Poduszka ortopedyczna - którą wybrać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-13, 05:05   #1
Emisiek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 95

Poduszka ortopedyczna - którą wybrać?


Chcę kupić poduszkę ortopedyczną - taką z "garbem". Jednak nie mam zielonego pojęcia, jaką wybrać. Na allegro jest ich mnóstwo, cena przeróżna. Raczej nie będę kupować tych najtańszych, za niewiele ponad 30 zł. Myślałam nad bardziej pożądną - za ok 80-100 zł.
I teraz nasuwa się pytanie: czym się kierować przy wyborze? Czy wybrać taką z pianki memory?

Zainteresowały mnie takie na allegro :

1) http://allegro.pl/oryginalna-szwedzk...447153494.html

2) http://allegro.pl/poduszka-ortopedyc...454877123.html

3) http://allegro.pl/ortopedyczna-podus...451404646.html

4) http://allegro.pl/poduszka-z-pianki-...414833330.html


co o nich myślicie? Która z nich byłaby najlepsza? A może jakaś jeszcze inna? Nie chcę kierować się tylko ceną, wolę dopłacić 20 zł i mieć lepszej jakości. Może ktoś, kto posiadał już takową poduszkę mógłby mi coś doradzić?

Pomocy !
__________________
POMÓŻMY KUBUSIOWI - ŻYWCEM PODPALONEMU PIESKOWI!!!!!
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=499870
http://allegro.pl/spalony-pies-kuba-i1434981838.html


NAKARM ZWIERZĄTKA PRZEZ INTERNET - ZA DARMO!! KLIKNIJ: http://www.pustamiska.pl
Emisiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-13, 13:14   #2
juli_jka
now or never
 
Avatar juli_jka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: ldz
Wiadomości: 6 752
Dot.: Poduszka ortopedyczna - którą wybrać?

hej,
obejrzałam te poduszki z allegro, ale średnio jestem nastawiona do takiego zakupu. ja swoją kupiłam w IKEI, na zasadzie dotknąć, zobaczyć, dobrać tak, żeby mi odpowiadało.
zapłaciłam za nią około 50 zł.
pierwsza noc jest istną udręką, zupełnie nie przyzwyczajona - wszystko mnie rano bolało - więc warto położyć się w piątku na sobotę jak coś

kolejne noce nie były lepsze - po prostu trzeba się przyzwyczaić, no i co ważne głowa musi się ułożyć i dopasować do poduchy.
teraz jest lepiej, dużo lepiej
juli_jka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-20, 21:31   #3
jarek33
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2
Dot.: Poduszka ortopedyczna - którą wybrać?

Zależy do czego Ci ta poduszka, czy tylko do spania, czy też masz problem z kręgosłupem szyjnym.
Ja kupiłem swoją w czerwcu i jest poprawa. Wydaje mi się, że to ta ostatnia z pamięcią
jarek33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 23:37   #4
Emisiek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 95
Dot.: Poduszka ortopedyczna - którą wybrać?

Witajcie ! Dziękuję za odpowiedzi

Z różnych powodów jeszcze nie zakupiłam poduszki. Planuję takową kupić, bo:
- mam problemy ze snem
- źle mi się leży w każdej pozycji
- czuję ucisk na szyję
- często budzę się "postrzyknięta", ze sztywnym i/lub bolącym kręgosłupem/karkiem.. czasem jest to tak mocne uczucie, że chodzę sztywna, nie mogąc nawet wzruszyć ramionami, czy poruszyć szyją...
- jestem wiecznie niewyspana, mimo, że śpię odpowiednią ilość godzin
i to wszystko, mimo bardzo młodego wieku....

To są główne powody Wydaje mi się, że takowa poduszka dla mnie to dobry pomysł Zastanawiam się, czy nie zainwestować w taką porządną, za jakieś 200 zł... i czy te z efektem pamięci rzeczywiście są lepsze. Będzie trzeba się w końcu na coś zdecydować
__________________
POMÓŻMY KUBUSIOWI - ŻYWCEM PODPALONEMU PIESKOWI!!!!!
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=499870
http://allegro.pl/spalony-pies-kuba-i1434981838.html


NAKARM ZWIERZĄTKA PRZEZ INTERNET - ZA DARMO!! KLIKNIJ: http://www.pustamiska.pl

Edytowane przez Emisiek
Czas edycji: 2011-03-17 o 23:39
Emisiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 09:38   #5
katherine_24
Raczkowanie
 
Avatar katherine_24
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 43
Dot.: Poduszka ortopedyczna - którą wybrać?

