Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII - Strona 68 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-21, 21:06   #2011
anulla74
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 54
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość

A próbki podkładów tej samej marki - 9,99 za 1 gram. I co, chcąc sobie dobrać odcień mam wydać jakieś 40 zł + przesyłka (bo musiałabym zamówić 4 odcienie)? Nie ma mowy.
No własnie. Z Amilie brak koloru, Annabelle włażą w pory, LL nie kryje.
A z zagranicznych Lucy czy Meow nie będę zamawiać by znów nie doszło.
ChriMaLuxe złazi błyskawicznie.
Lumiere wróć!!!
anulla74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 20:08   #2012
inspiron2
Zadomowienie
 
Avatar inspiron2
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Malbork
Wiadomości: 1 018
Dot.: Biblioteka kolorystyczna - o doborze podkładu

Polecacie jakis podkład mineralny dobrze kryjący ?
__________________
Paradoksalnie - gdy masz depresyjną osobowość, lepiej dajesz sobie radę z przewlekłym bólem. Lepiej dajesz sobie radę z sytuacjami, które nie dają nadziei na poprawę.

Nie warto martwić się czymś, czego nie można uniknąć. Dość będzie zmartwień, kiedy to nastąpi.
inspiron2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-04, 19:11   #2013
lalutka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 56
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Co to za szał na kosmetyki mineralne?.Nie znam,nie mam w ogóle.Powinnam nadrobić braki?
lalutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 22:25   #2014
Joasia Be
Rozeznanie
 
Avatar Joasia Be
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 510
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Jestem załamana - skończyły mi się moje ukochane podkłady: Blusche, Pixie CP Shaylee 2, na wykończeniu jest korektor Blusche, bez którego nie wyobrażam sobie w ogóle makijażu, nie znalazłam nic lepszego nigdy. Nie isteje Lumiere,którego używałam pod podkład (całe szczęście udało mi się nabyć na wymiankowym). AWGMteż nie ma. Annabelle nie odpowiada mi kolorystycznie, nie lubię mieszać, poza tym nie mam pewnosci, czy mnie jednak nie zapycha. Amillie kompletnie mi nie podpasowało ani formułą, ani kolorami (takie jakieś rózowe i brzoskwiniowe za bardzo). Nie wyobrażam sobie nie używać minerałów, ale szukanie do nowa kolorów - przy dwójce małych dzieci jakoś mnie to juz nie kręci, za dużo czasu pochłania i kasy przy tym. Cale szczęście mam Lauress, ale muszę chyba zrobić zapasy zanim niedajboże upadną.Używam też LL tego, który mi został, ale to od biedy, bo nie odpowiada mi krycie.
Zastanawiam się, czy EDM ma moze teraz jakieś mniej wysuszajace niż dawniej formuły? Macie wiedzę na ten temat jakąś?A ta ERA to godna polecenia? macie jakieś porównanie ze "starymi" minerałami?
__________________
Wymiana mineralna - naturalna https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post28276464
Joasia Be jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-09, 01:14   #2015
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Dla mnie lipa totalna, ale niektórzy uważają, że super. Musisz na sobie sprawdzić. Gdzieś na stronie są takie małe próbki za 7 zł, bo na ich są tylko 1gr za 19zł. Myślę, że warto sprawdzić. Earthnicity też jest w Polsce i ma próbki.
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-09, 19:32   #2016
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Joasia Be Pokaż wiadomość
Jestem załamana - skończyły mi się moje ukochane podkłady: Blusche, Pixie CP Shaylee 2, na wykończeniu jest korektor Blusche, bez którego nie wyobrażam sobie w ogóle makijażu, nie znalazłam nic lepszego nigdy. Nie isteje Lumiere,którego używałam pod podkład (całe szczęście udało mi się nabyć na wymiankowym). AWGMteż nie ma. Annabelle nie odpowiada mi kolorystycznie, nie lubię mieszać, poza tym nie mam pewnosci, czy mnie jednak nie zapycha. Amillie kompletnie mi nie podpasowało ani formułą, ani kolorami (takie jakieś rózowe i brzoskwiniowe za bardzo). Nie wyobrażam sobie nie używać minerałów, ale szukanie do nowa kolorów - przy dwójce małych dzieci jakoś mnie to juz nie kręci, za dużo czasu pochłania i kasy przy tym. Cale szczęście mam Lauress, ale muszę chyba zrobić zapasy zanim niedajboże upadną.Używam też LL tego, który mi został, ale to od biedy, bo nie odpowiada mi krycie.
Zastanawiam się, czy EDM ma moze teraz jakieś mniej wysuszajace niż dawniej formuły? Macie wiedzę na ten temat jakąś?A ta ERA to godna polecenia? macie jakieś porównanie ze "starymi" minerałami?
[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;48859883]Dla mnie lipa totalna, ale niektórzy uważają, że super. Musisz na sobie sprawdzić. Gdzieś na stronie są takie małe próbki za 7 zł, bo na ich są tylko 1gr za 19zł. Myślę, że warto sprawdzić. Earthnicity też jest w Polsce i ma próbki.[/QUOTE]

