Rossmann - Strona 95 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-04, 10:00   #2821
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: rossmann

Czy w Ross jest dostepny: balsam soraya opalanie spf 45 albo pollena-eva krem ochronny na superwrażliwe miejsca spf 50+? Jeśli tak, to kiedy rzucą filtry?
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-04, 13:30   #2822
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: rossmann

W zeszłym roku jakieś fitry Sorayi i Evy były, nie zwracałam uwagi jakie dokładnie. Na innym wątku jakias pracownica R. pisała, że filtry będą koniec kwietnia/ początek maja.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-04, 14:10   #2823
Peggys
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 80
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Fakt tak dziala aloes jesli nie jest sie na niego uczulonym. Ja tez postanowilam zuzyc wode Avene i zakupic RdL. Skoro dziala na mnie tak samo, a nawet nie uzywam dzien w dzien, to tym bardzij po co mi Avene. Gdyby nie to ze dostalam Avene gratis pewnie bym sama ponownie nie zakupila. Jednak cena robi swoje. RdL chyba cos kolo euro z kilkoma cenatmi u mnie kosztuje, a to duzo mniej niz Avene. Aloes tez na mnie dobrze dziala mimo naczynkowej cery. Uspokaja i lekko nawilza.
Wiekszosc krzyczy ze do naczynkowej cery nie wolno miodu i aloesu, a ja bardzo dobnrze znosilam maseczke miodowa Nivea( RdL mnie podraznila, ale nie zwalam na miod bo poki co wszystkie maseczki ktore mialam z tej firmy podraznily mnie), a takze Hildegarda Braukmann tez dziala dobrze. nawet chyba mialam od kogos odlewke miodowej Daxa i tez krzywda mi sie nie stala. Aloes w kosmetykach Alterra tez krzywdy nie robi( ale nie lubei bo to co mialam to mialopostac zelu i albo slabo nawilzalo ze mnie sciagalo, albo sie kleilo), poza tym krem Florena Soft z aloesem tez ok( fakt uzylam kilka razy, wiec to za malo zeby piac z zachwytu) no i przede wszystkim spray RdL. Zuzylam go kiedys z polowe flaszki zanim oddalam kolezance na wyporbowanie i za kazdym razem dzialal tak samo. Czyli gdy mialam rumien to kolor cery sie wyrownywal i jak czulam lekkie sciagniecie odrazu czulam nawilzenie , wiec po co placic wiecej za wode z apteki, jak mozna miec taniutki spray z Rossmanna, a dziala tak samo, albo i lepiej?
Jak to jest z tym aloesem,dlaczego źle działa na naczynka?
Wpisywałam już w poczciwego wujka gugle już wiele haseł,ale nie raczył udzielić mi żadnej satysfakcjonującej odpowiedzi ;D
Peggys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-04, 18:52   #2824
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: rossmann

Peggys nie wiem. tak swego czasu krazylo na watkach o cerach naczynkowych ze miod i aloes jest beeee. Potem ktos cos napisal ze sa dwa aloesy i jeden jest beee a drugi cacy. A moja skora mi mowie ze jest cacy, wiec czemu mam unikac? Skoro mnie pasuje.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-04, 21:29   #2825
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: rossmann

Ja myślę, że chodzi o to, że aloes generalnie może podrażniać niektóre osoby - a podrażniona skóra ze skłonnością do naczynek=>zaróżowienie
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-04, 21:57   #2826
martula13
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 524
GG do martula13
Dot.: rossmann

hej
chcialam sie zapytac o pomadki isana, uzywa je ktos, co o nich myślicie
obecnie używam isana classic i bardzo mi sie spodobała, często sa na nie promocje w rossmanie jeśli tak to ile ona kosztuje w promocji bo cena regularna to 3.49
__________________
dążę do minimalizacji
trzymam się diety
oszczędzam
dbam o siebie
wytrwam w mych postanowieniach
martula13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 00:16   #2827
Vegusia
Rozeznanie
 
Avatar Vegusia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 647
GG do Vegusia
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez Nolley Pokaż wiadomość
wiecie może jakiej firmy jest krem z lanoliną?? Ponoć jest dobry po kwasach
Prawdopodobnie chodzi Ci o ten:

