ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-) - Strona 68 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-24, 22:06   #2011
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez sowaa5 Pokaż wiadomość
Ja tez mam smalec na twarzy po hm ok 2 h od nałożenia czegokolwiek ale jak np użyje lrp toleriane teint puder w kamieniu, to powiedzmy ze mam spokojniejsze sumienie i buzia w miare wyglada. I ten puder jest delikatny. Nie jestem restrykcyjna zwolenniczka filtrów, myślę że na zime spf 20 plus unikanie słońca tj chodzenie w cieniu (wiem, że sie odbija słońce tu i ówdzie no ale bez przesady)można zachować skóre bez przebarwień. Ja dziś po Viszym matujacym miałam zaognione naczynka, nien a widz e filtrów !

Ja zupełnie nie mam przekonania do pudrów ani w ogóle do ochrony w tej formie, bo podczas stosowania minerałów zdarzyło mi się opalić (w warunkach miejskich, przy unikaniu słońca), ale są osoby, które są zadowolone z takiej ochrony. U mnie jeszcze dochodzi to, że nie jestem w stanie nałożyć dużo proszku na twarz, jedna warstwa podkładu mineralnego to już było dla mnie dużo, a niektórzy nakładają trzy.
Wychodzę też z założenia, że SPF20 zimą nie ma większego sensu, bo chroni przed UVB, którego jest wtedy bardzo mało, zaś PPD jest w takich produktach z reguły malutko albo i wcale - to już trzeba by się przyjrzeć, jakie filtry ma konkretny kosmetyk.
Ale to są moje prywatne fiksacje, bo ja w ogóle unikam wszelakich kremów, więc jak już mam jakiś nałożyć, to może to być SPF50. Nie mam też problemów z pogarszaniem stanu cery po filtrach, jedynie z przetłuszczaniem i ogólnym gorszym wyglądem skóry z filtrem niż bez.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-26, 00:53   #2012
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 281
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Zgadzam się z Tobą Chimay że zimą liczy sie przede wszystkim PPD,ale uważam ,ze i tak warto stosować nawet tę 20-stkę.Ja akurat używam teraz Hydraphase UV ,on ma PPD 8 ,mało,ale lepsze to niż nic.Zwłaszcza,ze niektore 50-tki ,jak na przykład Vichy matujący ,mają PPD 17 ,czyli w sumie jedynie dwa razy większe,a komfort używania hydraphase jest nieporównywalnie większy.Pozostanę więc przy tym oraz przy filtrach mineralnych w podkładach,a także będę unikać słońca.
Margo123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-26, 15:21   #2013
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: ZWĄTPIENIE FILTROWE... Wątek lekko prowokacyjny ;-)

Cytat:
Napisane przez Margo123 Pokaż wiadomość
Zgadzam się z Tobą Chimay że zimą liczy sie przede wszystkim PPD,ale uważam ,ze i tak warto stosować nawet tę 20-stkę.Ja akurat używam teraz Hydraphase UV ,on ma PPD 8 ,mało,ale lepsze to niż nic.Zwłaszcza,ze niektore 50-tki ,jak na przykład Vichy matujący ,mają PPD 17 ,czyli w sumie jedynie dwa razy większe,a komfort używania hydraphase jest nieporównywalnie większy.Pozostanę więc przy tym oraz przy filtrach mineralnych w podkładach,a także będę unikać słońca.
Miałam ten Hydraphase, ktoś mi go na Wizażu właśnie polecił. Był dla mnie tak samo upierdliwy jak zwykłe filtry, więc jak już pisałam, dla mnie mnie jest albo filtr SPF50 albo zero filtra (czyli w praktyce serum wodne). Nie widzę też sensu używania SPF30, bo one są dla mnie tak samo mało noszalne jak wyższe filtry. No ale ja mam tłustą cerę, domyślam się, że na innych może to robić różnicę.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-26 15:21:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:45.