Ja kupiłam sobie kiedyś taką poduszkę. Nie dałam za nią dużo, bo kilkadziesiąt zł. Ale nie jestem zadowolona. Na początku wydawało mi się, że śpi się lepiej, ale po jakimś czasie zaczął mnie boleć kark...

Dużo lepiej śpi się na poduszce wypełnionej łuskami gryki, ona dopasowuje się indywidualnie do kształtu szyi
katherine_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 20:30   #6
cocobee
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 195
Dot.: Poduszka ortopedyczna - którą wybrać?

Mam podobny dylemat, ale dokładnie z rozmiarem. Dużo czytałam o piankach i materiał z "pamięcią" jest chyba najlepszy. Oczywiście opcje z naturalnym wypełnieniem też są ok i nawet zastanawiałam się, żeby samemu zrobić sobie taką nakładkę wypełnioną zieloną herbatą na poduszce z pianki. Wracając do problemu rozmiaru, czym kierować się przy wyborze wysokości ? Wybrałam taki model http://www.omedika.pl/pl/p/SISSEL-TE...biala-ecri/713 i nie wiem jaki rozmiar wybrać S/M/L. Mam 165 i ok 60 kg. Dzięki
cocobee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-23, 22:05   #7
katherine_24
Raczkowanie
 
Avatar katherine_24
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 43
Dot.: Poduszka ortopedyczna - którą wybrać?

Zwróć uwagę na wysokości poduszek w różnych wariantach. Ja bym powiedziała, że wybór powinien zależeć od tego, czy częściej śpisz na boku, czy plecach. Jak na plecach to bierz S, bo im wyżej, tym większa szansa, że nie będzie Ci jednak wygodnie.
Z resztą po wymiarach, które podałaś wnioskuję, że tak czy inaczej chyba S będzie dla Ciebie najlepszy M i L pewnie zarezerwowane dla nieco wyższych i tęższych osób...
__________________
Tak, wybieram produkty naturalne!
katherine_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-09, 17:17   #8
tripka
Wtajemniczenie
 
Avatar tripka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 404
Dot.: Poduszka ortopedyczna - którą wybrać?

Cytat:
Napisane przez cocobee Pokaż wiadomość
Mam podobny dylemat, ale dokładnie z rozmiarem. Dużo czytałam o piankach i materiał z "pamięcią" jest chyba najlepszy. Oczywiście opcje z naturalnym wypełnieniem też są ok i nawet zastanawiałam się, żeby samemu zrobić sobie taką nakładkę wypełnioną zieloną herbatą na poduszce z pianki. Wracając do problemu rozmiaru, czym kierować się przy wyborze wysokości ? Wybrałam taki model http://www.omedika.pl/pl/p/SISSEL-TE...biala-ecri/713 i nie wiem jaki rozmiar wybrać S/M/L. Mam 165 i ok 60 kg. Dzięki
Najważniejsze, czy śpisz na brzuchu, bo jeżeli tak to będzie Ci niestety niewygodnie. Jeżeli tak, szukaj poduszki o niskim profilu, podobnej do tej http://www.omedika.pl/pl/p/Poduszka-MAX-PLUS/653, bo uwierz mi, zamiast odpoczywać będziesz się męczyć w nocy. Oczywiście nie wszyscy śpią na brzuchu, dlatego to jest kluczowe. O doborze rozmiaru takiej poduszki poczytaj w necie, żeby dobrać idealną.
__________________
Co mnie nie zabije,to mnie wzmocni...
tripka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 14:31   #9
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Poduszka ortopedyczna - którą wybrać?

Cytat:
Napisane przez katherine_24 Pokaż wiadomość
Ja kupiłam sobie kiedyś taką poduszkę. Nie dałam za nią dużo, bo kilkadziesiąt zł. Ale nie jestem zadowolona. Na początku wydawało mi się, że śpi się lepiej, ale po jakimś czasie zaczął mnie boleć kark...

