Kosmetyki do włosów bez silikonów - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-13, 17:59   #31
MonalisaG
Raczkowanie
 
Avatar MonalisaG
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 170
GG do MonalisaG
Dot.: kosmetyki do włosów bez silikonu

"Kochanie " nie przepraszaj hehe
a jak samemu zrobic niezbyt skąpkikowaną odzywke??
a jeszzce jedno pytanko czy ktos stosowal plukanke do wlosow dr Hauschka( sorki jesli przekrecilam) albo wogole cokolwiek do wlosow tej marki? zastanawiam sie nad kupnem czy te kosmetyki rzeczywiscie sa naturalne?? i lepiej dzialaja niz te z duza zaw. chemi??
MonalisaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 18:59   #32
arba
Raczkowanie
 
Avatar arba
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 161
Dot.: kosmetyki do włosów bez silikonu

[a jak samemu zrobic niezbyt skąpkikowaną odzywke??



Najprostsza to chyba olejek kokosowy np z masłem karite ew. kilkoma kroplami ekstraktu olejowego z rozmarynu. Robi się 3 minuty a efekt bardzo spektakularny. Tyle że to raczej taka odżywka do stosowania raz na jakiś czas, bo do codziennego stosowania to się raczej nie nadaje - trzeba to trzymać na włosach przynajmniej godzinę. A do codziennej pielęgnacji fajnie sprawdza się serum z jedwabiem i pantenolem lub ekstensyną, szybko i łatwo się aplikuje i efekty niczego sobie
arba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-13, 22:44   #33
KENZO
Rozeznanie
 
Avatar KENZO
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 856
Dot.: kosmetyki do włosów bez silikonu

A jakie działanie ma olejek rozmarynowy na wloski? bo mam ten olejek ale jakos nie przyszlo mi nigdy do głowy go zastosowac dodajac np. do oleju kokosowego
KENZO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-14, 11:09   #34
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: kosmetyki do włosów bez silikonu

Cytat:
Napisane przez MonalisaG Pokaż wiadomość
a jak samemu zrobic niezbyt skąpkikowaną odzywke??
nałóż sobie majonez na głowę

mieszankę dowolnych olejów - plus lecytyna jak nie masz "kupnej" to z żółtkiem jajka

no i podstawowa zasada którą powtarzam po raz n-ty - przy zmywaniu nie lać od razu wodą najpierw nałozyć sam szampon i wmasować, aż zemulguje cały tłuszcz i potem spłukać - jesli zrobicie to dobrze to nawet jedno mycie wystaczy, jeśli wymerdacie na początku tłuszcz z szamponem i wodą to będziecie "się zmywać" do rana :P
.
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-14, 15:06   #35
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: kosmetyki do włosów bez silikonu

