Zielenica - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-13, 08:01   #1
1985Magda
Przyczajenie
 
Avatar 1985Magda
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Mysłowice
Wiadomości: 13
GG do 1985Magda

Zielenica


Witam wszystkie Panie. To mój pierwszy post, niestety nie jest on przyjemny, ale od początku. Jakieś dwa tygodnie temu koleżanka, która uczy się zakładania tipsów więc postanowiłam spełnic role królika doświadczalnego, niestety skutek był opłakany. Po dwóch dniach odpadł jeden paznokieć, ale nie w tym problem. Wczoraj odpadł mi cały tips razem z żelem, a na paznokietku miałam takie zielone odbarwienie. Myślałam, że to może z tego kleju. Niestety koleżanki nie było więc wybrałam sie do kosmetyczki. No i tu zaczął się cały problem. Kosmetyczka powiedziała, że nie założy mi tipsa bo mam na tym palcu grzybicę a dokładnie zielenicę . Powiedziała wprawdzie, że to nic groźnego i musze przemywać paznokieć spirytusem, ale póki co nic nie może zrobic bo może się to przenieść na inne paznokcie. Mam do was takie pytanie jak długo będę to leczyc, czy mogę ten paznokieć pomalować i (może to pytanie jest głupie ale nigdzie nie moge znaleźć informacji na ten temat) czy moge kogoś tym zarazić?? (mam 10-miesięczna córkę)
1985Magda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-13, 08:27   #2
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Zielenica

Po pierwsze, to, o czym prawdopodobnie myślała kosmetyczka to tzw "Zielona bakteria", czy bakteria z grupu pesudomonas. Jeżeli paznokietki były podpowietrzane, mogłaś się nią zarazić, gdyz wystepuje ona pospolicie w naszej kanalizacji.
Co do przermywania spirytusem, to mam pewne obiekcje, czy będzie skuteczny- na te chorobę są specjalne preparaty.
"Zielona bakteria" sama nie przeniesie sie na inne paznokcie, ale mogłaby np na brudnym narzędziu.
Jeżeli jesteś na 100% pewna, że to zakażenia pseudomonas, to możesz spac spokojnie- zrosnie, jednakze kosmetyczka nie jest lekarze i nie powinna stawiać diagnozy, ja bym na Twoim miejscu udała sie do dermatologa.
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-13, 08:44   #3
1985Magda
Przyczajenie
 
Avatar 1985Magda
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Mysłowice
Wiadomości: 13
GG do 1985Magda
Dot.: Zielenica

Czyli twierdzisz, że źle robię przemywając to spirytusem? Mam tego nie robić? Nie wiedziałam, że to, aż tak poważne, że musze z tym iść do lekarza
1985Magda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-13, 20:09   #4
guga1
Wtajemniczenie
 
Avatar guga1
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 317
Dot.: Zielenica

lepiej idz do lekarza, lepiej dmuchac na zimno.
a przemywac sproboj woda utlenowa,zlelna bakteria to beztlenowiec i przy stycznosci z tlenem nie rozwija sie, musisz poczekac az zrosnie. Ale najlepiej idz do lekarza bo nigdy nie wiadomo co to jest.
guga1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-17, 08:57   #5
1985Magda
Przyczajenie
 
Avatar 1985Magda
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Mysłowice
Wiadomości: 13
GG do 1985Magda
Dot.: Zielenica

A dziewczyny ile może upłynąć czasu zanim mi to zejdzie? Zrobiłam zdjątko może teraz cos więcej powiecie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1390.jpg (35,5 KB, 101 załadowań)
__________________
Madzik
1985Magda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:51.