Dużo lepiej śpi się na poduszce wypełnionej łuskami gryki, ona dopasowuje się indywidualnie do kształtu szyi

mam dokładnie podobne odczucia , początkowo super a po miesiącu zaczęła mnie boleć od niej głowa i wróciłam do tradycyjnej poduszki tylko szkoda tych 120 zł , a miało być tak super
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-10, 08:10   #10
znawczyni9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 365
Dot.: Poduszka ortopedyczna - którą wybrać?

kupowałam taka profilowaną za 5-60 zł zallegro i jak mi sie na niej okropnie spało nie wie nikt. nie polecam nikomu, kregosłup bolał cały.
znawczyni9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-13, 15:02   #11
przewrotka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 158
Dot.: Poduszka ortopedyczna - którą wybrać?

Próbował ktoś może poduszkę z wkładem wodnym ? czy jest to zwykły chwyt marketingowy. Opinie o łóżkach wodnych są rozbieżne, jedyne co mogło by być fajne (prawdopodobnie) to to, że jest chłodniejsza od tradycyjnej, ale czy ma lepsze parametry od tych z dobrą pianką i lepiej się dopasowuje ?
przewrotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-24, 10:26   #12
Kociara71
Przyczajenie
 
Avatar Kociara71
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4
Dot.: Poduszka ortopedyczna - którą wybrać?

Poduszka jest niezwykle istotnym elementem higieny kręgosłupa, ale w spełnieniu tej funkcji kluczowe jest odpowiednie jej dobranie do indywidualnych potrzeb użytkownika (pozycja spania, szerokość ramion).
Przy odpowiednim dobraniu, profilowane poduszki ergonomiczne, zwane także poduszkami anatomicznymi lub ortopedycznymi stanowią najlepsze podparcie dla kręgosłupa na odcinku szyjnym w trakcie długich godzin snu.

Decydując się na poduszkę profilowaną trzeba zwrócić szczególną uwagę na jej wysokość. Osoby śpiące na boku o węższych ramionach potrzebują poduszkę niższą niż osoby o ramionach szerokich. Osoby śpiące na plecach powinny korzystać z poduszek niższych, niż osoby śpiące na boku. W pozycji na plecach doskonale sprawdzają się poduszki z podcięciem na środku, które doskonale stabilizują głowę. Największy problem pojawia się, gdy śpimy na brzuchu. Jest to pozycja najmniej korzystna dla kręgosłupa i w tym przypadku poduszka powinna być zdecydowanie bardziej płaska i miękka. Śpiąc na brzuchu NIE MOŻEMY korzystać z poduszek profilowanych, za wyjątkiem tych, które są przeznaczony właśnie do spania na brzuchu.

Oprócz kształtu i wysokości poduszki niezwykle istotny jest rodzaj i jakość materiałów wykorzystanych do jej produkcji. Poduszki ergonomiczne wykonywane są najczęściej z pianek termoelastycznych (zmieniających swą elastyczność pod wpływem temperatury – tak zwane poduszki z pamięcią), z lateksu (materiał pozyskiwany z soku mlecznego roślin kauczukodajnych) oraz z tradycyjnych pianek poliuretanowych.

I tu pojawia się problem jakości. Niestety tanie poduszki nie zawsze wykazują się dostateczną elastycznością, często są zbyt twarde, i zamiast niwelować napięcia mięśniowe, powodują bóle szyi i karku.

Droższe poduszki, dobrze dobrane, zapewniają mięśniom szyi i ramion całkowity relaks, poprawiają jakość snu, zmniejszają chrapanie i likwidują dolegliwości w obrębie szyi i barków.
Zakup dobrej poduszki ergonomicznej niestety zawsze związany jest z niemałym wydatkiem, i można śmiało stwierdzić, że jest to jedyna ich wada.


---------- Dopisano o 11:26 ---------- Poprzedni post napisano o 11:17 ----------

Cytat:
Napisane przez przewrotka Pokaż wiadomość
Próbował ktoś może poduszkę z wkładem wodnym ? czy jest to zwykły chwyt marketingowy. Opinie o łóżkach wodnych są rozbieżne, jedyne co mogło by być fajne (prawdopodobnie) to to, że jest chłodniejsza od tradycyjnej, ale czy ma lepsze parametry od tych z dobrą pianką i lepiej się dopasowuje ?
Poduszki z wkładem wodnym składają się z dwóch komór - pierwsza to komora wodna, druga - to warstwa klasycznego wypełnienia (może być np. puch lub kłębuszki poliestrowe). Zaletą poduszek wodnych jest to, że można precyzyjnie wyregulować jej wysokość zmniejszając lub zwiększając ilość wody w komorze. Poduszki z komorą wodną dopasowują się dobrze, ale nie możesz spodziewać się, że będzie ona "chłodniejsza", gdyż nie śpi się bezpośrednio na wkładzie wodnym.
__________________
Magda
Kociara71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-10, 12:58   #13
Vautina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 15
Dot.: Poduszka ortopedyczna - którą wybrać?

to którą wybrać?

