Kosmetyki mineralne Blusche - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-05, 09:10   #991
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki mineralne Blusche

Cytat:
Napisane przez ferguusson Pokaż wiadomość
Nie pamietam dokladnie Fawna.. Czy on jest jasniejszy ciut od FLNi delikatnie bardziej rozowy czy myli mi sie z Perfectemteraz?
French Vanilia jest poprostu ton jasniejsza od English i delikatnie "chlodniejsza". Zatem analogicznie english bedzie lekko cieplejsza wersja Linen-ale to sa delikatne roznice, naprawde. czasami na skorze po pierwszej aplikacji moze byc za jasno/za ciemno/inny odcien, a sprawdzcie sie w lusterku po godzinie-idealnie wtopiony kolor. Dlatego smialam sie kiedys do znajomych ze co podklad naloze to "ten idealny" Pasuja mi niemal wszystkie jasno-srednie poza kategoria Cool.. i uzywam co mi sie akurat otworzy. Ale ja dziwna jestem wiec wiesz

Ja na Twoim miejscu sprobowalabym na pewno French, English i moze Colombian jesli tamte za chlodne beda..? a da odcien lekkiej opalenizny lub podkresli ta ktora masz-nie opala sie nikt na "chlodna", zawsze cera nawet oliwkowa czy neutralna przejdzie troche w warm/beige.



nie mam pojecia prawde powiedziawszy..



Z korektorow mialam light i medium.. light jest chyba bardziej odpowiednikiem Multi intensive. Multi tasking i Clear(z nawilzajacych, naprawde fajnych na marginesie i cholery dodaly LL ) zblizony jest do Medium.

Do jasnej czyli Twojej? A lubisz ochlodzic twarz czy ja troche musnac efektem cieplym, "sloncem"?

Napewno wzielabym finishing powders-nie wyobrazam sobie makijazu juz bez niego, mimo ze zawsze uwazalam za zbedny wydatek. Naprawde przedluza trwalosc makijazu i utrwala go, wygladza skore i jakby wtapia podklad w skore. Mialam go dlugo w kosmetyczce az wreszcie zdecydowalam sie uzyc.. i zamowilam 3 od razu
jest opcja matte i glow wiec glow mozna potraktowac jako bardzo subtelny rozswietlacz.

Babydoll i mist jest dobry dla chlodniejszych tonow, natomiast amaretto i suede pieknie podkreslaja opalenizne i cieplejsza karnacje. Moge zrobic swatche ale nie wiem czay aparat uchwyci ten efekt..
Z kolei Radiant bedzie uniwersalny.. Choc to nie sa jakies scisle zasady-zalezy ktory Ci sie najbardziej spodoba.
Ja osobiscie lubie najbardziej Amaretto i suede, ale mist daje taka meteorytowa poswiate(jak w meteorytach guerlaina Imperiale)

chyba nie jestem dobra w doradzaniu
jesteś rewelacyjna!
Fawn pomylił Ci się z Perfectem Fawn jest jaśniutką żółcią... więc właśńie się zastanawiam czy na pewno ta Vanilla to dobry pomysł. Linen był dla mnie kolorkiem odpowiednim ale lekko zbyt przygaszonym, musiałam dodać Fawna żeby go ocieplić, zażółcić...A Colombian jest dużo ciemniejszy niż English Toffee? może bardziej by mi pasowało cale jego opakowanie niż French Vanilli... chyba że Vanilka byłaby odpowiedniejsza na zimę jak opalenizna zejdzie...ehhh poradzisz?
twarz zdecydowanie wolę ocieplać bo jak już wspomniałam, mam zdecydowanie bardziej ciepłą tonację skóry wzięłam sobie próbkę Shelley matowy, nie powinien ochładzać...
korektorów tez wzięłam próbki, ogólnie popróbuję, żeby później wiedzieć na czym stoję i zamawiać świadomiej poradź tylko co z tym Colombian
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 09:24   #992
zkarolcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznan
Wiadomości: 123
Dot.: Kosmetyki mineralne Blusche

