Zoely - wątek zbiorczy! - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-10, 22:39   #91
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez anettta5 Pokaż wiadomość
Hejka. Mam takie pytanie. Biorę już prawie rok tabl. asubtela i lekarz zmienił mi teraz na zoely. Czy jak skończę opakowanie asubtela zrobię 7-dniową przerwę i zacznę brać zoely to czy przy współżyciu muszę zabezpieczać się na razie jakimiś innymi metodami czy to nic nie zmienia??
weź zoely w pierwszy dzien krwawienia z odstawienia, wtedy bedziesz bezpieczna.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 07:22   #92
pszczolka_maja1979
Raczkowanie
 
Avatar pszczolka_maja1979
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 310
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez anettta5 Pokaż wiadomość
Hejka. Mam takie pytanie. Biorę już prawie rok tabl. asubtela i lekarz zmienił mi teraz na zoely. Czy jak skończę opakowanie asubtela zrobię 7-dniową przerwę i zacznę brać zoely to czy przy współżyciu muszę zabezpieczać się na razie jakimiś innymi metodami czy to nic nie zmienia??
Na podobne pytanie odpowiadałam na str.2 (post 54).

Zgodnie z ulotką są 2 opcje przy zmianie tabletek:
- zaleca się
- przyjąć pierwszą tabletkę ZOELY w następnym dniu po przyjęciu ostatniej tabletki poprzednich antyków, czyli bez robienia przerwy,
- można również
- zacząć brać ZOELY po zwykle stosowanej przerwie (w zależności od systemu "21+7" lub "24+4"), czyli w przypadku Asubteli po 7 dniach.

W obu przypadkach ciągłość zabezpieczenia jest zapewniona
pszczolka_maja1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 17:42   #93
werta
Raczkowanie
 
Avatar werta
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 31
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez pszczolka_maja1979 Pokaż wiadomość
Na podobne pytanie odpowiadałam na str.2 (post 54).

Zgodnie z ulotką są 2 opcje przy zmianie tabletek:
- zaleca się - przyjąć pierwszą tabletkę ZOELY w następnym dniu po przyjęciu ostatniej tabletki poprzednich antyków, czyli bez robienia przerwy,
- można również - zacząć brać ZOELY po zwykle stosowanej przerwie (w zależności od systemu "21+7" lub "24+4"), czyli w przypadku Asubteli po 7 dniach.

W obu przypadkach ciągłość zabezpieczenia jest zapewniona
Hej, ja dziś dostałam te tabletki, zmieniam z rigevidon i mi moja gin. uprzedziła, że jeśli wezme je po 7 dniowej przerwie to przez pierwszy miesiąć "opakowanie" muszę się dodatkowo zabezpieczać.
werta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 19:01   #94
Agata199
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 22
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Słuchajcie pomozcie bralam zoely ale przeszlam na diane 35
i zaczełam brac diane po skonczeniu tabletek placebo dobrze zrobilam bylam zabezpieczona? czy diana jest silniejsza niz zoely bo wyczytalam ze jesli przechodzi sie na silniejsze to jest sie zabezpiecoznym
Agata199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 19:57   #95
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez Agata199 Pokaż wiadomość
Słuchajcie pomozcie bralam zoely ale przeszlam na diane 35
i zaczełam brac diane po skonczeniu tabletek placebo dobrze zrobilam bylam zabezpieczona? czy diana jest silniejsza niz zoely bo wyczytalam ze jesli przechodzi sie na silniejsze to jest sie zabezpiecoznym
Dobrze zrobiłaś i jesteś bezpieczna. Diane to najmocniejsze tab. na rynku.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 20:14   #96
Agata199
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 22
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

