie ma większej różnicy między OCM z mikrofibrą, a muślinową. Jak komuś nie chce się specjalnie zamawiać muślinowej z allegro to mikrofibra z biedronki jest też ok.
chloris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-07, 16:21   #2643
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Mam pytanie co trzeba zwiekszyc [rycyne czy olej] jeżeli dalej mam przetłuszczajaca się skore [mniej ale jeszcze troche jest] ;D
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-07, 16:48   #2644
fredka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 93
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Im więcej rycyny tym mieszanka powinna bardziej wysuszać. Generalnie do cery tłustej zaleca się 30% rycyny. Ale ja myślę, że nie ma co przesadzać z ilością (powyżej 30%) tylko poczekać nieco dłużej na efekty
fredka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-07, 17:12   #2645
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja mam 85% oliwy i 15 rycyny, i wyszła mi właśnie kaszka na czole... tak jakbym miała czoło posypane piaskiem... Ile jeszczeeeeeee? Ale walczę walczę walczę.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-07, 17:29   #2646
fredka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 93
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Jesteś pewna, że oliwa jest dla Ciebie właściwa? Nie jestem specjalistką, ale wydaje mi się, że kaszka niekoniecznie jest oznaką oczyszczania się skóry, raczej wręcz przeciwnie. Próbowałaś innego oleju bazowego?
fredka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-07, 17:47   #2647
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Ja mam 85% oliwy i 15 rycyny, i wyszła mi właśnie kaszka na czole... tak jakbym miała czoło posypane piaskiem... Ile jeszczeeeeeee? Ale walczę walczę walczę.
Oliwa zapycha...
Nie męcz się tylko zmień na np z pestek winogron lub słonecznikowy. Może być też lniany (wbrew pozorom to lekki olej, może wysuszać), wiesiołkowy (jeśli masz tłustą cerę), konopny, z krokosza. Wymieniłam przychodzące mi do głowy oleje odpowiednie dla tłustej cery.
Warto zainwestować w olej z pierwszego tłoczenia ...

---------- Dopisano o 17:47 ---------- Poprzedni post napisano o 17:38 ----------

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Mam pytanie co trzeba zwiekszyc [rycyne czy olej] jeżeli dalej mam przetłuszczajaca się skore [mniej ale jeszcze troche jest] ;D
Polecam olej z krokosza barwierskiego. Ale po oczyszczaniu. On reguluje wydzielanie sebum.
W temacie ilości rycynowego, to nie przekraczałabym 30%, nie ma sensu. Tylko bazowy może trzeba by zmienić... albo poczekać jeszcze jesli nic nie wyskakuje.
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-08, 09:59   #2648
florka_
Raczkowanie
 
Avatar florka_
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 99
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie jak myjecie sciereczke ? Ja mam biala muslinowa, i recznie nie idzie jej odprac z tego brudu pomakijazowego. Mam tez wrazenie ze olej slabo z niej rowniez schodzi, mimo, ze ze pralam w roznych mydelkach, nawet proszku jest brudna, zszarzała.
Cytat:
Napisane przez chloris Pokaż wiadomość
Ja piorę ściereczki białym jeleniem, czyli szarym mydłem i wszystko się pięknie zmywa.
dokładnie jak mówi chloris: biały jeleń, czyli zwykłe szare mydło w kostce odpierze wszystko, jak masz już mocno zszarzałą ściereczkę to nasmaruj ją dokładnie mydłem i niech sobie poleży jakiś czas. Zniknie zszarzenie i ten oleisty zapach. Po każdym OCM piorę ściereczkę szarym mydłem i wrzucam ją do pralki jak często mogę. Nie mam problemu z resztkami makijażu na niej.