Cytat:
Napisane przez dottoressa Pokaż wiadomość
a jakiego odcienia używałaś w EDM skoro masz w blusche columbian?
Dottoressa, wiec tak:
Wczoraj padlam po pracy ale juz pisze. z edm testowalam mnostwo i ogolnie chyba najbardziej podchodzil mi cool fair medium ale byl tez za rozowy oraz beige light medium-kolor powiedzmy ok, moze ciut za ciemny. Light neutral byl za jasny. Opisac columbian bedzie mi trudno ale podeslij mi PW z adresem to Ci wysle testerka na strunie columbian, brazilian i english toffee bo mam bigi wiec no problem. Kasieenka pisala ze te podklady wysuszaja, mnie akurat wogole nie wysuszyly za to po edmie dzialy sie rozne historie...Sadze ze to tez zalezy od ogolnej pielegnacji, czym myjesz, nawilzasz itd. Pory roku, wiadomo latem wiekszy luz i ogolnej kondycji skory. Ja w kazdym razie nie mialam zadnego przesuszenia a mam raczej do tego podatna skore wiec nie uzywam primerow (teraz wzielam probke co by na nosie potestowac)
zkarolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 09:28   #993
dottoressa
Zakorzenienie
 
Avatar dottoressa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 13 552
Dot.: Kosmetyki mineralne Blusche

ferguusson, największe na świecie dzię-ku-ję

---------- Dopisano o 10:28 ---------- Poprzedni post napisano o 10:24 ----------

Cytat:
Napisane przez zkarolcia Pokaż wiadomość
Dottoressa, wiec tak:
Wczoraj padlam po pracy ale juz pisze. z edm testowalam mnostwo i ogolnie chyba najbardziej podchodzil mi cool fair medium ale byl tez za rozowy oraz beige light medium-kolor powiedzmy ok, moze ciut za ciemny. Light neutral byl za jasny. Opisac columbian bedzie mi trudno ale podeslij mi PW z adresem to Ci wysle testerka na strunie columbian, brazilian i english toffee bo mam bigi wiec no problem. Kasieenka pisala ze te podklady wysuszaja, mnie akurat wogole nie wysuszyly za to po edmie dzialy sie rozne historie...Sadze ze to tez zalezy od ogolnej pielegnacji, czym myjesz, nawilzasz itd. Pory roku, wiadomo latem wiekszy luz i ogolnej kondycji skory. Ja w kazdym razie nie mialam zadnego przesuszenia a mam raczej do tego podatna skore wiec nie uzywam primerow (teraz wzielam probke co by na nosie potestowac)
no to pod tym względem jest u nas identycznie! Bardzo dziękuję Ci zkarolciu

już nie mogę doczekać się gdy bedzie u mnie, czyżby to mój idealny odcień? zamówiłam jeszcze vanilla latte - najwyżej będę rozjaśniać edmowe ciemne
__________________
Książką można czytelnikowi głowę, owszem przemeblować o tyle, o ile jakieś meble już w niej
przed lekturą stały.







ROZLICZENIA: klik
dottoressa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 09:29   #994
201804200952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 129
Dot.: Kosmetyki mineralne Blusche

Dziewczyny,

czy ja mam jakies omamy wzrokowe
czy pedzle sa znow w pelnych cenach?

201804200952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 09:31   #995
zkarolcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznan
Wiadomości: 123
Dot.: Kosmetyki mineralne Blusche

Cytat:
Napisane przez dottoressa Pokaż wiadomość
ferguusson, największe na świecie dzię-ku-ję

---------- Dopisano o 10:28 ---------- Poprzedni post napisano o 10:24 ----------


no to pod tym względem jest u nas identycznie! Bardzo dziękuję Ci zkarolciu

już nie mogę doczekać się gdy bedzie u mnie, czyżby to mój idealny odcień? zamówiłam jeszcze vanilla latte - najwyżej będę rozjaśniać edmowe ciemne
Slij Pw z adresem to jutro wysle Ci strunki To od poniedzialku bedziesz mogla testowac bo w sobote pewnie durna poczta nie dostarcza
zkarolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 09:31   #996
dottoressa
Zakorzenienie
 
Avatar dottoressa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 13 552
Dot.: Kosmetyki mineralne Blusche

zkarolcia, bardzo dziękuję Ci za ofertę tych testerków, ale nie chcę Cię naciągać już i tak od razu zamówiłam bigi
__________________
Książką można czytelnikowi głowę, owszem przemeblować o tyle, o ile jakieś meble już w niej
przed lekturą stały.