dziekuje za odpowiedz
zastanawim sie na dpowortem do zoely bo czytam o dianie i ma starsznie duzo skutkow ubocznych no i to co piszesz jest strasznie silna;/
tylko troche drogie jest zoely ;/;/ a opakowanie konczy sie nie wiadomo kiedy i juz tzreba nowe kupic
Agata199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 20:20   #97
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez Agata199 Pokaż wiadomość
dziekuje za odpowiedz
zastanawim sie na dpowortem do zoely bo czytam o dianie i ma starsznie duzo skutkow ubocznych no i to co piszesz jest strasznie silna;/
tylko troche drogie jest zoely ;/;/ a opakowanie konczy sie nie wiadomo kiedy i juz tzreba nowe kupic
Diane nawet nie są uznawane jako tabletki anty w rejestrze leków. Jeśli lekarz wypisał Ci je tylko ze względu na antykoncepcję to uciekaj od niego jest wiele fajnych tabletek w granicach 20-30 zł o niewielkiej zawartości hormonów, które toleruje bardzo dobrze wiele kobiet
Ja bym Ci radziła pójście do innego, dobrego lekarza i z nim pogadanie o tym
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-13, 20:52   #98
Agata199
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 22
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

przepisał mi tylko jako tabletki antykoncepcyjne...;/
skoncze opakowanie i wracam do zoely wybralam 4 opakowania ich i bylam mega zadowolona
Agata199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-13, 21:03   #99
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Diane 35 silna? Eee, to co powiecie dziewczyny na dwufazowy Anteovin, który ma 0,05mg estrogenu Diane35, tak jak Cilest mają 0,035mg, a popularne tabletki 0,02-0,03mg. Wartości gestagennego składnika się nie porównuje, bo mają różne działanie.

Agata, jak Ci służą Zoely, to je bierz i nie patrz na kasę, wiem, że łatwo gadać, ale zdrowie jest naprawdę najważniejsze, przyoszczędzić można na kosmetykach, ciuchach, słodyczach, a do tego za jakiś czas na pewno stanieją, tak jest zawsze z nowościami.
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 15:44   #100
scheria
Przyczajenie
 
Avatar scheria
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Mi również lekarz zapisał zoely. Ponieważ po przednich tabletkach ( Novynette) byłam strasznie drażliwa, często bolała mnie głowa i fatalnie się czułam, co opakowanie to gorzej...

Teraz jestem na pierwszym opakowaniu zoely ( do końca zostało mi 6 tabletek + 4 placebo). Jako, że jest to pierwsze opakowanie trudno mi coś więcej napisać( zobaczymy jak będzie przy drugim)

Wielkim minusem
- u mnie jest totalny spadek libido:(
(Jeżeli nie zmieni się to przy 2 opakowaniu to daruje sobie te tabletki)
-Również częściej oddaje mocz ( ok. 10 razy dziennie), nie wiem czy jest to związane z tabletkami nigdy wczesniej nie miałam takich problemów.
- Jak przy Novynette tyłam wiecznie zła tak przy Zoely częściej płacze???

Plusy
-nie przytyłam
- nie wymiotuje
- nie mam plamień

Zobaczymy jak to będzie gdy przyjdzie "okres" i jak będę się czuła przy 2 opakowaniu
scheria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 08:25   #101
dorusss90
Zakorzenienie
 
Avatar dorusss90
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 765
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

u mnie tez niestety zauwazylam ogromny spadek libido czy są jakieś tabletki które bierze sie przy antykoncepcji ktore niweluja troche wszelkie ich minusy?
__________________

dorusss90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-17, 08:59   #102
scheria
Przyczajenie
 
Avatar scheria
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez dorusss90 Pokaż wiadomość
u mnie tez niestety zauwazylam ogromny spadek libido czy są jakieś tabletki które bierze sie przy antykoncepcji ktore niweluja troche wszelkie ich minusy?
Hej, Mam kuzynkę która pracuje w aptece i mówi że wszystkie te tabletki które mają poprawić libido ( przy antykoncepcji), tak na prawdę nic nie daje. Chodzi tu żeby zarobić na nas

Trzeba zmienić tabletki albo stosować inna antykoncepcje;/
scheria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 12:43   #103
Annabella_
Raczkowanie
 
Avatar Annabella_
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 322
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez dorusss90 Pokaż wiadomość
u mnie tez niestety zauwazylam ogromny spadek libido czy są jakieś tabletki które bierze sie przy antykoncepcji ktore niweluja troche wszelkie ich minusy?
Są kobiety, które nie mogą brać tabletek antykoncepcyjnych, właśnie przez spadek libido. (nie przez zdrowotne predyspozycje)Możesz zmienić tabletki, pogadać z ginekologiem, ale równie dobrze przy następnych może być tak samo.
__________________

Chudnę
Annabella_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 11:06   #104
pate
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Dziewczyny, poradźcie..