Edytowane przez Vautina
Czas edycji: 2015-01-28 o 09:35 Powód: m
Vautina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-13, 20:39   #14
Dori85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1
Dot.: Poduszka ortopedyczna - którą wybrać?

Ja kupowałam od tego gościa:
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=19056499
Dobra jakość, naprawdę z tą poduszką się nic nie dzieje, a jaka wygodna!
Dori85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 11:45   #15
kicia62
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2
Smile Dot.: Poduszka ortopedyczna - którą wybrać?

Ja śpię na podusi DR SAPPORO, kupiłam ją prawie 5 lat temu i nic się nie dzieje! a teraz widziałam, że mają nowy model do spania na brzuchu bossanova się nazywa i chyba na święta się skuszę albo mojemu mężusiowi zakupię.
kicia62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-14, 22:02   #16
dudzia22
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 16
Dot.: Poduszka ortopedyczna - którą wybrać?

Dostanę taką poduszkę w skelpie ortopedycznym? Totalnie się na tym nie znam, a wydaje mi się, że obsługa skelpu już powinna
dudzia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-17, 07:33   #17
kicia62
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2
Smile Dot.: Poduszka ortopedyczna - którą wybrać?

Tak Dudziu22 powinnaś dostać poduszki DRa Sapporo w sklepie ortopedycznym albo medycznym. Obsługa powinna Ci dobrze doradzić co do kształtu poduszki i jej wysokości.
kicia62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 10:44   #18
kromi
Raczkowanie
 
Avatar kromi
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 153
Dot.: Poduszka ortopedyczna - którą wybrać?

Zgodzę się, że lepiej kupić w sklepie ortopedycznym, a to dlatego, że w takim sklepie sprzedawane są produkty medyczne z atestami itp. Sama zastanawiam się nad zakupem takiej poduszki odkąd mam problemy z zasypianiem i bólem kręgosłupa w częsci szyjnej.
kromi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-02, 11:16   #19
jawona83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5
Dot.: Poduszka ortopedyczna - którą wybrać?

Ja poduszkę dla męża tu kupiłam: http://dbamokregoslup.pl/poduszki-ortopedyczne,105.html
Mogę polecić sklep za profesjonalne podejście do klienta. Model Start jest dobry na początek i ma pamięć "kształtu", więc dopasowuje się do ciała.
jawona83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-08, 12:55   #20
AnnaWierz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 4
Dot.: Poduszka ortopedyczna - którą wybrać?

Ja miałam kupionych już kilka poduszek ortopedycznych. Na ogół są podobnie zrobione. Pianka z pamięcią to już podstawa i nie wiem dlaczego o takich atutach się mówi...?
Sama zakupiłam poduszkę ortopedyczną dr sapporo z poszewką aloesową. Dobrano mi rozmiar poduszki gdzie nigdy wcześniej nikt mi nie powiedział że poduszkę kupuje się na rozmiar!!!
Dlatego polecę ich poduszki profilowane
AnnaWierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 13:07   #21
aldona1978
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5
Dot.: Poduszka ortopedyczna - którą wybrać?

A możesz napisać gdzie dokładnie kupowałaś poduszkę , w jakim sklepie ? Moze i mi dobiorą odpowiedni rozmiar . Niestety w sklepach w których byłam nikt nie potrafił udzielić inf na co trzeba zwarcać uwagę przy zakupie ...
aldona1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 13:41   #22
aldona1978
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5
Dot.: Poduszka ortopedyczna - którą wybrać?

trochę kształtem i rozmiarem się różnią widziałam w sklepie
aldona1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 10:59   #23
lindali
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 20
Dot.: Poduszka ortopedyczna - którą wybrać?

Ja też się budze wiecznie z "połamanym karkiem", ale ja zrobiłam prześwietlenie i mam skrzywienie znane jako lordoza za duża i to nie tylko od złego spania niestety jest...
lindali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-12, 15:21   #24
etoile73
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3
Dot.: Poduszka ortopedyczna - którą wybrać?