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...iersiowych.htm

Na kwasach to się kompletnie nie znam, ale domyślam się, że potrzeba po nich chyba łagodzenia i nawilżenia () Ten krem raczej jest specjalistą w natłuszczeniu, mnie nie nawilżał łokci, kolan, pięt, czy twarzy, ale skoro Znawczynie kwasów polecają to nie mogę za wiele dyskutować
Vegusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-05, 09:06   #2828
Nolley
Wtajemniczenie
 
Avatar Nolley
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 528
Dot.: rossmann

Tak, polecają ten, ale zastanawiałam się czy zwykły Babydream, czy tam Bambino nie działałby tak samo? Głupio bym się czuła kupując krem do brodawek piersiowych... I tak ciągle kupuję produkty dla dzieci. jejciu, ciekawe co sobie o mnie myślą
__________________
Dbam o włosy! :}


MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 11:20   #2829
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Ostatnio znalazłam też taka wode, ktora chetnie wyprobuje
http://www.gorvita.com.pl/rabka_spa_spray.html, kosztuje w aptece ok 12 zł.
Lubie aloes, wiec chetnie kupie wode RdL jak ją znajde, bo nie rzuciła mi sie w oczy poki co
miałam próbkę tej wody w małym atomizerku 25 ml i nie zachwyciła mnie zostawia na skórze taki jakiś dziwny niby film, poza tym ma okropny słono-gorzki smak, więc psikając na twarz trzeba zasłaniać usta, żeby potem się nie męczyć z długim zmywaniem tego wstrętnego posmaku. jedyne fajne w tej wodzie, to atomizerek, który mi po niej został
a do tej nowej rossmannowskiej wody już się przymierzam
__________________

miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt


http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv731aikhjqs.png

Edytowane przez bosti
Czas edycji: 2010-04-05 o 11:41
bosti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 11:28   #2830
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez Nolley Pokaż wiadomość
Tak, polecają ten, ale zastanawiałam się czy zwykły Babydream, czy tam Bambino nie działałby tak samo? Głupio bym się czuła kupując krem do brodawek piersiowych... I tak ciągle kupuję produkty dla dzieci. jejciu, ciekawe co sobie o mnie myślą
ja też stałam sie fanka BD i sprayu do wlosow dla księżniczek i co
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 13:44   #2831
Vegusia
Rozeznanie
 
Avatar Vegusia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 647
GG do Vegusia
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez Nolley Pokaż wiadomość
Tak, polecają ten, ale zastanawiałam się czy zwykły Babydream, czy tam Bambino nie działałby tak samo? Głupio bym się czuła kupując krem do brodawek piersiowych... I tak ciągle kupuję produkty dla dzieci. jejciu, ciekawe co sobie o mnie myślą
No jak to co pomyślą? że jesteś super mamusią, ktora dba o swoje dzidzie i w dodatku (kupując krem do brodawek) karmi piersią

Bambino ma cynk, więc ładnie może łagodzić. Choć jeśli krem z cynkiem to najlepiej babydream sestive ten biały, bo tego cynku ma więcej. Chodzi również o to, że i przy bambino i przy różnych babydream jest spore ryzyko zapchania... Ale jeśli kupisz jakikolwiek krem i nie będziesz nadmiernie używać, to powinno być ok Jak jesteś po kwasach, to pewnie masz już piękną buzię i szkoda by było zmarnować ten efekt

Brodawkowy babydrem ciężko się dość rozmarowuje i bardzo wolno wchłania, ale skoro inni radzą go po kwasach, to ja bym na Twoim miejsu spróbowała - dawkując go sobie nie za często. Jednak tak jak mówiłam - nawilżenie przy tego typu kremach to dla mnie raczej mit...chwilowe, złudne odczucie.

Edytowane przez Vegusia
Czas edycji: 2010-04-05 o 13:45
Vegusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-05, 13:56   #2832
Nolley
Wtajemniczenie
 
Avatar Nolley
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 528
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez Vegusia Pokaż wiadomość
No jak to co pomyślą? że jesteś super mamusią, ktora dba o swoje dzidzie i w dodatku (kupując krem do brodawek) karmi piersią

Bambino ma cynk, więc ładnie może łagodzić. Choć jeśli krem z cynkiem to najlepiej babydream sestive ten biały, bo tego cynku ma więcej. Chodzi również o to, że i przy bambino i przy różnych babydream jest spore ryzyko zapchania... Ale jeśli kupisz jakikolwiek krem i nie będziesz nadmiernie używać, to powinno być ok Jak jesteś po kwasach, to pewnie masz już piękną buzię i szkoda by było zmarnować ten efekt

Brodawkowy babydrem ciężko się dość rozmarowuje i bardzo wolno wchłania, ale skoro inni radzą go po kwasach, to ja bym na Twoim miejsu spróbowała - dawkując go sobie nie za często. Jednak tak jak mówiłam - nawilżenie przy tego typu kremach to dla mnie raczej mit...chwilowe, złudne odczucie.

