Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 138 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-11-02, 21:27   #4111
milon
Rozeznanie
 
Avatar milon
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 518
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

maryanna3: A jakiego podkłądu mineralnego Ty stosujesz? Jakiej firmy? Bo ja za bardzo z EDM nie jestem zadowolona, za słabo kryją ;/

Ale niektóre was mają szczęście ze omija was wysyp, to cholerstwo nawet nie chce się goić i zostawia krwiste plamy po sobie buuu

Dzien 27, mam sporo skurków ubocznych: wysyp, czerwona i łuszcząca się twarz, ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym przy podnoszeniu, wypadające włosy, przekrwione oczy.

W ogóle nie mogę znaleźć dla siebie nawilżenia, po wszystkim mnie szczypie, swędzi, mam zaognioną twarz... nawet ostatnio zamówiłam olej z pachnotki... no i to samo
__________________



milon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-02, 21:57   #4112
piratte
Zadomowienie
 
Avatar piratte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 058
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez milon Pokaż wiadomość
maryanna3: A jakiego podkłądu mineralnego Ty stosujesz? Jakiej firmy? Bo ja za bardzo z EDM nie jestem zadowolona, za słabo kryją ;/

Ale niektóre was mają szczęście ze omija was wysyp, to cholerstwo nawet nie chce się goić i zostawia krwiste plamy po sobie buuu

Dzien 27, mam sporo skurków ubocznych: wysyp, czerwona i łuszcząca się twarz, ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym przy podnoszeniu, wypadające włosy, przekrwione oczy.

W ogóle nie mogę znaleźć dla siebie nawilżenia, po wszystkim mnie szczypie, swędzi, mam zaognioną twarz... nawet ostatnio zamówiłam olej z pachnotki... no i to samo
Pytanie nie do mnie ale jako że też używam podkładów mineralnych to odpowiem: używałam przez długi czas Lucy Minerals w formule Original with silica a obecnie Lumiere w formule Flawless Feline (chyba tak się nazywa). Dobrze kryją, przy pomocy korektora jest super
piratte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-03, 10:17   #4113
kiniominio
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 14
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Helloo! Jestem na 34 dniu izotex 20mg. Suchość twarzy dała o sobie znać co mnie mega przeraża, bo myślałam, że obejde sie bez żadnego nawilżania, a tu jednak chyba bede musiała zakupić jakis krem, tylko problem w tym, że nie wiem jaki...? Pomóżcie, doradźcie coś, bo naprawde nie mam zielonego pojecia co kupić. Nigdy żadnych kremów nie używałam i nie znam sie na nich. Twarz sie łuszczy w okolicach nosa, brody i ust tak więc wyglądam jak św Mikołaj :P Oprócz tego łuszczenia jest chyba wszystko w miare w porządku. Od czasu do czasu boli mnie głowa, częściej rzołądek, ale da sie wytrzymać. Najgorsze są problemy z koncentracją i skupieniem w nauce..owszem zawsze miałam z tym problemy, ale mysle, że teraz się one jeszcze bardziej nasiliły 2dni ucze sie jednej strony kartki zwykłego formatu..;/ wiec kiszka! Włosy też myję rzadziej podobnie jak Wy Myję je 2 razy w tygodniu, a wczesniej musiałam to robić co 2dni lub codziennie. Odnośnie krost, krosteczek, gulek i innych to hmm.... wyskakują caly czas dla mnie to nic dziwnego, bo zawsze wyskakiwały , ale mimo wszystko widzę poprawę na mojej buźce Napewno przebarwienia sie duzo rozjaśniły, bo miałam je mega czerwone, buźka w miejscach w których sie nie łuszczy jest taka, taka ..sama nie wiem jak okreslic jaka, ale widac różnice.Wszystko idzie w dobrym kierunku Mam nadzieje, że u Was też widać poprawę Bardzo Was proszę o pomoc odnośnie tego kremu . Z góry dziękuję, pozdrawiam i życzę powodzonka !!!
kiniominio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-03, 16:21   #4114
maryanna3
Zakorzenienie
 
Avatar maryanna3
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 911
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez little leaf Pokaż wiadomość
Dzięki Mnie tylko martwi to, że poza pieniędzmi na same leki i badania będę musiała sporo wydać na kosmetyki (( ale cóż zrobić...

Jeszcze żadnych skutków ubocznych nie odczuwam,ale to dopiero 4 dzień.. jejkuuuu ... co ja bym dała,żeby minął już chociaż miesiąc !
powiem Ci tak: jeśli chcesz jednak pozostać przy kosmetykach 'normalnych' to i tak chyba bałabym się malować czymś tanim co mi może mocno zaszkodzić, zapchać, a na moją skórę(dość wrażliwą przyznaję) wszelkie takie tanie podkłady(tutaj mówię o tych do 50 zł) działały źle już wolałam nic nie nakładać. Nie wspominając o tym że makijaż, krycie, odcień generalnie wszystko było takie sobie.