Cytat:
Napisane przez Miszti88 Pokaż wiadomość
Ja używam szmatki z bawełnianej koszulki, mam nadzieje, że to nie jakieś straszne wykroczenie?:P
w sumie to żadne wykroczenie, ale szmatka z takiej zwykłej bawełnianej koszulki zbyt szybko stygnie i nie będziesz miała takich rezultatów jakie obiecuje OCM. Ściereczka z mikrofibry w biedronce kosztuje jakieś 3zł, można się skusić - różnica jest diametralna

Cytat:
Napisane przez Savanoja Pokaż wiadomość
Może być też lniany (wbrew pozorom to lekki olej, może wysuszać),
Mam dość suchą skórę i stosowałam olej lniany na początku mojej kuracji OCMem. Skóra była lekko ściągnięta, ale uczucie było przyjemne. Zmieniłam na bardziej treściwy olej, ale wszystko wskazuje na to, że wrócę do lnianego.
mnie lniany nie wysuszył
__________________
"Prostota jest najwyższą formą finezji"
- Leonardo da Vinci
florka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-08, 11:19   #2649
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez chloris Pokaż wiadomość
Nie wiem co to znaczy "lepiej". Moim zdaniem mikrofibrą można sobie krzywdę zrobić tym "lepszym" ścieraniem, ja na początku za mocno pocierałam i podrażniłam sobie twarz trochę. Ona jest mięciutka w dotyku więc nie wydaje się że może być ostra. Oczywiście jak się delikatnie pociera to wszystko jest ok. Takie odczucia przynajmniej na mojej twarzy, dla mnie muślinowa jest trochę delikatniejsza, ale nie jest taka milutka w dotyku.
Mimo wszystko uważam że nie ma większej różnicy między OCM z mikrofibrą, a muślinową. Jak komuś nie chce się specjalnie zamawiać muślinowej z allegro to mikrofibra z biedronki jest też ok.
Oj zle ciebie zrozumialam, mialam na mysli, że muslinowa lepiej sciera czyli peelenguje. Jest milutka, ale na twarzy czuc scieranie. Mikrofibra moze tylko mylic swoim przyjemnym w dotyku materialem. Musze kupic, tylko nie moge spotkac, Mam dwie muslinowe, ale to za malo, wole czesciej zmieniac i czesciej prac w pralce, reczne pranie jest dobre, ale dobrze jest oczyscic porzadnie taka sciereczkę. Probowalam zwyklym mydlem i dobrze wypralo, ale to nie to samo co wyjeta z pralki.

Musze zmienic olej, ale nie mam pojecia na jaki. Nie zauwazam zadnych zmian na skorze. Mam zaskorniki. Nie wiem czy olej nie dziala, czy moze to wina makijjazu...I jakas sucha cera mi sie zaczela robic.

---------- Dopisano o 11:19 ---------- Poprzedni post napisano o 11:15 ----------

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
Ja mam 85% oliwy i 15 rycyny, i wyszła mi właśnie kaszka na czole... tak jakbym miała czoło posypane piaskiem... Ile jeszczeeeeeee? Ale walczę walczę walczę.
tez mam ktostki, niewidoczne, ale w dotyku czuc szorstkosc. Szczescie tylko na czole
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-08, 13:35   #2650
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Savanoja Pokaż wiadomość

Polecam olej z krokosza barwierskiego. Ale po oczyszczaniu. On reguluje wydzielanie sebum.
W temacie ilości rycynowego, to nie przekraczałabym 30%, nie ma sensu. Tylko bazowy może trzeba by zmienić... albo poczekać jeszcze jesli nic nie wyskakuje.
Tzn polecasz olej z krokosza bawarskiego zamiast oleju zp setek winogron [ktorego teraz uzywam] oj wyskakuje wyskakuje pełno teraz mi wyszlo i nie mogę się doczekac kiedy to zniknie ^^
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-08, 14:13   #2651
Himee
Raczkowanie
 
Avatar Himee
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 273
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja stosuję OCM już drugi tydzień (10%rycyna, 90% olej z orzechów włoskich) i niestety też borykam się z wysypem. Przyczynił się do niego zapewne peeling migdałowy oraz picie ziół, dlatego poczekam jeszcze tydzień lub dwa i zobaczymy, czy OCM jest rzeczywiście dla mnie.
Himee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-08, 21:38   #2652
fredka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 93
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

OCM stosuję od ok. 3 m-cy, lecz nie codziennie. Czasem używam olejku myjącego z BU, innym razem mydła z glinką czerwoną Les Argiles. Myślicie, że jest sens stosowanie podczas OCM mydła z glinką? Czy nie jest ono zbyt agresywne? Dla uzupełnienia podaję skład mydła.

