odpowiednie kremy na noc i na dzień dla cery tłustej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-29, 17:19   #1
BETI23092006
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1

odpowiednie kremy na noc i na dzień dla cery tłustej


Proszę o doradzenie jaki krem powinien być używany do cery tłustej i mieszanej. W ciągu dnia i na noc.
BETI23092006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 21:48   #2
madelaine_16
Rozeznanie
 
Avatar madelaine_16
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Wiadomości: 684
Dot.: odpowiednie kremy na noc i na dzień dla cery tłustej

Ja używam matującego kremu lirene z filtrem na dzień.Dobrze działa i ma średni filtr który mi wystarcza.Na noc stosuje różne inne odżywcze,głównie firmy oriflame i nie mam większych problemów z cerą.
madelaine_16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-01, 10:05   #3
dariaa161
Raczkowanie
 
Avatar dariaa161
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 30
Dot.: odpowiednie kremy na noc i na dzień dla cery tłustej

Cera tłusta i mieszana wymagają szczególnej pielęgnacji. Mieszana wymaga regulacji pracy gruczołów łojowych w strefie T, a intensywnego nawilżenia suchych policzków. Obie jednak wymagają odpowiedniego nawilżenia, gdyż to że się świecą nie oznacza wcale, jak większość z nas myśli, że skóra jest mocno nawilżona i nie przyjmuje już kosmetyków. Nadmierny łojotok to jej mechanizm obronny na warunki środowiska, nieodpowiednie kosmetyki, procesy hormonalne zachodzące w organizmie, czy nieodpowiednia dieta.Jednak niestety w tych czasach, sztucznego jedzenia, konserwantów i niszczenia naszego organizmu terapiami antybiotykowymi trudno jest znaleźć przyczynę nadmiernego łojotoku,a od tego powinno się zacząć.
Sama mam cerę mieszaną, ze skłonnością do powstawania zaskórników i krostek, zwłaszcza przed okresem. Wypróbowałam już naprawde mnóstwo kremów różnorodnych firm, od najtańszych jak Ziaja, do profesjonalnych zakupywanych w gabinecie kosmetycznym, po kosmoceutyki apteczne. Ciężko jest mi dobrać odpowiedni krem,a może chodzi o to że jestem perfekcjonistką i dążę do idealnie gładkiej cery, co niestety może mi sie nigdy nie udać. Więc do rzeczy... Godny polecenia według mnie jest "sebum control" firmy Clarena. Używałam normaderm Vichy i szczerze mówiąc nie jest wart swojej ceny. Niestety nie pasują mi żadne kremy Ziaji, a szkoda bo to niedroga polska firma. Kremy Lirene z serii 25+ jak dla mnie do niczego. Od niedawna zaczęłam używac kosmetyków La Roche Posay z serii effaclar i jestem po prostu zachwycona!Polecam szczególnie żel do mycia twarzy, płyn micelarny do demakijażu, a z kremów effaclar duo. Ten krem zawiera niskie stężenie kwasów owocowych może troche szczypać ale mnie tylko na początku. Krem świetnie reguluje prace gruczołów, delikatnie złuszcza ujednolicając cerę. Stosując go na noc działa na mnie jak nawilżacz. Nie przepadam nakładać kremów rano, pod makijaż bo wtedy trzyma mi się on dużo krócej więc większość kremów stosuje na noc. Ewentualnie na dzień effaclar M.Jakiś czas temu miałam problem z trądzikiem, dermatolog zastosował u mnie terapię antybiotykową, ale zaznaczam że tylko w maści nic doustnie. Lek pomógł, ale moja skóra była w strasznym stanie, łuszczyła się i nic nie było w stanie jej pomóc. I wtedy poczytałam i kupiłam effaclar H. Krem intensywnie nawilżający po zabiegach kosmetycznych czy dermatologicznych i ten krem uratował moją skórę, polecam!Poza tym jeśli się malujesz proponuje używać podkładów mineralnych. Moja cera od razu je pokochała i jeśli nawet zacznie się świecić to dopiero pod koniec dnia. Wniosek taki że podkłady sa bardzo delikatne, nie podrażniają skóry i nie wywołują reakcji obronnej w postaci łojotoku. Polecam sczzególnie puder mineralny firmy Art Deco, rewelacja, świetnie kryje. Gdybyś miała jeszcze jakieś pytania pisz śmiało Pozdrawiam
dariaa161 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:35.