Żeby jakoś wyglądać to musiałam stosować droższe rzeczy. A i tak nie było super. Jak teraz stosuję minerały wydaję mniej kasy na to. Mam mineralny korektor i podkład z Lumiere teraz przerzucam się na Pixie bo miałam próbki i dobrze się sprawdzał i koszty to 40 zł za mniejszy podkład i chyba 80 za większy(ja kupuję na allegro) pędzel myślę że też coś koło 40 zł(nie wiem bo nie mam pędzla z pixie) i koniec wydatków. Próbka starczała mi na dłuuugo więc myślę że pełnowymiarowy podkład to będzie min 2 miesiące. Tego się na twarz daje malutko. A jest naprawdę ok, z daleka wygląda jakbym nie miała z cerą problemów;o a żeby nie było, problemy są duże. To się wydaje z początku skomplikowane technika nakładania i takie tam, ale posiedzisz 2 dni na forum o minerałach i będziesz wszystko wiedzieć. Ja się strasznie cieszę że na to wpadłam bo gdyby nie to moja psychika byłaby w jeszcze gorszym stanie przez wychodzenie z taką twarzą jak ma, teraz bez żadnego make-upu z domu.

Cytat:
Napisane przez milon Pokaż wiadomość
maryanna3: A jakiego podkłądu mineralnego Ty stosujesz? Jakiej firmy? Bo ja za bardzo z EDM nie jestem zadowolona, za słabo kryją ;/

Ale niektóre was mają szczęście ze omija was wysyp, to cholerstwo nawet nie chce się goić i zostawia krwiste plamy po sobie buuu

Dzien 27, mam sporo skurków ubocznych: wysyp, czerwona i łuszcząca się twarz, ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym przy podnoszeniu, wypadające włosy, przekrwione oczy.

W ogóle nie mogę znaleźć dla siebie nawilżenia, po wszystkim mnie szczypie, swędzi, mam zaognioną twarz... nawet ostatnio zamówiłam olej z pachnotki... no i to samo
EDM się nie wypowiadam bo nie stosowałam. Do tej pory zaliczyłam Lucy Minerals(mi nie podpasowały) Lumiere dość długo się sprawdzał formuła FF, VV jest niby do skóry przetłuszczającej się ale mi lepiej pasowało FF. Lepsze efekty krycia mam jednak od polskich minerałów czyli Pixie Cover de Luxe korektor mam z Lumiere.

Co do nawilżenia: próbowałaś może humektan? Swego czasu mi pomagał a jest b. tani. Spryskiwanie twarzy hydrolatem z bu też pomaga. Ja spryskuję nawet parę razy na dzień. No i mi bardzo wszystko łagodzi alantan. Ale jego używam tylko jak w domu jestem na pojedyncze podrażnienia suche skórki i usta.


Dziś dopiero! 12 dzień. Strasznie się ciągnie
maryanna3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-03, 16:57   #4115
ssu87
Przyczajenie
 
Avatar ssu87
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wyszków
Wiadomości: 29
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Marzena17 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, które już powoli kończą kurację : jesteście zadowolone? Bo ja chyba nie do końca. Nie mam pryszczy, ale moja skóra, o ile jeszcze w zeszłym tygodniu wyglądała znośnie, o tyle od kilku dni nie mogę na siebie patrzeć. Blizny się jakby pogłębiły, mam strasznie dużo takich małych dziureczek (rozszerzone pory? ) + kilka zaskórników. O wiele bardziej byłam zadowolona z efektów leczenia głupim epiduo. Nie bardzo wiem, co mam robić, bo ani nie pójdę na peeling, ani nie będę używać jeszcze kwasów, więc co? Mam czekać? Dermatolog kazała mi nawilżać, skoro nie chcę peelingu (tak, ona chce mi zrobić glikola, albo TCA...), a leczenia mi nie przedłuży, bo trądziku przecież już nie mam... Moja koleżanka po 6 miesiącach kuracji dawką 10mg dziennie(kuracja przewidziana na 12 miesięcy) wyglądała lepiej niż ja teraz. Nie o takie efekty mi chodziło kiedy decydowałam się na retinoidy.
Marzenko ja kończę kurację za m-c, wybrałam już ok 120 mg/kg, obliczyłam ze pod koniec wyjdzie mi ok 135 mg....i też nie jestem zadowolona z rezultatów kuracji, czasami wyskakują mi jeszcze podskórne krosty a w niektórych miejscach mam pod skórą białe grudki Mi ogólnie skóra bardzo mało się łuszczyła mimo minimalnego zastosowania kremów nawilżających, mam mnóstwo blizn, na które derma 2 m-ce temu poleciła mi NO-SCAR. Trochę mi rozjaśniały ale postanowiłam go na razie odstawić i od tyg stosuję Effaclar K, może da lepsze efekty w rozjaśnianiu blizn, do tej pory nic się nie dzieje choć bałam się trochę używa kwasów na moją buzie.
Za m-c kolejna wizyta u dermy, zdecyduje co dalej z moją buźką.
__________________
Aknenormin od 12.05.2011
-->01.2012 walka zakończona
ssu87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-03, 17:20   #4116
Ekscelencja
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 614
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez ssu87 Pokaż wiadomość
Marzenko ja kończę kurację za m-c, wybrałam już ok 120 mg/kg, obliczyłam ze pod koniec wyjdzie mi ok 135 mg....i też nie jestem zadowolona z rezultatów kuracji, czasami wyskakują mi jeszcze podskórne krosty a w niektórych miejscach mam pod skórą białe grudki Mi ogólnie skóra bardzo mało się łuszczyła mimo minimalnego zastosowania kremów nawilżających, mam mnóstwo blizn, na które derma 2 m-ce temu poleciła mi NO-SCAR. Trochę mi rozjaśniały ale postanowiłam go na razie odstawić i od tyg stosuję Effaclar K, może da lepsze efekty w rozjaśnianiu blizn, do tej pory nic się nie dzieje choć bałam się trochę używa kwasów na moją buzie.
Za m-c kolejna wizyta u dermy, zdecyduje co dalej z moją buźką.
Nie powinnaś używać ŻADNYCH kwasów podczas kuracji retinoidami! Moża to zrobić ok. 6 miesięcy PO!Jest to napisane na ulotce lekku.
Ekscelencja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-03, 18:19   #4117
hejYou
Zakorzenienie
 