INCI: Illite(red clay), Sodium Palmate, Sodium Palm, Water(Aqua), Glycerin, Sodium Chloride, Citrus dulcis, Cananga odorata, Lavendula angustifolia, Pogostemon cablin, Vitis Vinifera oil, Nigella sativa oil, Corylus avelanna oil, linalool, limonene, Fernesol
fredka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-08, 22:29   #2653
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

A u mnie chyba OCM zaczyna pozbywać się czarnych wągrów na nosie, które myślałam, że już ze mną na zawsze zostaną(mam je od 15 roku życia) he he ale nie chce zapeszyć są jak by mniej widoczne...muszę się mocno przyjrzeć, żeby je zobaczyć
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-08, 23:34   #2654
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Tzn polecasz olej z krokosza bawarskiego zamiast oleju zp setek winogron [ktorego teraz uzywam] oj wyskakuje wyskakuje pełno teraz mi wyszlo i nie mogę się doczekac kiedy to zniknie ^^
Może wyłazi to co ma wyjść. Ale jesli czujesz, że robią się bolesne i nie goją szybko to spróbuj zmienić na tego krokosza zamiast winogron. To bardzo dobry olej dla tłustej skóry. Choć w sumie winogronowy nie powinien zapychać, ale może Twojej skórze po prostu nie pasuje. Do OCM można też używać oleju słonecznikowego i lnianego. Bo ten krokosz może ciut drogawo wyjść tak tylko do oczyszczania...
Jest jeszcze olej z czarnuszki - kminku czarnego. Ma silne działanie przeciwzapalne, gojące, regenerujące, przeciwgrzybiczne, przeciwtrądzikowe. Zapach ma dosyć intensywny ale idzie wytrzymać.
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 01:19   #2655
IvieDalia
Rozeznanie
 
Avatar IvieDalia
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 711
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez sailormaary Pokaż wiadomość
A u mnie chyba OCM zaczyna pozbywać się czarnych wągrów na nosie, które myślałam, że już ze mną na zawsze zostaną(mam je od 15 roku życia) he he ale nie chce zapeszyć są jak by mniej widoczne...muszę się mocno przyjrzeć, żeby je zobaczyć
A jakie oleje i w jakich proporcjach stosujesz?
__________________
Zakochana! 10.2010.
R.

Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

IvieDalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 10:36   #2656
Miszti88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 16
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez sailormaary Pokaż wiadomość
A u mnie chyba OCM zaczyna pozbywać się czarnych wągrów na nosie, które myślałam, że już ze mną na zawsze zostaną(mam je od 15 roku życia) he he ale nie chce zapeszyć są jak by mniej widoczne...muszę się mocno przyjrzeć, żeby je zobaczyć
i ile już robisz ocm? i czy co wieczór?
Miszti88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 13:15   #2657
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez IvieDalia Pokaż wiadomość
A jakie oleje i w jakich proporcjach stosujesz?
olej sezamowy40%+ oliwa z oliwek50%+rycynowy10% mam suchą skórę więc się w sumie sprawdza

---------- Dopisano o 13:15 ---------- Poprzedni post napisano o 13:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Miszti88 Pokaż wiadomość
i ile już robisz ocm? i czy co wieczór?
Co wieczór robię już ponad 2 miesiące stosuję OCM od kwietnia jakoś
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 15:35   #2658
Miszti88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 16
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez sailormaary Pokaż wiadomość
olej sezamowy40%+ oliwa z oliwek50%+rycynowy10% mam suchą skórę więc się w sumie sprawdza

Co wieczór robię już ponad 2 miesiące stosuję OCM od kwietnia jakoś
Wybacz, że tak dręczę, ale dla mnie wągry to niemalże kompleks, więc jak ktoś pisze, że zaczyna się ich pozbywać to na nowo widzę światełko w tunelu:P
A czy w trakcie na początku kuracji miałaś osławiony Wysyp? jakaś kaszka, gulki?
Ja niestety mam cerę mieszaną, strefa T tłustawa i tam mam właśnie czarne wągry, oliwa chyba by mnie zapychała.