Tiaaa...nie ma to jak szesnastoletnia matka

Co do kwasów, to dopiero kompletuję wszystko co potrzebne Bambino mam, działa na mnie dość dobrze, tylko, że przy większej ilości faktycznie zapycha. W sumie to nie przeszkadza mi to, że krem jest tłusty i źle się rozsmarowuje - najwyżej będę go używać na noc A jak tak go zachwalają, to może warto spróbować, w końcu 13 zł to nie taka wielka suma
Myślałam o BD z nagietkiem też, ma dość dobre noty.

Cytat:
Napisane przez fiolusiek Pokaż wiadomość
ja też stałam sie fanka BD i sprayu do wlosow dla księżniczek i co
Uwielbiam zapach księżniczek rossmanna
__________________
Dbam o włosy! :}


MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 14:03   #2833
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: rossmann

Ja ostatnio widziałam u siebie w Rossmannie ten krem do brodawek, a już myślałam, że go nie ma... Ale ostatecznie nie kupiłam. Ale czy on nie zapycha? Przeciez to tłuste... tak w porównnaiu np. z kremem Bambino czy zwykłym Nivea, co zapycha bardziej?
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 14:07   #2834
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: rossmann

Zwykły krem Nivea jest pełen parafiny...brr... Nie mam przed soba składu sutkowego kremu BD, ale w ciemno strzelam, ze bedzie lepszy
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 14:14   #2835
illegale
Wtajemniczenie
 
Avatar illegale
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 464
GG do illegale
Dot.: rossmann

Też mam takie wrażenie... szukam czegoś dobrego do używania po kwasach, żeby to co kwas zniszczył, nie powstało przez krem używany po kwasie...
__________________


Cierpisz na Hashimoto, niedoczynność tarczycy zaburzenia odżywiania? Brak Ci energii, nie tolerujesz glutenu, laktozy?
Potrzebujesz motywatora do zmiany sposobu odżywiania?
Zapraszam na:

KONSULTACJE DIETETYCZNE:
http://www.alpacasquare.coml


illegale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 15:08   #2836
kosmetocholiczka4ever
Zadomowienie
 
Avatar kosmetocholiczka4ever
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: bardzo duże miasto
Wiadomości: 1 498
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
Ja ostatnio widziałam u siebie w Rossmannie ten krem do brodawek, a już myślałam, że go nie ma... Ale ostatecznie nie kupiłam. Ale czy on nie zapycha? Przeciez to tłuste... tak w porównnaiu np. z kremem Bambino czy zwykłym Nivea, co zapycha bardziej?
ja mam starą wersję tej maści sutkowej i ona nie nadaje się na twarz. używam jej czasem na usta, bo ma duużo lanoliny. konsystencja jest gęsta i tępa, myslę że skóra na twarzy by jej nie polubiła, raczej zrogowaciałe łokcie czy pięty.
kupiłam sobie krem isana med 5% urea na dzień ,bo nocnego nie było i dla mojej mieszanej cery jest świetny. ładnie pachnie i wchłania się do matu. myślę,że sucha skórę może trochę ściągać. a co wy o nim myślicie?
__________________



kosmetocholiczka4ever jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 15:16   #2837
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez kosmetocholiczka4ever Pokaż wiadomość
kupiłam sobie krem isana med 5% urea na dzień ,bo nocnego nie było i dla mojej mieszanej cery jest świetny. ładnie pachnie i wchłania się do matu. myślę,że sucha skórę może trochę ściągać. a co wy o nim myślicie?
Napisałam wyżej moja opinię. ja też mam cere mieszaną, ze świeceniem sie w strefie T, ale tez nie zawsze i tez podoba mi sie, że pieknie się wchłania, ładnie pachnie, skóra miła w dotyku, miękka taka, ale bez świecenia się. Za to ściąga troszkę moje policzki, co mi przeszkadza przy ruchach nimi, bo czuje to ściągnięcie
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 15:54   #2838
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Peggys nie wiem. tak swego czasu krazylo na watkach o cerach naczynkowych ze miod i aloes jest beeee. Potem ktos cos napisal ze sa dwa aloesy i jeden jest beee a drugi cacy. A moja skora mi mowie ze jest cacy, wiec czemu mam unikac? Skoro mnie pasuje.
Chyba chodziło o to, że aloes (a raczej to, co z niego się uzyskuje...) może być ze skórką lub bez, i ten "z" bardziej podrażnia.
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 17:18   #2839
poison.iv
Wtajemniczenie
 
