Wstrętne glizdy w domu! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-30, 14:21   #1
buze
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 9
Exclamation

Wstrętne glizdy w domu!


Witam. Mam problem z robakami w domu. Jakieś 2 lata temu pojawiły się pierwszy raz pod łóżkiem. Prawdopodobnie od kawałka jedzenia. Od tamtego czasu zostały wymienione podłogi, szafy, łóżka. Wszystkie rzeczy zostały wybrane. Niestety parę dni temu wyjmując koc z komory na pościel w łóżku zobaczyłam je znowu. A dziś już nawet w rzeczach do prasowania w drugim pokoju. Są to małe glizdy, jedne są większe drugie mniejsze ale ich średnia długość wynosi ok. 1 cm. Są brązowe (jaśniejsze i ciemniejsze) z poprzecznymi paskami. Najgorsze jest to, że nawet jak wypierze się wszystkie rzeczy to one i tak zostają (przyczepiają się) tyle, że nieżywe. Jak się ich pozbyć i skąd one się biorą? Proszę o pomoc bo mam straszny wstręt do nich!
buze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 14:28   #2
tworazka
Zakorzenienie
 
Avatar tworazka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 3 468
Dot.: Wstrętne glizdy w domu!

mialam w domu pluskwy Wyrzucalam posciel na balkon, i golebie je rozniosly z gniazd... Zamowilam goscia ktory kosztowal 100 zl opryskal pokoj i jak reka odjal. A probowalam wszystkiego...
__________________
tworazka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 14:35   #3
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Wstrętne glizdy w domu!

Cytat:
Napisane przez buze Pokaż wiadomość
Witam. Mam problem z robakami w domu. Jakieś 2 lata temu pojawiły się pierwszy raz pod łóżkiem. Prawdopodobnie od kawałka jedzenia. Od tamtego czasu zostały wymienione podłogi, szafy, łóżka. Wszystkie rzeczy zostały wybrane. Niestety parę dni temu wyjmując koc z komory na pościel w łóżku zobaczyłam je znowu. A dziś już nawet w rzeczach do prasowania w drugim pokoju. Są to małe glizdy, jedne są większe drugie mniejsze ale ich średnia długość wynosi ok. 1 cm. Są brązowe (jaśniejsze i ciemniejsze) z poprzecznymi paskami. Najgorsze jest to, że nawet jak wypierze się wszystkie rzeczy to one i tak zostają (przyczepiają się) tyle, że nieżywe. Jak się ich pozbyć i skąd one się biorą? Proszę o pomoc bo mam straszny wstręt do nich!
Mole? Latają potem takie ala małe ćmy?
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 14:48   #4
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Odp: Wstrętne glizdy w domu!

Poszukaj w necie zdjec robactwa albo wrzuc zdjecia tego na jakies forum entomologiczne (oni sie chyba pasjonuja owadami?)

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 14:57   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Wstrętne glizdy w domu!

MOże to mole spożywcze?
sprawdz mąkę, kasze, ryż
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 15:00   #6
Miss_Devil
Raczkowanie
 
Avatar Miss_Devil
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Głogów- Karlsruhe
Wiadomości: 431
Dot.: Odp: Wstrętne glizdy w domu!

to pewnie szubak smirnova, sprawdz sobie czy to to :
https://www.google.pl/search?q=szuba...w=1280&bih=885

pozbyć się tego ciężko, ja mam to w spadku bo byłych lokatorach.... Pomaga tylko sprzątanie żeby na bieżąco je usuwać, niestety żaden ze znanych mi środków nie pomaga
__________________
Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił - tego, czego pragnie.





Miss_Devil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 15:24   #7
buze
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 9
Dot.: Wstrętne glizdy w domu!

Cytat:
Napisane przez tiramisu_ Pokaż wiadomość
Mole? Latają potem takie ala małe ćmy?
Owszem, mole widziałam w tym samym pomieszczeniu nie raz ale czy ich larwy nie są jaśniejsze?

---------- Dopisano o 16:16 ---------- Poprzedni post napisano o 16:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Miss_Devil Pokaż wiadomość
to pewnie szubak smirnova, sprawdz sobie czy to to :
https://www.google.pl/search?q=szuba...w=1280&bih=885

pozbyć się tego ciężko, ja mam to w spadku bo byłych lokatorach.... Pomaga tylko sprzątanie żeby na bieżąco je usuwać, niestety żaden ze znanych mi środków nie pomaga
http://chwastowisko.files.wordpress....hrzaszcz6b.jpg takie również się pojawiają w tym miejscu aczkolwiek wydaje mi się, że larwy są troszkę mniejsze i nie mają tych "włosków", a przynajmniej nie są one widoczne.

