Cera tłusta z regularnym trądzikiem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-15, 21:49   #1
ruda251252
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 27
Exclamation

Cera tłusta z regularnym trądzikiem


Mam cerę tłustą, non stop męczy mnie trądzik, a do tego jeszcze paradoksalnie łuszczy mi się naskórek, skóra jest sucha i "gruzełkowata". Nie wiem, co mam z tym zrobić.
Stosuję żel micelarny do mycia rano i wieczorem, ale nic poza tym. Nie wiem, jaki krem na dzień nakładać, żeby nie pogorszyć sytuacji, więc wolę z niego rezygnować. Niestety wtedy skóra zaczyna się łuszczyć, zatem stosuję piling i nakładam krem nawilżający, ale wtedy z kolei wyskakuje mi jeszcze więcej krost, niż zwykle. Tkwię w błędnym kole. Co mam zrobić? Może jednak znajdą się jakieś kosmetyki idealne dla mnie?
ruda251252 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-16, 08:26   #2
milka0105
Raczkowanie
 
Avatar milka0105
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 180
GG do milka0105
Dot.: Cera tłusta z regularnym trądzikiem

Może najpierw warto by było odwiedzić dermatologa? on chyba najlepiej poradzi Ci co masz stosować,żeby poprawić wygląd Twojej cery.
__________________
[ross_i]916117[/ross_i]
milka0105 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-16, 09:28   #3
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Cera tłusta z regularnym trądzikiem

Cytat:
Napisane przez ruda251252 Pokaż wiadomość
Mam cerę tłustą, non stop męczy mnie trądzik, a do tego jeszcze paradoksalnie łuszczy mi się naskórek, skóra jest sucha i "gruzełkowata". Nie wiem, co mam z tym zrobić.
Stosuję żel micelarny do mycia rano i wieczorem, ale nic poza tym. Nie wiem, jaki krem na dzień nakładać, żeby nie pogorszyć sytuacji, więc wolę z niego rezygnować. Niestety wtedy skóra zaczyna się łuszczyć, zatem stosuję piling i nakładam krem nawilżający, ale wtedy z kolei wyskakuje mi jeszcze więcej krost, niż zwykle. Tkwię w błędnym kole. Co mam zrobić? Może jednak znajdą się jakieś kosmetyki idealne dla mnie?
Przede wszystkim dbaj o skórę regularnie. Dobrych kosmetyków jest mnóstwo, ale skoro nie chce Ci się czytać wątków, to nie pomogę. Idź do dermatologa.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-16, 12:17   #4
GreenEyeAngel
Przyczajenie
 
Avatar GreenEyeAngel
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 28
Dot.: Cera tłusta z regularnym trądzikiem

Mi zawsze coś wyskakuje jak przesuszę skórę. I wtedy przetłuszcza się jeszcze bardziej. Tłustą skórę trzeba regularnie nawilżać. Może masz nieodpowiedni krem? (sprawdź skład, czy nie zawiera np. paraffinum liquidum). Przetestowałam już masę kremów i dla mnie sprawdza się humektan, kupiony w aptece. Poza tym, może ten peeling jest też winowajcą. Myślę, że powinnaś używać wyłącznie enzymatycznego, mechaniczny zazwyczaj nasila "wysyp".

Edytowane przez GreenEyeAngel
Czas edycji: 2012-09-16 o 12:18
GreenEyeAngel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-16, 14:37   #5
ruda251252
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 27
Dot.: Cera tłusta z regularnym trądzikiem

Cytat:
Napisane przez milka0105 Pokaż wiadomość
Może najpierw warto by było odwiedzić dermatologa? on chyba najlepiej poradzi Ci co masz stosować,żeby poprawić wygląd Twojej cery.
Byłam u dermatologa, ale odniosłam wrażenie, że jest on mniej kompetentny ode mnie.:/ Przypisał mi maść za 50 zł (Skinoren, czy jakoś tak), którą stosowałam przez ponad rok, ale problemów z cerą się nie pozbyłam. Odwiedziłam ponownie tego samego lekarza i dostałam od niego tabletki. Nie stosowałam ich zbyt długo, bo okazało się, że jestem uczulona na jakiś składnik i dostałam wysypki. Zraziłam się do dermatologów i już wolę działać na własną rękę, niż marnować czas i nerwy.
ruda251252 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-16, 16:21   #6
Rainberry
Mroczny Elf św. Mikołaja
 