Biorę od ponad dwóch lat YAZ. Od trzech miesięcy zauważyłam, że mój organizm zatrzymuje wodę, przy końcu opakowania tabletek ważę o 2 kg więcej niż normalnie, przy tabletkach placebo mój organizm pozbywa się nadmiaru wody - chodzę bardzo często do toalety. W związku z tym czuje duży dyskomfort. Chciałabym zmienić tabletki na Zoely. Czy muszę je wziąć od razu pomijając tabletki placebo? Czy mogę jednak zrobić sobię tę czterodniową przerwę aby mój organizm pozbył się tej wody po Yazie? Czy będe wtedy zabezpieczona?
pate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 12:59   #105
pszczolka_maja1979
Raczkowanie
 
Avatar pszczolka_maja1979
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 310
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez pate Pokaż wiadomość
Dziewczyny, poradźcie..

Biorę od ponad dwóch lat YAZ. Od trzech miesięcy zauważyłam, że mój organizm zatrzymuje wodę, przy końcu opakowania tabletek ważę o 2 kg więcej niż normalnie, przy tabletkach placebo mój organizm pozbywa się nadmiaru wody - chodzę bardzo często do toalety. W związku z tym czuje duży dyskomfort. Chciałabym zmienić tabletki na Zoely. Czy muszę je wziąć od razu pomijając tabletki placebo? Czy mogę jednak zrobić sobię tę czterodniową przerwę aby mój organizm pozbył się tej wody po Yazie? Czy będe wtedy zabezpieczona?
Skoro piszesz, że dopiero planujesz zmianę na ZOELY, to zapewne nie masz jeszcze ulotki nich. W poście nr 54 i 92 cytowałam jej fragment dotyczący właśnie przechodzenia z jednych tabletek na inne. Obie zalecane tam formy zapewniają skuteczność antykoncepcyjną. Czy pozbędziesz się wody? - tego nie wiem, to twoje subiektywne odczucia i obserwacje.

Edytowane przez pszczolka_maja1979
Czas edycji: 2012-09-25 o 13:01
pszczolka_maja1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 21:15   #106
Agata199
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 22
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Hej słuchajcie nie chce odsyłania do ulotki bo ostatnio czytalam i niezbyt zakumałam jak z tą zmiana jest bo nic nie pisze czy jest sie zabezpieczonym czy nie ...

Więc moje pytanie brzmi jak pisalam wczesniej bralam zoley ponad 4 miesiace ale ze wzgledu ze byly zbyt drogie ostatni miesiac bralam diane 35(koncze opakowanie) i chce wrocic do zoely czytalam ze diana to silne anty wiec jak mam to zrobic?
robic przerwe 7dnia ?czy odrazu brac zoely? zalezy mi by antykonceocja byla caly czas zachowana , ginekol nie pytalam bo wizyta dopiero za 2 miesiace ...
Agata199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 21:27   #107
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez Agata199 Pokaż wiadomość
Hej słuchajcie nie chce odsyłania do ulotki bo ostatnio czytalam i niezbyt zakumałam jak z tą zmiana jest bo nic nie pisze czy jest sie zabezpieczonym czy nie ...

Więc moje pytanie brzmi jak pisalam wczesniej bralam zoley ponad 4 miesiace ale ze wzgledu ze byly zbyt drogie ostatni miesiac bralam diane 35(koncze opakowanie) i chce wrocic do zoely czytalam ze diana to silne anty wiec jak mam to zrobic?
robic przerwe 7dnia ?czy odrazu brac zoely? zalezy mi by antykonceocja byla caly czas zachowana , ginekol nie pytalam bo wizyta dopiero za 2 miesiace ...
Ulotka dopuszcza możliwość normalnej przerwy, ale ja bym wzięła Zoely bez robienia przerwy po Diane 35