---------- Dopisano o 16:24 ---------- Poprzedni post napisano o 16:16 ----------

Jak już mówiłam. Ich średnia długość to 1 cm. Mają poprzeczne prążki koloru brązowego. Każdy z nich ma inny odcień, niektóre są ciemne brązowe, niektóre beżowe, a zdarzają się i rudawe. Z tego co wiem pod spodem są jaśniejsze. Nie poruszają się zbyt szybko i się wiją.
buze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-30, 16:34   #8
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Wstrętne glizdy w domu!

Prawdopodobnie nie są to glizdy, tylko larwy jakiegoś owada. Pokaż zdjęcie.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 17:15   #9
buze
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 9
Dot.: Wstrętne glizdy w domu!

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Prawdopodobnie nie są to glizdy, tylko larwy jakiegoś owada. Pokaż zdjęcie.
Nie mam pojęcia co to jest. Potocznie nazwałam to glizdą. Nie wiem czy uda mi się zrobić.
buze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 17:20   #10
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: Wstrętne glizdy w domu!

Na pewno nie są to mole. Ani ubraniowe, ani spożywcze. Mole latają, są jak takie ćmy, nie są to robaki pełzające po podłodze.
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 17:39   #11
buze
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 9
Dot.: Wstrętne glizdy w domu!

Zachwilę dodam zdjęcia aczkowiek to tylko dwa z nich. Każdy się różni trochę.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WP_20130830_018.jpg (94,3 KB, 424 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_20130830_004.jpg (79,4 KB, 329 załadowań)

Edytowane przez buze
Czas edycji: 2013-08-30 o 17:54
buze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-30, 17:54   #12
For3verYoung
Rozeznanie
 
Avatar For3verYoung
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 536
Dot.: Wstrętne glizdy w domu!

A może to rybiki? Chociaż wg. Twojego opisu to już sama nie wiem

Jednak to nie rybiki, nie zobaczyłam wczesniej zdjecia, nie mam pojęcia co to jest.

Edytowane przez For3verYoung
Czas edycji: 2013-08-30 o 17:56
For3verYoung jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 17:58   #13
buze
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 9
Dot.: Wstrętne glizdy w domu!

mam problem z dodaniem zdjęć.
Rybiki to to nie są na pewno, ponieważ te też mamy w łazience i doskonale wiem jak wyglądają.

Edytowane przez buze
Czas edycji: 2013-08-30 o 18:05
buze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 18:13   #14
buze
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 9
Dot.: Wstrętne glizdy w domu!

Myślę, że tu łatwiej je rozpoznać.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WP_20130830_016.jpg (182,3 KB, 196 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_20130830_011.jpg (52,2 KB, 270 załadowań)
buze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 18:19   #15
Titane
Rozeznanie
 
Avatar Titane
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 703
Dot.: Wstrętne glizdy w domu!

Mam dokładnie to samo
Zastanawiałam się, czy to nie z jedzenia dla ryb.
Nie są to na pewno mole spożywcze i nie rybki. Tak jak Ty znalazłam je w pojemniku na pościel, potem pod łóżkiem. Kilka było też w szafce z ubraniami. Wyrzuciłam dywan i pościel. Wyprałam i wymyłam wszystko co się dało, a mimo to po pół roku znów znalazłam 2 sztuki tych robali żywe Mam nadzieję, że więcej się nie pojawią, bo też mnie obrzydzają.
Titane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 18:24   #16
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Wstrętne glizdy w domu!

Cytat:
Napisane przez Melissa86 Pokaż wiadomość
Na pewno nie są to mole. Ani ubraniowe, ani spożywcze. Mole latają, są jak takie ćmy, nie są to robaki pełzające po podłodze.
Teraz to zabłysnęłaś.. A o stadiach rozwojowych owadów na biologii nie było?
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 18:28   #17
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Wstrętne glizdy w domu!

Hmmm... Nie mam pojęcia co to jest. Wejdź na forum biolog.pl w dział zoologia i tam jest specjalny watek do rozpoznawania owadów lub na forum entomo (wpisz w google forum entomologiczne) tam tez jest taki watek - na tym drugim pewnie szybciej Ci odpowiedzą.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 18:44   #18
buze
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 9
Dot.: Wstrętne glizdy w domu!

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Hmmm... Nie mam pojęcia co to jest. Wejdź na forum biolog.pl w dział zoologia i tam jest specjalny watek do rozpoznawania owadów lub na forum entomo (wpisz w google forum entomologiczne) tam tez jest taki watek - na tym drugim pewnie szybciej Ci odpowiedzą.
Ok, napisałam już prośbę ze zidentyfikowaniem owych robaków. Mam nadzieję, że tam mi pomogą. Jednakże jakby ktoś jeszcze wiedział coś na ich temat proszę o wszelkie informacje.
buze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 20:00   #19
Dzikun
Zakorzenienie
 
Avatar Dzikun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5 729
Dot.: Wstrętne glizdy w domu!