Ja z EDM ostatnio dorwałam małe próbki na Allegro za jakieś grosze, formuła Jojoba całkiem fajnie wygląda na skórze - ale raczej nie dla cer tłustych/mieszańców. Tylko najjaśniejsze kolory i tak są ciemne
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-16, 20:38   #2017
lilka_megi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 4
Dot.: Biblioteka kolorystyczna - o doborze podkładu

Cytat:
Napisane przez inspiron2 Pokaż wiadomość
Polecacie jakis podkład mineralny dobrze kryjący ?

również prosiłabym o poradę, ponieważ chciałabym zakupić podkład mineralny ale żeby dobrze krył (mam przebarwienia po tradziku itp)
lilka_megi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-16, 20:49   #2018
Dolczi
Zakorzenienie
 
Avatar Dolczi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 517
Dot.: Biblioteka kolorystyczna - o doborze podkładu

Cytat:
Napisane przez lilka_megi Pokaż wiadomość
również prosiłabym o poradę, ponieważ chciałabym zakupić podkład mineralny ale żeby dobrze krył (mam przebarwienia po tradziku itp)
Cytat:
Napisane przez inspiron2 Pokaż wiadomość
Polecacie jakis podkład mineralny dobrze kryjący ?
Meow flawless feline. Dobrze też kryje korektor Anabelle Minerals, ale mają kiepską kolorystykę.
__________________
WYMIANA


Nie znoszę osób przemądrzałych, których ich ZAWSZE musi być na wierzchu. I do tego w ich mniemaniu ZAWSZE mają rację.

Dieta cud- seks i głód.


Edytowane przez Dolczi
Czas edycji: 2014-11-16 o 20:51
Dolczi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-16, 21:50   #2019
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: Biblioteka kolorystyczna - o doborze podkładu

Jak dla mnie Meow FF średnio kryje...
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-16, 22:18   #2020
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

podklad kryjący z annabelle minerals świetnie kryje
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-26, 14:00   #2021
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Przeglądając internet natknęłam się na włoską firmę Neve Cosmetics (klik) Znacie? Co prawda z podkładami wiadomo- będą pewnie dla ciemniejszych osób (chociaż nie raz widziałam w sieci jasne włoszki )

Jest polska strona, ale tam wybór niewielki
http://verdissimi.com/cienie-do-powi...scary,124.html



To tak w ramach odkryć nowych firm
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-28, 19:18   #2022
Iris
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 480
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
Jeśli jesteś z Warszawy, to LL można przetestować w Reducie. Wg mnie ich korektory dobrze kryją. Pierwsze, co do konsystencji których nie miałam zastrzeżeń, choć i tak rozrabiam z olejkiem . Z tym, że ty byś pewnie brała Nude, albo Barely Beige. Nie wiem jak ten drugi, ale ten pierwszy jest na pewno nieżółty. Ja mam caramel, mimo, że do mojego podkładu producent zaleca Nude. Mnie wydał się jednak ciut zbyt jasny i za mało żółty. Mają za to ten PeepO, ale nie mam pojęcia jak z poziomem jasności u niego. Amilie też ma typowo żółty odcień, ale nic więcej nie wiem o ich korektorach.

Spróbuję zrobić zdjęcie Abysinnian i Light medium golden Lumiere, ale formuły słabo kryjącej, może to coś pomoże.
Mnie z Meow bardziej pasował Manx, ale z tego, co piszesz, to dla Ciebie to rzeczywiście nie to.

Próbowałaś Buff'd? Są fajne, kryją. Goldeny nie są jakieś mega żółte co prawda, ale wersja light wydaje mi się bardziej żółta od light medium. Też mogę sfotografować.

Co do Ery, to jedyne, co mi przychodzi do głowy, to napisać do nich czy nie ma możliwości zamówienia próbki, lub czy można by sprawdzić odcień u nich w biurze na Mokotowie. Jakby co, to mam do oddania bon na 30zł przy zakupie na 80zł, ważny do końca marca.
K_cieciorko, dopiero teraz mogłam wrócić do testów. Wybacz, że wcześniej nie odpisałam Bardzo dziękuję za propozycje W Warszawie nie mieszkam i w ciągu ostatnich lat nie bywałam. Jeśli moja przyjaciółka znów zamieszka w Warszawie, przetestuję PeepO w Reducie

Korektory LL, poza PeepO, wydają mi się zbyt mało żółte. Do tej pory używałam Sunflower Lumiere (właśnie wyskrobuję resztki). Sama nazwa wskazuje, czego się można po nim spodziewać Na razie zamówiłam Yellow Camo-Cats z Meow. Myślę jeszcze o testach Sunrise Amilie.

Z Meow najbardziej odpowiednia okazała się mieszanka Abyssinian 2 i 3 z Angorą 3. Próbowałam ograniczyć się do mieszania jednego odcienia Abyssinian i Angory, ale za nic mi to nie wychodziło Dziś zamówiłam 2 bigi i 1 munchkina

Kupiłam też Golden Fair z Neauty. Testowałam Golden Fair i Golden Light, różnicy nie dostrzegałam, mąż stwierdził, że fair lepsze

Zamówiłam zestaw testowy do mieszania podkładu z Silk Naturals, może uda mi się coś stworzyć.

Mam jeszcze Buff'd, kupiłam próbki korektorów i podkładów po Twojej rekomendacji, ale czekają na testy, bo promocja trwa dłużej niż w SN, Neauty i Meow Chyba jednak za ciemne wzięłam
Iris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-02, 20:43   #2023
oktawi7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 470
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Potrzebuję małej pomocy, może ktoś mi poradzi. Mam jasną zimną cerę (chłodne lato), z mocnymi problemami naczynkowymi. Żeby to zatuszować używałam do tej pory Amilie podkład w kolorze Soft Honey ale nie wiem co się stało bo nagle zaczeła po kilku godzinach wychodzić mi pomarańcza. Nie ważne czy to lekka cienka warstwa czy więcej. Uzywałam też Anabelle Minerals wersje Golden fair i fairest ale są one dla mnie zbyt ... ziemiste? Szukam czegoś jasnego (ale nie porcelanowego) i w żółtej tonacji aby zatuszować te moje rumieńce.
Z amilie próbowałam niemalże wszystkiego, najgorzej wyglądałam w tonacji Cool, Olive, Beige i Natural. Z goldenami różnie było, bo najjasniejszy za jasny a Sesame robił mi z twarzą coś dziwnego. Chciałabym także aby dobrze krył niedoskonałości. Nie oczekuję super efektów ale nie chcę też delikatnego krycia.
Będę wdzięczna za każdą pomoc. Tylko niech to nie będzie jakiś trudno dostępny produkt Niestety moje możliwosci finansowe są ograniczone.

Edytowane przez oktawi7
Czas edycji: 2014-12-02 o 20:44
oktawi7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-02, 20:48   #2024
avciaxt
Raczkowanie
 
Avatar avciaxt
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 410
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

[1=1049fcf7f74b9bbd9e896b0 64bc98e90e22ff320_640d160 2d9fab;49095887]Przeglądając internet natknęłam się na włoską firmę Neve Cosmetics (klik) Znacie? Co prawda z podkładami wiadomo- będą pewnie dla ciemniejszych osób (chociaż nie raz widziałam w sieci jasne włoszki )

Jest polska strona, ale tam wybór niewielki
http://verdissimi.com/cienie-do-powi...scary,124.html