Cytat:
Zmiana z innego złożonego doustnego produktu antykoncepcyjnego (COC, ang. combined oral
contraceptive) pierścienia dopochwowego lub plastra przezskórnego
Zaleca się rozpoczęcie przyjmowania produktu Zoely w pierwszym dniu po przyjęciu ostatniej tabletki
zawierającej substancje czynne poprzedniego złożonego doustnego produktu antykoncepcyjnego,
jednak nie później niż w pierwszym dniu po zwykłej przerwie w stosowaniu tabletek zawierających
substancje czynne lub placebo w ramach poprzedniego złożonego doustnego produktu
antykoncepcyjnego.
W przypadku kobiet stosujących pierścień dopochwowy lub plaster przezskórny
należy rozpocząć przyjmowanie produktu Zoely w dniu usunięcia pierścienia lub plastra, jednak nie
później niż w terminie, w którym wymagane byłoby założenie kolejnego pierścienia lub plastra.
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 21:32   #108
Agata199
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 22
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

a wystąpi wtedy krwawienie ?
Agata199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 21:44   #109
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez Agata199 Pokaż wiadomość
a wystąpi wtedy krwawienie ?
Teoretycznie nie powinno, ale może pojawić się plamienie. Niektóre kobiety tak reagują na brak przerwy
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-28, 22:01   #110
anettta5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez werta Pokaż wiadomość
Hej, ja dziś dostałam te tabletki, zmieniam z rigevidon i mi moja gin. uprzedziła, że jeśli wezme je po 7 dniowej przerwie to przez pierwszy miesiąć "opakowanie" muszę się dodatkowo zabezpieczać.
Czyli co jak zrobilam 7 przerwe i zaczynam brac zoely to musze sie przez miesiac zabezpieczac?
anettta5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-30, 19:04   #111
Lady Mimoza
Przyczajenie
 
Avatar Lady Mimoza
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Hej dziewczyny wczoraj zaczęłam brać Zoely. Ginekolog przepisała mi je, bo po poprzednich tabletkach Daylette miałam suchość pochwy i tu moje pytanie do was, czy u was na Zoely nie odczuwacie żadnego dyskomfortu podczas stosunku? Jesteście "mokre" i nic was nie boli? Wiem, że każde tabletki na każdego działają inaczej, ale zawsze warto wiedzieć czy ktoś nie ma podobnych problemów Z góry dziękuję za odpowiedź
Lady Mimoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-01, 16:25   #112
dorusss90
Zakorzenienie
 
Avatar dorusss90
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 765
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez Lady Mimoza Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny wczoraj zaczęłam brać Zoely. Ginekolog przepisała mi je, bo po poprzednich tabletkach Daylette miałam suchość pochwy i tu moje pytanie do was, czy u was na Zoely nie odczuwacie żadnego dyskomfortu podczas stosunku? Jesteście "mokre" i nic was nie boli? Wiem, że każde tabletki na każdego działają inaczej, ale zawsze warto wiedzieć czy ktoś nie ma podobnych problemów Z góry dziękuję za odpowiedź
ja skonczylam jedno opakowanie i zaczelam drugie, nie czulam dyskomfortu podczas wspolzycia, jedynie czesciej odwiedzam toalete i czasami odczuwam pieczenie w miejscach intymnych
__________________

dorusss90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-01, 19:09   #113
Annabella_
Raczkowanie
 
Avatar Annabella_
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 322
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez Lady Mimoza Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny wczoraj zaczęłam brać Zoely. Ginekolog przepisała mi je, bo po poprzednich tabletkach Daylette miałam suchość pochwy i tu moje pytanie do was, czy u was na Zoely nie odczuwacie żadnego dyskomfortu podczas stosunku? Jesteście "mokre" i nic was nie boli? Wiem, że każde tabletki na każdego działają inaczej, ale zawsze warto wiedzieć czy ktoś nie ma podobnych problemów Z góry dziękuję za odpowiedź
Nie pyta się o skutki uboczne, to wierz mi nie ma żadnego sensu. Może Ci tutaj 100 osób napisać że nie odczuwa, a ty akurat odczuwać będziesz
__________________

Chudnę
Annabella_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-01, 21:15   #114
Lady Mimoza
Przyczajenie
 