"Ważną grupę związków stosowanych w preparatach kondycjonujących do włosów stanowią lotne oleje silikonowe. Zaliczamy do nich m. in. polidimetylosiloksany, przeważnie przezroczyste, bezbarwne, bezwonne, obojętne chemicznie ciecze. Oleje te ulepszają rozczesywanie, nadają włosom delikatny połysk, miękkość i jedwabistość nie powodując przy tym wrażenia kleistości czy przetłuszczenia. Włosy pokryte ochronną warstwą silikonów stają się łatwe do rozczesywania zarówno na sucho, jak i na mokro. Nie elektryzują się i są mniej podatne na uszkodzenia. Silikony pełnią bowiem również funkcję ochronną, zapobiegając uszkodzeniom mechanicznym oraz niwelując już istniejące defekty. W literaturze pojawiają się informacje, że niektóre silikony potrafią rozróżniać stan włosa i w zależności od potrzeby więcej ich pozostaje na włosach uszkodzonych niż na zdrowych. Te „inteligentne silikony” pozostają również na nich znacznie dłużej. Silikony są wprowadzane do preparatów do trwałej ondulacji, gdzie ich zadaniem jest ochrona już uszkodzonych i osłabionych włosów przed dalszym ich zniszczeniem. Ponieważ silniej osłaniane są włosy już uszkodzone, zastosowanie preparatu silikonowego zapewnia podczas wykonywanego zabiegu bardziej równomierny skręt. Oprócz funkcji ochronnych i kondycjonujących silikony w preparatach do pielęgnacji włosów mogą spełniać również inne zadania, takie jak: nadawanie elastyczności ułożonej fryzurze (plastyfikatory), zmniejszanie napięcia powierzchniowego (środki powierzchniowo czynne w szamponach), nawilżanie, zmniejszanie działania drażniącego lub uczucia tłustości pochodzącego od innych składników preparatu. Są one również przydatne jako nośniki substancji czynnych, gdyż zapewniają ich rozprowadzenie w dużym rozdrobnieniu na włosach i na skórze. Ponieważ silikony są substantywne do włókna włosowego, ich działanie ochronne powiązane jest z jednoczesnym działaniem kondycjonującym. Silikony ze względu na swoje korzystne właściwości mogą zapewnić każdemu rodzajowi włosów to, czego potrzebują one najbardziej. Przy częstym stosowaniu preparatów zawierających w swoim składzie te związki, nie istnieje ryzyko nadmiernego obciążenia włosów, utraty przez nie puszystości czy pojawienia się niemiłego tłustego wyglądu."

Źródło: http://www.bez-recepty.pgf.com.pl/in...k&id_artyk=583
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-14, 17:47   #36
MonalisaG
Raczkowanie
 
Avatar MonalisaG
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 170
GG do MonalisaG
Dot.: kosmetyki do włosów bez silikonu

a gdzie najlepiej kupic takie specyfiki jak maslo karite , olej kokosowy czy ekstensyna?? ma ktos dobre namiary??
MonalisaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-14, 18:10   #37
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: kosmetyki do włosów bez silikonu

Cytat:
Napisane przez MonalisaG Pokaż wiadomość
a gdzie najlepiej kupic takie specyfiki jak maslo karite , olej kokosowy czy ekstensyna?? ma ktos dobre namiary??
Nawet bardzo dobre:
- ekstensyna i inne cuda:
http://www.mazidla.com/index.php?opt...outh&Itemid=50

- masło karite, olej kokosowy:
www.ecospa.pl
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-15, 19:00   #38
MonalisaG
Raczkowanie
 
Avatar MonalisaG
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 170
GG do MonalisaG
Dot.: kosmetyki do włosów bez silikonu

ojej a ktory lepszy olej kokosowy? ( jesli chodzi o dodanie do maseczki do wlosow?) frankcjonowany czy z kopry???
MonalisaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-15, 19:07   #39
arba
Raczkowanie
 
Avatar arba
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 161
Dot.: kosmetyki do włosów bez silikonu

Cytat:
Napisane przez MonalisaG Pokaż wiadomość
ojej a ktory lepszy olej kokosowy? ( jesli chodzi o dodanie do maseczki do wlosow?) frankcjonowany czy z kopry???
Podobno tak samo dobry na włosy jak kokosowy jest olej palmowy. Tak czytałam na LU Jest w ecospa, jak wykończe zapas olejków mam zamiar kupić. W kokosowym irytyje mnie trochę jego stała konsystencja. Fajnie się sprawdza w samorobnej odżywce ale już jako expresowy dodatk do gotowych preparatów jest mniej wygodny w użyciu.
arba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-15, 19:09   #40
MonalisaG
Raczkowanie
 
Avatar MonalisaG
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 170
GG do MonalisaG
Dot.: kosmetyki do włosów bez silikonu

fajne te stronki oj cos czuje ze sobie nakupuje tego troche
MonalisaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-14, 12:07   #41
Selekcjonerka
Rozeznanie
 
Avatar Selekcjonerka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 956
Dot.: silikon w szamponach