To tak w ramach odkryć nowych firm [/QUOTE]
Nie widzę próbek.
avciaxt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-03, 14:33   #2025
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

oktawi7 to może zamiast iść w żółć, to wybrać coś w Twoim odcieniu, ale mocno kryjącego?
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-03, 14:38   #2026
avciaxt
Raczkowanie
 
Avatar avciaxt
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 410
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

oktawi7 a nie myślałaś o używaniu np. warstwy żółtego korektora pod podkład?
avciaxt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-03, 18:45   #2027
oktawi7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 470
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Niestety w moim odcieniu i mocno kryjącym wyglądam jak trup. Szyję mam taką żółtawą.
O korektorze myślałam ale sama nie wiem jaki byłby ok i skoro korektor żółty to jaki odcień podkładu? Czerwienie się naprawde mocno, więc zestaw żółty korektor i podkład w różowej tonacji chyba odpada. Amilie opowiada mi cenowo no i są w miare dobrze dostępne ale w jakie odcienie celowac?
oktawi7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-03, 19:40   #2028
iamsolucky
Wtajemniczenie
 
Avatar iamsolucky
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 566
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez oktawi7 Pokaż wiadomość
Niestety w moim odcieniu i mocno kryjącym wyglądam jak trup. Szyję mam taką żółtawą.
O korektorze myślałam ale sama nie wiem jaki byłby ok i skoro korektor żółty to jaki odcień podkładu? Czerwienie się naprawde mocno, więc zestaw żółty korektor i podkład w różowej tonacji chyba odpada. Amilie opowiada mi cenowo no i są w miare dobrze dostępne ale w jakie odcienie celowac?
może lepszy byłby zielony korektor? Np ten:

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...lush-away.html

jak masz żółtawą szyję to faktycznie różowawy podkłąd to bardzo kiepski pomysł przypatrz się dobrze szyi czy jest żółto oliwkowa, bardziej złocista czy idąca w beż/brzoskwinię.
I najlepiej zrobić próbkowe zakupy w sklepach które mają kilka firm mineralnych w sprzedaży dzięki temu zapłacisz tylko raz za przesyłkę a zorientujesz się w kolorystyce kilku firm np.:
http://www.mineralcosmetics.pl/
iamsolucky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-03, 19:43   #2029
oktawi7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 470
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Mam zielony korektor ale używanie go na calą twarz daje efekt trupa. Punktowo jest ok ale ja mam czerwoną całą buźkę.
Ta moja szyja jest taka żółto blada, chyba raczej beż/zloto.
w jakie kolory celować?
oktawi7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-03, 21:37   #2030
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Skoro masz żółto bladą skórę, to... w takim odcieniu szukaj podkładu. Tak trudno na to wpaść?

Cytat:
Napisane przez oktawi7 Pokaż wiadomość
chyba raczej beż/zloto.
To na jakiej podstawie określiłaś się jako lato?

Edytowane przez K_cieciorka
Czas edycji: 2014-12-03 o 21:38
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-03, 21:47   #2031
oktawi7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 470
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Bo pod warstwą rumieńców mam chłodną lekko różową od naczynek skórę. Szyję mam taką blado żółtawą/zlota/beżową (nie umiem okreslic, niestety nie jestem obiektywna). Źle mi w żóltej/pomaranczowej bluzce, mam mysi kolor włosów, szaro-niebeskie oczy, niebieskie żyłki na rękach, piegi i opalam się na raka.