Avatar Lady Mimoza
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

dorusss90 dziękuję trochę mniej się martwię

Annabella_ Chyba jasno napisałam, że wiem że każdy reaguje inaczej, ale miło wiedzieć jeżeli ktoś miał podobne objawy. Bez sensu się czepiasz jak jakiś znawca skoro napisałam, że zdaje sobie z tego sprawę. Jeśli chciałaś wyjść na mądrzejszą to trochę nie wyszło.
Lady Mimoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-01, 22:02   #115
pszczolka_maja1979
Raczkowanie
 
Avatar pszczolka_maja1979
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 310
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Lady Mimoza,
a ja chętnie Ci odpowiem U mnie z "poślizgiem" przy ZOELY wszystko OK. Zauważyłam za to ostatnio jeden minus: chyba przybyło mi na nogach popękanych naczynek. Choć głowy za to nie dam, bo nie inwentaryzowałam ich wcześniej

PS: mnie też irytują pewne teksty powtarzane tu jak mantry...
pszczolka_maja1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 07:15   #116
Magunka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 199
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Dobra, ja juz jestem w polowie drugiego opakowania i chyba moge opowiedziec o swoich skutkach ubocznych:
-W polowie pierwszego opakowania zaczely mi sie te cale plamienia i trwaly az do "okresu". Wraz z nowym opakowaniem minely i mam nadziej, ze nie wroca bo w moim przypadku wkladka higieniczna nie wystarczala.

Mysle, mysle i w zasadzie nic poza tym. Owszem jestem ostatnio troche drazliwa(prawie agresywna:P), ale rzucilam palenie i to pewnie dlatego.
Pani ginekolog mi mowila, ze u duzej grupy kobiet zazywajacych zoeli obserwuje sie lekkie bole glowy. Ja ich nie mialam albo byly tak lekkie, ze nie zauwazylam.
Jezeli chodzi o suchosc pochwy to przy Harmonecie to był dramat. Ciagle mnie wszystko pieklo i swedzialo abo nawet bolalo w wyniku ocierania o bielizne. Teraz jest normalnie.
Co do libido to sama nie wiem, glownie z jego powodu zmienilam tabletki na zoely. Nie wiem czy mi sie jakos szczegolnie poprawilo, ale w stopniu minimalnym na pewno
Nie mam tradziku ani nie przytylam
Magunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 16:25   #117
Annabella_
Raczkowanie
 
Avatar Annabella_
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 322
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez Lady Mimoza Pokaż wiadomość
dorusss90 dziękuję trochę mniej się martwię

Annabella_ Chyba jasno napisałam, że wiem że każdy reaguje inaczej, ale miło wiedzieć jeżeli ktoś miał podobne objawy. Bez sensu się czepiasz jak jakiś znawca skoro napisałam, że zdaje sobie z tego sprawę. Jeśli chciałaś wyjść na mądrzejszą to trochę nie wyszło.
Wierz mi, nie muszę niczego udowadniać a już heh... tym bardziej tobie

Ale żeby nie było offtopu

Nie, nie ma suchości.
__________________

Chudnę
Annabella_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 20:07   #118
lotta_983
Zakorzenienie
 
Avatar lotta_983
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: planeta Ziemia
Wiadomości: 4 884
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez Annabella_ Pokaż wiadomość
Nie pyta się o skutki uboczne, to wierz mi nie ma żadnego sensu. Może Ci tutaj 100 osób napisać że nie odczuwa, a ty akurat odczuwać będziesz
Ciekawe w takim razie po co, zakłada się do każdych tabletek osobny wątek i dyskutuje w nim głównie o ich działaniu.. A w jakim celu w ulotce piszą na temat skutków ubocznych, skoro wcale nie muszę odczuwać tego, co te 100 badanych osób..
Jak mi 100 osób napisze, że odczuwa suchość pochwy po tych tabsach, to kiedy zaobserwuje coś podobnego u siebie, przynajmniej będę miała jakiś trop, skąd się mogła wziąć...