Podpinam się pod wątek, mam podobne problemy z kręgosłupem szyjnym. Niestety często śpię na brzuchu, więc poduszka ortopedyczna chyba odpada? Czy są takie na których można spać na brzuchu? Jak to wygląda?
etoile73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 10:25   #25
Martyncia13
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5
Dot.: Poduszka ortopedyczna - którą wybrać?

Najlepiej wybierz sprawdzona firmę, która już ma swój staż na rynku. Na jakość poduszki wpływa szczególnie jej surowiec, kształt i regulacja wysokości. Po zakupie pamiętaj, że organizm potrzebuje od 2 do 14 dni, aby przyzwyczaić się do nowego kształtu poduszki, dlatego nie zrażaj się od razu jeśli będzie Ci niewygodnie
Martyncia13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 19:38   #26
jkw
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2
Dot.: Poduszka ortopedyczna - którą wybrać?

Ja polecam poduszkę ortopedyczną firmy SISSEL. Bardzo dobra firma, ceny są ok. Są różne rodzaje więc trzeba dopasować pod siebie. Podtrzymuje kręgi szyjne, więc przy tego typu bólach jest najlepsza. Sprawdzona przeze mnie, mojego męża i dzieci.
jkw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 08:58   #27
Vautina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 15
Dot.: Poduszka ortopedyczna - którą wybrać?

Poszłam za waszymi podpowiedziami i kupiłam poduszkę dr sapporo (tak, bo wspieram polskie firmy, po co dorabiać zagraniczne?) Jestem mega zadowolona. Na początku była niewygodna jak to wspomniała Martyncia13. po 3 tyg się przyzwyczaiłam i rzeczywiście ból minął. Szczerze polecam a miałam silny ból odcinka szyjnego, z którym nie mogłam sobe poradzić, nawet masaże nie dawały takiej ulgi.
Vautina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-05, 10:37   #28
historyk77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1
Dot.: Poduszka ortopedyczna - którą wybrać?

Z początku byłem sceptycznie nastawiony do takich poduszek, ale ostatecznie kupiłem: http://allegro.pl/poduszka-ortopedyc...043143035.html. Osobiście polecam tę poduszkę. Poduszka z pamięcią i super pokrowcem (z dzianiny dystansowej). Po kilku dniach czuć wyraźną różnicę, a oddychający pokrowiec zapobiega poceniu się.

Edytowane przez historyk77
Czas edycji: 2015-02-05 o 10:39
historyk77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-14, 09:19   #29
marlena_to_marlenka82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6
Dot.: Poduszka ortopedyczna - którą wybrać?

Używam poduszek ortopedycznych od kilku lat i powiem wam jakie są moje doświadczenia . Jeżeli zaczynacie przygodę z poduszką ortopedyczną warto wybrać poduszkę z miękkiej pianki, dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę jak lubimy spać tzn. wysoko czy nisko. Jeżeli do tej pory spaliśmy na płaskiej, niziutkiej poduszce , to wtedy należy wybrać poduszkę ortopedyczną o niskim profilu powiedzmy 10 - 11 cm. Natomiast jeśli śpimy wysoko w tedy można wybrać poduszkę 12-14 cm. Moje doświadczenie wskazuje, że nie do końca trzeba kierować się posturą człowieka, bo małe osoby mogą lubić spać zarówno na płasko jak i z dwoma poduszkami pod głową. Ciekawym rozwiązaniem jest poduszka Sissel, która ma wyciąganą wkładkę umożliwiającą regulację wysokości poduszki http://www.sklepikseniora.pl/poduszk...lus-p1241.html to może być rozwiązanie dla niezdecydowanych.

marlena_to_marlenka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-15, 21:44   #30
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Poduszka ortopedyczna - którą wybrać?

Do tej pory przetestowałam aż 4 poduszki ortopedyczne :
Dormeo
Valde
Jysk
Tempur

Z pewnością najmniej udanym zakupem była poduszka Valde, która była dla mnie jak i dla mamy, której kupiłam zbyt twarda i okropnie niewygodna.
Najbardziej miękka jest poduszka Jysk, więc dla osób lubiących takie miękkie poduszki polecam. Dobrze podtrzymuje,a jedyną wadą jak dla mnie jest jej wykonanie, materiał pokrycia.
Dormeo i Tempur zdecydowanie najlepsze. Polecam się przymierzyć w sklepie przed zakupem.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-03 10:52:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:15.