A szubak dwukropkowy?
Dzikun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-30, 20:03   #20
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Wstrętne glizdy w domu!

One z bliska wyglądają mniej więcej tak: http://www.pbase.com/image/36891362?
Jeśli tak, to przeczytaj ten wątek: http://www.terrarium.pl/topic/118040-identyfikacja-chyba-larwa-chrzaszcza/. Tam ludzie próbowali zidentyfikować to żyjątko
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 20:08   #21
Dzikun
Zakorzenienie
 
Avatar Dzikun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5 729
Dot.: Wstrętne glizdy w domu!

http://bugguide.net/node/view/202461/bgimage
luknij.
Dzikun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-30, 20:16   #22
Miss_Devil
Raczkowanie
 
Avatar Miss_Devil
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Głogów- Karlsruhe
Wiadomości: 431
Dot.: Wstrętne glizdy w domu!

to co pokazałaś to właśnie attagenus smirnowi czyli szubak lub inaczej zwany skórnik

a z ostatnich zdjęć widzę, że to już same wylinki. młode i małe osobniki maja włochate ogonki prawie niewidoczne.

Na wstępie przejrzyj wszystkie miejsca w których trzymasz wełnę, koce, zajrzyj po dywany, za łóżko bo tam właśnie najczęściej się chowa
__________________
Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się - ze wszystkich sił - tego, czego pragnie.






Edytowane przez Miss_Devil
Czas edycji: 2013-08-30 o 20:19
Miss_Devil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 09:27   #23
buze
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 9
Dot.: Wstrętne glizdy w domu!

Zapytałam na entomo i to jednak A. smirnovi. Dziękuję i Wam za pomoc. Podaję link wątku, może komuś się przyda. http://www.entomo.pl/forum/viewtopic...181182#p181182 Teraz tylko muszę je jakoś wytępić. Macie jakieś pomysły?

---------- Dopisano o 10:27 ---------- Poprzedni post napisano o 10:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Titane Pokaż wiadomość
Mam dokładnie to samo
Zastanawiałam się, czy to nie z jedzenia dla ryb.
Nie są to na pewno mole spożywcze i nie rybki. Tak jak Ty znalazłam je w pojemniku na pościel, potem pod łóżkiem. Kilka było też w szafce z ubraniami. Wyrzuciłam dywan i pościel. Wyprałam i wymyłam wszystko co się dało, a mimo to po pół roku znów znalazłam 2 sztuki tych robali żywe Mam nadzieję, że więcej się nie pojawią, bo też mnie obrzydzają.
Z tego co wiem to ciężka praca nas czeka z pozbyciem się ich. Ja niestety znalazłam je nawet w swoim pokoju. Pierwszym krokiem było pozbycie się kosza wiklinowego z firankami, pościelami i starymi ubraniami, dokładne odkurzenie podłogi oraz umycie jej wodą z octem. Planuję kupić jakieś środki w płynie, które chociaż w jakimś stopniu powstrzymałyby je przed zamieszkiwaniem mojego mieszkania. Wiem też, że owady nie lubią zapachu: mięty, liści laurowych, lawendy i prawdopodobnie wanilii więc może jakieś spraye, świeczki zapachowe, płukanki również pomogą w walce z nimi?

Edytowane przez buze
Czas edycji: 2013-09-01 o 09:13
buze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 12:18   #24
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Wstrętne glizdy w domu!

Cytat:
Napisane przez buze Pokaż wiadomość
Zapytałam na entomo i to jednak A. smirnovi. Dziękuję i Wam za pomoc. Podaję link wątku, może komuś się przyda. http://www.entomo.pl/forum/viewtopic...181182#p181182 Teraz tylko muszę je jakoś wytępić. Macie jakieś pomysły?

---------- Dopisano o 10:27 ---------- Poprzedni post napisano o 10:10 ----------


Z tego co wiem to ciężka praca nas czeka z pozbyciem się ich. Ja niestety znalazłam je nawet w swoim pokoju. Pierwszym krokiem było pozbycie się kosza wiklinowego z firankami, pościelami i starymi ubraniami, dokładne odkurzenie podłogi oraz umycie jej wodą z octem. Planuję kupić jakieś środki w płynie, które chociaż w jakimś stopniu powstrzymałyby je przed zamieszkiwaniem mojego mieszkania. Wiem też, że owady nie lubią zapachu: mięty, liści laurowych, lawendy i prawdopodobnie wanilii więc może jakieś spraye, świeczki zapachowe, płukanki również pomogą w walce z nimi?
Może lepiej woreczki z tymi roślinami poumieszczane w wielu miejscach?
I trzeba pewnie często przeglądać szafy, ubrania, zakamarki i likwidować napotkane osobniki.
W końcu zginie ostatni i walka wygrana.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 14:23   #25
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Wstrętne glizdy w domu!