---------- Dopisano o 21:07 ---------- Poprzedni post napisano o 21:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Magunka Pokaż wiadomość
(...) Mysle, mysle i w zasadzie nic poza tym. Owszem jestem ostatnio troche drazliwa(prawie agresywna:P), ale rzucilam palenie i to pewnie dlatego.
Ja chyba też
W Stylowej udało mi się kupić opakowanie za niecałe 45 zł ..jestem na 4-tym.
__________________
http://www.pmiska.pl/

Edytowane przez lotta_983
Czas edycji: 2012-10-02 o 20:05
lotta_983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 21:10   #119
Annabella_
Raczkowanie
 
Avatar Annabella_
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 322
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez lotta_983 Pokaż wiadomość
Ciekawe w takim razie po co, zakłada się do każdych tabletek osobny wątek i dyskutuje w nim głównie o ich działaniu.. A w jakim celu w ulotce piszą na temat skutków ubocznych, skoro wcale nie muszę odczuwać tego, co te 100 badanych osób..
Jak mi 100 osób napisze, że odczuwa suchość pochwy po tych tabsach, to kiedy zaobserwuje coś podobnego u siebie, przynajmniej będę miała jakiś trop, skąd się mogła wziąć...

---------- Dopisano o 21:07 ---------- Poprzedni post napisano o 21:03 ----------


Ja chyba też
W Stylowej udało mi się kupić opakowanie za niecałe 45 zł ..jestem na 4-tym.
Tu masz racje- pisza o skutkach ubocznych w ulotce zebys wiedziala gdy ktorys z tych skutkow Cie spotka, ze to najprawdopodobniej wina tabletek. Ale nie musze tlumaczyc ze skutki uboczne to loteria-gdyby ten temat mial powiedzmy 50 stron i na kazdej stronie ktos by napisal ze nie ma skutku ubocznego X, a wg ulotki wystepuje on u np 1 pacjentki na 1000, to nie znaczy ze Ty bys go nie miala. Albo moglabys miec taki o ktorym nawet ulotka nie slyszala kazda z nas jest inna.

Tematy sa zakladane, dziewczyny pytaja o rozne rzecz, zapomnialy tabletki, zmieniaja z innych i mnostwo innych powodow. przejrzyj je a znajdziesz posty dziewczyn madrzejszych ode mnie ktore napisza to samo co ja odnosnie skutkow ubocznych.
Dziewczyny ktore pytaja o skutki uboczne, generalizujac,licza na to ze hormony to cukierki-dobre czy niedobre, jak mi dziewczyny napisza ze schudly i wygladaja jak modelki to ja tez bede modelka.
Jedyna osoba ktora wie najlepiej co dla danej osoby najlepsze to kompetentny ginekolog. A i tak wybor tabletek bywa metoda prob i bledow.
__________________

Chudnę
Annabella_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 21:23   #120
Lady Mimoza
Przyczajenie
 
Avatar Lady Mimoza
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5
Dot.: zoely -nowe tabletki antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez Annabella_ Pokaż wiadomość
Też biorę te tabletki, na razie stuktów ubocznych jako takich brak. Czasami pobolewa mnie prawy/lewy jajnik, czy podbrzusze, ale to jest taki chwilowy ból max 5 minut. I to też rzadko.
Zawsze w pierwszy dzień okresu umierałam , podbrzusze mnie tak bolało jakby miało mnie tam rozerwać , za to po wzięciu pierwszj tabletki tak 2-3h po, przestało mnie boleć i okres z 7 dni był 3-4 dniowy. Tabletek się nie poleca i nie zmiaerzam tego robić, tylko z mojej strony ja jestem zadowolona.

Oprócz ceny 52zł w kwiatach polskich
Skoro to takie bezcelowe opisywać swoje objawy, bo każdy jest inny to czemu sama wypisujesz swoje symptomy na pierwszej stronie tego wątku? Chyba że myślisz, że interesuje nas Twoje życie intymne.
Każdy ma inną cerę itp a jednak na forum jest mnóstwo wątków o kremach czy innych kosmetykach. I naprawdę w tym wątku już tysiąc razy o tym mówiono, więc nie wiem po co się powtarzać i kopiować wypowiedzi innych.

Cytat:
Napisane przez Annabella_ Pokaż wiadomość
Wierz mi, nie muszę niczego udowadniać a już heh... tym bardziej tobie

Ale żeby nie było offtopu

Nie, nie ma suchości.
Piszesz jakbyś mnie znała albo jakbym była w widoczny sposób idiotką.
Lady Mimoza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-09 10:40:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:23.