Jakim termometrem mierzyć temperaturę noworodkowi? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-01, 15:04   #1
emzetka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 78

Jakim termometrem mierzyć temperaturę noworodkowi?


Chciałabym się dowiedzieć jakim termometrem najlepiej mierzyć temperaturę noworodkowi? Interesują mnie rózwnież firmy i ceny.
emzetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 15:12   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Jakim termometrem mierzyć temperaturę noworodkowi?

ja uzywałamzwykłego elektronicznego za ok. 10 zł ,szczerze pisząc uzywalm go może z 3 razy w ciągu 5 lat zycia dziecka ,pod pache i za 3 minuty wynik,dziecko ani nie kwiczalo ani sie nie wyrywało,to 3 minuty dodatkowych przytulanców
jesli malenstwo nie choruje to nei widze sensu w kupowaniu termometru do ucha czy w smoczku.
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 16:29   #3
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: Jakim termometrem mierzyć temperaturę noworodkowi?

Zgadzam się z paulą78.Często te najlepsze rozwiązania - to najprostsze. A jak dziecko będzie starsze,to podczas mierzenia tempeatury ,można mu poczytać.
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 17:14   #4
emzetka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 78
Dot.: Jakim termometrem mierzyć temperaturę noworodkowi?

Dzięki za informację. Moje Dzieciątko dopiero się urodzi, za kilka tygodni, organizuję teraz wyprawkę i mam mentlik - obiły mi się o ucho sprzeczne opinie. A do tego nie mam żadnego doświadczenia ponieważ to moje pierwsze dziecko Dlatego im więcej doświadczonych opinii tym łatwiej będzie mi podjąć decyzję.
emzetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 17:37   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Jakim termometrem mierzyć temperaturę noworodkowi?

emzetko,spokojnie

zapewniam cię ,że większosc z rzeczy w wyprawce podawanej w mądrych gazetach jest niepotrzebnaa nabijaja kieszenie producentom którzy żeruja na histerii przyszłych mam

mnie tez podobało sie wiele rzeczy np. termometr w smoczku ale co jesli dziecko nie bedzie chcialo smoka?
czy 3 latkowi dam smoka żeby zmierzyl tempr.po tym jak dopiero co go oduczyłam?

podobal mi sie termometr do mierzenia w uchu ale 200 za termometr??którego byc może nie uzyjesz w ciagu kolejnych 10 lat?

małe dziecko spokojnie mozesz włozyc term. pod paszke a i starsze bedzie spokojne bo bedzie przyzwyczajone do tego typu mierzenia

pzdr
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 17:49   #6
emzetka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 78
Dot.: Jakim termometrem mierzyć temperaturę noworodkowi?

Zgadzam się z żerowaniem na niedoświadczonych mamach. Jednak termometr to dość ważna rzecz - nigdy nie wiadomo kiedy się przyda (oby jak najrzadziej). Chyba kupimy termometr elektroniczny z elastyczną końcówką, mierzy się w pupci ok. 1 minuty i kosztuje do 20 zł. Czyli wydatek żaden - dlatego można spokojnie go wypróbować - bo faktycznie kupować na próbę za stówkę albo i więcej to przesada.
Fajnie byłoby usłyszeć opinie kogoś kto używał takiego termometru Pozdrawiam.
emzetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 18:01   #7
andri
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Bruksela
Wiadomości: 18
Smile Dot.: Jakim termometrem mierzyć temperaturę noworodkowi?

Ja również mierzyłam swojej córeczce temperaturę elektronicznym termometrem(firmy Chicco za ok 25 zl).Mierzyłam w tyłku ponieważ tak nauczyli mnie w szpitalu(choć muszę przyznać,że na początku miałam duże lęki prze użyciem go własnie w tym miejscu).Termometru uzywałam dość często,bo przez pierwszych kilka tygodni sprawdzałam temp.przed każdym kąpaniem dzisiusia(to też lekcja wyniesiona ze szpitala:gdyby była gorączka nie kąpać).Mierzenie tym termometrem trwa naprawdę bardzo krótko i pika kiedy jest już zmierzona.Musisz tylko pamietać,że w zależności w którym miejscu będziesz mierzyć gorączkę wtedy inna będzie definicja gorączki.np.w tyłku powyżej 38,w buzi powyżej 37,5.
Powodzenia,pozdrawiam
andri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-01, 18:10   #8
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Jakim termometrem mierzyć temperaturę noworodkowi?

ojoj podziwiam za odwage mierzenia w pupci ,nie wyobrazam sobie tego ,kojarzy mi sie od razu z psychologicznymi etapem analnym u dzieci.

ja zawsze mierzylam pod pacha i nigdy nie mierzylam przed kąpaniem.

zreszta bylam wyjątkowo olewcza do zasad postępowania z noworodkiem wyniesionych z szkoly rodzenia, szpital ,mądrych pisemek,lecialm na intuicji i dobrze na tym wyszlismy i ja i córka
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 18:47   #9
andri
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Bruksela
Wiadomości: 18
Smile Dot.: Jakim termometrem mierzyć temperaturę noworodkowi?

Muszę przyznać,że po jakimś czasie zaczęłam się śmiać sama z siebie,że tak panikowałam i np.mierzyłam temp.przed każdym kąpaniem.Myślę jednak,że to normalne przy pierwszym dziecku.Na początku stosuje się wszystkie dobre rady z książek,programów itp.,ale potem faktycznie najlepiej kierować się swoją intuicją.
Pozdrawiam
andri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 19:05   #10
emzetka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 78
Dot.: Jakim termometrem mierzyć temperaturę noworodkowi?

Cytat:
Napisane przez paula78
lecialm na intuicji i dobrze na tym wyszlismy i ja i córka
Osobiście bardzo liczę na własną intuicję ,a każdą informację traktuję z dystansem i zdaję sobie sprawę, że wszystkie moje aktualne decyzje zweryfikuje praktyka i indywidualne upodobania Dzieciątka
emzetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 21:59   #11
dph
Rozeznanie
 
Avatar dph
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 987
Dot.: Jakim termometrem mierzyć temperaturę noworodkowi?

Witaj!
Ja też niedawno miałam taki sam dylemat co Ty urodziłam córcię 3 miesiące temu - jak ten czas leci . Jedni mówili że termometr elektroniczny inni że rtęciowy jest lepszy. Jedni mówili że w pupci inni że pod pachą. Mam termometr rtęciowy i kupiłam jeszcze elektroniczny za ok 10 zł oba mierzą identyczną temp. Na początku mierzyłam temp. dziecku co dziennie wieczorem do pupci (bo tak usłyszałam gdzies od ciotki) ale teraz juz wiem że to głupota bo dziecku mierzy się temp. jak widzisz że coś jest nie tak- masz podstawy sądzić że ma gorączkę. Pozdrawiam i życzę powodzenia w szykowaniu wyprawki
dph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-01, 22:06   #12
emzetka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 78
Dot.: Jakim termometrem mierzyć temperaturę noworodkowi?

Cytat:
Napisane przez dph
Witaj!
życzę powodzenia w szykowaniu wyprawki
życzenia się przydadzą bo wcale łatwo nie jest podejmować decyzję wiedząc, że i tak wszytsko "wyjdzie w praniu", ale na tym chyba polega całe nasze życie . Dzięki.
emzetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-03, 22:47   #13
Yasmin
Raczkowanie
 
Avatar Yasmin
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 480
GG do Yasmin
Dot.: Jakim termometrem mierzyć temperaturę noworodkowi?

Co do mierzenia temperatury u dzieci w odbycie to nie wolno tego robic, gdyz bardzo latwo jest uszkodzic odcinek essowaty okreznicy. Nie wiem czemu lekarze sie nie doksztalcaja !! W kazdym poradniku z pediatrii dla lekarzy jest podana ta informacja.
My uzywamy termometra elektronicznego, przykladanego do skroni. Uzywamy go od dawna, kosztowal nas 75 zl i jest naprawde bardzo, bardzo wygodny. Polecam !!
Yasmin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:12.