Avatar hejYou
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 005
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

desporadka i jak się sprawdza krem Avene ? Mój jeszcze nie doszedł

Nie mam pojęcia czy to retinoidy wpłynęły na to czy co, ale do tej pory nie mam okresu. Nie biorę tabletek anty podpisałam u dermy, że na własne ryzyko i że zdaję sobie sprawę z konsekwencji. Ostatnio miałam małe problemy ginekologiczne, ale już jest wszystko w porządku, więc nie wiem o co chodzi :/
U was normalnie miesiączka występuje podczas brania retinoidów ?
__________________
Świat jest mały. Ostatecznie wszyscy kiedyś spotkamy się w łóżku.
hejYou jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-11-03, 18:38   #4118
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez ssskakankaaa Pokaż wiadomość
Kurcze co raz więcej ludzi ma nawroty choroby, co jest?.... Ja pokładam w tym leku wszystkie nadzieje i jak czytam takie wiadomości to słabo mi się robi...
Tak wiele osób ma nawroty. Problem polega na tym że retinoidy wpływają bardziej na objawy niż przyczyny. Jeśli przyczyna tkwi głębiej to retinoidy owszem zaleczą ale problem prędzej czy później powróci.

Na przykład w moim przypadku problemem była Kandydoza. Choroba ta ma wiele objawów, jednym z nich jest rozregulowanie hormonów (a więc skóra cierpi). Przyczyn trądziku może być kilka. Kiedyś pisałam że ważna jest diagnoza, niestety u nas w Polsce nie diagnozuje się ludzi z trądzikiem traktując wszystkich tak samo... szkoda

Cytat:
Napisane przez pingwinek=] Pokaż wiadomość
Zawsze jest tak ze osoby mało zadowolone pisza na forach wiecej niz Ci ktorym kuracja pomogla i zyja juz sobie szczesliwie i beztrosko na tym swiecie :P
Prawda aczkolwiek ja zaliczam się do wyleczonych

Cytat:
Napisane przez BigGrove Pokaż wiadomość
Mam pytanie do bardziej doświadczonych osób (szczególnie dziewczyn, bo Wy jesteście w tym obeznane bardziej, niż my faceci). Otóż powiedzcie mi, dlaczego tak bardzo trzeba nawilżać twarz podczas kuracji retinoidami. Czy właśnie nie lepiej jest, aby skóra się złuszczyła, przez co zniknęły na miarę możliwości przebarwienia i blizny?

Ufam mojej dermatolog, ale zastanawia mnie to, dlaczego kiedy do niej przyszedłem (nie nawilżałem wtedy jak kazała), od razu powiedziała, abym zaczął to robić.

Chciałbym, aby kuracja była jak najbardziej skuteczna, w większej mierze zależy mi na pozbycie się przebarwień, przez co moja opinia na ten temat jest podzielona. Pomożecie?

Ktoś mi to na spokojnie wytłumaczy? Proszę
Już tłumaczę Celem stosowania retinoidów nie jest zlikwidowanie przebarwień ani blizn. Retinoidy maja na celu zlikwidowanie stanów zapalnych i zapobieganie tworzeniu się nowych przebarwień i blizn.

Te istniejące owszem wygładzą się trochę, ale z nimi walczy się po zakończeniu kuracji, kwasami głównie. Wtedy jest porządne złuszczanie ale nawet wtedy się nawilża i ochrania skórę.

W nawilżaniu i ochranianiu chodzi o zabezpieczanie nowego naskórka, który wyłania się spod tego starego złuszczonego, co dzieje się również w pewnym stopniu przy retinoidach. Tak więc nawilżanie nie ma nic wspólnego z ograniczaniem złuszczania, bo to i tak się stanie.

