Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Nasze emocje, uczucia, związki, intymne zwierzenia i pytania. Tutaj uzyskasz wsparcie i porady.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary Wczoraj, 23:22   #1471
Toblerone
Zadomowienie

Dot.: Ludzie z nerwicą oraz depresją- Grupa wsparcia cz.II

Po Trittico 25mg pierwsze 15 minut rano jestem jak w transie. I nie ma mowy wstać po 7-8h snu. Nie istnieje po tym leku u mnei taka opcja w ogóle
A po hydro na bank masz kaca
Stary Wczoraj, 23:28   #1472
Mediterrania
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Toblerone Pokaż wiadomość
Po Trittico 25mg pierwsze 15 minut rano jestem jak w transie. I nie ma mowy wstać po 7-8h snu. Nie istnieje po tym leku u mnei taka opcja w ogóle
A po hydro na bank masz kaca
Kurde, trochę zazdroszczę, na mnie Trazodon/Trittico w ogóle nie działa, 50 mg biorę i nic, w zasadzie mogłabym go nie brać w ogóle i muszę o tym wspomnieć psychiatrze w sumie.
Mediterrania jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 23:38   #1473
Toblerone
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Mediterrania Pokaż wiadomość
Kurde, trochę zazdroszczę, na mnie Trazodon/Trittico w ogóle nie działa, 50 mg biorę i nic, w zasadzie mogłabym go nie brać w ogóle i muszę o tym wspomnieć psychiatrze w sumie.
Mnie likwiduje somatyzację i powoduje wydłużony sen. Antydepresyjnie ani stricte nasennie nie działa ani trochę. Wzięty w dzień, a nie na noc, obniża na 2-3h mocno nastrój.
Stary Dzisiaj, 00:22   #1474
Candy_lips
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kalor Pokaż wiadomość
Właśnie wszystkie moje badania zawsze były w normie, nadwagi nie mam, może nie odżywiam się najlepiej, to na pewno powinnam poprawić, ale źle też nie jest, przynajmniej nie powinno to mieć aż takiego wpływu, bo jem chyba tak przeciętnie. Też zazdroszczę ludziom pełnym energii, nigdy taka nie byłam. Raczej nie jestem specjalnie powolna, ale na pewno mam problem ze skupieniem uwagi, ze zrozumieniem i z czasem reakcji. Osłabiona czuję się bardzo.

Witaminę D suplementuję od kilku miesięcy, tak mi poradziła psychiatra, ostatnio tez magnez i próbuję żelazo, ale najpierw powinnam sobie zbadać poziom tego wszystkiego, ale to raczej w marcu, bo teraz nie mam pieniędzy. Właśnie z tą witaminą to na pewno dobry pomysł, szczególnie jesienią i zimą, suplementacja często pomaga w zmęczeniu i osłabieniu, ale tez właśnie przy obniżonym nastroju.

---------- Dopisano o 23:12 ---------- Poprzedni post napisano o 23:10 ----------

Kurczę tragedia, bez leków nie da się funkcjonować psychicznie, bo z takim nastrojem i atakami paniki nie da się żyć, a z lekami funkcjonowanie fizyczne ograniczone.

Candy_lips, ze snem też tak mam, plus jeszcze problemy z zaśnięciem i wybudzanie się. Czasem biorę trittico, ale po tym jeszcze dłużej śpię.

Dobra, wzięłam wczoraj hydroksyzynę przecież, głupia ja, pewnie dlatego dzisiaj jest aż tak źle. No ale na codzień nie jest duzo lepiej, zawsze po jakiejś wycieczce na pół dnia muszę kilka dni poświecić na regenerację, nie ma możliwości, żebym zrobiła jakiś wypad w środku tygodnia.
Ok rozumiem. No u mnie z koncentracją też średnio, ale i w szkole tak miałam. Ciężko mi było dłużej się nad czymś skoncentrować. Tak, co do witaminy D3, to chyba nie trzeba badać jej poziomu, bardzo łatwo ją stracić jak nie ma słońca, a jedzeniem ciężko uzupełniać, więc pewnie praktycznie każdy ma niedobory i taką standardową dawkę warto brać. Z magnezem podobnie, łatwo go stracić i raczej nic się nie stanie jak będzie się brać zwykłą dawkę. No ale i tutaj nie zawsze jestem systematyczna i nie zawsze biorę. Z żelazem chyba inaczej, bo jednak nie każdy ma niedobór i jeżeli będzie się brać bez badań, to można mieć jego nadmiar, a to chyba jak pamiętam może być groźne.