ROZLICZENIA: klik
dottoressa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 09:33   #997
zkarolcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznan
Wiadomości: 123
Dot.: Kosmetyki mineralne Blusche

Cytat:
Napisane przez Myszi Pokaż wiadomość
Dziewczyny,

czy ja mam jakies omamy wzrokowe
czy pedzle sa znow w pelnych cenach?

Pedzle zmieniaja ceny co chwila. Adusia juz wczoraj mi pisala o tym, ja wczesniej tez myslalam ze widzialam 2 rozne ceny i sadzilam ze to moje zwidy ale okazuje sie ze nie:/ dziwne mogliby sie na cos zdecydowac...

---------- Dopisano o 10:33 ---------- Poprzedni post napisano o 10:32 ----------

Cytat:
Napisane przez dottoressa Pokaż wiadomość
zkarolcia, bardzo dziękuję Ci za ofertę tych testerków, ale nie chcę Cię naciągać już i tak od razu zamówiłam bigi
Ale tam naciagac, i tak bede szla na poczte wiec luzik a moze kiedys Ty mi w czyms pomozesz, nie ma problemu nie krepuj sie a ja chetnie pomoge a tych bigow mam tyle ze do konca roku 1/3 nie zuzyje be my guest
zkarolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-05, 09:39   #998
ferguusson
Zakorzenienie
 
Avatar ferguusson
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: daleko stad...:(
Wiadomości: 6 020
Dot.: Kosmetyki mineralne Blusche

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
jesteś rewelacyjna!
Fawn pomylił Ci się z Perfectem Fawn jest jaśniutką żółcią... więc właśńie się zastanawiam czy na pewno ta Vanilla to dobry pomysł. Linen był dla mnie kolorkiem odpowiednim ale lekko zbyt przygaszonym, musiałam dodać Fawna żeby go ocieplić, zażółcić...A Colombian jest dużo ciemniejszy niż English Toffee? może bardziej by mi pasowało cale jego opakowanie niż French Vanilli... chyba że Vanilka byłaby odpowiedniejsza na zimę jak opalenizna zejdzie...ehhh poradzisz?
twarz zdecydowanie wolę ocieplać bo jak już wspomniałam, mam zdecydowanie bardziej ciepłą tonację skóry wzięłam sobie próbkę Shelley matowy, nie powinien ochładzać...
korektorów tez wzięłam próbki, ogólnie popróbuję, żeby później wiedzieć na czym stoję i zamawiać świadomiej poradź tylko co z tym Colombian

opisalam sie jak glupia a i tak pewnie cos pominelam.. Ale pisze jednym okiem, drugim sledze papiery w pracy

Kasiu, to skoro chcesz ocieplic to poprostu dodaj cos z kategorii Warm. colombian jest beige, nie ociepli za bardzo, bardziej brzoskwiniowe tony doda.
W zaleznosci jak ma sie zmienic poziom jasnosci-jesli ten sam co Linen-to dodaj Butters. coffee(taka nazwa chyba, z pamieci pisze) a jesli ciemniejszy to Brazilian. I odpowiednie proporcje w zaleznosci o ile bardziej zolty i jak bardzo przyciemnic.
Colombian tu wogole nie da efektu jaki chcesz, a Buttersc. jest nieziemnska zolcia

teraz dojrzalam ze piszesz "ocieplic"...
ciezko mi zdecydowac-warm doda zolci i wyrazniej ociepli, beige -efekt lekko brzoskiwiniowany..
Moze wez probke i z warm z beige..?

Finishing nie zmieniaja koloru.. glow jedynie zostawi poswiate widoczna tylko po dokladnym przyjrzeniu sie.


Aha, juz wiem co mialam. O wysuszaniu.
Spotkalam sie z paroma opiniami ze mineralne moga wysuszyc(obojetnie czy blusche czy inne). Po samej sobie zauwazylam ze mialam tendencje do drobnych wypryskow ktore zniknely po mineralach..cera mieszana mocno swiecáca na strefie T unormowala sie i zmierza w kierunku normalnej. Wysylalam kolezankom z Polski blusche, dwie z nich maja tradzikowe trute cery(o roznym nasileniu) i obydwie przyznaly ze mineraly pomagaja im sie uporac z tradzikiem, zmiany sa mniejsze, rzadsze, szybciej sie zasuszaja i goja. I mniej przetluszcza sie cera.
Natomiast znajome z cera sucha/normalne skarzyly sie wlasnie ze fc i matte im przesuszaly.
Mam wrazenie to jest jest kwestia nie tylko idywidualna ale i zalezne od typu cery-tlusta i mieszana beda swietnie tolerowac matte i fc, dla suchej normalnej-ss(ameryki nie odkrylam). Wiec trzeba poprostu dobrac odpowiednia formule. zawsze mozna nakladac FC na strefe T a SS na policzki-ja tak robilam na poczatku.

A przede wszystkim-pielegnowac i nawilzac cere, obojetnie jaki podklad uzywamy.
__________________
kocham lata 40te..
suprise!


MAC

exchange
ferguusson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 10:11   #999
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki mineralne Blusche

Cytat:
Napisane przez ferguusson Pokaż wiadomość
opisalam sie jak glupia a i tak pewnie cos pominelam.. Ale pisze jednym okiem, drugim sledze papiery w pracy

Kasiu, to skoro chcesz ocieplic to poprostu dodaj cos z kategorii Warm. colombian jest beige, nie ociepli za bardzo, bardziej brzoskwiniowe tony doda.
W zaleznosci jak ma sie zmienic poziom jasnosci-jesli ten sam co Linen-to dodaj Butters. coffee(taka nazwa chyba, z pamieci pisze) a jesli ciemniejszy to Brazilian. I odpowiednie proporcje w zaleznosci o ile bardziej zolty i jak bardzo przyciemnic.
Colombian tu wogole nie da efektu jaki chcesz, a Buttersc. jest nieziemnska zolcia

teraz dojrzalam ze piszesz "ocieplic"...
ciezko mi zdecydowac-warm doda zolci i wyrazniej ociepli, beige -efekt lekko brzoskiwiniowany..
Moze wez probke i z warm z beige..?

Finishing nie zmieniaja koloru.. glow jedynie zostawi poswiate widoczna tylko po dokladnym przyjrzeniu sie.
No to nie Colombian bo brzoskwini raczej nie chcę...
Moze zostanę przy tej French Vanilla... Na zimę jak zjaśnieję powinna być Ok. Wezmę jeszcze próbaska Butterschotch Toffee i jak mi podpasuje ta żółć to dobiorę jeszcze... dzięki
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 10:13   #1000
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Kosmetyki mineralne Blusche

Mam pytanie, czy odcienie się dużo od siebie różnią, bo chcialam zamówic siostrze cały podklad od razu . Kolor English toffe pasuje jej idealnie, ale bez żadnych filtrów pod spód itp, czy kolejny odcien będzie dużo ciemniejszy to jest cappucino? Bo juz nie wiem, zwłaszcza, ze czytałam, że podobno troche sie odcienie zmieniły teraz, a my te próbki to sprzed pół roku mamy.
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-05, 13:17   #1001
Lena4
Rozeznanie
 
Avatar Lena4
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 811
Dot.: Kosmetyki mineralne Blusche

Cytat:
Napisane przez ferguusson Pokaż wiadomość
lenko, Linen to French vanilia, FLN porownalabym to English (nie jestem pewna czy nie jest odrobine jasniejsza.. chyba jest. Tak, jest)
jesli chcesz czysto szarawy, neutralny to French, jesli ma byc odrobine cieplejszy(ale w bez, nie w zolc) ale ta sama jasnosc to French + Vanilia Latte.. jesli ciemniejszy ale ten sam poziom co linen to french i english lub sam english.
beige Blusche sa czystymi bezami, nie wpadaja z zadne inne tony