[1=6962ee0b3adcbc2617b598b d1f25bcc17ef659a8_65822eb 548399;30266060]Hej! Melduję się tylko, żeby powiedzieć, że jestem ponad rok po zakończeniu kurcji i cera mniej się przetłuszcza, włosy też. Wypryski okazjonalnie się pojawiają. Jestem bardzo zadowolona. To była najlepsza decyzja w moim życiu.[/QUOTE]

Ja też to lubię

Cytat:
Napisane przez basior Pokaż wiadomość
ja jestem 3 lata po izoteku, kiedyś tu wpadłam Was pocieszyć i podopingować, a teraz sama zaczynam mieć problemy :/ nie nazwałabym tego 'nawrotem', ale do tej pory nie miałam więcej niż 2 drobne wypryski przed okresem na przykład... a teraz 10 większych krost na linii żuchwy, prawdopodobny powód- problemy hormonalne :/ zastanawiam się, czy iść jeszcze do dermatologa, bo od czasu kuracji skóra przyjmuje maści, które wcześniej nie dawały żadnego efektu. sama nie wiem czy działać tylko hormonami czy też zewnętrznie... co doradzacie?
p.s. nawilżajcie skórę, sucha wytwarza więcej łoju. poza tym nie wiem jak można nie nawilżać, mnie np schodziła płatami.
p.s.1 także polecam kosmetyki mineralne odkąd zaczęłam kurację nawet nie dotknęłam niczego drogeryjnego i uważam, że tak jest o wiele lepiej dla mojej skóry.
Bardzo słusznie, ja też się przerzuciłam na naturalne głównie

Cytat:
Napisane przez daisy dot Pokaż wiadomość
ja tu nie wróciłam Was straszyć, byłam tu po kuracji byłam mega zadowolona, do sierpnia tego roku nie mialam nic! cud miod! ale wrocilo, więc Was informuje, że to wraca.

Nie chodzi mi o skutki uboczne bo tych mialam malo, poza suchością wszystkiego to nic mi nie dolegalo. moze czestsze bóle brzucha. nie chce wracac do retinoidow bo to wyklucza ciąże przez 3 lata a ja chcialabym urodzic zdrowe dziecko, a nie oszukujmy się to są silne leki. gdybym była młodsza o 2 lata to pewnie bym sie zdecydowala na ponowienie kuracji, ale za 3 lata to ja bym chciala BOBO :p

Poza tym nie wszystkim wraca, jest wiele osob, ktore sie wyleczyły całkowicie. Na to chyba nie ma 100% skutecznego leku. Bede Was informowac jak moja terapia poretinoidalna trzymam za Was kciuki
No tak u mnie to samo, też się o dzidzię staram więc choćby nie wiem co nie wróciłabym teraz do retinoidów. Poza tym im się jest starszym tym skóra gorzej reaguje. Niby mówi się że retinoidy działają odmładzająco, owszem tak ale zewnętrznie. Wewnętrznie w takich leczniczych dawkach robią odwrotnie. Ma się więcej zmarszczek, to przez wysuszenie skóry.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-03, 21:22   #4119
ssskakankaaa
Przyczajenie
 
Avatar ssskakankaaa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: warmia
Wiadomości: 25
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Dziewczyny a czy ma któraś z Was coś takiego, że po nawet lekkim podrapaniu się natychmiast to miejsce puchnie? Ja tak mam od paru lat, podrapie się po przedramieniu paznokciem, i za jakieś 2-3min. mam kilka kresek wypukłych. W szkole pisałam wzory na prace klasowe i trzymały się przez jakieś parę min
ssskakankaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 15:35   #4120
desporadka
Zadomowienie
 
Avatar desporadka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 249
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez hejYou Pokaż wiadomość
desporadka i jak się sprawdza krem Avene ? Mój jeszcze nie doszedł
Ciężko mi na razie cokolwiek powiedzieć, bo użyłam ze 3 razy dopiero Ale już jedno jest na plus - miałam mocno wysuszone usta (nie przez leki, bo dopiero zaczęłam brać 1 listopada, ale pewnie z powodu wiatru/mrozu) i krem pozostawiony na noc na ustach i na 2 godzinki w ciągu następnego dnia świetnie je zregenerował i nie są już wyschnięte
Konsystencja jest dość ciężka, dlatego bałam się trochę zostawić go na noc na całej twarzy. Coś mnie zapchało, ale to na 90% inny krem

Dopiero 4 dzień odkąd biorę Akne, a czuję już, że powoli zaczyna mi wszystko wyłazić na wierzch, hmm
__________________
-> wymieniam kosmetyki
desporadka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 19:54   #4121
milon
Rozeznanie
 
Avatar milon
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 518
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

A jak właściwie ocenić czy dany kosmetyk nas zapchał?
Aktualnie mam codziennie coś nowego na twarzy i nie wiem czy to od kremu czy od leku...

Czy taki olejek z pachnotki z kwasem hialuronowym mógłby zapchać?
taka kaszka mi wyszła pod ustami no i nie wiem...
__________________



milon jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-04, 20:19   #4122
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez milon Pokaż wiadomość
A jak właściwie ocenić czy dany kosmetyk nas zapchał?
Aktualnie mam codziennie coś nowego na twarzy i nie wiem czy to od kremu czy od leku...

Czy taki olejek z pachnotki z kwasem hialuronowym mógłby zapchać?
taka kaszka mi wyszła pod ustami no i nie wiem...

Hehe, z tym ocenianiem zapychalności kosmetyków to wyższa szkoła jazdy. Są oczywiście potencjalnie zapychające składniki, których lepiej unikać.

