Zanim pójdziesz na kurs...VADEMECUM - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-06, 18:18   #1
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Thumbs up

Zanim pójdziesz na kurs...VADEMECUM


Ponieważ kiedyś napisałam kilka porad dotyczących wyboru stylistki i cieszyły się one niesłabnącym powodzeniem zarówno na stronie jak i na Wizażu, toteż czas pójść dalej i zebrać do kupy kilka wskazówek na temat wyboru kursu.

W tym wątku nie podajemy absolutnie konkretnych namiarów – skupiamy się na ogólnych zasadach jakimi dobrze byłoby się kierować przy wyborze szkolenia.

Jeśli ktoś ma dodatkowe uwagi – dodawać proszę!!





Wybierając kurs nie sugeruj się jedynie kryterium geograficznym – czasem warto dołożyć kilka złotych na podróż niż odbyć kiepskie szkolenie w miejscu zamieszkania.

Wybierając szkołę / studium / instruktora przejrzyj uważnie galerię jego prac i zlustruj ewentualne osiągnięcia. Kupiłabyś buty na podstawie samego internetowego opisu „piękne, wygodne, skórzane kozaczki”? Nie kupiłabyś Zatem nie wybieraj szkolenia w ośrodku u wykładowcy, którego prac nie miałaś okazji oglądać. Teoretykiem może być każdy.

Ilość dyplomów o niczym nie musi świadczyć ale mimo wszystko wskazuje, że masz do czynienia z prawdziwą pasjonatką a nie osobą ukierunkowaną jedynie na zysk.

Staraj się wybierać szkolenia indywidualne lub dwuosobowe. Czy jesteś w stanie nauczyć się języka obcego w grupie 10 osobowej? Raczej nie. Podobnie w przypadku stylizacji – tu istotna jest praktyka i stała kontrola poczynań kursanta. W grupie wieloosobowej siłą rzeczy wiele szczegółów musi instruktorowi umknąć zaś czas poświęcony każdej z osób uczestniczących w szkoleniu gwałtownie się kurczy.

Nie wybieraj kursu na który nie można przyprowadzić modelki!! Praca tylko i wyłącznie na własnych rękach nie nauczy Cię poprawnego chwytu pilnika ani sposobu podtrzymywania ręki klientki. Również wzajemna praca na rękach innych kursantek mija się z celem bo połowę szkolenia bezczynnie siedzisz i patrzysz na cudzą pracę.

Sprawdź czy będziesz uczyć się metod kamuflażu. W chwili obecnej materiał kamuflujący jest hitem, który nieziemsko podoba się klientkom dlatego należy znać metody jego aplikacji.

Dobrze gdy istnieje możliwość przejrzenia prac innych kursantów. Dzięki temu zyskasz rzeczywisty obraz zagadnień przerabianych na szkoleniu.

Nie idź na kurs, który obejmuje jedynie pracę na tipsie. W profesjonalnej stylizacji podstawą jest szablon i to właśnie praca na formie jest najbardziej popularna wśród klientek.

Fajnie jeśli w ramach szkolenia dostajesz zestaw materiałów teoretycznych do nauki – to pomaga ugruntować wiedzę.

Najlepiej wybierać punkty szkoleniowe, które oferują możliwość pracy na wielu markach produktów. Dzięki temu istnieje możliwość popróbowania różnych gęstości, konsystencji i kolorów – po czym wyboru tych najbardziej Ci odpowiadających. Poza tym uczysz się ,że żel budujący to żel budujący a nie Builder Clear Super Extra .. którą to nazwę za chwilę zapomnisz

Nie gódź się na sytuację w której Ty pracujesz a instruktor wychodzi na papierosa, robi porządki, je obiad i znika na cale godziny. W początkowej fazie nauki powinien być cały czas przy Tobie. Później, mając już opanowaną pracę pilnikiem lub aplikację materiału możesz pracować sama i sama weryfikować konieczność dokonywania poprawek.