Witam!
Odkopałam ten stary wątek, bowiem zakonotowałam, że silikony także nie służą moim włosom.
Wydaje mi się, że odżywki Farmony ich nie mają:

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=5830

Skład: Aqua, Cetyl Alkohol and Cetearyl Alkohol and Stearalkonium Chloride and PEG-20 Stearate, Cetearyl Alkohol, Cetrimonium Chloride, Ceteareth-20, Etyl Alkohol Horsetail ex, Cera Alba, Polyplant Hair, Vitamincomplex AEF, D'panthenol, Preservative, Perfum

http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=6786

Skład: aqua, ethyl acohol, horsetail, cetrimonium chloride, cetearyl alcohol, oleyl erucate, panthenol, ceteareth-20, methyldibromo glutaronitrile, phenoxyethanol, parfum

Mam rację?
__________________
Szanuj swoich adresatów.
Selekcjonerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-15, 11:27   #42
agunia37
Rozeznanie
 
Avatar agunia37
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 526
Dot.: silikon w szamponach

silikonow nie maja szampony i odzywki ALVERDE.
Mam wlosy rozjasniane ju wiele lat, wiec uzywam kosmetykow " troche drozszch", bo niestety, te tylko, trzymaja w ryzach moje wlosy. Kupilam A. i nie wierzylam w cuda.
Ale mosze stwierdzic, ze to niezly produkt i za " niezla "cene...
agunia37 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-15, 15:15   #43
Magesia
Przyczajenie
 
Avatar Magesia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 9
Dot.: silikon w szamponach

Może lepiej stosować specjalistyczne szampony dla osób ze skórą atopową - nawet jeśli nie masz aż takich problemów - tam nie ma podrażniających składników, zapytaj w aptece o szampon Atopry na przykład
Magesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 20:01   #44
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Odżywki do włosów bez silikonów

Zdecydowałam się założyć nowy wątek, bo temat był już poruszany parę razy w różnych miejscach, ale konkretnej listy nigdzie nie znalazłam. Dopuki farbowałam włosy, one kochały silikony, ale odkąd przestałam farbować są za bardzo obciążone.
Szukam raczej wśród kosmetyków z dolnej/średniej pułki, ale pewnie znajdą się też zainteresowane panie o zasobniejszym portfelu.
Prawie każda odżywka jaka mi wpadnie w ręcę ma w składzie jakieś "-cone". Nieliczne wyjątki jakie znam, albo o których przyczytałam na wizażu:


Mgiełka Radical firmy Farmona

Aqua, Alcohol Denat, Cetrimonium Chloride, Equisetum Arvense Extract, Laurydimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Laureth 10, Polyquaternium 20, PEG-25 Paba, Panthenol, Camelia Sinensis, Parfum, Hexyl Cinnamal, Buthylphenyl Methylpropional, Citronellol, Linalool

Za ew błędy przepraszam, mam nabitą datę ważności na skład i część pisałam na wyczucie .


Z klasycznych odżywek bez silikonów


Polski Wax, skład skopiowałam z innego wątku:

"Skład: Aqua, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol (and) Ceteareth-20, Cetrimonium Chloride, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Acetylated Lanolin, Lawsonia Inermis Extract, Cinnamomum Zeylanicum Extract, Mel (Honey) Extract, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, CI 16255, CI 42090, Linalool, Hexyl Cinnamal, Benzyl Alcohol (and) Methylchloroisothiazolino ne (and) Methylisothiazolinone, Citric Acid."


Odżywka Phytum actif energie vitamine apres shampooing express eclat Yves Rocher:

"INGREDIENTS: aqua, stearyl alcohol, behentrimoniumchloride, guar hydroxypropyltrimonium chloride, methylparaben, parfum, propylparaben, citrus limonum, tocopherol"


L'oreal Expansyl, odżywka Volume Non-Stop


Skład: aqua, cetearyl alcohol, behentrimonium chloride, starch acetate, hydroxyethylcellulose, chlorhexidine dihydrochloride, cetyl esters, methylparaben, potato starch modified, zapach. Cl19001/L


Jeśli coś przegapiłam bardzo proszę, poprawcie mnie. I dopisujcie swoje typy. Może uda się stworzyć listę kosmetyków bez silikonów na wzór listy kosmetyków bez sls ?

Pozdrawiam!
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 20:18   #45
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: Odżywki bez silikonów

Fajny wątek, chociaż bardziej przydałby mi się z pół roku temu
Ale do rzeczy - bezsilikonowe są odżywki Nivea Hair Care:

1. "Elastyczność i blask"
Aqua, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Cetrimonium Chloride, Panthenol, Hydrolyzed Rice Protein, Nelumbium Speciozum, Oryzanol, Hydroxypropyl Methylcellulose, Sodium Citrate, Propylene Glycol, Methylparaben, Propylparaben, Parfum.

2. "Olśniewający blond"
Aqua, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Bis-Digliceryl Polyacyladipate-2, Cetrimonium Chloride, Behentrimonium Chloride, Benzophenone-4, Panthenol, Triticum Vulgare, Helianthus Annuus, Oryzanol, Hydroxypropyl Methylcellulose, Sodium Citrate, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, CI 13015, CI 15985, CI 47005.

3. "Flexible Curls - Skręt fal i loków"Aqua, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Cetrimonium Chloride, Nymphaea Odorata, Aloe Barbadensis, Behentrimonium Chloride, Hydroxypropyl Methylcellulose, Propylene Glycol, Sodium Citrate, Mathylparaben, Propylparaben, Parfum.

4. "Regeneracja i wygładzanie"Aqua, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Cetrimonium Chloride, Panthenol, Hydrolyzed Silk, Lilium Candidum, Bambusa Vulgaris, Oryzanol, Hydroxypropyl Methylcellulose, Sodium Citrate, Caprylic/Capric Trigliceryde, Propylene Glycol, Butylene Glycol, Methylparaben, Propylparaben, Parfum.

Na pewno również odżywka do włosów brązowych; nie pamiętam, jak to jest z nową odżywką "Straight & Easy", chociaż oglądałam niedawno jej skład w jakimś markecie.

Składy przekleiłam z KWC; miałam z nich nr 1, 3 i 4, także brak silikonów potwierdzam

5. Kallos, Crema al Latte - krem mleczny
Aqua, Cetearyl Alcohol, Methosulfate, Parfum, Phenoxyethanol, Methyldibromo Glutaronitrile, Hydroxypropyltrimonium Hydrolized Casein, Citric Acid, Hydrolized Milk Protein, Methylchloroisothiazolino ne, Sodium Cocoyl Glutamate, Methylisothiazolinone.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 21:10   #46
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Odżywki bez silikonów

A jakie są dokładnie zalety odżywek bez silikonów? Do jakich włosów są polecane i co właściwie dają? Bezsilikonowe szampony chyba mi nie służa
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-22, 23:19   #47
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Dot.: Odżywki bez silikonów

Silikon nadaje włosom gładkość, "naprawia" drobne uszkodzenia, nabłyszcza. Z tego co się orientuje jest też używany w kosmetykach ochronnych np przed prostowaniem. Ale w nadmiarze może obciążać włosy, sprawiać, że łatwiej łapią kurz i stają się matowe. W to, że może powodować np wypadanie włosów nie za bardzo wierze . Przy ich stosowaniu dobrze jest od czasu do czasu umyć włosy oczyszczającym szamponem.
Mi szampony i odżywki z silikonami od czasu do czasu nie zrobią krzywdy, ale w miarę ich stosowania stan włosów coraz bardziej się pogarsza. Mam zdrowe włosy, nie potrzebują takich ulepszeń.