Skoro masz żółto bladą skórę, to... w takim odcieniu szukaj podkładu. Tak trudno na to wpaść?
Sorki ale nie odpowiadam na takie zaczepki. Chciałam tylko aby ktoś obeznany albo komu temat jest bliski podpowiedział jakiś konkretny kolor z danej firmy ze swojego przykładu i tyle.
oktawi7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 17:59   #2032
Iris
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 480
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez oktawi7 Pokaż wiadomość
Potrzebuję małej pomocy, może ktoś mi poradzi. Mam jasną zimną cerę (chłodne lato), z mocnymi problemami naczynkowymi. Żeby to zatuszować używałam do tej pory Amilie podkład w kolorze Soft Honey ale nie wiem co się stało bo nagle zaczeła po kilku godzinach wychodzić mi pomarańcza. Nie ważne czy to lekka cienka warstwa czy więcej. Uzywałam też Anabelle Minerals wersje Golden fair i fairest ale są one dla mnie zbyt ... ziemiste? Szukam czegoś jasnego (ale nie porcelanowego) i w żółtej tonacji aby zatuszować te moje rumieńce.
Z amilie próbowałam niemalże wszystkiego, najgorzej wyglądałam w tonacji Cool, Olive, Beige i Natural. Z goldenami różnie było, bo najjasniejszy za jasny a Sesame robił mi z twarzą coś dziwnego. Chciałabym także aby dobrze krył niedoskonałości. Nie oczekuję super efektów ale nie chcę też delikatnego krycia.
Będę wdzięczna za każdą pomoc. Tylko niech to nie będzie jakiś trudno dostępny produkt Niestety moje możliwosci finansowe są ograniczone.
Cytat:
Napisane przez oktawi7 Pokaż wiadomość
Niestety w moim odcieniu i mocno kryjącym wyglądam jak trup. Szyję mam taką żółtawą.
O korektorze myślałam ale sama nie wiem jaki byłby ok i skoro korektor żółty to jaki odcień podkładu? Czerwienie się naprawde mocno, więc zestaw żółty korektor i podkład w różowej tonacji chyba odpada. Amilie opowiada mi cenowo no i są w miare dobrze dostępne ale w jakie odcienie celowac?
Cytat:
Napisane przez oktawi7 Pokaż wiadomość
Mam zielony korektor ale używanie go na calą twarz daje efekt trupa. Punktowo jest ok ale ja mam czerwoną całą buźkę.
Ta moja szyja jest taka żółto blada, chyba raczej beż/zloto.
w jakie kolory celować?
Cytat:
Napisane przez oktawi7 Pokaż wiadomość
Bo pod warstwą rumieńców mam chłodną lekko różową od naczynek skórę. Szyję mam taką blado żółtawą/zlota/beżową (nie umiem okreslic, niestety nie jestem obiektywna). Źle mi w żóltej/pomaranczowej bluzce, mam mysi kolor włosów, szaro-niebeskie oczy, niebieskie żyłki na rękach, piegi i opalam się na raka.

Skoro masz żółto bladą skórę, to... w takim odcieniu szukaj podkładu. Tak trudno na to wpaść?
Sorki ale nie odpowiadam na takie zaczepki. Chciałam tylko aby ktoś obeznany albo komu temat jest bliski podpowiedział jakiś konkretny kolor z danej firmy ze swojego przykładu i tyle.

Oktawi7, mam podobne problemy - lato z dziwną, żółtawą szyją i rumieniem Kiedy zaczęłam używać podkładów mineralnych, okazało się, że najlepiej mi w oliwkach lub goldenach, zależnie od firmy. Konkretnego koloru nie podpowiem, bo moje ulubione podkłady zniknęły z rynku i właśnie szukam czegoś nowego. Amilie nie znam, Annabelle mi nie odpowiadało (jeszcze wrócę do testów, Golden Fairest na mnie się robiło jakieś pomarańczowe ).

Spróbuj może Neauty Minerals, kupiłam u nich ostatnio Golden Fair. Dopiero zaczynają i błyskawicznie przesyłają próbki i podkłady, ceny mają przyjazne.

W zielonych korektorach też wyglądam jak trup Konieczny jest żółty. Miałam Lumiere, ale tej firmy już nie ma. Kupiłam w ciemno Meow, relację będę mogła zdać, kiedy ogarną zamówienia z Black Friday O innych typach do przetestowania pisałam kilka postów wcześniej.

Też w swoich odcieniach wyglądam dość chorowicie, mimo że są dobrze dobrane do szyi. Na to mam sposób - puder Temp Tryst z Silk Naturals, rozświetlający, złoty. Po primerze, korektorze i podkładzie najpierw nakładam puder jedwabny lub cynkowy, a potem omiatam twarz wachlarzowym pędzlem z Temp Tryst. Odrobina wystarczy. To mój ukochany puder, efekt jest naprawdę świetny. Na stronie SN też ma same świetne opinie. Chyba nadal są robione zamówienia zbiorowe w SN, więc koszt nie byłby może tak tragiczny.

Nie rezygnuj z bronzera i różu, też ładnie ożywiają trupki Położone oczywiście po zakamuflowaniu rumieńców w niepożądanych miejscach Nakładam je Fiber Optic Blush Brush, żeby nie przesadzić.
Iris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 21:59   #2033
Joasia Be
Rozeznanie
 
Avatar Joasia Be
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 510
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Z moich doświadczeń wynika, ze nie warto dobierać odcienia do tonu wybijajacego się - np. do skóry z naczynkami dobierać odcień chłodny czy beż, który tylko podkreśli czerwoność i zrobi z twarzy świnkę albo jakiś neutral, który robi trupka.
pRzez całe życie słyszałam tylko, jaka jestem blada i mam sie opalić. Mam naczynka, niemal sie nie opalam. W życiu by mi do głowy nie przysżło, że jestem oliwką! Po próbki z tej kategorii sięgnęłam chyba dopiero po 2 latach używania minerałów, brnąc uparcie przez beże i neutrale: pierwsze robiły ze mnie swinkę, drugie bladego trupka. Dopiero po wejściu w oliwki, a jeszcze lepiej oliwkowe goldeny lub złotawe oliwki, przestałam słyszeć, ze jestem blada. I nagle okazało się, że nie muszę używać "poziomu 01" jak to było za dawnych drogeryjnych czasów, ale mam poziom jasno-średni/średni. Do tego odkrycie, ze ładnie jest mi nie w chłodnych różach typu "pink" ale w ciepłej delikatnej brzoskwince i po prostu na starość () śliczna buzia mi się zrobiła. Tak więc nie sugerujcie się dominującym tonem cery, ale poeksperymentujcie, czasem trzeba coś "zgasić" żeby podkreślić coś innego.
Szkoda, ze nie ma już Pixie, oni mieli ogromny wybór kolorów i to dzięki tym podkładom odkryłam oliwkę. I może jeszcze Lucy. A teraz moim ukochańcem jest Soft Fawn w Lauress.
__________________
Wymiana mineralna - naturalna https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post28276464
Joasia Be jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-04, 23:11   #2034
avciaxt
Raczkowanie
 
Avatar avciaxt
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 410
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez oktawi7 Pokaż wiadomość
BChciałam tylko aby ktoś obeznany albo komu temat jest bliski podpowiedział jakiś konkretny kolor z danej firmy ze swojego przykładu i tyle.
Nikt Ci nie podpowie koloru, ponieważ sama musisz ocenić w czym czujesz się i wyglądasz najlepiej. Wielki wybór odcieni ma Meow, jednak jest to firma zagraniczna i pewności na znalezienie swojego i tak nie masz w 100% - jak wszędzie indziej. W Polsce, prócz przetestowanych przez Ciebie Amilie i Annabelle, dostaniesz jeszcze między innymi: Pixie, Era, Earthnicity, Clare Blanc, Barefaced Beauty czy nowe firmy mineralne takie jak Ecolore i Neauty. Sama musisz przetestować wiele firm, formuł i odcieni, żeby znaleźć swój. Chyba żadna z nas nie znalazła swojego ideału ot tak.
avciaxt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 21:11   #2035
Czekoladka2210
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Katowice/Osiek
Wiadomości: 1 640
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Witam, za jakiś miesiąc skończy podkład z Annabelle, używałam jeszcze Amilie (które mi do gustu nie przypadło) i samo robionego podkładu z kolorówki. Poleciłybyście jakieś dobre w miare tanie minerałki?
Czekoladka2210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 17:03   #2036
Cay
Wtajemniczenie
 
Avatar Cay
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 963
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Szukam mineralnego rozświetlacza, który nie ma drobinek. Ktoś, coś wie?
__________________
Wymiana kosmetyki:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1174391
Cay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 23:56   #2037
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Przypadkiem u jakiegoś faceta na blogu znalazłam podkład Pixie, wyglądał interesująco. Pomyślałam: "ooo, firma ruszyła, zerknę sobie co tam mają". No i strona wreszcie jest (chyba rok jej nie było?), podkłady ze zmienionymi kolorami, 30- więc nie aż tak dużo, bym się pogubiła , no i opisy co do jakiego odcienia cery polecają. Dawniej zdarzyło mi się zajrzeć na ich stronę, ale teraz milion razy lepiej wszystko zrozumiałam. Wchodzę na wizaż, bo chcę zobaczyć, czy już ktoś próbował, czy może jakieś swatche są...a tu wątek zamknięty . Przeczytałam tylko ostatni post moderatorki, bo sądziłam, że jest 2 część i dlatego zamknięty... A tam jakaś awantura (której absolutnie nie chcę tu przenosić ).