Zoltego bardzo rzadko uzywam, bardzo odznacza sie na zdjeciach(nawet jesli w rzeczywistosci sie wtopil) i trzeba uzyc wiecej podkladu by zatuszowac roznice. Ewentualnie mieszam go z lososiowym i pieknie tuszuja cienie.
Poziom nasycenia i pigmentacja sa te same(ale mialam tylko probke, teraz nie uzywam wogole zoltego).
Dziękować dziękować!
Bardzo mi pomogła Twoja rozpiska Znowu mam dylemat hehe. Wprawdzie zamówiłam próbki, ale kusi mnie rzucenie się na biga a raczej 3 bigi podkładu.. Wychodzi na to, że skoro tak sobie mieszkam te kolorki z EDM to dobra będzie i French Vanilla i Vanilia Latte i English. No i jeszcze primer i.......
To się nazywa dieta cud, albo jedzenie albo minerałki

Cenna uwaga z tym żółtym korektorem, używałam z EDMu zarówno pod oczy jak i do tuszowania czerwonych krostek i u mnie sprawdzał się lepiej niż pozostałe kolory, jednak to przebijanie jest niepokojące.. Muszę zerknąć na tę mieszankę z łososiem.

Jeszcze raz dziękuję Ferguusson
__________________
Istnieje świat, a to rozprasza.


Lena4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-06, 08:55   #1002
ferguusson
Zakorzenienie
 
Avatar ferguusson
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: daleko stad...:(
Wiadomości: 6 020
Dot.: Kosmetyki mineralne Blusche

Cytat:
Napisane przez narjia Pokaż wiadomość
Mam pytanie, czy odcienie się dużo od siebie różnią, bo chcialam zamówic siostrze cały podklad od razu . Kolor English toffe pasuje jej idealnie, ale bez żadnych filtrów pod spód itp, czy kolejny odcien będzie dużo ciemniejszy to jest cappucino? Bo juz nie wiem, zwłaszcza, ze czytałam, że podobno troche sie odcienie zmieniły teraz, a my te próbki to sprzed pół roku mamy.
wg mnie to sa delikatne roznice.. albo wogole-moze zalezy od odcienia..?
Cappucio jest relatywnie ciemniejszy o pol tonu.

Cytat:
Napisane przez Lena4 Pokaż wiadomość
Dziękować dziękować!
Bardzo mi pomogła Twoja rozpiska Znowu mam dylemat hehe. Wprawdzie zamówiłam próbki, ale kusi mnie rzucenie się na biga a raczej 3 bigi podkładu.. Wychodzi na to, że skoro tak sobie mieszkam te kolorki z EDM to dobra będzie i French Vanilla i Vanilia Latte i English. No i jeszcze primer i.......
To się nazywa dieta cud, albo jedzenie albo minerałki

Cenna uwaga z tym żółtym korektorem, używałam z EDMu zarówno pod oczy jak i do tuszowania czerwonych krostek i u mnie sprawdzał się lepiej niż pozostałe kolory, jednak to przebijanie jest niepokojące.. Muszę zerknąć na tę mieszankę z łososiem.

Jeszcze raz dziękuję Ferguusson
Powiem Ci szczerze ze sama sie zastanawiam jakim cudem pamietam te nazwy i odcienie
Ale narobilam juz tyle swatchy(w tym testy na wlasnej twarzy) ze jakos zapadlo w pamiec

ciesze sie ze moglam pomoc, o mieszaniu kolorow i makijazu to ja moglabym.. godzinami


A jeszcze w kwestii nowych/zmieniajacych sie cen, taka dostalam odpowiedz:

Cytat:
Napisane przez Monica Flores
The prices is now fixed. I need to add a little bit because of the packaging. Plus, I bought a new puffs for the jars because the old puffs is too small and it spills. And one more thing, Canada has a new tax. Last time they just charged us 5% for the GST and now they combined the taxes and they charged us 13% HST. All my raw materials, packaging etc. came from the other countries so I will need to pay 13% for the taxes once it arrives here in Canada. Sorry if I need to add it to the prices but I don't have a choice since I'm just a small company. I hope you can explain it to the girls. I'm not trying to higher the prices. I just want it to be affordable as possible but Canada is very different in the US when it comes to taxes.
teraz czuje sie troche winna bo nie kwestionowalam wysokosci cen -tylko to ze mieli trudnosci techniczne z zapisywaniem tego na serwerze i wyswietlalo im random prices.
na dobra sprawe moglaby podniesc cene o 200%(Diora "mineralny" kosztuje chyba 200zl) -ale ciesze sie ze wyjasnione jest.

A sale jak juz wiecie:
Cytat:
My sale is 30% off on all 35g Jars, 10g Jars (Eyecolor), Lip Products and the rest are 20% off. Let me know if you have any other question.




__________________
kocham lata 40te..
suprise!


MAC

exchange
ferguusson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 09:54   #1003
201804200952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 129
Dot.: Kosmetyki mineralne Blusche

Ferguusson,
dzieki za wyjasnienia w sprawie tych cen promocyjnych.

Nadal jednak nurtuje mnie jedna rzecz.
Skoro na reszte produktow ma byc znizka 20% to czemu ja ciagle widze pedzle w pelnych cenach?
Czy pedzli to nie obejmuje?

201804200952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 11:13   #1004
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Kosmetyki mineralne Blusche

Cytat:
Napisane przez ferguusson Pokaż wiadomość
wg mnie to sa delikatne roznice.. albo wogole-moze zalezy od odcienia..?
Cappucio jest relatywnie ciemniejszy o pol tonu.
Dziękuję, za odpowiedź, w takim wypadku weźmiemy ten ciemniejszy, zawsze łatwiej rozjaśnić będzie w razie czego, niz przyciemnić podkład.
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 12:03   #1005
ferguusson
Zakorzenienie
 
Avatar ferguusson
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: daleko stad...:(
Wiadomości: 6 020
Dot.: Kosmetyki mineralne Blusche

Myszko, z tego co pamietam z wczesniejszych maili z nia to pedzle tez. Powiem Ci szczerze ze mam kiepski nawyk nie patrzenia na ceny (uraz ze studiow gdy musialam sie liczyc z kazda zlotowka..) wiec poprostu nie wiem ile kosztowaly i kosztuja.

zapytam



Cytat:
Napisane przez narjia Pokaż wiadomość
Dziękuję, za odpowiedź, w takim wypadku weźmiemy ten ciemniejszy, zawsze łatwiej rozjaśnić będzie w razie czego, niz przyciemnić podkład.
w sumie mozna tak samo latwo przyciemnic jak i rozjasnic..

Tylko mam nadzieje ze nie bedziecie na mnie pomstowac ze cos zle doradzilam, ja tylko opisuje odcienie, nie widze Waszych twarzy by doradzic konkretny odcien.. (gdyby bylo zdjecie bylo by mi znacznie latwiej )
__________________
kocham lata 40te..
suprise!


MAC

exchange
ferguusson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 12:14   #1006
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki mineralne Blusche

Cytat:
Napisane przez ferguusson Pokaż wiadomość

Tylko mam nadzieje ze nie bedziecie na mnie pomstowac ze cos zle doradzilam, ja tylko opisuje odcienie, nie widze Waszych twarzy by doradzic konkretny odcien.. (gdyby bylo zdjecie bylo by mi znacznie latwiej )
Za co mamy pomstować dopiero zaczynamy, Ty służysz cennymi radami, wiadomo, że nas nie widzisz, ale od czegoś trzeba zacząć
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 10:54   #1007
narjia
Zakorzenienie
 
Avatar narjia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Polska;)
Wiadomości: 5 547
Dot.: Kosmetyki mineralne Blusche

Cytat:
Napisane przez ferguusson Pokaż wiadomość
Myszko, z tego co pamietam z wczesniejszych maili z nia to pedzle tez. Powiem Ci szczerze ze mam kiepski nawyk nie patrzenia na ceny (uraz ze studiow gdy musialam sie liczyc z kazda zlotowka..) wiec poprostu nie wiem ile kosztowaly i kosztuja.

zapytam





w sumie mozna tak samo latwo przyciemnic jak i rozjasnic..

Tylko mam nadzieje ze nie bedziecie na mnie pomstowac ze cos zle doradzilam, ja tylko opisuje odcienie, nie widze Waszych twarzy by doradzic konkretny odcien.. (gdyby bylo zdjecie bylo by mi znacznie latwiej )
Oczywiście, że nie będziemy, dzieki Tobie wybierzemy jeśli nawet nie idealny, to chociaż zbliżony kolor, a same może kilka odcieni dalej byśmy strzeliły.


Mam jeszcze jedno pytanie, czy podkład blusche full matte mogę ewentualnie rozjaśnić dodajac tlenku cynku? Bo w niektórych podkładach innych firm tlenek cynku jest na 1 miejscu w składzie, a w blusche na kolejnym, więc chyba mogę, jak uważacie?
narjia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 16:00   #1008
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki mineralne Blusche

Cytat:
Napisane przez narjia Pokaż wiadomość
Mam jeszcze jedno pytanie, czy podkład blusche full matte mogę ewentualnie rozjaśnić dodajac tlenku cynku? Bo w niektórych podkładach innych firm tlenek cynku jest na 1 miejscu w składzie, a w blusche na kolejnym, więc chyba mogę, jak uważacie?
Pewnie że możesz, tylko pamiętaj, że nadmiar tlenku cynku może działać wysuszająco.

Co do składu formuły FM, to ja mam Colombian i tlenek cynku jest dopiero na trzecim miejscu, po mice.
Czy mógłby ktoś sprawdzić, jak to wygląda w przypadku innych odcieni?
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2010-08-09 o 16:05
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 16:01   #1009
kmb1
Zakorzenienie
 
Avatar kmb1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 417
Dot.: Kosmetyki mineralne Blusche

Znowu emu i pędzle są w normalnych cenach..niby wszystko wyjaśniła Ferg, co do wcześniejszych wahań cenowych , ale teraz zaczynam się bać że już nie zdążę kupić emu na promocji... ktoś wie co się dzieje i czemu teraz promocja jest znowu zdjęta? Bo wcześniej poprawiali ceny, a teraz?
__________________
Kasia


WYMIANA

WISHLISTA


jest : 75kg ---razem z Ewą Chodakowską--- będzie : 55kg
kmb1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-09, 16:34   #1010
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Kosmetyki mineralne Blusche

Lorri: Ja mam kolory Creme Brulee i White Mocha i tlenek cynku jest tez na 3 miejscu.
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 16:43   #1011
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki mineralne Blusche

Cytat:
Napisane przez Eenax Pokaż wiadomość
Lorri: Ja mam kolory Creme Brulee i White Mocha i tlenek cynku jest tez na 3 miejscu.
W starszej formule Full Coverage tlenek cynku był na drugim miejscu. Pewnie dlatego odniosłam wrażenie, że nowa formuła trochę słabiej kryje. Ale dobra strona jest taka, że być może teraz podkłady będą mniej wysuszać.
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2010-08-09 o 19:37
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 20:39   #1012
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Kosmetyki mineralne Blusche

Dziewczyny, czy Wam też się pojawiła nowa opcja przy podkładach ? w zakładce "Full Size and Refill Bag Options"
jest "Custom Blend" i "Add squalane" , to coś nowego cyz po prostu wczesniej tego nie zauważyłam?
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-09, 21:36   #1013
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki mineralne Blusche

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy Wam też się pojawiła nowa opcja przy podkładach ? w zakładce "Full Size and Refill Bag Options"
jest "Custom Blend" i "Add squalane" , to coś nowego cyz po prostu wczesniej tego nie zauważyłam?
"Custom Blend" to nowość. Można sobie wybrać miks odcieni (stężenia trzeba wpisać w okienku).

Podkład ze skwalanem już kiedyś był w ofercie, ale dodawali go tylko do najbardziej kryjącej formuły, a teraz dodają do wszystkich.

IlonaP pisała o formule ze skwalanem:

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
formuła FC ze skwalanem nakłada sie bardzo ciężko, czy nawilża jeszcze nie wiem

[...] zapomniałam dodać, że formuła FC + squalan daje lekki glow - taki jak po squalanie solo
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 16:22   #1014
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Kosmetyki mineralne Blusche

czy ktos oprocz mnie widzi pedzle po obnizonej cenie?
ciekawe czy znowu zmienia ceny...
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 17:00   #1015
magrat16
Zakorzenienie
 
Avatar magrat16
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Cetrum :)
Wiadomości: 3 770
Dot.: Kosmetyki mineralne Blusche

Cytat:
Napisane przez Ankalime Pokaż wiadomość
czy ktos oprocz mnie widzi pedzle po obnizonej cenie?
ciekawe czy znowu zmienia ceny...
tak, emu i pędzle mają obniżone ceny
__________________
Magrat znowu bloguje, ostatni post:Jak oszczędzać w kuchni
Przeczytane w2016 35( 2015:70;2014:33; 2013: 61)


03.10.2015
magrat16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-10, 23:24   #1016
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Kosmetyki mineralne Blusche

straszny balagan maja, ceny zmieniaja co dzien, nie wiadomo na co jest znizka i ile. Ciekawe czy sobie z zamowieniami poradza, bo tego typu manewry swiadcza o braku przygotowania.

No nic moze sie nie pomyla bo chce wlasnie zlozyc 1sze zamowienie........i chyba sie skusze na pedzle
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-16, 16:14   #1017
aniussia9219
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 54
Dot.: Kosmetyki mineralne Blusche

Witam,
ciekawi mnie wasza opinia na temat emu oil z blusche.Czy któraś z was ma? Jak działa?Czy zapach jest bardzo nieprzyjemny?
Pozdrawiam
aniussia9219 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 12:52   #1018
piratte
Zadomowienie
 
Avatar piratte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 058
Dot.: Kosmetyki mineralne Blusche

Dostałam dzisiaj przesyłkę z Blusche, podkład i finisher w refill bags. Na stronie jest napisane że refille są po 6g, natomiast na naklejce od woreczka z finisherem jest napisane: net wt: 3,0g (na naklejce od podkładu już jest 6g). Jak myślicie, może po prostu mylnie nakleili etykietki? Oba woreczki są na oko podobnie wypełnione (btw mało wydaje się być tego proszku w porównaniu z 5,5g z EDM, może po prostu te z Blusche są cięższe...) Nie mam porównania z innymi refillami, pierwszy raz zamawiałam pełne wymiary z Blusche...
piratte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 13:29   #1019
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Kosmetyki mineralne Blusche

Cytat:
Napisane przez piratte Pokaż wiadomość
Dostałam dzisiaj przesyłkę z Blusche, podkład i finisher w refill bags. Na stronie jest napisane że refille są po 6g, natomiast na naklejce od woreczka z finisherem jest napisane: net wt: 3,0g (na naklejce od podkładu już jest 6g). Jak myślicie, może po prostu mylnie nakleili etykietki? Oba woreczki są na oko podobnie wypełnione (btw mało wydaje się być tego proszku w porównaniu z 5,5g z EDM, może po prostu te z Blusche są cięższe...) Nie mam porównania z innymi refillami, pierwszy raz zamawiałam pełne wymiary z Blusche...
z tego co kojarze to tylko refile podkładów są 6g, a pozostałe (pudry,róże,brązery,korek tory itd.) sa po 3g
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-17, 13:35   #1020
piratte
Zadomowienie
 
Avatar piratte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 058
Dot.: Kosmetyki mineralne Blusche

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
z tego co kojarze to tylko refile podkładów są 6g, a pozostałe (pudry,róże,brązery,korek tory itd.) sa po 3g
Dzięki za odpowiedź tylko kurcze na ich stronie jest napisane, że refille finishing powders też mają 6g...I teraz się zastanawiam czy może przypadkiem nie wyslali mi jednych proszków za mało, bo obie torebki są praktycznie takie same
piratte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:45.