Avatar poison.iv
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 465
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez kosmetocholiczka4ever Pokaż wiadomość
ja mam starą wersję tej maści sutkowej i ona nie nadaje się na twarz. używam jej czasem na usta, bo ma duużo lanoliny. konsystencja jest gęsta i tępa, myslę że skóra na twarzy by jej nie polubiła, raczej zrogowaciałe łokcie czy pięty.
kupiłam sobie krem isana med 5% urea na dzień ,bo nocnego nie było i dla mojej mieszanej cery jest świetny. ładnie pachnie i wchłania się do matu. myślę,że sucha skórę może trochę ściągać. a co wy o nim myślicie?
Też go ostatnio kupiłam i jak na razie jestem zadowolona Mam sucha skórę, a on nieźle nawilża. Ściągnięcia specjalnie nie czuję, ale używam go dopiero kilka dni więc trochę za wcześnie na obiektywna ocenę.
Kupiłam sobie też krem do rąk z Q10 i też jest fajny, tylko trochę za rzadki. Zawsze mi z tubki za dużo wyleci, ale dobrze nawilża i szybko się wchłania.
poison.iv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-05, 17:48   #2840
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez asa___ Pokaż wiadomość
Chyba chodziło o to, że aloes (a raczej to, co z niego się uzyskuje...) może być ze skórką lub bez, i ten "z" bardziej podrażnia.
No,ale w skladzie nic nie pisze czy to ze skorka czy nie. Ja sie skarzyc na kosmetyki z aloesem w skladzie nie moge. fakt jest tego duzo na rynki i wszystkiego nie przetestowalam, ale kilka bylo takich ktore mialy aloes wysoko w skladzie ( np produkty Alterra czy ten spray RdL) i krzywdy mi nie zrobily. jesli ich nie uzywam to nie dlatego ze podraznily, tylko np ze kleilam sie, albo byly w postaci zelu ktory mnie sciagal. Nie ma rady trzeba samemu przetestowac. przez jakis czas nie uzywalam nic z tym sklandikiem, bo przeciez szkodzi naczynkom( za nastolatki mialam kiedys krema aloesowy, ale nie mialam wtedy wrazliwej ani naczynkowej cery). Na niemieckim forum naczytalam sie jak dziewczyny uzywaja czystego soku z aloesu lu b innych aloesowych rzezcy i sobie chwala, ze rumien znika, ze cera uspokojona i dobrze nawilzona i zaczelam niesmialo siegac po tanie rzeczy i testowac na sobie i wiem ze mnie aloes nie szkodzi.

Albo miod . Maseczka miodowa NIvea byla cudna , myslalam ze RdL ja zastapi, bo w moim Rossmannie juz nie maja maseczek Nivea, ale niestety .... nie zwalam na miod, bo mnie kazda maska co mialam od nich podraznila.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 18:57   #2841
Maqua
Zakorzenienie
 
Avatar Maqua
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 434
Dot.: rossmann

Monika, masz bardzo wrażliwą cerę? ja bardzo lubię maseczki RdL. moje ulubione to peel-off i wybielająca (Klarende, czy jakoś tak). miodową wczoraj przypadkowo znalazłam w szafce i zużyłam, bo akurat mam bardzo podrażnioną i czerwoną twarz.
pomogła, wygładziła, nawilżyła, kolory też mi wracają(biała twarz... )
Maqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 19:31   #2842
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
No,ale w skladzie nic nie pisze czy to ze skorka czy nie. ..
Ja też nie mam pojęcia, jak to rozpoznać, wiem tylko, że to była ta różnica w podrażnianiu.

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Nie ma rady trzeba samemu przetestowac...
Dokładnie
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 00:15   #2843
Peggys
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 80
Dot.: rossmann

Ale też to takie nie do końca logiczne,bo przecież aloes ma działać łagodząco i przynosić ulgę.
Gdybym nie znała wizażu,to w życiu by mi nawet przez myśl nie przemknęło że może on wywoływać podrażnienie
Peggys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 00:52   #2844
Vegusia
Rozeznanie
 
Avatar Vegusia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 647
GG do Vegusia
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez Peggys Pokaż wiadomość
Ale też to takie nie do końca logiczne,bo przecież aloes ma działać łagodząco i przynosić ulgę.
Gdybym nie znała wizażu,to w życiu by mi nawet przez myśl nie przemknęło że może on wywoływać podrażnienie
No niestety...ten Wizaż to strasznie psuje szyki

Kiedyś na pewnej stronie internetowej bodajże promującej kosmetyki Forever Living czytałam właśnie na temat rozróżnienia odnośnie aloesu (a dokładniej z czego otrzymywany jest, z jakiej części tej rośliny) I jeśli temu faktycznie wierzyć, to pewna część tej rośliny zawiera subtancję (nazwa chyba na "a", nie pamiętam), która jest odpowiedzialna za skórne uczulenia.
Na szczęście nie mam z tym problemu i aloes w żadnej postaci mnie nie podrażnia, więc jeśli tylko nadejdą ciepłe dni zaopatrzę się w mgiełkę Rival de Loop bardzo chętnie. Jednakże szkoda, że nie daje się możliwości wyboru kosmetyku z aloesem osobom, które "domniemanie" są uczulone na aloes. Producenci rzadko umieszczają informację z czego konkretnie wyciskają swój aloes...
Vegusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 07:39   #2845
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez fiolusiek Pokaż wiadomość
ja też stałam sie fanka BD i sprayu do wlosow dla księżniczek i co
U mnie go nie ma chyba od miesiąca! Jest etykietka, ale na jego miejscu wcisneli coś innego

To nie wiecie dziewczyny, czy były filtry soraya i pollena-eva? Bo nie chce wydawać kasy na aptecznego...a na doz'ie niedostępne.
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 15:16   #2846
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
To nie wiecie dziewczyny, czy były filtry soraya i pollena-eva? Bo nie chce wydawać kasy na aptecznego...a na doz'ie niedostępne.
Soraya 45 była na bank Poza tym , jak filtry Sorayi sie pojawia, bedzie je można dostac nie tylko w ross, ale tez w roznych marketach, gdzie czesto sa na nie przeceny.
Nie zwrociłam natomiast uwagi na obecnośc polleny-evy, bo wtedy nie wiedziałam, ze ta firma robi jakiś stabilny filtr. Może ktoś rzucic lina z KWC , ktory to konkretnie krem?

Cytat:
Napisane przez illegale Pokaż wiadomość
Też mam takie wrażenie... szukam czegoś dobrego do używania po kwasach, żeby to co kwas zniszczył, nie powstało przez krem używany po kwasie...
Biały BD ma 4% panthenolu , ale niestety może zapychać i niezbyt komfortowo sie go uzywa do twarzy - straszny tłuscioch. Natomiast te nowe isany do twarzy z urea- nie widziałam jeszcze ich składu, zeby stwierdzic jak potencjalnie moga sie zachowac na cerze tradzikowej
Po kwasach z nierossmanowskich rzeczy poleciła bym jakies łagodzace żele ( z dodatkiem panthenolu, allantoiny etc) , ktore dzieki lekkiej formule nie zapchaja i nie zniszcza tego co kwas zrobił , a uspokoja i nawilża cera.

Podaje przykłady:
http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p21854-Pant...100_ml_Gorvita (ten szczegolnie godny polecenia)
http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p45831-Aloe...100_ml_Gorvita
http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p1113-Flos-..._aloesem_50_ml
http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p20378-Tial...dzikowej_30_ml KWC
Flos-lek ma jeszcze kilka ciekawych żeli o pojemnosci 50 ml z roznymi dodatkami np. szałwią do cery tłustej

---------
w nowej gazetce bedzie promo na spray aloesowy (5,99) , przeceniony jest też oliwkowy krem isany

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2010-04-06 o 15:56
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 16:28   #2847
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
Soraya 45 była na bank Poza tym , jak filtry Sorayi sie pojawia, bedzie je można dostac nie tylko w ross, ale tez w roznych marketach, gdzie czesto sa na nie przeceny.
Nie zwrociłam natomiast uwagi na obecnośc polleny-evy, bo wtedy nie wiedziałam, ze ta firma robi jakiś stabilny filtr. Może ktoś rzucic lina z KWC , ktory to konkretnie krem?