Generalnie mieszanka którą zaproponowałaś, jest bardzo dobra. Sama jej używam Mnie nie zapycha, możesz zacząć na początek oszczędniej z olejem. Ale generalnie nawet sam olejek z pachnotki mnie nie zapycha.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 20:33   #4123
desporadka
Zadomowienie
 
Avatar desporadka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 249
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez milon Pokaż wiadomość
A jak właściwie ocenić czy dany kosmetyk nas zapchał?
Aktualnie mam codziennie coś nowego na twarzy i nie wiem czy to od kremu czy od leku...
Właśnie myślę, że teraz będę miała z tym duży problem - nie będę wiedziała, czy to od kosmetyku, czy od leku. Wiem, że coś mnie zapchało, bo zauważyłam dopiero po pierwszym użyciu zarówno leku, jak i nowego kremu. Akne jeszcze nie zaczęło wtedy pewnie działać, więc to jeden z kremów.
Teraz chyba będę uważać na składy kremów, wykluczać te z potencjalnymi zapychaczami.
__________________
-> wymieniam kosmetyki
desporadka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 21:34   #4124
milon
Rozeznanie
 
Avatar milon
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 518
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

A to nie jest tak, że jeśli nasza skóra kompletnie nie wytwarza łoju to może nie ma jak się "zapchać" ? hehe, fajnie by było... ale pewnie i tak trzeba uwarzać ;p
__________________



milon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 23:20   #4125
piratte
Zadomowienie
 
Avatar piratte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 058
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez milon Pokaż wiadomość
A to nie jest tak, że jeśli nasza skóra kompletnie nie wytwarza łoju to może nie ma jak się "zapchać" ? hehe, fajnie by było... ale pewnie i tak trzeba uwarzać ;p
Właśnie też się nad tym ostatnio zastanawiałam Czy jeśli uda się kuracja będzie można stosować wcześniej zapychające kosmetyki, np. niektóre podkłady, bronzery albo zwykłe kremy? Marzenie
piratte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 08:32   #4126
martewka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 25
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Ale niektóre was mają szczęście ze omija was wysyp, to cholerstwo nawet nie chce się goić i zostawia krwiste plamy po sobie buuu

Dzien 27, mam sporo skurków ubocznych: wysyp, czerwona i łuszcząca się twarz, ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym przy podnoszeniu, wypadające włosy, przekrwione oczy.

W ogóle nie mogę znaleźć dla siebie nawilżenia, po wszystkim mnie szczypie, swędzi, mam zaognioną twarz... nawet ostatnio zamówiłam olej z pachnotki... no i to samo
Mój wysyp nie był taki straszny, po prostu trochę więcej pryszczy przez 2 tygodnie, ale nie było gorzej niż przed kuracja. Współczuję, ale warto sie przemeczyc, bo Ja jestem w 4 miesiącu kuracji, i. Nie mam pryszczy, same blizny, które zresztą trochę sie rozjasniaja dzięki avene cicalfate.


Ja przekrwione oczy miałam pod koniec drugiego miesiąca, przez jakieś dwa tygodnie ale później mi przeszło. Dermatolog mowila, ze jeśli mi nie przejdzie to mam kupić sztuczne łzy bo są mocno nawilzajace. Spróbuj

Co do kremu nawilzajacego polecam psyhiogel. Kosztuje nie całe 40 zł. Jest bez środków zapachowych i innych "podrażniaczy". W ogóle nie podrażnia cery, nic nie szczypie, nie piecze. Najlepszy krem nawilzajacy jaki miałam okazję stosować. Polecam
martewka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 17:28   #4127
amedaheda
Raczkowanie
 
Avatar amedaheda
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 161
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Halo
Jestem zawalona -wszystkim- ale podczytuję Was,nie mniej jednak nie mam czasu udzielać się tutaj regularnie. Powime tylko tyle,że jest dalej bardzo ladnie,jednak dzis przy uchu znalazlam krostke i ja OCZYWISCIE wycisnelam i OCZYWISCIE bede miala teraz to miejsce spuchniete,czerwobe,potwm dlugo brzydki strupek,a potem bede dluugo czeakal az on odpadnie(lub sie niechcacy tam zdrapie SAM:P),a potem dluuugie gojenie blizenki-wszystko tak mi sie goi przy Izoteku,czy to zadrapanie czy takie cos. Aha mam kilka nowych zaskorniakow,ale zastanawiam sie czy to nie od nowych kremow. Poza tym jest pieknie 19.11 mam wizyte i musze panu doktorowi zakomunikowac,ze jesli mam jesc dalej taka sama dawke to jej laczna wartosc to bedzie 115,a nie 120 jak byc powinni,tylko jak mam mu to powiedziec,zeby to nie zabolalao jego meskiego ego i zeby na zlosc mi nie powiedzial,ze nie,bo on sie zna:P Chociaz on raczej taki nie jest,przynajmniej wydaje mi sie,ze podchodzi do kazdego indywidualnie,pamietam,je st rzeczowy.No ale nie podoba mi sie to 115...;\
Pees.jestem na polmetku mojej polrocznej(chyba)kuracji.
__________________
walka z kilogramami wygrana
teraz toczę bój o ładną cerę
no i tę najtrudniejszą-zaakceptować samą siebie..
amedaheda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-06, 09:39   #4128
brenda89
Raczkowanie
 
Avatar brenda89
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 235
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Pochwaliłam pomadkę Cien, a okazało się, że jest bardzo mało wydajna ;/ Dwa tygodnie i po pomadce ;/

Dziewczyny, jak sprawuje się avene Citacalfate?!
brenda89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-06, 15:00   #4129
little leaf
Raczkowanie
 