Edytowane przez Miszti88
Czas edycji: 2012-06-09 o 15:37
Miszti88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 16:28   #2659
IvieDalia
Rozeznanie
 
Avatar IvieDalia
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 711
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez sailormaary Pokaż wiadomość
olej sezamowy40%+ oliwa z oliwek50%+rycynowy10% mam suchą skórę więc się w sumie sprawdza

---------- Dopisano o 13:15 ---------- Poprzedni post napisano o 13:14 ----------



Co wieczór robię już ponad 2 miesiące stosuję OCM od kwietnia jakoś
sezamowy nawilża?
__________________
Zakochana! 10.2010.
R.

Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.

IvieDalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-09, 18:58   #2660
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Miszti88 Pokaż wiadomość
Wybacz, że tak dręczę, ale dla mnie wągry to niemalże kompleks, więc jak ktoś pisze, że zaczyna się ich pozbywać to na nowo widzę światełko w tunelu:P
A czy w trakcie na początku kuracji miałaś osławiony Wysyp? jakaś kaszka, gulki?
Ja niestety mam cerę mieszaną, strefa T tłustawa i tam mam właśnie czarne wągry, oliwa chyba by mnie zapychała.
U mnie ciężko powiedzieć czy miałam ten wysyp, bo w ciąży jestem, kiedy podali mi hormony na podtrzymanie wszystkie pryszcze zeszły jak ręką odjął i nie mam prawie ich w ogóle, teraz odstawiłam leki i zobaczymy za kilka dni co się stanie... odstawiłam je 4 na razie zapowiada się dobrze pryszczy nie ma... i możliwe, że tamte właśnie były wysypem.

---------- Dopisano o 18:58 ---------- Poprzedni post napisano o 18:54 ----------

Cytat:
Napisane przez IvieDalia Pokaż wiadomość
sezamowy nawilża?
Ciężko powiedzieć niby zalecany jest dla skóry tłustej, ale w innych miejscach przeczytałam też, że dla suchej i że działa przeciwzmarszczkowo- postanowiłam więc przetestować i się sprawdza Skóra się nie przetłuszcza ale też nie przesusza. po ocm nakładam krem taki nawilżający oriflame a potem jeszcze poprawiam takim od dermatologa robionym.
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 21:23   #2661
pannawiosna
Zadomowienie
 
Avatar pannawiosna
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Zielone Wzgórze
Wiadomości: 1 811
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez florka_ Pokaż wiadomość
Dodaje ok 10 kropli na porcję oleju na tydzień, pryszcze wyraźnie szybciej się przysuszają.
Cytat:
Napisane przez Miszti88 Pokaż wiadomość
Ja do porcji oleju dodaje z 3 krople herbacianego a czasem na sam koniec, już do spania nakładam punktowo na jakies gulki/krostki albo dodaje do porcji kremu i jest ok

A jak się ma używanie olejku herbacianego a mycie oczu ?? Dodałam do pojedynczej porcji oleju 1 kroplę i piekło okrutnie, a przez kolejne godziny, aż do zaśnięcia, dalej czułam szczypanie i swędzenie. Czy tej samej mieszanki używacie do całej twarzy czy osobnej do mycia oczu ??





pannawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 22:08   #2662
florka_
Raczkowanie
 
Avatar florka_
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 99
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez pannawiosna Pokaż wiadomość
A jak się ma używanie olejku herbacianego a mycie oczu ?? Dodałam do pojedynczej porcji oleju 1 kroplę i piekło okrutnie, a przez kolejne godziny, aż do zaśnięcia, dalej czułam szczypanie i swędzenie. Czy tej samej mieszanki używacie do całej twarzy czy osobnej do mycia oczu ??
Masz rację. Oczy nie przepadają za olejkiem herbacianym.
Ja zmywam makijaż przed ocmem. Co prawda przemywam okolicę oczu jeszcze olejami, ale nie muszę być taka dokładna, bo demakijaż już za mną.
Oczy lekko mnie piekły na początku, ale szybko uczucie mijało. Teraz nawet nic nie czuję.