Uczulam tylko, ze glizdy, czy robaki =/= owady, czy ich larwy! Te pierwsze to są płazince, nicienie, pierscienice, a owady to podtyp stawonogow i jest to zupelnie co innego, a ludzie wiecznie to myla. Ja rowniez walcze z jednym chrząszczem w domu, spichrzelem surynamskim, i ciagle w domu slysze ''re robaki'', choc powtarzam, ze to owady, nie robaki.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 15:38   #26
Dzikun
Zakorzenienie
 
Avatar Dzikun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5 729
Dot.: Wstrętne glizdy w domu!

Za słownikiem:
"pot. owad bądź bezkręgowiec, zwłaszcza o obłym kształcie i miękkim ciele"
oraz:
"W języku potocznym słowem „robaki” lub „robactwo” określa się wszystkie bezkręgowce o obłych kształtach i miękkim ciele o długości większej niż szerokość, np. larwy owadów takie jak czerw lub pędrak, a nawet wszystkie drobne bezkręgowce(...)"
Więc już się tak nie spinaj, to nie jest niepoprawna nazwa.
Dzikun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 15:56   #27
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Wstrętne glizdy w domu!

Cytat:
Napisane przez Dzikun Pokaż wiadomość
Za słownikiem:
"pot. owad bądź bezkręgowiec, zwłaszcza o obłym kształcie i miękkim ciele"
oraz:
"W języku potocznym słowem „robaki” lub „robactwo” określa się wszystkie bezkręgowce o obłych kształtach i miękkim ciele o długości większej niż szerokość, np. larwy owadów takie jak czerw lub pędrak, a nawet wszystkie drobne bezkręgowce(...)"
Więc już się tak nie spinaj, to nie jest niepoprawna nazwa.
Bo potocznie się tak przyjęlo, co nie znaczy, ze tak faktycznie jest, ze tak jest poprawnie. Robaki obejmuja plazince, nicienie i pierscienice, a owady to owady. Robaki =/= owady.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 20:50   #28
buze
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 9
Dot.: Wstrętne glizdy w domu!

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
Może lepiej woreczki z tymi roślinami poumieszczane w wielu miejscach?
I trzeba pewnie często przeglądać szafy, ubrania, zakamarki i likwidować napotkane osobniki.
W końcu zginie ostatni i walka wygrana.
To również. Ja regularnie sprzątam w tych miejscach i pilnuję, żeby nie znajdywały się tam żadne materiały. Mam nadzieję, że się ich pozbędę bo aż nieswojo czuję się we własnym domu..

---------- Dopisano o 21:50 ---------- Poprzedni post napisano o 21:46 ----------

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Uczulam tylko, ze glizdy, czy robaki =/= owady, czy ich larwy! Te pierwsze to są płazince, nicienie, pierscienice, a owady to podtyp stawonogow i jest to zupelnie co innego, a ludzie wiecznie to myla. Ja rowniez walcze z jednym chrząszczem w domu, spichrzelem surynamskim, i ciagle w domu slysze ''re robaki'', choc powtarzam, ze to owady, nie robaki.
Słów robak czy owad używam z przyzwyczajenia. Nie pomyślałam nawet, że używam ich błędnie. Dobrze wiedzieć, zwrócę na to uwagę.
buze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 14:26   #29
Trojszyk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3
Dot.: Wstrętne glizdy w domu!

Cytat:
Napisane przez buze Pokaż wiadomość
Witam. Mam problem z robakami w domu. Jakieś 2 lata temu pojawiły się pierwszy raz pod łóżkiem. Prawdopodobnie od kawałka jedzenia. Od tamtego czasu zostały wymienione podłogi, szafy, łóżka. Wszystkie rzeczy zostały wybrane. Niestety parę dni temu wyjmując koc z komory na pościel w łóżku zobaczyłam je znowu. A dziś już nawet w rzeczach do prasowania w drugim pokoju. Są to małe glizdy, jedne są większe drugie mniejsze ale ich średnia długość wynosi ok. 1 cm. Są brązowe (jaśniejsze i ciemniejsze) z poprzecznymi paskami. Najgorsze jest to, że nawet jak wypierze się wszystkie rzeczy to one i tak zostają (przyczepiają się) tyle, że nieżywe. Jak się ich pozbyć i skąd one się biorą? Proszę o pomoc bo mam straszny wstręt do nich!
Droga Pani, niestety owadów pasujących do opisu jest zbyt wiele, w identyfikacji bardzo pomogłoby mi zdjęcie rzeczonej larwy.

Pozdrawiam,
prof. dr hab. Stanisław Ignatowicz, Katedra Entomologii Stosowanej SGGW
Trojszyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:32.