Nie czytam na razie, co tam się podziało... Zapytam tutaj- ktoś już testował?
Miałam ochotę kliknąć jeden odcień, ale teraz widzę na jednym z blogów kilka swatchy jest i odcienie opisane jako bardzo jasne serio są bardzo jasne...


Pewnie się skuszę. Co prawda mam już podkład, ale korci mnie jeszcze przetestować Lucy, no i teraz ten Pixie... Neauty chyba odpuszczę.

Edytowane przez 1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Czas edycji: 2015-01-02 o 23:58
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-03, 20:13   #2038
Joasia Be
Rozeznanie
 
Avatar Joasia Be
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 510
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Właśnie wczoraj też zajrzałam do wątku Pixie, bo chciałam coś napisać o nowych formułach, a tu zonk.
Napiszę więc tu.
Zamówiłam sobie próbki i z niepokojem czekałam, co się okaże. Kochałam Pixie w formule CP miłoscią wielką odkąd się pojawiło, kilka refilli zakupiłam i jakoś dociągnęłam, na tym co miałam zdaje się do października. Pixie obok Lauress to moje NAJ-Naje i właściwie świat minerałów mógłby poza nimi dla mnie nie istnieć. Kupę lat używałam Shyalee 2 zimą i Blossom 3 latem. Tymczasem nowe Pixie ma zupełnie inne oznaczenia, zdecydowanie trudniej mi się w tym połapać, nie ma podkategorii stworzonych, więc "jechałam na czuja", opierając się na opisach i kilkuletnim doświadczeniu z własną gębą. Zamówiłam Light Sunset, Warm Honey i Deep Olive. Akurat nie było Warm Muffin, ale będę musiała to też przetstować, bo wydaje mi się, ze będzie ok.
Poczułam ulgę już nakładając Pixie. Bałam się, ze będzie inne w obsłudze niż dotychczas, a ono jest jeszcze zdecydowanie lepsze. Gładkie, bardzo łądnie się rozprowadza, jest nieco mniej kremowe niż był CP, ale w dalszym ciągu nie suche (jak np CdL). No i pozostawia cudowny satynowy blask - nie połysk, bynajmniej, nawet nie muszę nosa matowić tak jak np muszę to robić w Lauress Ethereal - blask, cera jest jasna, no normalnie satynowa Kryje dokładnie tak jak potrzebuję (raczej wolę dobre krycie), wytrzymuje do wieczora. Tak się cieszę, ze zaraz sobie zamówię biga, bo okazało się, ze Light Sunset jest na teraz idealny - dla porównania: używam Soft Fawn Lauress, Popcorn LL (choć jest ciut za żółty), z Earthnicity podpasował mi Honey Beige, z Neauty ok kolorystycznie jest Golden Medium, ale formuła słaba, sucha), jak chcecie porównania z innymi, to pytajcie, bo używałam wielu "starych" minerałków, z nowych też poza Erą i tymi pojawiającymi się na wizażu ostatnio. Deep Olive jest odrobinę za ciemny - moze latem będzie ok, choć wydaje mi się, że jednak za mocno oliwkowy, ale na razie tylko na czoło nałożyłam i tez nie było dramatu. Warm Honey też mógłby być,a le już widać, że to nie tak idealnie jak ten Sunset. Ciekawa jestem też Warm Muffin.