Jeśli masz wrażliwe oczy to ich nie katuj! omijaj tę okolicę, nie ma sensu robić sobie krzywdy.
__________________
"Prostota jest najwyższą formą finezji"
- Leonardo da Vinci
florka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 22:53   #2663
fredka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 93
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja posiadam olejek myjący z BU z dodatkiem olejku z drzewa herbacianego, zmywam nim czasem cały makijaż i mi on nie podrażnia oczu. Z tym że ja jakoś szczególnie wrażliwych oczu chyba raczej nie mam
fredka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-10, 16:05   #2664
Miszti88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 16
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez pannawiosna Pokaż wiadomość
A jak się ma używanie olejku herbacianego a mycie oczu ?? Dodałam do pojedynczej porcji oleju 1 kroplę i piekło okrutnie, a przez kolejne godziny, aż do zaśnięcia, dalej czułam szczypanie i swędzenie. Czy tej samej mieszanki używacie do całej twarzy czy osobnej do mycia oczu ??
Zależy czy mówimy o oleju herbacianym czy olejku takim eterycznym, ja posiadam pierwszy, a ten drugi to esencja i wtedy moze podrażniać.
Miszti88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-10, 16:51   #2665
201606242139
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 002
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Odpuszczam OCM jak narazie, właśnie znalazłam (przynajmniej chwilowy, zobaczymy jak po dłuższym stosowaniu) ratunek dla mojej cery - mydło z Alepp.

Powodzenia Wam w dalszym oczyszczaniu buziaków, będę tu wciąż zaglądać co jakiś czas
201606242139 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-10, 16:58   #2666
horgen
Raczkowanie
 
Avatar horgen
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 92
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

hej, i ja dołączyłam do fanek OCM i śledzę wątek regularnie żeby podpatrywać pomysły

ja stosuję obecnie ok 15% olejku rycynowego 15 % olejku z pestek moreli 20 % olejku ze słodkich migdałów i 50 % oliwki BD lub hipp

to jest moja najnowsza kombinacja i bardzo mi odpowiada. skórę mam normalną ze skłonnością do suchej. OCM stosuję od ok 6-7 tygodni i jak na razie mam tylko pozytywne wrażenia:
- skończyły się problemy z przesuszaniem, żadnych suchych skórek wokół nosa, czy uczucia suchości jak nie nałożę kremu
- zaskórniki zdecydowanie zmniejszone, nie pozbyłam się ich całkowicie ale są bardzo płytkie i nie mają czarnych końcówek, jeszcze trochę i mam nadzieję że pozbędę się ich całkowicie
- pory zwężone i to baaardzo
- skóra miękka i gładka
- i dla mnie najważniejsze wyrównanie kolorytu, nie miałam przebarwień, ale bardzo blade policzki przy śniadej cerze, nigdy się nie rumienię i nie nabieram koloru na policzkach, a teraz przez codzienny masaż mikrofibrą są chyba lepiej ukrwione i wyglądają po prostu normalnie jak reszta twarzy

a co do wysypu to u mnie większy pojawił się tylko na czole na linii włosów po ok 3 tygodniach
horgen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-10, 20:09   #2667
pannawiosna
Zadomowienie
 
Avatar pannawiosna
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Zielone Wzgórze
Wiadomości: 1 811
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez florka_ Pokaż wiadomość
Masz rację. Oczy nie przepadają za olejkiem herbacianym.
Ja zmywam makijaż przed ocmem. Co prawda przemywam okolicę oczu jeszcze olejami, ale nie muszę być taka dokładna, bo demakijaż już za mną.
Oczy lekko mnie piekły na początku, ale szybko uczucie mijało. Teraz nawet nic nie czuję.

Jeśli masz wrażliwe oczy to ich nie katuj! omijaj tę okolicę, nie ma sensu robić sobie krzywdy.
Cytat:
Napisane przez fredka86 Pokaż wiadomość
Ja posiadam olejek myjący z BU z dodatkiem olejku z drzewa herbacianego, zmywam nim czasem cały makijaż i mi on nie podrażnia oczu. Z tym że ja jakoś szczególnie wrażliwych oczu chyba raczej nie mam

Moje oczęta najwyraźniej wrażliwe - zatem zrobię sobie 2 mieszanki, 1 z olejkiem do twarzy, 2 bez- tylko do oczu

