Praca dla mężczyzny - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-03, 11:53   #31
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Zarobki kobiet i mężczyzn.

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 10:48   #32
Estera May
Raczkowanie
 
Avatar Estera May
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 56
Dot.: Zarobki kobiet i mężczyzn.

Prawda jest taka, że kobiety często nie stawiają żądań i nie doceniają swoich możliwości. Też tak miałam na początku. Pracuję w branży IT - dominują tam mężczyźni, ale nauczyłam się już od nich asertywności. Kiedy przechodziłam pracować w primesoft umiałam już określić swoje wymagania finansowe - adekwatne do umiejętności i stawki rynkowej. Praca jest okej a ja mam czyste sumienie, że zarabiam tyle ile powinna osoba na danym stanowisku.
Z drugiej strony to przykre, że niektórzy pracodawcy wykorzystują nieporadność negocjacyjną kobiet i płacą im mniej niż facetom.
Estera May jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 08:54   #33
MadSyndrome
Zadomowienie
 
Avatar MadSyndrome
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 358
Dot.: Zarobki kobiet i mężczyzn.

[1=f36f09c64670dbbf8506d7b 7195631196fb4f2ce_65c2c81 98d77a;35466185]

w mojej firmie są.[/QUOTE]

nie są, ale umowa o pracę obowiązuje także utrzymywanie sekrecików mówią Wam, że macie takie same stawki, a widziałaś wyciągi z wypłaty kolegów? No właśnie faceci wszędzie zarabiają więcej, ogólnie się o tym po prostu nie mówi
__________________

MadSyndrome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 09:34   #34
isabelka00
Wtajemniczenie
 
Avatar isabelka00
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 037
Dot.: Zarobki kobiet i mężczyzn.

Cytat:
Napisane przez MadSyndrome Pokaż wiadomość
nie są, ale umowa o pracę obowiązuje także utrzymywanie sekrecików mówią Wam, że macie takie same stawki, a widziałaś wyciągi z wypłaty kolegów? No właśnie faceci wszędzie zarabiają więcej, ogólnie się o tym po prostu nie mówi
co za głupoty, a nie przyjdzie ci do głowy że koledzy mają wiecej bo są LEPSZYMI pracownikami od koleżanek???
__________________
Życie jest łatwiejsze niż się Nam się wydaję. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia.
isabelka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 16:32   #35
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Zarobki kobiet i mężczyzn.

Poza tym są prace w których zarobki rzeczywiście są równe bez względu na płeć np. call center. Tam każdy dostaje tyle samo niezależnie od wieku, wykształcenia, stażu pracy czy płci
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 22:13   #36
mylady21
Wtajemniczenie
 
Avatar mylady21
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 529
Dot.: Zarobki kobiet i mężczyzn.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Bywają. To się zdarza coraz rzadziej, bo mężczyźni się robią sfeminizowani, ale na ogół bardziej się koncentrują na tym co robią - oraz nie mają PMSów, kaprysów, humorów, histerii etc. Znowu jako kobieta stwierdzam to z przykrością. Na szczęście są wyjątki.
__________________
Im dalej w las, tym więcej drzew.
mylady21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 22:29   #37
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Zarobki kobiet i mężczyzn.

Cytat:
Napisane przez Kofam smazone pomidory Pokaż wiadomość
Zgadzacie się z tymi hipoteazami przyczyn mniejszych zarobków kobiet? (Z artykułu "Czy zarobki mają płeć?")

Hipoteza nr 1, zainspirowana "Płcią mózgu", głośną książką psycholożki Anne Moir i dziennikarza Davida Jessela. Statystyczna przedstawicielka "straconych" ma nie tylko inny mózg, ale w ogóle jest zasadniczo inna, w szczególności zaś mniejsza od swego statystycznego kolegi. Mniejsza jest, więc mniej je, mniej metrów zajmuje i mniej zużywa prądu - mniej o 621 zł.

Hipoteza nr 2. Statystyczna zakochana kobieta pragnie, by statystyczny obiekt jej uczuć więcej od niej zarabiał, bo ona wie, że on się od tego zacznie prężyć i ogólnie mu to i owo wzrośnie. Choćby poziom samozadowolenia.
Czytałam "płeć mózgu" i hipoteza 1. jest niedorzeczna. Nie wiem czy to ty jesteś jej autorką czy jakiś pseudo dziennikarz, ale skąd się wzięło 621PLN? Zgadzam się, że statystycznie jesteśmy nizsze i mnie jemy, ale litości: metraż, prąd?
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-02-07, 18:52   #38
czarownica_9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23
Praca ponad siły

Witajcie

Mam do Was pytanie, szczególnie skierowane do Pań.
Jak to jest z pracą Waszych mężczyzn? Pracują w standardowym wymiarze godzin czy może przepracowują się? Są pracownikami produkcyjnymi czy może biurowymi? Co robią po przyjściu do domu? Pomagają Wam w domu? Czy może po powrocie do domu dalej siedzą z nosem w firmowym laptopie albo papierach? Jeśli tak, to jak sobie z tym radzicie?

Będę Wam wdzięczna za odpowiedzi
czarownica_9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-25, 17:08   #39
kaskaniska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 11
Dot.: Praca dla mężczyzny

Bez przesady, nie zawsze jesli gdzies jest powiedziane ze praca jest dla mezczyzny, to oznacza zaraz dyskryminacje... szczegolnie przy pracach fizycznych, to wynika chocby z przepisow bhp - kobiety nie moga dzwigac tyle co mezczyzni, wiec sprawa jest chyba oczywista. Druga rzecz to czasem pracodawca moze miec swoje okreslone wymagania, ktore wynikaja z jakichs powodow dla niego zrozumialych i istotnych. Np. kiedy pradowca daje prace z noclegiem i pokoje nie sa jednoosobowe tylko jakos laczone i ma wolne miejsce pracy z noclegiem dla kobiety, to tez dyskryminacja?

Bardziej by mnie nartwilo ze kobiety za ta sama prace dostaja mniejsze wynagrodzenia...
kaskaniska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-25 18:08:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:32.