Avatar Rainberry
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Miasto Królów Polskich
Wiadomości: 1 205
Dot.: Cera tłusta z regularnym trądzikiem

Cytat:
Napisane przez ruda251252 Pokaż wiadomość
Mam cerę tłustą, non stop męczy mnie trądzik, a do tego jeszcze paradoksalnie łuszczy mi się naskórek, skóra jest sucha i "gruzełkowata". Nie wiem, co mam z tym zrobić.
Stosuję żel micelarny do mycia rano i wieczorem, ale nic poza tym. Nie wiem, jaki krem na dzień nakładać, żeby nie pogorszyć sytuacji, więc wolę z niego rezygnować. Niestety wtedy skóra zaczyna się łuszczyć, zatem stosuję piling i nakładam krem nawilżający, ale wtedy z kolei wyskakuje mi jeszcze więcej krost, niż zwykle. Tkwię w błędnym kole. Co mam zrobić? Może jednak znajdą się jakieś kosmetyki idealne dla mnie?
Hej, też mam cerę skłonną do wyprysków i do tego odwodnioną, czasami przesuszona. Zerknij na mojego bloga - opisałam pielęgnację, jaka mi pomaga. Niedługo dodam też recenzję kremu, o którym tam wspomniałam, a który używam od niedawna i ewidentnie działa. Do tego jest pierwszym przeciwtrądzikowym, który jednocześnie nawilża. Niestety jesień przyszła i czuję to na skórze - będę musiała używać na ten krem dodatkowo jakiegoś nawilżacza.
Rainberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 17:21   #7
ClaudiaWiniar
Raczkowanie
 
Avatar ClaudiaWiniar
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 130
Dot.: Cera tłusta z regularnym trądzikiem

Pij dużo wody i jedz pomidory, marchewkę(soki z marchwi). Ogranicz fast foody. Mi osobiście zdrowa dieta troszkę pomogła na trądzik, ale to naprawdę nie był spektakularny efekt. Mam podobny problem i mi z suchością skóry pomogła pianka oczyszczająca z iwostinu i tonik rumiankowy z ziaji. Na syfy mam epiduo, nie stosuję codziennie, co jakiś czas kiedy cera jest gotowa, czyli nie jest podrażniona i takie tam, na ropne krosty punktowo na każdą noc. Ja stosuję krem nawilżająco-matujący z serii under20, ma on opinię zapychacza, aczkolwiek mnie nie zapycha i ładnie nawilża, a efekt matujący to miły dodatek
ClaudiaWiniar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-18, 14:50   #8
mvm
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 17
Dot.: Cera tłusta z regularnym trądzikiem

na swoim blogu mam opisaną pielęgnację takiej cery więc jak chcesz to zajrzyj
mvm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 00:35   #9
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Cera tłusta z regularnym trądzikiem

Cytat:
Napisane przez ruda251252 Pokaż wiadomość
Byłam u dermatologa, ale odniosłam wrażenie, że jest on mniej kompetentny ode mnie.:/ Przypisał mi maść za 50 zł (Skinoren, czy jakoś tak), którą stosowałam przez ponad rok, ale problemów z cerą się nie pozbyłam. Odwiedziłam ponownie tego samego lekarza i dostałam od niego tabletki. Nie stosowałam ich zbyt długo, bo okazało się, że jestem uczulona na jakiś składnik i dostałam wysypki. Zraziłam się do dermatologów i już wolę działać na własną rękę, niż marnować czas i nerwy.

od 10 lat leczę się na trądzik i powiem ci, że maści i kremy od dermatologów pomogą ale być może tylko na chwilę i trądzik znów wroci

idź do ginekologa endokrynologa i zrób sobie badania hormonalne, podejrzewam, że za częśc z nich będziesz musiała zrobić prywatnie, ale być może tutaj tkwi przyczyna

przyczyny też mogę być inne, ale nie wiemy ile masz lat i jakich dokładnie kosmetyków używasz
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:20.