Staraj się unikać kursów prowadzonych przy szkołach kosmetycznych. Zazwyczaj bardzo szeroko omawiają zagadnienia typu manicure, pedicure, parafina ale przedłużanie traktują bardzo po macoszemu. Wyższe kwalifikacje oferują ośrodki profilowane tylko i wyłącznie pod kątem stylizacji.

Dyplom ukończenia szkolenia staje się ważny jeśli posiada pieczątkę i podpis właściciela firmy. Hologramy i zaświadczenia MEN nie są Ci potrzebne do szczęścia bo Ministerstwo Edukacji Narodowej ma się do paznokci tak jak pieść do nosa . Również szata graficzna nie ma najmniejszego znaczenia toteż możesz wybierać kursy, których dyplomy będą ładnie współgrały z kolorem Twojej ściany
Jeśli planujesz wyjazd za granice dopytaj czy jest możliwość wystawienia dyplomu w wybranym przez Ciebie języku. Dyplom wypisany po angielsku nie jest ani trochę lepszy czy bardziej prestiżowy od tego polskiego… ale może się przydać w procesie poszukiwania pracy.

Jakiekolwiek nie wybrałabyś szkolenie pamiętaj by pytać, pytać i jeszcze raz pytać w razie jakichkolwiek wątpliwości. Obowiązkiem szkoleniowca jest odpowiedzieć na każde z zapytań najlepiej jak to tylko możliwe.
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 18:48   #2
aktineb
Raczkowanie
 
Avatar aktineb
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Siedlce
Wiadomości: 68
Dot.: Zanim pójdziesz na kurs...VADEMECUM

Ech, no niestety ja zasugerowałam się szybkim i prostym dojazdem na kurs i dobrze na tym nie wyszłam.

Co prawda dziewczyny uczące tam znały się na rzeczy ale swoją wiedzę przekazywały bardzo oszczędnie

Ja uczyłam się na sztucznym palcu. Ponieważ szybko "odbębniłam" swój program to mogłam przyprowadzić dziewczynę, której zrobiłam paznokcie.
Jednak dziewczyny uczące tam były zajęte plotkowaniem i zobaczyły tylko skończone paznokcie.

No więc nie polecam szkoleń, które uczą na sztucznym palcu. Bo po tych palcach można było jeździć pilnikiem jak się chciało i potem nie ma się wyczucia na "żywych" paznokciach. I wtedy jest przepiłowana płytka i zjechane skórki. (co prawda ja w stosunku do skórek jestem zawsze delikatna ale przepiłowanie płytki niestety mi się zdarzało)

Kurcze, jak tak czytam Paulę to aż mnie załamka bierze i strasznie żałuję, że tam trafiłam.

Pozdrawiam
Beata
__________________
http://michalkowa.blog.onet.pl/
aktineb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 19:09   #3
lauracrow
Rozeznanie
 
Avatar lauracrow
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: kielce
Wiadomości: 609
Dot.: Zanim pójdziesz na kurs...VADEMECUM

genialnie to wszystko ujęłaś pięknie powiedziane, paula
__________________
moja pasja, moje życie-
http://crowstudiock.blogspot.com/
lauracrow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 19:47   #4
Verdina
Raczkowanie
 
Avatar Verdina
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 391
Dot.: Zanim pójdziesz na kurs...VADEMECUM