Rayne bardzo Ci dziękuję za tą listę, na pewno się rozejrzę za kosmetykami Nivei


Edit: Tutaj znajdziecie sporo informacji, nie tylko o silikonach:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ght=silikon%2A

Edytowane przez hair
Czas edycji: 2007-09-22 o 23:41
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-23, 00:29   #48
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: Odżywki bez silikonów

Cytat:
Napisane przez hair Pokaż wiadomość

Rayne bardzo Ci dziękuję za tą listę, na pewno się rozejrzę za kosmetykami Nivei
No problem Wydaje mi się, że przynajmniej część odżywek firmy Inter Fragrances (Naphera, Seboradin, Petrole) nie zawiera silikonów, ale musiałabym jeszcze sprawdzić, używałam ostatnio wieki temu. Jakby coś - dopiszę
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-23, 08:27   #49
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Odżywki bez silikonów

Odżywki Saponarii nie mają silikonów http://www.sklep.saponaria.pl/_content/dzial_101.php, w sklepie powinno być ich więcej - niedawno na stronie wisiały jeszcze cztery rodzaje
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-23, 10:30   #50
pani-jesień
Zakorzenienie
 
Avatar pani-jesień
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 429
Dot.: Odżywki bez silikonów

Mam w domu 2 odżywki bez silikonów:
1. NIVEA Hair Care do włosów brązowych;
2. Odżywka bez spłukiwania Mrs. POTTER's z aloesem i keratyną, do włosów suchych i zniszczonych.

Problem w tym, że po tych odżywkach moje włosy nie wyglądają tak pięknie jak po odżywkach z silikonami, które na dłuższą metę, niestety, wysuszają mi włosy...
__________________
Jesteś!
pani-jesień jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-23, 10:46   #51
Margaret_76
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 26
Dot.: Odżywki bez silikonów

Środki pielęgnacyjne do włosów to faktycznie duży temat. Silikony są stosowane w wielu produktach bo: wygładzają, nabłyszczają, poprawiają rozczesywanie. Trzeba zacząć od tego, że czasem środki kondycjonujące potrafią się na włosie akumulować obciążać zbytnio słabe włosy. Tak się dzieje z silikonami typu Amodimethicone. Nadmiar tego silikonu nie jest usuwany podczas kolejnego mycia włosów.
Jest sporo innych środków kondycjonujących używanych powszechnie w szamponach i odzywkach:
Polyquaternium-7, Polyquaternium-10, itd. - są to polimery na bazie celulozy, które przyczepiają się do włosa w miejscu, gdzie jest uszkodzony. Wygładzają, zapobiegają elektryzowaniu się, poprawiają rozczesywalność, zwiększają objętość. Te składniki raczje nie akumulują się na włosie.
Cetrimonium Chloride i wszystkie inne podobne produkty - działają podobnie do Polyquaternium, ale mają inną strukturę. Są często używane, gdyż są tańsze niż PQ.
Ptoteiny - np. hydrolized silk proteins, wheat proteins, itd. - hydrolizowane białka działają wygładzająco, emoliencyjnie, osadzają się na włosie i dlatego wpływają na poprawę miękkości. Jednak dodatek takich protein do szamponu ma jeszcze jedną funkcję - zmniejsza potencjał drażniący środków powierzchniowo-czynnych z szamponu.
Ekstrakty roślinne - w szamponach to tylko chwyt marketingowy! Substancje czynne w ekstrakcie nie mają szansy działać podczas mycia gdyż: 1) występują w za małym stężeniu, 2) są zaraz spłukiwane.

Aby wybrać dobry szampon należy sprawdzać, czy nie ma w nim silnie drażniących detergentów (np. Sodium Laureth Sulphate). Korzystny jest dodatek środków zmiękczających np. glicerydów. No i warto, żeby były wymienione wyżej kondycjonery. Wiele szamponów dla dzieci ma ładny skład.
Pozdrawiam,
__________________
Gosia
Margaret_76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-23, 11:19   #52
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Odżywki bez silikonów

Tu przydatny link do LU http://laboratoriumurody.pl/forum/uw...kony,t731.html
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-23, 11:32   #53
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: Odżywki bez silikonów

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
Dzięki tak myślałam, że jednak Amodimethicone jest łatwo usuwalny normalnymi szamponami.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-23, 23:31   #54
Vegusia
Rozeznanie
 
Avatar Vegusia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 647
GG do Vegusia
Dot.: Odżywki bez silikonów

Cytat:
Napisane przez hair Pokaż wiadomość
Zdecydowałam się założyć nowy wątek


Mgiełka Radical firmy Farmona

Aqua, Alcohol Denat, Cetrimonium Chloride, Equisetum Arvense Extract, Laurydimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Laureth 10, Polyquaternium 20, PEG-25 Paba, Panthenol, Camelia Sinensis, Parfum, Hexyl Cinnamal, Buthylphenyl Methylpropional, Citronellol, Linalool
To będzie dla mnie bardzo przydatny wątek ponieważ również jestem obecnie poszukiwaczką odżywek bez silikonów.
Potwierdzam na własnym przykładzie, iż silikonowe odżywki szczególnie nie służą włosom cienkim, rzadkim i w dodatku przetłuszczającym się. Moje włosy z biegiem czasu bardzo obciążały, "przyklapywały", przez co szybciej się przetłuszczały i po prostu "nie wyglądały". I dochodzę do wniosku, iż rzeczywiście nadają się tylko do włosów, które pragnie się "zdyscyplinować"

Cierpliwie czekam na inne propozycje odżywek bez silikonów, a najlepiej bez spłukiwania

Odnośnie mgiełki Farmony, to mam na nią duża chrapkę Bez silikonów, zioła itp. Tylko martwi mnie ten alkohol...Zastanawiam się, jak właściwie alkohol może wpłynąć na włosy? Bo ja już nie wiem czy mam się martwić (jak nie silikony to alkohole) Czy alkohol to "włosowy" negatyw? Będę wdzięczna, jeśli ktoś podzieli się przy okazji swoją wiedzą
Vegusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-24, 09:41   #55
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Dot.: Odżywki bez silikonów

Dziękuje wam bardzo za wszystkie wpisy . Bardzo mi pomogłyście (i pewnie nie tylko mi)


Cytat:
Napisane przez Vegusia Pokaż wiadomość
(...)
Odnośnie mgiełki Farmony, to mam na nią duża chrapkę Bez silikonów, zioła itp. Tylko martwi mnie ten alkohol...Zastanawiam się, jak właściwie alkohol może wpłynąć na włosy? Bo ja już nie wiem czy mam się martwić (jak nie silikony to alkohole) Czy alkohol to "włosowy" negatyw? Będę wdzięczna, jeśli ktoś podzieli się przy okazji swoją wiedzą

Wszystko zależy od włosów, mi akurat alkohol w kosmetykach nie przeszkadza, ale są dziewczyny, które go unikają jka ognia. Z mgiełki byłam bardzo zadowolona, koleżanki też mi podbierały i spodobała im się. Lekko usztywnia włosy, bardzo ułatwia modelowanie, użyta na sucho "odświerza" fryzure, ale na pewno siana w jedwab nie zamieni. Lekki nawilża, ale bardzo suchym lub zniszczonym włosom zwykłej odżywki nie zastąpi. Dla normalnych lub przetłuszczających się spokojnie . Zresztą więcej znajdziesz w KWC.
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-25, 14:09   #56
Vegusia
Rozeznanie
 
Avatar Vegusia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 647
GG do Vegusia
Dot.: Odżywki bez silikonów

Cytat:
Napisane przez hair Pokaż wiadomość
Dziękuje wam bardzo za wszystkie wpisy . Bardzo mi pomogłyście (i pewnie nie tylko mi)





Wszystko zależy od włosów, mi akurat alkohol w kosmetykach nie przeszkadza, ale są dziewczyny, które go unikają jka ognia. Z mgiełki byłam bardzo zadowolona, koleżanki też mi podbierały i spodobała im się. Lekko usztywnia włosy, bardzo ułatwia modelowanie, użyta na sucho "odświerza" fryzure, ale na pewno siana w jedwab nie zamieni. Lekki nawilża, ale bardzo suchym lub zniszczonym włosom zwykłej odżywki nie zastąpi. Dla normalnych lub przetłuszczających się spokojnie . Zresztą więcej znajdziesz w KWC.
Dziękuję Ci bardzo za opinię Już ją sobie zamówiłam w zielarskim Spróbuję; z tego co piszesz wynika, że do moich włosów cienkich, rzadkich i przetłuszczających się powinna być ok.

Trzeba przyznać, iż chyba niewiele jest odżywek bez silikonów (bynajmniej tych drogeryjnych)
Ale szukajmy cierpliwie
Vegusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 18:43   #57
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Dot.: Odżywki bez silikonów

Nie ma za co

Podciągam wątek, może jeszcze ktoś się dopisze.
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 22:21   #58
Angi74
Wtajemniczenie
 
Avatar Angi74
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź/Gdańsk
Wiadomości: 2 404
Dot.: Odżywki bez silikonów

Mam podobny problem do Ciebie.Przestałam farabować farbami uzywam jedynie tonerów.Odzywkę stosuję tylko raz w tygodniu,natomiast po kazdym myciu stosuję serum Radical farmony (bezsilikonowe).Polecam Ci spróbować.Moze okaze się ,ze wcale nie potrzebujesz odzywki po kazdym myciu?
Angi74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 22:41   #59
Vegusia
Rozeznanie
 
Avatar Vegusia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 647
GG do Vegusia
Dot.: Odżywki bez silikonów

Mgięłkę Radicala już mam Ostatnio mam takie "szczęście", że wielu kosmetykom, które pragnę kupić zmieniają składy ( w porównaniu z tymi, zamieszczonymi na Wizażu).
Jednakże tu zapewniam: Mgiełka Wzmacniająca Radical nie ma silikonu, a skład na KWC aktulany

Co prawda skupiamy się na znajdywaniu odżywek bez silkonu, ale dodatkowo ostrzegam, iż Mgiełka do włosów farbowanych Radicala (taka w jakby trójkątnej buteleczce) silikon zawiera i to całkiem wysoko w skłądzie !

Szukajmy dalej
Vegusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-28, 22:48   #60
°Alchemia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Rok 1984
Wiadomości: 1 313
Dot.: Odżywki bez silikonów

Matrix Biolage do włosów farbowanych Nie ma silikonów(prawda?). Uzywam go od jakiegoś czasu i bardzo sobie chwalę (na kwc jest tylko szampon, więc przepiszę skład z butelki i jutro wkleję).

Edit:

aqua/water, cetyl alcohol, glyceryn, dicetyldimonium, chloride, dimethicone, stearyl alcohol, sorbitol, behentrimonium chloride, glycol stearate, stearamidopropyl dimethylamine, phenoxyethanol, ceteareth-20, parfum/gragrance, propylene glycol, methylparaben, trimethyl-silylamodimethicone, citric acid, polyquaternium-37, disodium edta, propylparaben, hydrolyzed soy protein, propylene glycol dicaprylate/dicaprate, stearic acid, polysorbate 20, aminomethyl propanol, ppg-1-trideceth-6, hexyl cinnamal, coumarin, linalool, pathenol, ethylhexyl methoxycinnamate, butylphenyl methylopropional, hydroxycitronellal, glycine soja/soybean oil, tocopherol, panax ginseng/panax ginseng root extract, helianthus annuus/sunflower seed oil, urtica dioica/nettile extract, ginko biloba/ginko biloba extract, rosmarinus officinalis/rosemary leaf oil, methyl-2-octynoate (D6294/4)

Edytowane przez °Alchemia
Czas edycji: 2007-09-29 o 13:39 Powód: skład
°Alchemia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:10.