Mene&Moy System, Advanced Cream 30% AHA, kwasy ogólnie kilka konkretnych pytań - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-20, 11:47   #1
genzos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 13

Mene&Moy System, Advanced Cream 30% AHA, kwasy ogólnie kilka konkretnych pytań


Witam,

Po kilku bardzo drogich kuracjach kwasami rok temu u dermatologa za granica, odwazylam sie kupic sama kwasy i przeprowadzac kuracje samodzielnie w domu. Wszystko ok, moja buzia jest bardzo przyzwyczajona do aha30%, ale sytuacja troche sie zmienila, bo odstawilam tabletki i staram sie o dziecko, wiec mam pare pytan:

1. Czy mozna uzywac kwasow przy staraniu sie o dziecko? Czy nie szkodza na plod?

2.Czy mozna stosowac przy przyzwyczajonej skorze kwasy czesciej niz co 7 dni... mam wrazenie ze efekt jest u mnie widoczny przez pierwsze 4 dni, okolo 5 dnia zawsze skora sie pogarasza i musze odliczac do 7 zeby znow sie oczyscic. Ogolnie nie wiem jakich efektow nie oczekuje, bo mi na tradzik zwiazany z PCOS dziala tylko diane, a innych lekow w tym okresie nie chce brac, ale chcialabym sobie chociaz kosmetycznie dopomoc.

3. Z czystej ciekawosci, ten kremik ktory podalam w tytule Mene&Moy System, Advanced Cream 30% AHA naklada sie na noc... czy to nie jest ten sam efekt dzialania zwyklego kwasu aha 30%? czy mozna go zostawiac na buzi dluzej niz na 15 minut.... jaka jest roznica w niepoparzeniu skory tym kremem oraz czy ten sam efekt mozna uzyskac zwyklym kwasem pozostawionym na buzi na dluzej?

4. Czy skora przyzwyczaja sie do kwasow?

Dzieki za odp.
genzos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 12:44   #2
Pannamonia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 101
Dot.: Mene&Moy System, Advanced Cream 30% AHA, kwasy ogólnie kilka konkretnych pytań

Dziewczyno, nie przesadzaj. Ogólnie nie zaleca się robić poważniejszych zabiegów kosmetycznych częściej niż raz na dwa tygodnie, więc daj trochę skórze odpoczywać.

Tego typu zabiegi raczej nie szkodzą dziecku, jednak ze względu na absolutne bezpieczeństwo odradza się wykonywanie jakichkolwiek niepotrzebnych zabiegów w czasie ciąży.

Do takich stężeń kwasu skóra raczej się nie przyzwyczaja, może co najwyżej grubieć i rogowacieć przy zbyt częstym stosowaniu kwasów. Pamiętaj, że biologicznie skóra jest po to, by chronić organizm przed zagrożeniami, więc będzie przystosowywać się do skutecznego pełnienia tej funkcji.

Dodatkowo podejrzewam że takie stężenia kwasu przy regularnym stosowaniu niszczą naturalną barierę skórną przez co wystawiasz się na zwiększone ryzyko infekcji skórnych.

Reasumując - sądzę, że przesadzasz i powinnaś dać sobie bardziej na wstrzymanie.

Edytowane przez Pannamonia
Czas edycji: 2012-09-20 o 12:48
Pannamonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 16:20   #3
genzos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 13
Dot.: Mene&Moy System, Advanced Cream 30% AHA, kwasy ogólnie kilka konkretnych pytań

Jeszcze raz powtorze, nie jestem w ciąży, ale staram się o dziecko, dlatego odstawiłam wszelkie leki- przez to też naprawdę mnie wysypuje i wygląda to bardzo nieciekawie.
Nie wiem dlaczego piszesz, że nie powinnam robić takich zabiegów częściej niż co 14 dni, skoro tę samą kurację robiłam z dermatologiem co 5-7 dni i przy cerze trądzikowej taka właśnie odległość jest polecana. Oczywiście nie stosuję te kuracji co tydzień przez cały rok, lecz 2 razy w roku, na jesień i na wiosne, po ok. 6 zabiegów pod rząd.

Bardzo proszę o konkretne odpowiedzi na moje pytania.
genzos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-21, 14:16   #4
genzos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 13
Dot.: Mene&Moy System, Advanced Cream 30% AHA, kwasy ogólnie kilka konkretnych pytań

up up
genzos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:36.