Przy okazji prośba do Is - czy można założyć nowy "czysty" wątek o Pixie? To są naprawdę dobre kosmetyki i bez sensu są te kłótnie, jakieś obrażania się. Jak komuś nie pasuje, może nie używać, a nie żale wylewać.
__________________
Wymiana mineralna - naturalna https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post28276464
Joasia Be jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-03, 21:27   #2039
oktawi7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 470
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Cytat:
Napisane przez Joasia Be Pokaż wiadomość
Właśnie wczoraj też zajrzałam do wątku Pixie, bo chciałam coś napisać o nowych formułach, a tu zonk.
Napiszę więc tu.
Zamówiłam sobie próbki i z niepokojem czekałam, co się okaże. Kochałam Pixie w formule CP miłoscią wielką odkąd się pojawiło, kilka refilli zakupiłam i jakoś dociągnęłam, na tym co miałam zdaje się do października. Pixie obok Lauress to moje NAJ-Naje i właściwie świat minerałów mógłby poza nimi dla mnie nie istnieć. Kupę lat używałam Shyalee 2 zimą i Blossom 3 latem. Tymczasem nowe Pixie ma zupełnie inne oznaczenia, zdecydowanie trudniej mi się w tym połapać, nie ma podkategorii stworzonych, więc "jechałam na czuja", opierając się na opisach i kilkuletnim doświadczeniu z własną gębą. Zamówiłam Light Sunset, Warm Honey i Deep Olive. Akurat nie było Warm Muffin, ale będę musiała to też przetstować, bo wydaje mi się, ze będzie ok.
Poczułam ulgę już nakładając Pixie. Bałam się, ze będzie inne w obsłudze niż dotychczas, a ono jest jeszcze zdecydowanie lepsze. Gładkie, bardzo łądnie się rozprowadza, jest nieco mniej kremowe niż był CP, ale w dalszym ciągu nie suche (jak np CdL). No i pozostawia cudowny satynowy blask - nie połysk, bynajmniej, nawet nie muszę nosa matowić tak jak np muszę to robić w Lauress Ethereal - blask, cera jest jasna, no normalnie satynowa Kryje dokładnie tak jak potrzebuję (raczej wolę dobre krycie), wytrzymuje do wieczora. Tak się cieszę, ze zaraz sobie zamówię biga, bo okazało się, ze Light Sunset jest na teraz idealny - dla porównania: używam Soft Fawn Lauress, Popcorn LL (choć jest ciut za żółty), z Earthnicity podpasował mi Honey Beige, z Neauty ok kolorystycznie jest Golden Medium, ale formuła słaba, sucha), jak chcecie porównania z innymi, to pytajcie, bo używałam wielu "starych" minerałków, z nowych też poza Erą i tymi pojawiającymi się na wizażu ostatnio. Deep Olive jest odrobinę za ciemny - moze latem będzie ok, choć wydaje mi się, że jednak za mocno oliwkowy, ale na razie tylko na czoło nałożyłam i tez nie było dramatu. Warm Honey też mógłby być,a le już widać, że to nie tak idealnie jak ten Sunset. Ciekawa jestem też Warm Muffin.

Przy okazji prośba do Is - czy można założyć nowy "czysty" wątek o Pixie? To są naprawdę dobre kosmetyki i bez sensu są te kłótnie, jakieś obrażania się. Jak komuś nie pasuje, może nie używać, a nie żale wylewać.
Mi osobiscie z Neauty podpasował Golden Light (idealny odcień) - w stopniu jasności jak Anabelle Golden Fairest (zbyt ziemisty). Skoro masz Light Sunset czy możesz porównać go do któregoś z tych wymienionych przeze mnie?
Planuje zakupić próbki Butter Cream, Light Sunset, Song of Summer, Dune, Warm Muffin i Warm Honey. Chyba jesteśmy kolorystycznie podobne.
A to dobre krycie tzn? Mam dużo naczynek, śladow po trądziku, kryje to w jakim stopniu?

Edytowane przez oktawi7
Czas edycji: 2015-01-03 o 21:49
oktawi7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-03, 21:31   #2040
Noodle Soup
Zadomowienie
 
Avatar Noodle Soup
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 504
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy o minerałach i nie tylko, część XII

Jak z każdymi minerałami, nową formułę Pixie jedni kochają, inni nie lubią. Mi odpowiada. Krycie średnie do mocnego, ale uwaga - trzeba trafić na 'swój' odcień, bo np. Vanilla delight wygląda u mnie ok, a taki Almond milk nic nie kryje i się ciastoli. Na mojej skórze są trwalsze niż Anabelle kryjące, mają delikatne, satynowe wykończenie. Muszę się w końcu zebrać za recenzję na blogu :P
Noodle Soup jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-06 10:16:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:14.