Avatar little leaf
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Zaczarowany Ogród
Wiadomości: 27
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Hej wszyskie walczące
To mój 8 dzień... juhu ! Ciągle czekam na jakąś katastrofę,ale na razie ..tfu tfu.. nic się nie dzieje. Miałam leciutko przesuszony nos, ale załatwiłam to jednym posmarowaniem kremem nivea.
Co ważne, na razie nie pojawiają mi się żadne nowe pryszcze. Jest jeden skurczybyk niedoleczony na czole... ale już widzę,że przed nami przynajmniej jeden wspólny miesiąć..
maryanna3 dziękuję Ci bardzo za zainteresowanie generalnie używałam podkładu Revlon, więc teoretycznie nie tak bardzo taniego, ale teraz nie nakładam na buzie nic oprócz korektora i czasem sypkiego pudru z Mary Kay.
Trzymam za wszystkie kciuki

Edytowane przez little leaf
Czas edycji: 2011-11-06 o 15:02
little leaf jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-06, 16:44   #4130
desporadka
Zadomowienie
 
Avatar desporadka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 249
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja dopiero 6 dzień zażywam Akne (dawka 20, dwa razy dziennie) i już widzę, że wszystko zaczyna wyłazić na wierzch. Nie mogę patrzeć na swoja twarz w lusterku silnie powiększającym, bo aż mnie ciary przechodzą Boję się jak będę niedługo wyglądać. Na szczęście teraz czekają mnie tylko 2 dni na uczelni i od środy wolne do końca tygodnia, więc nie będę straszyć ludzi
Już mnie korci, żeby to cholerstwo powyciskać
__________________
-> wymieniam kosmetyki
desporadka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-06, 19:33   #4131
PannaX
Rozeznanie
 
Avatar PannaX
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: z przeszłości
Wiadomości: 947
GG do PannaX
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez desporadka Pokaż wiadomość
Ja dopiero 6 dzień zażywam Akne (dawka 20, dwa razy dziennie) i już widzę, że wszystko zaczyna wyłazić na wierzch. Nie mogę patrzeć na swoja twarz w lusterku silnie powiększającym, bo aż mnie ciary przechodzą Boję się jak będę niedługo wyglądać. Na szczęście teraz czekają mnie tylko 2 dni na uczelni i od środy wolne do końca tygodnia, więc nie będę straszyć ludzi
Już mnie korci, żeby to cholerstwo powyciskać
A ja właściwie nie miałam wysypu (co nie znaczy, że nie pojawiały mi się krosty, mam właśnie wielką gulę na czole i kilka mniejszych gul na policzku i brodzie...) No ale wysypem tego nazwać nie można - gorzej było przed rozpoczęciem leczenia. I teraz nie wiem czy martwić się czy cieszyć (biorę Axotret już prawie 1,5 mies.)
PannaX jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-06, 19:51   #4132
hejYou
Zakorzenienie
 
Avatar hejYou
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 11 005
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja już jestem po pierwszym opakowaniu ( biorę dwie tabletki raz dziennie , ale muszę właśnie zapytać się dermy czemu taka duża dawka, bo u mnie nie ma strasznego trądziku i nie wiem czy to tak do końca będzie ta dawka ) i u mnie występuje wysuszenie ust, twarzy , ból pleców i w klatce piersiowej czasami jak się schylam no i brak okresu, ale nie wiem czy to wpływ leku czy o co chodzi :/ A też u mnie nie ma żadnego wysypu, dzisiaj mi wyszedł biały czubek koło ust, ale podczas mycia twarzy gdzieś mi pękł
__________________
Świat jest mały. Ostatecznie wszyscy kiedyś spotkamy się w łóżku.
hejYou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-06, 20:15   #4133
maryanna3
Zakorzenienie
 
Avatar maryanna3
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 911
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Masakra. Dziś 15 dzień dopiero jak dobrze liczę i teraz zaczynam czuć jak to wszystko zaczyna wychodzić na wierzch. Może to dobrze może źle nie wiem...boję się jak to przetrwam psychicznie wychodzenie do ludzi(chociaż uczelnia tak dużo czasu mi jednak nie zajmuje) ale właśnie zaczynałam się z kimś spotykać, najwyżej odpuszczę tą znajomość dobrze że istnieje coś takiego jak makijaż chociaż

Mam pytanie do was czy kiedykolwiek korzystałyście z oczyszczania ale manualnego(takiego zwykłego tradycyjnego nie żadna kawitacja) u kosmetyczki? Szukałam ostatnio w głowie przyczyny trądziku i jak się tak zastanawiałam kiedyś kiedyś(chyba początek albo środek LO) miałam małe no naprawdę drobne problemy z cerą. Ale byłam głupia to poszłam na oczyszczanie. I teraz jak liczę kiedy zaczęło się to wszystko nasilać to od tamtej pory właśnie... a nie wiem może wymyślam głupoty
maryanna3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-06, 23:07   #4134
milon
Rozeznanie
 