Ja zrobiłam kurs przy szkole ..hmmm...ogólno-kosmetyczno-fryzjerskiej. I faktycznie, jestem świetnie przygotowana do zrobienia manicure, pedicure, nałożenia parafiny na ciepło i na zimno, wykonania masażu dłoni i stóp oraz wiem niemal wszystko o chorobach paznokci.
Jeśli chodzi o tipsy...coż, nie mogę narzekać na kompetencje oraz chęci i umiejętności w przekazywaniu wiedzy mojej instruktorki. Wyjaśniała wszystko bardzo rzetelnie i dokładnie. Pokazywała nam produkty różnych marek i nie namawiała na jakąś konkretną. Mogłyśmy przećwiczyć różne techniki - żel na tipsie, na formie, akryl na tipsie i na formie, różne rodzaje tipsów itd. Jednym słowem - kto się chciał czegoś nauczyć, ten się nauczył. Kurs kończył się egzaminem wewnętrznym.
Jest jedno "ale". Na kursie było nas z dziesięć i jak to zwykle bywa jedne miały większe wyczucie, szybciej "łapały temat" inne pytały po dwanaście razy o to samo, ale szkoła zakładała, że skoro wszystkie kursantki zapłaciły za kurs to wszytkie muszą go skończyć czyli zdać egzamin. Zdały więc dziewczyny, które robiły piękne pazurki o idealnych proporcjach, olśniewających krzywych c i zachwycających zdobieniach oraz te, które zalewały żelem nie tylko skórki ale i cały tips od spodu (na końcu palca powstawał taki glut; jakby świecił to wyglądałby jak palec E.T'ego, który chce do domu), przepiłowywały płytkę, robiły falbaniaste linie uśmiechu i zadawały pytania w stylu "ale jak przykleić cyrkonię do tipsa?" pod koniec kursu. A co najbardziej zatrważające połowa z uczestniczek miała zamiar natychmiast po ukończeniu kursu otworzyć własny salon stylizacji. I zapewne to zrobią, bo dyplom z pieczątką MEN na pewno ułatwi im pozyskanie pieniędzy z Urzędu Pracy na rozkręcenie działalności.
To taka moja refleksja na temat kursów....
Verdina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-07, 10:45   #5
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Zanim pójdziesz na kurs...VADEMECUM

Cytat:
Napisane przez aktineb Pokaż wiadomość
No więc nie polecam szkoleń, które uczą na sztucznym palcu. Bo po tych palcach można było jeździć pilnikiem jak się chciało i potem nie ma się wyczucia na "żywych" paznokciach.
Otóż to....

Cytat:
Napisane przez lauracrow Pokaż wiadomość
genialnie to wszystko ujęłaś pięknie powiedziane, paula
A dziękować..

Cytat:
Napisane przez Verdina Pokaż wiadomość
jakby świecił to wyglądałby jak palec E.T'ego, który chce do domu),


Cytat:
pozyskanie pieniędzy z Urzędu Pracy na rozkręcenie działalności.
Co naprawdę nie jest bardzo skomplikowane i rzeczywiście daje możliwości praktycznie każdemu chętnemu..

Edytowane przez paulakrk
Czas edycji: 2008-11-07 o 10:56
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-07, 10:54   #6
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Zanim pójdziesz na kurs...VADEMECUM

dubel

Edytowane przez paulakrk
Czas edycji: 2008-11-07 o 10:56
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-07, 21:03   #7
nattaliah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: 1/2 Tusk
Wiadomości: 638
Dot.: Zanim pójdziesz na kurs...VADEMECUM

Paula, a kiedy przyjedziesz do Wawy? Będziemy mogły zobaczyć w praktyce jak powinien wyglądać dobry kurs. Na pewno znalazłoby się sporo chętnych, a wśród nich ja.
__________________
nattaliah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-07, 21:33   #8
paulakrk
BAN stały
 
Avatar paulakrk
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 580
GG do paulakrk
Dot.: Zanim pójdziesz na kurs...VADEMECUM

Natti chodz do wątku "tour de pologne".

Edytowane przez paulakrk
Czas edycji: 2008-11-08 o 20:19
paulakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 10:40   #9
Aniulla83
Przyczajenie
 
Avatar Aniulla83
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 25
Dot.: Zanim pójdziesz na kurs...VADEMECUM

na końcu palca powstawał taki glut; jakby świecił to wyglądałby jak palec E.T'ego, który chce do domu.... o cholera !
Aniulla83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:50.