produkty mleczne???? Mogą być przyczyną? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-22, 09:16   #1
Elahaz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 58

produkty mleczne???? Mogą być przyczyną?


Wiem, że o cellulitisie i trąziku było wiele wątków, ale proszę o jakieś konkretne odpowiedzi dot. mojego problemu, moga byc krótkie. Jem dużo jogurtów z otrębami, płatkami owsianymi, lubię płatki rano sobie zjeść. Nie piję mleka tłustego, bo na widok 3,2% robi mi się niedobrze. Moge powiedzieć, że codziennie jem cos mlecznego, poza tym jem dużo o owoców i warzyw, mięso rzadko, nie słodze nic, pije tylko herbatki ziołowe, pu-erh, bo lubię.
Ale nie dość, że mam ookropne podskórne pryszcze, wyglądające jak czerowne guzkowate plamy, to jeszcze strasznie mało jędrną skórę, dużo cellulitisu na pośladkąch i udach, mimo, że jestem osobą szczupłą. Czy na to może miec wpływ np. duża ilość mlecznych potraw?
Błagam o odpowiedź, bo sama nie moge sobie poradzić, tym bardziej, że widząc ostatnio teksty o szkodliwym i niezdrowym wpływie mleka (ciekawe co za człowiek to wymyślił) nie wiem, czy większa jego ilośc może mieć wpływ na moje dolegliwości.


Pozdrawiam.
Elahaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-22, 09:39   #2
Aisling
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 14
Dot.: produkty mleczne???? Mogą być przyczyną?

Nie sądzę, aby twoje problemy mialy jakikolwiek związek ze spożywaniem produktów mlecznych. Objawy, które opisujesz, (cellulit, głębokie zaskórniki, brak jędrności skóry) mogą wskazywać na problemy hormonalne. Myślę, że powinnaś pójść do ginekologa i poprosić go o przepisanie ci badań hormonalnych. Być może masz zbyt wysoki poziom testosteronu w organiźmie albo zaburzenia związane z działaniem hormonów żeńskich. Wtedy ratunkiem jest terapia hormonalna - mnie ona pomogła. Poza tym zwróć uwagę na to, żeby nie pić za dużo kawy, ograniczyć spożycie soli i ostrych przypraw oraz nie jeść po godzinie 20. Powinno pomoc, ale przede wszystkim pomyśl o wizycie u lekarza. Jeśli te dolegliwości mają podłoże hormonalne, a jest to bardzo możliwe, to konieczne jest leczenie. Pozdrawiam
Aisling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-22, 10:09   #3
ma.ko
Zakorzenienie
 
Avatar ma.ko
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Oława:)
Wiadomości: 9 188
GG do ma.ko
Dot.: produkty mleczne???? Mogą być przyczyną?

qrcze ja tez ostatnio jem duzo jogusto i produktow mlecznych no i pije duzo mleka i od jakichs dwoch dni mam na twarzy takie male plamki ale jest ich disc duzo. jakmmyslicie to moze byc od mleka? skaza bialkowa?? ppomozcie
ma.ko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-22, 12:26   #4
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: produkty mleczne???? Mogą być przyczyną?

nie wydaje mi się żeby takie problemy mogło powodować mleko...no chyba że uczulone jesteście
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-22, 13:40   #5
Elahaz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 58
Dot.: produkty mleczne???? Mogą być przyczyną?

Dzięki za odpowiedź
Ja kawy nie pijam w ogóle, nic nie solę, nawet staram się nie przyprawiać. Ale faktycznie moge mieć problemy hormonalne. Jak taka terapia przebiega? Nie jest szkodliwa?
Elahaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-22, 15:50   #6
ma.ko
Zakorzenienie
 
Avatar ma.ko
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Oława:)
Wiadomości: 9 188
GG do ma.ko
Dot.: produkty mleczne???? Mogą być przyczyną?

dzieki za odpowiedz. a ktore produkty (oczywiscie oprocz mleka,serow, jaj, smietany i jogutow) maja duzo bialka?
ma.ko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-23, 10:08   #7
Aisling
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 14
Dot.: produkty mleczne???? Mogą być przyczyną?

Cytat:
Napisane przez Elahaz
Dzięki za odpowiedź
Ja kawy nie pijam w ogóle, nic nie solę, nawet staram się nie przyprawiać. Ale faktycznie moge mieć problemy hormonalne. Jak taka terapia przebiega? Nie jest szkodliwa?
Terapia hormonalna polega na przyjmowaniu codziennie przez kilka miesięcy tabletek zawierających odpowiednie hormony. Przyjmuje się je zwykle tak jak tabletki antykoncepcyjne, czyli codziennie o tej samej porze przez 21 dni + 7 dni przerwy. Tabletki te hamują oddziaływanie androgenów (hormonów męskich), które wbrew nazwie znajdują się również w organizmie kobiety. Nadmiar androgenów powoduje właśnie dolegliwości, które opisujesz. Tabletki te wykazują przy okazji również działanie antykoncepcyjne. Najlepiej pójdź do swojego ginekologa, opowiedz o swoich problemach, poproś o badania na poziom hormonów (chodzi głównie o poziom testosteronu ). Czasem i bez tych badań, po analizie samych objawów lekarz może zapisać terapię hormonalną.
Zwykle nie jest ona szkodliwa, wręcz przeciwnie bywa niezbędna dla zachowania zdrowia. Ale tak jak w przypadku środków antykoncepcyjnych ma swoje działania pożądane i niepożądane. Lekarz na pewno ci o nich opowie, zresztą są bardzo szczegółowo opisane na ulotkach dołączonych do opakowań tych leków.
Pozdrawiam
Aisling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-28, 01:04   #8
Cinnamon213
Raczkowanie
 
Avatar Cinnamon213
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Żyrardów
Wiadomości: 43
GG do Cinnamon213
Dot.: produkty mleczne???? Mogą być przyczyną?

Agnieszka, wydaje mi sie, ze Twoje problemy moga miec zwiazek ze zle zbilansowana dieta... przewaga weglowodanow, przy niewielkim udziale bialka i minimalnym tluszczy... w prawidlowej diecie na kilogram ciala powinny przypadac okolo 2 gramy bialka, 3 weglowodanow i okolo 0,5-1 grama tluszczy (z przewaga nienasyconych)

Cytat:
Napisane przez ma.ko
ktore produkty (oczywiscie oprocz mleka,serow, jaj, smietany i jogutow) maja duzo bialka?
soja, mieso, ryby... natomiast mleko i jogurty maja tego bialka w 100 gramach stosunkowo niewiele
__________________
w ujemnej czasoprzestrzeni i dodatnim duszoczasie...
Cinnamon213 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 07:28   #9
kalija
Zadomowienie
 
Avatar kalija
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 614
Dot.: produkty mleczne???? Mogą być przyczyną?

Cytat:
Napisane przez ma.ko
qrcze ja tez ostatnio jem duzo jogusto i produktow mlecznych no i pije duzo mleka i od jakichs dwoch dni mam na twarzy takie male plamki ale jest ich disc duzo. jakmmyslicie to moze byc od mleka? skaza bialkowa?? ppomozcie
Tak, Ma.ko - za dużo mleka i produktów mlecznych. Też tak mialam. Odstawisz część tych produktów a plamki znikną
kalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:54.