Avatar milon
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 518
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez maryanna3 Pokaż wiadomość
Mam pytanie do was czy kiedykolwiek korzystałyście z oczyszczania ale manualnego(takiego zwykłego tradycyjnego nie żadna kawitacja) u kosmetyczki? Szukałam ostatnio w głowie przyczyny trądziku i jak się tak zastanawiałam kiedyś kiedyś(chyba początek albo środek LO) miałam małe no naprawdę drobne problemy z cerą. Ale byłam głupia to poszłam na oczyszczanie. I teraz jak liczę kiedy zaczęło się to wszystko nasilać to od tamtej pory właśnie... a nie wiem może wymyślam głupoty
Też się nad tym zastanawiałam. W pierwszej klasie gim. pojawiło mi się mnóstwo zaskórników, mamusia oczywiście zaprowadziłam mnie na oczyszczanie. W sumie byłam 3 razy na takim oczyszczeniu... Pamiętam, że we wakacje mniędzy 2 a 3 kl. gim pojechałam na 2 tyg w góry i chcąc się zjarać na murzynka oczywiście ja głupia nawet nie nakładałam filtra na twarz o.O Po powrocie miałam pierwszy w życiu wysyp ropniaków... No i do teraz 7 rok męczarni z tym ohydztwem.

U mnie wysyp od 9 dnia... jest coraz gorzej bo to się nie chce goić terz dochodzą do tego zaskórniki... okropne glizdy których nie mogę wycisnąć bleee

A jutro znowu słoneczny dzień i to nakładanie filtra, nieznosze tego. Już wole jak jest szaro buro za oknem.
__________________



milon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-06, 23:10   #4135
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez piratte Pokaż wiadomość
Właśnie też się nad tym ostatnio zastanawiałam Czy jeśli uda się kuracja będzie można stosować wcześniej zapychające kosmetyki, np. niektóre podkłady, bronzery albo zwykłe kremy? Marzenie
No niestety, w czasie brania retinoidów mogłam smarować czym popadnie, że się tak wyrażę i absolutnie się nic nie działo. Później znów musiałam uważać.

Cytat:
Napisane przez maryanna3 Pokaż wiadomość
Masakra. Dziś 15 dzień dopiero jak dobrze liczę i teraz zaczynam czuć jak to wszystko zaczyna wychodzić na wierzch. Może to dobrze może źle nie wiem...boję się jak to przetrwam psychicznie wychodzenie do ludzi(chociaż uczelnia tak dużo czasu mi jednak nie zajmuje) ale właśnie zaczynałam się z kimś spotykać, najwyżej odpuszczę tą znajomość dobrze że istnieje coś takiego jak makijaż chociaż

Mam pytanie do was czy kiedykolwiek korzystałyście z oczyszczania ale manualnego(takiego zwykłego tradycyjnego nie żadna kawitacja) u kosmetyczki? Szukałam ostatnio w głowie przyczyny trądziku i jak się tak zastanawiałam kiedyś kiedyś(chyba początek albo środek LO) miałam małe no naprawdę drobne problemy z cerą. Ale byłam głupia to poszłam na oczyszczanie. I teraz jak liczę kiedy zaczęło się to wszystko nasilać to od tamtej pory właśnie... a nie wiem może wymyślam głupoty
No niestety może się zdarzyć, że skóra może zostać zakażona jakimś paskudztwem dodatkowo. Z oczyszczaniem trzeba uważać. A robiłaś badania na gronkowca? Bo to najczęściej się dzieje...
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 13:11   #4136
maryanna3
Zakorzenienie
 
Avatar maryanna3
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 5 911
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
No niestety, w czasie brania retinoidów mogłam smarować czym popadnie, że się tak wyrażę i absolutnie się nic nie działo. Później znów musiałam uważać.



No niestety może się zdarzyć, że skóra może zostać zakażona jakimś paskudztwem dodatkowo. Z oczyszczaniem trzeba uważać. A robiłaś badania na gronkowca? Bo to najczęściej się dzieje...
Tak, miałam badanie i nie mam gronkowca. Żałuję tego że wtedy poszłam do tej kosmetyczki bo problemy duże nie były(jak ja bym teraz chciała mieć taką cerę) a coś tak mi się wydaje że to możliwa przyczyna, nie mam pojęcia czemu ale może ona mi tą skórę tak wymęczyła, uaktywniła że zaczęły powstawać zmiany skórne..a może i tak kiedyś by to wszystko wyszło...tak czy siak czasu się nie cofnie.

Dziewczyny: nawilżacie twarz? Zdania są podzielone i nie wiem co robić bo do tej pory nawilżałam ale ponoć jak się nie nawilża-skóra się szybciej łuszczy, leczenie jest bardziej efektywne...
maryanna3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 16:36   #4137
milagros_
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 050
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez kiniominio Pokaż wiadomość
Helloo! Jestem na 34 dniu izotex 20mg. Suchość twarzy dała o sobie znać co mnie mega przeraża, bo myślałam, że obejde sie bez żadnego nawilżania, a tu jednak chyba bede musiała zakupić jakis krem, tylko problem w tym, że nie wiem jaki...? Pomóżcie, doradźcie coś, bo naprawde nie mam zielonego pojecia co kupić. Nigdy żadnych kremów nie używałam i nie znam sie na nich. Twarz sie łuszczy w okolicach nosa, brody i ust tak więc wyglądam jak św Mikołaj :P
Polecam krem CETAPHIL, moj derm zachwalal, ze to jedyny specyfik, ktory jest bezpieczny przy acne bo nie natluszcza, a delikatnie nawilza i nawadnia skore, polecam ;-)