Cytat:
Napisane przez Miszti88 Pokaż wiadomość
Zależy czy mówimy o oleju herbacianym czy olejku takim eterycznym, ja posiadam pierwszy, a ten drugi to esencja i wtedy moze podrażniać.
Miałam na myśli olejek z drzewa herbacianego - eteryczny. Myślałam, że to to samo co olej herbaciany. Dziękuję za uświadomienie, że to 2 różne rzeczy
pannawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-10, 20:43   #2668
940aaead32a02128bb608a6b94f04b4806a21ce5_60383a2a3bc41
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 615
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

ja póki co jestem bardzo zadowolona z mojej obecnej mieszanki : olej z pestek winogron+ olej sezamowy+ olejek rycynowy i odrobina kwasu hialuronowego.
nie miałam tak dawno wygładzonej skóry, zwłaszcza na czole
walczę jeszcze z zaskórnikami, ale tutaj pomaga maseczka z alg morskich, mam jeszcze troszkę rozszerzone pory, ale i na to znajdę sposób
póki co moja ulubiona mieszanka.

mam jeszcze pytanko. chcę zastąpić czymś mój drogeryjny płyn micelarny, którym przemywam rano twarz.
co polecacie? póki co nie zamierzam robić zakupów z zsk, bo wcześniej chciałam zamówić hydrolat oczarowy, ale akurat nie było. płatki nasączone mlekiem?
940aaead32a02128bb608a6b94f04b4806a21ce5_60383a2a3bc41 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-10, 22:35   #2669
Himee
Raczkowanie
 
Avatar Himee
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 273
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

[1=940aaead32a02128bb608a6 b94f04b4806a21ce5_60383a2 a3bc41;34621934]
mam jeszcze pytanko. chcę zastąpić czymś mój drogeryjny płyn micelarny, którym przemywam rano twarz.
co polecacie? póki co nie zamierzam robić zakupów z zsk, bo wcześniej chciałam zamówić hydrolat oczarowy, ale akurat nie było. płatki nasączone mlekiem?[/QUOTE]

A micel używany był w celu oczyszczenia twarzy, czy po prostu "przemycia" po nocy? Jeśli miał na celu odświeżenie skóry może zielona herbata? Jako, że trzymany jest w lodówce rano daje fajne uczucie.
Cytat:
Green tea facial toner & spritz
You can make a green tea facial toner and spritz by again, mixing some green tea powder with distilled water. It’s best to make this fresh on a daily basis but if you add one or two drops of essential oil with antimicrobial properties, you can keep it for a few days by storing it in the fridge. Because green tea provides some amount of sun protection, this is great to be used in the day under your sunscreen.
vivawoman.net
Ostatnio też znalazłam skład takiego "kupnego" toniku z zielonej herbaty
Cytat:
dejonizowana woda, Aloes, ekstrakt z lukrecji, rumianku, kwas hialuronowy, octan tokoferolu, ethylparaben, Perfumy
i spróbuję odtworzyć go w pewnym stopniu

Dodatkowo, Brunetka w jednym z swoich filmów mówiła, że zamiast hydrolatu używa wody z kwiatu pomarańczy

Co do OCM i oleju sezamowego to używacie zwykłego, ze sklepu spożywczego?
Himee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-10, 22:48   #2670
940aaead32a02128bb608a6b94f04b4806a21ce5_60383a2a3bc41
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 615
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Himee Pokaż wiadomość
A micel używany był w celu oczyszczenia twarzy, czy po prostu "przemycia" po nocy? Jeśli miał na celu odświeżenie skóry może zielona herbata? Jako, że trzymany jest w lodówce rano daje fajne uczucie.


Ostatnio też znalazłam skład takiego "kupnego" toniku z zielonej herbaty
i spróbuję odtworzyć go w pewnym stopniu

Dodatkowo, Brunetka w jednym z swoich filmów mówiła, że zamiast hydrolatu używa wody z kwiatu pomarańczy

Co do OCM i oleju sezamowego to używacie zwykłego, ze sklepu spożywczego?
Używam go właśnie dla 'przemycia' po nocy . O zielonej herbacie nie słyszałam jeszcze, muszę o tym poczytać i być może wypróbuję. Dzięki .

Ja olej sezamowy kupiłam w Lidlu, jak był ten tydzień kuchni azjatyckiej czy jakoś tak.
940aaead32a02128bb608a6b94f04b4806a21ce5_60383a2a3bc41 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:21.