Biały BD ma 4% panthenolu , ale niestety może zapychać i niezbyt komfortowo sie go uzywa do twarzy - straszny tłuscioch. Natomiast te nowe isany do twarzy z urea- nie widziałam jeszcze ich składu, zeby stwierdzic jak potencjalnie moga sie zachowac na cerze tradzikowej
Po kwasach z nierossmanowskich rzeczy poleciła bym jakies łagodzace żele ( z dodatkiem panthenolu, allantoiny etc) , ktore dzieki lekkiej formule nie zapchaja i nie zniszcza tego co kwas zrobił , a uspokoja i nawilża cera.

Podaje przykłady:
http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p21854-Pant...100_ml_Gorvita (ten szczegolnie godny polecenia)
http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p45831-Aloe...100_ml_Gorvita
http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p1113-Flos-..._aloesem_50_ml
http://www.☠☠☠☠☠☠☠/apteka/p20378-Tial...dzikowej_30_ml KWC
Flos-lek ma jeszcze kilka ciekawych żeli o pojemnosci 50 ml z roznymi dodatkami np. szałwią do cery tłustej

---------
w nowej gazetce bedzie promo na spray aloesowy (5,99) , przeceniony jest też oliwkowy krem isany
Wprawdzie post nie do mnie był skierowany, ale chętnie skorzystam z tych propozycji. Myślisz, że wszystkie te propozycje będą odpowiednio nawilżające przy kwasach? Miałam np. Hydrance Optimale Legere i niestety był za lekki. Krem ze smokiem przez zapach się nie sprawdził, a Babydream cynkowy i Extrasensitive zapchały.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 17:01   #2848
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: rossmann

lemko - osobiscie do twarzy uzywalam tego pierwszego żelu "panthenol", a reszte poleciłam na podstawie obiecujacych składow . U mnie sprawdził sie swietnie przy i po kwasach, nawilżał i łagodził. Mam mieszana cere skłonną do niespodzianek, czasami robiła mi się odwodniona.
Nie wiem czy byłby dostatecznie nawilzajacy przy cerze suchej - chociaz duza zwartosc aloesu i zywokost sugeruje, że tak . Tak czy siak myśle, ze warto mieć taki kosmetyk pod ręką chociazby do łagodzenia podrażnień podepilacyjnych
Szczegolnie polecam żele osobom z cerą bardzo podatną na zapchanie, ktore nie moga sobie za nic dobrac odpowiedniego kremu.

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2010-04-06 o 17:02
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 17:10   #2849
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
lemko - osobiscie do twarzy uzywalam tego pierwszego żelu "panthenol", a reszte poleciłam na podstawie obiecujacych składow . U mnie sprawdził sie swietnie przy i po kwasach, nawilżał i łagodził. Mam mieszana cere skłonną do niespodzianek, czasami robiła mi się odwodniona.
Nie wiem czy byłby dostatecznie nawilzajacy przy cerze suchej - chociaz duza zwartosc aloesu i zywokost sugeruje, że tak . Tak czy siak myśle, ze warto mieć taki kosmetyk pod ręką chociazby do łagodzenia podrażnień podepilacyjnych
Szczegolnie polecam żele osobom z cerą bardzo podatną na zapchanie, ktore nie moga sobie za nic dobrac odpowiedniego kremu.
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Ja mam cerę mieszaną i dość podatną na zapychanie, ale też wrażliwą np. Physiogel mnie uczulił i podrażnił. Chciałabym sobie wreszcie kupić coś skutecznego. Co do tych kremów podręcznych, to muszę przyznać, że mam już całą szafkę takich niezbędników, za każdym razem jak krem nie pasuje do twarzy, to przeznaczam go do ciała. Mi z opisu podoba się ostatni.
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-06, 17:32   #2850
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: rossmann

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
Mi z opisu podoba się ostatni.
Mówisz o Tialo? Ja się na niego czaję od jakiegoś czasu - mam ogromna chec wyprobowac coś z olejkeim herbacianym. Powstrzymuje mnie narazie koniecznosc pozużywania nieco kremideł i innych cudów z moich zapasów - to chyba wszystkie tutaj znamy z autopsji

http://www.tialo.pl/index1.php?klucz=menu3 tu jest lepszy opis tego kremożelu, bo na dozie podali przez pomyłke skład toniku z tej samej serii

btw. dobrze, ze jednak nie zaszłam dzis do ross, pewnie by sie skonczyło kolejnym nadprogramowym zakupem czegos

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2010-04-06 o 17:33
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:43.