A co do mnie ;-) zdaje wam profilaktyczną relacje ;-) jest 7 miesiecy po zakonczeniu 3 kuracji , na razie ( odpukac, i zadmuchac w niemalowane ) jest swietnie, nie wyskakuja zadne duze gule ani pryszcze ropne, jedynie to takie malutkie kropeczki co ponoc mam od mleka? ( sama nie wiem co o tym myslec) ale generalnie jest pozytywnie, przygotowuje sie do jakiegos zabiegu na pozostalosci i sama nie wiem co wybrac, mialam robiony jeden laser tuz przed 3 nawrotem i to bylo straszne, dwie rany na policzkach a czerwien mialam ok 3 miesiace po zabiegu jeszcze, za duzych rezulatatow tez jeden zabieg nie przyniosl, a tydzien totalnie z zycia wyjety, kolejne trzeba bylo mocno tapeta tuszowac, po za tym 500zl... Co polecacie innego?
milagros_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-08, 00:49   #4138
amedaheda
Raczkowanie
 
Avatar amedaheda
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 161
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Mam pytanie,może głupie,ale od tego chyba jest forum:P Mam fazę na marchewkę,taką zwykłą, surową. Pochłaniam ją w ilościach ogromnych-codziennie przynajmniej 2,ale potrafie zjeść też 6 w ciągu dnia. I moje pytanie: czy przy kuracji izotekiem mogę jeść ją w takiej ilosci?Bo marchew ma wit.A i zastanawiam sie czy aby za duzo jej sobie nie dokładam? Chyba,że w jedzeniu to tak nie działa?
__________________
walka z kilogramami wygrana
teraz toczę bój o ładną cerę
no i tę najtrudniejszą-zaakceptować samą siebie..
amedaheda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-08, 10:20   #4139
little leaf
Raczkowanie
 
Avatar little leaf
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Zaczarowany Ogród
Wiadomości: 27
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez amedaheda Pokaż wiadomość
Mam pytanie,może głupie,ale od tego chyba jest forum:P Mam fazę na marchewkę,taką zwykłą, surową. Pochłaniam ją w ilościach ogromnych-codziennie przynajmniej 2,ale potrafie zjeść też 6 w ciągu dnia. I moje pytanie: czy przy kuracji izotekiem mogę jeść ją w takiej ilosci?Bo marchew ma wit.A i zastanawiam sie czy aby za duzo jej sobie nie dokładam? Chyba,że w jedzeniu to tak nie działa?
hm... ja też jem dużo marchewki. Nie pomyślałam o tym w ten sposób ! Zapytam znajomego lekarza, bo będę się z nim dzisiaj widzieć i Ci napiszę
little leaf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-08, 11:53   #4140
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez milagros_ Pokaż wiadomość
Polecam krem CETAPHIL, moj derm zachwalal, ze to jedyny specyfik, ktory jest bezpieczny przy acne bo nie natluszcza, a delikatnie nawilza i nawadnia skore, polecam ;-)

A co do mnie ;-) zdaje wam profilaktyczną relacje ;-) jest 7 miesiecy po zakonczeniu 3 kuracji , na razie ( odpukac, i zadmuchac w niemalowane ) jest swietnie, nie wyskakuja zadne duze gule ani pryszcze ropne, jedynie to takie malutkie kropeczki co ponoc mam od mleka? ( sama nie wiem co o tym myslec) ale generalnie jest pozytywnie, przygotowuje sie do jakiegos zabiegu na pozostalosci i sama nie wiem co wybrac, mialam robiony jeden laser tuz przed 3 nawrotem i to bylo straszne, dwie rany na policzkach a czerwien mialam ok 3 miesiace po zabiegu jeszcze, za duzych rezulatatow tez jeden zabieg nie przyniosl, a tydzien totalnie z zycia wyjety, kolejne trzeba bylo mocno tapeta tuszowac, po za tym 500zl... Co polecacie innego?
A próbowałaś mikrodermabrazji? Albo kwasów? Byłaś na wątków o bliznach?

Ja ponad miesiąc już po zakończeniu kuracji i muszę powiedzieć, że jest dobrze, jak znam życie to za chwilę się pogorszy, zawsze tak jest jak już jestem w miarę zadowolona :P Jest gładziutko, jak podczas kuracji, nie mam żadnych wyprysków, jedynie plamki no i niestety nie udało mi się uniknąć podziurkowanej skóry. Niezbyt ładnie to wygląda zwłaszcza na policzkach. W zeszłym tygodniu zaczęłam używać żelu Iwostin Purritin Remover (ma kwas laktobionowy, więc na własną odpowiedzialność) i muszę przyznać, że te blizny troszkę się spłycają i nie są już takie czerwone. Teraz moja pielęgnacja jest tak prosta, jak jeszcze nigdy, na noc nakładam ten żel Remover, na dzień Iwostin Rehydrin przywracający nawilżenie, filtry na chwilę odstawiam, moja skóra jest już nimi zmęczona, jestem bardzo bardzo blada, mam ziemistą cerę, może sobie szkodzę, ale póki co taka pielęgnacja się sprawdza.
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:57.