No tak, też czasem mam problemy z zaśnięciem. No i te niewyspanie. Chociaż ostatnio jak ten rytm muszę mieć bardziej uporządkowany, odkąd zaczęłam pracować, to mimo że jest ciężko i jestem osłabiona jak piszę, to chociaż zasypiam trochę wcześniej, jeszcze nie super, bo czasem i tak późno, ale lepiej. No a tak potrafiłam zasnąć rano i spać do 15 jak nie miałam pracy. Teraz budzę się niewyspana, ale zawsze jest trochę lepiej. Jest też zmęczenie z pracy, ale mam jeszcze jeden dzień wolny i mogę pospać dzisiaj, ale czuję, że jak zejdę zaraz to niedługo zasnę, zmęczenie łapie jeszcze bardziej, więc chociaż pośpię jeszcze w ten dzień wolny. Też na noc mam trittico, ale z nim jest różnie u mnie, czasem pomaga zasnąć, a czasem nie. Jakbym była zdenerwowana i nie mogła przez to zasnąć, to wtedy by raczej nie pomogło. No a tak normalnie może pomóc i sen jest mocniejszy, ale nie jest to dla mnie jakiś mocny lek. Chociaż to dobre, bo może tak bardzo nie uzależnia. Hydroksyzynę kiedyś brałam doraźnie, w sumie pomagała trochę wyluzować w niektórych sytuacjach. Też nie jest chyba jakaś mocna, ale było nawet w porządku. Wtedy brałam Venlectine, Trittico i Hydroksyzynę doraźnie, teraz Venlectine i Trittico. Kiedyś krótko brałam Asentrę, ale źle się czułam i to nie mijało, więc psychiatra powiedziała, żeby odstawić.

Edytowane przez Candy_lips
Czas edycji: Dzisiaj o 00:26
Candy_lips jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 00:25   #1475
kalor
Gazela inteligencji

Na leki i witaminy mam pudełeczko na cały tydzień, biorę wszystko na raz i nie zapominam bardzo mi pomogło w regularnym przyjmowaniu wszystkiego, a myślałam, że to taki gadżet tylko
Stary Dzisiaj, 00:27   #1476
Candy_lips
Zakorzenienie

Aha takie pudełko, to fajnie też chyba kupię Ja właśnie witaminy też jakiś czas brałam, ale niestety nie dodały mi energii i odpuściłam po miesiącu czy dłuższym czasie.
Candy_lips jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 11:42   #1477
Mediterrania
Raczkowanie

Też myślałam o takim pudełku, ale kurczę część tabsów biorę w pracy na przykład, czasami nie ma mnie w domu do późnego wieczora itd. Ale może się jednak skuszę.

U mnie to oprócz esci, trileptalu, trazodona, to witamina B1, B12, magnez i osłona. Czyli 7 wychodzi!

Edytowane przez Mediterrania
Czas edycji: Dzisiaj o 11:43
Mediterrania jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Dzisiaj, 12:36   #1478
kalor
Gazela inteligencji

Cytat:
Napisane przez Mediterrania Pokaż wiadomość
Też myślałam o takim pudełku, ale kurczę część tabsów biorę w pracy na przykład, czasami nie ma mnie w domu do późnego wieczora itd. Ale może się jednak skuszę.

U mnie to oprócz esci, trileptalu, trazodona, to witamina B1, B12, magnez i osłona. Czyli 7 wychodzi!
Ja mam takie dość małe, 2 rzędy po 4 przegródki (na dni i jedna na dodatkowe tabletki, tam trzymam doraźne), z mini pokrowcem, kupiłam w tigerze. 7 tabletek to by się chyba nie zmieściło ale zależy od rozmiaru. Noszę je czasem ze sobą, dzisiaj na przykład łykałam w autobusie, bo nie miałam na nic czasu rano. Fajnie właśnie, że jest takie przenośne.
Stary Dzisiaj, 14:23   #1479
Anonimka1988
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez kalor Pokaż wiadomość
Na leki i witaminy mam pudełeczko na cały tydzień, biorę wszystko na raz i nie zapominam bardzo mi pomogło w regularnym przyjmowaniu wszystkiego, a myślałam, że to taki gadżet tylko
Ale nie można zażywać wszystkiego na raz, bo niektóre pierwiastki wzajemnie ze sobą "konkurują". Na przykład wapń i magnez.

---------- Dopisano o 14:23 ---------- Poprzedni post napisano o 14:21 ----------

Mam bardzo silne napięcie i skurcze mięśni ( są twarde jak beton podobno), chodzę na rehabilitację, ale tam stwierdzono, że nie da się ich rozluźnić.
Co może mi pomóc, czy któryś z tych leków jakie zażywacie działa też na mięśnie?

Nowe wątki na forum Intymnie

Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości